Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 lutego 2009 r.
9:46
Edytuj ten wpis

Bryły lodu z ciężarówki wbiły się w hondę

Autor: Zdjęcie autora (łm)
0 15 A A

60-letni kierowca hondy cudem uniknął śmierci. Z kontenera ciężarówki, koło której przejeżdżał - wprost na przednią szybę jego auta - spadła bryła lodu. Kierowca hondy z obrażeniami twarzy trafił do szpitala. O sprawie poinformował nasz Internauta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do niecodziennego wypadku doszło we wtorek przed godz. 9 na krajowej "siedemnastce" w Markuszowie. O sprawie dowiedzieliśmy się od naszego Internauty. Policja wcześniej o niej nie informowała.

- Kierowca hondy jechał od strony Kurowa w stronę Lublina. Nagle z dachu ciężarówki, która nadjeżdżała z przeciwnej strony, spadła duża bryła lodu i wbiła się w przednią część hondy - mówi Jacek Deptuś z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Ranny kierowca z obrażeniami twarzy trafił do szpitala. Ciężarówka nawet się nie zatrzymała. Policja poszukuje jej kierowcy i prosi świadków o kontakt pod nr tel. 997 lub 081 881 10 07.

- Na szczęście do takich wypadków nie dochodzi często, ale apeluję do kierowców, by odśnieżali swoje samochody i przygotowywali je do jazdy, zanim wyruszą w drogę. Należy to do ich obowiązków - mówi Jacek Deptuś.

Mężczyźnie, który spowodował wypadek grozi do 3 lat więzienia.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 marca 2009 o 22:16
0
edek z krainy kredek napisał:
Policja twierdzi ze odśnieżanie samochodów należy do obowiązków kierowców i to mi się wydaje bardzo słuszne, bo, w Konicu kto inny jak nie oni maja odśnieżać swoje samochody, ja jestem kierowca ciężarówki tak zwanej solówki i zawsze rano wchodzę na pake i sprawdzam czy czasem nie ma lodu na plandece, no, ale kolega który jeździ tirem rok temu miał wypadek a konkretnie spadł z samochodu jak odśnieżał plandekę no i naszczepcie tylko rękę sobie złamał no ale urzędnicy z zusu nie przyznali mu odszkodowania za to bo jak stwierdzili nie należy to do jego obowiązków i powinien nająć specjalna firmę z Uprawnieniami do odśnieżania samochodu, i na koniec zadam tylko jedno pytanie CZY TO JEST NORMALNE?



no wlasnie, zgadzam sie z toba, a co na to policja ktora mowi do kierowcow ze nalezy to do kierowcow a zus co innego mowi??? to juz jest katastrofa urzednica :/



