Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

2 czerwca 2015 r.
15:12

Wybory pod chmurką. Komisja urzędowała na dworze, bo urzędnicy wymienili zamki

0 22 A A
W niedzielę głosowanie w gminie Lubartów odbyło się w dość nietypowym miejscu, bo na świeżym powietrzu
W niedzielę głosowanie w gminie Lubartów odbyło się w dość nietypowym miejscu, bo na świeżym powietrzu

Burzliwe wybory w Lubelskiej Izbie Rolniczej. Pod Lubartowem rolnicy głosowali pod gołym niebem, bo urzędnicy wymienili zamki do świetlicy wiejskiej i komisja wyborcza urzędowała na dworze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Robert Jakubiec, prezes Lubelskiej Izby Rolniczej, nie ma wątpliwości, że takie przepychanki to walka o przejęcie władzy w Izbie, która do tej pory nie była zależna od żadnej partii politycznej.

– Z wieloma gminami i z ich wójtami nie mogliśmy się dogadać – mówi Jakubiec. – Zrywano obwieszczenia, krzyczano do mediów, że nie wiadomo, gdzie głosować. Było i tak, że na obwieszczeniach drukowano nazwiska tylko swoich kandydatów, a tych, którzy byli zarejestrowani – pomijano – twierdzi prezes.

W ostatnią niedzielę w całej Polsce członkowie izby rolniczej wybierali swoich przedstawicieli do Rad Powiatowych. W Lubelskiem takich rad jest 20. Każda z nich wybiera potem dwóch swoich przedstawicieli na Walne Zgromadzenie, które decyduje o składzie zarządu i komisji rewizyjnej Lubelskiej Izby Rolniczej.

Izba pełni funkcje samorządu rolniczego, ma obowiązek działać na rzecz rozwiązywania problemów rolników i reprezentować ich interesy np. przed władzą. Izba to także wymierne pieniądze: budżet LIR wynosi ok. 2 mln zł rocznie na działalność statutową.

Jak poinformowali nas Czytelnicy, w wyborczą niedzielę głosowanie w gminie Lubartów odbyło się w dość nietypowym miejscu, bo na świeżym powietrzu. Dlaczego? Wersje są różne.

– Kilkakrotnie proponowaliśmy komisji okręgowej, aby lokal wyborczy był w Urzędzie Gminy w Lubartowie – przekonuje Dariusz Trąbka, zastępca wójta. – Przedstawiciele komisji nie byli zainteresowani – dodaje.

– Chcieliśmy, żeby głosowanie było na wsi, a nie w mieście – mówi Małgorzata Bierzyńska, przewodnicząca Okręgowej Komisji Wyborczej w gminie Lubartów. – Nazwy miejscowości napisaliśmy na kartkach, później było losowanie.

Los wskazał Szczekarków, gdzie sołtysem jest Antoni Szczepaniak, delegat i jeden spośród czterech kandydatów do Rady Powiatowej LIR, konkurent obecnego wójta w ostatnich wyborach. Na lokal wyborczy OKW wskazała świetlicę wiejską, której właścicielem jest gmina Lubartów.

– Ale urzędnicy z gminy wymienili zamki, żebyśmy nie mogli wejść do środka. A przecież rozmawiałam wcześniej z wójtem i jego zastępcą, żeby to pomieszczenie na wybory udostępnili – mówi Bierzyńska.

– Nie było ani zapytania, ani prośby – twierdzi jednak Trąbka. – O tym, gdzie ma być głosowanie, dowiedzieliśmy się z wywieszonego obwieszczenia – przekonuje.

Dlaczego urzędnicy kazali wymienić zamki? – Do świetlicy klucze miał pan sołtys. Obawialiśmy się, że bezprawnie wprowadzi komisję. Bez zgody właściciela – tłumaczy zastępca wójta.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Trąbka zgłosił się jako kandydat, ale jego kandydatura została odrzucona z powodu niewystarczającej liczby podpisów z poparciem. Miało ich być 50. – Najpierw dokumenty zostały przyjęte, a po tygodniu okazało się, że 8 podpisów jest nieczytelnych – skarży się Trąbka.

Gorąco jest też w gminie Garbów. Tam dwóch niedoszłych kandydatów do Powiatowej Rady Lubelskiej Izby Rolniczej zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez m.in. członków Komisji Okręgowej nr 100 w Garbowie i członków Komisji Wojewódzkiej. Chodzi m.in. o rzekome naruszenie procedur przy rejestrowaniu kandydatów na delegatów Powiatowej Rady LIR, a także procedury związanej z wezwaniem tych osób do uzupełnienia braków formalnych.

Oficjalne wyniki wyborów zostaną podane między 10 a 20 czerwca – po pierwszych posiedzeniach rad powiatów.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 10:11
0

Mnie się wydaje że tą sprawą powinna zająć prokuratura takie sprawy jakie robi pan prezes Jakubiec nadają się tylko dla prokuratury . Ustalał punkty lokali wedłóg własnego schema

Kochanieńki/ka prokuratura tu jak najbardziej powinna  siąść i to jak najszybciej,ale na .......w Lubartowie.Kto to widział żeby utrudniać komisji sprawdzenie list poparć kandydatów,uniemożliwiając za wszelką cenę dostępu do list uprawnionych do głosowania tym bardziej ,że zgłasza się z upoważnieniem .Do tego dochodzą własnoręczne fałs....... na..........,oraz własnoręczny podpis pod oświadczeniem,że nagrywał osobę z komisji -o czym nie została ta osoba poinformowana przed tą czynnością, plus zastraszanie,podsłuchiwanie itp.Niestety komisja wyczuwała ''smrodek'',za co ukarana została wymianą zamków.Każdy dobrze o tym wie tylko głupa pali i szuka winnych nie tam gdzie trzeba.To jest ''mafia''.

