Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

21 grudnia 2016 r.
15:48

Lubartów: Obywatel gruntownie prześwietla radnych

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
21 13 A A
Urząd Miasta w Lubartowie
Urząd Miasta w Lubartowie

Elżbieta Wąs i Anna Gryta z Miasta Obywatelskiego Lubartów oceniły radnych. Najaktywniejszym okazał się Jakub Wróblewski z PO. Największymi leniuchami, z takimi samymi fatalnymi wynikami jest trójka radnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obie panie nie kryją, że za impulsem sporządzenia rankingu radnych z Lubartowa stoi Fundacja Wolności. – Na podstawie metodologii fundacji opracowałyśmy własny ranking na półmetku kadencji – mówi Elżbieta Wąs. – W naszym rankingu średnia wynosi 17 punktów. Są radni, którzy ją zdecydowanie przekroczyli i tacy, którzy uzyskali znacząco mniej – dodaje Anna Gryta.

- Brakuje nam w życiu publicznym i politycznym, jednolitego systemu ocen. Pozbawionego elementów na których opierają się dotychczasowe kampanie wyborcze. Dlatego podjęłyśmy wysiłek opracowania listy radnych w oparciu o dane liczbowe – tłumaczy.

Autorki rankingu przyjęły przejrzyste kryteria dla wszystkich radnych. – Poddałyśmy analizie zabranie głosu w trakcie debat, samodzielnie składane interpelacje, dostępność radnych, obecność na głosowaniach, członkostwo w komisjach oraz kontakt i odpowiedź na nasze zapytanie – wylicza Elżbieta Wąs.

• Najwięcej punktów, 47,5 pkt., zdobył radny Jakub Wróblewski (Platforma Obywatelska).
Na ten wynik składa się 25 pkt. za głos zabrany w trakcie debat. – Przyjęłyśmy, że od 1 do 5 głosów dajemy jeden punkt – tłumaczy Anna Gryta. – Analogicznie oceniałyśmy interpelacje. W tym kryterium radny uzyskał 14 pkt. Kolejnym była dostępność radnego, czyli podanie numeru telefonu, adresu mailowego, strony www/Fb oraz to, czy radny dyżuruje. Za to przyznałyśmy 2 pkt.

Za obecność na głosowaniach radny PO uzyskał również 2 pkt. Oznacza to że był na głosowaniach między 90 a 95 proc. Przynależność do komisji oceniłyśmy na 2 pkt. Wynika to z przyjętej punktacji, w której 1 punkt przyznawałyśmy za udział w dwóch komisjach. Za kontakt przyznałyśmy 2,5 pkt. Zabrakło z kolei punktów za odpowiedź na nasze zapytanie – tłumaczy zasady wyliczenia Elżbieta Wąs.

• Drugie miejsce z wynikiem 43,5 pkt. zajął radny Jacek Tomasiak (Wspólny Lubartów).

• Trzecie - z wynikiem 37 punktów zajął radny Grzegorz Gregorowicz (Wspólny Lubartów).

– Moja aktywność to efekt dużej liczby spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Tak rozumiem sumienne wykonywanie mandatu – mówi Jacek Tomasiak. – Najbardziej aktywni radni chcą usprawnić proces legislacyjny w naszym mieście. Szkoda, że nasze propozycje uchwał, tak często są odrzucane – dodaje radny Tomasiak.

