Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

6 grudnia 2013 r.
12:04
Edytuj ten wpis

Bełżyce: Nie żyje 70-latka potrącona przez dwa samochody

0 13 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Kobieta w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Lublinie. Zmarła w trakcie reanimacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wypadku doszło w czwartek przed godz. 16 przy ulicy Lubelskiej w Bełżycach.

- 70-letnia mieszkanka Bełżyc przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych - informuje sierż. Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Najpierw kobietę potrącił 31-latek z Bełżyc kierujący renaultem. Kobieta upadła na lewy pas, gdzie potrąciła ją 35-letnia mieszkanka pow. lubelskiego kierująca volkswagenem. Ranna kobieta zmarła w szpitalu w Lublinie.

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku. Policjanci apelują do kierowców, by ci zachowali szczególną ostrożność na drodze, szczególnie po zmroku, gdy widoczność ograniczają mgły i opady.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wojtek / 12 grudnia 2013 o 07:51
0

no to sie nauczyla przechodzic w opowiednim miejscu

Avatar
encees / 7 grudnia 2013 o 19:37
0

Dalej dążysz że to kierowcy winni w Polsce a gdzie indziej jest kultura. Moim zdaniem piesi też bardziej muszą uważać i wziąć pod uwagę że jak jest ślisko to wydłuża się znacznie droga hamowania.

Avatar
Ric / 7 grudnia 2013 o 11:21
0

Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale z przykroscia musze stwierdzic, ze w Polsce znacznej czesci kierowcow brakuje wyobrazni! Ciagly pospiech, brawura, sprawiaja brak poszanowania dla innych uzytkownikow drog. Mieszkam za granica i uwierzcie mi co tu wyprawiaja piesi i rowerzysci to czasem wlos sie na glowie jezy i buraczane pole (jak ktos tu wczesniej napisal) to maly pikus w porownaniu z tym. Pomimo tego kierowcy zachowuje sie bardzo ostroznie, widac u nich kulture jazdy. Zatrzymuja sie i przepuszczaja (zasada ograniczonego zaufania)  gdyz szanuja zdrowie jak i zycie innych uzytkownikow drog, a przede wszystkim maja swiadomosc, ze pieszy czy rowerzysta nie ma z nimi zadnych szans!

Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale z przykroscia musze stwierdzic, ze w Polsce znacznej czesci kierowcow brakuje wyobrazni! Ciagly pospiech, brawura, sprawiaja brak poszanowania dla innych uzytkownikow drog. Mieszkam za granica i uwierzcie mi co tu wyprawiaja piesi i rowerzysci to czasem wlos sie na glowie jezy i buraczane pole (jak ktos tu wczesniej napisal) to maly pikus w porownaniu z tym. Pomimo tego kierowcy zachowuje sie bardzo ostroznie, widac u nich kulture jazdy. Zatrzymuja sie i przepuszczaja (zasada ograniczonego zauf... rozwiń

Avatar
g / 7 grudnia 2013 o 08:11
0

Wniosek z tego i pieszy i kierowca musi uważać na przejściu, ja raz mało nie zostałabym sprzątnięta przez auto na drugiej połówce szerokiej szosy ale było ślisko i czekałam na pierwszej połowie bo wydawało mi się, że kierowca nie wyhamuje.

Jego wzrok pamiętam do dzisiaj jak zatrzymał się już za przejściem... Był przerażony.

Nie wiem czemu postanowiłam zaczekać bo miałam takie odczucie, że nie da rady zahamować, a bardzo szybko nie jechał, widział mnie z daleka a przynajmniej byłam widoczna.

Tragedia dla kilku rodzin, trauma kierowców, śmierć kobiety..

Wniosek z tego i pieszy i kierowca musi uważać na przejściu, ja raz mało nie zostałabym sprzątnięta przez auto na drugiej połówce szerokiej szosy ale było ślisko i czekałam na pierwszej połowie bo wydawało mi się, że kierowca nie wyhamuje.

Jego wzrok pamiętam do dzisiaj jak zatrzymał się już za przejściem... Był przerażony.

Nie wiem czemu postanowiłam zaczekać bo miałam takie odczucie, że nie da rady zahamować, a bardzo szybko nie jechał, widział mnie z daleka a przynajmniej byłam widoczna.