no wlasnie, zgadzam sie z toba, a co na to policja ktora mowi do kierowcow ze nalezy to do kierowcow a zus co innego mowi??? to juz jest katastrofa urzednica :/ rozwiń
Avatar
bea1 / 2 marca 2009 o 14:59
0
W niedzielę 01.03.2009 r. jechałam na trasie od Piask do Lublina , miłam podobną sytuację gdzie z 3 tirów !!!!!!!! sypały się ogromne tafle lodu , to jest relane zagrożenie dla wszystkich na drodze , ktoś powinien coś z tym zrobić !!!!!!!
Avatar
edek z krainy kredek / 28 lutego 2009 o 14:13
0
Policja twierdzi ze odśnieżanie samochodów należy do obowiązków kierowców i to mi się wydaje bardzo słuszne, bo, w Konicu kto inny jak nie oni maja odśnieżać swoje samochody, ja jestem kierowca ciężarówki tak zwanej solówki i zawsze rano wchodzę na pake i sprawdzam czy czasem nie ma lodu na plandece, no, ale kolega który jeździ tirem rok temu miał wypadek a konkretnie spadł z samochodu jak odśnieżał plandekę no i naszczepcie tylko rękę sobie złamał no ale urzędnicy z zusu nie przyznali mu odszkodowania za to bo jak stwierdzili nie należy to do jego obowiązków i powinien nająć specjalna firmę z Uprawnieniami do odśnieżania samochodu, i na koniec zadam tylko jedno pytanie CZY TO JEST NORMALNE?
Policja twierdzi ze odśnieżanie samochodów należy do obowiązków kierowców i to mi się wydaje bardzo słuszne, bo, w Konicu kto inny jak nie oni maja odśnieżać swoje samochody, ja jestem kierowca ciężarówki tak zwanej solówki i zawsze rano wchodzę na pake i sprawdzam czy czasem nie ma lodu na plandece, no, ale kolega który jeździ tirem rok temu miał wypadek a konkretnie spadł z samochodu jak odśnieżał plandekę no i naszczepcie tylko rękę sobie złamał no ale urzędnicy z zusu nie przyznali mu odszkodowania za to bo jak stwierdzili nie należy to ... rozwiń
Avatar
crai1 / 28 lutego 2009 o 11:25
0
Jechalem tego samego dnia ta trasa i mijalem to zdarzenie - przd miejscem zdarzenia na drodze lezaly takze kawalki tarczy hamulcowej z ciezarowki - w moim aucie uszkodzeniu ulegla tylna szyba - po tym jak minela mnie ciezarowka i cos przelecialo nad droga
Avatar
~gość~ / 28 lutego 2009 o 02:11
0
bardzo podobny przypadek miałam sama osobiście i dokładnie na tej samej trasie. Te tiry pędzą jak szalone i na dodatek staszą nieodśnieżonymi dachami. Jechałam w stronę Puław i z przejeżdżającego tira spadła ogromna tafla zamarzniętego śniegu tuż przed moim autem uszkadzając mi przedni zderzak!!!
Avatar
Wojtek / 27 lutego 2009 o 19:33
0
Parę lat temu, z plandeki ruszającej na skrzyżowaniu ciężarówki, przed samą maskę samochodu spadła nam tafla zmrożonego śniegu. Kierowca się nie zatrzymał, bo po prostu on tego nie widział. To wcale nie są taki rzadkie przypadki. Samochody ciężarowe są wyższe od osobowych i trudno dostrzec, co mają na dachu.
Avatar
OPAL / 27 lutego 2009 o 19:04
0
Jestem zdania, że powinno się zgłaszać telefonicznie z podaniem numeru rejestracyjnego wszystkich idiotów, którzy jeżdżą ze śniegiem na dachu lub na masce samochodu - mandat powinien wyrwać z butów - a najlepiej zakaz prowadzenia auta przez jakiś czas jak osioł (a nawet oślica bo też nie potrafią śniegu zgarnąć) nie ma wyobraźni to jeżdżąc MPK będą mieli czas na przemyślenie sytuacji !!! Z idiotami na drogach trzeba walczyć - nie pouczać - od razu KARAĆ !!!
Avatar
iat / 27 lutego 2009 o 17:10
0
Mój znajomy na początku roku miał prawie identyczny przypadek. Z tira spadła bryła lodu na dach samochodu, i to go uratowało, chociaż dach prawie całkowicie zgniotło. Na domiar złego jechał samochodem, który odebrał kilka dni wcześniej z salonu. Kierca TIR'a oczywiście się nie zatrzymał.
Avatar
luka / 27 lutego 2009 o 15:16
0
Mnie kiedyś uratowała wycieraczka, którą kawał lodu z ciężarówki z naprzeciwka zgiął w literę L. Ciężarówki powinny być odśnieżane, odladzane i kontrolowane!
Avatar
Marcel / 27 lutego 2009 o 14:11
0
Policja tylko o wszystko apeluje, a sama kontroluje .... TYLKO prędkość, bo przecież to jest przyczyna całego zła na drogach. Nie interesują ich własnie niedśniezone auta (choć grozi za to mandat), nie inresują ich kierowcy nie sygnalizujący manewru zmiany pasa ruchu, czy jadacy lewym pasem. Nie interesują ich auta jadace z powłączanymi przecimgilenymi w piekny dzień i rażące innych. Ich interesuje tylko prędkość. Jakie to daje efekty własnie mozemy zobaczyć !!!! A policja twierdzi, że dba o bezpieczenstwo ruchu - chyba sobie kpią !!
Avatar
Gość / 2 marca 2009 o 22:16
0
edek z krainy kredek napisał:
Policja twierdzi ze odśnieżanie samochodów należy do obowiązków kierowców i to mi się wydaje bardzo słuszne, bo, w Konicu kto inny jak nie oni maja odśnieżać swoje samochody, ja jestem kierowca ciężarówki tak zwanej solówki i zawsze rano wchodzę na pake i sprawdzam czy czasem nie ma lodu na plandece, no, ale kolega który jeździ tirem rok temu miał wypadek a konkretnie spadł z samochodu jak odśnieżał plandekę no i naszczepcie tylko rękę sobie złamał no ale urzędnicy z zusu nie przyznali mu odszkodowania za to bo jak stwierdzili nie należy to do jego obowiązków i powinien nająć specjalna firmę z Uprawnieniami do odśnieżania samochodu, i na koniec zadam tylko jedno pytanie CZY TO JEST NORMALNE?



no wlasnie, zgadzam sie z toba, a co na to policja ktora mowi do kierowcow ze nalezy to do kierowcow a zus co innego mowi??? to juz jest katastrofa urzednica :/



