Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

2 grudnia 2014 r.
10:00
Edytuj ten wpis

Śledczy: 22-latek z Lubartowa zaplanował morderstwo i zabił swoją dziewczynę

193 5 A A

Zanim wszedł do domu swojej byłej dziewczyny starannie zaplanował zbrodnię. Do takich wniosków doszli śledczy, badający sprawę brutalnego zabójstwa 21-latki z Lubartowa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do sądu w Lublinie trafił właśnie akt oskarżenia w sprawie zbrodni, do której doszło w sierpniu ubiegłego roku. W jednym z domów przy ul. Krętej w Lubartowie znaleziono ciało 21-letniej Anny. Dziewczyna z poderżniętym gardłem leżała w kałuży krwi.

Chwilę wcześniej policjanci dostali sygnał o ciężko poparzonym człowieku, który rzuca się pod samochody w pobliskiej miejscowości Tarło. Mężczyzną tym okazał się 22-letni Mateusz K., były chłopak zamordowanej.

Policjanci szybko ustalili, że tego samego dnia odwiedził Annę. Później pojechał do Tarła, na działkę swoich rodziców. Tam podpalił się w samochodzie, próbując popełnić samobójstwo. Poparzony wybiegł z auta i chciał skończyć ze sobą, rzucając się pod samochody. Młody człowiek w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Kiedy wybudzono go ze śpiączki, usłyszał zarzut zabójstwa. Nie odniósł się do niego. Twierdził, że niczego nie pamięta. 22-latek trafił na oddział szpitalny aresztu w Warszawie. Po wielu miesiącach biegłym psychiatrom i psychologowi udało się dokończyć jego obserwację. Specjaliści orzekli, że w chwili zbrodni mężczyzna miał ograniczoną poczytalność. Mógł jednak kierować swoim postępowaniem. W rezultacie Mateusz K. został oskarżony o zabójstwo. Jego sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Lublinie.

- Mateusz K. skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień - mówi Małgorzata Duszyńska, zastępca prokuratora rejonowego w Lubartowie.
Śledczy mają bardzo mocne dowody. Pod samochodem, w którym podpalił się 22-latek, znaleziono narzędzie zbrodni. Na nożu były ślady krwi Anny. Jej włos znaleziono również na ubraniu Mateusza K.

Dzień wcześniej para rozstała się. On nie mógł się z tym pogodzić. Wysyłał do Anny SMS-y. - Chciał kontynuowania związku - przyznaje prokurator Duszyńska.
W jednej z wiadomości K. napisał, że teraz "wie, co ma robić”. Anna się przestraszyła, kazała mamie zamykać okna i drzwi na klucz. Niestety, z ustaleń śledczych wynika, że młody mężczyzna miał jeszcze jeden komplet. Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni.

Mateuszowi K. grozi od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie. Z uwagi na jego ograniczoną poczytalność w chwili zabójstwa, sąd może złagodzić karę.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ewa / 4 grudnia 2014 o 01:42
0

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Nic dodac, nic ujac! Zwykly opis wydarzenia udowadnia, ze ten ludzki odpad byl poczytalny!

rozwiń
Avatar
impala / 2 grudnia 2014 o 20:08
0

"Mateuszowi K. grozi od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie.

Z uwagi na jego ograniczoną poczytalność w chwili zabójstwa, sąd może złagodzić karę."

... rodzice mordercy to para lekarzy z Lubartowa.

Synek wariat = niski wyrok.

Avatar
Mafia / 2 grudnia 2014 o 19:43
0

I dlaczego to tyle trwa, przecież sprawa jest prosta. Ale nasza "sprawiedliwość" wie jak to się robi, wyciszyć sprawę niech się opinia publiczna uspokoi, to może nawet w "zawiasach" dostanie. Mafia

Avatar
zdch / 2 grudnia 2014 o 19:38
0

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowan... rozwiń

Avatar
miko / 2 grudnia 2014 o 15:54
0

Złagodzić karę?! Ludzie! Jego powinno się za takie coś torturować ze trzy dni a potem .....! Tatuś lekarz  to i opinia biegłych korzystna dla łacha. Szkoda gadać, zwłaszcza że mowa o Lubartowie i tamtejszym wymiarze sprawiedliwości.  Wielu wie o czym mówię.

Avatar
Ewa / 4 grudnia 2014 o 01:42
0

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Nic dodac, nic ujac! Zwykly opis wydarzenia udowadnia, ze ten ludzki odpad byl poczytalny!

rozwiń
Avatar
impala / 2 grudnia 2014 o 20:08
0

"Mateuszowi K. grozi od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie.

Z uwagi na jego ograniczoną poczytalność w chwili zabójstwa, sąd może złagodzić karę."

... rodzice mordercy to para lekarzy z Lubartowa.

Synek wariat = niski wyrok.

Avatar
Mafia / 2 grudnia 2014 o 19:43
0

I dlaczego to tyle trwa, przecież sprawa jest prosta. Ale nasza "sprawiedliwość" wie jak to się robi, wyciszyć sprawę niech się opinia publiczna uspokoi, to może nawet w "zawiasach" dostanie. Mafia

Avatar
zdch / 2 grudnia 2014 o 19:38
0

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowan... rozwiń

Avatar
miko / 2 grudnia 2014 o 15:54
0

Złagodzić karę?! Ludzie! Jego powinno się za takie coś torturować ze trzy dni a potem .....! Tatuś lekarz  to i opinia biegłych korzystna dla łacha. Szkoda gadać, zwłaszcza że mowa o Lubartowie i tamtejszym wymiarze sprawiedliwości.  Wielu wie o czym mówię.

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!