Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

29 października 2009 r.
16:54
Edytuj ten wpis

W Lubartowie kamera zarejestruje śmietnikowych oszustów

0 13 A A

Najpierw w Kraśniku i Puławach, teraz w Lubartowie. Spółdzielnie mieszkaniowe walczą przy pomocy kamer z podrzucaniem śmieci, wandalami i drobnymi kradzieżami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Lubartowie głównym celem zamontowania monitoringu jest walka z podrzuceniem odpadków do śmietników spółdzielni. – Nie wszyscy chcą płacić niemałe pieniądze za wywóz nieczystości. Przynoszą je więc z domków jednorodzinnych, przywożą samochodami – mówi Jacek Tomasiak, prezes SM w Lubartowie. – Gdy przy ul. Orlicz-Dreszera zrobiliśmy ogrodzenie oddzielające nasze bloki i zabezpieczyliśmy kontener, ilość odpadków spadała dwukrotnie. Ale ktoś i tak ukręcił kłódkę.

Na osiedlowych śmietnikach pojawiły się już tabliczki z napisem "obiekt monitorowany”. A w listopadzie spółdzielnia kupi pierwsze cztery kamery. Potem będzie więcej. Gdzie się znajdą, będą wiedzieli tylko pracownicy spółdzielni. Przygotowali dziewięć stanowisk na osiedlach: Garbarskim, Zgoda, Popiełuszki oraz przy ul. Szaniawskiego i Powstańców Warszawy. Kamery będą uruchamiane przez czujniki ruchu. – A zapis z przyłapanymi na podrzucaniu śmieci pokażemy w naszej telewizji – dodaje prezes. – Niech wstyd będzie największą karą.

Mieszkańcy twierdzą, że nie mają nic przeciwko. – Sama widziałam samochody podjeżdżające przed nasz śmietnik z całymi bagażnikami śmieci – mówi Maria Chomicka z os. Zgoda, gdzie stanie kamera. – Ponadto, nasze osiedle jest niszczone przez młodzież, która wychodzi z restauracji. Jak się społeczeństwo nie umie zachować to niech się boi, że jego wyczyny zarejestrują kamery.

Pomysł sprawdził się w już Spółdzielni Mieszkaniowej "Metalowiec” w Kraśniku. Zaczęło się od jednej kamery skierowanej na śmietnik spółdzielni. Teraz jest ich 10. Obraz można oglądać w Internecie. Jest też nagrywany i przechowywany przez tydzień.

Spółdzielnia w monitoringu widzi przede wszystkim skuteczne narzędzie walki z wandalami. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu. Ostatnio na os. Młodych ktoś uszkodził szlaban przy wjeździe na parking – mówi Piotr Iwan, prezes SM "Metalowiec”. – Po przeanalizowaniu zapisu z kamery okazało się, że zrobiła to śmieciarka.

Choć nie jest to profesjonalny monitoring, to sprzęt jest na tyle dobry, że korzysta z niego nawet policja.

Własne kamery ma również Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa. – Wykorzystujemy przenośne urządzenia, które montujemy w drażliwych miejscach – mówi Wacław Strzelec, prezes PSM.
Niedawno jedna z takich kamer znajdowała się w… piwnicy bloku przy ul. Karpińskiego. Spółdzielnia chciała w ten sposób złapać kogoś, kto wylewał w tym miejscu fekalia. Po jej zamontowaniu problem zniknął.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Łukowianin~ / 13 listopada 2009 o 07:06
0
W Łukowie mieszkańcy napisali pismo do Zarządu ŁSM nic się nie zmieniło,zdanej reakcji.Nadal płacimy za śmieci z całego miasta.Zmieniło się o tyle że znowu mamy podwyzkę za wywóz śmieci.
Avatar
leczo / 2 listopada 2009 o 14:00
0
Gość napisał:
czyżbyś poczuł się urażony podrzucanymi komuś swoimi śmieciami, bo mnie to nie przeszkadza, nie mam zamiaru za kogoś takiego jak ty płacić.