no wlasnie, zgadzam sie z toba, a co na to policja ktora mowi do kierowcow ze nalezy to do kierowcow a zus co innego mowi??? to juz jest katastrofa urzednica :/ rozwiń
Avatar
bea1 / 2 marca 2009 o 14:59
0
W niedzielę 01.03.2009 r. jechałam na trasie od Piask do Lublina , miłam podobną sytuację gdzie z 3 tirów !!!!!!!! sypały się ogromne tafle lodu , to jest relane zagrożenie dla wszystkich na drodze , ktoś powinien coś z tym zrobić !!!!!!!
Avatar
edek z krainy kredek / 28 lutego 2009 o 14:13
0
Policja twierdzi ze odśnieżanie samochodów należy do obowiązków kierowców i to mi się wydaje bardzo słuszne, bo, w Konicu kto inny jak nie oni maja odśnieżać swoje samochody, ja jestem kierowca ciężarówki tak zwanej solówki i zawsze rano wchodzę na pake i sprawdzam czy czasem nie ma lodu na plandece, no, ale kolega który jeździ tirem rok temu miał wypadek a konkretnie spadł z samochodu jak odśnieżał plandekę no i naszczepcie tylko rękę sobie złamał no ale urzędnicy z zusu nie przyznali mu odszkodowania za to bo jak stwierdzili nie należy to do jego obowiązków i powinien nająć specjalna firmę z Uprawnieniami do odśnieżania samochodu, i na koniec zadam tylko jedno pytanie CZY TO JEST NORMALNE?
Policja twierdzi ze odśnieżanie samochodów należy do obowiązków kierowców i to mi się wydaje bardzo słuszne, bo, w Konicu kto inny jak nie oni maja odśnieżać swoje samochody, ja jestem kierowca ciężarówki tak zwanej solówki i zawsze rano wchodzę na pake i sprawdzam czy czasem nie ma lodu na plandece, no, ale kolega który jeździ tirem rok temu miał wypadek a konkretnie spadł z samochodu jak odśnieżał plandekę no i naszczepcie tylko rękę sobie złamał no ale urzędnicy z zusu nie przyznali mu odszkodowania za to bo jak stwierdzili nie należy to ... rozwiń
Avatar
crai1 / 28 lutego 2009 o 11:25
0
Jechalem tego samego dnia ta trasa i mijalem to zdarzenie - przd miejscem zdarzenia na drodze lezaly takze kawalki tarczy hamulcowej z ciezarowki - w moim aucie uszkodzeniu ulegla tylna szyba - po tym jak minela mnie ciezarowka i cos przelecialo nad droga
Avatar
~gość~ / 28 lutego 2009 o 02:11
0
bardzo podobny przypadek miałam sama osobiście i dokładnie na tej samej trasie. Te tiry pędzą jak szalone i na dodatek staszą nieodśnieżonymi dachami. Jechałam w stronę Puław i z przejeżdżającego tira spadła ogromna tafla zamarzniętego śniegu tuż przed moim autem uszkadzając mi przedni zderzak!!!
Avatar
Wojtek / 27 lutego 2009 o 19:33
0
Parę lat temu, z plandeki ruszającej na skrzyżowaniu ciężarówki, przed samą maskę samochodu spadła nam tafla zmrożonego śniegu. Kierowca się nie zatrzymał, bo po prostu on tego nie widział. To wcale nie są taki rzadkie przypadki. Samochody ciężarowe są wyższe od osobowych i trudno dostrzec, co mają na dachu.
Avatar
OPAL / 27 lutego 2009 o 19:04
0
Jestem zdania, że powinno się zgłaszać telefonicznie z podaniem numeru rejestracyjnego wszystkich idiotów, którzy jeżdżą ze śniegiem na dachu lub na masce samochodu - mandat powinien wyrwać z butów - a najlepiej zakaz prowadzenia auta przez jakiś czas jak osioł (a nawet oślica bo też nie potrafią śniegu zgarnąć) nie ma wyobraźni to jeżdżąc MPK będą mieli czas na przemyślenie sytuacji !!! Z idiotami na drogach trzeba walczyć - nie pouczać - od razu KARAĆ !!!
Avatar
iat / 27 lutego 2009 o 17:10
0
Mój znajomy na początku roku miał prawie identyczny przypadek. Z tira spadła bryła lodu na dach samochodu, i to go uratowało, chociaż dach prawie całkowicie zgniotło. Na domiar złego jechał samochodem, który odebrał kilka dni wcześniej z salonu. Kierca TIR'a oczywiście się nie zatrzymał.
Avatar
luka / 27 lutego 2009 o 15:16
0
Mnie kiedyś uratowała wycieraczka, którą kawał lodu z ciężarówki z naprzeciwka zgiął w literę L. Ciężarówki powinny być odśnieżane, odladzane i kontrolowane!
Avatar
Marcel / 27 lutego 2009 o 14:11
0
Policja tylko o wszystko apeluje, a sama kontroluje .... TYLKO prędkość, bo przecież to jest przyczyna całego zła na drogach. Nie interesują ich własnie niedśniezone auta (choć grozi za to mandat), nie inresują ich kierowcy nie sygnalizujący manewru zmiany pasa ruchu, czy jadacy lewym pasem. Nie interesują ich auta jadace z powłączanymi przecimgilenymi w piekny dzień i rażące innych. Ich interesuje tylko prędkość. Jakie to daje efekty własnie mozemy zobaczyć !!!! A policja twierdzi, że dba o bezpieczenstwo ruchu - chyba sobie kpią !!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 2 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 7 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 2 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 3

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!