Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

12 listopada 2017 r.
17:43

Siostry cierpią na rzadką chorobę. "Zastanawiamy się, ile jeszcze wytrzymamy"

Autor: Zdjęcie autora kp
0 9 A A
Siostrom można pomóc przekazując darowiznę na konto Fundacji Avalon 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z dopiskiem Koziej, 8077. Pieniądze można też przekazywać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl
Siostrom można pomóc przekazując darowiznę na konto Fundacji Avalon 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z dopiskiem Koziej, 8077. Pieniądze można też przekazywać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Monika i Milena Koziej z Rozkopaczewa (gm. Ostrów Lubelski) cierpią na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Jedyną nadzieją dla sióstr jest terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych. Potrzeba na to aż 400 tysięcy złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Objawy choroby pojawiły niespodziewanie, w okresie dojrzewania. Ja miałam 15 lat, Milena - 11. Nagle okazało się, że mamy zespół Friedreicha. Diagnoza pozbawiła nas złudzeń, bo nie ma w tej chwili leku na tę chorobę – opowiada Monika. – Z każdym rokiem było coraz gorzej. Pojawiały się kolejne schorzenia: wada serca, cukrzyca, problemy ze wzrokiem, przykurcze czy spastyka. Do tego nieustający ból nóg, kręgosłupa. Zastanawiałyśmy się ile jeszcze możemy wytrzymać – dodaje.

Zespół Friedreicha powoduje silne zmiany zwyrodnieniowe mięśni szkieletowych, mięśnia sercowego, niektórych części układu nerwowego oraz wątroby i trzustki.

Nadzieją dla sióstr jest terapia z wykorzystaniem komórek macierzystych w klinice w Częstochowie. Niestety jest ona bardzo kosztowna. – Chodzi o 10 przeszczepów komórek. Każde podanie to koszt około 15 tysięcy złotych. Koszt na nas dwie razem z dojazdami i rehabilitacją to około 400 tysięcy złotych – mówi Monika. – Choroby nie da się całkowicie wyleczyć, ale jest szansa na zniwelowanie objawów, które są coraz bardziej dokuczliwe. Staramy się normalnie funkcjonować, ale choroba coraz bardziej utrudnia nam życie i pracę.

