Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

10 września 2019 r.
14:54

Nie spełniają obietnic, więc chcą ich odwołać. Zbiórka podpisów o referendum w Lubartowie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
3 19 A A

Rusza zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum lokalne w Lubartowie. Stawką jest odwołanie Rady Miasta, a powodem uchwała o podwyżce diet radnych i niedotrzymanie obietnic wyborczych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za wnioskiem o referendum stoją Anna Gryta i Elżbieta Wąs z Miasta Obywatelskiego Lubartów (MOL). – W związku z działaniami Rady Miasta Lubartów podwyższającej sobie w sposób rażąco wysoki diety, występujemy z inicjatywą przeprowadzenia referendum lokalnego w sprawie odwołania Rady Miasta Lubartów przed upływem kadencji. Podstawą złożenia wniosku jest ponadto fakt niedotrzymywania obietnic wyborczych przez większość radnych już na samym początku kadencji – mówi Anna Gryta, działaczka MOL.

W sierpniu radni podjęli uchwałę o podwyższeniu diet. Koszty diet 21 radnych po podwyżce wyniosą 23 tysiące złotych miesięcznie, przed podwyżką było to 13 tysięcy złotych. Rocznie daje to kwotę 120 tysięcy zł więcej. W ciągu 5-letniej kadencji podwyżka diet radnych będzie kosztować kasę miasta blisko 600 tysięcy złotych. – Jeszcze raz podkreślamy, że podstawą złożenia wniosku jest przede wszystkim fakt niedotrzymywania obietnic wyborczych przez większość radnych już na samym początku kadencji.
Co za tym idzie, utrata zaufania do naszych przedstawicieli – mówi Elżbieta Wąs. – Wczoraj zaczęliśmy zbierać podpisy pod petycją – dodaje.

Suchej nitki na pomyśle referendum nie zostawia radny Grzegorz Gregorowicz (Wspólny Lubartów). – Jest to wniosek nierzetelny, oparty na zmanipulowanych, nieprawdziwych faktach> przypomnę, że diety radnych są niższe, nawet po podwyżkach, niż w biedniejszym powiecie – mówi Grzegorz Gregorowicz. – Panie z MOL mówią, że dbają o fundusze miejskie, ale czy podały, ile będzie kosztować referendum i ewentualne powtórne wybory. Ostatnia elekcja samorządowa kosztowała Lubartów 177 tysięcy złotych. Tę kwotę trzeba pomnożyć razy dwa. Taki będzie koszt inicjatywy MOL – dodaje radny Gregorowicz.

Ale aktywistkom chodzi nie tylko o diety, ale także o wywóz śmieci. – Większość kandydatów dzisiaj zasiadających w Radzie Miasta, deklarowała w trakcie kampanii wyborczej chęć dyskusji i przeprowadzanie konsultacji w sprawach podejmowanych uchwał, zwłaszcza tych, które będą miały daleko idące skutki finansowe. Obietnice wyborcze nie zostały dotrzymane. Radni nie konsultowali z mieszkańcami uchwały o wyjściu ze Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej, szczególnie konsekwencji owego wyjścia przy całkowitej bezczynności jeżeli chodzi o tworzenie prawa miejscowego w zakresie zagospodarowania odpadów – dodaje Gryta. – Co istotne, żaden z radnych przedkładający projekt uchwały o podwyżce diet w trakcie kampanii wyborczej nie podnosił tego tematu. Większość zwracała uwagę na potrzebę dbania o racjonalną gospodarkę finansową i obniżenie opłat dla mieszkańców – uzupełnia Wąs.

Teraz organizatorzy referendum muszą zebrać 1750 podpisów, czyli 10 proc. mieszkańców Lubartowa uprawnionych do głosowania. Mają na to 60 dni.

– Szanujemy głos mieszkańców. W tej sytuacji na pewno nie potrzebne są emocje. Zgodnie z prawem procedura referendalna została uruchomiona. Osobiście uważam jednak, że mieszkańcy powinni dać szansę obecnym radnym na realizację postulatów, z którymi szli do wyborów. Jestem zbudowany współpracą radnych na rzecz mieszkańców naszego miasta ponad podziałami politycznymi. Obecna rada to drużyna. Po raz pierwszy od kilku kadencji w radzie zapanowała jedność. Niestety są tacy, którzy chcą tą jedność zburzyć, kosztem budowania własnego kapitału politycznego i to jest przykre – komentuje Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.

