Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

27 marca 2009 r.
14:12
Edytuj ten wpis

Marian Starownik na liście tajnych współpracowników bezpieki

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 30 A A

Marian Starownik, starosta lubartowski znalazł się w uzupełnionych przez IPN o 338 osób katalogach prześwietlających osoby pełniące funkcje publiczne. - Nie byłem żadnym współpracownikiem - zaprzecza starosta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W aktach IPN czytamy, że w 1984 roku został on zarejestrowany w kategorii kandydat na tajnego współpracownika przez Wydział IV WUSW w Lublinie, zaś w 1985 r. przerejestrowany na TW o pseudonimie "Roman”. Z ewidencji został zdjęty 30 października 1989 r. ze względu na "wybór do Sejmu”. Materiały operacyjne zniszczono w 1990 roku.

- To jakaś paranoja! - denerwuje się Marian Starownik. - Ile jeszcze razy będę się "oswobadzał” z tych oskarżeń? Nigdy nie byłem tajnym współpracownikiem, chociaż gdy piastowałem stanowisko naczelnika gminy przychodziło do mnie z 7 różnych ubeków. Ala ja nigdy niczego nie podpisywałem.

Biuro lustracyjne IPN uzupełniło dwa dni temu katalogi o 3380 osób. W wykazie osób publicznych znalazło się 422 burmistrzów, 1 prezydenta miasta, 332 członków zarządów powiatów i 5 osób pełniących inne funkcje publiczne. Poza tym zmodyfikowano wpisy dotyczące 125 wcześniej opublikowanych osób.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 10:58
0
A tu "Z pamiętnika szprotawskiej bezpieki"
[url="http://www.radiobory.dbv.pl/readarticle.php?article_id=61"]http://www.radiobory.dbv.pl/readarticle.php?article_id=61[/url]
Avatar
tak / 6 maja 2009 o 23:08
0
7/6 napisał:
Kto w wyborach do PE zagłosuje na kandydata z listy nr 10 ?!!!


Ja i moi znajomi.
Avatar
7/6 / 6 maja 2009 o 22:35
0
Kto w wyborach do PE zagłosuje na kandydata z listy nr 10 ?!!!
Avatar
dental / 30 kwietnia 2009 o 10:15
0
Lubartowiacy napisał:
Nie dziwi mnie to specjalnie. Ludziom pokroju Starownika i innym PSLowskim szkodnikom już dziękujemy. Czas, aby nasz Powiat wreszcie przestał być zaściankiem i skansenem zarządzanym przez ludzi o chłopsko-robotniczej mentalności. W następnych wyborach głosujemy POzytywnie!
?
No przecież macie w kraju koalicję PO-PSL? Pogięło cię? W kraju wasi kumple z peselu nie są szkodnikami, a ci sami peeselowcy w powiecie są . A może chodzi o to, że w powiecie peeselowcy nie chodzą na pasku platformy tylko tworzą koalicję z in nymi ugrupowaniami np. z PiS. Jak zresztą mają tworzyć koalicję z PO jeśli ta dała w terenie zadka i nie ma praktycznie żadnych radnych?! Powyższy cytat to zwykłe pomówienie oszołomów platfusów pragnących stołków za wszelką cenę. Nawet za opluwanie swoich krajowych koalicjantów. Platforma w terenie nie maludzi, to tylko jacyś zwykli spoceni karierowicze
?
No przecież macie w kraju koalicję PO-PSL? Pogięło cię? W kraju wasi kumple z peselu nie są szkodnikami, a ci sami peeselowcy w powiecie są . A może chodzi o to, że w powiecie peeselowcy nie chodzą na pasku platformy tylko tworzą koalicję z in nymi ugrupowaniami np. z PiS. Jak zresztą mają tworzyć koalicję z PO jeśli ta dała w terenie zadka i nie ma praktycznie żadnych radnych?! Powyższy cytat to zwykłe pomówienie oszołomów platfusów pragnących stołków za wszelką cenę. Nawet za opluwanie swoich krajowych koalicjantó... rozwiń
Avatar
Lubartowiacy / 29 kwietnia 2009 o 20:40
0
Nie dziwi mnie to specjalnie. Ludziom pokroju Starownika i innym PSLowskim szkodnikom już dziękujemy. Czas, aby nasz Powiat wreszcie przestał być zaściankiem i skansenem zarządzanym przez ludzi o chłopsko-robotniczej mentalności. W następnych wyborach głosujemy POzytywnie!
Avatar
neu. / 8 kwietnia 2009 o 18:29
0
prawy napisał:
Jedynym prawicowcem co nie ma papirów w IPN na 100% jest JAcek Mikołaj Tomasiak - to on powinien zostać i burmistrzem i starostą... Takie kombo dla oszczędności w kryzysie. A co do układów i pająków to na tym polega polityka. Opozycja choćby była za, to w Lubartowie musi byc przeciw... Jak dojdzie do władzy będą za, a ci co przegrają będą przeciw. Rozwój polega na ciągłości, lecz niektórzy - nieliczni próbóją zmian, a jak dorwią się do żłoba zrobia to samo... Nie ma kompromisu między polskimi politykami - jest tylko własny interes.


