Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 lipca 2009 r.
14:50
Edytuj ten wpis

Czerniejów: Parafianie blokują wejście do kościoła, bo chcą powrotu proboszcza

0 441 A A

Kilkudziesięciu mieszkańców Czerniejowa pikietuje przed plebanią. Nie chcą wpuścić nowego proboszcza – ks. Krzysztofa Podstawki, którego delegował abp. Józef Życiński.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O ks. Podstawce zrobiło się głośno w ub. roku, gdy w jednym z warszawskich szpitali odwiedził ciężarną 14-latkę z Lublina. Namawiał ją, by nie usuwała ciąży.

Nowy proboszcz pojawił się na miejscu w środę. Ale nawet nie wjechał na plebanię. Mieszkańcy zablokowali bramę. Domagają się powrotu ks. Żyszkiewicza.

Dziś parafianie protestowali przez cały dzień. Przed plebanią ustawili namiot z napojami i jedzeniem. Siedzą na ławkach, rozstawionych obok, odmawiają różaniec i śpiewają pieśni religijne.

– Proszę uszanować nasze prawo do modlitwy – mówi jeden z protestujących. – Nie chcemy rozgłosu – tłumaczy. – Wydaliśmy dla mediów oświadczenie i nikt nie będzie nic mówił.

"Chcemy powrotu księdza Marka, bo jest dobrym pasterzem (…). Spójrzcie na kościół i jego otoczenie oraz nasze zdyscyplinowanie i determinację, to wszystko jest owocem pracy księdza Marka” – czytamy w oświadczeniu.

– Rozumiem przywiązanie do swojego proboszcza, ale to normalne w pracy księdza, że co jakiś czas zmienia miejsce pobytu – mówi ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik lubelskiej kurii. I zapowiada, że arcybiskup decyzji nie zmieni. – Ufam, że uda się znaleźć jakieś rozwiązanie.

Zainteresowani księża milczą. Ks. Podstawka nie odbierał dziś telefonu komórkowego, nie było go też w Domu Samotnej Matki. Ks. Żyszkiewicz także jest nieuchwytny.

Protestujący zamknęli na klucz bramy kościoła. Nie wiadomo, kiedy je otworzą. Na jutro w kościele nie ma zaplanowanych żadnych nabożeństw. Ale co z mszami niedzielnymi? – Poczekajmy na rozwój wydarzeń – mówi ks. Puzewicz.


Komentarze 441

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JankaD. / 13 września 2009 o 15:16
0
[size=5]Jo wom powim tyla, w du***śta byli, gównośta widzieli! Wścikły sie i ju! Pieruny łogniste jedne! Lucyfer łopętoł ten motłoch i sie gupie porobiły! Łot cała prowda. Aż żol dope ścisko. Amyn.[/size]
Avatar
Kasander / 8 września 2009 o 19:10
0
Powiadam Wam, moi mili, że hardość i tępy upór wobec woli Księcia Kościoła i jego Arcypasterza przywodzi pokusy Belzebuba i wystawia Was na wieczną infamię. Przeto ukorzcie się i schylcie sztywne karki i drętwe członki przede obliczem Jego. Nie ma bowiem w naszym/waszym Kościele instancji odwoławczej od decyzji Hierarchy, choćby nie wiem jak była głupia i nieobliczalna. Zakłada się przecież ,że każda Jego decyzja jest mądra i naznaczona Dobrem Wspólnym, nawet jak jest inaczej. Jeżeli więc nie chcecie być naznaczeni hańbiącym znamieniem warchołów, heretyków, prozelitów poniechajcie buntu i zamknijcie serca Wasze na niezależne pokusy. Istotą bowiem obecnego kościoła jest zależność od lokalnego Hierarchy i niezależność od porywów serca. Niech Wam zatem rozum podpowie, by serce otoczyć kajdanami a oportunizm otworzyć. Tak chce Hierarcha i tak chce rozum. Wszelako alians Wiary i tak rozumianego Rozumu przyniesie rychłą sekularyzację i powszechną ateizację. No, ale tego już nasz i były w przyszłości Hierarcha nie będzie musiał oglądać.
Powiadam Wam, moi mili, że hardość i tępy upór wobec woli Księcia Kościoła i jego Arcypasterza przywodzi pokusy Belzebuba i wystawia Was na wieczną infamię. Przeto ukorzcie się i schylcie sztywne karki i drętwe członki przede obliczem Jego. Nie ma bowiem w naszym/waszym Kościele instancji odwoławczej od decyzji Hierarchy, choćby nie wiem jak była głupia i nieobliczalna. Zakłada się przecież ,że każda Jego decyzja jest mądra i naznaczona Dobrem Wspólnym, nawet jak jest inaczej. Jeżeli więc nie chcecie być naznaczeni hańbiącym znamieniem warch... rozwiń
Avatar
przeciwna sekcie parafii / 8 września 2009 o 17:21
0
nieznajoma napisał:
LUDZIE!!! opamiętajcie sie!!! Wstyd na cała Polske z tym strajkiem!!
Diabeł opętał tych wszystkich protestujących!!!
EGZORCYZMY potrzebne na 100000% !!!




