Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

3 grudnia 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Pierwsza sesja. Radni zaczęli od podwyżki diet o prawie 300 proc.

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 78 A A

Mieszkaniec gminy Abramów (powiat lubartowski) jest zbulwersowany zachowaniem nowych radnych. Na pierwszej sesji, 1 grudnia, od razu podnieśli swoje diety o prawie 300 proc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inauguracyjna sesja 15-osobowej Rady Gminy Abramów została zwołana na 1 grudnia. - Z ciekawością udałem się na te obrady. Bardzo się zdziwiłem się, że jednym z pierwszych punktów było podniesienie diet - zaalarmował nas czytelnik z Abramowa.

Radni w poprzedniej kadencji otrzymywali 110 złotych za każde posiedzenie rady. Teraz dostaną po 400 zł miesięcznie.

- Rzeczywiście radni podjęli taką uchwałę. Skoro tak przegłosowano, to ja muszę wykonać ustalenia rady - mówi Artur Chomiuk, nowy wójt Abramowa. Według oficjalnych danych radni w poprzedniej kadencji zbierali się na sesjach 39 razy, czyli około 10 razy na rok.
Nowym przewodniczącym Rady Gminy Abramów jest Marcin Mazur. We wtorek staraliśmy się z nim skontaktować. - Proszę dzwonić w piątek, gdy przewodniczący będzie mieć dyżur. To jest nowa rada i na razie nie mamy numerów telefonów do radnych - wyjaśnia Barbara Komsta z Urzędu Gminy Abramów. - To prawda, że radni podjęli taką uchwałę. Większy ryczałt otrzymali także sołtysi, którzy wezmą za udział w sesji 100 złotych - jeżeli zostaną zaproszeni i wezmą udział w posiedzeniu. W poprzedniej kadencji otrzymywali 60 złotych - dodaje Komsta. Także przewodniczący otrzymał podwyżkę. Jego dieta wzrosła z 900 do 1000 złotych miesięcznie.

Podwyżki nie przerażają wójta. - Nie wiem, czy gmina będzie musiała przeznaczyć więcej pieniędzy na diety dla radnych. Nie podliczaliśmy tych wydatków. Myślę jednak, że różnica między minioną i obecną kadencją nie będzie duża - mówi wójt Chomiuk.

- W gminie mało kto o wie o tej podwyżce, ale ludziom, gdy się o niej dowiedzą, na pewno się to nie spodoba - kończy nasz czytelnik.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xyz / 4 grudnia 2014 r. o 12:40
+1

Radny (sołtys) z Michałówki do tej pory nic nie zrobił.Ciekawe co dalej będzie robił? Zawsze mówił że "kasy gmina nie ma" I wstydu nie ma!!!!!!!!

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 r. o 12:34
+1

Nic mi nie wiadomo o wykształceniu nowego wójta, ale Tobie przydałby się kurs czytania ze zrozumieniem, np. tego fragmentu artykułu:

Co zostało krótko skomentowane w pierwszym komentarzu:

A w tym rozwinięte:

Pozdrawiam czytających ze zrozumieniem.

Tylko że jest to ponad 4000 zł więcej Widać ze radny to pisał

Avatar
przewodniczący komisji / 3 grudnia 2014 r. o 10:29
+1

Wybraliście takie pazerne bydło które teraz was będzie dymać i okradać,na drugi raz więcej rozsądku proszę.

Avatar
er / 3 grudnia 2014 r. o 09:20
+1

Przyjdą czasy że jakiś nowy towarzysz Lenin wróci i wytępi tego typu pasożyty w pień.

Avatar
jOOj / 3 grudnia 2014 r. o 09:00
+1

Widać na forum że pasożyty społeczne czyli rozrastający się aparat administracyjno-państwowy wszystkich szczebli nie ma co robić i się popiera na forach. Mam nienormowany czas pracy więc poświęcę minutkę na wypowiedz: Proszę się zastanowić ile tych wszystkich osób w radach gmin, powiatów, miast, sejmików powiatowych, wojewódzkich siedzi... to są tysiące osób w skali kraju idzie to w setki tysięcy a biorąc pod uwagę urzędy gmin, pow., woj. sejm senat itp itd... to są zapewne miliony osób... Wszystko to na utrzymaniu kurczącej się grupy drobnych polskich przedsiębiorców i rolników czyli nas podatników a apetyty wszystkich tych "społeczników" rosną w zastraszającym tempie..!!! Pytanie: Kiedy to rypnie? bo to, że rypnie to pewne!

