Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

3 grudnia 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Pierwsza sesja. Radni zaczęli od podwyżki diet o prawie 300 proc.

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 78 A A

Mieszkaniec gminy Abramów (powiat lubartowski) jest zbulwersowany zachowaniem nowych radnych. Na pierwszej sesji, 1 grudnia, od razu podnieśli swoje diety o prawie 300 proc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inauguracyjna sesja 15-osobowej Rady Gminy Abramów została zwołana na 1 grudnia. - Z ciekawością udałem się na te obrady. Bardzo się zdziwiłem się, że jednym z pierwszych punktów było podniesienie diet - zaalarmował nas czytelnik z Abramowa.

Radni w poprzedniej kadencji otrzymywali 110 złotych za każde posiedzenie rady. Teraz dostaną po 400 zł miesięcznie.

- Rzeczywiście radni podjęli taką uchwałę. Skoro tak przegłosowano, to ja muszę wykonać ustalenia rady - mówi Artur Chomiuk, nowy wójt Abramowa. Według oficjalnych danych radni w poprzedniej kadencji zbierali się na sesjach 39 razy, czyli około 10 razy na rok.
Nowym przewodniczącym Rady Gminy Abramów jest Marcin Mazur. We wtorek staraliśmy się z nim skontaktować. - Proszę dzwonić w piątek, gdy przewodniczący będzie mieć dyżur. To jest nowa rada i na razie nie mamy numerów telefonów do radnych - wyjaśnia Barbara Komsta z Urzędu Gminy Abramów. - To prawda, że radni podjęli taką uchwałę. Większy ryczałt otrzymali także sołtysi, którzy wezmą za udział w sesji 100 złotych - jeżeli zostaną zaproszeni i wezmą udział w posiedzeniu. W poprzedniej kadencji otrzymywali 60 złotych - dodaje Komsta. Także przewodniczący otrzymał podwyżkę. Jego dieta wzrosła z 900 do 1000 złotych miesięcznie.

Podwyżki nie przerażają wójta. - Nie wiem, czy gmina będzie musiała przeznaczyć więcej pieniędzy na diety dla radnych. Nie podliczaliśmy tych wydatków. Myślę jednak, że różnica między minioną i obecną kadencją nie będzie duża - mówi wójt Chomiuk.

- W gminie mało kto o wie o tej podwyżce, ale ludziom, gdy się o niej dowiedzą, na pewno się to nie spodoba - kończy nasz czytelnik.
Czytaj więcej o:

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xyz / 4 grudnia 2014 o 12:40
+1

Radny (sołtys) z Michałówki do tej pory nic nie zrobił.Ciekawe co dalej będzie robił? Zawsze mówił że "kasy gmina nie ma" I wstydu nie ma!!!!!!!!

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 12:34
+1

Nic mi nie wiadomo o wykształceniu nowego wójta, ale Tobie przydałby się kurs czytania ze zrozumieniem, np. tego fragmentu artykułu:

Co zostało krótko skomentowane w pierwszym komentarzu:

A w tym rozwinięte:

Pozdrawiam czytających ze zrozumieniem.

Tylko że jest to ponad 4000 zł więcej Widać ze radny to pisał

Avatar
przewodniczący komisji / 3 grudnia 2014 o 10:29
+1

Wybraliście takie pazerne bydło które teraz was będzie dymać i okradać,na drugi raz więcej rozsądku proszę.

Avatar
er / 3 grudnia 2014 o 09:20
+1

Przyjdą czasy że jakiś nowy towarzysz Lenin wróci i wytępi tego typu pasożyty w pień.

Avatar
jOOj / 3 grudnia 2014 o 09:00
+1

Widać na forum że pasożyty społeczne czyli rozrastający się aparat administracyjno-państwowy wszystkich szczebli nie ma co robić i się popiera na forach. Mam nienormowany czas pracy więc poświęcę minutkę na wypowiedz: Proszę się zastanowić ile tych wszystkich osób w radach gmin, powiatów, miast, sejmików powiatowych, wojewódzkich siedzi... to są tysiące osób w skali kraju idzie to w setki tysięcy a biorąc pod uwagę urzędy gmin, pow., woj. sejm senat itp itd... to są zapewne miliony osób... Wszystko to na utrzymaniu kurczącej się grupy drobnych polskich przedsiębiorców i rolników czyli nas podatników a apetyty wszystkich tych "społeczników" rosną w zastraszającym tempie..!!! Pytanie: Kiedy to rypnie? bo to, że rypnie to pewne!