Kochanieńki/ka prokuratura tu jak najbardziej powinna  siąść i to jak najszybciej,ale na .......w Lubartowie.Kto to widział żeby utrudniać komisji sprawdzenie list poparć kandydatów,uniemożliwiając za wszelką cenę dostępu do list uprawnionych do głosowania tym bardziej ,że zgłasza się z upoważnieniem .Do tego dochodzą własnoręczne fałs....... na..........,oraz własnoręczny podpis pod oświadczeniem,że nagrywał osobę z komisji -o czym nie została ta osoba poinformowana przed tą czynnością, plus zastraszanie,podsłuchiwanie... rozwiń

Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 10:09
0

                         Luuuuuudzje raaatunkuuu!!! Kuniec siwiata dla mnie nastajnoł!!!

Jo najmocnij przeproszom,że w dyskusyjach poważnych przeszkodzom,ale siła wyższa mnie zmuszo.Wczoraj, pod wieczorek jakeśmy z sunsiadem zawartość skrzynki sprowdzali,inny sunsiad do nos przytulił sie i historyje łopowiadoć zaczun i tak mydlunc nam łoczy pomogoł w sprowdzaniu.W trakcie tyj ciekowej historyi mój złociutki kogutek,zamiast kurów pilnowac,wskoczył na płotek i słuchoł jak sunsiod łopowiado-

- A słysołoś Geniuś,że tej w komisyji jeden przyszoł z dwoma i zaczon jej ksiunżeczkom           jakom wymachiwoć?Jo tom był,ale łuno jakoś gupio było bo się dobże nie przyjżoło.

-A ty ześ siem pzyjzoł? 

-A no nie za bardzo bom bliskowzrocznyj i za nim podleciołem,to łun jom schowoł.Zebyś        ty jeno widzioło jak to babko z wielkimi gałami wypizyła z tego uzenda.

-A moze ześ ty Stachu chociaz kolor widzioł?

-Widział ja, widział.Ale Genuś nie wim cy łon taki sam jak ja widzioł,bo łod kiedy wincyj niz     mi wontroba pzypisuje leku zazywom,to jo dalton został.

-Łoj tam gupiś ty i tyle.Pewno to jako cerwono-partyjno ksiunzecko było i sie kobicińa             wystroszynło dlatego z uzenda z wborami wypizyło.

-Niii...,mnie to siem jednok wydaje ze to jako cekowo było.

-Coś ty Stachu.I co nie wzienło?

-A no nie wzienło,bo wis... tero te wsyćkie blondyny to takie nie rozumne, no takie nie              zyciowe som.

                         Jak mój kogutek to usłysoł,to z płota spadł nie fartownie tak, że mu głowina miendzy stachety utkneła i karka skrencił.Jakaz to rozpoc po kogutku mnie wzienła,aż sunsiad z pocucia winy po drugom skzynke poleciał.Z całom wiesiom powrucił i pogzeba ze stypom złorganizowoł.Nawet sie poświencił do tego stopnia że rosoł ługotowoł.

Jo dojśc do siebie nie mogieeeeee......,w rospaczy po kogutkuuuu...Kogutka nie ma , kurki smutne chodzom i jajów dawać nie chcom,a mnie na% lecenie pili.

Winc z prośbom siem do was kochoni zwrocom,co byście mi tego co tom ksiunzeckom machoł łodsukać pomogli.Gupio to blondyno nie chcioło,ale jo chantnie weznem.Tylko modle siem,aby to jako cerwono-partyjno nie było,bo dłuzyj nie podołam.

               Moje namiary to- GIENOWEFA- cyli muła.

Łocy wiście nie mortwta siem, że wiele kobitów chantnych bedzie.Niech łun tylko z tymi dwoma przyndzi co widziel jak jej mochoł.Jo jeno jednemu tak w łocenta głaboko zaglundne,że łun łodrazu bydzie wiedzial, że to właśnie muła ,co po tego ceko pzybyło.

                 Ło sybkom łodpowiedz proszem,bo na poranne łocucenie kogutka nowego posukac muse.

                                       Dzienkuja z góry za dobre serce wase. 

                         Luuuuuudzje raaatunkuuu!!! Kuniec siwiata dla mnie nastajnoł!!!

Jo najmocnij przeproszom,że w dyskusyjach poważnych przeszkodzom,ale siła wyższa mnie zmuszo.Wczoraj, pod wieczorek jakeśmy z sunsiadem zawartość skrzynki sprowdzali,inny sunsiad do nos przytulił sie i historyje łopowiadoć zaczun i tak mydlunc nam łoczy pomogoł w sprowdzaniu.W trakcie tyj ciekowej historyi mój złociutki kogutek,zamiast kurów pilnowac,wskoczył na płotek i słuchoł j... rozwiń

Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 10:04
0

                         Luuuuuudzje raaatunkuuu!!! Kuniec siwiata dla mnie nastajnoł!!!

Jo najmocnij przeproszom,że w dyskusyjach poważnych przeszkodzom,ale siła wyższa mnie zmuszo.Wczoraj, pod wieczorek jakeśmy z sunsiadem zawartość skrzynki sprowdzali,inny sunsiad do nos przytulił sie i historyje łopowiadoć zaczun i tak mydlunc nam łoczy pomogoł w sprowdzaniu.W trakcie tyj ciekowej historyi mój złociutki kogutek,zamiast kurów pilnowac,wskoczył na płotek i słuchoł jak sunsiod łopowiado-

- A słysołoś Geniuś,że tej w komisyji jeden przyszoł z dwoma i zaczon jej ksiunżeczkom           jakom wymachiwoć?Jo tom był,ale łuno jakoś gupio było bo się dobże nie przyjżoło.

