Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 grudnia 2007 r.
16:14
Edytuj ten wpis

Czubiński znajomym byłego szefa ABW?

0 12 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prokurator Apelacyjny w Lublinie Robert Bednarczyk ujawnił kolejne szczegóły
dotyczące śledztwa w sprawie podejrzeń korupcji w Urzędzie Miejskim w Kraśniku. (WIDEO)
Prokurator Bednarczyk potwierdził również, że w tej sprawie kontaktowali się z nim zarówno politycy Prawa i Sprawiedliwości jak i Platformy Obywatelskiej.

Śledczy już od ponad roku badają podejrzenia korupcji w Urzędzie Miejskim w Kraśniku. Burmistrzem jest tam wiceprezes zarządu regionalnego PO, Piotr Czubiński. Żadne zarzuty nie zostały mu dotychczas postawione.

Dziś Bednarczyk zwołał konferencję prasową po tym, jak lokalny dodatek "Gazety Wyborczej" w Lublinie napisał, że sposób prowadzenia tego śledztwa może świadczyć o upolitycznieniu lubelskiej prokuratury. Według "GW", postępowanie ruszyło z miejsca po telefonie, w kwietniu tego roku, od poprzedniego wojewody lubelskiego, który poprosił Bednarczyka o pilne przesłuchanie w tej sprawie posła PiS Jarosława Stawiarskiego.

Bednarczyk przyznał, że wojewoda Wojciech Żukowski z PiS dzwonił do niego, ale nie widzi w tym niczego niestosownego, a z posłem i tak spotkałby się, tak jak spotyka się z innymi obywatelami. "Telefon od wojewody był zbędny, bo i tak bym się spotkał (ze Stawiarskim). We wtorki spotykam się z obywatelami, którzy przychodzą ze swoimi problemami, mam taki obowiązek" - powiedział Bednarczyk.

Prokurator Bednarczyk ujawnił, że Stawiarski, który jest posłem z Kraśnika, był już wcześniej w tej sprawie przesłuchiwany przez ABW. Przez prokuratora został przesłuchany trzy miesiące po telefonie od wojewody. Stawiarski kilkakrotnie kontaktował się w tej sprawie z prokuraturą, m.in. sygnalizował nieprawidłowości w prowadzeniu śledztwa, zgłosił świadka, który bał się zeznawać, informował o nowych wątkach.

"Miałem informacje, mające charakter plotki, że poseł Stawiarski jest motywowany konfliktem politycznym" - przyznał Bednarczyk.

Szef Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie poinformował także, że lubelskie prokuratury od 2000 r. umorzyły 15 postępowań dotyczących burmistrza Kraśnika. "Akta tych postępowań są obecnie analizowane" - zaznaczył.

Bednarczyk ujawnił też, że w maju uzyskał informacje o bliskich kontaktach burmistrza Kraśnika z poprzednim dyrektorem delegatury ABW w Lublinie. Te informacje są sprawdzane, a sprawę w maju przejęła do samodzielnego prowadzenia lubelska prokuratura okręgowa i wyłączyła z niej ABW. Postępowanie przeniesiono też do innego wydziału i zmieniony został prowadzący je prokurator.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 10 lutego 2008 r. o 17:42
0
No może nie tak ostro!!
Ale lewaszow to był naprawdę uczciwy.
Avatar
owieczka / 10 lutego 2008 r. o 17:24
0
Gość napisał:
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu!


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu! rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2007 r. o 12:00
0
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam d... rozwiń
Avatar
straszne / 7 grudnia 2007 r. o 22:28
0
Teraz wiecie , dlaczego u Cz. były wszystkie zeznania na biurku ?
Dużo można by opowiadać, ale niestety koniec będzie taki, że nastąpi zmiana prokuratorów.
A pamiętacie komunikat sprzed kilku lat : " z sejfu komendy ( lub prokuratury - nie pamiętam) zginęły materiały dochodzeniowe, w tym związane z dochodzeniami w/s kraśnickich samorządowców " .
Kto z Was był przesłuchiwany ( a jest nas trochę ), wie aż nazbyt dobrze , jak świetnie poinformowany był TEn. I dlaczego straszył.
Avatar
nauczyciel / 7 grudnia 2007 r. o 21:18
0
gaz napisał:
Skandal! Poseł Stawiarski szuka wsparcia u PiS-owskiego wojewody, kiedy moze przyjsc jak zwykły obywatel i zglosic sprawe. Ale przeciez to nie styl PiS - trzeba zalatwiac sprawy telefonami z góry, a nie jak kazdy obywatel.


