Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

21 grudnia 2016 r.
15:48

Lubartów: Obywatel gruntownie prześwietla radnych

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
21 13 A A
Urząd Miasta w Lubartowie
Urząd Miasta w Lubartowie

Elżbieta Wąs i Anna Gryta z Miasta Obywatelskiego Lubartów oceniły radnych. Najaktywniejszym okazał się Jakub Wróblewski z PO. Największymi leniuchami, z takimi samymi fatalnymi wynikami jest trójka radnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obie panie nie kryją, że za impulsem sporządzenia rankingu radnych z Lubartowa stoi Fundacja Wolności. – Na podstawie metodologii fundacji opracowałyśmy własny ranking na półmetku kadencji – mówi Elżbieta Wąs. – W naszym rankingu średnia wynosi 17 punktów. Są radni, którzy ją zdecydowanie przekroczyli i tacy, którzy uzyskali znacząco mniej – dodaje Anna Gryta.

- Brakuje nam w życiu publicznym i politycznym, jednolitego systemu ocen. Pozbawionego elementów na których opierają się dotychczasowe kampanie wyborcze. Dlatego podjęłyśmy wysiłek opracowania listy radnych w oparciu o dane liczbowe – tłumaczy.

Autorki rankingu przyjęły przejrzyste kryteria dla wszystkich radnych. – Poddałyśmy analizie zabranie głosu w trakcie debat, samodzielnie składane interpelacje, dostępność radnych, obecność na głosowaniach, członkostwo w komisjach oraz kontakt i odpowiedź na nasze zapytanie – wylicza Elżbieta Wąs.

• Najwięcej punktów, 47,5 pkt., zdobył radny Jakub Wróblewski (Platforma Obywatelska).
Na ten wynik składa się 25 pkt. za głos zabrany w trakcie debat. – Przyjęłyśmy, że od 1 do 5 głosów dajemy jeden punkt – tłumaczy Anna Gryta. – Analogicznie oceniałyśmy interpelacje. W tym kryterium radny uzyskał 14 pkt. Kolejnym była dostępność radnego, czyli podanie numeru telefonu, adresu mailowego, strony www/Fb oraz to, czy radny dyżuruje. Za to przyznałyśmy 2 pkt.

Za obecność na głosowaniach radny PO uzyskał również 2 pkt. Oznacza to że był na głosowaniach między 90 a 95 proc. Przynależność do komisji oceniłyśmy na 2 pkt. Wynika to z przyjętej punktacji, w której 1 punkt przyznawałyśmy za udział w dwóch komisjach. Za kontakt przyznałyśmy 2,5 pkt. Zabrakło z kolei punktów za odpowiedź na nasze zapytanie – tłumaczy zasady wyliczenia Elżbieta Wąs.

• Drugie miejsce z wynikiem 43,5 pkt. zajął radny Jacek Tomasiak (Wspólny Lubartów).

• Trzecie - z wynikiem 37 punktów zajął radny Grzegorz Gregorowicz (Wspólny Lubartów).

– Moja aktywność to efekt dużej liczby spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Tak rozumiem sumienne wykonywanie mandatu – mówi Jacek Tomasiak. – Najbardziej aktywni radni chcą usprawnić proces legislacyjny w naszym mieście. Szkoda, że nasze propozycje uchwał, tak często są odrzucane – dodaje radny Tomasiak.