Pewnie nie uprawiasz seksu w sypialni, stąd kamery prezesa ci w niej niej przeszkodzą .
Avatar
Gość / 2 listopada 2009 o 13:49
0
leczo napisał:
Teraz kolej na kamery w każdej klatce schodowej każdego bloku. Potem licznik seksu w każdej sypialni. Marzenie prezesa wreszcie się spełni: będzie wiedział, widział i słyszał wszystko o wszystkich. Tak oto historia zatoczy koło; Orwell przewraca się w grobie ze śmiechu.



czyżbyś poczuł się urażony podrzucanymi komuś swoimi śmieciami, bo mnie to nie przeszkadza, nie mam zamiaru za kogoś takiego jak ty płacić.
Avatar
~majka~ / 31 października 2009 o 13:02
0
A czemu tak się dzieje? Bo jest u nas takie głupie przeświadczenie, taka pusta mentalność, że płacić za śmieci to tak jakby płacić za nic, wyrzucać pieniądze w błoto. Ludzie zamiast uczyć się prawdziwej oszczędności np. segregując śmieci, zgniatając butelki plastikowe, wolą zaoszczędzić na opłatach za wywóz śmieci, które tak na marginesie nie są małe i cały czas rosną. Ale dlaczego jeden ma uczciwie płacić a drugi podrzucać? Uważam, że powinny być większe kontrole, szczególnie domków jednorodzinnych bo tam płaci się za faktyczne ilości a na osiedlach miejskich ludzie płacą za śmieci od osoby w czynszu i mogą wyrzucać co chcą, ile i kiedy chcą - bez ograniczeń.
A czemu tak się dzieje? Bo jest u nas takie głupie przeświadczenie, taka pusta mentalność, że płacić za śmieci to tak jakby płacić za nic, wyrzucać pieniądze w błoto. Ludzie zamiast uczyć się prawdziwej oszczędności np. segregując śmieci, zgniatając butelki plastikowe, wolą zaoszczędzić na opłatach za wywóz śmieci, które tak na marginesie nie są małe i cały czas rosną. Ale dlaczego jeden ma uczciwie płacić a drugi podrzucać? Uważam, że powinny być większe kontrole, szczególnie domków jednorodzinnych bo tam płaci się za faktyczne ilości a na ... rozwiń
Avatar
Spoleczniak / 31 października 2009 o 12:40
0
owet napisał:
a ja uważam. że lepiej niech ludzie mają gdzie podrzucać śmiecie niż mają wywozić do lasu. A tak naprawdę to często brak jest na osiedlach domków jednorodzinnych pojemników ,gdzie można wrzucać śmieci typu szkło,baterie alkaliczne czy też inne ,które nie winny być wrzucane do śmietników.Przykład -osiedle Włostowice w Puławach

No super a co sam lubisz komus podrzucic smieci zeby ktos za ciebie placil? Gratuluje! A powiedz mi jaki % ludzi w tym kraju segreguje tak naprawde smieci? Znikomy. Zawsze mozna sobie wykupic w odpowiedniej sluzbie 2 pojemniki na smieci swoje do jednych wrzucac smieci organiczne a do drugiego frakcje sucha. Baterii nie wyrzuca sie codziennie wiec mozna co jakis czas raz na pol roku wywiesc je w odpowiednie do tego miejsce.
Z tego miejsca pozdrawiam mieszkancow osiedla Weglin i Lipniak, je***ych bogaczy ktorych nie stac na zaplacenie za swoje smieci tylko lubia podrzucac je do kontenerow na osiedlach a jak sie zwroci takiej jednej z druga ku***e uwage to obuzona ze jakim prawem sie do niej odzywa. Nie idzie u was w parze posiadanie kasy z rozumem i rozsadkiem. Szacunek zaminieliscie na zlotowki. Nikt was z tej okazji bardziej nie szanuje.