Jemu nawet dziewczyny przywozili na telefon, nie mowiac juz o koledze lekarzu, ktory na drugi dzien "leczyl" go kroploweczkami po zakrapianych imprezach
Avatar
kraśnik hehehe / 7 grudnia 2007 r. o 20:47
0
Kraśnik jest Wielki - nic nam nie zrobią. U nas wszystko można. Jest fajnie, jak się będą czepiać to zwiniemy asfalt przed Kraśnikiem i ABW, NIK i inni nie dojadą.
Avatar
kraśniczanin / 7 grudnia 2007 r. o 18:38
0
Wyszło szydło z worka, już teraz wiemy skąd ta nietykalność i ps. NIEZATAPIALNY!
Avatar
Pietrek z Metalowca / 7 grudnia 2007 r. o 18:36
0
Panie burmistrzu trzymaj się pan jeszcze. no bo teraz jak ja jestem z panem to może coś jeszcze pomyślimy? musimy Razem dla Kraśnika to wszystko przedtrwać.
PS. Mirek daj se spokój...
Avatar
Irek / 7 grudnia 2007 r. o 18:31
0
[size=3]Piotrek trzymaj sie... 11 lat nam wszystko umarzali może i teraz sie uda wyjść z tego. Na koparkę muszę jeszcze dozbierać!!![/size]
Avatar
Gość / 7 grudnia 2007 r. o 18:27
0
Stawiarskiemu jako byłemu staroście i nauczycielowi zaufało spóleczeństwo powiatu kraśnickiego,
jednak swoim postępowaniem zniżył się do poziomu PIS jaki prezentuje Giżynński, Karski, Dorn
Brudzińśki,Kempa i im podobni. W semie też jak do tej pory nie zabrał w poważnych sprawach
głosu, szedł na pasku.
Avatar
gosc / 10 lutego 2008 r. o 17:42
0
No może nie tak ostro!!
Ale lewaszow to był naprawdę uczciwy.
Avatar
owieczka / 10 lutego 2008 r. o 17:24
0
Gość napisał:
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu!


A co ci lewaszow ukradł???????? czep sie swoich portek a nei uczciwych ludzi popaprańcu! rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2007 r. o 12:00
0
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam działa mafia pana starosty i pana czuba z napadami na cpn w annopolu i napad na bank w goscieradowie tyle na dziś
teraz została im tylko fabryka \łożysk do rozwealenia nabor na to czeka to jest pralnia brudnych pieniędzych największych złodziei krasnika berdys pastucha lewaszow tokarczyk toporowsdki naborczyk wereszczynski madej smoczynski ziembrowicz to cały klan dopiszemy jutro cygany i jachowce wszyscy kierowcy złodzieje
przemieszczxający się z pks towarowa stw obm ptchw plus były pan prokurator z rudnika aktywny fałszem w opolu lub i pan wilczopolski zasnyka ludzie newierzcie wsolidarności tam d... rozwiń
Avatar
straszne / 7 grudnia 2007 r. o 22:28
0
Teraz wiecie , dlaczego u Cz. były wszystkie zeznania na biurku ?
Dużo można by opowiadać, ale niestety koniec będzie taki, że nastąpi zmiana prokuratorów.
A pamiętacie komunikat sprzed kilku lat : " z sejfu komendy ( lub prokuratury - nie pamiętam) zginęły materiały dochodzeniowe, w tym związane z dochodzeniami w/s kraśnickich samorządowców " .
Kto z Was był przesłuchiwany ( a jest nas trochę ), wie aż nazbyt dobrze , jak świetnie poinformowany był TEn. I dlaczego straszył.
Avatar
nauczyciel / 7 grudnia 2007 r. o 21:18
0
gaz napisał:
Skandal! Poseł Stawiarski szuka wsparcia u PiS-owskiego wojewody, kiedy moze przyjsc jak zwykły obywatel i zglosic sprawe. Ale przeciez to nie styl PiS - trzeba zalatwiac sprawy telefonami z góry, a nie jak kazdy obywatel.


