Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

13 grudnia 2017 r.
16:18

"Damian zadzwonił i zaproponował akcję. Pojechaliśmy z pałą i butlą". Skończyło się tragedią

0 25 A A

Nie żyje mężczyzna pobity podczas napadu na stację paliw w gminie Niedźwiada. Napastnik połamał mu czaszkę trzonkiem od siekiery. Podejrzany w sprawie 27-latek przyznał się do ataku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Żałuję. Chłop jest w szpitalu. Nie tak miało być – przekonywał śledczych 27-letni Damian S. z Leszkowic. To główny podejrzany w sprawie. Kiedy składał wyjaśnienia, jego ofiara jeszcze żyła. Niestety, 58-letni Mirosław W. zmarł w nocy z wtorku na środę.

– W piątek przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która wyjaśni dokładne przyczyny śmierci mężczyzny – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Ustalimy, czy doprowadziły do tego obrażenia odniesione podczas napaści. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna miał połamane kości czaszki.

Dopiero po sekcji śledczy podejmą decyzję w sprawie ostatecznych zarzutów dla Damiana S. i dwojga pozostałych podejrzanych. Obecnie zarzuca im się m.in. rozbój i kradzież z włamaniem.

Do napadu doszło w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. 21-letni Damian D., 27-letni Damian S. i 17-letnia Magdalena J. pojechali do jednej z miejscowości w gminie Niedźwiada.

– Tam włamali się do kontenera, skąd ukradli butlę gazową. Później pod pozorem wymiany butli udali się do pobliskiej stacji paliw – wyjaśnia sierż. szt. Ewelina Skorupska, oficer prasowy lubartowskiej policji.

Sprawcy wybrali stację w miejscowości Kolonia Palecznica.

– Damian zadzwonił i zaproponował akcję. Pojechaliśmy z pałą i butlą – wyjaśniał później śledczym 27-latek.

Na miejscu sprawcy zaatakowali 58-letniego Mirosława W., pracownika stacji.

– Powiedziałem, że chcę wymienić butlę. Chłop wyszedł, a ja za nim. Uderzyłem go jak wyjmował butlę. Przewrócił się, a ja wyciągnąłem mu pieniądze – relacjonował podczas przesłuchania Damian S.
Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna bił 58-latka trzonkiem od siekiery, który wcześniej schował pod bluzą. Z kieszeni ofiary zabrał 140 zł i odjechał. Rannego znalazł przypadkowy klient wraz z drugim pracownikiem stacji. 58-latek został przewieziony do szpitala w Lublinie. Zaledwie po kilku dniach policjanci namierzyli i zatrzymali sprawców.

–27-letni mieszkaniec gminy Ostrówek wpadł w ręce policji w Chełmie. Z kolei 21-latek z gminy Lubartów i  towarzysząca mu 17-latka zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania młodego mężczyzny – dodaje sierż. szt. Ewelina Skorupska.

Obaj mężczyźni wcześniej wchodzili już w konflikt z prawem. Zostali tymczasowo aresztowani. Sąd nie zgodził się natomiast na aresztowanie 17-latki. Prokuratura już zapowiada zaskarżenie tej decyzji.

