Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 grudnia 2008 r.
16:15
Edytuj ten wpis

Coraz więcej skarg na policję, która bije zatrzymanych

0 10 A A

W zeszłym roku do rzecznika praw obywatelskich wpłynęły 334 skargi na policjantów, do końca października br. było ich już 268. Na mundurowych narzekają też mieszkańcy naszego regionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Główne zarzuty dotyczą niedozwolonego używania przymusu fizycznego wobec zatrzymanych i przesłuchiwanych.

Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez zamojskich funkcjonariuszy. W marcu br. 25-letni student spod jednego z zamojskich hoteli został przewieziony na izbę wytrzeźwień, gdzie - jak podała policja - miał znieważyć funkcjonariuszy i naruszyć nietykalność cielesną jednego z nich.

Dlatego noc spędził w policyjnym areszcie. Po wyjściu z komendy - z obrażeniami głowy, ucha i krwiakami na całym ciele - trafił do szpitala. Dzień później złożył zawiadomienie w prokuraturze. Podnosi, że choć był trzeźwy i nie zrobił nic złego, spuszczono mu lanie na "wytrzeźwiałce”, a później na policyjnym "dołku”.

Śledczy z Biłgoraja badają sprawę pobicia 28-latka w tomaszowskiej komendzie. W październiku mężczyzna głośno zachowywał się w barze, wywrócił stolik, stłukł dwa kufle i rozlał piwo. Barmanka wezwała policję, która odwiozła klienta na komendę.

Tam miało dojść do pobicia. Pijany poszkodowany został przetransportowany do zamojskiej izby wytrzeźwień. Dwa dni później trafił do szpitala, gdzie zoperowano mu połamany nos. Stwierdzono też m.in. pękniecie błony bębenkowej i pourazowe zapalenie ucha oraz krwiaki na całym ciele.

Stróże prawa twierdzą, że użyto środków przymusu bezpośredniego, bo mężczyzna był agresywny. - W izbie wytrzeźwień, oprócz zaczerwienienia lewego oka, lekarz nie zauważył śladów pobicia, które kwalifikowałyby go do hospitalizacji - mówi mł. asp. Ireneusz Stromidło, rzecznik prasowy tomaszowskiej policji.

Po naszym artykule sprawą zainteresował się rzecznik praw obywatelskich, który ma na uwadze także m.in. ekscesy seksualne i przekroczenie uprawnień wobec kilku kobiet przez funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz ponownego zatrudnienia świdnickich mundurowych, skazanych nieprawomocnym wyrokiem za pobicie śpiącego na ulicy człowieka.

- Społeczne zaufanie do policji jest ściśle związane z jej postawą i zachowaniem w stosunku do społeczeństwa, a w szczególności z poszanowaniem godności osoby ludzkiej oraz podstawowych praw i wolności jednostki - informuje Janusz Kochanowski, rzecznik praw obywatelskich, który oczekuje od komendanta głównego policji informacji na temat podejmowanych działań zmierzających do egzekwowania przestrzegania przez funkcjonariuszy obowiązujących procedur.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maras / 9 grudnia 2008 r. o 15:04
Gość napisał:
oj w dupach sie poprzewracalo. Tak roszczeniowego i rozwydrzonego spoleczenstwa nie ma nigdzie na swiecie chyba. Wszystko zle i niedobrze, wszystkiego dac na tacy jasnie panstwu. A gdy popatrzec wokolo to tylko chlew potrafia zrobic. Wiecej pokory norodzie:P
A policja powinna lac wszystkich rozwydrzonych dresikow, niech sie skarza. Ja sie tez na nich skarze, ze niszcza, kradna, demoluja, napadaja. Ot co.

