Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 listopada 2008 r.
16:13
Edytuj ten wpis

Ile można wwieźć do Polski papierosów i alkoholu?

0 6 A A

Od 1 grudnia zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące wwożenia do Polski papierosów i alkoholu. Zgodnie z nowymi przepisami, podróżni przyjeżdżający do Polski z poza Unii Europejskiej będą mogli wwieźć do kraju tylko 40 sztuk papierosów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do 200 sztuk będzie można przywieźć drogą morską.

W przypadku alkoholu, zachowany będzie podział na strefę przygraniczną i resztę kraju. Mieszkańcy spoza strefy będą mogli wwieść maksymalnie 1 litr alkoholu o mocy powyżej 22 proc., 2 litry alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22 proc., lub zestaw, składający się z 4 litrów wina niemusującego oraz 16 litrów piwa. Ci, którzy mieszkają w strefie, będą mogli wwieźć na teren Polski pół litra alkoholu powyżej 22 proc. oraz pół litra alkoholu i napojów alkoholowych o mocy poniżej 22 proc.

Nowe regulacje wprowadzą też pewne udogodnienia, na przykład w przypadku zakupów przez internet kwota wolna od cła wzrośnie z 22 do 150 euro.
(tw)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 2 grudnia 2008 r. o 17:39
0
No wlasnie .To Najjasniejszy Rzad RP wychodzi przed szereg.nie p[roponujac nic w zamian. A moze liberalizm podatkowy.Placimy oficjalne podatki ukryte ,kazdy zakup towaru jest opodatkowany.Kazda usluga jest opodatkowana.Jak kiedys mowil Jan Pietrzak wyslac polskich ekonomistow na Sahare to po miesiacu zabraklo by piasku.
Czy nie zdajecie sobie sprawe ,ze Rzady innych krajow dzialaja dla dobra i ochrony Obywateli.
Panie Tusk czy Panu nie wstyd. Przeciez ludzie maja pamiec jak slonie .Lekcewazenie i zlo zapamietaja.
Avatar
Adi1210 / 2 grudnia 2008 r. o 15:31
0
Najlepsze to jest to ,że obniżenie limitu z 200 do 40 szt. to nie jest żaden wymóg Unii Europejskiej tylko suwerenna decyzja polskiego rządu.

Obniżenie limitu przywozu papierosów w ruchu lądowym do 40 sztuk jest decyzją Polski - poinformował PAP Witold Lisicki, rzecznik prasowy szefa Służby Celnej. UE dała możliwość obniżenia limitu lub utrzymania go na poziomie 200 sztuk.

We wtorek Lisicki przyznał, że dyrektywa unijna z ub.r., na której wdrożenie państwa UE miały czas do 1 grudnia 2008 r., pozostawiła krajom członkowskim wybór - mogą one utrzymać obecne ograniczenia dla papierosów w wysokości 200 sztuk lub obniżyć limit do 40 sztuk.
"Unia nie nakazała nam obniżać limitów dla przywożonych papierosów" - powiedział PAP Lisicki. Według niego, za obniżką przemawia jednak kilka argumentów. Po pierwsze chodzi o ochronę wschodnich granic Unii przed niekontrolowanym napływem papierosów.


TAKŻE CAŁA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TĄ DECYZJĘ PONOSI RZĄD RP.
Najlepsze to jest to ,że obniżenie limitu z 200 do 40 szt. to nie jest żaden wymóg Unii Europejskiej tylko suwerenna decyzja polskiego rządu.

Obniżenie limitu przywozu papierosów w ruchu lądowym do 40 sztuk jest decyzją Polski - poinformował PAP Witold Lisicki, rzecznik prasowy szefa Służby Celnej. UE dała możliwość obniżenia limitu lub utrzymania go na poziomie 200 sztuk.

