Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

2 grudnia 2014 r.
10:00
Edytuj ten wpis

Śledczy: 22-latek z Lubartowa zaplanował morderstwo i zabił swoją dziewczynę

193 5 A A

Zanim wszedł do domu swojej byłej dziewczyny starannie zaplanował zbrodnię. Do takich wniosków doszli śledczy, badający sprawę brutalnego zabójstwa 21-latki z Lubartowa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do sądu w Lublinie trafił właśnie akt oskarżenia w sprawie zbrodni, do której doszło w sierpniu ubiegłego roku. W jednym z domów przy ul. Krętej w Lubartowie znaleziono ciało 21-letniej Anny. Dziewczyna z poderżniętym gardłem leżała w kałuży krwi.

Chwilę wcześniej policjanci dostali sygnał o ciężko poparzonym człowieku, który rzuca się pod samochody w pobliskiej miejscowości Tarło. Mężczyzną tym okazał się 22-letni Mateusz K., były chłopak zamordowanej.

Policjanci szybko ustalili, że tego samego dnia odwiedził Annę. Później pojechał do Tarła, na działkę swoich rodziców. Tam podpalił się w samochodzie, próbując popełnić samobójstwo. Poparzony wybiegł z auta i chciał skończyć ze sobą, rzucając się pod samochody. Młody człowiek w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Kiedy wybudzono go ze śpiączki, usłyszał zarzut zabójstwa. Nie odniósł się do niego. Twierdził, że niczego nie pamięta. 22-latek trafił na oddział szpitalny aresztu w Warszawie. Po wielu miesiącach biegłym psychiatrom i psychologowi udało się dokończyć jego obserwację. Specjaliści orzekli, że w chwili zbrodni mężczyzna miał ograniczoną poczytalność. Mógł jednak kierować swoim postępowaniem. W rezultacie Mateusz K. został oskarżony o zabójstwo. Jego sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Lublinie.

- Mateusz K. skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień - mówi Małgorzata Duszyńska, zastępca prokuratora rejonowego w Lubartowie.
Śledczy mają bardzo mocne dowody. Pod samochodem, w którym podpalił się 22-latek, znaleziono narzędzie zbrodni. Na nożu były ślady krwi Anny. Jej włos znaleziono również na ubraniu Mateusza K.

Dzień wcześniej para rozstała się. On nie mógł się z tym pogodzić. Wysyłał do Anny SMS-y. - Chciał kontynuowania związku - przyznaje prokurator Duszyńska.
W jednej z wiadomości K. napisał, że teraz "wie, co ma robić”. Anna się przestraszyła, kazała mamie zamykać okna i drzwi na klucz. Niestety, z ustaleń śledczych wynika, że młody mężczyzna miał jeszcze jeden komplet. Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni.

Mateuszowi K. grozi od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie. Z uwagi na jego ograniczoną poczytalność w chwili zabójstwa, sąd może złagodzić karę.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ewa / 4 grudnia 2014 o 01:42
0

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Nic dodac, nic ujac! Zwykly opis wydarzenia udowadnia, ze ten ludzki odpad byl poczytalny!

rozwiń
Avatar
impala / 2 grudnia 2014 o 20:08
0

"Mateuszowi K. grozi od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie.

Z uwagi na jego ograniczoną poczytalność w chwili zabójstwa, sąd może złagodzić karę."

... rodzice mordercy to para lekarzy z Lubartowa.

Synek wariat = niski wyrok.

Avatar
Mafia / 2 grudnia 2014 o 19:43
0

I dlaczego to tyle trwa, przecież sprawa jest prosta. Ale nasza "sprawiedliwość" wie jak to się robi, wyciszyć sprawę niech się opinia publiczna uspokoi, to może nawet w "zawiasach" dostanie. Mafia

Avatar
zdch / 2 grudnia 2014 o 19:38
0

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowan... rozwiń

Avatar
miko / 2 grudnia 2014 o 15:54
0

Złagodzić karę?! Ludzie! Jego powinno się za takie coś torturować ze trzy dni a potem .....! Tatuś lekarz  to i opinia biegłych korzystna dla łacha. Szkoda gadać, zwłaszcza że mowa o Lubartowie i tamtejszym wymiarze sprawiedliwości.  Wielu wie o czym mówię.