albo powiec to dla dwojga staruszkow ktorym AT powybijalo szyby dziadkow na glebe i jeszcze psa zabili a potem sie okazalo ze to nie ten dom, ku*** czlowieku gdzie ty zyjesz?dziadek dostal w morde babka malo nie zeszla na zawal a ty pier***isz o narodzie jaki to on jest rozwydrzony OT CO

albo powiec to dla dwojga staruszkow ktorym AT powybijalo szyby dziadkow na glebe i jeszcze psa zabili a potem sie okazalo ze to nie ten dom, ku*** czlowieku gdzie ty zyjesz?dziadek dostal w morde babka malo nie zeszla na zawal a ty pier***isz o narodzie jaki to on jest rozwydrzony OT CO rozwiń
Avatar
maras / 9 grudnia 2008 r. o 14:54
Gość napisał:
oj w dupach sie poprzewracalo. Tak roszczeniowego i rozwydrzonego spoleczenstwa nie ma nigdzie na swiecie chyba. Wszystko zle i niedobrze, wszystkiego dac na tacy jasnie panstwu. A gdy popatrzec wokolo to tylko chlew potrafia zrobic. Wiecej pokory norodzie:P
A policja powinna lac wszystkich rozwydrzonych dresikow, niech sie skarza. Ja sie tez na nich skarze, ze niszcza, kradna, demoluja, napadaja. Ot co.

ciekawe co bys zrobil gdyby wpadli po ciebie o 6rano na oczach dzieci skuli i nic nie mowiac zawiezli na posterunek?a tam 100pytan do.....potem 10m-cy sledczaka a potem DO JASNEJ ku*** okazalo sie ze sprawca napadu sie znalazl a mnie za te 10m-cy nawet ku*** nie przeprosil ot co pojebie ty

ciekawe co bys zrobil gdyby wpadli po ciebie o 6rano na oczach dzieci skuli i nic nie mowiac zawiezli na posterunek?a tam 100pytan do.....potem 10m-cy sledczaka a potem DO JASNEJ ku*** okazalo sie ze sprawca napadu sie znalazl a mnie za te 10m-cy nawet ku*** nie przeprosil ot co pojebie ty rozwiń
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 r. o 12:47
oj w dupach sie poprzewracalo. Tak roszczeniowego i rozwydrzonego spoleczenstwa nie ma nigdzie na swiecie chyba. Wszystko zle i niedobrze, wszystkiego dac na tacy jasnie panstwu. A gdy popatrzec wokolo to tylko chlew potrafia zrobic. Wiecej pokory norodzie:P
A policja powinna lac wszystkich rozwydrzonych dresikow, niech sie skarza. Ja sie tez na nich skarze, ze niszcza, kradna, demoluja, napadaja. Ot co.
Avatar
gośc / 9 grudnia 2008 r. o 12:42
.... napisał:
.......... Nasza pOLICJA to jeden wielki obciach i wstyd!!! W pOLICJI pracują ludzie, którzy nie wiedzieli co ze sobą zrobić więc... poszli na psa. W razie jakiegoś zagrożenia zdrowia badź życia obywatela ......... się w gacie i uciekli do suki. jedyne co potrafią w swojej "ciężkiej" pracy to wypisać mandat starej dewocie za przejście przez ulice w miejscu niedozwolonym. Nic dziwnego że przysługuje im wcześniejsza emerytura... Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. Nie ma szacunku dla pOLICJI i słusznie... na szacunek trzeba sobie zasłużyć! Widząć co się dzieje musi minąć kilkadziesiąt lat. Pozdrawiam wszystkich czytelników!

Z twojej wypowiedzi wynika że pochodzisz z patologicznej rodziny a tam jest przyzwolenie na obrażanie innych np starszych ludzi policję inne grupy zawodowe.Jakie społeczeństwo taka policja.