Jemu nawet dziewczyny przywozili na telefon, nie mowiac juz o koledze lekarzu, ktory na drugi dzien "leczyl" go kroploweczkami po zakrapianych imprezach
Avatar
kraśnik hehehe / 7 grudnia 2007 r. o 20:47
0
Kraśnik jest Wielki - nic nam nie zrobią. U nas wszystko można. Jest fajnie, jak się będą czepiać to zwiniemy asfalt przed Kraśnikiem i ABW, NIK i inni nie dojadą.
Avatar
kraśniczanin / 7 grudnia 2007 r. o 18:38
0
Wyszło szydło z worka, już teraz wiemy skąd ta nietykalność i ps. NIEZATAPIALNY!
Avatar
Pietrek z Metalowca / 7 grudnia 2007 r. o 18:36
0
Panie burmistrzu trzymaj się pan jeszcze. no bo teraz jak ja jestem z panem to może coś jeszcze pomyślimy? musimy Razem dla Kraśnika to wszystko przedtrwać.
PS. Mirek daj se spokój...
Avatar
Irek / 7 grudnia 2007 r. o 18:31
0
[size=3]Piotrek trzymaj sie... 11 lat nam wszystko umarzali może i teraz sie uda wyjść z tego. Na koparkę muszę jeszcze dozbierać!!![/size]
Avatar
Gość / 7 grudnia 2007 r. o 18:27
0
Stawiarskiemu jako byłemu staroście i nauczycielowi zaufało spóleczeństwo powiatu kraśnickiego,
jednak swoim postępowaniem zniżył się do poziomu PIS jaki prezentuje Giżynński, Karski, Dorn
Brudzińśki,Kempa i im podobni. W semie też jak do tej pory nie zabrał w poważnych sprawach
głosu, szedł na pasku.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 lipca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 lipca 2021 roku

Jeźdźcy sprawiedliwości nawiedzą Kazimierz Dolny. Startuje święto kina
galeria

Jeźdźcy sprawiedliwości nawiedzą Kazimierz Dolny. Startuje święto kina

Już w sobotę w Kazimierzu Dolnym zaczyna się 15. Festiwal Sztuki i Filmu Dwa Brzegi. Do 19 sierpnia na gości będzie tu czekać duża porcja dobrego kina, w tym aż 19 premier. Pierwsza z nich to film duńskiego reżysera Andersa Thomasa Jensena „Jeźdźcy sprawiedliwości”.

Lublin. Wypadek na rondzie i ogromne korki
zdjęcia

Lublin. Wypadek na rondzie i ogromne korki

Częściowo zablokowany jest przejazd przez skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z ul. Filaretów. Samochód osobowy zderzył się tu z autobusem komunikacji miejskiej.

To już nie są żarty. Komisja Europejska ostrzega lubelskiego marszałka

To już nie są żarty. Komisja Europejska ostrzega lubelskiego marszałka

O „równości płci i braku dyskryminacji osób ze środowiska LGBT+” przypomina władzom urzędniczka Komisji Europejskiej. Tak rozpoczęły się konsultacje w sprawie unijnych funduszy dla Lubelskiego na lata 2021-2027.

Lublin. Wychodził na balkon i się onanizował. Sąsiedzi w końcu nie wytrzymali

Lublin. Wychodził na balkon i się onanizował. Sąsiedzi w końcu nie wytrzymali

Dwa surowe mandaty i trudna rozmowa z dzielnicowym – tak zakończyły się wybryki mieszkańca Lublina, który wychodził nago na balkon, gdzie onanizował się na oczach sąsiadów.