Avatar
Ewa / 4 grudnia 2014 o 01:42
0

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Nic dodac, nic ujac! Zwykly opis wydarzenia udowadnia, ze ten ludzki odpad byl poczytalny!

rozwiń
Avatar
impala / 2 grudnia 2014 o 20:08
0

"Mateuszowi K. grozi od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie.

Z uwagi na jego ograniczoną poczytalność w chwili zabójstwa, sąd może złagodzić karę."

... rodzice mordercy to para lekarzy z Lubartowa.

Synek wariat = niski wyrok.

Avatar
Mafia / 2 grudnia 2014 o 19:43
0

I dlaczego to tyle trwa, przecież sprawa jest prosta. Ale nasza "sprawiedliwość" wie jak to się robi, wyciszyć sprawę niech się opinia publiczna uspokoi, to może nawet w "zawiasach" dostanie. Mafia

Avatar
zdch / 2 grudnia 2014 o 19:38
0

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowani.Parodia!

Cyt: Feralnego dnia obserwował dom byłej dziewczyny. Chował się na tylnym siedzeniu swojego auta i skradał między samochodami. Czekał, aż mama Anny wyjdzie z psem na spacer. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu. Nagrała również moment, w którym 22-latek odjeżdża z miejsca zbrodni. -TO SIĘ NAZYWA OGRANICZONA POCZYTALNOŚĆ????To ROZMYŚLNE DZIAŁANIE!!Jak zwykle:policjant,lekarz,adwokat,sędzia,prokurator,poseł itp. są uprzywilejowan... rozwiń

Avatar
miko / 2 grudnia 2014 o 15:54
0

Złagodzić karę?! Ludzie! Jego powinno się za takie coś torturować ze trzy dni a potem .....! Tatuś lekarz  to i opinia biegłych korzystna dla łacha. Szkoda gadać, zwłaszcza że mowa o Lubartowie i tamtejszym wymiarze sprawiedliwości.  Wielu wie o czym mówię.

Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Niebezpieczny wyciek chemikaliów przy ul. Metalurgicznej. Strażacy w akcji [zdjęcia]
galeria

Lublin: Niebezpieczny wyciek chemikaliów przy ul. Metalurgicznej. Strażacy w akcji [zdjęcia] 25 3

Niebezpieczna, żrąca substancja wyciekła ze zbiorników umieszczonych w ciężarówce przy ul. Metalurgicznej w Lublinie.

Lublin: Kolejny zwrot w sporze Arkady - miasto. Sąd podjął ważną decyzję
galeria

Lublin: Kolejny zwrot w sporze Arkady - miasto. Sąd podjął ważną decyzję 1 13

Jest kolejny zwrot akcji w sporze dotyczącym miejskich gruntów między ul. Lubartowską a Świętoduską. Do końca zeszłego roku spółka Arkady miała tu zbudować podziemny parking i nie dotrzymała słowa. Miasto domaga się zapłaty kary umownej oraz zwrotu ziemi. Sąd postanowił zabezpieczyć interes miasta

Historyk IPN z Lublina o konflikcie z Izraelem: Netanjahu prowadzi grę, Polska stała się jej elementem

Historyk IPN z Lublina o konflikcie z Izraelem: Netanjahu prowadzi grę, Polska stała się jej elementem 53 9

Polska odwoła swój udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu. Bezpośrednim przyczyną takiego ruchu były wypowiedzi polityków izraelskich podczas szczytu bliskowschodniego w Warszawie, i zaraz po, dotyczące czasów II wojny światowej. Padły oskarżenia o polski antysemityzm i kolaborację Polaków z Niemcami

AZS UMCS Lublin - GSF Gliwice 0:5. Lider okazał się za mocny

AZS UMCS Lublin - GSF Gliwice 0:5. Lider okazał się za mocny 0 1

W rozgrywanym awansem meczu 19 kolejki Pierwszej Ligi Futsalu AZS UMCS Lublin przegrał na własnym parkiecie z GSF Gliwice 0:5

Duże zainteresowanie Wiosną Roberta Biedronia w Lublinie? "Zwiększyliśmy liczbę miejsc"

Duże zainteresowanie Wiosną Roberta Biedronia w Lublinie? "Zwiększyliśmy liczbę miejsc" 89 58

W środę w Lublinie odbędzie się lokalna konwencja partii Wiosna. Zaproszenia na to wydarzenie rozeszły się w niespełna trzy dni, dlatego organizatorzy podjęli decyzję o zwiększeniu liczby miejsc.