Damian S. przyznał się do stawianych mu zarzutów. Jego kolega i nastolatka nie przyznają się do rozboju.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 23:32
0
A to Damiana butlarza nie można dziś w nocy powiesić? Nie? To nienormalne, ze nie można.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 20:48
0
to prawo i panstwo jest zdurnowaciałe na amen,pobili ,a ze umarł,to niejako przypadkiem i te chu.. uważają ,że to okoliczność łagodząca ich morderstwo,że takie postępowanie tylko bydlaków doprowadza do jeszcze większego zbydlęcenia ,nie trzeba tu dodawać,to panstwo jest godne pogardy
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 20:42
0
słuszne tu widze pomysły ,ale najpierw muszą zniknąć chwasty w togach ,bo ktoś te głupie prawo uprawia ,na pis nie licze ,bo to dyktatorzy i bolszewicy ,ale też ktoś ,pewnie te głupie lewackie marxistowskie sukinsyny z zachodu wymyśliły jakąś resocjalizacje ,na śmiech i pogarde tych skurr..synów garusów z recydywy ,nasi dodali kapelaniat i mamy to co mamy.a idea żeby garusy sami utrzymywali się jest słuszna i godna polecenia,tylko co zrobić z marxistami tzw. europejczykami typu budka na stanowiskach?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 22:48
0
Przywrócić obozy pracy. Ciężkiej pracy i bez wygód. Zabic?obecne prawo nie pozwala, utrzymywać w więzieniu-nie opłaca się społeczeństwu. Ew rodzina może łożyć na utrzymanie w więzieniu darmozjada, albo jakas forma kredytu na pobyt w wiezieniu który potem musiałby w ratach spłacac...
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:43
0
Nawet jak zmarł z innych przyczyn, ale których nasilenie nastąpiło na skutek napadu i pobicia to są winni śmierci tego człowieka.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:34
0
Zlikwidować gnoja w ciągu 5 minut!!! Po co takiego chwasta trzymac przy życiu?? Udusić w celi po cichu i już !!!!
Avatar
vicek / 13 grudnia 2017 o 21:20
0
undefined napisał:
Kara śmierci!!!!! PiS zrób wreszcie porządek z tym. Kara śmierci, kara śmierci, kara śmierci NIC INNEGO NIE WIDZĘ.
 PiS nie zrobi, bo teraz będzie jeszcze więcej takiej patologi ponieważ oni nauczeni są od urodzenia dostawania za darmo 500+ i jak im się skończy branie za darmo dopiero będa mordować
Avatar
dv54op / 13 grudnia 2017 o 20:50
0
To nie jest sprawa premiera Morawieckiego tylko Sejmu RP. Ale jak posłowie wolą wielbić jakichś żołnierzy(sic!) nie wiadomego pochodzenia lub prawie faszystowskie zacjhowania "młodzieżówek"  to jakich zmianach w prawie możesz się spodziewać. Po prostu  "obywatelu broń się sam".
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 19:05
0
Sprawcy takich przestępstw oraz wszelkich innych bestialstw, jak okaleczenia, morderstwa, tortury, gwałty, uprowadzenia oraz izolowanie dla korzyści lub zemsty, wymuszenia rozbójnicze oraz wszelkie rozboje powinni być obligatoryjnie karani dożywotnim odebraniem praw ludzkich i wszelkiej ochrony oraz utratą wszelkiego mienia i środków finansowych, nadaniem statusu 'groźnej żywej biomasy człekokształtnej' i jej przejęciem na rzecz Skarbu Państwa, celem pozyskania z niej dalszych środków finansowych na poczet odszkodowań dla rodzin ich ofiar śmiertelnych oraz dla okaleczonych i pokrzywdzonych. Groźną żywą biomasę człekokształtną państwo mogłoby np. wynająć koncernom lotniczo-motoryzacyjnym jako żywe manekiny do crash-testów albo laboratoriom naukowym do eksperymentów dla dobra ludzkości. Ciąg Dalszy kontynuacja: Po zejściu śmiertelnym najemca zwracałby truchło zużytej biomasy skarbowi Państwa, który mógłby je ostatecznie sprzedać do preparatorni eksponatów wystawowych w Guben. Wszelkie środki finansowe, obficie i wielorako pozyskane w w/w sposób z każdego sprawcy ciężkich przestępstw poprzez: 1° zabór rodzinnego mienia i środków, 2° wynajem do testów i ostatecznie 3° sprzedaż truchła byłyby przeznaczane w pierwszej kolejności na sowite odszkodowania, a ewentualna pozostałość na pozostałe koszty realizacji powyższych procedur postępowania z bandyckimi śmoeciami. Dopiero, gdy nie wystarczą, sięganoby do skarbu państwa.
Sprawcy takich przestępstw oraz wszelkich innych bestialstw, jak okaleczenia, morderstwa, tortury, gwałty, uprowadzenia oraz izolowanie dla korzyści lub zemsty, wymuszenia rozbójnicze oraz wszelkie rozboje powinni być obligatoryjnie karani dożywotnim odebraniem praw ludzkich i wszelkiej ochrony oraz utratą wszelkiego mienia i środków finansowych, nadaniem statusu 'groźnej żywej biomasy człekokształtnej' i jej przejęciem na rzecz Skarbu Państwa, celem pozyskania z niej dalszych środków finansowych na poczet odszkodowań dla rodzin ich ofiar ś... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 18:49
0
Zabojca dębowczyk
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 23:32
0