-A ty ześ siem pzyjzoł? 

-A no nie za bardzo bom bliskowzrocznyj i za nim podleciołem,to łun jom schowoł.Zebyś        ty jeno widzioło jak to babko z wielkimi gałami wypizyła z tego uzenda.

-A moze ześ ty Stachu chociaz kolor widzioł?

-Widział ja, widział.Ale Genuś nie wim cy łon taki sam jak ja widzioł,bo łod kiedy wincyj niz     mi wontroba pzypisuje leku zazywom,to jo dalton został.

-Łoj tam gupiś ty i tyle.Pewno to jako cerwono-partyjno ksiunzecko było i sie kobicińa             wystroszynło dlatego z uzenda z wborami wypizyło.

-Niii...,mnie to siem jednok wydaje ze to jako cekowo było.

-Coś ty Stachu.I co nie wzienło?

-A no nie wzienło,bo wis... tero te wsyćkie blondyny to takie nie rozumne, no takie nie              zyciowe som.

                         Jak mój kogutek to usłysoł,to z płota spadł nie fartownie tak, że mu głowina miendzy stachety utkneła i karka skrencił.Jakaz to rozpoc po kogutku mnie wzienła,aż sunsiad z pocucia winy po drugom skzynke poleciał.Z całom wiesiom powrucił i pogzeba ze stypom złorganizowoł.Nawet sie poświencił do tego stopnia że rosoł ługotowoł.

Jo dojśc do siebie nie mogieeeeee......,w rospaczy po kogutkuuuu...Kogutka nie ma , kurki smutne chodzom i jajów dawać nie chcom,a mnie na% lecenie pili.

Winc z prośbom siem do was kochoni zwrocom,co byście mi tego co tom ksiunzeckom machoł łodsukać pomogli.Gupio to blondyno nie chcioło,ale jo chantnie weznem.Tylko modle siem,aby to jako cerwono-partyjno nie było,bo dłuzyj nie podołam.

               Moje namiary to- GIENOWEFA- cyli muła.

Łocy wiście nie mortwta siem, że wiele kobitów chantnych bedzie.Niech łun tylko z tymi dwoma przyndzi co widziel jak jej mochoł.Jo jeno jednemu tak w łocenta głaboko zaglundne,że łun łodrazu bydzie wiedzial, że to właśnie muła ,co po tego ceko pzybyło.

                 Ło sybkom łodpowiedz proszem,bo na poranne łocucenie kogutka nowego posukac muse.

                                       Dzienkuja z góry za dobre serce wase. 

                         Luuuuuudzje raaatunkuuu!!! Kuniec siwiata dla mnie nastajnoł!!!

Jo najmocnij przeproszom,że w dyskusyjach poważnych przeszkodzom,ale siła wyższa mnie zmuszo.Wczoraj, pod wieczorek jakeśmy z sunsiadem zawartość skrzynki sprowdzali,inny sunsiad do nos przytulił sie i historyje łopowiadoć zaczun i tak mydlunc nam łoczy pomogoł w sprowdzaniu.W trakcie tyj ciekowej historyi mój złociutki kogutek,zamiast kurów pilnowac,wskoczył na płotek i słuchoł j... rozwiń

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 14:14
0

Napatrzyli się jak świnie robią i teraz sami pchają się na chama do koryta

Ej galaksy zmień w końcu tampaxy.Twoja gadka mnie nie chwyta,bo sam jak świnia dorwałeś się do koryta,widać to po twoich gabarytach.

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 14:02
0

To samo w gminie Lubartów. Szczepaniak nawet nie ma gospodarstwa i nie powinien kandydować. Drugi Chlebiej też ma tyle wspólnego z rolnictwem, że na wsi mieszka. Ale kogo to interesuje skoro komisję wybrał sam Szczepaniak spośród sąsiadów, kuzynów i znajomków. A nasze media mają całą sprawę w du..pie. Nawet w tym artykule pani redaktorka główny kłopot ma z kluczami i usłużnie na początek wrzuca prezesa Jakubca. Ciekawe co dostała od prezesa. A wójt chyba powinien siedzieć pod remizą z kluczem w zębach i czekać na Szczepaniakową komisję. W ogłoszeniu komisji było napisane sklep w świetlicy. To dlaczego nie siedzieli w sklepie na skrzynkach z winem.

Wiesz to tak już ułożony jest ten świat,że od góry dół bierze przykład.Ale musisz mi jednak przyznać rację,że ten dół jeszcze zbyt skromny jest,gdyż góra samiutką rodzinę przy sobie ma.

Wiesz to tak już ułożony jest ten świat,że od góry dół bierze przykład.Ale musisz mi jednak przyznać rację,że ten dół jeszcze zbyt skromny jest,gdyż góra samiutką rodzinę przy sobie ma.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 13:53
0

O Nawet kolega Szczepaniaka sołtys Sidor z Lisowa załapał się do komisji. Powinien zabrać żonę żeby mu przeczytała i pomogła się podpisać.

A ty kto ? Niech zgadnę Piętka czy Domański,a może któryś z UG. 