A kto znalazł się na końcu tabeli? Trzech radnych ma taki sam wynik – 6 pkt. • To: Ewa Grabek (niezrzeszona) • Marzanna Majewska (Prawo i Sprawiedliwość) i • Robert Błaszczak (Wspólnota Lubartowska).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 r. o 12:49
Dostrzegam,że pani Wąs dołączyła do dwóch cwaniaków :Tomasiaka i Gregorowicza. Ta kobietka ma parcie na media! A wygrała sprawę w sądzie odszkodowanie za katastrofę smoleńską?
Avatar
lucus / 24 grudnia 2016 r. o 08:10
ale władza lubartowska ukróciła komentarze lubartowiaków na stronie *** podjąc ich do sądu, komuna w stosunku do nich to była pikuś, ludzie nie komentują bo zaraz polecą do sądu no i widać jak robią co chcą, pozamykali gęby ludziom.
Avatar
ma racje / 23 grudnia 2016 r. o 21:29
Arek napisał:
Jak masz coś do P. Eli  to pisz a nie  rozsiewasz podejrzenia. P. Wąs jest  najuczciwszą osobą jaką znam. Na wykonanie  tego zestawienia poświęciła zapewne kilkadziesiąt godzin i nie  wzięła za to ani grosza. A ty w tym czasie leżaleś przed telewizorem i traciłeś czas. Teraz rozsiewasz bezpodstawne oskarżenia  i insynuacje bo nie masz pojęcia jak działa ten świat i nawet nie chce ci się przeczytać tego co zrobili dla ciebie inni, tacy  jak P. Ela. Jak ja nienawidzę takich beznadziejnych ćwoków.
a po co ma się męczyć jak może dostaje za darmo bez wyspłku a tylko za przyjemności łózkowe od pustych podatnikóe 500+, teraz w naszym kraju trzeba być ......... aby być uczciwym i pracować.
a po co ma się męczyć jak może dostaje za darmo bez wyspłku a tylko za przyjemności łózkowe od pustych podatnikóe 500+, teraz w naszym kraju trzeba być ......... aby być uczciwym i pracować. rozwiń
Avatar
Arek / 22 grudnia 2016 r. o 13:19
Jak masz coś do P. Eli  to pisz a nie  rozsiewasz podejrzenia. P. Wąs jest  najuczciwszą osobą jaką znam. Na wykonanie  tego zestawienia poświęciła zapewne kilkadziesiąt godzin i nie  wzięła za to ani grosza. A ty w tym czasie leżaleś przed telewizorem i traciłeś czas. Teraz rozsiewasz bezpodstawne oskarżenia  i insynuacje bo nie masz pojęcia jak działa ten świat i nawet nie chce ci się przeczytać tego co zrobili dla ciebie inni, tacy  jak P. Ela. Jak ja nienawidzę takich beznadziejnych ćwoków.
Avatar
Anna / 22 grudnia 2016 r. o 13:03
Brawo  Pani  Elżbieto. W każdej  gminie  powinny  być  prowadzone  takie statystyki. Bez  tego ludzie  nie wiedzą czy ich  radny pracuje na ich rzecz czy  też  jest leniem. Zazdroszczę mieszkańcom Lubartowa tej  analizy.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 10:12
Niech się zajmie sobą nie naszymi sprawami!!!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 10:09
Ta pani pracuje w urzędzie miasta lub spółdzielni
Avatar
NN / 22 grudnia 2016 r. o 10:02
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Niech ktoś wreszcie "prześwietli" p. Elżbietę Wąs i jej Fundację Wolności. Jestem przekonana, ze bedzie to ciekawa lektura...
A w którym-że to urzędów przekonana zasiada? Czy może jakieś inne związki z radnymi.  Lubartów przeprasza za "przekonaną anonimową"!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 08:11
Zapytajcie ile biorą za ciężką pracę. Ile pieniędzy za siedzenie na krześle? Policzcie ile wynosi godzinówka leniucha.
Avatar
sip / 21 grudnia 2016 r. o 21:20
to prześwietlaj ******fundacjawolnosci.org/starastrona/bip/index.php?id=137