SPR Sośnica Gliwice – MKS AZS UMCS Lublin 28:25. Straciły ogromną przewagę

SPR Sośnica Gliwice – MKS AZS UMCS Lublin 28:25. Straciły ogromną przewagę 0 0

W I lidze piłkarek ręcznych MKS AZS UMCS Lublin prowadził już nawet siedmioma bramkami, ale dał sobie wydrzeć zwycięstwo Sośnicy Gliwice

Chełm: Darmowe okienko na lodowisku

Chełm: Darmowe okienko na lodowisku 0 0

Niedawno chełmianie z oburzeniem przyjęli wiadomość, że miejska spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie na czas ferii podwyższyła stawki za wstęp do aquaparku. Tymczasem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił od poniedziałku do końca tygodnia w godzinach od 8 do 10 wpuszczać łyżwiarzy na lodowisko za darmo.

Pożar w centrum Lublina. Spłonęła potrawa w kuchni

Pożar w centrum Lublina. Spłonęła potrawa w kuchni 57 1

Do pożaru doszło po południu w bloku przy ul. Łopacińskiego 3 w Lublinie

Biała Podlaska. Była skarbnik dostała pracę w urzędzie w Lublinie

Biała Podlaska. Była skarbnik dostała pracę w urzędzie w Lublinie 1 14

Marta Juchnikowska, była skarbnik Białej Podlaskiej, szybko znalazła nową pracę. W wyniku wygranego konkursu zajmie się księgowością w Departamencie Finansów Urzędu Marszałkowskiego.

Morderstwo przy ul. Gęsiej: Zostawiła go, więc zabił Monikę kluczem od kół. Koniec procesu
galeria
film

Morderstwo przy ul. Gęsiej: Zostawiła go, więc zabił Monikę kluczem od kół. Koniec procesu 62 11

Zakończył się proces sprawcy brutalnego zabójstwa przy ul. Gęsiej w Lublinie. Piotr R. zatłukł swoją żonę kluczem do kół. Nie mógł pogodzić się z tym, że kobieta odeszła od niego do innego mężczyzny

Frasatti Fajsławice od jesieni grać będzie na nowym boisku?

Frasatti Fajsławice od jesieni grać będzie na nowym boisku? 0 2

Przed Frassatim Fajsławice ostatnia runda gry na starym boisku. Takie przynajmniej są plany. Od jesieni nowego sezonu drużyna trenera Daniela Krakiewicza ma się przeprowadzić na nowy obiekt w pobliskich Suchodołach

Kraśnik: Więcej pieniędzy w Budżecie Obywatelskim

Kraśnik: Więcej pieniędzy w Budżecie Obywatelskim 7 1

Więcej pieniędzy będą mieć w tym roku do rozdysponowania mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pod koniec lutego zaczną się spotkania informacyjne

Zbudują ul. Sportową. Będzie prawdziwa jezdnia

Zbudują ul. Sportową. Będzie prawdziwa jezdnia 0 2

Miasto zabiera się za budowę odcinka ul. Sportowej między Rudnicką a Wielką.

SLD dołączył do Koalicji Obywatelskiej. Haidar do Europarlamentu

SLD dołączył do Koalicji Obywatelskiej. Haidar do Europarlamentu 12 20

Riad Haidar radny sejmiku województwa lubelskiego powalczy o miejsce w Parlamencie Europejskim. Rekomendował go przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.

26. Studenckie Konfrontacje Filmowe w Chatce Żaka
22 lutego 2019, 19:30

26. Studenckie Konfrontacje Filmowe w Chatce Żaka 0 0

Już po raz 26. w Lublinie zorganizowany zostanie przegląd Studenckie Konfrontacje Filmowe. W dniach 22 lutego - 20 marca w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zobaczymy aż 16 starannie wyselekcjonowanych filmów z minionego sezonu. W programie m.in. docenione produkcje festiwalowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!