jak tam po pielgrzymce do Wąwolnicy??? nawróciliscie sie czy jeszcze nie???? dla was cudu nie bedzie bo nie jestescie tego godni grzesznicy.jak wam nie odpowiada ks.krzysztof podstawka w naszej parafii to sie przeniescie do parafii w ktorej jest teraz ks.marek.porzegnamy was noca a ksiadz marek przyjmie was w chwale dnia,a arcybiskup zycinski rozpocznie strajk pod tamtym kosciolem ks.marka i nie wpusci was bo sie modlicie do diabla !!!!


wstyd mi za was starsi panowie i panie ze dajecie zly przyklad mlodemu pokoleniu w nie poszanowaniu czlowieka i jego praw.traktujecie ks.marka jak swoja wlasnosc osobista nie zwazajac na jego prosby do was.co wy myslicie ze on nie moze miec swojego zdania tylko wy za niego decydujecie.jak tak mozna w takim wieku to powinniscie miec wiecej rozumu puste glaby,trzeba wyslac was do szkoly zeby nauczyli was dobrego wychowania i zachowania. wasz grupa stojacych pod kosciolem liczy ok 40 osob a w tym polowa nieuczeszczajacych do kosciola bo to pijaki.po co tam stoja takie osoby???? po to by sie najesc i napic noca( na warcie dyzurnej )???? nie sadze by obchodzil ich strajk tylko korzysci z tego. gdyby nie bylo zaopatrznia to i nie bylo by tyle ludzi.na liscie jest ponad 800 podpisow a stoi was tak malo,gdzie jest reszta,moze ktos to wyjasnic.
wsrod protestujacy sa osoby takie jak ;pijaki,matki nieslubnych i niechrzczonych dzieci,rozwodki,rencisci,emeryci i ich dzieci,nauczyciele np; na czele przewodniczaca pani Anna MLYNARSKA ktora uczy w szkole w PIOTRKOWIE dajac zly przyklad swoim wychowankom.odwraca mlodziez od wiary i chodzenia do kosciola.zamiast uczyc szacunku dla innego czlowieka to ona wrecz odwrotnie,pokazuje najwieksze zlo!!!! taki czlowiek nie powinien pracowac w szkole. kuratorium powinno sie tym zainteresowac i dac jej nauczke. jest to kobieta bez serca i nie bojaca sie kary Boskiej jaka moze ja spotkac za te czyny jakie prowadzila pod kosciolem manipulujac ludzmi.jak jej nie wtyd???!!! pan Banach tez nie powinien pracowac w gminie na stanowsku przewodniczacego po takich wyczynach ktore byly pod kosciolem.


dlaczego telewizja nie zasiegnie opinni osob ktory sa przeciw strajkowi ??? oni tez maja cos do powiedzenia a liczebnosc ich jest duzo wieksza od strajkowiczow!!!!!!!!!! cierpimy przez was i wszedzie sie za was wstydzimy !!! skaczcie z tym bo juz dosc krzywdy wyrzadziliscie ksiezom jak i nam pozostalym parafianom. dlaczego nie uszanujecie zdania calej wsi tylko mala grupa decyduje za nas wszystkich. to nie sprawiedliwe nie zgadzamy sie z tym.to jest kosciol takze nasz a nie tylko wasz wiec nie macie prawa tak postepowac bezwstydnicy !!!!