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 r. o 12:49
Dostrzegam,że pani Wąs dołączyła do dwóch cwaniaków :Tomasiaka i Gregorowicza. Ta kobietka ma parcie na media! A wygrała sprawę w sądzie odszkodowanie za katastrofę smoleńską?
Avatar
lucus / 24 grudnia 2016 r. o 08:10
ale władza lubartowska ukróciła komentarze lubartowiaków na stronie *** podjąc ich do sądu, komuna w stosunku do nich to była pikuś, ludzie nie komentują bo zaraz polecą do sądu no i widać jak robią co chcą, pozamykali gęby ludziom.
Avatar
ma racje / 23 grudnia 2016 r. o 21:29
Arek napisał:
Jak masz coś do P. Eli  to pisz a nie  rozsiewasz podejrzenia. P. Wąs jest  najuczciwszą osobą jaką znam. Na wykonanie  tego zestawienia poświęciła zapewne kilkadziesiąt godzin i nie  wzięła za to ani grosza. A ty w tym czasie leżaleś przed telewizorem i traciłeś czas. Teraz rozsiewasz bezpodstawne oskarżenia  i insynuacje bo nie masz pojęcia jak działa ten świat i nawet nie chce ci się przeczytać tego co zrobili dla ciebie inni, tacy  jak P. Ela. Jak ja nienawidzę takich beznadziejnych ćwoków.
a po co ma się męczyć jak może dostaje za darmo bez wyspłku a tylko za przyjemności łózkowe od pustych podatnikóe 500+, teraz w naszym kraju trzeba być ......... aby być uczciwym i pracować.
a po co ma się męczyć jak może dostaje za darmo bez wyspłku a tylko za przyjemności łózkowe od pustych podatnikóe 500+, teraz w naszym kraju trzeba być ......... aby być uczciwym i pracować. rozwiń
Avatar
Arek / 22 grudnia 2016 r. o 13:19
Jak masz coś do P. Eli  to pisz a nie  rozsiewasz podejrzenia. P. Wąs jest  najuczciwszą osobą jaką znam. Na wykonanie  tego zestawienia poświęciła zapewne kilkadziesiąt godzin i nie  wzięła za to ani grosza. A ty w tym czasie leżaleś przed telewizorem i traciłeś czas. Teraz rozsiewasz bezpodstawne oskarżenia  i insynuacje bo nie masz pojęcia jak działa ten świat i nawet nie chce ci się przeczytać tego co zrobili dla ciebie inni, tacy  jak P. Ela. Jak ja nienawidzę takich beznadziejnych ćwoków.
Avatar
Anna / 22 grudnia 2016 r. o 13:03
Brawo  Pani  Elżbieto. W każdej  gminie  powinny  być  prowadzone  takie statystyki. Bez  tego ludzie  nie wiedzą czy ich  radny pracuje na ich rzecz czy  też  jest leniem. Zazdroszczę mieszkańcom Lubartowa tej  analizy.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 10:12
Niech się zajmie sobą nie naszymi sprawami!!!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 10:09
Ta pani pracuje w urzędzie miasta lub spółdzielni
Avatar
NN / 22 grudnia 2016 r. o 10:02
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Niech ktoś wreszcie "prześwietli" p. Elżbietę Wąs i jej Fundację Wolności. Jestem przekonana, ze bedzie to ciekawa lektura...
A w którym-że to urzędów przekonana zasiada? Czy może jakieś inne związki z radnymi.  Lubartów przeprasza za "przekonaną anonimową"!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 08:11
Zapytajcie ile biorą za ciężką pracę. Ile pieniędzy za siedzenie na krześle? Policzcie ile wynosi godzinówka leniucha.
Avatar
sip / 21 grudnia 2016 r. o 21:20
to prześwietlaj ******fundacjawolnosci.org/starastrona/bip/index.php?id=137
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niemcy. Wstrzymanie sprzedaży akwareli Kandinskiego. "Obraz został ukradziony z Polski"
film

