Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 listopada 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Internet dla wszystkich. Za dwa lata

5 13 A A

Nie będzie już żadnych "białych plam, szerokopasmowy internet dotrze do każdego zakątka naszego województwa. W Lubelskiem wybudowano już ponad 60 proc. z planowanych 3 tys. km sieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Projekt "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” realizują jeszcze województwa: podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie i lubelskie. - Jeśli chodzi o zaawansowanie prac to jesteśmy liderem tego projektu - podkreśla Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Wybudowanie blisko 3 tys. km sieci umożliwi dostęp do internetu dla ponad 95 proc. gospodarstw domowych naszego województwa. To ważne zwłaszcza na obszarach, które operatorzy internetowi uważają za nieopłacalne. Wszystko ma być gotowe do końca października 2015 r. Pierwszy światłowód położono w marcu k. Biłgoraja. Obecnie kończą się prace m.in. na Podlasiu.

- Finalizujemy budowę światłowodów - potwierdza inżynier kontraktu z ECM Group Polska Paweł Kajkowski.

Projekt zakłada budowę ponad 300 węzłów (dystrybucyjnych i szkieletowych). Infrastruktura powstaje tam, gdzie do tej pory były "białe plamy”. W samym powiecie bialskim węzłów będzie 20.

- Sieć obejmie większość miejscowości z naszej gminy - cieszy się wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski. - Mieszkańcy niecierpliwie czekają na odcinek tzw. "ostatniej mili” i szybki Internet. Liczymy, że w 2016 lub 2017 r. surfowanie będzie już możliwie.
Jednocześnie samorząd wojewódzki prowadzi tzw. dialog konkurencyjny z operatorami zainteresowanymi zarządzaniem, eksploatacją o utrzymaniem powstającej infrastruktury. Chodzi o firmy telekomunikacyjne, które dostarczą Internet bezpośrednio do budynków.

- Zgodnie z europejską agendą cyfrową do 2022 roku powinniśmy dostarczyć szerokopasmowy internet o prędkości przynajmniej 30 Mb/s do wszystkich polskich domów - mówi Bogdan Dombrowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Jego zdaniem, ostatni etap też powinien pójść gładko. - W kolejnej perspektywie finansowej UE przewidywane są również dofinansowania dla firm telekomunikacyjnych - dodaje Dombrowski.

Projekt "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” to największe tego typu przedsięwzięcie w skali całej Unii Europejskiej. Lubelska sieć szerokopasmowa ma kosztować 385 mln zł, z czego 267 mln zł to unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. W ramach projektu jeszcze w tym roku odbędą się szkolenia z obsługi komputera. Natomiast 4 grudnia w Lublinie odbędzie się I Lubelska Konferencja dla Operatorów Telekomunikacyjnych.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janek / 11 listopada 2014 o 08:47
0

Poczekamy, zobaczymy. Jak narazie ja mogę pomarzyć o takich prędkościach. Mi oferują maksymalnie 6 Mb z pingami 80-100. O ironio, jeszcze 3 lata temu, jak mieszkałem w domu z wielkiej płyty miałem 25 Mb z pingami 25-40 za podobne pieniądze.

Avatar
trh / 9 listopada 2014 o 18:25
0

Koszty zostały upublicznione - sieć wybudowana za państwowe i UE pieniądze (czyli nasze podatki), jeszcze do działalności firm dopłacą (-my), natomiast zyski będą prywatyzowane, i jak przyjdzie do ustalania ceny dla końcowego odbiorcy to będzie ona rynkowa - czyli liczona od jedynego konkurenta - tepsy która na wsiach zdziera za kilka Mb z 70zł z utrzymaniem łącza. Czyli można się przygotować gdzieś w okolicach 100zł za te 30Mb, no ale przecież okraść społeczeństwo trzeba, wolny rynek to się nazywa. No i agenda zaliczona bo dostępny jest, a że nikogo nie stać będzie to już jego problem przecież.

