Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 marca 2012 r.
19:31
Edytuj ten wpis

CBA chce odwołania szefów pięciu lubelskich ZOZ-ów

Autor: Zdjęcie autora dj
0 9 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Szefowie pięciu lubelskich SP ZOZ prowadzili prywatne praktyki lekarskie. Centralne Biuro Antykorupcyjne zarzuca im złamanie ustawy antykorupcyjnej. CBA wystąpiło już do samorządów o odwołanie dyrektorów w Dęblinie, Żyrzynie, Bychawie, Kurowie oraz Baranowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
CBA podkreśla, że dyrektorzy nie popełnili przestępstwa korupcyjnego, a jedynie złamali ustawę zabraniającą łączenia prywatnej działalności ze sprawowaniem funkcji publicznej.

– Nie można zajmować dwóch takich stanowisk jednocześnie – tłumaczy Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. – Agenci przeprowadzili pięć kontroli przestrzegania tych przepisów przez dyrektorów lubelskich SP ZOZ. Okazało się, że wszyscy je naruszyli, bo prowadzili jednocześnie specjalistyczne praktyki lekarskie.

Skąd CBA miało takie informacje? Prawdopodobnie z oświadczeń majątkowych dyrektorów.

Czterech z szefów SP ZOZ zarządza przychodniami. Tylko w Bychawie jest też szpital, którym od lat kieruje Piotr Wojtaś. Indywidualną działalność założył w 2008 roku. Jest internistą, jeździ w karetce pogotowia.

– Nie robię tego w czasie pracy z SP ZOZ, a podczas urlopu i po południu – tłumaczy Wojtaś. – Nie ukrywałem tego w oświadczeniu majątkowym.

W przyszłym tygodniu nad odwołaniem Wojtasia ze stanowiska będzie zastanawiał się Zarząd Powiatu Lubelskiego.
– Jeśli wniosek CBA jest zasadny, to musimy to zrobić wciągu 30 dni – mówi Piotr Pikuła, starosta lubelski. – Potem prawdopodobnie ogłosimy konkurs na to stanowisko.

W konkursie będzie mógł znowu wystartować dotychczasowy dyrektor placówki. Kilka dni temu Piotr Wojtaś zawiesił działalność gospodarczą.
Prywatnej praktyki od kilku tygodni nie prowadzi już Leon Samulak, kierownik SP ZOZ w Dęblinie. – Prowadziłem ją od 20 lat, nie kolidowała z moją pracą w SP ZOZ – mówi. – Jeśli będzie szansa, żeby być znowu powołany na to stanowisko, to zechcę z niej skorzystać.