Widać na forum że pasożyty społeczne czyli rozrastający się aparat administracyjno-państwowy wszystkich szczebli nie ma co robić i się popiera na forach. Mam nienormowany czas pracy więc poświęcę minutkę na wypowiedz: Proszę się zastanowić ile tych wszystkich osób w radach gmin, powiatów, miast, sejmików powiatowych, wojewódzkich siedzi... to są tysiące osób w skali kraju idzie to w setki tysięcy a biorąc pod uwagę urzędy gmin, pow., woj. sejm senat itp itd... to są zapewne miliony osób... Wszystko to na utrzymaniu kurczącej się grupy dro... rozwiń

Avatar
żorż / 3 grudnia 2014 o 08:28
+1

myślę, że wójt też nie małą podwyżkę dostał skoro twierdzi, że nie wie czy na diety radnych potrzeba będzie więcej pieniędzy. Rachunek jest prosty - 15 osób za jedno posiedzenie po 110 zł to daje 1650 zł, natomiast teraz będzie 15 osób po 400 zł to da 6000 za każde posiedzenie. Więc niech wójt dokończy w trybie eksternistycznym szkołę podstawową i zaliczy matematykę, wówczas stwierdzi, że jednak będzie potrzebnych gminie dodatkowo 4350 zł na każde posiedzenie radnych. Jedyne wyjście z sytuacji - by nie dołożyć do posiedzeń radnych jest ograniczenie ich liczby z 39 do 10 w ciągu całej kadencji.

myślę, że wójt też nie małą podwyżkę dostał skoro twierdzi, że nie wie czy na diety radnych potrzeba będzie więcej pieniędzy. Rachunek jest prosty - 15 osób za jedno posiedzenie po 110 zł to daje 1650 zł, natomiast teraz będzie 15 osób po 400 zł to da 6000 za każde posiedzenie. Więc niech wójt dokończy w trybie eksternistycznym szkołę podstawową i zaliczy matematykę, wówczas stwierdzi, że jednak będzie potrzebnych gminie dodatkowo 4350 zł na każde posiedzenie radnych. Jedyne wyjście z sytuacji - by nie dołożyć do posiedzeń radnych jest og... rozwiń

Avatar
GM. / wczoraj o 13:48
0
Rozpuścić całe Bydło, ręka rękę myje. Siedzą bliźniacy PO i myślą z czego można ludzi doić  :;)))
Avatar
arekmozer / 15 stycznia 2015 o 17:47
0

Gdzieś w świętokrzyskim zgłosił się burmistrz który złożył wniosek o to żeby przez rok nie pobierał pensji, to celebryci z rady miasta się nie zgodziła bo musieli by pewnie i sami obniżać.

Avatar
jacenty / 5 grudnia 2014 o 18:14
0

"rahónki" widac ze tobie długo zajeło jej ukonczenie i nic ci nie dalo:)

uczył się z książki Panny dr chomik :)

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 12:42
0

Tylko że jest to ponad 4000 zł więcej Widać ze radny to pisał

Radny ćwok

Avatar
GM. / wczoraj o 13:48
0
Rozpuścić całe Bydło, ręka rękę myje. Siedzą bliźniacy PO i myślą z czego można ludzi doić  :;)))
Avatar
arekmozer / 15 stycznia 2015 o 17:47
0

Gdzieś w świętokrzyskim zgłosił się burmistrz który złożył wniosek o to żeby przez rok nie pobierał pensji, to celebryci z rady miasta się nie zgodziła bo musieli by pewnie i sami obniżać.

Avatar
jacenty / 5 grudnia 2014 o 18:14
0

"rahónki" widac ze tobie długo zajeło jej ukonczenie i nic ci nie dalo:)

uczył się z książki Panny dr chomik :)

Avatar
mieszkaniec / 4 grudnia 2014 o 18:15
-1

dlaczego autor artykułu nienapisał całej prawdy

wynagrodzenie radnych poprzedniej kadencji

dieta :110

komisja 110

razem 220

teraz radny zarobi 400 ale jeżeli niebędzie na sesji odda 200  nieprzyjdzie na komisje drugie 200

z rzetelnością tego artykułu jest durzy problem

zaś głosowanie za podwyżką było 14 za 1 wstrzymał sie

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 12:42
0

Tylko że jest to ponad 4000 zł więcej Widać ze radny to pisał

Radny ćwok

Avatar
xyz / 4 grudnia 2014 o 12:40
+1

Radny (sołtys) z Michałówki do tej pory nic nie zrobił.Ciekawe co dalej będzie robił? Zawsze mówił że "kasy gmina nie ma" I wstydu nie ma!!!!!!!!

Avatar
xyz / 4 grudnia 2014 o 12:40
0

Radny (sołtys) z Michałówki do tej pory nic nie zrobił.Ciekawe co dalej będzie robił? Zawsze mówił że "kasy gmina nie ma" I wstydu nie ma!!!!!!!!