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 13:48
0

Pani redaktor szkoda było papieru na takie gazetowe ustawki, jest ich pełno w mediach. Ten uklad i ta klika w Lubelskich Izbach trwa od lat, na codzień siedzą sobie cichutko, ale brak jakichkolwiek skrupułów i hmulców widać zawsze przed wyborami. Stała ekipa za wszelką cenę chce się utrzymać na stołkach. Wtedy tak jak w gminie lubartów powołuje się komisje złożone ze znajomków i robi cuda żeby jak najmniej rolnikow wiedziało o tych wyborach i głosowalo.

Wiedział Pani o tym doskonale, więc dla rozmydlenia afery sprytnie sprowadziła pani problem do zamknietych drzwi i braku kluczy. A za tym wszystkim, jak zwykle w takim dziennikarstwie, stoi złośliwy urzędas - wróg ludu.  Jedynie słuszną tezę na na samym poczatku wygłasza pan prezes Jakubiec. Jako bezpartyjny fachowiec wie napewno, że to walka polityczna, reszta to tylko insymuacje lub rzekome zdarzenia. No oczywiście po za kluczami, których napewno nie było. Niby wszystko prawda ja się to zbierze do kupy to wychodzi g..no prawda. To co pani napisała nie ma nic wspólnego z uczciwym i rzetelnym dziennikarstwem.

Jeżeli chodziło tu o komisje do wyborów na wójta i radnych to zgadzam się w 100%, jeden rodzinno kumplowski przekręt-teraz grzeją stołki w urzędzie i machają za wszystkich długopisem na............żeby przejść dalej na nowo utworzone stanowiska w gminie po przejęciu LIR.

Jeżeli chodziło tu o komisje do wyborów na wójta i radnych to zgadzam się w 100%, jeden rodzinno kumplowski przekręt-teraz grzeją stołki w urzędzie i machają za wszystkich długopisem na............żeby przejść dalej na nowo utworzone stanowiska w gminie po przejęciu LIR.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 13:32
0

Zawsze się znajdzie jakiś głupi którego tacy jak Szczepaniak wyślą po fazę z wiaderkiem. Jakby miał głowę na karku to by parę razy obrócił i jeszcze na tym zarobił. Ale i tak pewnie władza ludowa nagrodziła tatusia i dostał ładny medal. Poszukaj w szafie i sprzedaj na jarmarku będzie prościej.

Widzę że znasz dużo szczegółów,więc domyślam się że tam byłeś i nawet osobiście wręczyłeś mu ten medal,nie pytając czy w ogóle go chce.Żyjesz jeszcze czasami komuny kiedy to jak teraz patrzysz komuś w oczy z uśmiechem,lecz gdy już się odkręcisz plujesz "CZERWONYM JADEM"

Widzę że znasz dużo szczegółów,więc domyślam się że tam byłeś i nawet osobiście wręczyłeś mu ten medal,nie pytając czy w ogóle go chce.Żyjesz jeszcze czasami komuny kiedy to jak teraz patrzysz komuś w oczy z uśmiechem,lecz gdy już się odkręcisz plujesz "CZERWONYM JADEM"

rozwiń
Avatar
zatroskany / 4 czerwca 2015 o 01:39
0

Zawsze się znajdzie jakiś głupi którego tacy jak Szczepaniak wyślą po fazę z wiaderkiem. Jakby miał głowę na karku to by parę razy obrócił i jeszcze na tym zarobił. Ale i tak pewnie władza ludowa nagrodziła tatusia i dostał ładny medal. Poszukaj w szafie i sprzedaj na jarmarku będzie prościej.

Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 19:29
0

No wlaśnie ciekawe komu zależało aby zrobić burzę w szklance wody. Sama komisja miała zamiar obradować w sklepie przy remizie. Każdy w gminie wie jak i gdzie wynajmuje się gminne świetlice i u kogo śą klucze a Szczepaniak, który całe życie był radnym o tym nie wie? Siedział tam Sidor sołtys w Lisowa i też nie wiedział?

Po za tym tam miała głosowałć cała gmina a nie tylko Szczekarków i komisja powinna być w jak najlepszym miejscu dla wszystkich mieszkańców a nie na skraju gminy w sklepie z wódką. Wybory do izb były juz kilkukrotnie i zawsze w UG. Tyle że poprzednio zawsze komisje odwalały przy rejestracji wszystkich komkurentów Szczepaniaka.

Ale teraz kiedy nie dali rady wywalić wszystkich przy rejestracji musieli uciec sie do innej sztuczki i zrobić lokal w Szczekarkowie gdzie mieszka główny zainteresowany i tylko znajomi Szczepaniaka z tej miejscowości mieli wziąść udział w tej zabawie w izbową demokrację. Głosowało ledwie 2 % rolnikow.

W sąsiednich miejscowościach nikt nie wiedział o tych wyborach.  

Ludzie się zaczeli śmiać z takiej komisji, przy liczeniu głosów asystowała nawet policja to złożyli na urzędników i wymienione zamki.

A Pani dziennikarka skwapliwie w tym dopomogła.

Wiesz co, masz błędne informacje.Moim zdaniem rolnik to osoba posiadająca hektary a nie ary,a UG wszystkich wsadził do jednego "wora''. Po oddzieleniu tych osób na dwa spisy,czyli na:

1-rolników z hektarami którzy płacą KRU-s a nie podatek w UG.,

2-osoby z arami na wsi,czyli z ddziałką z domem,tujami, trawniczkiem,basenikiem i.t.p ale na wsi(np. siedliskowo- rolna) mniej niż 1 hektar,

okazuje się,że prawdziwych rolników jest garść,więc nie sugerujmy się tym w/w "worem",prawdziwi rolnicy naprawdę interesują się tymi wyborami.