We wtorek Lisicki przyznał, że dyrektywa unijna z ub.r., na której wdrożenie państwa UE miały czas do 1 grudnia 2008 r., pozostawiła krajom człon... rozwiń
Avatar
polak / 2 grudnia 2008 r. o 12:06
0
Podobno Pan Tusk jest liberalem co glosil wszem i wobec.
Czy liberalizm stosuje sie wg.jakis kryterium czy jak wygodniej?
Czy Rzad Panstwa ,ktory wybiorczo stosuje przestrzeganie prawa np w sluzbie zdrowia ma to prawo egzekwowac w stosunku do swoich obywateli dla ktorych ogranicza zakupy np na Ukrainie.
Zaslaniajac sie prawem unijnym i rzekomo interesem Polski wprowadzono durny zapis ograniczajacy prawa obywatelskie.
Gdzie sa Panowie wasze obietnice wyborcze ? Co proponujecie ludziom ,ktorzy straca te pare zlotych przez durny przepis.Was to nie dotyczy.
Nasza elita widzi Polska z okien luksusowych limuzyn a jak juz to w otoczeniu ochroniarzy.
Czy istnieje jakis zapis unijny ,ktory zostal tak nagle wprowadzony ,a w unii jestesmy juz pare lat.
Czyzby jakis gorliwy urzednik przypomnial sobie,ze mozna wyrwac ludziom pare zlotych.
Podobno Pan Tusk jest liberalem co glosil wszem i wobec.
Czy liberalizm stosuje sie wg.jakis kryterium czy jak wygodniej?
Czy Rzad Panstwa ,ktory wybiorczo stosuje przestrzeganie prawa np w sluzbie zdrowia ma to prawo egzekwowac w stosunku do swoich obywateli dla ktorych ogranicza zakupy np na Ukrainie.
Zaslaniajac sie prawem unijnym i rzekomo interesem Polski wprowadzono durny zapis ograniczajacy prawa obywatelskie.
Gdzie sa Panowie wasze obietnice wyborcze ? Co proponujecie ludziom ,ktorzy straca te pare zlotych... rozwiń
Avatar
erwin / 26 listopada 2008 r. o 21:05
0
Mnie uczyli w szkole, że wyraz spoza piszemy łacznie i przez ,,s". Proszę o poprawienie błędu bo wstyd mi za dziennikarzy DW. Pewnie ten co wpisytał tekst jest dyslektykiem no cóż!!!
Avatar
~tonymld~ / 26 listopada 2008 r. o 20:44
0
Przeciez zyjemy w kraju, w ktorym wszystko sie robi na przekor obywatelom. od stycznia paczka papierosow ma byc po 10 zl - rzad szuka zyskow i jest to najpewniejsza metoda. tylko ograniczenie wwozu wraz ze wzrostem cen, spowoduje jeszcze wiekszy popyt na torawy z za wschodniej granicy.

to jest polska metoda, dzialac wbrew logice...

wracajac do meritum, w polsce sa rowni i rowniejsi. dla mnie strefa przygraniczna to taki relikt, bo przeciez mamy wolnosc, jesli ktos lubi jezdzic na zakupy na ukraine bo ma blisko, lub jest taniej, to czemu mi sie broni?

jak ktos z strefy przygraniczenj z drugiej strony, jedzie do niemiec na zakupy, nic sie wielkiego nie dzieje...


moim zdaniem wplywy do buzetu z tytulu akcyzy na papierosy nie zwieksza sie diametralnie, za to przemycanie papierosow stanie sie jeszcze lepszym biznewsem - na czym skarb panstwa straci.

ps. czy po nie miala obnizac podatkow?


dobrze ze nie pale.

a jesli chodzi o alkohol, to mam troche stracha, przed tym zza wschodniej granicy - niewiadomo co tam jest.
Przeciez zyjemy w kraju, w ktorym wszystko sie robi na przekor obywatelom. od stycznia paczka papierosow ma byc po 10 zl - rzad szuka zyskow i jest to najpewniejsza metoda. tylko ograniczenie wwozu wraz ze wzrostem cen, spowoduje jeszcze wiekszy popyt na torawy z za wschodniej granicy.