Tragedia dla kilku rodzin,... rozwiń

Avatar
kierowca i pieszy / 6 grudnia 2013 o 20:34
0

Czyżby rodzina sprawcy postanowiła zabrać głos? Pieszy w zderzeniu z samochodem nie ma prawie żadnych szans na wyjście bez szwanku. Jednak przy przepisowej prędkości i kierowca powinien zauważyć pieszą NA PRZEJŚCIU, i wyhamować w czas. Jeśli nie potrafi tego, to niech przesiądzie się na rower.

Państwo koemntujący chyba powinni przejśc reedukację, bo to są podstawy z kursu dla kierowców... Jak można tak bezczelnie przerzucać odpowiedzialność na pieszego - I TO NA PRZEJŚCIU! Czy zasada ograniczonego zaufania Wam coś mówi, Ajnsztajny?

Widać od razu że nie jesteś kierowcą, więc i tak nie zrozumiesz że są sytuacje w których można nie zauważyć pieszego. Radzę rozglądać się i nie pchać na ulicę jak jedzie samochód, szczególnie jak jest blisko. We własnym interesie.

ać od razu że nie jesteś kierowcą, więc i tak nie zrozumiesz że są sytuacje w których można nie zauważyć pieszego. Radzę rozglądać się i nie pchać na ulicę jak jedzie samochód, szczególnie jak jest blisko. We własnym interesie.

rozwiń
Avatar
encees / 6 grudnia 2013 o 20:25
0

Ja według swojego punktu widzenia uważam że jest to współwina. Ok może i fakt że kierowca przekroczył minimalnie (z tego co wiem) prędkość. Kobieta była na pasach. Ale czy wziął ktoś pod uwage warunki panujące na drodze. W bełżycach strasznie późno zapalane są lampy od momentu kiedy już jest naprawdę ciemno. Jest to różnica około 20 - 30 min.

Jadąc ulicą lubelską w stronę rynku nie raz sam nic nie widzę, zwłąszcza jak z naprzeciwka nadjeżdża samochód i razi światłami.

Poza tym piesi często myślą że jak są na pasach, to też są władcami drogi. Jednak czasem się mylą. Zapewne nikt nie chciał by się tak stało, Żaden z kierowców. To był wypadek, a nie jakiś tam zamierzony czyn.

Nie potępiajcie tylko tych kierowców. Bo najłatwiej jest ich ocenić.

Ja według swojego punktu widzenia uważam że jest to współwina. Ok może i fakt że kierowca przekroczył minimalnie (z tego co wiem) prędkość. Kobieta była na pasach. Ale czy wziął ktoś pod uwage warunki panujące na drodze. W bełżycach strasznie późno zapalane są lampy od momentu kiedy już jest naprawdę ciemno. Jest to różnica około 20 - 30 min.

Jadąc ulicą lubelską w stronę rynku nie raz sam nic nie widzę, zwłąszcza jak z naprzeciwka nadjeżdża samochód i razi światłami.

Poza tym piesi często myślą że jak są na pasach, to też s... rozwiń

Avatar
Mateusz / 6 grudnia 2013 o 18:03
0

Zdjęcia z tragedii, uwaga, drastyczne! : http://tiny.pl/q9n9x

Avatar
bezczelnośc komentujących / 6 grudnia 2013 o 17:53
0

Nie bronię nikogo, nie oskarżam nikogo. Ale czy to, że 2 kierowców nie widziało przechodnia nie daje do myślenia ? Ludzie ubrani na ciemno, na dworze półmrok i  deszcz a pod koła się ładują jak święte krowy. Tu nie jest problem pierwszeństwa, ale zdrowego rozsądku. Być może ten kierowca jechał za szybko, zmarła była na przejściu. Ale na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zachowania i żadne wywody i mądrzenie się tego nie zmieni.

Jestem kierowcą  i bywam też pieszym . Ludzie chodzą po ulicy jak święte krowy a   w Bełżycach jak po polu  z burakami . Może by tak Pomyśleć ze samochód to maszyna i nie zatrzyma się natychmiast . Szkoda ludzkiego zycia nie ważne ile ma się lat. 70 to też życie.