Tomasiak prawicowcem???? Chyba lewym


Tomasiak prawicowcem???? Chyba lewym rozwiń
Avatar
prawy / 8 kwietnia 2009 o 09:04
0
Jedynym prawicowcem co nie ma papirów w IPN na 100% jest JAcek Mikołaj Tomasiak - to on powinien zostać i burmistrzem i starostą... Takie kombo dla oszczędności w kryzysie. A co do układów i pająków to na tym polega polityka. Opozycja choćby była za, to w Lubartowie musi byc przeciw... Jak dojdzie do władzy będą za, a ci co przegrają będą przeciw. Rozwój polega na ciągłości, lecz niektórzy - nieliczni próbóją zmian, a jak dorwią się do żłoba zrobia to samo... Nie ma kompromisu między polskimi politykami - jest tylko własny interes.
Avatar
neo / 4 kwietnia 2009 o 22:13
0
Hej! ziele angielskie, ty jesteś jakiś paranoik. Co z IPN ma wspólnego ratusz miejski?
Avatar
ziele angielskie / 31 marca 2009 o 22:04
0
te kundelki z miejskiego ratusza nie mogą przeboleć, że p. Starownik cieszy się zaufaniem społecznym od wielu lat, co potwierdzaja rozliczne wybory, w których uczestniczył. Zwoliński, Pankowski, Trąbka i reszta też pajęczyny co omotała miasto, nie może się z tym pogodzić. Za komuny siedzieli w krzakach ze strachu a teraz bawią się w bezkompromisowych lustratorów. Ale ludzie ich pogonią tym razem na zawsze
Avatar
kriiss / 31 marca 2009 o 17:05
0
biedak lubartowski napisał:
no i co mu narobicie, przesiedział dwie kadencje jako starosta, tym sposobem ma dużo znajomych, przy tym jako starosta nie miał najniższej krajowej niczym się nie wykazując, nie jedna osoba nie mająca pracy w tym wieku marzy o takich pieniądzach a zwłaszcza w Lubartowie.





no jasne ! i na pewno już ma zaklepaną następną posadkę w razie czego...
Avatar
Gość / 20 listopada 2009 o 10:58
0
A tu "Z pamiętnika szprotawskiej bezpieki"
[url="http://www.radiobory.dbv.pl/readarticle.php?article_id=61"]http://www.radiobory.dbv.pl/readarticle.php?article_id=61[/url]
Avatar
tak / 6 maja 2009 o 23:08
0
7/6 napisał:
Kto w wyborach do PE zagłosuje na kandydata z listy nr 10 ?!!!


Ja i moi znajomi.
Avatar
7/6 / 6 maja 2009 o 22:35
0
Kto w wyborach do PE zagłosuje na kandydata z listy nr 10 ?!!!
Avatar
dental / 30 kwietnia 2009 o 10:15
0
Lubartowiacy napisał:
Nie dziwi mnie to specjalnie. Ludziom pokroju Starownika i innym PSLowskim szkodnikom już dziękujemy. Czas, aby nasz Powiat wreszcie przestał być zaściankiem i skansenem zarządzanym przez ludzi o chłopsko-robotniczej mentalności. W następnych wyborach głosujemy POzytywnie!
?
No przecież macie w kraju koalicję PO-PSL? Pogięło cię? W kraju wasi kumple z peselu nie są szkodnikami, a ci sami peeselowcy w powiecie są . A może chodzi o to, że w powiecie peeselowcy nie chodzą na pasku platformy tylko tworzą koalicję z in nymi ugrupowaniami np. z PiS. Jak zresztą mają tworzyć koalicję z PO jeśli ta dała w terenie zadka i nie ma praktycznie żadnych radnych?! Powyższy cytat to zwykłe pomówienie oszołomów platfusów pragnących stołków za wszelką cenę. Nawet za opluwanie swoich krajowych koalicjantów. Platforma w terenie nie maludzi, to tylko jacyś zwykli spoceni karierowicze
?
No przecież macie w kraju koalicję PO-PSL? Pogięło cię? W kraju wasi kumple z peselu nie są szkodnikami, a ci sami peeselowcy w powiecie są . A może chodzi o to, że w powiecie peeselowcy nie chodzą na pasku platformy tylko tworzą koalicję z in nymi ugrupowaniami np. z PiS. Jak zresztą mają tworzyć koalicję z PO jeśli ta dała w terenie zadka i nie ma praktycznie żadnych radnych?! Powyższy cytat to zwykłe pomówienie oszołomów platfusów pragnących stołków za wszelką cenę. Nawet za opluwanie swoich krajowych koalicjantó... rozwiń
Avatar
Lubartowiacy / 29 kwietnia 2009 o 20:40
0
Nie dziwi mnie to specjalnie. Ludziom pokroju Starownika i innym PSLowskim szkodnikom już dziękujemy. Czas, aby nasz Powiat wreszcie przestał być zaściankiem i skansenem zarządzanym przez ludzi o chłopsko-robotniczej mentalności. W następnych wyborach głosujemy POzytywnie!
Avatar
neu. / 8 kwietnia 2009 o 18:29
0
prawy napisał:
Jedynym prawicowcem co nie ma papirów w IPN na 100% jest JAcek Mikołaj Tomasiak - to on powinien zostać i burmistrzem i starostą... Takie kombo dla oszczędności w kryzysie. A co do układów i pająków to na tym polega polityka. Opozycja choćby była za, to w Lubartowie musi byc przeciw... Jak dojdzie do władzy będą za, a ci co przegrają będą przeciw. Rozwój polega na ciągłości, lecz niektórzy - nieliczni próbóją zmian, a jak dorwią się do żłoba zrobia to samo... Nie ma kompromisu między polskimi politykami - jest tylko własny interes.