Nie chcą upartyjniać Izby Rolniczej, przede wszystkim dlatego, że partie nie dbają o ich interesy tylko o to,jak by tu na tworzyć więcej miejsc pracy dla swojej tylko partyjnej rodziny.Nie wierzę w to ,że potrafiliby nie tylko rozpiżać budżet LIR ,ale tak jak pan Prezes R.Jakubiec np. udostępniać darmowe porady prawników.Także proszę się do edukować,a nie rzucać mięsem na lewo i prawo,bo jeszcze partyjne psy się zlecą na darmowy posiłek a na deser obgryzą ci ręce.

A pro po remizy,to tak na prawdę jest ona własnością mieszkańców wsi,którzy sami użyczyli ziemi i sami ponieśli koszty budowy.Chociaż mieszkańcy nie wyrażali na to zgody to obecny pan wójt i tak sobie budynek przywłaszczył.Do puki mieszkańcy byli gospodarzami,świetlica była zadbana a dzieci i młodzież korzystała z niej aby np.grać w pin-ponga zamiast siedzieć przed komputerem.

Co do kluczy, jak widać dobrze pan wie,że pan wójt jest człowiekiem złośliwym i bardzo porywczym,kiedy ktoś nie robi dokładnie tak jak on chce.Uważa także,że nie jest wybrany aby wspierać społeczność gminną,ale po t aby mu się ona w każdy możliwy sposób kłaniała, bo jak nie tooooo......Działa ze swym zastępcą na zasadzie: dajcie nam człowieka a my już go zniszczymy,jesteśmy WŁADZĄ! 

masz błędne informacje.Moim zdaniem rolnik to osoba posiadająca hektary a nie ary,a UG wszystkich wsadził do jednego "wora''. Po oddzieleniu tych osób na dwa spisy,czyli na:

1-rolników z hektarami którzy płacą KRU-s a nie podatek w UG.,

2-osoby z arami na wsi,czyli z ddziałką z domem,tujami, trawniczkiem,basenikiem i.t.p ale na wsi(np. siedliskowo- rolna) mniej niż 1 hektar,

okazuje się,że prawdziwych rolników jest garść,więc nie sugerujmy się tym w/w "worem",prawdziwi rolnicy naprawdę interesują się tymi wyborami.

... rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2015 o 10:11
0

Mnie się wydaje że tą sprawą powinna zająć prokuratura takie sprawy jakie robi pan prezes Jakubiec nadają się tylko dla prokuratury . Ustalał punkty lokali wedłóg własnego schema

Kochanieńki/ka prokuratura tu jak najbardziej powinna  siąść i to jak najszybciej,ale na .......w Lubartowie.Kto to widział żeby utrudniać komisji sprawdzenie list poparć kandydatów,uniemożliwiając za wszelką cenę dostępu do list uprawnionych do głosowania tym bardziej ,że zgłasza się z upoważnieniem .Do tego dochodzą własnoręczne fałs....... na..........,oraz własnoręczny podpis pod oświadczeniem,że nagrywał osobę z komisji -o czym nie została ta osoba poinformowana przed tą czynnością, plus zastraszanie,podsłuchiwanie itp.Niestety komisja wyczuwała ''smrodek'',za co ukarana została wymianą zamków.Każdy dobrze o tym wie tylko głupa pali i szuka winnych nie tam gdzie trzeba.To jest ''mafia''.

Kochanieńki/ka prokuratura tu jak najbardziej powinna  siąść i to jak najszybciej,ale na .......w Lubartowie.Kto to widział żeby utrudniać komisji sprawdzenie list poparć kandydatów,uniemożliwiając za wszelką cenę dostępu do list uprawnionych do głosowania tym bardziej ,że zgłasza się z upoważnieniem .Do tego dochodzą własnoręczne fałs....... na..........,oraz własnoręczny podpis pod oświadczeniem,że nagrywał osobę z komisji -o czym nie została ta osoba poinformowana przed tą czynnością, plus zastraszanie,podsłuchiwanie... rozwiń

Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 10:09
0

                         Luuuuuudzje raaatunkuuu!!! Kuniec siwiata dla mnie nastajnoł!!!

Jo najmocnij przeproszom,że w dyskusyjach poważnych przeszkodzom,ale siła wyższa mnie zmuszo.Wczoraj, pod wieczorek jakeśmy z sunsiadem zawartość skrzynki sprowdzali,inny sunsiad do nos przytulił sie i historyje łopowiadoć zaczun i tak mydlunc nam łoczy pomogoł w sprowdzaniu.W trakcie tyj ciekowej historyi mój złociutki kogutek,zamiast kurów pilnowac,wskoczył na płotek i słuchoł jak sunsiod łopowiado-

- A słysołoś Geniuś,że tej w komisyji jeden przyszoł z dwoma i zaczon jej ksiunżeczkom           jakom wymachiwoć?Jo tom był,ale łuno jakoś gupio było bo się dobże nie przyjżoło.

-A ty ześ siem pzyjzoł? 

-A no nie za bardzo bom bliskowzrocznyj i za nim podleciołem,to łun jom schowoł.Zebyś        ty jeno widzioło jak to babko z wielkimi gałami wypizyła z tego uzenda.

-A moze ześ ty Stachu chociaz kolor widzioł?

-Widział ja, widział.Ale Genuś nie wim cy łon taki sam jak ja widzioł,bo łod kiedy wincyj niz     mi wontroba pzypisuje leku zazywom,to jo dalton został.