Avatar
xyz / 4 grudnia 2014 o 12:39
0

Radny (sołtys) z Michałówki do tej pory nic nie zrobił.Ciekawe co dalej będzie robił? Zawsze mówił że "kasy gmina nie ma" I wstydu nie ma!!!!!!!!

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 o 12:34
+1

Nic mi nie wiadomo o wykształceniu nowego wójta, ale Tobie przydałby się kurs czytania ze zrozumieniem, np. tego fragmentu artykułu:

Co zostało krótko skomentowane w pierwszym komentarzu:

A w tym rozwinięte:

Pozdrawiam czytających ze zrozumieniem.

Tylko że jest to ponad 4000 zł więcej Widać ze radny to pisał

Avatar
I-sekretarz / 4 grudnia 2014 o 09:56
0

jeszcze jedno - nagonka na naszych radnych , a nikt nie zajal sie tym ile w sasiednich gminach za sesje radni dostaja - choc rozumiem szok ze wzgledu na taka wysokoprocentowa podwyzke ...

Zdzisiek !!!  przecież wy swoim postępowaniem do rozruchów we wsi doprowadzicie,idzie gorący czas 13 grudnia a wy takie rzeczy tam u siebie wywijacie !!!!  jak tak można ??

Zobacz wszystkie komentarze 78

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna

Podwyżki dla sołtysów i przewodniczących rad osiedli z gminy Łęczna 0 0

Od stycznia sołtysi i przewodniczący rad osiedli z gminy Łęczna otrzymają podwyżkę. Wyższa dieta ma być recepta na spadające zainteresowanie objęciem tej funkcji.

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy

Pan Marian z Markuszowa stracił w pożarze dom. Darczyńcy pomogli mu zakupić nowy 6 1

W sierpniu ubiegłego roku drewniany dom pana Mariana z Markuszowa niemal doszczętnie spłonął, a mężczyzna tymczasowo zamieszkał u rodziny. Dzięki ofiarności darczyńców udało mu się zakupić nowy, typu holenderskiego. Pomogli strażacy, radni, sportowcy, parafianie oraz internauci.

"Zazdrośnice" Teatru ITP
21 stycznia 2020, 19:00

"Zazdrośnice" Teatru ITP 0 0

21 stycznia o godz. 19 w Centrum Transferu Wiedzy 02 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (al. Radziszewskiego 7) odbędzie się pokaz spektaklu "Zazdrośnice" w wykonaniu aktorów Teatru ITP.

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Mieszkańcy boją się odlewni aluminium za płotem. Proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora 13 14

Przeciw planowanej budowie odlewni aluminium protestują mieszkańcy domów stojących na pograniczu Lublina i Świdnika. Projektowana odlewnia za 40 mln zł miałaby przetapiać rocznie tysiące ton aluminiowego złomu. Sąsiedzi są przerażeni i proszą prezydenta, aby powstrzymał inwestora

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt

Cudownie pełne miski bezdomnych kotów i psów. Mieszkańcy Hrubieszowa uzbierali dużo karmy dla zwierząt 0 1

Najedzą się do syta, niektóre pewnie pierwszy raz w życiu. Dzięki hojności ludzi z Hrubieszowa bezdomne psy i koty spokojnie przetrwają zimowe miesiące

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier przegrała po zaciętej walce z gorzowiankami. Odpadła z Suzuki Pucharu Polski [zdjęcia] 1 8

Niewiele zabrakło, a Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin sprawiłaby sensację już pierwszego dnia Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Lublinianki podejmowały w lubelskiej hali MOSiR w ćwierćfinale tych zmagań PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski i niemal przez całe spotkanie szły łeb w łeb z tym rywalem. Niemal, bo w czwartej kwarcie lepiej zagrali goście, którzy triumfowali 88:80

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zapowiedział podczas wizyty w Łukowie podwyżki dla skarbówki i celników 0 2

Piotr Walczak, szef Krajowej Administracji Skarbowej, zapowiada podwyżki dla pracowników KAS. Mówił o tym podczas wizyty w Urzędzie Skarbowym w Łukowie.

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze

Trzeci transfer Wisły Puławy, czwarty w drodze 0 0

W piątek kontrakt z klubem z Puław podpisał Dominik Cheba, który ostatnio zakładał koszulkę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Z kolei Wisła Sandomierz poinformowała, że do Dumy Powiśla przenosi się Dariusz Brągiel.

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety
film

Otrzymali zgłoszenie o zaginięciu, znaleźli rozczłonkowane ciało kobiety 0 0