Z twojej wypowiedzi wynika że pochodzisz z patologicznej rodziny a tam jest przyzwolenie na obrażanie innych np starszych ludzi policję inne grupy zawodowe.Jakie społeczeństwo taka policja. rozwiń
Avatar
.... / 9 grudnia 2008 r. o 08:21
.......... Nasza pOLICJA to jeden wielki obciach i wstyd!!! W pOLICJI pracują ludzie, którzy nie wiedzieli co ze sobą zrobić więc... poszli na psa. W razie jakiegoś zagrożenia zdrowia badź życia obywatela ......... się w gacie i uciekli do suki. jedyne co potrafią w swojej "ciężkiej" pracy to wypisać mandat starej dewocie za przejście przez ulice w miejscu niedozwolonym. Nic dziwnego że przysługuje im wcześniejsza emerytura... Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. Nie ma szacunku dla pOLICJI i słusznie... na szacunek trzeba sobie zasłużyć! Widząć co się dzieje musi minąć kilkadziesiąt lat. Pozdrawiam wszystkich czytelników!
.......... Nasza pOLICJA to jeden wielki obciach i wstyd!!! W pOLICJI pracują ludzie, którzy nie wiedzieli co ze sobą zrobić więc... poszli na psa. W razie jakiegoś zagrożenia zdrowia badź życia obywatela ......... się w gacie i uciekli do suki. jedyne co potrafią w swojej "ciężkiej" pracy to wypisać mandat starej dewocie za przejście przez ulice w miejscu niedozwolonym. Nic dziwnego że przysługuje im wcześniejsza emerytura... Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. Nie ma szacunku dla pOLICJI i słusznie... na szacunek trz... rozwiń
Avatar
henryk szczepanski / 8 grudnia 2008 r. o 23:44
Pały zawsze będą biły, bo tak się pały nauczyły....
Avatar
maras / 8 grudnia 2008 r. o 23:08
[quote name='STYX' date='8.12.2008, 23:02' post='75038']
Ty maras przestań ćpać bo sobie dresik zarzygasz a fana greckich matołków informuję,że tam policja grecka powinna strzelać ostrą aminicją bo to najlepszy sposób na sprzątnięcie gnoju z ulic. Ogólnie w pustych łbach sie przewraca...
[/quote zamknij morde zasrancu pusty to ty jestes ku*** ciebie pierwszego powinni rozpier***ic z tej ostrej amunicji
[quote name='STYX' date='8.12.2008, 23:02' post='75038']
Ty maras przestań ćpać bo sobie dresik zarzygasz a fana greckich matołków informuję,że tam policja grecka powinna strzelać ostrą aminicją bo to najlepszy sposób na sprzątnięcie gnoju z ulic. Ogólnie w pustych łbach sie przewraca...
[/quote ... rozwiń
Avatar
STYX / 8 grudnia 2008 r. o 23:02
Ty maras przestań ćpać bo sobie dresik zarzygasz a fana greckich matołków informuję,że tam policja grecka powinna strzelać ostrą aminicją bo to najlepszy sposób na sprzątnięcie gnoju z ulic. Ogólnie w pustych łbach sie przewraca...
Avatar
Gość / 8 grudnia 2008 r. o 21:45
Jak tak dalej będzie możemy mieć Grecję u siebie. Tam młodzi już upominają się o prawo wobec sił przymusu i władzy.
Avatar
maras / 8 grudnia 2008 r. o 21:18
NIECH w koncu sie wezma za wladze nic nie potrafia zrobic bez bicia i ponizania kogos.byle powod jest dobry by swoje hujowe relacje z zona przeniesc na przesluchiwanego.jeden drugiego kryje, banda zakompleksionych pal.a do tego dolacze lekarzy ktorzy ogladaja goscia po pobiciu na dolku i pisza kwity ze sam sie przewrocil.sam to przezylem tak niech mi nie pisze jakas pala ze naklaniacie do zeznan po dobroci.
Avatar
maras / 9 grudnia 2008 r. o 15:04
Gość napisał:
oj w dupach sie poprzewracalo. Tak roszczeniowego i rozwydrzonego spoleczenstwa nie ma nigdzie na swiecie chyba. Wszystko zle i niedobrze, wszystkiego dac na tacy jasnie panstwu. A gdy popatrzec wokolo to tylko chlew potrafia zrobic. Wiecej pokory norodzie:P
A policja powinna lac wszystkich rozwydrzonych dresikow, niech sie skarza. Ja sie tez na nich skarze, ze niszcza, kradna, demoluja, napadaja. Ot co.