Czyżby rodzina sprawcy postanowiła zabrać głos? Pieszy w zderzeniu z samochodem nie ma prawie żadnych szans na wyjście bez szwanku. Jednak przy przepisowej prędkości i kierowca powinien zauważyć pieszą NA PRZEJŚCIU, i wyhamować w czas. Jeśli nie potrafi tego, to niech przesiądzie się na rower.

Państwo koemntujący chyba powinni przejśc reedukację, bo to są podstawy z kursu dla kierowców... Jak można tak bezczelnie przerzucać odpowiedzialność na pieszego - I TO NA PRZEJŚCIU! Czy zasada ograniczonego zaufania Wam coś mówi, Ajnsztajny?

rodzina sprawcy postanowiła zabrać głos? Pieszy w zderzeniu z samochodem nie ma prawie żadnych szans na wyjście bez szwanku. Jednak przy przepisowej prędkości i kierowca powinien zauważyć pieszą NA PRZEJŚCIU, i wyhamować w czas. Jeśli nie potrafi tego, to niech przesiądzie się na rower.

Państwo koemntujący chyba powinni przejśc reedukację, bo to są podstawy z kursu dla kierowców... Jak można tak bezczelnie przerzucać odpowiedzialność na pieszego - I TO NA PRZEJŚCIU! Czy zasada ograniczonego zaufania Wam coś mówi, Ajnsztajny?

rozwiń
Avatar
Święta Krowa z Bełżyc / 6 grudnia 2013 o 17:00
0

Na ulicy Lubelskiej w Bełżycach prędkość jest przekraczana notorycznie - bardzo często ponad 100 k/h. W późniejszych godzinach - wyścigi motocyklowe. Zastanawialiśmy się, kiedy wydarzy się tragedia. Nie obrażajcie kobiety, która chciała przejść w bezpiecznym, wyznaczonym do tego miejscu. Przy braku respektu dla pieszych, bez uwzględniania warunków jazdy i związanych z tym ograniczeń nawet kamizelka odblaskowa nie pomoże. Starsze osoby najzwyczajniej boją się przechodzić na drugą stronę jezdni. Może jakiś radar zadba o bezpieczeństwo mieszkańców .  

Avatar
roman45 / 6 grudnia 2013 o 14:23
0

Moja mama jakiś czas temu przeprowadziła się na wieś. Drugą rzeczą jaką zrobiłem, zaraz po przewiezieniu jej rzeczy, było kupienie jej na pierwszej stacji paliw kamizelki odblaskowej, za 20 pln.

Avatar
wojtek / 12 grudnia 2013 o 07:51
0

no to sie nauczyla przechodzic w opowiednim miejscu

Avatar
encees / 7 grudnia 2013 o 19:37
0

Dalej dążysz że to kierowcy winni w Polsce a gdzie indziej jest kultura. Moim zdaniem piesi też bardziej muszą uważać i wziąć pod uwagę że jak jest ślisko to wydłuża się znacznie droga hamowania.

Avatar
Ric / 7 grudnia 2013 o 11:21
0

Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale z przykroscia musze stwierdzic, ze w Polsce znacznej czesci kierowcow brakuje wyobrazni! Ciagly pospiech, brawura, sprawiaja brak poszanowania dla innych uzytkownikow drog. Mieszkam za granica i uwierzcie mi co tu wyprawiaja piesi i rowerzysci to czasem wlos sie na glowie jezy i buraczane pole (jak ktos tu wczesniej napisal) to maly pikus w porownaniu z tym. Pomimo tego kierowcy zachowuje sie bardzo ostroznie, widac u nich kulture jazdy. Zatrzymuja sie i przepuszczaja (zasada ograniczonego zaufania)  gdyz szanuja zdrowie jak i zycie innych uzytkownikow drog, a przede wszystkim maja swiadomosc, ze pieszy czy rowerzysta nie ma z nimi zadnych szans!

Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale z przykroscia musze stwierdzic, ze w Polsce znacznej czesci kierowcow brakuje wyobrazni! Ciagly pospiech, brawura, sprawiaja brak poszanowania dla innych uzytkownikow drog. Mieszkam za granica i uwierzcie mi co tu wyprawiaja piesi i rowerzysci to czasem wlos sie na glowie jezy i buraczane pole (jak ktos tu wczesniej napisal) to maly pikus w porownaniu z tym. Pomimo tego kierowcy zachowuje sie bardzo ostroznie, widac u nich kulture jazdy. Zatrzymuja sie i przepuszczaja (zasada ograniczonego zauf... rozwiń

Avatar
g / 7 grudnia 2013 o 08:11
0

Wniosek z tego i pieszy i kierowca musi uważać na przejściu, ja raz mało nie zostałabym sprzątnięta przez auto na drugiej połówce szerokiej szosy ale było ślisko i czekałam na pierwszej połowie bo wydawało mi się, że kierowca nie wyhamuje.

Jego wzrok pamiętam do dzisiaj jak zatrzymał się już za przejściem... Był przerażony.

Nie wiem czemu postanowiłam zaczekać bo miałam takie odczucie, że nie da rady zahamować, a bardzo szybko nie jechał, widział mnie z daleka a przynajmniej byłam widoczna.

Tragedia dla kilku rodzin, trauma kierowców, śmierć kobiety..

Wniosek z tego i pieszy i kierowca musi uważać na przejściu, ja raz mało nie zostałabym sprzątnięta przez auto na drugiej połówce szerokiej szosy ale było ślisko i czekałam na pierwszej połowie bo wydawało mi się, że kierowca nie wyhamuje.

Jego wzrok pamiętam do dzisiaj jak zatrzymał się już za przejściem... Był przerażony.

Nie wiem czemu postanowiłam zaczekać bo miałam takie odczucie, że nie da rady zahamować, a bardzo szybko nie jechał, widział mnie z daleka a przynajmniej byłam widoczna.

Tragedia dla kilku rodzin,... rozwiń

Avatar
kierowca i pieszy / 6 grudnia 2013 o 20:34
0

Czyżby rodzina sprawcy postanowiła zabrać głos? Pieszy w zderzeniu z samochodem nie ma prawie żadnych szans na wyjście bez szwanku. Jednak przy przepisowej prędkości i kierowca powinien zauważyć pieszą NA PRZEJŚCIU, i wyhamować w czas. Jeśli nie potrafi tego, to niech przesiądzie się na rower.

Państwo koemntujący chyba powinni przejśc reedukację, bo to są podstawy z kursu dla kierowców... Jak można tak bezczelnie przerzucać odpowiedzialność na pieszego - I TO NA PRZEJŚCIU! Czy zasada ograniczonego zaufania Wam coś mówi, Ajnsztajny?

Widać od razu że nie jesteś kierowcą, więc i tak nie zrozumiesz że są sytuacje w których można nie zauważyć pieszego. Radzę rozglądać się i nie pchać na ulicę jak jedzie samochód, szczególnie jak jest blisko. We własnym interesie.

ać od razu że nie jesteś kierowcą, więc i tak nie zrozumiesz że są sytuacje w których można nie zauważyć pieszego. Radzę rozglądać się i nie pchać na ulicę jak jedzie samochód, szczególnie jak jest blisko. We własnym interesie.

rozwiń
Avatar
encees / 6 grudnia 2013 o 20:25
0

Ja według swojego punktu widzenia uważam że jest to współwina. Ok może i fakt że kierowca przekroczył minimalnie (z tego co wiem) prędkość. Kobieta była na pasach. Ale czy wziął ktoś pod uwage warunki panujące na drodze. W bełżycach strasznie późno zapalane są lampy od momentu kiedy już jest naprawdę ciemno. Jest to różnica około 20 - 30 min.

Jadąc ulicą lubelską w stronę rynku nie raz sam nic nie widzę, zwłąszcza jak z naprzeciwka nadjeżdża samochód i razi światłami.

Poza tym piesi często myślą że jak są na pasach, to też są władcami drogi. Jednak czasem się mylą. Zapewne nikt nie chciał by się tak stało, Żaden z kierowców. To był wypadek, a nie jakiś tam zamierzony czyn.

Nie potępiajcie tylko tych kierowców. Bo najłatwiej jest ich ocenić.