to jest polska metoda, dzialac wbrew logice...

wracajac do meritum, w polsce sa rowni i rowniejsi. dla mnie strefa przygraniczna to taki relikt, bo przeciez mamy wolnosc, jesli ktos lubi jezdzic na zakupy na ukraine... rozwiń
Avatar
zapytajko / 26 listopada 2008 r. o 20:23
0
Jak to się ma do Konstytucji ? Czy mieszkańcy strefy przygranicznej nie są równi wobec prawa ?
Avatar
polak / 2 grudnia 2008 r. o 17:39
0
No wlasnie .To Najjasniejszy Rzad RP wychodzi przed szereg.nie p[roponujac nic w zamian. A moze liberalizm podatkowy.Placimy oficjalne podatki ukryte ,kazdy zakup towaru jest opodatkowany.Kazda usluga jest opodatkowana.Jak kiedys mowil Jan Pietrzak wyslac polskich ekonomistow na Sahare to po miesiacu zabraklo by piasku.
Czy nie zdajecie sobie sprawe ,ze Rzady innych krajow dzialaja dla dobra i ochrony Obywateli.
Panie Tusk czy Panu nie wstyd. Przeciez ludzie maja pamiec jak slonie .Lekcewazenie i zlo zapamietaja.
Avatar
Adi1210 / 2 grudnia 2008 r. o 15:31
0
Najlepsze to jest to ,że obniżenie limitu z 200 do 40 szt. to nie jest żaden wymóg Unii Europejskiej tylko suwerenna decyzja polskiego rządu.

Obniżenie limitu przywozu papierosów w ruchu lądowym do 40 sztuk jest decyzją Polski - poinformował PAP Witold Lisicki, rzecznik prasowy szefa Służby Celnej. UE dała możliwość obniżenia limitu lub utrzymania go na poziomie 200 sztuk.

We wtorek Lisicki przyznał, że dyrektywa unijna z ub.r., na której wdrożenie państwa UE miały czas do 1 grudnia 2008 r., pozostawiła krajom członkowskim wybór - mogą one utrzymać obecne ograniczenia dla papierosów w wysokości 200 sztuk lub obniżyć limit do 40 sztuk.
"Unia nie nakazała nam obniżać limitów dla przywożonych papierosów" - powiedział PAP Lisicki. Według niego, za obniżką przemawia jednak kilka argumentów. Po pierwsze chodzi o ochronę wschodnich granic Unii przed niekontrolowanym napływem papierosów.


TAKŻE CAŁA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TĄ DECYZJĘ PONOSI RZĄD RP.
Najlepsze to jest to ,że obniżenie limitu z 200 do 40 szt. to nie jest żaden wymóg Unii Europejskiej tylko suwerenna decyzja polskiego rządu.

Obniżenie limitu przywozu papierosów w ruchu lądowym do 40 sztuk jest decyzją Polski - poinformował PAP Witold Lisicki, rzecznik prasowy szefa Służby Celnej. UE dała możliwość obniżenia limitu lub utrzymania go na poziomie 200 sztuk.

