Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 grudnia 2007 r.
16:14
Edytuj ten wpis

Czubiński znajomym byłego szefa ABW?

0 12 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prokurator Apelacyjny w Lublinie Robert Bednarczyk ujawnił kolejne szczegóły
dotyczące śledztwa w sprawie podejrzeń korupcji w Urzędzie Miejskim w Kraśniku. (WIDEO)
Prokurator Bednarczyk potwierdził również, że w tej sprawie kontaktowali się z nim zarówno politycy Prawa i Sprawiedliwości jak i Platformy Obywatelskiej.

Śledczy już od ponad roku badają podejrzenia korupcji w Urzędzie Miejskim w Kraśniku. Burmistrzem jest tam wiceprezes zarządu regionalnego PO, Piotr Czubiński. Żadne zarzuty nie zostały mu dotychczas postawione.

Dziś Bednarczyk zwołał konferencję prasową po tym, jak lokalny dodatek "Gazety Wyborczej" w Lublinie napisał, że sposób prowadzenia tego śledztwa może świadczyć o upolitycznieniu lubelskiej prokuratury. Według "GW", postępowanie ruszyło z miejsca po telefonie, w kwietniu tego roku, od poprzedniego wojewody lubelskiego, który poprosił Bednarczyka o pilne przesłuchanie w tej sprawie posła PiS Jarosława Stawiarskiego.

Bednarczyk przyznał, że wojewoda Wojciech Żukowski z PiS dzwonił do niego, ale nie widzi w tym niczego niestosownego, a z posłem i tak spotkałby się, tak jak spotyka się z innymi obywatelami. "Telefon od wojewody był zbędny, bo i tak bym się spotkał (ze Stawiarskim). We wtorki spotykam się z obywatelami, którzy przychodzą ze swoimi problemami, mam taki obowiązek" - powiedział Bednarczyk.

Prokurator Bednarczyk ujawnił, że Stawiarski, który jest posłem z Kraśnika, był już wcześniej w tej sprawie przesłuchiwany przez ABW. Przez prokuratora został przesłuchany trzy miesiące po telefonie od wojewody. Stawiarski kilkakrotnie kontaktował się w tej sprawie z prokuraturą, m.in. sygnalizował nieprawidłowości w prowadzeniu śledztwa, zgłosił świadka, który bał się zeznawać, informował o nowych wątkach.

"Miałem informacje, mające charakter plotki, że poseł Stawiarski jest motywowany konfliktem politycznym" - przyznał Bednarczyk.

Szef Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie poinformował także, że lubelskie prokuratury od 2000 r. umorzyły 15 postępowań dotyczących burmistrza Kraśnika. "Akta tych postępowań są obecnie analizowane" - zaznaczył.

Bednarczyk ujawnił też, że w maju uzyskał informacje o bliskich kontaktach burmistrza Kraśnika z poprzednim dyrektorem delegatury ABW w Lublinie. Te informacje są sprawdzane, a sprawę w maju przejęła do samodzielnego prowadzenia lubelska prokuratura okręgowa i wyłączyła z niej ABW. Postępowanie przeniesiono też do innego wydziału i zmieniony został prowadzący je prokurator.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 10 lutego 2008 o 17:42
0
No może nie tak ostro!!
Ale lewaszow to był naprawdę uczciwy.
Avatar
owieczka / 10 lutego 2008 o 17:24
0
Gość napisał:
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu!


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu! rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2007 o 12:00
0
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam d... rozwiń
Avatar
straszne / 7 grudnia 2007 o 22:28
0
Teraz wiecie , dlaczego u Cz. były wszystkie zeznania na biurku ?
Dużo można by opowiadać, ale niestety koniec będzie taki, że nastąpi zmiana prokuratorów.
A pamiętacie komunikat sprzed kilku lat : " z sejfu komendy ( lub prokuratury - nie pamiętam) zginęły materiały dochodzeniowe, w tym związane z dochodzeniami w/s kraśnickich samorządowców " .
Kto z Was był przesłuchiwany ( a jest nas trochę ), wie aż nazbyt dobrze , jak świetnie poinformowany był TEn. I dlaczego straszył.
Avatar
nauczyciel / 7 grudnia 2007 o 21:18
0
gaz napisał:
Skandal! Poseł Stawiarski szuka wsparcia u PiS-owskiego wojewody, kiedy moze przyjsc jak zwykły obywatel i zglosic sprawe. Ale przeciez to nie styl PiS - trzeba zalatwiac sprawy telefonami z góry, a nie jak kazdy obywatel.


