Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 marca 2008 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Będziemy dokładni, bardzo dokładni

0 10 A A

Jeśli wybierasz się dziś z PIT-em do urzędu skarbowego, lepiej odłóż to na inny dzień. Dziś skarbówka strajkuje po włosku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rutynowe sprawdzenie Twojego zeznania zamiast kilku minut może potrwać nawet godzinę.

Wszystko za sprawą ostrzegawczej akcji protestacyjnej, którą na dziś zapowiedzieli związkowcy ze skarbówki. - Będzie przypominała strajk włoski, na wzór tego, który niedawno przeprowadzili celnicy - zapowiada Mirosław Ciekonowski, przewodniczący "Solidarności '80 Poborców Skarbowych” w I Urzędzie Skarbowym w Lublinie.

Urzędnicy mają z niezwykłą skrupulatnością sprawdzać wszystkie dokumenty, a co godzinę robić sobie pięciominutową przerwę. Jeśli w zeznaniu podatkowym zauważą najmniejszą pomyłkę, każą wypełnić nowy formularz. Choć w innej sytuacji wystarczyłaby zwykła poprawka. - Będziemy po prostu wykonywać naszą pracę tak dokładnie, jak to wynika z przepisów - dodaje Andrzej Plichta, starszy poborca skarbowy z III US w Lublinie. - Nie chcemy nikomu utrudniać życia, ale nie możemy dalej siedzieć cicho. Po 12 latach pracy dostaję na rękę 1343 zł. Jak się utrzymać za takie pieniądze?

Związkowcy ze skarbówki czują się rozgoryczeni po tym, jak ich koledzy celnicy wywalczyli wyższe płace. Zdaniem urzędników, odbyło się to ich kosztem. Ministerstwo Finansów miało zabrać 60 mln zł przeznaczonych na podwyżki dla nich. - Nie dość, że przez podatników jesteśmy traktowani jak krwiopijcy, to jeszcze "na górze” potraktowano nas w tak niesprawiedliwy sposób - uważa Anna Potręć ze Związku Zawodowego Pracowników Skarbowych w II US w Lublinie.
W niektórych lubelskich urzędach skarbowych decyzja o przystąpieniu do akcji protestacyjnej zapadła już w piątek. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do urzędów z Lublina mają dołączyć też urzędy z Hrubieszowa, Lubartowa, Parczewa, Puław, Zamościa, Ryk, Krasnegostawu. Czy dołączą, okaże się dziś.

- Nie ma tu żadnych odgórnych zaleceń - wyjaśnia Sławomir Mazur, przewodniczący "Solidarności” z Izby Skarbowej w Lublinie. - My w każdym razie oflagujemy budynek i poinformujemy wszystkich pracowników o akcji.

Szefowie urzędów zapewniają, że protest nie odbije się na petentach. Niektórzy twierdzą nawet, że żadnego strajku nie będzie. - Praca w naszym urzędzie będzie się odbywała normalnie - zapewnia Sławomir Wojtyna, naczelnik I US w Lublinie.
Problemu nie widzi też Tadeusz Gawda, nowy dyrektor Izby Skarbowej w Lublinie: Przecież urzędnicy dostaną średnio po ok. 240 zł brutto podwyżki, więc chyba nie powinni czuć się pokrzywdzeni.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 marca 2008 o 18:29
0
jaro napisał:
DO ROBOTY!! Dwa miesiące temu dostarczyłem rozliczenie roczne i od tego czasu czekam na zwrot pieniędzy! Skandal nieroby!!