We wtorek Lisicki przyznał, że dyrektywa unijna z ub.r., na której wdrożenie państwa UE miały czas do 1 grudnia 2008 r., pozostawiła krajom człon... rozwiń
Avatar
polak / 2 grudnia 2008 r. o 12:06
0
Podobno Pan Tusk jest liberalem co glosil wszem i wobec.
Czy liberalizm stosuje sie wg.jakis kryterium czy jak wygodniej?
Czy Rzad Panstwa ,ktory wybiorczo stosuje przestrzeganie prawa np w sluzbie zdrowia ma to prawo egzekwowac w stosunku do swoich obywateli dla ktorych ogranicza zakupy np na Ukrainie.
Zaslaniajac sie prawem unijnym i rzekomo interesem Polski wprowadzono durny zapis ograniczajacy prawa obywatelskie.
Gdzie sa Panowie wasze obietnice wyborcze ? Co proponujecie ludziom ,ktorzy straca te pare zlotych przez durny przepis.Was to nie dotyczy.
Nasza elita widzi Polska z okien luksusowych limuzyn a jak juz to w otoczeniu ochroniarzy.
Czy istnieje jakis zapis unijny ,ktory zostal tak nagle wprowadzony ,a w unii jestesmy juz pare lat.
Czyzby jakis gorliwy urzednik przypomnial sobie,ze mozna wyrwac ludziom pare zlotych.
Podobno Pan Tusk jest liberalem co glosil wszem i wobec.
Czy liberalizm stosuje sie wg.jakis kryterium czy jak wygodniej?
Czy Rzad Panstwa ,ktory wybiorczo stosuje przestrzeganie prawa np w sluzbie zdrowia ma to prawo egzekwowac w stosunku do swoich obywateli dla ktorych ogranicza zakupy np na Ukrainie.
Zaslaniajac sie prawem unijnym i rzekomo interesem Polski wprowadzono durny zapis ograniczajacy prawa obywatelskie.
Gdzie sa Panowie wasze obietnice wyborcze ? Co proponujecie ludziom ,ktorzy straca te pare zlotych... rozwiń
Avatar
erwin / 26 listopada 2008 r. o 21:05
0
Mnie uczyli w szkole, że wyraz spoza piszemy łacznie i przez ,,s". Proszę o poprawienie błędu bo wstyd mi za dziennikarzy DW. Pewnie ten co wpisytał tekst jest dyslektykiem no cóż!!!
Avatar
~tonymld~ / 26 listopada 2008 r. o 20:44
0
Przeciez zyjemy w kraju, w ktorym wszystko sie robi na przekor obywatelom. od stycznia paczka papierosow ma byc po 10 zl - rzad szuka zyskow i jest to najpewniejsza metoda. tylko ograniczenie wwozu wraz ze wzrostem cen, spowoduje jeszcze wiekszy popyt na torawy z za wschodniej granicy.

to jest polska metoda, dzialac wbrew logice...

wracajac do meritum, w polsce sa rowni i rowniejsi. dla mnie strefa przygraniczna to taki relikt, bo przeciez mamy wolnosc, jesli ktos lubi jezdzic na zakupy na ukraine bo ma blisko, lub jest taniej, to czemu mi sie broni?

jak ktos z strefy przygraniczenj z drugiej strony, jedzie do niemiec na zakupy, nic sie wielkiego nie dzieje...


moim zdaniem wplywy do buzetu z tytulu akcyzy na papierosy nie zwieksza sie diametralnie, za to przemycanie papierosow stanie sie jeszcze lepszym biznewsem - na czym skarb panstwa straci.

ps. czy po nie miala obnizac podatkow?


dobrze ze nie pale.

a jesli chodzi o alkohol, to mam troche stracha, przed tym zza wschodniej granicy - niewiadomo co tam jest.
Przeciez zyjemy w kraju, w ktorym wszystko sie robi na przekor obywatelom. od stycznia paczka papierosow ma byc po 10 zl - rzad szuka zyskow i jest to najpewniejsza metoda. tylko ograniczenie wwozu wraz ze wzrostem cen, spowoduje jeszcze wiekszy popyt na torawy z za wschodniej granicy.

to jest polska metoda, dzialac wbrew logice...

wracajac do meritum, w polsce sa rowni i rowniejsi. dla mnie strefa przygraniczna to taki relikt, bo przeciez mamy wolnosc, jesli ktos lubi jezdzic na zakupy na ukraine... rozwiń
Avatar
zapytajko / 26 listopada 2008 r. o 20:23
0
Jak to się ma do Konstytucji ? Czy mieszkańcy strefy przygranicznej nie są równi wobec prawa ?