Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 marca 2008 r.
20:09
Edytuj ten wpis

200 fałszywych rent

0 9 A A

Udawałeś chorobę psychiczną, żeby dostać rentę? Zgłoś się na policję - radzą funkcjonariusze z wydziału do walki z korupcją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zrobiły tak cztery osoby. I zgodnie z prawem nie poniosą odpowiedzialności za wyłudzenie rent. Policja ma dowody, że świadczenia wyłudziło aż 200 osób.

Afera wybuchła po zatrzymaniu w lutym 70-letniego Stanisława D., psychiatry ze szpitala w Radecznicy i jego znajomej, 72-letniej Stefanii P. Policja podejrzewa ich o pomaganie w wyłudzanie rent. Psychiatra wpisywał w dokumentach medycznych wymyślone choroby.

Na tej podstawie jego pacjenci dostawali z ZUS i KRUS świadczenia pieniężne. Kobieta pośredniczyła pomiędzy psychiatrą a osobami, które chciały zostać rencistami. Proceder mógł trwać co najmniej kilka lat.

W lutym policja po raz pierwszy zaapelowała do fałszywych rencistów, żeby zgłosili się na przesłuchanie. Zgodnie z prawem za korupcję nie ponosi odpowiedzialności osoba, która przyszła na policję i przyznała się, że dała w łapę.

- Po naszym apelu zgłosiły się cztery takie osoby i złożyły szczegółowe zeznania - mówi Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Do kilkunastu osób policja dotarła sama. A w takim przypadku nie mogą one liczyć na bezkarność. Zostaną im postawione zarzuty wręczenia łapówek. Śledczy zabezpieczyli dokumentację medyczną, na podstawie której przyznawano renty. Wynika z niej, że fałszywe świadczenia mogło dostać nawet 200 osób. Straty Skarbu Państwa idą w setki tysięcy złotych. (dj)


Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bolek / 1 kwietnia 2008 o 04:37
0
powinni jeszcze sprawdzic recistow ktorzy dostali renty ze wzgledu na rzekomo slaby wzrok szczegolnie w gminie radecznica.
Avatar
Gość / 31 marca 2008 o 16:08
0
Czyżby ktoś chciał tym ciekawym tematem odwrócić uwagę od beznadziejnej instytucji ZUS,oraz jej Pałaców oraz szastaniem naszymi składkami itd,itp.
Avatar
wwww / 31 marca 2008 o 15:48
0
A co się dzieje.............w sprawie weryfikacji..tzw.II gr., 70% tej grupy "niby inwalidów" dorabia na czarno...!!!! dlaczego ZUS ich nie weryfikuje?????
Bo w 80% to renty znajomych,rodzin lub kupione......nie trzeba psychologa lub psychiatry .....aby do tego dotrzeć....Panowie Śledczy!!!!!!!!
Avatar
Qmpel / 31 marca 2008 o 15:38
0
Ładnie brzmi.........."leczyłeś się psychicznie, zgłoś sie sam".......a jak ktoś, komu po 11 latach renty ...zabrano świadczenie....i to z powodu paragrafów i przepisów????? Jestem jednym z tych, którzy poddali się leczeniu psychiatrycznemu....depresji....konfliktów z otoczeniem...
w wieku 55 lat...????? Kto mnie przywróci do "normalności".....orzecznicy ZUSu.....Sądy..pod kontrolą ZUSu....NIKT....tylko ludzie, którzy umieją wysłuchać człowieka....psychiatra, psycholog, ksiądz.......ale ONi są przez ZUS uważani za ........"moce piekielne"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ładnie brzmi.........."leczyłeś się psychicznie, zgłoś sie sam".......a jak ktoś, komu po 11 latach renty ...zabrano świadczenie....i to z powodu paragrafów i przepisów????? Jestem jednym z tych, którzy poddali się leczeniu psychiatrycznemu....depresji....konfliktów z otoczeniem...
w wieku 55 lat...????? Kto mnie przywróci do "normalności".....orzecznicy ZUSu.....Sądy..pod kontrolą ZUSu....NIKT....tylko ludzie, którzy umieją wysłuchać człowieka....psychiatra, psycholog, ksiądz.......ale ONi są przez ZUS uważani za ... rozwiń
Avatar
Obieżyświat / 31 marca 2008 o 15:27
0
Objeździłem trochę świat, w różnych miejscach pracowałem i to z czym się spotykałem to z tym, że policja zamykała mafię a ni rencistów.
Słyszeliście może żeby gdzieś poza "naszym" krajem organa sprawiedliwości się takim sprawami zajmowały?
Słyszeliście gdzieś w Moskwie, Mińsku, Lwowie, Berlinie, Londynie, Pradze czy Wiednia lub Rzymie o lewych rencistach?
Enklwa my na świecie jaka czy ktoś z nami ciągle leci w tzw. ptaka?
Od niemal 10 lat zabójcy Komendata swojego Głównego złapać nie mogą a chorych, sponiewiaranych przez system i życie do więzienia sposobią?
Panie Marku Papało-Śp. Komendancie Główny Policji Polskiej wstaw się za nami bo my tu od operatywności Pana podkomendnych wkrótce jak jeden pod celami skonamy.
Objeździłem trochę świat, w różnych miejscach pracowałem i to z czym się spotykałem to z tym, że policja zamykała mafię a ni rencistów.
Słyszeliście może żeby gdzieś poza "naszym" krajem organa sprawiedliwości się takim sprawami zajmowały?
Słyszeliście gdzieś w Moskwie, Mińsku, Lwowie, Berlinie, Londynie, Pradze czy Wiednia lub Rzymie o lewych rencistach?
Enklwa my na świecie jaka czy ktoś z nami ciągle leci w tzw. ptaka?
Od niemal 10 lat zabójcy Komendata swojego Głównego złapać nie mogą a chorych, sponiew... rozwiń
Avatar
nemo / 31 marca 2008 o 14:37
0
guru napisał:
Po weryfikacji rent okazałoby się nie 200 lewych a ze 20 tysięcy lewych rent. Każdy orze jak może.