Poczekasz jeszcze miesiąc bo taki jest MAKSYMALNY termin ustawowy.
Avatar
jolo / 10 marca 2008 o 17:16
0
za taką formę strajku powinni byc wyrzuceni z pracy , to oni sa skrupulatni tylko przy okazji strajku a tak to po łebkach i byle jak i potem, tacy jak Pan Kluska płacą za byle jakość pracy - skandal
Avatar
GOlf~82 / 10 marca 2008 o 11:33
0
I tak zarabiają za dużo. I nie pytaj mnie je****bany idioto, jak sie za 1400zl utrzymać. Powiedz mi jak ja mam sie utrzymac za 900? HE? i nie narzekam. Nie kazdy moze miec domek z basenem. Ciesz sie z tego co masz wypierdku mamuta:/
Avatar
buehehehe / 10 marca 2008 o 11:18
0
Hej Sławuś, całe studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS łaziłeś w tym powyciąganym czarnym golfiku To już nawet Krzysiu Łątka zgolił swoją rudą bródkę kiedy został szanowanym pracownikiem administracji publicznej buehehehehe może by jakis krawacik w końcu???
Hej Sławuś, całe studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS łaziłeś w tym powyciąganym czarnym golfiku To już nawet Krzysiu Łątka zgolił swoją rudą bródkę kiedy został szanowanym pracownikiem administracji publicznej buehehehehe może by jakis krawacik w końcu??? rozwiń
Avatar
xyz / 10 marca 2008 o 10:48
0
a co ja mam mówić............ po 10 lat pracy zarabiam 1.500 złotych netto!!! I jak zacznę strajkować to szef wyleje mnie z pracy. Także niech Państwo ze skarbówki nie narzeka, MACIE JAK U PANA BOGA ZA PIECEM............ trzynastki, talony!!
Avatar
jaro / 10 marca 2008 o 10:18
0
DO ROBOTY!! Dwa miesiące temu dostarczyłem rozliczenie roczne i od tego czasu czekam na zwrot pieniędzy! Skandal nieroby!!
Avatar
podatnik / 10 marca 2008 o 09:33
0
Feniks napisał:
Ta związkowa menda i tak nic nie robi oprócz zawieruchy Mulinski i inne związkowe nieroby zrobili mu wodę z mózgu zakładając oczywiście że wcześniej miał mózg
Ten strajk jest w obronie odwołanego związkowca Migielskiego a nie pracowników
Pamiętamy jaka były polityka w Izbie za rządów Migielskiego czyli PiS
Odwołał kierowników i pozostawił im kierownicze pobory Powołał nowych i dał im tez kierownicze pobory W ten sposób zamiast 22 kierowników w izbie pod względem wynagradzania jest ich teraz 39
Tutaj były pieniądze na podwyżki ale o pracownikach nikt nie myślał
Dlaczego Mazur nie protestował wtedy
Straj ma sparaliżować pracę ale spwoduje jedno
SPISIAŁE towarzystwo będzie musialo sie ewakuować
I nie dostaną takich odpraw jak Raczynska

Sam weź się za robotę, od 7.15 masz uczciwie pracować a nie wylewać swoje żale na forach. Jeszcze raz powtarzam do roboty nieroby strajku wam się zachciewa. Wy cały czas strajkujecie. Jak znam życie to teraz połowę z was mozna teraz spotkać na Krakowskim a druga siedzi w internecie, oczywiście z tych co umieją obsługiwać komputery. Tym co nie umieja wszystko przepisują maszynistki. I za wam podwyżki sie pytam?

Sam weź się za robotę, od 7.15 masz uczciwie pracować a nie wylewać swoje żale na forach. Jeszcze raz powtarzam do roboty nieroby strajku wam się zachciewa. Wy cały czas strajkujecie. Jak znam życie to teraz połowę z was mozna teraz spotkać na Krakowskim a druga siedzi w internecie, oczywiście z tych co umieją obsługiwać komputery. Tym co nie umieja wszystko przepisują maszynistki. I za wam podwyżki sie pytam? rozwiń
Avatar
Maciek / 10 marca 2008 o 08:43
0
Darmozjady, do roboty się weźcie w końcu, a nie strajkować Wam się zachciewa!!!
Avatar
Wiki / 10 marca 2008 o 07:27
0
Dzieci zobaczcie Tak wyg lada związkowiec Pamiętajcie że jak nie będzie cie grzeczne to też tak będziecei kiedyz wygladać
Avatar
Feniks / 10 marca 2008 o 07:20
0
Ta związkowa menda i tak nic nie robi oprócz zawieruchy Mulinski i inne związkowe nieroby zrobili mu wodę z mózgu zakładając oczywiście że wcześniej miał mózg
Ten strajk jest w obronie odwołanego związkowca Migielskiego a nie pracowników
Pamiętamy jaka były polityka w Izbie za rządów Migielskiego czyli PiS
Odwołał kierowników i pozostawił im kierownicze pobory Powołał nowych i dał im tez kierownicze pobory W ten sposób zamiast 22 kierowników w izbie pod względem wynagradzania jest ich teraz 39
Tutaj były pieniądze na podwyżki ale o pracownikach nikt nie myślał
Dlaczego Mazur nie protestował wtedy
Straj ma sparaliżować pracę ale spwoduje jedno
SPISIAŁE towarzystwo będzie musialo sie ewakuować
I nie dostaną takich odpraw jak Raczynska
Ta związkowa menda i tak nic nie robi oprócz zawieruchy Mulinski i inne związkowe nieroby zrobili mu wodę z mózgu zakładając oczywiście że wcześniej miał mózg
Ten strajk jest w obronie odwołanego związkowca Migielskiego a nie pracowników
Pamiętamy jaka były polityka w Izbie za rządów Migielskiego czyli PiS
Odwołał kierowników i pozostawił im kierownicze pobory Powołał nowych i dał im tez kierownicze pobory W ten sposób zamiast 22 kierowników w izbie pod względem wynagradzania jest ich teraz 39
Tutaj były pienią... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2008 o 18:29
0
jaro napisał:
DO ROBOTY!! Dwa miesiące temu dostarczyłem rozliczenie roczne i od tego czasu czekam na zwrot pieniędzy! Skandal nieroby!!