-Łoj tam gupiś ty i tyle.Pewno to jako cerwono-partyjno ksiunzecko było i sie kobicińa             wystroszynło dlatego z uzenda z wborami wypizyło.

-Niii...,mnie to siem jednok wydaje ze to jako cekowo było.

-Coś ty Stachu.I co nie wzienło?

-A no nie wzienło,bo wis... tero te wsyćkie blondyny to takie nie rozumne, no takie nie              zyciowe som.

                         Jak mój kogutek to usłysoł,to z płota spadł nie fartownie tak, że mu głowina miendzy stachety utkneła i karka skrencił.Jakaz to rozpoc po kogutku mnie wzienła,aż sunsiad z pocucia winy po drugom skzynke poleciał.Z całom wiesiom powrucił i pogzeba ze stypom złorganizowoł.Nawet sie poświencił do tego stopnia że rosoł ługotowoł.

Jo dojśc do siebie nie mogieeeeee......,w rospaczy po kogutkuuuu...Kogutka nie ma , kurki smutne chodzom i jajów dawać nie chcom,a mnie na% lecenie pili.

Winc z prośbom siem do was kochoni zwrocom,co byście mi tego co tom ksiunzeckom machoł łodsukać pomogli.Gupio to blondyno nie chcioło,ale jo chantnie weznem.Tylko modle siem,aby to jako cerwono-partyjno nie było,bo dłuzyj nie podołam.

               Moje namiary to- GIENOWEFA- cyli muła.

Łocy wiście nie mortwta siem, że wiele kobitów chantnych bedzie.Niech łun tylko z tymi dwoma przyndzi co widziel jak jej mochoł.Jo jeno jednemu tak w łocenta głaboko zaglundne,że łun łodrazu bydzie wiedzial, że to właśnie muła ,co po tego ceko pzybyło.

                 Ło sybkom łodpowiedz proszem,bo na poranne łocucenie kogutka nowego posukac muse.

                                       Dzienkuja z góry za dobre serce wase. 

                         Luuuuuudzje raaatunkuuu!!! Kuniec siwiata dla mnie nastajnoł!!!

Jo najmocnij przeproszom,że w dyskusyjach poważnych przeszkodzom,ale siła wyższa mnie zmuszo.Wczoraj, pod wieczorek jakeśmy z sunsiadem zawartość skrzynki sprowdzali,inny sunsiad do nos przytulił sie i historyje łopowiadoć zaczun i tak mydlunc nam łoczy pomogoł w sprowdzaniu.W trakcie tyj ciekowej historyi mój złociutki kogutek,zamiast kurów pilnowac,wskoczył na płotek i słuchoł j... rozwiń

Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 10:04
0

                         Luuuuuudzje raaatunkuuu!!! Kuniec siwiata dla mnie nastajnoł!!!

Jo najmocnij przeproszom,że w dyskusyjach poważnych przeszkodzom,ale siła wyższa mnie zmuszo.Wczoraj, pod wieczorek jakeśmy z sunsiadem zawartość skrzynki sprowdzali,inny sunsiad do nos przytulił sie i historyje łopowiadoć zaczun i tak mydlunc nam łoczy pomogoł w sprowdzaniu.W trakcie tyj ciekowej historyi mój złociutki kogutek,zamiast kurów pilnowac,wskoczył na płotek i słuchoł jak sunsiod łopowiado-

- A słysołoś Geniuś,że tej w komisyji jeden przyszoł z dwoma i zaczon jej ksiunżeczkom           jakom wymachiwoć?Jo tom był,ale łuno jakoś gupio było bo się dobże nie przyjżoło.

-A ty ześ siem pzyjzoł? 

-A no nie za bardzo bom bliskowzrocznyj i za nim podleciołem,to łun jom schowoł.Zebyś        ty jeno widzioło jak to babko z wielkimi gałami wypizyła z tego uzenda.

-A moze ześ ty Stachu chociaz kolor widzioł?

-Widział ja, widział.Ale Genuś nie wim cy łon taki sam jak ja widzioł,bo łod kiedy wincyj niz     mi wontroba pzypisuje leku zazywom,to jo dalton został.

-Łoj tam gupiś ty i tyle.Pewno to jako cerwono-partyjno ksiunzecko było i sie kobicińa             wystroszynło dlatego z uzenda z wborami wypizyło.

-Niii...,mnie to siem jednok wydaje ze to jako cekowo było.

-Coś ty Stachu.I co nie wzienło?

-A no nie wzienło,bo wis... tero te wsyćkie blondyny to takie nie rozumne, no takie nie              zyciowe som.

                         Jak mój kogutek to usłysoł,to z płota spadł nie fartownie tak, że mu głowina miendzy stachety utkneła i karka skrencił.Jakaz to rozpoc po kogutku mnie wzienła,aż sunsiad z pocucia winy po drugom skzynke poleciał.Z całom wiesiom powrucił i pogzeba ze stypom złorganizowoł.Nawet sie poświencił do tego stopnia że rosoł ługotowoł.

Jo dojśc do siebie nie mogieeeeee......,w rospaczy po kogutkuuuu...Kogutka nie ma , kurki smutne chodzom i jajów dawać nie chcom,a mnie na% lecenie pili.

Winc z prośbom siem do was kochoni zwrocom,co byście mi tego co tom ksiunzeckom machoł łodsukać pomogli.Gupio to blondyno nie chcioło,ale jo chantnie weznem.Tylko modle siem,aby to jako cerwono-partyjno nie było,bo dłuzyj nie podołam.