Siostrom można pomóc przekazując darowiznę na konto Fundacji Avalon 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 z dopiskiem Koziej, 8077. Pieniądze można też przekazywać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fonski / 11 stycznia 2018 o 16:55
+1
Pozdrawiam Was Dziewczyny. Nie przejmujcie się "gupawymi" wpisami, róbcie swoje i pukajcie, walcie pięściami gdzie się da i jak się da, wyrzucą drzwiami, wchodźcie oknem i do przodu !!! Proście a będzie Wam dane!! Dobrych ludzi nie brakuje i na pewno znajdą się tacy, co będą chcieli pomóc. Widziałem Was w Teleekspresie, i o to właśnie chodzi: trzeba poruszyć wszystko, otworzyć wszystkie drzwi jakie tylko Wam przyjdą do głowy. Nie wstydźcie się prosić i nie przejmujcie się palantami, którzy próbują Was oceniać i sądzić; nie oni są od oceniania innych – nie zrażajcie się opinią „malutkich ludzi” którzy nie potrafią nic zrobić dla siebie, a tym bardziej dla innych i wkurzają się, że są na świecie ludzie dla których ważny jest inny człowiek. Trzymajcie się dzielnie. Pozdrowienia dla dzielnej Mamy!!
Pozdrawiam Was Dziewczyny. Nie przejmujcie się "gupawymi" wpisami, róbcie swoje i pukajcie, walcie pięściami gdzie się da i jak się da, wyrzucą drzwiami, wchodźcie oknem i do przodu !!! Proście a będzie Wam dane!! Dobrych ludzi nie brakuje i na pewno znajdą się tacy, co będą chcieli pomóc. Widziałem Was w Teleekspresie, i o to właśnie chodzi: trzeba poruszyć wszystko, otworzyć wszystkie drzwi jakie tylko Wam przyjdą do głowy. Nie wstydźcie się prosić i nie przejmujcie się palantami, którzy próbują Was oceniać i sądzić; nie oni są o... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 14:24
0
Proszę o kontakt. Mam sporo korków. Tel do mnie 691781812
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 05:49
0
Zlikwidować ten pisowsko-złodziejski NFZ!!! Gdzie jest kasa ze składek??? Poszły na premię i nagrody dla nierobów?
Avatar
MilenaK. / 13 listopada 2017 o 11:42
0
undefined napisał:
a co z internetowa perfumeria ktora te panie mialy-maja bo nie wiem. ogolnie jestem za tym zeby raczej rzad dofinansowywal leczenie. ja tez jestem chory i nikt mi nie pomaga.
  witam, tak jak jest napisane w tekście: " staramy się normalnie funkcjonować, ale choroba coraz bardziej utrudnia nam życie i pracę." utrudnia, dlatego tez byłam zmuszona po roku zamknąć działalność. może pana za***ę ale ogólnie też jestem za tym, aby to rząd dofinansowywał leczenie, ale żyjemy w takich czasach w jakich żyjemy. w tym momencie bez wsparcia rzadu, musimy radzić sobie same... a radzimy sobie jak umiemy. Życzę dużo zdrowia! milena
  witam, tak jak jest napisane w tekście: " staramy się normalnie funkcjonować, ale choroba coraz bardziej utrudnia nam życie i pracę." utrudnia, dlatego tez byłam zmuszona po roku zamknąć działalność. może pana za***ę ale ogólnie też jestem za tym, aby to rząd dofinansowywał leczenie, ale żyjemy w takich czasach w jakich żyjemy. w tym momencie bez wsparcia rzadu, musimy radzić sobie same... a radzimy sobie jak umiemy. Życzę dużo zdrowia! milena rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 09:35
0
A co z internetowa perfumeria ktora te panie mialy-maja bo nie wiem. Ogolnie jestem za tym zeby raczej rzad dofinansowywal leczenie. Ja tez jestem chory i nikt mi nie pomaga.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 22:43
0
Powodzenia dziewczyny! Trzymam za Was kciuki, musi się udać!
Avatar
ty / 12 listopada 2017 o 20:59
0
ja napisał:
undefined napisał:
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg
Jesteś przykładem, że rząd powinien więcej pieniędzy przeznaczyć na psychiatrię.
na każde leczenie, a nie na 500+ dla zdrowych rodzicow, po to im Bozia dała rece aby pracowali na to co sobie narodzą, a tak przy okazji ile masz dzieci, że jesteś przeciw rządowej pomocy  osobom chorym
na każde leczenie, a nie na 500+ dla zdrowych rodzicow, po to im Bozia dała rece aby pracowali na to co sobie narodzą, a tak przy okazji ile masz dzieci, że jesteś przeciw rządowej pomocy  osobom chorym rozwiń
Avatar
ja / 12 listopada 2017 o 20:21
0
undefined napisał:
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg
 Jesteś przykładem, że rząd powinien więcej pieniędzy przeznaczyć na psychiatrię.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 18:07
0
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg
Avatar
Gość / 17 maja 2018 o 14:24
0
Proszę o kontakt. Mam sporo korków. Tel do mnie 691781812
Avatar