No super a co sam lubisz komus podrzucic smieci zeby ktos za ciebie placil? Gratuluje! A powiedz mi jaki % ludzi w tym kraju segreguje tak naprawde smieci? Znikomy. Zawsze mozna sobie wykupic w odpowiedniej sluzbie 2 pojemniki na smieci swoje do jednych wrzucac smieci organiczne a do drugiego frakcje sucha. Baterii nie wyrzuca sie codziennie wiec mozna co jakis czas raz na pol roku wywiesc je w odpowiednie do tego miejsce.
Z tego miejsca pozdrawiam mieszkancow osiedla Weglin i Lipniak, je***ych bogaczy ktorych ... rozwiń
Avatar
leczo / 31 października 2009 o 09:34
0
Teraz kolej na kamery w każdej klatce schodowej każdego bloku. Potem licznik seksu w każdej sypialni. Marzenie prezesa wreszcie się spełni: będzie wiedział, widział i słyszał wszystko o wszystkich. Tak oto historia zatoczy koło; Orwell przewraca się w grobie ze śmiechu.
Avatar
wert / 31 października 2009 o 08:33
0
W Kraśniku nie ma żadnego monitoringu. Było tylko straszenie. Wszystko jest nadal po staremu
Avatar
MarS / 31 października 2009 o 02:37
0
w Świdniku jest podobnie :/
Avatar
Lalek / 31 października 2009 o 01:02
0
Mieszkam na pograniczu osiedla domów jednorodzinnych i osiedla wielorodzinnego, i często widzę, jak mieszkańcy domów jednorodzinnych wyrzucają śmieci do kontenerów wspólnot czy spółdzielni. A za ich śmiecie płacę ja i inni mieszkańcy bloków. Mam nadzieję, że niedługo już wszystkie śmietniki będą zabudowane i bez klucza nie będzie można wyrzucić śmieci.
Avatar
Gość / 31 października 2009 o 01:00
0
Brawo za akcje !

Teraz będą wywalać do lasu przez waszą głupote !
Avatar
~Łukowianin~ / 13 listopada 2009 o 07:06
0
W Łukowie mieszkańcy napisali pismo do Zarządu ŁSM nic się nie zmieniło,zdanej reakcji.Nadal płacimy za śmieci z całego miasta.Zmieniło się o tyle że znowu mamy podwyzkę za wywóz śmieci.
Avatar
leczo / 2 listopada 2009 o 14:00
0
Gość napisał:
czyżbyś poczuł się urażony podrzucanymi komuś swoimi śmieciami, bo mnie to nie przeszkadza, nie mam zamiaru za kogoś takiego jak ty płacić.


Pewnie nie uprawiasz seksu w sypialni, stąd kamery prezesa ci w niej niej przeszkodzą .
Avatar
Gość / 2 listopada 2009 o 13:49
0
leczo napisał:
Teraz kolej na kamery w każdej klatce schodowej każdego bloku. Potem licznik seksu w każdej sypialni. Marzenie prezesa wreszcie się spełni: będzie wiedział, widział i słyszał wszystko o wszystkich. Tak oto historia zatoczy koło; Orwell przewraca się w grobie ze śmiechu.



czyżbyś poczuł się urażony podrzucanymi komuś swoimi śmieciami, bo mnie to nie przeszkadza, nie mam zamiaru za kogoś takiego jak ty płacić.
Avatar
~majka~ / 31 października 2009 o 13:02
0
A czemu tak się dzieje? Bo jest u nas takie głupie przeświadczenie, taka pusta mentalność, że płacić za śmieci to tak jakby płacić za nic, wyrzucać pieniądze w błoto. Ludzie zamiast uczyć się prawdziwej oszczędności np. segregując śmieci, zgniatając butelki plastikowe, wolą zaoszczędzić na opłatach za wywóz śmieci, które tak na marginesie nie są małe i cały czas rosną. Ale dlaczego jeden ma uczciwie płacić a drugi podrzucać? Uważam, że powinny być większe kontrole, szczególnie domków jednorodzinnych bo tam płaci się za faktyczne ilości a na osiedlach miejskich ludzie płacą za śmieci od osoby w czynszu i mogą wyrzucać co chcą, ile i kiedy chcą - bez ograniczeń.
A czemu tak się dzieje? Bo jest u nas takie głupie przeświadczenie, taka pusta mentalność, że płacić za śmieci to tak jakby płacić za nic, wyrzucać pieniądze w błoto. Ludzie zamiast uczyć się prawdziwej oszczędności np. segregując śmieci, zgniatając butelki plastikowe, wolą zaoszczędzić na opłatach za wywóz śmieci, które tak na marginesie nie są małe i cały czas rosną. Ale dlaczego jeden ma uczciwie płacić a drugi podrzucać? Uważam, że powinny być większe kontrole, szczególnie domków jednorodzinnych bo tam płaci się za faktyczne ilości a na ... rozwiń
Avatar
Spoleczniak / 31 października 2009 o 12:40
0
owet napisał:
a ja uważam. że lepiej niech ludzie mają gdzie podrzucać śmiecie niż mają wywozić do lasu. A tak naprawdę to często brak jest na osiedlach domków jednorodzinnych pojemników ,gdzie można wrzucać śmieci typu szkło,baterie alkaliczne czy też inne ,które nie winny być wrzucane do śmietników.Przykład -osiedle Włostowice w Puławach