               Moje namiary to- GIENOWEFA- cyli muła.

Łocy wiście nie mortwta siem, że wiele kobitów chantnych bedzie.Niech łun tylko z tymi dwoma przyndzi co widziel jak jej mochoł.Jo jeno jednemu tak w łocenta głaboko zaglundne,że łun łodrazu bydzie wiedzial, że to właśnie muła ,co po tego ceko pzybyło.

                 Ło sybkom łodpowiedz proszem,bo na poranne łocucenie kogutka nowego posukac muse.

                                       Dzienkuja z góry za dobre serce wase. 

                         Luuuuuudzje raaatunkuuu!!! Kuniec siwiata dla mnie nastajnoł!!!

Jo najmocnij przeproszom,że w dyskusyjach poważnych przeszkodzom,ale siła wyższa mnie zmuszo.Wczoraj, pod wieczorek jakeśmy z sunsiadem zawartość skrzynki sprowdzali,inny sunsiad do nos przytulił sie i historyje łopowiadoć zaczun i tak mydlunc nam łoczy pomogoł w sprowdzaniu.W trakcie tyj ciekowej historyi mój złociutki kogutek,zamiast kurów pilnowac,wskoczył na płotek i słuchoł j... rozwiń

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 14:14
0

Napatrzyli się jak świnie robią i teraz sami pchają się na chama do koryta

Ej galaksy zmień w końcu tampaxy.Twoja gadka mnie nie chwyta,bo sam jak świnia dorwałeś się do koryta,widać to po twoich gabarytach.

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 14:02
0

To samo w gminie Lubartów. Szczepaniak nawet nie ma gospodarstwa i nie powinien kandydować. Drugi Chlebiej też ma tyle wspólnego z rolnictwem, że na wsi mieszka. Ale kogo to interesuje skoro komisję wybrał sam Szczepaniak spośród sąsiadów, kuzynów i znajomków. A nasze media mają całą sprawę w du..pie. Nawet w tym artykule pani redaktorka główny kłopot ma z kluczami i usłużnie na początek wrzuca prezesa Jakubca. Ciekawe co dostała od prezesa. A wójt chyba powinien siedzieć pod remizą z kluczem w zębach i czekać na Szczepaniakową komisję. W ogłoszeniu komisji było napisane sklep w świetlicy. To dlaczego nie siedzieli w sklepie na skrzynkach z winem.

Wiesz to tak już ułożony jest ten świat,że od góry dół bierze przykład.Ale musisz mi jednak przyznać rację,że ten dół jeszcze zbyt skromny jest,gdyż góra samiutką rodzinę przy sobie ma.

Wiesz to tak już ułożony jest ten świat,że od góry dół bierze przykład.Ale musisz mi jednak przyznać rację,że ten dół jeszcze zbyt skromny jest,gdyż góra samiutką rodzinę przy sobie ma.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 13:53
0

O Nawet kolega Szczepaniaka sołtys Sidor z Lisowa załapał się do komisji. Powinien zabrać żonę żeby mu przeczytała i pomogła się podpisać.

A ty kto ? Niech zgadnę Piętka czy Domański,a może któryś z UG. 

Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 13:48
0

Pani redaktor szkoda było papieru na takie gazetowe ustawki, jest ich pełno w mediach. Ten uklad i ta klika w Lubelskich Izbach trwa od lat, na codzień siedzą sobie cichutko, ale brak jakichkolwiek skrupułów i hmulców widać zawsze przed wyborami. Stała ekipa za wszelką cenę chce się utrzymać na stołkach. Wtedy tak jak w gminie lubartów powołuje się komisje złożone ze znajomków i robi cuda żeby jak najmniej rolnikow wiedziało o tych wyborach i głosowalo.

Wiedział Pani o tym doskonale, więc dla rozmydlenia afery sprytnie sprowadziła pani problem do zamknietych drzwi i braku kluczy. A za tym wszystkim, jak zwykle w takim dziennikarstwie, stoi złośliwy urzędas - wróg ludu.  Jedynie słuszną tezę na na samym poczatku wygłasza pan prezes Jakubiec. Jako bezpartyjny fachowiec wie napewno, że to walka polityczna, reszta to tylko insymuacje lub rzekome zdarzenia. No oczywiście po za kluczami, których napewno nie było. Niby wszystko prawda ja się to zbierze do kupy to wychodzi g..no prawda. To co pani napisała nie ma nic wspólnego z uczciwym i rzetelnym dziennikarstwem.

Jeżeli chodziło tu o komisje do wyborów na wójta i radnych to zgadzam się w 100%, jeden rodzinno kumplowski przekręt-teraz grzeją stołki w urzędzie i machają za wszystkich długopisem na............żeby przejść dalej na nowo utworzone stanowiska w gminie po przejęciu LIR.

Jeżeli chodziło tu o komisje do wyborów na wójta i radnych to zgadzam się w 100%, jeden rodzinno kumplowski przekręt-teraz grzeją stołki w urzędzie i machają za wszystkich długopisem na............żeby przejść dalej na nowo utworzone stanowiska w gminie po przejęciu LIR.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 13:32
0

Zawsze się znajdzie jakiś głupi którego tacy jak Szczepaniak wyślą po fazę z wiaderkiem. Jakby miał głowę na karku to by parę razy obrócił i jeszcze na tym zarobił. Ale i tak pewnie władza ludowa nagrodziła tatusia i dostał ładny medal. Poszukaj w szafie i sprzedaj na jarmarku będzie prościej.