fonski / 11 stycznia 2018 o 16:55
+1
Pozdrawiam Was Dziewczyny. Nie przejmujcie się "gupawymi" wpisami, róbcie swoje i pukajcie, walcie pięściami gdzie się da i jak się da, wyrzucą drzwiami, wchodźcie oknem i do przodu !!! Proście a będzie Wam dane!! Dobrych ludzi nie brakuje i na pewno znajdą się tacy, co będą chcieli pomóc. Widziałem Was w Teleekspresie, i o to właśnie chodzi: trzeba poruszyć wszystko, otworzyć wszystkie drzwi jakie tylko Wam przyjdą do głowy. Nie wstydźcie się prosić i nie przejmujcie się palantami, którzy próbują Was oceniać i sądzić; nie oni są od oceniania innych – nie zrażajcie się opinią „malutkich ludzi” którzy nie potrafią nic zrobić dla siebie, a tym bardziej dla innych i wkurzają się, że są na świecie ludzie dla których ważny jest inny człowiek. Trzymajcie się dzielnie. Pozdrowienia dla dzielnej Mamy!!
Pozdrawiam Was Dziewczyny. Nie przejmujcie się "gupawymi" wpisami, róbcie swoje i pukajcie, walcie pięściami gdzie się da i jak się da, wyrzucą drzwiami, wchodźcie oknem i do przodu !!! Proście a będzie Wam dane!! Dobrych ludzi nie brakuje i na pewno znajdą się tacy, co będą chcieli pomóc. Widziałem Was w Teleekspresie, i o to właśnie chodzi: trzeba poruszyć wszystko, otworzyć wszystkie drzwi jakie tylko Wam przyjdą do głowy. Nie wstydźcie się prosić i nie przejmujcie się palantami, którzy próbują Was oceniać i sądzić; nie oni są o... rozwiń
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 05:49
0
Zlikwidować ten pisowsko-złodziejski NFZ!!! Gdzie jest kasa ze składek??? Poszły na premię i nagrody dla nierobów?
Avatar
MilenaK. / 13 listopada 2017 o 11:42
0
undefined napisał:
a co z internetowa perfumeria ktora te panie mialy-maja bo nie wiem. ogolnie jestem za tym zeby raczej rzad dofinansowywal leczenie. ja tez jestem chory i nikt mi nie pomaga.
  witam, tak jak jest napisane w tekście: " staramy się normalnie funkcjonować, ale choroba coraz bardziej utrudnia nam życie i pracę." utrudnia, dlatego tez byłam zmuszona po roku zamknąć działalność. może pana za***ę ale ogólnie też jestem za tym, aby to rząd dofinansowywał leczenie, ale żyjemy w takich czasach w jakich żyjemy. w tym momencie bez wsparcia rzadu, musimy radzić sobie same... a radzimy sobie jak umiemy. Życzę dużo zdrowia! milena
  witam, tak jak jest napisane w tekście: " staramy się normalnie funkcjonować, ale choroba coraz bardziej utrudnia nam życie i pracę." utrudnia, dlatego tez byłam zmuszona po roku zamknąć działalność. może pana za***ę ale ogólnie też jestem za tym, aby to rząd dofinansowywał leczenie, ale żyjemy w takich czasach w jakich żyjemy. w tym momencie bez wsparcia rzadu, musimy radzić sobie same... a radzimy sobie jak umiemy. Życzę dużo zdrowia! milena rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2017 o 09:35
0
A co z internetowa perfumeria ktora te panie mialy-maja bo nie wiem. Ogolnie jestem za tym zeby raczej rzad dofinansowywal leczenie. Ja tez jestem chory i nikt mi nie pomaga.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 22:43
0
Powodzenia dziewczyny! Trzymam za Was kciuki, musi się udać!
Avatar
ty / 12 listopada 2017 o 20:59
0
ja napisał:
undefined napisał:
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg
Jesteś przykładem, że rząd powinien więcej pieniędzy przeznaczyć na psychiatrię.
na każde leczenie, a nie na 500+ dla zdrowych rodzicow, po to im Bozia dała rece aby pracowali na to co sobie narodzą, a tak przy okazji ile masz dzieci, że jesteś przeciw rządowej pomocy  osobom chorym
na każde leczenie, a nie na 500+ dla zdrowych rodzicow, po to im Bozia dała rece aby pracowali na to co sobie narodzą, a tak przy okazji ile masz dzieci, że jesteś przeciw rządowej pomocy  osobom chorym rozwiń
Avatar
ja / 12 listopada 2017 o 20:21
0
undefined napisał:
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg
 Jesteś przykładem, że rząd powinien więcej pieniędzy przeznaczyć na psychiatrię.
Avatar
Gość / 12 listopada 2017 o 18:07
0
a rząd dlaczego nie pomoże, zgroza, dla młodych zdrowych rodziców na 500+ ma a chorych zostawia bez pomocy, zgroza, i to jest po Bożemu PiS, tak wam nakazuje Pan Bóg
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 5 4

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 4 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 27 15

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 591 57

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 11

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!