Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

21 lutego 2012 r.
17:38
Edytuj ten wpis

Były burmistrz Lubartowa dostał pracę w szpitalu. Mimo zwolnień

Autor: Zdjęcie autora DJ RP
6 26 A A
Były burmistrz Lubartowa. (Archiwum)
Były burmistrz Lubartowa. (Archiwum)

Jerzy Zwoliński, były burmistrz Lubartowa, obecnie radny miejski i członek klubu radnych Platformy Obywatelskiej, znalazł pracę w szpitalu (SP ZOZ) w Lubartowie. Choć ostatnio przeprowadzono tam spore zwolnienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
We wtorek z radnym można było się już skontaktować za pośrednictwem szpitalnej centrali telefonicznej. Nie chciał jednak z nami rozmawiać o zatrudnieniu. – Najmocniej przepraszam, ale jestem osobą cywilną – stwierdził.

• Jest pan przecież radnym…

– Jestem osobą prywatną, proszę o minimum kultury. Nie będę nic komentował – uciął były burmistrz, odsyłając do dyrekcji szpitala.

Zwoliński przegrał ostatnie wybory na burmistrza Lubartowa, ale został miejskim radnym. Przed kilkoma tygodniami wszedł do klubu radnych PO. Lubartowski szpital podlega pod starostwo, a bezpośrednio pod wicestarostę Jacka Zalewskiego, szefa lubartowskich struktur Platformy.

– Potwierdzam, że dyrektor szpitala przekazał mi, że podjął decyzję o zatrudnieniu Jerzego Zwolińskiego – mówi wicestarosta Zalewski. Już jako szef lubartowskiego PO zapewnia, że zatrudnienie radnego nie miało związku z jego wcześniejszym wejściem do klubu PO.

W ostatnim czasie zadłużony szpital przeszedł poważne redukcje. Zwolniono część pracowników administracji i pielęgniarek. Łukasz Semeniuk, dyrektor SP ZOZ tłumaczył to wówczas koniecznością zmniejszenia funduszu płac, który przed zwolnieniami pochłaniał ponad 80 proc. budżetu.