Poczekasz jeszcze miesiąc bo taki jest MAKSYMALNY termin ustawowy.
Avatar
jolo / 10 marca 2008 o 17:16
0
za taką formę strajku powinni byc wyrzuceni z pracy , to oni sa skrupulatni tylko przy okazji strajku a tak to po łebkach i byle jak i potem, tacy jak Pan Kluska płacą za byle jakość pracy - skandal
Avatar
GOlf~82 / 10 marca 2008 o 11:33
0
I tak zarabiają za dużo. I nie pytaj mnie je****bany idioto, jak sie za 1400zl utrzymać. Powiedz mi jak ja mam sie utrzymac za 900? HE? i nie narzekam. Nie kazdy moze miec domek z basenem. Ciesz sie z tego co masz wypierdku mamuta:/
Avatar
buehehehe / 10 marca 2008 o 11:18
0
Hej Sławuś, całe studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS łaziłeś w tym powyciąganym czarnym golfiku To już nawet Krzysiu Łątka zgolił swoją rudą bródkę kiedy został szanowanym pracownikiem administracji publicznej buehehehehe może by jakis krawacik w końcu???
Hej Sławuś, całe studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS łaziłeś w tym powyciąganym czarnym golfiku To już nawet Krzysiu Łątka zgolił swoją rudą bródkę kiedy został szanowanym pracownikiem administracji publicznej buehehehehe może by jakis krawacik w końcu??? rozwiń
Avatar
xyz / 10 marca 2008 o 10:48
0
a co ja mam mówić............ po 10 lat pracy zarabiam 1.500 złotych netto!!! I jak zacznę strajkować to szef wyleje mnie z pracy. Także niech Państwo ze skarbówki nie narzeka, MACIE JAK U PANA BOGA ZA PIECEM............ trzynastki, talony!!
Avatar
jaro / 10 marca 2008 o 10:18
0
DO ROBOTY!! Dwa miesiące temu dostarczyłem rozliczenie roczne i od tego czasu czekam na zwrot pieniędzy! Skandal nieroby!!
Avatar
podatnik / 10 marca 2008 o 09:33
0
Feniks napisał:
Ta związkowa menda i tak nic nie robi oprócz zawieruchy Mulinski i inne związkowe nieroby zrobili mu wodę z mózgu zakładając oczywiście że wcześniej miał mózg
Ten strajk jest w obronie odwołanego związkowca Migielskiego a nie pracowników
Pamiętamy jaka były polityka w Izbie za rządów Migielskiego czyli PiS
Odwołał kierowników i pozostawił im kierownicze pobory Powołał nowych i dał im tez kierownicze pobory W ten sposób zamiast 22 kierowników w izbie pod względem wynagradzania jest ich teraz 39
Tutaj były pieniądze na podwyżki ale o pracownikach nikt nie myślał
Dlaczego Mazur nie protestował wtedy
Straj ma sparaliżować pracę ale spwoduje jedno
SPISIAŁE towarzystwo będzie musialo sie ewakuować
I nie dostaną takich odpraw jak Raczynska

Sam weź się za robotę, od 7.15 masz uczciwie pracować a nie wylewać swoje żale na forach. Jeszcze raz powtarzam do roboty nieroby strajku wam się zachciewa. Wy cały czas strajkujecie. Jak znam życie to teraz połowę z was mozna teraz spotkać na Krakowskim a druga siedzi w internecie, oczywiście z tych co umieją obsługiwać komputery. Tym co nie umieja wszystko przepisują maszynistki. I za wam podwyżki sie pytam?

Sam weź się za robotę, od 7.15 masz uczciwie pracować a nie wylewać swoje żale na forach. Jeszcze raz powtarzam do roboty nieroby strajku wam się zachciewa. Wy cały czas strajkujecie. Jak znam życie to teraz połowę z was mozna teraz spotkać na Krakowskim a druga siedzi w internecie, oczywiście z tych co umieją obsługiwać komputery. Tym co nie umieja wszystko przepisują maszynistki. I za wam podwyżki sie pytam? rozwiń
Avatar
Maciek / 10 marca 2008 o 08:43
0
Darmozjady, do roboty się weźcie w końcu, a nie strajkować Wam się zachciewa!!!
Avatar
Wiki / 10 marca 2008 o 07:27
0
Dzieci zobaczcie Tak wyg lada związkowiec Pamiętajcie że jak nie będzie cie grzeczne to też tak będziecei kiedyz wygladać
Avatar