To prawda!! sam znam kilkanaście osób wyłudzających renty chorobowe, na kręgosłup i psychicznie chorych!!
Avatar
1.2.3 / 31 marca 2008 o 14:11
0
Najłatwiej znaleźć ofiarę u psyciatry lub psychologa!!!!!!! Ale czy w dzisiejszych czasach choroba psychiczna to nie NORMA???? Już sama wizyta u tego specjalisty wymaga ODWAGI!!!! Uważam, że cały ZUS, łącznie z "orzecznikami" wymaga takiego leczenia!!!!!! Po co....dochodzenie i udawadnianie choroby???? Leczmy się raczej z "beznadziei" przepisów i paragrfów, które stanowią, że winny jest "pacjent"!!!!!!! ZUS jak chce to i tak znajdzie "ofiary" swoich postępowań orzeczniczych!!!!! Wszak to jest "INSTYTUCJA MONSTRUM" , płacimy wszyscy, a tylko nieliczni mają "profity"!!!!
Najłatwiej znaleźć ofiarę u psyciatry lub psychologa!!!!!!! Ale czy w dzisiejszych czasach choroba psychiczna to nie NORMA???? Już sama wizyta u tego specjalisty wymaga ODWAGI!!!! Uważam, że cały ZUS, łącznie z "orzecznikami" wymaga takiego leczenia!!!!!! Po co....dochodzenie i udawadnianie choroby???? Leczmy się raczej z "beznadziei" przepisów i paragrfów, które stanowią, że winny jest "pacjent"!!!!!!! ZUS jak chce t... rozwiń
Avatar
osmi / 31 marca 2008 o 10:28
0
W jakim my kraju zyjemy, to sie dzieje w całej Polsce nie tylko na lubelszczyznie. A dostaja zdrowi ludzie, a ci ktorzy powinni dosyać rente to nie dostaną [poniewaz nie mają pieniędzy na łapówki i koło się zamyka .LUDZIE KIEDY MY BĘDZIEMU ZYC W NORMALNY KRAJU
Avatar
guru / 31 marca 2008 o 10:10
0
Po weryfikacji rent okazałoby się nie 200 lewych a ze 20 tysięcy lewych rent. Każdy orze jak może.
Avatar
bolek / 1 kwietnia 2008 o 04:37
0
powinni jeszcze sprawdzic recistow ktorzy dostali renty ze wzgledu na rzekomo slaby wzrok szczegolnie w gminie radecznica.
Avatar
Gość / 31 marca 2008 o 16:08
0
Czyżby ktoś chciał tym ciekawym tematem odwrócić uwagę od beznadziejnej instytucji ZUS,oraz jej Pałaców oraz szastaniem naszymi składkami itd,itp.
Avatar
wwww / 31 marca 2008 o 15:48
0
A co się dzieje.............w sprawie weryfikacji..tzw.II gr., 70% tej grupy "niby inwalidów" dorabia na czarno...!!!! dlaczego ZUS ich nie weryfikuje?????
Bo w 80% to renty znajomych,rodzin lub kupione......nie trzeba psychologa lub psychiatry .....aby do tego dotrzeć....Panowie Śledczy!!!!!!!!
Avatar
Qmpel / 31 marca 2008 o 15:38
0
Ładnie brzmi.........."leczyłeś się psychicznie, zgłoś sie sam".......a jak ktoś, komu po 11 latach renty ...zabrano świadczenie....i to z powodu paragrafów i przepisów????? Jestem jednym z tych, którzy poddali się leczeniu psychiatrycznemu....depresji....konfliktów z otoczeniem...
w wieku 55 lat...????? Kto mnie przywróci do "normalności".....orzecznicy ZUSu.....Sądy..pod kontrolą ZUSu....NIKT....tylko ludzie, którzy umieją wysłuchać człowieka....psychiatra, psycholog, ksiądz.......ale ONi są przez ZUS uważani za ........"moce piekielne"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ładnie brzmi.........."leczyłeś się psychicznie, zgłoś sie sam".......a jak ktoś, komu po 11 latach renty ...zabrano świadczenie....i to z powodu paragrafów i przepisów????? Jestem jednym z tych, którzy poddali się leczeniu psychiatrycznemu....depresji....konfliktów z otoczeniem...
w wieku 55 lat...????? Kto mnie przywróci do "normalności".....orzecznicy ZUSu.....Sądy..pod kontrolą ZUSu....NIKT....tylko ludzie, którzy umieją wysłuchać człowieka....psychiatra, psycholog, ksiądz.......ale ONi są przez ZUS uważani za ... rozwiń
Avatar
Obieżyświat / 31 marca 2008 o 15:27
0
Objeździłem trochę świat, w różnych miejscach pracowałem i to z czym się spotykałem to z tym, że policja zamykała mafię a ni rencistów.
Słyszeliście może żeby gdzieś poza "naszym" krajem organa sprawiedliwości się takim sprawami zajmowały?
Słyszeliście gdzieś w Moskwie, Mińsku, Lwowie, Berlinie, Londynie, Pradze czy Wiednia lub Rzymie o lewych rencistach?
Enklwa my na świecie jaka czy ktoś z nami ciągle leci w tzw. ptaka?
Od niemal 10 lat zabójcy Komendata swojego Głównego złapać nie mogą a chorych, sponiewiaranych przez system i życie do więzienia sposobią?
Panie Marku Papało-Śp. Komendancie Główny Policji Polskiej wstaw się za nami bo my tu od operatywności Pana podkomendnych wkrótce jak jeden pod celami skonamy.
Objeździłem trochę świat, w różnych miejscach pracowałem i to z czym się spotykałem to z tym, że policja zamykała mafię a ni rencistów.
Słyszeliście może żeby gdzieś poza "naszym" krajem organa sprawiedliwości się takim sprawami zajmowały?
Słyszeliście gdzieś w Moskwie, Mińsku, Lwowie, Berlinie, Londynie, Pradze czy Wiednia lub Rzymie o lewych rencistach?
Enklwa my na świecie jaka czy ktoś z nami ciągle leci w tzw. ptaka?
Od niemal 10 lat zabójcy Komendata swojego Głównego złapać nie mogą a chorych, sponiew... rozwiń
Avatar
nemo / 31 marca 2008 o 14:37
0
guru napisał:
Po weryfikacji rent okazałoby się nie 200 lewych a ze 20 tysięcy lewych rent. Każdy orze jak może.

