Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 listopada 2019 r.
15:12

Dodatkowe 25 mln zł na remonty dróg w woj. lubelskim. Samorządy dostały pieniądze

0 12 A A

Dodatkowe 25 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych trafią na remonty i budowę dróg w województwie lubelskim. Pieniądze udało się znaleźć dzięki oszczędnościom z przetargów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tegorocznej edycji rządowego programu samorządy z województwa lubelskiego otrzymały ponad 530 mln zł. Te pieniądze trafiły na dofinansowanie 69 zadań realizowanych przez powiaty i 298 przez gminy. Już we wrześniu zapowiadano, że środków powinno wystarczyć także dla tych, których zabrakło na liście rankingowej.

– Spodziewaliśmy się, że w ramach Funduszu Dróg Samorządowych obsłużone zostaną wszystkie poprawnie złożone wnioski. Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie i dziś samorządy, które jeszcze czekały na dofinansowania, otrzymują środki z oszczędności przetargowych. Lista rezerwowa jest już pusta – mówi wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

W czwartek przekazał umowy opiewające na łączną kwotę ok. 25 mln zł sześciu powiatom i trzynastu gminom, które czekały na ewentualne oszczędności.

Niemal 13 mln zł trafi do Białej Podlaskiej. 8,3 mln zł zostanie przeznaczonych na dokończenie przebudowy al. Warszawskiej, czyli jednej z głównych arterii w mieście. 4,4 mln wyniesie natomiast dofinansowanie do budowy blisko kilometrowego odcinka ul. Koncertowej. – W okresie trudnym, jeśli chodzi o budżety samorządów, o szukanie sposobów ich spinania i bilansowania, jest to wsparcie trudne do przecenienia – podkreśla prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

– Każdy samorządowiec cieszy się z dofinansowania zewnętrznego. Bez niego nie mogłoby być zrealizowanych wiele inwestycji – dodaje natomiast burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski, który odebrał opiewającą na 155 tys. zł umowę na remont jednej z osiedlowych uliczek. – Chodzi o zaledwie półkilometrowy, ale ważny dla mieszkańców odcinek ul. Gwarków. Od lat jest zniszczony i zaniedbany. We wcześniejszych latach nie mogliśmy znaleźć w budżecie środków na ten remont – przyznaje Włodarski.

Z Funduszu Dróg Samorządowych pełnymi garściami czerpał też m.in. powiat chełmski, który już w pierwszym rozdaniu otrzymał dotacje na realizację czterech drogowych inwestycji. 