jak tam po pielgrzymce do Wąwolnicy??? nawróciliscie sie czy jeszcze nie???? dla was cudu nie bedzie bo nie jestescie tego godni grzesznicy.jak wam nie odpowiada ks.krzysztof podstawka w naszej parafii to sie przeniescie do parafii w ktorej jest teraz ks.marek.porzegnamy was noca a ksiadz marek przyjmie was w chwale dnia,a arcybiskup zycinski rozpocznie strajk pod tamtym kosciolem ks.marka i nie wpusci was bo sie modlicie do diabla !!!!


wstyd mi za was starsi panowi... rozwiń
Avatar
Gość / 6 września 2009 o 20:55
0
czemu znieśliście strajk???????????????
Avatar
O-sama / 27 sierpnia 2009 o 15:44
0
Pytający napisał:
Czy tekst O-samy został usunięty z forum ??


Po wieloletnich staraniach mieszkańców tego regionu 20 listopada 1611r.biskup Krzysztof Kazimierski dokonał konsekracji kościoła w Czerniejowie.Przez prawie czterysta lat,każdego roku w to miejsce przybywali wierni ,aby w tę grudniową noc zaśpiewać Bóg się rodzi...To tędy przechodziły przez wieki kondukty żałobne z pieśnią na ustach "Dobry Jezu...Po tej ziemi przechodziło tysiące orszaków weselnych,aby w tym kościele ,wsluchiwać sie w słowa przysięgi kończącej się słowami ...Tak mi dopomóż Bóg...W to miejsce od czterech wieków przychodzą szczęśliwi rodzice,aby kapłan uczynił na czołach ich dzieci znak krzyża i powiedział ...ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna...czyli przyjmuję cię do społeczności katolickiej.To tutaj co roku rolnicy przynoszą swoje symboliczne plony w postaci wieńców dożynkowych,aby podziękować Bogu za obfite plony ,efekt ich całorocznej pracy.Tę(tą?)ziemię wokół kościoła i w nim deptały pokolenia naszych przodków.Ta ziemia wchłonęła hektolitry krwi,potu i łez..Przez prawie czterysta lat ludzie dobrowolnie ,wbrew przeciwnościom losu(pogoda,rozbiory, wojny)ciągnęli w to miejsce.Ciągnęli ,bo wierzyli i ufali Bogu!Dla katolików z tej parafii to ich lokalna ziemia święta.
Dzisiaj na tej ziemi "prawdziwi"katolicy i pierwsi parafianie:Boguś,Danielek,Henio,Kazio i Rysio(porządek alfabetyczny)zorganizowali sobie biwak.W atmosferze pikniku rozbili namiot."Siedzą, piją ,lulki palą...."Pilnują,aby katolicki biskup nie wprowadził do kościoła katolickiego księdza jako nowego proboszcza.Wprawdzie nie znają go,niektórzy raz go widzieli....ale już wszyscy protestujący zdążyli go znienawidzić.
Fundamentalną zasadą wiary katolickiej jest.....miłuj blizniego jak siebie samego...
Kiedy patrzę na to miejsce i protestujących ......chce się wyć!!!!


Po wieloletnich staraniach mieszkańców tego regionu 20 listopada 1611r.biskup Krzysztof Kazimierski dokonał konsekracji kościoła w Czerniejowie.Przez prawie czterysta lat,każdego roku w to miejsce przybywali wierni ,aby w tę grudniową noc zaśpiewać Bóg się rodzi...To tędy przechodziły przez wieki kondukty żałobne z pieśnią na ustach "Dobry Jezu...Po tej ziemi przechodziło tysiące orszaków weselnych,aby w tym kościele ,wsluchiwać sie w słowa przysięgi kończącej się słowami ...Tak mi dopomóż Bóg...W to miejsce o... rozwiń
Avatar
~max~ / 25 sierpnia 2009 o 15:26
0
Gość napisał:
Taaaa? gdzie? może tu u ciebie pod domem piją prytę i od tej mikstury w mózgu ci się przewraca?


Jak to gdzie. Za namiotem, właściwie obok namiotu, tu od strony kościoła. Łyso ci? Moze i ty tam byłeś, bo sadząc po tym co piszesz to na trzeźwo byś takich głupot nie pisał.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2009 o 14:08
0
~max~ napisał:
A ja widziałem jak za namiotem pili prytę a potem na zdrowaśki się umawiali.