Widać na forum że pasożyty społeczne czyli rozrastający się aparat administracyjno-państwowy wszystkich szczebli nie ma co robić i się popiera na forach. Mam nienormowany czas pracy więc poświęcę minutkę na wypowiedz: Proszę się zastanowić ile tych wszystkich osób w radach gmin, powiatów, miast, sejmików powiatowych, wojewódzkich siedzi... to są tysiące osób w skali kraju idzie to w setki tysięcy a biorąc pod uwagę urzędy gmin, pow., woj. sejm senat itp itd... to są zapewne miliony osób... Wszystko to na utrzymaniu kurczącej się grupy dro... rozwiń

Avatar
żorż / 3 grudnia 2014 r. o 08:28
+1

myślę, że wójt też nie małą podwyżkę dostał skoro twierdzi, że nie wie czy na diety radnych potrzeba będzie więcej pieniędzy. Rachunek jest prosty - 15 osób za jedno posiedzenie po 110 zł to daje 1650 zł, natomiast teraz będzie 15 osób po 400 zł to da 6000 za każde posiedzenie. Więc niech wójt dokończy w trybie eksternistycznym szkołę podstawową i zaliczy matematykę, wówczas stwierdzi, że jednak będzie potrzebnych gminie dodatkowo 4350 zł na każde posiedzenie radnych. Jedyne wyjście z sytuacji - by nie dołożyć do posiedzeń radnych jest ograniczenie ich liczby z 39 do 10 w ciągu całej kadencji.

myślę, że wójt też nie małą podwyżkę dostał skoro twierdzi, że nie wie czy na diety radnych potrzeba będzie więcej pieniędzy. Rachunek jest prosty - 15 osób za jedno posiedzenie po 110 zł to daje 1650 zł, natomiast teraz będzie 15 osób po 400 zł to da 6000 za każde posiedzenie. Więc niech wójt dokończy w trybie eksternistycznym szkołę podstawową i zaliczy matematykę, wówczas stwierdzi, że jednak będzie potrzebnych gminie dodatkowo 4350 zł na każde posiedzenie radnych. Jedyne wyjście z sytuacji - by nie dołożyć do posiedzeń radnych jest og... rozwiń

Avatar
GM. / 16 stycznia 2020 r. o 13:48
0
Rozpuścić całe Bydło, ręka rękę myje. Siedzą bliźniacy PO i myślą z czego można ludzi doić  :;)))
Avatar
arekmozer / 15 stycznia 2015 r. o 17:47
0

Gdzieś w świętokrzyskim zgłosił się burmistrz który złożył wniosek o to żeby przez rok nie pobierał pensji, to celebryci z rady miasta się nie zgodziła bo musieli by pewnie i sami obniżać.

Avatar
jacenty / 5 grudnia 2014 r. o 18:14
0

"rahónki" widac ze tobie długo zajeło jej ukonczenie i nic ci nie dalo:)

uczył się z książki Panny dr chomik :)

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 r. o 12:42
0

Tylko że jest to ponad 4000 zł więcej Widać ze radny to pisał

Radny ćwok

Avatar
GM. / 16 stycznia 2020 r. o 13:48
0
Rozpuścić całe Bydło, ręka rękę myje. Siedzą bliźniacy PO i myślą z czego można ludzi doić  :;)))
Avatar
arekmozer / 15 stycznia 2015 r. o 17:47
0

Gdzieś w świętokrzyskim zgłosił się burmistrz który złożył wniosek o to żeby przez rok nie pobierał pensji, to celebryci z rady miasta się nie zgodziła bo musieli by pewnie i sami obniżać.

Avatar
jacenty / 5 grudnia 2014 r. o 18:14
0

"rahónki" widac ze tobie długo zajeło jej ukonczenie i nic ci nie dalo:)

uczył się z książki Panny dr chomik :)

Avatar
mieszkaniec / 4 grudnia 2014 r. o 18:15
-1

dlaczego autor artykułu nienapisał całej prawdy

wynagrodzenie radnych poprzedniej kadencji

dieta :110

komisja 110

razem 220

teraz radny zarobi 400 ale jeżeli niebędzie na sesji odda 200  nieprzyjdzie na komisje drugie 200

z rzetelnością tego artykułu jest durzy problem

zaś głosowanie za podwyżką było 14 za 1 wstrzymał sie

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 r. o 12:42
0

Tylko że jest to ponad 4000 zł więcej Widać ze radny to pisał

Radny ćwok

Avatar
xyz / 4 grudnia 2014 r. o 12:40
+1

Radny (sołtys) z Michałówki do tej pory nic nie zrobił.Ciekawe co dalej będzie robił? Zawsze mówił że "kasy gmina nie ma" I wstydu nie ma!!!!!!!!