No super a co sam lubisz komus podrzucic smieci zeby ktos za ciebie placil? Gratuluje! A powiedz mi jaki % ludzi w tym kraju segreguje tak naprawde smieci? Znikomy. Zawsze mozna sobie wykupic w odpowiedniej sluzbie 2 pojemniki na smieci swoje do jednych wrzucac smieci organiczne a do drugiego frakcje sucha. Baterii nie wyrzuca sie codziennie wiec mozna co jakis czas raz na pol roku wywiesc je w odpowiednie do tego miejsce.
Z tego miejsca pozdrawiam mieszkancow osiedla Weglin i Lipniak, je***ych bogaczy ktorych nie stac na zaplacenie za swoje smieci tylko lubia podrzucac je do kontenerow na osiedlach a jak sie zwroci takiej jednej z druga ku***e uwage to obuzona ze jakim prawem sie do niej odzywa. Nie idzie u was w parze posiadanie kasy z rozumem i rozsadkiem. Szacunek zaminieliscie na zlotowki. Nikt was z tej okazji bardziej nie szanuje.

No super a co sam lubisz komus podrzucic smieci zeby ktos za ciebie placil? Gratuluje! A powiedz mi jaki % ludzi w tym kraju segreguje tak naprawde smieci? Znikomy. Zawsze mozna sobie wykupic w odpowiedniej sluzbie 2 pojemniki na smieci swoje do jednych wrzucac smieci organiczne a do drugiego frakcje sucha. Baterii nie wyrzuca sie codziennie wiec mozna co jakis czas raz na pol roku wywiesc je w odpowiednie do tego miejsce.
Z tego miejsca pozdrawiam mieszkancow osiedla Weglin i Lipniak, je***ych bogaczy ktorych ... rozwiń
Avatar
leczo / 31 października 2009 o 09:34
0
Teraz kolej na kamery w każdej klatce schodowej każdego bloku. Potem licznik seksu w każdej sypialni. Marzenie prezesa wreszcie się spełni: będzie wiedział, widział i słyszał wszystko o wszystkich. Tak oto historia zatoczy koło; Orwell przewraca się w grobie ze śmiechu.
Avatar
wert / 31 października 2009 o 08:33
0
W Kraśniku nie ma żadnego monitoringu. Było tylko straszenie. Wszystko jest nadal po staremu
Avatar
MarS / 31 października 2009 o 02:37
0
w Świdniku jest podobnie :/
Avatar
Lalek / 31 października 2009 o 01:02
0
Mieszkam na pograniczu osiedla domów jednorodzinnych i osiedla wielorodzinnego, i często widzę, jak mieszkańcy domów jednorodzinnych wyrzucają śmieci do kontenerów wspólnot czy spółdzielni. A za ich śmiecie płacę ja i inni mieszkańcy bloków. Mam nadzieję, że niedługo już wszystkie śmietniki będą zabudowane i bez klucza nie będzie można wyrzucić śmieci.
Avatar
Gość / 31 października 2009 o 01:00
0
Brawo za akcje !

Teraz będą wywalać do lasu przez waszą głupote !
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 0 0

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 0 0

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 6 19

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent!