Taaaa? gdzie? może tu u ciebie pod domem piją prytę i od tej mikstury w mózgu ci się przewraca?
Avatar
~max~ / 25 sierpnia 2009 o 13:59
0
pończoszek napisał:
A ja widziałem jak jedna z pań to tak rozrzucała szkalujące ulotki,że mało rajstop nie podarła. i po cóż narażać się na takie straty skoro kryzys gospodarczy mamy, a o odzieżowym już nie wspomnę


A ja widziałem jak za namiotem pili prytę a potem na zdrowaśki się umawiali.
Avatar
pończoszek / 24 sierpnia 2009 o 23:51
0
A ja widziałem jak jedna z pań to tak rozrzucała szkalujące ulotki,że mało rajstop nie podarła. i po cóż narażać się na takie straty skoro kryzys gospodarczy mamy, a o odzieżowym już nie wspomnę
Avatar
komornik / 24 sierpnia 2009 o 22:47
0
(...). Osoby, a może raczej postacie, które złą, a wręcz haniebną postawą pokryją swoje osoby i dalsze pokolenia. Jakim cudem chrześcijanie i katolicy piszą paszkwile i donosy, na osoby które nie popierają decyzji biskupa? Rozumiem postawę pani (...) skoro jej zięć pracuje w kurii to samo przez się wie, że układy, pieniążki, trzeba dbać o to by kochany zięciunio zadbał o swój dobytek i ukochanej córuchny, ale nie pomyślała pani,że on tam długo nie będzie pracować? że jego postawa jest niekatolicka i niechrześcijańska i jakim cudem ,,ktoś" załatwił mu pracę? Pewnie wielu ,,jagiełłów-zielonych" poświęciła pani na ten cel. Co do pani (...) to niestety,ale leczy ona swoje urażone ambicje, gdyż nikt,ale to nikt z sąsiadów nie głosował na nią w wyborach do rady gminy i jej miejsce,(dzięki Bogu!!!) zajął pan (...). Jest pani sfrustrowana, ale nie rozumiem dlaczego pani wyładowuje swoje napięcie w ten sposób, może należy wybrać jakiś sport,że by tą złą energię zwalczyć,a nie rozsiewać wokół siebie. A co do pana który tak ambitnie i służalczo roznosi ulotki oczerniające protestujących, które notabene pochodzą z kurii. Na tego pana nie będę marnować swojej klawiatury i czasu,ale powinien zastanowić się nad sobą i może poszukać swojej drugiej połówki do życia, mamy nadzieję,że wtedy nie byłby już tak uciążliwy dla wszystkich mieszkańców. Pozdrawiam, przeciwników protestu, plujcie jadem, plujcie już belzebub czeka na was w piekle smile.gif !!!
(...). Osoby, a może raczej postacie, które złą, a wręcz haniebną postawą pokryją swoje osoby i dalsze pokolenia. Jakim cudem chrześcijanie i katolicy piszą paszkwile i donosy, na osoby które nie popierają decyzji biskupa? Rozumiem postawę pani (...) skoro jej zięć pracuje w kurii to samo przez się wie, że układy, pieniążki, trzeba dbać o to by kochany zięciunio zadbał o swój dobytek i ukochanej córuchny, ale nie pomyślała pani,że on tam długo nie będzie pracować? że jego postawa jest niekatolicka i niechrześcijańska i jakim cudem ,,ktoś&quo... rozwiń
Avatar
JankaD. / 13 września 2009 o 15:16
0
[size=5]Jo wom powim tyla, w du***śta byli, gównośta widzieli! Wścikły sie i ju! Pieruny łogniste jedne! Lucyfer łopętoł ten motłoch i sie gupie porobiły! Łot cała prowda. Aż żol dope ścisko. Amyn.[/size]
Avatar
Kasander / 8 września 2009 o 19:10
0
Powiadam Wam, moi mili, że hardość i tępy upór wobec woli Księcia Kościoła i jego Arcypasterza przywodzi pokusy Belzebuba i wystawia Was na wieczną infamię. Przeto ukorzcie się i schylcie sztywne karki i drętwe członki przede obliczem Jego. Nie ma bowiem w naszym/waszym Kościele instancji odwoławczej od decyzji Hierarchy, choćby nie wiem jak była głupia i nieobliczalna. Zakłada się przecież ,że każda Jego decyzja jest mądra i naznaczona Dobrem Wspólnym, nawet jak jest inaczej. Jeżeli więc nie chcecie być naznaczeni hańbiącym znamieniem warchołów, heretyków, prozelitów poniechajcie buntu i zamknijcie serca Wasze na niezależne pokusy. Istotą bowiem obecnego kościoła jest zależność od lokalnego Hierarchy i niezależność od porywów serca. Niech Wam zatem rozum podpowie, by serce otoczyć kajdanami a oportunizm otworzyć. Tak chce Hierarcha i tak chce rozum. Wszelako alians Wiary i tak rozumianego Rozumu przyniesie rychłą sekularyzację i powszechną ateizację. No, ale tego już nasz i były w przyszłości Hierarcha nie będzie musiał oglądać.
Powiadam Wam, moi mili, że hardość i tępy upór wobec woli Księcia Kościoła i jego Arcypasterza przywodzi pokusy Belzebuba i wystawia Was na wieczną infamię. Przeto ukorzcie się i schylcie sztywne karki i drętwe członki przede obliczem Jego. Nie ma bowiem w naszym/waszym Kościele instancji odwoławczej od decyzji Hierarchy, choćby nie wiem jak była głupia i nieobliczalna. Zakłada się przecież ,że każda Jego decyzja jest mądra i naznaczona Dobrem Wspólnym, nawet jak jest inaczej. Jeżeli więc nie chcecie być naznaczeni hańbiącym znamieniem warch... rozwiń
Avatar
przeciwna sekcie parafii / 8 września 2009 o 17:21
0
nieznajoma napisał:
LUDZIE!!! opamiętajcie sie!!! Wstyd na cała Polske z tym strajkiem!!
Diabeł opętał tych wszystkich protestujących!!!
EGZORCYZMY potrzebne na 100000% !!!