Puławy. Przeciekający basen do remontu

Puławy. Przeciekający basen do remontu

Dwudziestopięciometrowy basen w Szkole Podstawowej nr 11 im. H. Sienkiewicza czeka poważny remont. Z powodu nieszczelności i wynikających z niej przecieków, konieczna będzie wymiana izolacji. Do czasu zakończenia robót pływalnia będzie nieczynna.

Lubelskie. Fotopułapka w gęstym polu. Nie była tam przypadkowo
zdjęcia, wideo
galeria
film

Lubelskie. Fotopułapka w gęstym polu. Nie była tam przypadkowo

Policja i pogranicznicy zlikwidowali sporą plantacje mariuhuany. W mieszkaniu jej właściciela znaleziono specjalistyczny sprzęt.

Lublin. Schował się przed policją i wybrał bardzo ciasną kryjówkę

Lublin. Schował się przed policją i wybrał bardzo ciasną kryjówkę

Policjanci nie mieli problemu z namierzeniem kryjówki. Siedział w niej skulony mężczyzna.

Tokio 2020: Laura Bernat z AZS UMCS w półfinale na 200 m stylem grzbietowym

Tokio 2020: Laura Bernat z AZS UMCS w półfinale na 200 m stylem grzbietowym

Najmłodsza reprezentantka Polski na XXXII Igrzyska Olimpijskie w Tokio wystartowała w czwartek na swoim koronnym dystansie. Laura Bernat z AZS UMCS Lublin spisała się znakomicie i awansowała do półfinału na 200 m stylem grzbietowym z 13 czasem.

Samochód wjechał w busy drogowców. Zginęły dwie osoby
wideo
film

Samochód wjechał w busy drogowców. Zginęły dwie osoby

Kórnik (woj. wielkopolskie). Samochód uderzył w busy z pracownikami drogowymi na drodze ekspresowej S11 w pobliżu Kórnika pod Poznaniem.

Międzyrzec Podlaski. Potańcówki przy muzyce na żywo. Zbierają na dechy

Międzyrzec Podlaski. Potańcówki przy muzyce na żywo. Zbierają na dechy

Tańczą obertasy i poleczki przy akompaniamencie muzyki tradycyjnej. Aby potańcówki nabrały jeszcze większej oprawy, potrzebują drewnianej podłogi. Stowarzyszenie „Idziemy w kulturę” właśnie uruchomiło zbiórkę na ten cel.

Gwiazdy w Ogrodzie Saskim. Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Mery Spolsky
3 września 2021, 20:00

Gwiazdy w Ogrodzie Saskim. Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Mery Spolsky

To nowa inicjatywa kulturalna w Lublinie. We wrześniu odbędzie się pierwsza edycja organizowanego przez Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice festiwalu Lublin Youth. W Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego wystąpią cztery muzyczne gwiazdy: Ralph Kaminski, Mery Spolsky, Daria Zawiałow i Janek Traczyk.

1 sierpnia. Co się tego dnia będzie działo w Lublinie
galeria

1 sierpnia. Co się tego dnia będzie działo w Lublinie

W niedzielę będziemy obchodzić 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i akcji „Burza” na Lubelszczyźnie.

Damian Jeszke (Pszczółka Start Lublin): Na końcu zawsze liczy się wynik zespołu

Damian Jeszke (Pszczółka Start Lublin): Na końcu zawsze liczy się wynik zespołu

Rozmowa z Damianem Jeszke, koszykarzem Pszczółki Start Lublin

Związkowcy jasno. Są przeciwko obowiązkowym szczepieniom

Związkowcy jasno. Są przeciwko obowiązkowym szczepieniom

Jesteśmy przeciwnikami wprowadzenia przymusu szczepień przeciw COVID-19 - powiedział Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych odnosząc się do wypowiedzi przewodniczącego Rady Medycznej przy premierze prof. Andrzeja Horbana na temat obowiązkowych szczepień.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!