albo powiec to dla dwojga staruszkow ktorym AT powybijalo szyby dziadkow na glebe i jeszcze psa zabili a potem sie okazalo ze to nie ten dom, ku*** czlowieku gdzie ty zyjesz?dziadek dostal w morde babka malo nie zeszla na zawal a ty pier***isz o narodzie jaki to on jest rozwydrzony OT CO

albo powiec to dla dwojga staruszkow ktorym AT powybijalo szyby dziadkow na glebe i jeszcze psa zabili a potem sie okazalo ze to nie ten dom, ku*** czlowieku gdzie ty zyjesz?dziadek dostal w morde babka malo nie zeszla na zawal a ty pier***isz o narodzie jaki to on jest rozwydrzony OT CO rozwiń
Avatar
maras / 9 grudnia 2008 r. o 14:54
Gość napisał:
oj w dupach sie poprzewracalo. Tak roszczeniowego i rozwydrzonego spoleczenstwa nie ma nigdzie na swiecie chyba. Wszystko zle i niedobrze, wszystkiego dac na tacy jasnie panstwu. A gdy popatrzec wokolo to tylko chlew potrafia zrobic. Wiecej pokory norodzie:P
A policja powinna lac wszystkich rozwydrzonych dresikow, niech sie skarza. Ja sie tez na nich skarze, ze niszcza, kradna, demoluja, napadaja. Ot co.

ciekawe co bys zrobil gdyby wpadli po ciebie o 6rano na oczach dzieci skuli i nic nie mowiac zawiezli na posterunek?a tam 100pytan do.....potem 10m-cy sledczaka a potem DO JASNEJ ku*** okazalo sie ze sprawca napadu sie znalazl a mnie za te 10m-cy nawet ku*** nie przeprosil ot co pojebie ty

ciekawe co bys zrobil gdyby wpadli po ciebie o 6rano na oczach dzieci skuli i nic nie mowiac zawiezli na posterunek?a tam 100pytan do.....potem 10m-cy sledczaka a potem DO JASNEJ ku*** okazalo sie ze sprawca napadu sie znalazl a mnie za te 10m-cy nawet ku*** nie przeprosil ot co pojebie ty rozwiń
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 r. o 12:47
oj w dupach sie poprzewracalo. Tak roszczeniowego i rozwydrzonego spoleczenstwa nie ma nigdzie na swiecie chyba. Wszystko zle i niedobrze, wszystkiego dac na tacy jasnie panstwu. A gdy popatrzec wokolo to tylko chlew potrafia zrobic. Wiecej pokory norodzie:P
A policja powinna lac wszystkich rozwydrzonych dresikow, niech sie skarza. Ja sie tez na nich skarze, ze niszcza, kradna, demoluja, napadaja. Ot co.
Avatar
gośc / 9 grudnia 2008 r. o 12:42
.... napisał:
.......... Nasza pOLICJA to jeden wielki obciach i wstyd!!! W pOLICJI pracują ludzie, którzy nie wiedzieli co ze sobą zrobić więc... poszli na psa. W razie jakiegoś zagrożenia zdrowia badź życia obywatela ......... się w gacie i uciekli do suki. jedyne co potrafią w swojej "ciężkiej" pracy to wypisać mandat starej dewocie za przejście przez ulice w miejscu niedozwolonym. Nic dziwnego że przysługuje im wcześniejsza emerytura... Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. Nie ma szacunku dla pOLICJI i słusznie... na szacunek trzeba sobie zasłużyć! Widząć co się dzieje musi minąć kilkadziesiąt lat. Pozdrawiam wszystkich czytelników!

Z twojej wypowiedzi wynika że pochodzisz z patologicznej rodziny a tam jest przyzwolenie na obrażanie innych np starszych ludzi policję inne grupy zawodowe.Jakie społeczeństwo taka policja.