jak tam po pielgrzymce do Wąwolnicy??? nawróciliscie sie czy jeszcze nie???? dla was cudu nie bedzie bo nie jestescie tego godni grzesznicy.jak wam nie odpowiada ks.krzysztof podstawka w naszej parafii to sie przeniescie do parafii w ktorej jest teraz ks.marek.porzegnamy was noca a ksiadz marek przyjmie was w chwale dnia,a arcybiskup zycinski rozpocznie strajk pod tamtym kosciolem ks.marka i nie wpusci was bo sie modlicie do diabla !!!!


wstyd mi za was starsi panowie i panie ze dajecie zly przyklad mlodemu pokoleniu w nie poszanowaniu czlowieka i jego praw.traktujecie ks.marka jak swoja wlasnosc osobista nie zwazajac na jego prosby do was.co wy myslicie ze on nie moze miec swojego zdania tylko wy za niego decydujecie.jak tak mozna w takim wieku to powinniscie miec wiecej rozumu puste glaby,trzeba wyslac was do szkoly zeby nauczyli was dobrego wychowania i zachowania. wasz grupa stojacych pod kosciolem liczy ok 40 osob a w tym polowa nieuczeszczajacych do kosciola bo to pijaki.po co tam stoja takie osoby???? po to by sie najesc i napic noca( na warcie dyzurnej )???? nie sadze by obchodzil ich strajk tylko korzysci z tego. gdyby nie bylo zaopatrznia to i nie bylo by tyle ludzi.na liscie jest ponad 800 podpisow a stoi was tak malo,gdzie jest reszta,moze ktos to wyjasnic.
wsrod protestujacy sa osoby takie jak ;pijaki,matki nieslubnych i niechrzczonych dzieci,rozwodki,rencisci,emeryci i ich dzieci,nauczyciele np; na czele przewodniczaca pani Anna MLYNARSKA ktora uczy w szkole w PIOTRKOWIE dajac zly przyklad swoim wychowankom.odwraca mlodziez od wiary i chodzenia do kosciola.zamiast uczyc szacunku dla innego czlowieka to ona wrecz odwrotnie,pokazuje najwieksze zlo!!!! taki czlowiek nie powinien pracowac w szkole. kuratorium powinno sie tym zainteresowac i dac jej nauczke. jest to kobieta bez serca i nie bojaca sie kary Boskiej jaka moze ja spotkac za te czyny jakie prowadzila pod kosciolem manipulujac ludzmi.jak jej nie wtyd???!!! pan Banach tez nie powinien pracowac w gminie na stanowsku przewodniczacego po takich wyczynach ktore byly pod kosciolem.