Jemu nawet dziewczyny przywozili na telefon, nie mowiac juz o koledze lekarzu, ktory na drugi dzien "leczyl" go kroploweczkami po zakrapianych imprezach
Avatar
kraśnik hehehe / 7 grudnia 2007 o 20:47
0
Kraśnik jest Wielki - nic nam nie zrobią. U nas wszystko można. Jest fajnie, jak się będą czepiać to zwiniemy asfalt przed Kraśnikiem i ABW, NIK i inni nie dojadą.
Avatar
kraśniczanin / 7 grudnia 2007 o 18:38
0
Wyszło szydło z worka, już teraz wiemy skąd ta nietykalność i ps. NIEZATAPIALNY!
Avatar
Pietrek z Metalowca / 7 grudnia 2007 o 18:36
0
Panie burmistrzu trzymaj się pan jeszcze. no bo teraz jak ja jestem z panem to może coś jeszcze pomyślimy? musimy Razem dla Kraśnika to wszystko przedtrwać.
PS. Mirek daj se spokój...
Avatar
Irek / 7 grudnia 2007 o 18:31
0
[size=3]Piotrek trzymaj sie... 11 lat nam wszystko umarzali może i teraz sie uda wyjść z tego. Na koparkę muszę jeszcze dozbierać!!![/size]
Avatar
Gość / 7 grudnia 2007 o 18:27
0
Stawiarskiemu jako byłemu staroście i nauczycielowi zaufało spóleczeństwo powiatu kraśnickiego,
jednak swoim postępowaniem zniżył się do poziomu PIS jaki prezentuje Giżynński, Karski, Dorn
Brudzińśki,Kempa i im podobni. W semie też jak do tej pory nie zabrał w poważnych sprawach
głosu, szedł na pasku.
Avatar
gosc / 10 lutego 2008 o 17:42
0
No może nie tak ostro!!
Ale lewaszow to był naprawdę uczciwy.
Avatar
owieczka / 10 lutego 2008 o 17:24
0
Gość napisał:
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu!


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu! rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2007 o 12:00
0
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam d... rozwiń
Avatar
straszne / 7 grudnia 2007 o 22:28
0
Teraz wiecie , dlaczego u Cz. były wszystkie zeznania na biurku ?
Dużo można by opowiadać, ale niestety koniec będzie taki, że nastąpi zmiana prokuratorów.
A pamiętacie komunikat sprzed kilku lat : " z sejfu komendy ( lub prokuratury - nie pamiętam) zginęły materiały dochodzeniowe, w tym związane z dochodzeniami w/s kraśnickich samorządowców " .
Kto z Was był przesłuchiwany ( a jest nas trochę ), wie aż nazbyt dobrze , jak świetnie poinformowany był TEn. I dlaczego straszył.
Avatar
nauczyciel / 7 grudnia 2007 o 21:18
0
gaz napisał:
Skandal! Poseł Stawiarski szuka wsparcia u PiS-owskiego wojewody, kiedy moze przyjsc jak zwykły obywatel i zglosic sprawe. Ale przeciez to nie styl PiS - trzeba zalatwiac sprawy telefonami z góry, a nie jak kazdy obywatel.


Jemu nawet dziewczyny przywozili na telefon, nie mowiac juz o koledze lekarzu, ktory na drugi dzien "leczyl" go kroploweczkami po zakrapianych imprezach
Avatar
kraśnik hehehe / 7 grudnia 2007 o 20:47
0
Kraśnik jest Wielki - nic nam nie zrobią. U nas wszystko można. Jest fajnie, jak się będą czepiać to zwiniemy asfalt przed Kraśnikiem i ABW, NIK i inni nie dojadą.
Avatar
kraśniczanin / 7 grudnia 2007 o 18:38
0
Wyszło szydło z worka, już teraz wiemy skąd ta nietykalność i ps. NIEZATAPIALNY!
Avatar
Pietrek z Metalowca / 7 grudnia 2007 o 18:36
0
Panie burmistrzu trzymaj się pan jeszcze. no bo teraz jak ja jestem z panem to może coś jeszcze pomyślimy? musimy Razem dla Kraśnika to wszystko przedtrwać.
PS. Mirek daj se spokój...
Avatar
Irek / 7 grudnia 2007 o 18:31
0
[size=3]Piotrek trzymaj sie... 11 lat nam wszystko umarzali może i teraz sie uda wyjść z tego. Na koparkę muszę jeszcze dozbierać!!![/size]
Avatar
Gość / 7 grudnia 2007 o 18:27
0
Stawiarskiemu jako byłemu staroście i nauczycielowi zaufało spóleczeństwo powiatu kraśnickiego,
jednak swoim postępowaniem zniżył się do poziomu PIS jaki prezentuje Giżynński, Karski, Dorn
Brudzińśki,Kempa i im podobni. W semie też jak do tej pory nie zabrał w poważnych sprawach
głosu, szedł na pasku.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 26

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 46 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 29

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!