Jakie argumenty wziął pod uwagę zatrudniając Zwolińskiego i jakie zadania mu przydzielił? Nie wiadomo – dyrektor nie znalazł wczoraj dla nas czasu, choć przekazaliśmy mu pytania przez sekretariat.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Referendum / 29 lutego 2012 o 10:35
0
Odwolac ich wszystkich i wybrac wrzeszcie nowych i uczciwych! Mamy dosyc tego warcholstwa. Lubartowianie obudzmy sie bo za 3 lata bedzie za pozno!!!
Avatar
ELELBE / 23 lutego 2012 o 23:54
0
Ciekawe, kiedy zafunduje powtórkę z rozrywki i wyłączy światło na korytarzach...
Avatar
jas / 22 lutego 2012 o 21:46
0
To jest własnie Zalewski,nie ma za grosz honoru - w szpitalu zwolniono tyle pielęgniarek, żeby zatrudnić speca od zwalniania
Avatar
Gość / 22 lutego 2012 o 12:45
0
NIC MNIE NIE DZIWI-RAZEM CHLEJĄ.
Avatar
robol / 22 lutego 2012 o 11:24
0
[quote name='lub' timestamp='1329901741' post='600657']
Szpital w gesti wicestarosty Jacka Zalewskiego - były burmistrz jego dawnym przełożonym - czemu się dziwicie:)
[/quote]
Dobry w pełnym tego słowa znaczeniu zawsze znajdzie pracę,a jak był burmistrzem to nie znaczy,że jest trędowaty i dalej może swoją wiedzą służyć społeczności LUBartowa.
Avatar
mosquito / 22 lutego 2012 o 10:34
0
a dlaczego jeszcze to kogokolwiek dziwi ?
Avatar
lub / 22 lutego 2012 o 10:09
0
Szpital w gesti wicestarosty Jacka Zalewskiego - były burmistrz jego dawnym przełożonym - czemu się dziwicie:)
Avatar
portier / 22 lutego 2012 o 08:43
0
[quote name='x' timestamp='1329859578' post='600532']
Coz, grunt to znac kogo trzeba i wiedziec z kim wodke pić...Trudno oczekiwać, żeby jedna czy druga lokalna "szyszka", znajaca i mająca układy z wszystkimi prezesami i dyrektorami na danym terenie, w przypadku utraty dotychczasowego "korytka" stanęła nagle przed koniecznoscia biegania po miescie i roznoszenia CV po warzywniakach...Ręka ręke myje, a wy, absolwenci, patrzcie i uczcie się od czego zalezy znalezienie dobrej posadki w krainie zwolnień, bezrobocia i ogólnej biedy z nędzą...Na pewno niekoniecznie od posiadanych fakultetów, "bogatego" CV i tego, czy potraficie byc asertywni w czasie rozmowy z ewentualnym pracodawcą...
[/quote]
Masz rację,trzeba chlać z chamami żeby coś osiągnąć.
[quote name='x' timestamp='1329859578' post='600532']
Coz, grunt to znac kogo trzeba i wiedziec z kim wodke pić...Trudno oczekiwać, żeby jedna czy druga lokalna "szyszka", znajaca i mająca układy z wszystkimi prezesami i dyrektorami na danym terenie, w przypadku utraty dotychczasowego "korytka" stanęła nagle przed koniecznoscia biegania po miescie i roznoszenia CV po warzywniakach...Ręka ręke myje, a wy, absolwenci, patrzcie i uczcie się od czego zalezy znalezienie dobrej posadki w krainie zw... rozwiń
Avatar
poker / 22 lutego 2012 o 08:42
0
To jest własnie Zalewski, miernota intelektualna i jego folwarczenie mieniem publicznym. Hanba
Avatar
Josef / 22 lutego 2012 o 08:18
0
Może p.Zwoliński ma ukryte jakieś zdolności manualne,które mogą ratować chorych,a przy okazji hazardzistów!?Ale na poważnie:to w szitalu za każdym razem przychodzi jakiś przypadkowy młodzieniec na dyrektora i się uczy jak zarządzać szpitalem.Owocuje to dalszymi stratami,a jedyny pomysł jaki mają /na restrukturyzację/to zwalniać pielęgniarki.Myślę,że lepiej byłoby zwolnić adepta-dyrektora,a postawić w to miejsce no np.J.Zwolińskiego!Był jeden /były szef UOP/który zaczął pracę w dobrym kierunku i efekty się poakazywały,tylko kogoś z wcześniejszych musiałby posadzić,a tego robić nie chciał.Ponadto za dużo wiedział o tajnych współpracownikach naszego powiatu i był niewygodny.Odzsedł,a szkoda,bo szpital mół wyprowadzić na prostą,mimo ogomnego zadłużenia jakie nam zaserwoowali wlatach 2000-2006 duet Starownik-Wójtowicz.I ciekawe obaj za te straty awansowali???TO JEST DOPIERO METODA ZARZĄDZANIA KADRAMI!
Może p.Zwoliński ma ukryte jakieś zdolności manualne,które mogą ratować chorych,a przy okazji hazardzistów!?Ale na poważnie:to w szitalu za każdym razem przychodzi jakiś przypadkowy młodzieniec na dyrektora i się uczy jak zarządzać szpitalem.Owocuje to dalszymi stratami,a jedyny pomysł jaki mają /na restrukturyzację/to zwalniać pielęgniarki.Myślę,że lepiej byłoby zwolnić adepta-dyrektora,a postawić w to miejsce no np.J.Zwolińskiego!Był jeden /były szef UOP/który zaczął pracę w dobrym kierunku i efekty się poakazywały,tylko kogoś z wc... rozwiń