dlaczego telewizja nie zasiegnie opinni osob ktory sa przeciw strajkowi ??? oni tez maja cos do powiedzenia a liczebnosc ich jest duzo wieksza od strajkowiczow!!!!!!!!!! cierpimy przez was i wszedzie sie za was wstydzimy !!! skaczcie z tym bo juz dosc krzywdy wyrzadziliscie ksiezom jak i nam pozostalym parafianom. dlaczego nie uszanujecie zdania calej wsi tylko mala grupa decyduje za nas wszystkich. to nie sprawiedliwe nie zgadzamy sie z tym.to jest kosciol takze nasz a nie tylko wasz wiec nie macie prawa tak postepowac bezwstydnicy !!!!




jak tam po pielgrzymce do Wąwolnicy??? nawróciliscie sie czy jeszcze nie???? dla was cudu nie bedzie bo nie jestescie tego godni grzesznicy.jak wam nie odpowiada ks.krzysztof podstawka w naszej parafii to sie przeniescie do parafii w ktorej jest teraz ks.marek.porzegnamy was noca a ksiadz marek przyjmie was w chwale dnia,a arcybiskup zycinski rozpocznie strajk pod tamtym kosciolem ks.marka i nie wpusci was bo sie modlicie do diabla !!!!


wstyd mi za was starsi panowi... rozwiń
Avatar
Gość / 6 września 2009 o 20:55
0
czemu znieśliście strajk???????????????
Avatar
O-sama / 27 sierpnia 2009 o 15:44
0
Pytający napisał:
Czy tekst O-samy został usunięty z forum ??


Po wieloletnich staraniach mieszkańców tego regionu 20 listopada 1611r.biskup Krzysztof Kazimierski dokonał konsekracji kościoła w Czerniejowie.Przez prawie czterysta lat,każdego roku w to miejsce przybywali wierni ,aby w tę grudniową noc zaśpiewać Bóg się rodzi...To tędy przechodziły przez wieki kondukty żałobne z pieśnią na ustach "Dobry Jezu...Po tej ziemi przechodziło tysiące orszaków weselnych,aby w tym kościele ,wsluchiwać sie w słowa przysięgi kończącej się słowami ...Tak mi dopomóż Bóg...W to miejsce od czterech wieków przychodzą szczęśliwi rodzice,aby kapłan uczynił na czołach ich dzieci znak krzyża i powiedział ...ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna...czyli przyjmuję cię do społeczności katolickiej.To tutaj co roku rolnicy przynoszą swoje symboliczne plony w postaci wieńców dożynkowych,aby podziękować Bogu za obfite plony ,efekt ich całorocznej pracy.Tę(tą?)ziemię wokół kościoła i w nim deptały pokolenia naszych przodków.Ta ziemia wchłonęła hektolitry krwi,potu i łez..Przez prawie czterysta lat ludzie dobrowolnie ,wbrew przeciwnościom losu(pogoda,rozbiory, wojny)ciągnęli w to miejsce.Ciągnęli ,bo wierzyli i ufali Bogu!Dla katolików z tej parafii to ich lokalna ziemia święta.
Dzisiaj na tej ziemi "prawdziwi"katolicy i pierwsi parafianie:Boguś,Danielek,Henio,Kazio i Rysio(porządek alfabetyczny)zorganizowali sobie biwak.W atmosferze pikniku rozbili namiot."Siedzą, piją ,lulki palą...."Pilnują,aby katolicki biskup nie wprowadził do kościoła katolickiego księdza jako nowego proboszcza.Wprawdzie nie znają go,niektórzy raz go widzieli....ale już wszyscy protestujący zdążyli go znienawidzić.
Fundamentalną zasadą wiary katolickiej jest.....miłuj blizniego jak siebie samego...
Kiedy patrzę na to miejsce i protestujących ......chce się wyć!!!!