Oprócz Bychawy o odwołaniu szefów SP ZOZ zdecyduje burmistrz Dęblina, oraz wójtowie Baranowa, Żyrzyna i Kurowa.Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kazik / 16 marca 2012 o 20:24
0
CBA mogłoby do Poniatowej zajrzeć to sporo by się dowiedziało co władze robią i na co wydają publiczne pieniądze.
Avatar
Ratownik 24 / 15 marca 2012 o 18:54
0
lekarz Piotr W. od kilku lat jezdzi w Karetce jak nazywa "swojego pogotowia" w godzinach pracy dyrektora. buja ze po godzinach w dni wolne i urlop. jeżeli dyżur zaczyna w poniedziałek o 8 w pogotowiu a od poniedziałku do piatku jako dyrektor urzeduje od 7 do 15 to chyba zachodzi konflikt. pozatym opuźnia wyjazd karetki na której pracuje bo nie ma go w stacji tylko w gabinecie dyrektora.Zespól najpierw jedzie pod szpital a dopiero później do pacjenta. dzieje sie tak od kilku lat. Starosta Lubelski wie o tym bo z lekarzem Piotrem W. są dobrymi znajomymi i kolegami partyjnym. Ogłosi konkurs i znowu wygra Piotr W., przegra system i pacjenci.CBA powinno jeszcze zakazac Piotrowi W. wykonywania zawodu do zakonczenia, sprawy jemu i Waldemarowi K. Super anestezjologowi z Bychawy.
lekarz Piotr W. od kilku lat jezdzi w Karetce jak nazywa "swojego pogotowia" w godzinach pracy dyrektora. buja ze po godzinach w dni wolne i urlop. jeżeli dyżur zaczyna w poniedziałek o 8 w pogotowiu a od poniedziałku do piatku jako dyrektor urzeduje od 7 do 15 to chyba zachodzi konflikt. pozatym opuźnia wyjazd karetki na której pracuje bo nie ma go w stacji tylko w gabinecie dyrektora.Zespól najpierw jedzie pod szpital a dopiero później do pacjenta. dzieje sie tak od kilku lat. Starosta Lubelski wie o tym bo z lekarzem Piotrem W. ... rozwiń
Avatar
gość / 13 marca 2012 o 12:24
0
A może CBA zajmie się, na prawdę ważnymi sprawami bo niedługo, to nie będzie chętnych lekarzy do pracy w naszym kraju. Gania się ludzi, za to że od 20 lat po godzinach pracy, zamiast leżeć na kanapie, biegają od pracy do pracy, jeżdżą po nocach karetkami aby udzielać za marne pieniądze pomocy chorym. |Moze lepiej zmienić idiotyczną ustawę, nie przystającą do polskich warunków a zrobić porządek z cwaniaczkami, którzy biorą po parę milionów premii, gdy za te pieniądze właśnie takie małe ośrodki zdrowia mogły by odnowić sprzęt, wyposażenie, zatrudnić młodych lekarzy, którzy na pewno za parę lat, nie będą chcieli tak pracować, tylko pojadę do Szwecji, Norwegii. Zawód lekarza, to taki fajny chłopiec do bicia od lat.Ma pracować za marne pieniądze, uczyć się do końca pracy za własne pieniądze i nie wolno mu dorabiać w wolnym czasie ale ma żyć na odpowiednim poziomie bo ma prestiż.Niedługo w małych ośrodkach właśnie ZOZ, nie będzie chętnych do pracy bo obecnie pracujący tam lekarze odejdą bo koszty dojazdów oraz zakaz dodatkowej pracy ich do tego zmusi. niech wreszcie ktoś tak na prawdę poważnie potraktuje ten problem, póki nie obudzimy się z ręką w nocniku!
A może CBA zajmie się, na prawdę ważnymi sprawami bo niedługo, to nie będzie chętnych lekarzy do pracy w naszym kraju. Gania się ludzi, za to że od 20 lat po godzinach pracy, zamiast leżeć na kanapie, biegają od pracy do pracy, jeżdżą po nocach karetkami aby udzielać za marne pieniądze pomocy chorym. |Moze lepiej zmienić idiotyczną ustawę, nie przystającą do polskich warunków a zrobić porządek z cwaniaczkami, którzy biorą po parę milionów premii, gdy za te pieniądze właśnie takie małe ośrodki zdrowia mogły by odnowić sprzęt, wyposażenie, zat... rozwiń
Avatar
Piotr / 13 marca 2012 o 10:14
0
WSTYD - PISZECIE A NIE WIECIE JAK NAZYWA SIĘ STAROSTA... WSTYD WSTYD WSTYD
Avatar
dawid1sm12 / 13 marca 2012 o 09:48
0
Ten przypadek też jest ciekawy:
(www.bankier.pl/forum/temat_jan-dworak-przewodniczacy-krajowej-rady-radiofonii-i-telewizji,10918279.html)

"W spółce i w KRRiT
Dworak po odejściu z TVP powrócił do spółki z o.o. "Prasa i Film". Według wpisów KRS w styczniu 2008 r. nabył 230 udziałów w tej spółce i został członkiem jej zarządu, był nim do 17 września 2010 roku. Wcześniej, bo 7 lipca 2010 r., marszałek Komorowski, jeszcze jako pełniący obowiązki prezydent, powołał go do nowej KRRiT, a 10 sierpnia został on wybrany na przewodniczącego Rady.
Tymczasem zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej, osoby publiczne w okresie pełnienia funkcji i zajmowania stanowisk, nie mogą być m.in. członkami zarządów, rad nadzorczych spółek prawa handlowego oraz nie mogą być zatrudnione lub wykonywać innych zajęć w spółkach prawa handlowego, które mogłyby wywołać podejrzenie o ich stronniczość lub interesowność.
Również ustawa z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji w art. 8 stanowi, że nie można łączyć funkcji członka Krajowej Rady z posiadaniem udziałów albo akcji spółki bądź w inny sposób uczestniczyć w podmiocie będącym dostawcą usługi medialnej lub producentem radiowym lub telewizyjnym.
Dworak przez blisko 10 tygodni nie spełniał ustawowych wymogów. Co oznacza, że mogło dojść do naruszenia tych przepisów".
Ten przypadek też jest ciekawy:
(www.bankier.pl/forum/temat_jan-dworak-przewodniczacy-krajowej-rady-radiofonii-i-telewizji,10918279.html)