Tomasiak prawicowcem???? Chyba lewym


Tomasiak prawicowcem???? Chyba lewym rozwiń
Avatar
prawy / 8 kwietnia 2009 o 09:04
0
Jedynym prawicowcem co nie ma papirów w IPN na 100% jest JAcek Mikołaj Tomasiak - to on powinien zostać i burmistrzem i starostą... Takie kombo dla oszczędności w kryzysie. A co do układów i pająków to na tym polega polityka. Opozycja choćby była za, to w Lubartowie musi byc przeciw... Jak dojdzie do władzy będą za, a ci co przegrają będą przeciw. Rozwój polega na ciągłości, lecz niektórzy - nieliczni próbóją zmian, a jak dorwią się do żłoba zrobia to samo... Nie ma kompromisu między polskimi politykami - jest tylko własny interes.
Avatar
neo / 4 kwietnia 2009 o 22:13
0
Hej! ziele angielskie, ty jesteś jakiś paranoik. Co z IPN ma wspólnego ratusz miejski?
Avatar
ziele angielskie / 31 marca 2009 o 22:04
0
te kundelki z miejskiego ratusza nie mogą przeboleć, że p. Starownik cieszy się zaufaniem społecznym od wielu lat, co potwierdzaja rozliczne wybory, w których uczestniczył. Zwoliński, Pankowski, Trąbka i reszta też pajęczyny co omotała miasto, nie może się z tym pogodzić. Za komuny siedzieli w krzakach ze strachu a teraz bawią się w bezkompromisowych lustratorów. Ale ludzie ich pogonią tym razem na zawsze
Avatar
kriiss / 31 marca 2009 o 17:05
0
biedak lubartowski napisał:
no i co mu narobicie, przesiedział dwie kadencje jako starosta, tym sposobem ma dużo znajomych, przy tym jako starosta nie miał najniższej krajowej niczym się nie wykazując, nie jedna osoba nie mająca pracy w tym wieku marzy o takich pieniądzach a zwłaszcza w Lubartowie.





no jasne ! i na pewno już ma zaklepaną następną posadkę w razie czego...
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cosmopolitan, Playboy i CKM znikają z kiosków. Wydawca zwalnia 70 proc. załogi

Cosmopolitan, Playboy i CKM znikają z kiosków. Wydawca zwalnia 70 proc. załogi 1 0

Grudniowe wydania są ostatnimi numerami magazynów „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar”, „Joy” i „Playboy”. Powód? Wydawca - Marquard Media Polska - wycofuje się z rynku prasy.

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat 0 1

Szymon Szymonowicz, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, sklasyfikowany został w światowym czempionacie na siódmym miejscu.

Wysypali tony piasku na rynku w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Wysypali tony piasku na rynku w Zamościu [zdjęcia] 0 1

6 grudnia powinno zacząć działać sztuczne lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu. Właśnie trwa jego montaż

Lubelscy posłowie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. „Jest pewna nutka żalu, że co to co za nami się skończyło”
Wideo
galeria
film

Lubelscy posłowie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. „Jest pewna nutka żalu, że co to co za nami się skończyło” 24 9

Z lubelskimi posłami rozmawialiśmy przed i w trakcie przerwy podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji.