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent! 81 16

Zdrożało masło, pieczywo, niektóre warzywa. Drastyczne wzrosty cen jednak dopiero przed nami. Niektórzy przedsiębiorcy w przyszłym roku mogą dostawać rachunki za energię elektryczną nawet o 60 proc. wyższe. Odczujemy to wszyscy w swoich portfelach.

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi?

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi? 15 5

Na tablice informujące o zgnilcu amerykańskim pszczół i tzw. obszarze zapowietrzonym można się natknąć w Lublinie, Niemcach, Wólce i Jastkowie. Ognisko tej groźnej choroby odnotowano w podlubelskim Dysie.

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie?
film

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie? 8 11

Adrianna wracała z dyskoteki. Podwózkę do domu zaproponowało jej pięciu ochroniarzy. W mieszkaniu, jak twierdzi dziewczyna, została wykorzystana seksualnie. Dlaczego policja nie chciała przyjąć zawiadomienia o gwałcie?

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady 0 0

26-latek z Łukowa bez prawa jazdy, ubezpieczenia i po alkoholu spowodował we wtorek kolizję. Okazało się, że kilka dni wcześniej włamał się do sklepu spożywczego.

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje 0 0

Chcesz przewieźć jakiś gabarytowy ładunek na terenie Lublina? Przeprowadzasz się, przenosisz firmę albo sprzedajesz nieużywany sprzęt AGD? Transport możesz załatwić naprawdę bardzo szybko, bezpiecznie i tanio. Tak, jak jeszcze nigdy wcześniej. Wystarczy jeden przemyślany krok.

Przestronny salon - pomysły na aranżację

Przestronny salon - pomysły na aranżację 0 0

Duży salon to marzenie każdego człowieka. Jeśli dysponujesz sporą przestrzenią, należysz do grona szczęśliwców, ale pewnie już się zorientowałeś, że sensowne zagospodarowanie metrażu nie jest wcale takie oczywiste i zastanawiasz się, jak efektownie i pomysłowo zaaranżować przestronny salon. Wydaje się, że dużo miejsca to duże pole do popisu - nic nas nie ogranicza, wszystko się zmieści. Problem w tym, by tego wnętrza nie “zagracić”, nie stworzyć efektu ścisku, odbierając salonowi jego pierwotną przestronność. Można łatwo przesadzić z ilością mebli i dekoracji, ale to nie jedyna trudność. Duży salon wymaga sensownego podzielenia go na poszczególne strefy, ponieważ będzie on pełnił wiele funkcji - jadalni, miejsca do relaksu, czytania, oglądania telewizji, przyjmowania gości, niekiedy także pracy. Trzeba ten podział zaplanować tak, by przestrzeń była użyteczna dla każdego z domowników, a jednocześnie reprezentacyjna i atrakcyjna dla odwiedzających nas osób.

Podkrasne: Kierowca z Ukrainy zasnął za kierownicą. Samochód w rowie, pasażerka ranna
galeria

Podkrasne: Kierowca z Ukrainy zasnął za kierownicą. Samochód w rowie, pasażerka ranna 1 1

W środę nad ranem podróżujący drogą krajową nr 17 w miejscowości Podkrasne (gm. Stary Zamość) napotkali utrudnienia w ruchu. Około godz. 4:30 doszło tam do zdarzenia drogowego.

Aleksandra Kutrzepa Quartet. Koncert w Nałęczowie
17 listopada 2018, 19:30

Aleksandra Kutrzepa Quartet. Koncert w Nałęczowie 0 0

Kawiarnia Lipowa w Nałęczowie zaprasza na koncert Aleksandra Kutrzepa Quartet, który odbędzie się 17 listopada o godz. 19.30.

Azoty Puławy oblały egzamin

Azoty Puławy oblały egzamin 4 1

Niemiłym zaskoczeniem okazała się wyjazdowa porażka Azotów Puławy z Piotrkowianinem

Kłęby czarnego dymu nad Lublinem. Pożar w centrum miasta [wideo]
galeria
film

Kłęby czarnego dymu nad Lublinem. Pożar w centrum miasta [wideo] 64 5

Do pożaru doszło na Probostwie w Lublinie. Trwa akcja gaśnicza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!