"W spółce i w KRRiT
Dworak po odejściu z TVP powrócił do spółki z o.o. "Prasa i Film". Według wpisów KRS w styczniu 2008 r. nabył 230 udziałów w tej spółce i został członkiem jej zarządu, był nim do 17 września 2010 roku. Wcześniej, bo 7 lipca 2010 r., marszałek Komorowski, jeszcze jako pełniący obowiązki prezydent, powołał go do nowej KRRiT, a 10 sierpnia został on ... rozwiń
Avatar
irena / 13 marca 2012 o 09:25
0
przyłóżmy miarkę do wszystkich jednakowo.Burmistrz w dniach wolnych od pracy ma dyżury w pogotowiu ratunkowym,bo nie chce stracić prawa do zawodu.Pracuje w swoim wolnym czasie podkreślam.A wszelkiej maści urzędnucy będący członkami różnych rad nadzorczych pelnią te zadania w godzinach pracy i za to ich CBA nie ściga?
Avatar
gość / 13 marca 2012 o 07:55
0
A w Dęblinie jest Leon Famulak a nie Samulak. Poza tym dyrektor a nie kierownik. Straszne niedbalstwo w tekście. Redaktorze, zmień zawód.
Avatar
mm / 13 marca 2012 o 05:02
0
Jakich 'lubelskich' ZOZów? To np. Miasto Dęblin jest częścią Miasta Lublin?
Avatar
korki / 12 marca 2012 o 22:59
0
Z tego co mi wiadomo Starostą Lubelskim jest Pan Paweł Pikula, a nie niejaki Piotr Pikuła, w lubelskiej gazecie nie powinno być takich kwiatków, pozdrawiam redakcję
Avatar
Kazik / 16 marca 2012 o 20:24
0
CBA mogłoby do Poniatowej zajrzeć to sporo by się dowiedziało co władze robią i na co wydają publiczne pieniądze.
Avatar
Ratownik 24 / 15 marca 2012 o 18:54
0
lekarz Piotr W. od kilku lat jezdzi w Karetce jak nazywa "swojego pogotowia" w godzinach pracy dyrektora. buja ze po godzinach w dni wolne i urlop. jeżeli dyżur zaczyna w poniedziałek o 8 w pogotowiu a od poniedziałku do piatku jako dyrektor urzeduje od 7 do 15 to chyba zachodzi konflikt. pozatym opuźnia wyjazd karetki na której pracuje bo nie ma go w stacji tylko w gabinecie dyrektora.Zespól najpierw jedzie pod szpital a dopiero później do pacjenta. dzieje sie tak od kilku lat. Starosta Lubelski wie o tym bo z lekarzem Piotrem W. są dobrymi znajomymi i kolegami partyjnym. Ogłosi konkurs i znowu wygra Piotr W., przegra system i pacjenci.CBA powinno jeszcze zakazac Piotrowi W. wykonywania zawodu do zakonczenia, sprawy jemu i Waldemarowi K. Super anestezjologowi z Bychawy.
lekarz Piotr W. od kilku lat jezdzi w Karetce jak nazywa "swojego pogotowia" w godzinach pracy dyrektora. buja ze po godzinach w dni wolne i urlop. jeżeli dyżur zaczyna w poniedziałek o 8 w pogotowiu a od poniedziałku do piatku jako dyrektor urzeduje od 7 do 15 to chyba zachodzi konflikt. pozatym opuźnia wyjazd karetki na której pracuje bo nie ma go w stacji tylko w gabinecie dyrektora.Zespól najpierw jedzie pod szpital a dopiero później do pacjenta. dzieje sie tak od kilku lat. Starosta Lubelski wie o tym bo z lekarzem Piotrem W. ... rozwiń
Avatar
gość / 13 marca 2012 o 12:24
0
A może CBA zajmie się, na prawdę ważnymi sprawami bo niedługo, to nie będzie chętnych lekarzy do pracy w naszym kraju. Gania się ludzi, za to że od 20 lat po godzinach pracy, zamiast leżeć na kanapie, biegają od pracy do pracy, jeżdżą po nocach karetkami aby udzielać za marne pieniądze pomocy chorym. |Moze lepiej zmienić idiotyczną ustawę, nie przystającą do polskich warunków a zrobić porządek z cwaniaczkami, którzy biorą po parę milionów premii, gdy za te pieniądze właśnie takie małe ośrodki zdrowia mogły by odnowić sprzęt, wyposażenie, zatrudnić młodych lekarzy, którzy na pewno za parę lat, nie będą chcieli tak pracować, tylko pojadę do Szwecji, Norwegii. Zawód lekarza, to taki fajny chłopiec do bicia od lat.Ma pracować za marne pieniądze, uczyć się do końca pracy za własne pieniądze i nie wolno mu dorabiać w wolnym czasie ale ma żyć na odpowiednim poziomie bo ma prestiż.Niedługo w małych ośrodkach właśnie ZOZ, nie będzie chętnych do pracy bo obecnie pracujący tam lekarze odejdą bo koszty dojazdów oraz zakaz dodatkowej pracy ich do tego zmusi. niech wreszcie ktoś tak na prawdę poważnie potraktuje ten problem, póki nie obudzimy się z ręką w nocniku!
A może CBA zajmie się, na prawdę ważnymi sprawami bo niedługo, to nie będzie chętnych lekarzy do pracy w naszym kraju. Gania się ludzi, za to że od 20 lat po godzinach pracy, zamiast leżeć na kanapie, biegają od pracy do pracy, jeżdżą po nocach karetkami aby udzielać za marne pieniądze pomocy chorym. |Moze lepiej zmienić idiotyczną ustawę, nie przystającą do polskich warunków a zrobić porządek z cwaniaczkami, którzy biorą po parę milionów premii, gdy za te pieniądze właśnie takie małe ośrodki zdrowia mogły by odnowić sprzęt, wyposażenie, zat... rozwiń
Avatar
Piotr / 13 marca 2012 o 10:14
0
WSTYD - PISZECIE A NIE WIECIE JAK NAZYWA SIĘ STAROSTA... WSTYD WSTYD WSTYD
Avatar
dawid1sm12 / 13 marca 2012 o 09:48
0
Ten przypadek też jest ciekawy:
(www.bankier.pl/forum/temat_jan-dworak-przewodniczacy-krajowej-rady-radiofonii-i-telewizji,10918279.html)