e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 16:19
+12
A ile zarabia inicjator referendum Pan prezes łubudubu spółdzielni. Podobno więcej niż prezydent Warszawy. A wydawałoby się że mały to i mało zje
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 16:18
+12
Gregorowicz ma racje. U nas mają wyższe diety i co z tego? Zazdrościmy mieszkańcom Lubartowa inicjatywy i pomysłu. Tak trzymać!!!
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 16:00
+12
"Po raz pierwszy od kilku kadencji w radzie zapanowała jedność. " - oczywiscie, ze jednosc w podwyzszaniu sobie diet, lokalne sitwy to rak toczacy wschodnia czesc kraju
Avatar
KL / 10 września 2019 o 17:30
+9
A nie prościej, taniej i szybciej wyłapać, załadować na taczki i wywieźć za miasto?
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 15:11
+9
Kiedy to samo będzie w Lublinie ?? Obecna rada miasta nie działa w imieniu mieszkańców a co najwyżej i imieniu wąskiej grupy biznesmenów. Czy taki stan ma trwać kolejne 4 lata ??
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 18:50
+8
Za to nierubstwo i ze nie ma drogi s19 do lubartowa wszystkich odwolac z prezedentem wlacznie na taczkach wywiescccc!! Przez tyle lat nic nie zrobic ws tej drogi to wstyd i hanbaaaa
Avatar
JoAnka / 6 dni temu o 10:02
+4
Nie rozumiem dlaczego tzw. "radni" dostają jakiekolwiek pieniądze. Przecież "radny" nie jest urzędnikiem na etacie. "Radny" - to powinna być funkcja społeczna, doradcza, kontrolna i wynikająca z zaangażowania w życie społeczności lokalnej. A nie kolejna morda do koryta z pieniędzmi mieszkańców.
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 17:40
+4
a co paśnik ma na myśli mówiąc naszego miasta. przecież on nie nasz
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 16:56
+3
Paśnik nakręcony jak kataryna. Czy ten gość nie zauważył że już dawno po kampanii wyborczej. On wciąż to samo,wciąż to samo...w nocy rano,wciąż to samo. Czas zmienić płytę. Bodziacki lepiej wychodził na spontanie niż obecny.Przy tej okazji mam pytanie do burmistrza z PSL-kiedy do Lubartowa zaprosicie Międlara?
Avatar
plebiscyTY / 10 września 2019 o 16:51
+3
A ile trzeba zebrać podpisów aby odwołać jednego radnego co pomylił kościół z urzędem miasta, a na dodatek nie widać żadnych jego działań na rzecz spraw Lublina  ??
Żeby odwołać jednego radnego, co pomylił kościół z urzędem miasta, a na dodatek nie widać żadnych jego działań na rzecz spraw Lublina — trzeba zebrać tyle samo podpisów, ile jest niezbędne do odwołania tych, którzy w niedzielę handlową pomylili salę obrad z hipermarketem.
Avatar
Noma / 3 dni temu o 09:41
-2
Czas odwołac tego krętarza!!! Tak samo ratował SM !!! Ratując wybudował sobie dom ,a mieszkańcy płacą większe obciążenia by on zarabiał więcej!!! Niech mieszkańcy SM poproszą o szczegółowa kontrolę finansów spółdzielni,to się wtedy okaże co kur***l nawykręcał!!!Rada Nadzorcza to sami jego ludzie,nie ma wybranych demokratycznie spośrod członków! Praca w radzie miasta chroni go przed wyrzuceniem z prezesa. Jemu ciągle mało,więc podwyższa gażę radnych,a co w zamian???
 Jesteś głupi, czy niepoinformowany? Głosował przeciwko podwyżce diet.
 Jesteś głupi, czy niepoinformowany? Głosował przeciwko podwyżce diet. rozwiń
Avatar
Gość / 3 dni temu o 05:58
+1
Czas odwołac tego krętarza!!! Tak samo ratował SM !!! Ratując wybudował sobie dom ,a mieszkańcy płacą większe obciążenia by on zarabiał więcej!!! Niech mieszkańcy SM poproszą o szczegółowa kontrolę finansów spółdzielni,to się wtedy okaże co kur***l nawykręcał!!!Rada Nadzorcza to sami jego ludzie,nie ma wybranych demokratycznie spośrod członków! Praca w radzie miasta chroni go przed wyrzuceniem z prezesa. Jemu ciągle mało,więc podwyższa gażę radnych,a co w zamian???
Avatar
Zaniepokojony Polak / 6 dni temu o 16:00
-1
Informacja , którą powinien znać każdy Polak... "ZŁY" najpierw daje pieniądze, potem wymaga lojalności, a na końcu zniewala... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu, budzi podejrzenie, że politycy szykują je na sprzedaż. Tym bardziej, że Orlen kupuje obecnie nowe cysterny mimo, że pozbył się w 2016 r. własnej firmy transportowej. Wygląda na to, że politycy dążą do podwyższenia wartości firmy. Ratujmy polskie firmy. OBUDŹMY SIĘ!! Rozmawiajmy o niecnym planie polityków PO i PiS, którzy dążą do stworzenia w Polsce systemu dwupartyjnego na wzór USA i do zniszczenia wszystkiego co polskie. Więcej O DZIWNYM POWIĄZANIU JAROSŁAWA KACYŃSKIEGO Z PREZESEM ORLENU ***s://madrapolska.blogspot.com/2019/09/daniel-wszystko-moge-obajtek-z-cyklu.html WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA PSEUDO KONFLIKT MIĘDZY POLITYKMI PO I PiS ***s://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html
Informacja , którą powinien znać każdy Polak... "ZŁY" najpierw daje pieniądze, potem wymaga lojalności, a na końcu zniewala... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu, budzi podejrzenie, że politycy szykuj... rozwiń
Avatar
O toto / 6 dni temu o 15:19
+1
Pogonic to trzeba jednego małego a jakze duzego prowokatora i ws,ystko wroci do normalnosci..
Avatar
obserwer / 6 dni temu o 14:07
0
oj podpadł burmistrz preziowi
Avatar
JoAnka / 6 dni temu o 10:02
+4
Nie rozumiem dlaczego tzw. "radni" dostają jakiekolwiek pieniądze. Przecież "radny" nie jest urzędnikiem na etacie. "Radny" - to powinna być funkcja społeczna, doradcza, kontrolna i wynikająca z zaangażowania w życie społeczności lokalnej. A nie kolejna morda do koryta z pieniędzmi mieszkańców.
Avatar
Michalina / 6 dni temu o 09:58
+1
Brawo mieszkańcy! Gonić darmozjadów! I jeszcze im zrobić sprawy sądowe za wyłudzenia niesłusznie pobranego wynagrodzenia skoro guzik robią! Gonić dziadów!
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 18:50
+8
Za to nierubstwo i ze nie ma drogi s19 do lubartowa wszystkich odwolac z prezedentem wlacznie na taczkach wywiescccc!! Przez tyle lat nic nie zrobic ws tej drogi to wstyd i hanbaaaa
Avatar
Gość / 10 września 2019 o 17:40
+4
a co paśnik ma na myśli mówiąc naszego miasta. przecież on nie nasz
Avatar
KL / 10 września 2019 o 17:30
+9
A nie prościej, taniej i szybciej wyłapać, załadować na taczki i wywieźć za miasto?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019 0 0