W czwartek otrzymał kolejną milionową umowę, także dzięki własnym oszczędnościom. – Wszystkie wcześniejsze przetargi udało nam się ogłosić jeszcze przed otrzymaniem dotacji, dzięki czemu uzyskaliśmy dobre ceny. Zaoszczędziliśmy w sumie ok. 9 mln zł – podkreśla starosta Piotr Deniszczuk.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 17:06
Co tam jakieś drogi. Najfajniejsza jest mistrzyni drugiego planu. Fotograf sporo miejsca jej poświęcił.
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 16:34
Powinniśmy stawać na głowie aby jak najszybciej rozpoczęła się budowa obwodnicy Niemiec!
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 15:32
A gminy Konopnica nie widzę. Ani dróg, chodników, nowoczesnych mediów. Najważniejsze że targowisko jest.
Avatar
Spawacz / 9 listopada 2019 r. o 07:43
Co tam jakieś drogi. Najfajniejsza jest mistrzyni drugiego planu. Fotograf sporo miejsca jej poświęcił.
  Z łóżka bym nie wygonił.
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 r. o 11:03
A gdzie droga Woli Korybutowej Panie Deniszczuk i Czmuda? Chyba Zapomnieliście, jedyna droga do kopalni bogdanka na pograniczu dwóch powiatów!!! Wstyd
Avatar
PIS - partia hejtu / 7 listopada 2019 r. o 15:39
A gminy Konopnica nie widzę. Ani dróg, chodników, nowoczesnych mediów. Najważniejsze że targowisko jest.
 Tyle co Konopnica ma dróg, chodników wybuodowanych gdy ty synu w postaci plemnika występowałeś, to innym daleko
Avatar
PaSożyL / 7 listopada 2019 r. o 17:23
Ta jasne. Gdy ja już po drogach jeździłem to Ty siusiumajkiem byłeś. Jakie drogi i chodniki wystarczy koło szkół sprawdzić. W Konponicy od strony Lipniaka tragedia, zero chodnika i wąsko, tak samo w Zemborzycach Tereszyńskich, ruchliwa dziurawa droga i brak chodnika do szkoły i w bocznych też, w Radawcu brak chodnika, w Motyczu jako tako i w Stasinie ok, ale tutaj dlatego ze tylko lokalni jezdzą po "ślepej" drodze.
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 15:45
A gdzie gwiazda piasecka ?
Avatar
mieszkanka / 8 listopada 2019 r. o 09:59
a gdzie tragicznie rozjechana przez Lasy Państwowe droga Nr 3146 L gmina Kraśniczyn powiat Krasnystaw.znowu olana???
Avatar
samorządowiec z Zamościa .... / 7 listopada 2019 r. o 16:10
Nie ma czegoś takiego, jak oszczędności z przetargów! Świadome wprowadzanie czytelników w błąd. Po prostu wiele przetargów nie rozstrzygnięto ze względu na kaszty, które wielokrotnie przekraczały wstępnie zakładany budżet. Z tych pieniędzy również nie wybuduje się zbyt wiele, ponieważ potencjalni wykonawcy nie chcą podpisywać umów pozbawionych klauzuli umożliwiającej renegocjacje. A ceny szybują w górę w zatrważającym tempie. Robi mi się niedobrze, że moje (do wczoraj) ugrupowanie polityczne zakłamuje rzeczywistość okłamując mieszkańców ...
Avatar
Spawacz / 9 listopada 2019 r. o 07:43
Co tam jakieś drogi. Najfajniejsza jest mistrzyni drugiego planu. Fotograf sporo miejsca jej poświęcił.
  Z łóżka bym nie wygonił.
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 r. o 11:03
A gdzie droga Woli Korybutowej Panie Deniszczuk i Czmuda? Chyba Zapomnieliście, jedyna droga do kopalni bogdanka na pograniczu dwóch powiatów!!! Wstyd
Avatar
mieszkanka / 8 listopada 2019 r. o 09:59
a gdzie tragicznie rozjechana przez Lasy Państwowe droga Nr 3146 L gmina Kraśniczyn powiat Krasnystaw.znowu olana???
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 18:34
Chcieliście na wiochach mieszkać ? To nie biadolić że brak chodnika,że dziury itd. Lublin się liczy ,a wiochy niech sami z własnej kieszeni budują dróżki . Tylko główne drogi i miejskie się liczą, wiochy z nowobogackimi roszczeniowcami za łopaty i sami budować!
Avatar
PaSożyL / 7 listopada 2019 r. o 17:23
Ta jasne. Gdy ja już po drogach jeździłem to Ty siusiumajkiem byłeś. Jakie drogi i chodniki wystarczy koło szkół sprawdzić. W Konponicy od strony Lipniaka tragedia, zero chodnika i wąsko, tak samo w Zemborzycach Tereszyńskich, ruchliwa dziurawa droga i brak chodnika do szkoły i w bocznych też, w Radawcu brak chodnika, w Motyczu jako tako i w Stasinie ok, ale tutaj dlatego ze tylko lokalni jezdzą po "ślepej" drodze.
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 17:06
Co tam jakieś drogi. Najfajniejsza jest mistrzyni drugiego planu. Fotograf sporo miejsca jej poświęcił.
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 16:34
Powinniśmy stawać na głowie aby jak najszybciej rozpoczęła się budowa obwodnicy Niemiec!
Avatar
samorządowiec z Zamościa .... / 7 listopada 2019 r. o 16:10
Nie ma czegoś takiego, jak oszczędności z przetargów! Świadome wprowadzanie czytelników w błąd. Po prostu wiele przetargów nie rozstrzygnięto ze względu na kaszty, które wielokrotnie przekraczały wstępnie zakładany budżet. Z tych pieniędzy również nie wybuduje się zbyt wiele, ponieważ potencjalni wykonawcy nie chcą podpisywać umów pozbawionych klauzuli umożliwiającej renegocjacje. A ceny szybują w górę w zatrważającym tempie. Robi mi się niedobrze, że moje (do wczoraj) ugrupowanie polityczne zakłamuje rzeczywistość okłamując mieszkańców ...
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 15:51
Zbudować aquaparki i jakieś instalacje pseudo artystyczne, po jakiego nam drogi?
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 15:45
A gdzie gwiazda piasecka ?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Prezydent Poznania o ministrze: Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę

Ostra wymiana zdań między prezydentem Poznania a ministrem edukacji i nauki. O co poszło w sporze Jaśkowiak – Czarnek?

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę
29 września 2022, 17:00

Miejsca odkryte w Synagodze. Malarz i fotograf mają wspólną wystawę

Do końca listopada w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego na ul. Pereca w Zamościu oglądać można ekspozycję zatytułowaną „Miejsca odkryte. Wystawa Przyjaciół”. Składają się na nią prace fotografa i grafika Alana Metnicka i artysty malarza Jerzego Tyburskiego.

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu
wideo
film

Jak się tym jeździ? 200 koni pod maską i L-ka na dachu

Po ulicach Warszawy grasuje 204-konny elektryczny Volkswagen z literą "L" na dachu.

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Lublin. 50 tysięcy złotych poleciało przez okno

Starsze małżeństwo uwierzyło oszustom i oddało im sporą gotówkę. Torbę z pieniędzmi wyrzucili przez okno.

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Kolektyw i dobra atmosfera siłą Tomasovii

Tomasovia w nowy sezon weszła raczej średnio. Po czterech kolejkach miała na koncie siedem punktów. Od tamtej pory sporo się jednak zmieniło. Niebiesko-biali zanotowali już cztery zwycięstwa z rzędu, pięć kolejnych meczów, w których zagrali na zero z tyłu i chyba można już zaryzykować stwierdzenie, że są w gronie faworytów grupy drugiej.

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Zamość. Dwa duże parkingi za darmo. Ale tylko do wiosny

Do piątku trzeba było kupować bilety. Od soboty dwa parkingi położone w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta są bezpłatne. I tak pozostanie aż do wiosny.

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach
12 października 2022, 19:00

Konfrontacje Teatralne: Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach

Kolejny spektakl w ramach tegorocznych Konfrontacji Teatralnych lubelscy widzowie zobaczą 12 października o godz. 19. Tego dnia Centrum Kultury zaprosi na pokaz przedstawienia "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" powstałego w kooperacji Teatru Polskiego Bydgoszcz i Komuny Warszawa.

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?
galeria

Lepiej bez powodu nie brać jodku potasu. Czym to grozi?

Jodku potasu nie można przyjmować profilaktycznie i na własną rękę! Nie pomoże zażywanie go profilaktycznie, gdy nie występuje narażenie na szkodliwe skutki promieniowania. Wręcz zaszkodzi.

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"
galeria

Lublin. Chcą startować z urządzaniem nowego parku. Zaczną od "leśnego korytarza"

Jeszcze jesienią ma się zacząć urządzanie dolnej części wąwozu na Czechowie, w którym planowany jest nowy park ciągnący się od ul. Północnej do ul. Kameralnej. Nie wszystkie propozycje architekta krajobrazu przypadły do gustu pobliskim mieszkańcom.