Po wieloletnich staraniach mieszkańców tego regionu 20 listopada 1611r.biskup Krzysztof Kazimierski dokonał konsekracji kościoła w Czerniejowie.Przez prawie czterysta lat,każdego roku w to miejsce przybywali wierni ,aby w tę grudniową noc zaśpiewać Bóg się rodzi...To tędy przechodziły przez wieki kondukty żałobne z pieśnią na ustach "Dobry Jezu...Po tej ziemi przechodziło tysiące orszaków weselnych,aby w tym kościele ,wsluchiwać sie w słowa przysięgi kończącej się słowami ...Tak mi dopomóż Bóg...W to miejsce o... rozwiń
Avatar
~max~ / 25 sierpnia 2009 o 15:26
0
Gość napisał:
Taaaa? gdzie? może tu u ciebie pod domem piją prytę i od tej mikstury w mózgu ci się przewraca?


Jak to gdzie. Za namiotem, właściwie obok namiotu, tu od strony kościoła. Łyso ci? Moze i ty tam byłeś, bo sadząc po tym co piszesz to na trzeźwo byś takich głupot nie pisał.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2009 o 14:08
0
~max~ napisał:
A ja widziałem jak za namiotem pili prytę a potem na zdrowaśki się umawiali.

Taaaa? gdzie? może tu u ciebie pod domem piją prytę i od tej mikstury w mózgu ci się przewraca?
Avatar
~max~ / 25 sierpnia 2009 o 13:59
0
pończoszek napisał:
A ja widziałem jak jedna z pań to tak rozrzucała szkalujące ulotki,że mało rajstop nie podarła. i po cóż narażać się na takie straty skoro kryzys gospodarczy mamy, a o odzieżowym już nie wspomnę


A ja widziałem jak za namiotem pili prytę a potem na zdrowaśki się umawiali.
Avatar
pończoszek / 24 sierpnia 2009 o 23:51
0
A ja widziałem jak jedna z pań to tak rozrzucała szkalujące ulotki,że mało rajstop nie podarła. i po cóż narażać się na takie straty skoro kryzys gospodarczy mamy, a o odzieżowym już nie wspomnę
Avatar
komornik / 24 sierpnia 2009 o 22:47
0
(...). Osoby, a może raczej postacie, które złą, a wręcz haniebną postawą pokryją swoje osoby i dalsze pokolenia. Jakim cudem chrześcijanie i katolicy piszą paszkwile i donosy, na osoby które nie popierają decyzji biskupa? Rozumiem postawę pani (...) skoro jej zięć pracuje w kurii to samo przez się wie, że układy, pieniążki, trzeba dbać o to by kochany zięciunio zadbał o swój dobytek i ukochanej córuchny, ale nie pomyślała pani,że on tam długo nie będzie pracować? że jego postawa jest niekatolicka i niechrześcijańska i jakim cudem ,,ktoś" załatwił mu pracę? Pewnie wielu ,,jagiełłów-zielonych" poświęciła pani na ten cel. Co do pani (...) to niestety,ale leczy ona swoje urażone ambicje, gdyż nikt,ale to nikt z sąsiadów nie głosował na nią w wyborach do rady gminy i jej miejsce,(dzięki Bogu!!!) zajął pan (...). Jest pani sfrustrowana, ale nie rozumiem dlaczego pani wyładowuje swoje napięcie w ten sposób, może należy wybrać jakiś sport,że by tą złą energię zwalczyć,a nie rozsiewać wokół siebie. A co do pana który tak ambitnie i służalczo roznosi ulotki oczerniające protestujących, które notabene pochodzą z kurii. Na tego pana nie będę marnować swojej klawiatury i czasu,ale powinien zastanowić się nad sobą i może poszukać swojej drugiej połówki do życia, mamy nadzieję,że wtedy nie byłby już tak uciążliwy dla wszystkich mieszkańców. Pozdrawiam, przeciwników protestu, plujcie jadem, plujcie już belzebub czeka na was w piekle smile.gif !!!
(...). Osoby, a może raczej postacie, które złą, a wręcz haniebną postawą pokryją swoje osoby i dalsze pokolenia. Jakim cudem chrześcijanie i katolicy piszą paszkwile i donosy, na osoby które nie popierają decyzji biskupa? Rozumiem postawę pani (...) skoro jej zięć pracuje w kurii to samo przez się wie, że układy, pieniążki, trzeba dbać o to by kochany zięciunio zadbał o swój dobytek i ukochanej córuchny, ale nie pomyślała pani,że on tam długo nie będzie pracować? że jego postawa jest niekatolicka i niechrześcijańska i jakim cudem ,,ktoś&quo... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 441