To prawda!! sam znam kilkanaście osób wyłudzających renty chorobowe, na kręgosłup i psychicznie chorych!!
Avatar
1.2.3 / 31 marca 2008 o 14:11
0
Najłatwiej znaleźć ofiarę u psyciatry lub psychologa!!!!!!! Ale czy w dzisiejszych czasach choroba psychiczna to nie NORMA???? Już sama wizyta u tego specjalisty wymaga ODWAGI!!!! Uważam, że cały ZUS, łącznie z "orzecznikami" wymaga takiego leczenia!!!!!! Po co....dochodzenie i udawadnianie choroby???? Leczmy się raczej z "beznadziei" przepisów i paragrfów, które stanowią, że winny jest "pacjent"!!!!!!! ZUS jak chce to i tak znajdzie "ofiary" swoich postępowań orzeczniczych!!!!! Wszak to jest "INSTYTUCJA MONSTRUM" , płacimy wszyscy, a tylko nieliczni mają "profity"!!!!
Najłatwiej znaleźć ofiarę u psyciatry lub psychologa!!!!!!! Ale czy w dzisiejszych czasach choroba psychiczna to nie NORMA???? Już sama wizyta u tego specjalisty wymaga ODWAGI!!!! Uważam, że cały ZUS, łącznie z "orzecznikami" wymaga takiego leczenia!!!!!! Po co....dochodzenie i udawadnianie choroby???? Leczmy się raczej z "beznadziei" przepisów i paragrfów, które stanowią, że winny jest "pacjent"!!!!!!! ZUS jak chce t... rozwiń
Avatar
osmi / 31 marca 2008 o 10:28
0
W jakim my kraju zyjemy, to sie dzieje w całej Polsce nie tylko na lubelszczyznie. A dostaja zdrowi ludzie, a ci ktorzy powinni dosyać rente to nie dostaną [poniewaz nie mają pieniędzy na łapówki i koło się zamyka .LUDZIE KIEDY MY BĘDZIEMU ZYC W NORMALNY KRAJU
Avatar
guru / 31 marca 2008 o 10:10
0
Po weryfikacji rent okazałoby się nie 200 lewych a ze 20 tysięcy lewych rent. Każdy orze jak może.