Avatar
xyz / 4 grudnia 2014 r. o 12:40
0

Radny (sołtys) z Michałówki do tej pory nic nie zrobił.Ciekawe co dalej będzie robił? Zawsze mówił że "kasy gmina nie ma" I wstydu nie ma!!!!!!!!

Avatar
xyz / 4 grudnia 2014 r. o 12:39
0

Radny (sołtys) z Michałówki do tej pory nic nie zrobił.Ciekawe co dalej będzie robił? Zawsze mówił że "kasy gmina nie ma" I wstydu nie ma!!!!!!!!

Avatar
Gość / 4 grudnia 2014 r. o 12:34
+1

Nic mi nie wiadomo o wykształceniu nowego wójta, ale Tobie przydałby się kurs czytania ze zrozumieniem, np. tego fragmentu artykułu:

Co zostało krótko skomentowane w pierwszym komentarzu:

A w tym rozwinięte:

Pozdrawiam czytających ze zrozumieniem.

Tylko że jest to ponad 4000 zł więcej Widać ze radny to pisał

Avatar
I-sekretarz / 4 grudnia 2014 r. o 09:56
0

jeszcze jedno - nagonka na naszych radnych , a nikt nie zajal sie tym ile w sasiednich gminach za sesje radni dostaja - choc rozumiem szok ze wzgledu na taka wysokoprocentowa podwyzke ...

Zdzisiek !!!  przecież wy swoim postępowaniem do rozruchów we wsi doprowadzicie,idzie gorący czas 13 grudnia a wy takie rzeczy tam u siebie wywijacie !!!!  jak tak można ??

Zobacz wszystkie komentarze 78

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radzyń Podlaski: Zbiórka uratowała Stowarzyszenie „Ósmy kolor tęczy”

Radzyń Podlaski: Zbiórka uratowała Stowarzyszenie „Ósmy kolor tęczy”

Potrzebowali 2 tys. zł, a zebrali już blisko 6 tys. zł. Stowarzyszenie „Ósmy kolor tęczy” ma już pieniądze na zwrot dotacji powiatowi radzyńskiego. – Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – przyznaje Sylwia Marczuk, szefowa radzyńskiego stowarzyszenia.

Roztoczański Park Narodowy zamknięty. Śnieg na drzewach stwarza zagrożenie [zdjęcia]
galeria

Roztoczański Park Narodowy zamknięty. Śnieg na drzewach stwarza zagrożenie [zdjęcia]

Zanim wybierzesz się na spacer albo na narty, sprawdź komunikat na stronie RPN. Trasy turystyczne są zamknięte do czasu aż wiatr nie pozrzuca śniegu. Spadło go tyle, że łamią się gałęzie, a nawet całe drzewa.

Czym jest zabytek? - spotkanie online
10 lutego 2021, 17:00

Czym jest zabytek? - spotkanie online

W ramach projektu Miastoczułość Warsztaty Kultury zaproszą na spotkanie online pt. "Czym jest zabytek?". Wydarzenie odbędzie się 10 lutego o godz. 17 na platformie Zoom.

Duży sklep w Lublinie otwarty mimo obostrzeń. Jak to możliwe?

Duży sklep w Lublinie otwarty mimo obostrzeń. Jak to możliwe?

Wbrew rządowym zakazom otwarty został sklep RTV Euro AGD przy ul. Orkana. Klienci są zaskoczeni. Konkurencja nie kryje zaskoczenia.

Biała Podlaska: Większość atrakcji WOŚP w internecie. Można wylicytować obiad z posłem

Biała Podlaska: Większość atrakcji WOŚP w internecie. Można wylicytować obiad z posłem

270 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie kwestować w niedzielę na ulicach Białej Podlaskiej. Jednak bialski sztab atrakcje tego dnia będzie transmitować na żywo za pośrednictwem Facebooka.