A kto znalazł się na końcu tabeli? Trzech radnych ma taki sam wynik – 6 pkt. • To: Ewa Grabek (niezrzeszona) • Marzanna Majewska (Prawo i Sprawiedliwość) i • Robert Błaszczak (Wspólnota Lubartowska).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 r. o 12:49
0
Dostrzegam,że pani Wąs dołączyła do dwóch cwaniaków :Tomasiaka i Gregorowicza. Ta kobietka ma parcie na media! A wygrała sprawę w sądzie odszkodowanie za katastrofę smoleńską?
Avatar
lucus / 24 grudnia 2016 r. o 08:10
0
ale władza lubartowska ukróciła komentarze lubartowiaków na stronie *** podjąc ich do sądu, komuna w stosunku do nich to była pikuś, ludzie nie komentują bo zaraz polecą do sądu no i widać jak robią co chcą, pozamykali gęby ludziom.
Avatar
ma racje / 23 grudnia 2016 r. o 21:29
0
Arek napisał:
Jak masz coś do P. Eli  to pisz a nie  rozsiewasz podejrzenia. P. Wąs jest  najuczciwszą osobą jaką znam. Na wykonanie  tego zestawienia poświęciła zapewne kilkadziesiąt godzin i nie  wzięła za to ani grosza. A ty w tym czasie leżaleś przed telewizorem i traciłeś czas. Teraz rozsiewasz bezpodstawne oskarżenia  i insynuacje bo nie masz pojęcia jak działa ten świat i nawet nie chce ci się przeczytać tego co zrobili dla ciebie inni, tacy  jak P. Ela. Jak ja nienawidzę takich beznadziejnych ćwoków.
a po co ma się męczyć jak może dostaje za darmo bez wyspłku a tylko za przyjemności łózkowe od pustych podatnikóe 500+, teraz w naszym kraju trzeba być ......... aby być uczciwym i pracować.
a po co ma się męczyć jak może dostaje za darmo bez wyspłku a tylko za przyjemności łózkowe od pustych podatnikóe 500+, teraz w naszym kraju trzeba być ......... aby być uczciwym i pracować. rozwiń
Avatar
Arek / 22 grudnia 2016 r. o 13:19
0
Jak masz coś do P. Eli  to pisz a nie  rozsiewasz podejrzenia. P. Wąs jest  najuczciwszą osobą jaką znam. Na wykonanie  tego zestawienia poświęciła zapewne kilkadziesiąt godzin i nie  wzięła za to ani grosza. A ty w tym czasie leżaleś przed telewizorem i traciłeś czas. Teraz rozsiewasz bezpodstawne oskarżenia  i insynuacje bo nie masz pojęcia jak działa ten świat i nawet nie chce ci się przeczytać tego co zrobili dla ciebie inni, tacy  jak P. Ela. Jak ja nienawidzę takich beznadziejnych ćwoków.
Avatar
Anna / 22 grudnia 2016 r. o 13:03
0
Brawo  Pani  Elżbieto. W każdej  gminie  powinny  być  prowadzone  takie statystyki. Bez  tego ludzie  nie wiedzą czy ich  radny pracuje na ich rzecz czy  też  jest leniem. Zazdroszczę mieszkańcom Lubartowa tej  analizy.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 10:12
0
Niech się zajmie sobą nie naszymi sprawami!!!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 10:09
0
Ta pani pracuje w urzędzie miasta lub spółdzielni
Avatar
NN / 22 grudnia 2016 r. o 10:02
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Niech ktoś wreszcie "prześwietli" p. Elżbietę Wąs i jej Fundację Wolności. Jestem przekonana, ze bedzie to ciekawa lektura...
A w którym-że to urzędów przekonana zasiada? Czy może jakieś inne związki z radnymi.  Lubartów przeprasza za "przekonaną anonimową"!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 08:11
0
Zapytajcie ile biorą za ciężką pracę. Ile pieniędzy za siedzenie na krześle? Policzcie ile wynosi godzinówka leniucha.
Avatar
sip / 21 grudnia 2016 r. o 21:20
0
to prześwietlaj ******fundacjawolnosci.org/starastrona/bip/index.php?id=137
Avatar
Gość / 15 stycznia 2017 r. o 12:49
0
Dostrzegam,że pani Wąs dołączyła do dwóch cwaniaków :Tomasiaka i Gregorowicza. Ta kobietka ma parcie na media! A wygrała sprawę w sądzie odszkodowanie za katastrofę smoleńską?
Avatar
lucus / 24 grudnia 2016 r. o 08:10
0
ale władza lubartowska ukróciła komentarze lubartowiaków na stronie *** podjąc ich do sądu, komuna w stosunku do nich to była pikuś, ludzie nie komentują bo zaraz polecą do sądu no i widać jak robią co chcą, pozamykali gęby ludziom.
Avatar
ma racje / 23 grudnia 2016 r. o 21:29
0
Arek napisał:
Jak masz coś do P. Eli  to pisz a nie  rozsiewasz podejrzenia. P. Wąs jest  najuczciwszą osobą jaką znam. Na wykonanie  tego zestawienia poświęciła zapewne kilkadziesiąt godzin i nie  wzięła za to ani grosza. A ty w tym czasie leżaleś przed telewizorem i traciłeś czas. Teraz rozsiewasz bezpodstawne oskarżenia  i insynuacje bo nie masz pojęcia jak działa ten świat i nawet nie chce ci się przeczytać tego co zrobili dla ciebie inni, tacy  jak P. Ela. Jak ja nienawidzę takich beznadziejnych ćwoków.
a po co ma się męczyć jak może dostaje za darmo bez wyspłku a tylko za przyjemności łózkowe od pustych podatnikóe 500+, teraz w naszym kraju trzeba być ......... aby być uczciwym i pracować.
a po co ma się męczyć jak może dostaje za darmo bez wyspłku a tylko za przyjemności łózkowe od pustych podatnikóe 500+, teraz w naszym kraju trzeba być ......... aby być uczciwym i pracować. rozwiń
Avatar
Arek / 22 grudnia 2016 r. o 13:19
0
Jak masz coś do P. Eli  to pisz a nie  rozsiewasz podejrzenia. P. Wąs jest  najuczciwszą osobą jaką znam. Na wykonanie  tego zestawienia poświęciła zapewne kilkadziesiąt godzin i nie  wzięła za to ani grosza. A ty w tym czasie leżaleś przed telewizorem i traciłeś czas. Teraz rozsiewasz bezpodstawne oskarżenia  i insynuacje bo nie masz pojęcia jak działa ten świat i nawet nie chce ci się przeczytać tego co zrobili dla ciebie inni, tacy  jak P. Ela. Jak ja nienawidzę takich beznadziejnych ćwoków.
Avatar
Anna / 22 grudnia 2016 r. o 13:03
0
Brawo  Pani  Elżbieto. W każdej  gminie  powinny  być  prowadzone  takie statystyki. Bez  tego ludzie  nie wiedzą czy ich  radny pracuje na ich rzecz czy  też  jest leniem. Zazdroszczę mieszkańcom Lubartowa tej  analizy.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 10:12
0
Niech się zajmie sobą nie naszymi sprawami!!!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 10:09
0
Ta pani pracuje w urzędzie miasta lub spółdzielni
Avatar
NN / 22 grudnia 2016 r. o 10:02
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Niech ktoś wreszcie "prześwietli" p. Elżbietę Wąs i jej Fundację Wolności. Jestem przekonana, ze bedzie to ciekawa lektura...
A w którym-że to urzędów przekonana zasiada? Czy może jakieś inne związki z radnymi.  Lubartów przeprasza za "przekonaną anonimową"!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 r. o 08:11
0
Zapytajcie ile biorą za ciężką pracę. Ile pieniędzy za siedzenie na krześle? Policzcie ile wynosi godzinówka leniucha.
Avatar
sip / 21 grudnia 2016 r. o 21:20
0
to prześwietlaj ******fundacjawolnosci.org/starastrona/bip/index.php?id=137