Gala TFL 19 „Christmas Time” 21 grudnia w hali Globus

Gala TFL 19 „Christmas Time” 21 grudnia w hali Globus 0 0

MMA 21 grudnia w lubelskiej hali Globus odbędzie się gala TFL 19 „Christmas Time”. W klatce pojawią się m.in. Hubert „Maupa” Szymajda

Duże emocje na komisji rady gminy w sprawie nowego stadionu w Gołębiu
galeria

Duże emocje na komisji rady gminy w sprawie nowego stadionu w Gołębiu 4 3

Dzię-ku-jemy! - skandowali kibice Hetmana Gołąb, którzy z uśmiechami na twarzach opuszczali wtorkowe posiedzenie komisji budżetowej w Urzędzie Gminy Puławy. Radni po długiej, emocjonującej dyskusji, wbrew sugestiom urzędników, zagłosowali za dofinansowaniem stadionu.

Projekt LPNT pod lupą CBA. Trzy osoby zatrzymane

Projekt LPNT pod lupą CBA. Trzy osoby zatrzymane 0 0

Trzy osoby związane z projektem szkoleniowym realizowanym przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawę dotyczącą wyłudzenia co najmniej 200 tys. zł zajmie się Prokuratura Okręgowa w Zamościu

No go area. Wikipedia ostrzega: Lubelskie to miejsce niebezpieczne dla osób LGBT

No go area. Wikipedia ostrzega: Lubelskie to miejsce niebezpieczne dla osób LGBT 297 40

Według angielskiej wersji portalu Wikipedia, w Polsce istnieją tzw. no-go-area, czyli obszary, gdzie określonym grupom osób grozi poważne niebezpieczeństwo. Według encyklopedii internetowej strefa ta obejmuje również województwo lubelskie, a zagrożone miałyby być osoby LGBT.

Happysad wystąpi w klubie Graffiti w Lublinie
15 listopada 2019, 18:00

Happysad wystąpi w klubie Graffiti w Lublinie 0 0

W ramach trasy koncertowej "18+ Tour" już 15 listopada do Lublina przyjedzie jeden z najpopularniejszych współczesnych zespołów rockowych w kraj - Happysad. Formacja wystąpi w piątek o godz. 18 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13).

Alpaca Alfachem – Espo Pszczółka II 50:40, wyniki drugiej kolejki rozgrywek LNBA

Alpaca Alfachem – Espo Pszczółka II 50:40, wyniki drugiej kolejki rozgrywek LNBA 0 0

Espo Pszczółka II z kolejną porażką. Tym razem lepsza od beniaminka okazała się Alpaca Alfachem

Z dwoma promilami przez centrum Lublina. 19-latka nagrał monitoring
film

Z dwoma promilami przez centrum Lublina. 19-latka nagrał monitoring 0 0

Dwa promile alkoholu miał 19-letni kierowca mazdy. Jazdę mieszkańca Lublina nagrały kamery miejskiego monitoringu

Chełm: 3-latek spadł z trampoliny w parku zabaw. Sprawę bada policja

Chełm: 3-latek spadł z trampoliny w parku zabaw. Sprawę bada policja 3 1

Dziecko spadło z trampoliny w parku zabaw w Chełmie. Policja sprawdzi, czy urządzenie było sprawne

Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na niebanalne prezenty świąteczne!

Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na niebanalne prezenty świąteczne! 0 1

Ostatnie dwa miesiące roku to czas, w którym intensywnie zaczynamy myśleć o kupowaniu prezentów mikołajkowych i świątecznych. Okazji do zakupów jest wiele, począwszy od Black Friday i Cyber Monday, przez przedświąteczne promocje, aż po Boxing Day - w wersji dla spóźnialskich. Na jakie prezenty warto postawić w tym roku?

Poszukiwacze skarbów wyruszyli nad Morze Karaibskie. Wśród nich jest lublinianin

Poszukiwacze skarbów wyruszyli nad Morze Karaibskie. Wśród nich jest lublinianin 5 3

Na celowniku: zatopione statki i okręty spoczywające na dnie Morza Karaibskiego. Robert Kmieć, lubelski eksplorator, szuka pirackich skarbów na Dominice. Pomaga mu w tym najnowsza technika

Jak poradzić sobie z nadmiernym apetytem? Kilka ciekawych porad

Jak poradzić sobie z nadmiernym apetytem? Kilka ciekawych porad 0 0

Żyjemy w czasach, w których półki w sklepach uginają się od gotowych smakołyków. Stres, smutek lub nadmiar czasu, nuda, depresja może nas doprowadzić do przejadania się. Latami hodowane złe nawyki żywieniowe prowadzą do otyłości, chorób a także... niedożywienia. Okazuje się, że jedząc dużo niezdrowych rzeczy możemy być niedożywieni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!