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

UKS PCM Kościerzyna – MKS Perła Lublin 21:43. Rozstrzelały kolejnego rywala

UKS PCM Kościerzyna – MKS Perła Lublin 21:43. Rozstrzelały kolejnego rywala 4 0

MKS Perła Lublin ma na swoim koncie kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem podopieczne trenera Roberta Lisa nie dały żadnych szans UKS PCM Kościerzyna wygrywając 43:21

Pierwsze 20 minut parkowania w Lublinie za darmo? Pomysł kandydata

Pierwsze 20 minut parkowania w Lublinie za darmo? Pomysł kandydata 4 7

Wprowadzenie bezpłatnych 20-minutowych biletów parkingowych obiecał w środę poseł Jakub Kulesza kandydujący na prezydenta Lublina z komitetu Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie.

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i Bohaterów Września
galeria

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i Bohaterów Września 4 2

Po godz. 18 na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza z Bohaterów Września w Lublinie doszło do wypadku.

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
14 października 2018, 19:00

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 14 października o godz. 19 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi formacja Raz, Dwa, Trzy z koncertem Ważne piosenki.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich
Zdjęcia
galeria
film

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich 13 12

Ogromna kolejka, której końca nie było widać – tak wyglądała środowa walka o bilety na niedzielny mecz żużlowy Speed Car Motor Lublin z ROW Rybnik. Wiele osób odeszło od kasy z kwitkiem i mecz będzie mogło obejrzeć tylko w telewizji.

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski 15 0

W środę w regionie rozegrano kolejne spotkania w ramach okręgowego Pucharu Polski w okręgu lubelskim i zamojskim. W pierwszym z wymienionych obyło się bez niespodzianek – zarówno Motor Lublin jak i Wisła Puławy pokonały niżej notowanych rywali, w drugim doszło do jednej niespodzianki

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej 0 13

Lublin będzie gospodarzem jednego z 20 ogólnoeuropejskich paneli obywatelskich poświęconych przyszłości Unii Europejskiej. Stolica województwa lubelskiego została wyróżniona w ten sposób przez Komisję Europejską jako jedyne z polskich miast.

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie
5 października 2018, 18:00

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 5 października o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu.

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej 7 5

Andrzej Czapski będzie kandydował na urząd prezydenta Białej Podlaskiej, ale nie z komitetu Kukiz'15, tylko z KWW Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów 1 0

Zawody potrwają dd czwartku do niedzieli. Weźmie w nich udział 16-osobowa reprezentacja Polski

Koniec telegramów. Dlaczego Poczta Polska likwiduje usługę?
galeria

Koniec telegramów. Dlaczego Poczta Polska likwiduje usługę? 12 5

Jeszcze masz 10 dni by nadać ostatni w życiu telegram. Ostatni w życiu telegramu. Masz jeszcze 10 dni by się dowiedzieć, że coś takiego jak telegram w ogóle było. Usługa pamiętająca XIX wiek przestanie istnieć. Poczta Polska poinformowała o tym na swojej stronie i na… Twitterze.

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym”
galeria

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym” 6 4

Dziś na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie pochowano ppłk. Zbigniewa Matysiaka, jednego z ostatnich podkomendnych legendarnego dowódcy mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Miał 92 lata.

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę 0 1

Kierujący jeepem najechał na jadącą w kierunku Kocka rowerzystkę.

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina
23 września 2018, 9:00

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina 0 0

23 września o godz. 9 zorganizowany zostanie jesienny spływ kajakowy 23-kilometrowym odcinkiem rzeki Wieprz, z Baranowa do Kośmina.

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie 2 2

W piątek i w sobotę będzie można wziąć udział w warsztatach kung-fu, które poprowadzi chiński mistrz Shi Yan Ti. Mnich przyjedzie do Lublina ze słynnego klasztoru Shaolin. To będzie jego pierwsza wizyta w Polsce. Seminarium z udziałem chińskiego mistrza organizuje lubelska szkoła Tygrysy Shaolin Kung-fu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!