Lublin: Połączą szkołę i przedszkole w jedną placówkę

Lublin: Połączą szkołę i przedszkole w jedną placówkę

Podstawówka z ul. Sierocej 17 oraz przedszkole z ul. Sierocej 13 mają być połączone w Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1. Nad tą propozycją prezydenta Lublina już w czwartek głosować ma Rada Miasta.

Lublin. Prosili od poniedziałku i godzinami wypatrywali pługa
galeria

Lublin. Prosili od poniedziałku i godzinami wypatrywali pługa

Dopiero we wtorek po południu została odśnieżona ulica, której mieszkańcy już w poniedziałek wieczorem prosili o przyjazd pługu. Dziś rano jeden z pojazdów zakopał się tu w śniegu. Ratusz tłumaczy, że firmy odśnieżające miały pilniejsze zadania.

Kajetan P. skazany na dożywocie. Zabił i poćwiartował młodą kobietę

Kajetan P. skazany na dożywocie. Zabił i poćwiartował młodą kobietę

Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kajetana P. na karę dożywotniego więzienia. Mężczyzna zabił 30-letnią tłumaczkę języka włoskiego.

Puławy: Zabytkowy pałac będzie dla turystów. Ale najpierw powstanie plan

Puławy: Zabytkowy pałac będzie dla turystów. Ale najpierw powstanie plan

Kupiony przez miasto zabytkowy pałacyk przy ul. Kazimierskiej w przyszłości ma służyć potrzebom Muzeum Czartoryskich. Żeby móc pełnić taką funkcję, potrzebna jest dodatkowa przestrzeń, której stworzyć nie można z powodu ograniczeń obecnego planu zagospodarowania.

Lubelskie: Chciały wjechać do Polski. Pokazały fałszywki na granicy

Lubelskie: Chciały wjechać do Polski. Pokazały fałszywki na granicy

Trzy panie posługiwały się fałszywymi oświadczeniami, które miały potwierdzać podjęcie pracy w Polsce. Kobiety w wieku 22, 23 i 46 lat zostały zatrzymane na granicy i otrzymały decyzje administracyjne o odmowie wjazdu na terytorium Polski.

12-latek, który zginął na sankach, był z Zamościa. Rodzina pożegnała Dawida
wideo
film

12-latek, który zginął na sankach, był z Zamościa. Rodzina pożegnała Dawida

Do wypadku doszło przed tygodniem. Chłopiec zjeżdżając na sankach uderzył w ławkę.

Michał Dworczyk: Mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki do końca roku

Michał Dworczyk: Mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki do końca roku

Mamy zapewnionych 85 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 do końca roku; 60 mln z jednej umowy, a z drugiej 25 mln - napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk w odpowiedzi na wpis szefa klubu KO Cezarego Tomczyka.

Biała Podlaska: Prawica ma swoje pomysły na nazwy nowych rond

Biała Podlaska: Prawica ma swoje pomysły na nazwy nowych rond

Radni Zjednoczonej Prawicy składają swoje propozycje nazw nowych rond w Białej Podlaskiej. Chcą upamiętnić Stanisława Różyczkę de Rosenwertha oraz Konstytucję 3 maja. Wcześniej swoje pomysły wysunął już klub Białej Samorządowej.

Będą rozdawać pizzę przez cały rok. "Staramy się nie narzekać, tylko ciężko pracować"
Rozmowa

Będą rozdawać pizzę przez cały rok. "Staramy się nie narzekać, tylko ciężko pracować"

– Nie chcemy narzekać na pandemię i zamiast prosić o wsparcie, chcemy dać klientom coś od siebie. Należy im się to, bo w tym trudnym czasie zostali z nami i wspierają nas swoimi zamówieniami. ROZMOWA z Magdaleną Ciechońską, współwłaścicielką Pubu Czytelnia w Lublinie

"Czerwona Strefa Impro" - spektakl online Poławiaczy Pereł
29 stycznia 2021, 20:00

"Czerwona Strefa Impro" - spektakl online Poławiaczy Pereł

Poławiacze Pereł Improv Teatr zapraszają w piątek o godz. 20 na spektakl online "CSI: Czerwona Strefa Impro". Projekt realizowany w ramach Przestrzeni Sztuki i Sceny Komedialnia będzie dostępny na Facebooku i YouTube.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!