"W spółce i w KRRiT
Dworak po odejściu z TVP powrócił do spółki z o.o. "Prasa i Film". Według wpisów KRS w styczniu 2008 r. nabył 230 udziałów w tej spółce i został członkiem jej zarządu, był nim do 17 września 2010 roku. Wcześniej, bo 7 lipca 2010 r., marszałek Komorowski, jeszcze jako pełniący obowiązki prezydent, powołał go do nowej KRRiT, a 10 sierpnia został on wybrany na przewodniczącego Rady.
Tymczasem zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej, osoby publiczne w okresie pełnienia funkcji i zajmowania stanowisk, nie mogą być m.in. członkami zarządów, rad nadzorczych spółek prawa handlowego oraz nie mogą być zatrudnione lub wykonywać innych zajęć w spółkach prawa handlowego, które mogłyby wywołać podejrzenie o ich stronniczość lub interesowność.
Również ustawa z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji w art. 8 stanowi, że nie można łączyć funkcji członka Krajowej Rady z posiadaniem udziałów albo akcji spółki bądź w inny sposób uczestniczyć w podmiocie będącym dostawcą usługi medialnej lub producentem radiowym lub telewizyjnym.
Dworak przez blisko 10 tygodni nie spełniał ustawowych wymogów. Co oznacza, że mogło dojść do naruszenia tych przepisów".
Ten przypadek też jest ciekawy:
(www.bankier.pl/forum/temat_jan-dworak-przewodniczacy-krajowej-rady-radiofonii-i-telewizji,10918279.html)

"W spółce i w KRRiT
Dworak po odejściu z TVP powrócił do spółki z o.o. "Prasa i Film". Według wpisów KRS w styczniu 2008 r. nabył 230 udziałów w tej spółce i został członkiem jej zarządu, był nim do 17 września 2010 roku. Wcześniej, bo 7 lipca 2010 r., marszałek Komorowski, jeszcze jako pełniący obowiązki prezydent, powołał go do nowej KRRiT, a 10 sierpnia został on ... rozwiń
Avatar
irena / 13 marca 2012 o 09:25
0
przyłóżmy miarkę do wszystkich jednakowo.Burmistrz w dniach wolnych od pracy ma dyżury w pogotowiu ratunkowym,bo nie chce stracić prawa do zawodu.Pracuje w swoim wolnym czasie podkreślam.A wszelkiej maści urzędnucy będący członkami różnych rad nadzorczych pelnią te zadania w godzinach pracy i za to ich CBA nie ściga?
Avatar
gość / 13 marca 2012 o 07:55
0
A w Dęblinie jest Leon Famulak a nie Samulak. Poza tym dyrektor a nie kierownik. Straszne niedbalstwo w tekście. Redaktorze, zmień zawód.
Avatar
mm / 13 marca 2012 o 05:02
0
Jakich 'lubelskich' ZOZów? To np. Miasto Dęblin jest częścią Miasta Lublin?
Avatar
korki / 12 marca 2012 o 22:59
0
Z tego co mi wiadomo Starostą Lubelskim jest Pan Paweł Pikula, a nie niejaki Piotr Pikuła, w lubelskiej gazecie nie powinno być takich kwiatków, pozdrawiam redakcję
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 5 4

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 4 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 27 15

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 591 57

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 11

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.