A to Damiana butlarza nie można dziś w nocy powiesić? Nie? To nienormalne, ze nie można.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 20:48
0
to prawo i panstwo jest zdurnowaciałe na amen,pobili ,a ze umarł,to niejako przypadkiem i te chu.. uważają ,że to okoliczność łagodząca ich morderstwo,że takie postępowanie tylko bydlaków doprowadza do jeszcze większego zbydlęcenia ,nie trzeba tu dodawać,to panstwo jest godne pogardy
Avatar
Gość / 14 grudnia 2017 o 20:42
0
słuszne tu widze pomysły ,ale najpierw muszą zniknąć chwasty w togach ,bo ktoś te głupie prawo uprawia ,na pis nie licze ,bo to dyktatorzy i bolszewicy ,ale też ktoś ,pewnie te głupie lewackie marxistowskie sukinsyny z zachodu wymyśliły jakąś resocjalizacje ,na śmiech i pogarde tych skurr..synów garusów z recydywy ,nasi dodali kapelaniat i mamy to co mamy.a idea żeby garusy sami utrzymywali się jest słuszna i godna polecenia,tylko co zrobić z marxistami tzw. europejczykami typu budka na stanowiskach?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 22:48
0
Przywrócić obozy pracy. Ciężkiej pracy i bez wygód. Zabic?obecne prawo nie pozwala, utrzymywać w więzieniu-nie opłaca się społeczeństwu. Ew rodzina może łożyć na utrzymanie w więzieniu darmozjada, albo jakas forma kredytu na pobyt w wiezieniu który potem musiałby w ratach spłacac...
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:43
0
Nawet jak zmarł z innych przyczyn, ale których nasilenie nastąpiło na skutek napadu i pobicia to są winni śmierci tego człowieka.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 21:34
0
Zlikwidować gnoja w ciągu 5 minut!!! Po co takiego chwasta trzymac przy życiu?? Udusić w celi po cichu i już !!!!
Avatar
vicek / 13 grudnia 2017 o 21:20
0
undefined napisał:
Kara śmierci!!!!! PiS zrób wreszcie porządek z tym. Kara śmierci, kara śmierci, kara śmierci NIC INNEGO NIE WIDZĘ.
 PiS nie zrobi, bo teraz będzie jeszcze więcej takiej patologi ponieważ oni nauczeni są od urodzenia dostawania za darmo 500+ i jak im się skończy branie za darmo dopiero będa mordować
Avatar
dv54op / 13 grudnia 2017 o 20:50
0
To nie jest sprawa premiera Morawieckiego tylko Sejmu RP. Ale jak posłowie wolą wielbić jakichś żołnierzy(sic!) nie wiadomego pochodzenia lub prawie faszystowskie zacjhowania "młodzieżówek"  to jakich zmianach w prawie możesz się spodziewać. Po prostu  "obywatelu broń się sam".
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 19:05
0
Sprawcy takich przestępstw oraz wszelkich innych bestialstw, jak okaleczenia, morderstwa, tortury, gwałty, uprowadzenia oraz izolowanie dla korzyści lub zemsty, wymuszenia rozbójnicze oraz wszelkie rozboje powinni być obligatoryjnie karani dożywotnim odebraniem praw ludzkich i wszelkiej ochrony oraz utratą wszelkiego mienia i środków finansowych, nadaniem statusu 'groźnej żywej biomasy człekokształtnej' i jej przejęciem na rzecz Skarbu Państwa, celem pozyskania z niej dalszych środków finansowych na poczet odszkodowań dla rodzin ich ofiar śmiertelnych oraz dla okaleczonych i pokrzywdzonych. Groźną żywą biomasę człekokształtną państwo mogłoby np. wynająć koncernom lotniczo-motoryzacyjnym jako żywe manekiny do crash-testów albo laboratoriom naukowym do eksperymentów dla dobra ludzkości. Ciąg Dalszy kontynuacja: Po zejściu śmiertelnym najemca zwracałby truchło zużytej biomasy skarbowi Państwa, który mógłby je ostatecznie sprzedać do preparatorni eksponatów wystawowych w Guben. Wszelkie środki finansowe, obficie i wielorako pozyskane w w/w sposób z każdego sprawcy ciężkich przestępstw poprzez: 1° zabór rodzinnego mienia i środków, 2° wynajem do testów i ostatecznie 3° sprzedaż truchła byłyby przeznaczane w pierwszej kolejności na sowite odszkodowania, a ewentualna pozostałość na pozostałe koszty realizacji powyższych procedur postępowania z bandyckimi śmoeciami. Dopiero, gdy nie wystarczą, sięganoby do skarbu państwa.
Sprawcy takich przestępstw oraz wszelkich innych bestialstw, jak okaleczenia, morderstwa, tortury, gwałty, uprowadzenia oraz izolowanie dla korzyści lub zemsty, wymuszenia rozbójnicze oraz wszelkie rozboje powinni być obligatoryjnie karani dożywotnim odebraniem praw ludzkich i wszelkiej ochrony oraz utratą wszelkiego mienia i środków finansowych, nadaniem statusu 'groźnej żywej biomasy człekokształtnej' i jej przejęciem na rzecz Skarbu Państwa, celem pozyskania z niej dalszych środków finansowych na poczet odszkodowań dla rodzin ich ofiar ś... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2017 o 18:49
0
Zabojca dębowczyk
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 35 12

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 39 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 27 54

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 41 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!