Niemcy. Wstrzymanie sprzedaży akwareli Kandinskiego. "Obraz został ukradziony z Polski"

Dom aukcyjny Grisebach zapowiedział w wydanym w piątek oświadczeniu wstrzymanie sprzedaży, jak mówią polskie władze, skradzionego z polskich zbiorów obrazu Kandinskiego.

O włos od tragedii na torach. Mimo ostrzeżeń wjechał na przejazd. I utknął [wideo]
lubelskie
film

O włos od tragedii na torach. Mimo ostrzeżeń wjechał na przejazd. I utknął [wideo]

Zbagatelizował zarówno pulsujące światło sygnalizatora jak też zamykające się rogatki. Kierowca volkswagena pomimo tych sygnałów wjechał na strzeżony przejazd kolejowy między Niedrzwicą a Wilkołazem (powiat kraśnicki). 58-letni kierowca stanie przed sądem.

Zgłoszenie o napadzie na bank i uzbrojonych napastnikach. Akcja "Blokada 2022"
zdjęcia
galeria

Zgłoszenie o napadzie na bank i uzbrojonych napastnikach. Akcja "Blokada 2022"

Zadaniem policjantów było zatrzymanie uzbrojonych napastników, którzy napadli na bank i zranili kilka osób. W Anielinie funkcjonariusze zablokowali drogę i zatrzymali sprawców. Taki scenariusz działań przećwiczyli wczoraj mundurowi.

Coraz więcej przypadków raka endometrium. Bialscy lekarze prowadzą projekt badawczy

Coraz więcej przypadków raka endometrium. Bialscy lekarze prowadzą projekt badawczy

Wzrost liczby pacjentek z rakiem endometrium skłonił bialskich lekarzy do projektu badawczego. To na razie półmetek, bo przebadanych będzie tysiąc kobiet. Kluczową rolę odgrywa histeroskopia.

Tetiana Yurkevichus dołączyła do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Tetiana Yurkevichus dołączyła do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin

Krzysztof Szewczyk nie próżnuje i reprezentacyjną przerwę wykorzystał na zdecydowaną przebudowę składu. Przypomnijmy, że kilka dni temu zespół opuściła Emilia Kośla, a dołączyła do niego Aleksandra ZIemborska, ostatnio występująca w BC Polkowice.

Czy to już koniec kina Merkury w Białej Podlaskiej?
alarm24

Czy to już koniec kina Merkury w Białej Podlaskiej?

Bialskie kino Merkury wystawione na sprzedaż. Ale właściciel, mazowiecka spółka Max–Film uspokaja, że takie przetargi organizuje co jakiś czas.

Zmiana na zamku. Będzie nowy kierownik

Zmiana na zamku. Będzie nowy kierownik

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym czeka ważna zmiana kadrowa. Z funkcją kierownika oddziału na zamku w Janowcu po latach pracy żegna się Filip Jaroszyński.

Bądź Mikołajem dla kota lub psa. Zoomikołajki w lubelskim schronisku

Bądź Mikołajem dla kota lub psa. Zoomikołajki w lubelskim schronisku

Lubelskie schronisko dla zwierząt zaprasza na wtorek na Zoomikołajki. W tej akcji nie chodzi tylko o to, żeby zwierzęta znalazły nowe domy. Chodzi również o to, by zaraz po świętach nie zostały uznane za kolejny zbędny prezent do wyrzucenia.

LUK Lublin kontra Ślepsk Malow Suwałki. Chcą zatrzymać Filipiaka

LUK Lublin kontra Ślepsk Malow Suwałki. Chcą zatrzymać Filipiaka

W sobotę LUK Lublin zagra na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki (godz. 17.30)

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Ostatnie mecze fazy grupowej mundialu w Katarze też dostarczyły solidnej dawki emocji. Niespodziewanie Brazylia przegrała z Kamerunem 0:1. Sporo działo się też w starciu numer dwa. Szwajcaria prowadziła z Serbią, potem przegrywała 1:2 i była poza turniejem, ale ostatecznie wygrała 3:2 i awansowała do fazy pucharowej z drugiego miejsca

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!