Avatar
Referendum / 29 lutego 2012 o 10:35
0
Odwolac ich wszystkich i wybrac wrzeszcie nowych i uczciwych! Mamy dosyc tego warcholstwa. Lubartowianie obudzmy sie bo za 3 lata bedzie za pozno!!!
Avatar
ELELBE / 23 lutego 2012 o 23:54
0
Ciekawe, kiedy zafunduje powtórkę z rozrywki i wyłączy światło na korytarzach...
Avatar
jas / 22 lutego 2012 o 21:46
0
To jest własnie Zalewski,nie ma za grosz honoru - w szpitalu zwolniono tyle pielęgniarek, żeby zatrudnić speca od zwalniania
Avatar
Gość / 22 lutego 2012 o 12:45
0
NIC MNIE NIE DZIWI-RAZEM CHLEJĄ.
Avatar
robol / 22 lutego 2012 o 11:24
0
[quote name='lub' timestamp='1329901741' post='600657']
Szpital w gesti wicestarosty Jacka Zalewskiego - były burmistrz jego dawnym przełożonym - czemu się dziwicie:)
[/quote]
Dobry w pełnym tego słowa znaczeniu zawsze znajdzie pracę,a jak był burmistrzem to nie znaczy,że jest trędowaty i dalej może swoją wiedzą służyć społeczności LUBartowa.
Avatar
mosquito / 22 lutego 2012 o 10:34
0
a dlaczego jeszcze to kogokolwiek dziwi ?
Avatar
lub / 22 lutego 2012 o 10:09
0
Szpital w gesti wicestarosty Jacka Zalewskiego - były burmistrz jego dawnym przełożonym - czemu się dziwicie:)
Avatar
portier / 22 lutego 2012 o 08:43
0
[quote name='x' timestamp='1329859578' post='600532']
Coz, grunt to znac kogo trzeba i wiedziec z kim wodke pić...Trudno oczekiwać, żeby jedna czy druga lokalna "szyszka", znajaca i mająca układy z wszystkimi prezesami i dyrektorami na danym terenie, w przypadku utraty dotychczasowego "korytka" stanęła nagle przed koniecznoscia biegania po miescie i roznoszenia CV po warzywniakach...Ręka ręke myje, a wy, absolwenci, patrzcie i uczcie się od czego zalezy znalezienie dobrej posadki w krainie zwolnień, bezrobocia i ogólnej biedy z nędzą...Na pewno niekoniecznie od posiadanych fakultetów, "bogatego" CV i tego, czy potraficie byc asertywni w czasie rozmowy z ewentualnym pracodawcą...
[/quote]
Masz rację,trzeba chlać z chamami żeby coś osiągnąć.
[quote name='x' timestamp='1329859578' post='600532']
Coz, grunt to znac kogo trzeba i wiedziec z kim wodke pić...Trudno oczekiwać, żeby jedna czy druga lokalna "szyszka", znajaca i mająca układy z wszystkimi prezesami i dyrektorami na danym terenie, w przypadku utraty dotychczasowego "korytka" stanęła nagle przed koniecznoscia biegania po miescie i roznoszenia CV po warzywniakach...Ręka ręke myje, a wy, absolwenci, patrzcie i uczcie się od czego zalezy znalezienie dobrej posadki w krainie zw... rozwiń
Avatar
poker / 22 lutego 2012 o 08:42
0
To jest własnie Zalewski, miernota intelektualna i jego folwarczenie mieniem publicznym. Hanba
Avatar
Josef / 22 lutego 2012 o 08:18
0
Może p.Zwoliński ma ukryte jakieś zdolności manualne,które mogą ratować chorych,a przy okazji hazardzistów!?Ale na poważnie:to w szitalu za każdym razem przychodzi jakiś przypadkowy młodzieniec na dyrektora i się uczy jak zarządzać szpitalem.Owocuje to dalszymi stratami,a jedyny pomysł jaki mają /na restrukturyzację/to zwalniać pielęgniarki.Myślę,że lepiej byłoby zwolnić adepta-dyrektora,a postawić w to miejsce no np.J.Zwolińskiego!Był jeden /były szef UOP/który zaczął pracę w dobrym kierunku i efekty się poakazywały,tylko kogoś z wcześniejszych musiałby posadzić,a tego robić nie chciał.Ponadto za dużo wiedział o tajnych współpracownikach naszego powiatu i był niewygodny.Odzsedł,a szkoda,bo szpital mół wyprowadzić na prostą,mimo ogomnego zadłużenia jakie nam zaserwoowali wlatach 2000-2006 duet Starownik-Wójtowicz.I ciekawe obaj za te straty awansowali???TO JEST DOPIERO METODA ZARZĄDZANIA KADRAMI!
Może p.Zwoliński ma ukryte jakieś zdolności manualne,które mogą ratować chorych,a przy okazji hazardzistów!?Ale na poważnie:to w szitalu za każdym razem przychodzi jakiś przypadkowy młodzieniec na dyrektora i się uczy jak zarządzać szpitalem.Owocuje to dalszymi stratami,a jedyny pomysł jaki mają /na restrukturyzację/to zwalniać pielęgniarki.Myślę,że lepiej byłoby zwolnić adepta-dyrektora,a postawić w to miejsce no np.J.Zwolińskiego!Był jeden /były szef UOP/który zaczął pracę w dobrym kierunku i efekty się poakazywały,tylko kogoś z wc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!