Ja według swojego punktu widzenia uważam że jest to współwina. Ok może i fakt że kierowca przekroczył minimalnie (z tego co wiem) prędkość. Kobieta była na pasach. Ale czy wziął ktoś pod uwage warunki panujące na drodze. W bełżycach strasznie późno zapalane są lampy od momentu kiedy już jest naprawdę ciemno. Jest to różnica około 20 - 30 min.

Jadąc ulicą lubelską w stronę rynku nie raz sam nic nie widzę, zwłąszcza jak z naprzeciwka nadjeżdża samochód i razi światłami.

Poza tym piesi często myślą że jak są na pasach, to też s... rozwiń

Avatar
Mateusz / 6 grudnia 2013 o 18:03
0

Zdjęcia z tragedii, uwaga, drastyczne! : http://tiny.pl/q9n9x

Avatar
bezczelnośc komentujących / 6 grudnia 2013 o 17:53
0

Nie bronię nikogo, nie oskarżam nikogo. Ale czy to, że 2 kierowców nie widziało przechodnia nie daje do myślenia ? Ludzie ubrani na ciemno, na dworze półmrok i  deszcz a pod koła się ładują jak święte krowy. Tu nie jest problem pierwszeństwa, ale zdrowego rozsądku. Być może ten kierowca jechał za szybko, zmarła była na przejściu. Ale na drodze obowiązuje zasada ograniczonego zachowania i żadne wywody i mądrzenie się tego nie zmieni.

Jestem kierowcą  i bywam też pieszym . Ludzie chodzą po ulicy jak święte krowy a   w Bełżycach jak po polu  z burakami . Może by tak Pomyśleć ze samochód to maszyna i nie zatrzyma się natychmiast . Szkoda ludzkiego zycia nie ważne ile ma się lat. 70 to też życie.

Czyżby rodzina sprawcy postanowiła zabrać głos? Pieszy w zderzeniu z samochodem nie ma prawie żadnych szans na wyjście bez szwanku. Jednak przy przepisowej prędkości i kierowca powinien zauważyć pieszą NA PRZEJŚCIU, i wyhamować w czas. Jeśli nie potrafi tego, to niech przesiądzie się na rower.

Państwo koemntujący chyba powinni przejśc reedukację, bo to są podstawy z kursu dla kierowców... Jak można tak bezczelnie przerzucać odpowiedzialność na pieszego - I TO NA PRZEJŚCIU! Czy zasada ograniczonego zaufania Wam coś mówi, Ajnsztajny?

rodzina sprawcy postanowiła zabrać głos? Pieszy w zderzeniu z samochodem nie ma prawie żadnych szans na wyjście bez szwanku. Jednak przy przepisowej prędkości i kierowca powinien zauważyć pieszą NA PRZEJŚCIU, i wyhamować w czas. Jeśli nie potrafi tego, to niech przesiądzie się na rower.

Państwo koemntujący chyba powinni przejśc reedukację, bo to są podstawy z kursu dla kierowców... Jak można tak bezczelnie przerzucać odpowiedzialność na pieszego - I TO NA PRZEJŚCIU! Czy zasada ograniczonego zaufania Wam coś mówi, Ajnsztajny?

rozwiń
Avatar
Święta Krowa z Bełżyc / 6 grudnia 2013 o 17:00
0

Na ulicy Lubelskiej w Bełżycach prędkość jest przekraczana notorycznie - bardzo często ponad 100 k/h. W późniejszych godzinach - wyścigi motocyklowe. Zastanawialiśmy się, kiedy wydarzy się tragedia. Nie obrażajcie kobiety, która chciała przejść w bezpiecznym, wyznaczonym do tego miejscu. Przy braku respektu dla pieszych, bez uwzględniania warunków jazdy i związanych z tym ograniczeń nawet kamizelka odblaskowa nie pomoże. Starsze osoby najzwyczajniej boją się przechodzić na drugą stronę jezdni. Może jakiś radar zadba o bezpieczeństwo mieszkańców .  

Avatar
roman45 / 6 grudnia 2013 o 14:23
0

Moja mama jakiś czas temu przeprowadziła się na wieś. Drugą rzeczą jaką zrobiłem, zaraz po przewiezieniu jej rzeczy, było kupienie jej na pierwszej stacji paliw kamizelki odblaskowej, za 20 pln.

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 65 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 186 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37