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę 8 15

Trzy budynki mieszkalne mają powstać na terenie, na którym przez 30 lat stał szkielet niedoszłej hali sportowej rozebrany wiosną tego roku. Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę bloków

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące 39 11

Za trzy miesiące dalekobieżne pociągi z Lublina do Warszawy mają wrócić z objazdu przez Łuków na trasę przez Puławy i Dęblin – zapowiada PKP Intercity. Wcześniej, ale nie tak prędko jak planowano, ma być wznowiony ruch pociągów regionalnych do Dęblina, które mają stawać na nowym przystanku Lublin Zachód

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie 0 1

Lubelscy zawodnicy wrócili z trzema medalami z czwartych Mistrzostw Polski w speed-ballu, które w weekend gościły w Chełmie. Co więcej, jeden ze speed-ballistów wywalczył sobie również kwalifikację na październikowe Mistrzostwa Świata we Francji

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia]
galeria
film

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia] 14 8

W niedzielę rekonstruktorzy przypomnieli zdarzenia, które rozegrały się 18 września 1939 w okolicach Szarowoli i w czasie zdobywania wzgórza 318.

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale
galeria

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale 0 0

Wieniec dożynkowy przygotowany przez Stowarzyszenie Zagrody Razem z gminy Żyrzyn jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Gospodynie z miejscowości Zagrody z dożynek prezydenckich w Spale wróciły do domu z drugą nagrodą.

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia]
galeria

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia] 0 8

To one robią setki mikołajowych czapeczek, ubrały dłoń koło Centrum Kultury, robią dzianinowe prezenty dla najmłodszych pacjentów. Teraz panie z „Bombardowania włóczką” dziergały na rzecz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni
galeria
film

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni 61 98

Czarne worki na zwłoki zaległy w poniedziałek przed schodami Ratusza. Worków było 13, czyli tyle, ile śmiertelnych ofiar zeszłorocznych wypadków drogowych na ulicach Lublina. O zapobieżenie kolejnym tragediom apelowali w ten sposób aktywiści Porozumienia Rowerowego

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma 2 3

38 zespołów z kraju i zagranicy wzięło udział w zorganizowanych w Legnicy XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Bezkonkurencyjni okazali się ratownicy ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie i to właśnie oni – Kamil Kociubiński, Daniel Kania i Andrzej Kawka – odebrali puchar mistrzów z rąk marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki 4 10

Gotowy jest już film "Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej" o błogosławionych męczennikach z Pratulina. Premiera w weekend. Film sfinansowała m.in. fundacja Kocham Podlasie senatora Grzegorza Biereckiego (PiS).

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą 0 0

MKS Padwa Zamość pokonała na wyjeździe Wisłę Sandomierz 40:29

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR 6 2

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się na obwodnicy Lubartowa.

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę"
aktualizacja

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę" 25 12

Ks. prof. Walerian S. z Lublina, były wykładowca KUL, stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Informacja pojawiła się na stronie prezydent.pl

 Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 0 8

Podział punktów w spotkaniu w Krasnymstawie. Ruch Izbica rozbił Orła Srebrzyszcze 5:0

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia]
galeria

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia] 112 32

99,5 miliona złotych będzie kosztować budżet państwa remont czterech wojskowych sokołów. W poniedziałek w PZL Świdnik podpisano kontrakt z Inspektoratem Uzbrojenia Wojska Polskiego na realizacje tego zlecenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.