Widzę że znasz dużo szczegółów,więc domyślam się że tam byłeś i nawet osobiście wręczyłeś mu ten medal,nie pytając czy w ogóle go chce.Żyjesz jeszcze czasami komuny kiedy to jak teraz patrzysz komuś w oczy z uśmiechem,lecz gdy już się odkręcisz plujesz "CZERWONYM JADEM"

Widzę że znasz dużo szczegółów,więc domyślam się że tam byłeś i nawet osobiście wręczyłeś mu ten medal,nie pytając czy w ogóle go chce.Żyjesz jeszcze czasami komuny kiedy to jak teraz patrzysz komuś w oczy z uśmiechem,lecz gdy już się odkręcisz plujesz "CZERWONYM JADEM"

rozwiń
Avatar
zatroskany / 4 czerwca 2015 o 01:39
0

Zawsze się znajdzie jakiś głupi którego tacy jak Szczepaniak wyślą po fazę z wiaderkiem. Jakby miał głowę na karku to by parę razy obrócił i jeszcze na tym zarobił. Ale i tak pewnie władza ludowa nagrodziła tatusia i dostał ładny medal. Poszukaj w szafie i sprzedaj na jarmarku będzie prościej.

Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 19:29
0

No wlaśnie ciekawe komu zależało aby zrobić burzę w szklance wody. Sama komisja miała zamiar obradować w sklepie przy remizie. Każdy w gminie wie jak i gdzie wynajmuje się gminne świetlice i u kogo śą klucze a Szczepaniak, który całe życie był radnym o tym nie wie? Siedział tam Sidor sołtys w Lisowa i też nie wiedział?

Po za tym tam miała głosowałć cała gmina a nie tylko Szczekarków i komisja powinna być w jak najlepszym miejscu dla wszystkich mieszkańców a nie na skraju gminy w sklepie z wódką. Wybory do izb były juz kilkukrotnie i zawsze w UG. Tyle że poprzednio zawsze komisje odwalały przy rejestracji wszystkich komkurentów Szczepaniaka.

Ale teraz kiedy nie dali rady wywalić wszystkich przy rejestracji musieli uciec sie do innej sztuczki i zrobić lokal w Szczekarkowie gdzie mieszka główny zainteresowany i tylko znajomi Szczepaniaka z tej miejscowości mieli wziąść udział w tej zabawie w izbową demokrację. Głosowało ledwie 2 % rolnikow.

W sąsiednich miejscowościach nikt nie wiedział o tych wyborach.  

Ludzie się zaczeli śmiać z takiej komisji, przy liczeniu głosów asystowała nawet policja to złożyli na urzędników i wymienione zamki.

A Pani dziennikarka skwapliwie w tym dopomogła.

Wiesz co, masz błędne informacje.Moim zdaniem rolnik to osoba posiadająca hektary a nie ary,a UG wszystkich wsadził do jednego "wora''. Po oddzieleniu tych osób na dwa spisy,czyli na:

1-rolników z hektarami którzy płacą KRU-s a nie podatek w UG.,

2-osoby z arami na wsi,czyli z ddziałką z domem,tujami, trawniczkiem,basenikiem i.t.p ale na wsi(np. siedliskowo- rolna) mniej niż 1 hektar,

okazuje się,że prawdziwych rolników jest garść,więc nie sugerujmy się tym w/w "worem",prawdziwi rolnicy naprawdę interesują się tymi wyborami.

Nie chcą upartyjniać Izby Rolniczej, przede wszystkim dlatego, że partie nie dbają o ich interesy tylko o to,jak by tu na tworzyć więcej miejsc pracy dla swojej tylko partyjnej rodziny.Nie wierzę w to ,że potrafiliby nie tylko rozpiżać budżet LIR ,ale tak jak pan Prezes R.Jakubiec np. udostępniać darmowe porady prawników.Także proszę się do edukować,a nie rzucać mięsem na lewo i prawo,bo jeszcze partyjne psy się zlecą na darmowy posiłek a na deser obgryzą ci ręce.

A pro po remizy,to tak na prawdę jest ona własnością mieszkańców wsi,którzy sami użyczyli ziemi i sami ponieśli koszty budowy.Chociaż mieszkańcy nie wyrażali na to zgody to obecny pan wójt i tak sobie budynek przywłaszczył.Do puki mieszkańcy byli gospodarzami,świetlica była zadbana a dzieci i młodzież korzystała z niej aby np.grać w pin-ponga zamiast siedzieć przed komputerem.

Co do kluczy, jak widać dobrze pan wie,że pan wójt jest człowiekiem złośliwym i bardzo porywczym,kiedy ktoś nie robi dokładnie tak jak on chce.Uważa także,że nie jest wybrany aby wspierać społeczność gminną,ale po t aby mu się ona w każdy możliwy sposób kłaniała, bo jak nie tooooo......Działa ze swym zastępcą na zasadzie: dajcie nam człowieka a my już go zniszczymy,jesteśmy WŁADZĄ! 

masz błędne informacje.Moim zdaniem rolnik to osoba posiadająca hektary a nie ary,a UG wszystkich wsadził do jednego "wora''. Po oddzieleniu tych osób na dwa spisy,czyli na:

1-rolników z hektarami którzy płacą KRU-s a nie podatek w UG.,

2-osoby z arami na wsi,czyli z ddziałką z domem,tujami, trawniczkiem,basenikiem i.t.p ale na wsi(np. siedliskowo- rolna) mniej niż 1 hektar,

okazuje się,że prawdziwych rolników jest garść,więc nie sugerujmy się tym w/w "worem",prawdziwi rolnicy naprawdę interesują się tymi wyborami.

... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!