Z twojej wypowiedzi wynika że pochodzisz z patologicznej rodziny a tam jest przyzwolenie na obrażanie innych np starszych ludzi policję inne grupy zawodowe.Jakie społeczeństwo taka policja. rozwiń
Avatar
.... / 9 grudnia 2008 r. o 08:21
.......... Nasza pOLICJA to jeden wielki obciach i wstyd!!! W pOLICJI pracują ludzie, którzy nie wiedzieli co ze sobą zrobić więc... poszli na psa. W razie jakiegoś zagrożenia zdrowia badź życia obywatela ......... się w gacie i uciekli do suki. jedyne co potrafią w swojej "ciężkiej" pracy to wypisać mandat starej dewocie za przejście przez ulice w miejscu niedozwolonym. Nic dziwnego że przysługuje im wcześniejsza emerytura... Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. Nie ma szacunku dla pOLICJI i słusznie... na szacunek trzeba sobie zasłużyć! Widząć co się dzieje musi minąć kilkadziesiąt lat. Pozdrawiam wszystkich czytelników!
.......... Nasza pOLICJA to jeden wielki obciach i wstyd!!! W pOLICJI pracują ludzie, którzy nie wiedzieli co ze sobą zrobić więc... poszli na psa. W razie jakiegoś zagrożenia zdrowia badź życia obywatela ......... się w gacie i uciekli do suki. jedyne co potrafią w swojej "ciężkiej" pracy to wypisać mandat starej dewocie za przejście przez ulice w miejscu niedozwolonym. Nic dziwnego że przysługuje im wcześniejsza emerytura... Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. Nie ma szacunku dla pOLICJI i słusznie... na szacunek trz... rozwiń
Avatar
henryk szczepanski / 8 grudnia 2008 r. o 23:44
Pały zawsze będą biły, bo tak się pały nauczyły....
Avatar
maras / 8 grudnia 2008 r. o 23:08
[quote name='STYX' date='8.12.2008, 23:02' post='75038']
Ty maras przestań ćpać bo sobie dresik zarzygasz a fana greckich matołków informuję,że tam policja grecka powinna strzelać ostrą aminicją bo to najlepszy sposób na sprzątnięcie gnoju z ulic. Ogólnie w pustych łbach sie przewraca...
[/quote zamknij morde zasrancu pusty to ty jestes ku*** ciebie pierwszego powinni rozpier***ic z tej ostrej amunicji
[quote name='STYX' date='8.12.2008, 23:02' post='75038']
Ty maras przestań ćpać bo sobie dresik zarzygasz a fana greckich matołków informuję,że tam policja grecka powinna strzelać ostrą aminicją bo to najlepszy sposób na sprzątnięcie gnoju z ulic. Ogólnie w pustych łbach sie przewraca...
[/quote ... rozwiń
Avatar
STYX / 8 grudnia 2008 r. o 23:02
Ty maras przestań ćpać bo sobie dresik zarzygasz a fana greckich matołków informuję,że tam policja grecka powinna strzelać ostrą aminicją bo to najlepszy sposób na sprzątnięcie gnoju z ulic. Ogólnie w pustych łbach sie przewraca...
Avatar
Gość / 8 grudnia 2008 r. o 21:45
Jak tak dalej będzie możemy mieć Grecję u siebie. Tam młodzi już upominają się o prawo wobec sił przymusu i władzy.
Avatar
maras / 8 grudnia 2008 r. o 21:18
NIECH w koncu sie wezma za wladze nic nie potrafia zrobic bez bicia i ponizania kogos.byle powod jest dobry by swoje hujowe relacje z zona przeniesc na przesluchiwanego.jeden drugiego kryje, banda zakompleksionych pal.a do tego dolacze lekarzy ktorzy ogladaja goscia po pobiciu na dolku i pisza kwity ze sam sie przewrocil.sam to przezylem tak niech mi nie pisze jakas pala ze naklaniacie do zeznan po dobroci.