Koszty zostały upublicznione - sieć wybudowana za państwowe i UE pieniądze (czyli nasze podatki), jeszcze do działalności firm dopłacą (-my), natomiast zyski będą prywatyzowane, i jak przyjdzie do ustalania ceny dla końcowego odbiorcy to będzie ona rynkowa - czyli liczona od jedynego konkurenta - tepsy która na wsiach zdziera za kilka Mb z 70zł z utrzymaniem łącza. Czyli można się przygotować gdzieś w okolicach 100zł za te 30Mb, no ale przecież okraść społeczeństwo trzeba, wolny rynek to się nazywa. No i agenda zaliczona bo dostępny jest,... rozwiń

Avatar
gość / 9 listopada 2014 o 16:27
0

Sorry takich mamy ... kłamców

"Celem projektu jest zapewnie do 2013 r. dostępu do usług szerokopasmowych dla 90 proc. gospodarstw domowych oraz 100 proc. instytucji publicznych i przedsiębiorców w pięciu województwach Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie)" za: portal "sieć szerokopasmowa polski wschodniej"

 Może i Lublin znajdzie się w tych 90%. Pytanie w którym roku :)


Tak dokładnie. O dziwo właśnie teraz trąbią o sukcesie, który być może wydarzy się za dwa lata. A dwa lata w tej dziedzinie i  jej tempie rozwoju mogą spowodować samowolne wypieki na twarzach głoszących sukces.


Tak dokładnie. O dziwo właśnie teraz trąbią o sukcesie, który być może wydarzy się za dwa lata. A dwa lata w tej dziedzinie i  jej tempie rozwoju mogą spowodować samowolne wypieki na twarzach głoszących sukces.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2014 o 08:53
0

W małych wsiach internet szerokopasmowy będzie, a w mieście Lublinie na osiedlu domków na Sławinku można jedynie kiepską radiówkę mieć, bo światłowodów kłaść się "nie opłaca" :/

Znowu ten "biedny" sławinek.

Avatar
zawiedziony / 8 listopada 2014 o 23:04
0

Minimum 30Mbit/s? Mieszkam w Lublinie w domku na LSM i ciągle mogę mieć co najwyżej 6Mbit/s od telekomuny.

Avatar
Gość / 8 listopada 2014 o 22:32
0

" Wybudowanie blisko 3 tys. km sieci umożliwi dostęp do internetu dla ponad 95 proc. gospodarstw domowych naszego województwa.

To ważne zwłaszcza na obszarach, które operatorzy internetowi uważają za nieopłacalne.

Wszystko ma być gotowe do końca października 2015 r. "

Czy te światłowody (z tego projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej”) mają kłaść też w Lublinie ?

Czy tylko w małych miejscowościach ?

Sorry takich mamy ... kłamców

"Celem projektu jest zapewnie do 2013 r. dostępu do usług szerokopasmowych dla 90 proc. gospodarstw domowych oraz 100 proc. instytucji publicznych i przedsiębiorców w pięciu województwach Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie)" za: portal "sieć szerokopasmowa polski wschodniej"

 Może i Lublin znajdzie się w tych 90%. Pytanie w którym roku :)

Sorry takich mamy ... kłamców

"Celem projektu jest zapewnie do 2013 r. dostępu do usług szerokopasmowych dla 90 proc. gospodarstw domowych oraz 100 proc. instytucji publicznych i przedsiębiorców w pięciu województwach Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie)" za: portal "sieć szerokopasmowa polski wschodniej"

 Może i Lublin znajdzie się w tych 90%. Pytanie w którym roku :)

rozwiń
Avatar
Mada / 8 listopada 2014 o 22:08
0
W małych wsiach internet szerokopasmowy będzie, a w mieście Lublinie na osiedlu domków na Sławinku można jedynie kiepską radiówkę mieć, bo światłowodów kłaść się "nie opłaca" :/
Avatar
genek / 8 listopada 2014 o 21:59
0

" Wybudowanie blisko 3 tys. km sieci umożliwi dostęp do internetu dla ponad 95 proc. gospodarstw domowych naszego województwa.

To ważne zwłaszcza na obszarach, które operatorzy internetowi uważają za nieopłacalne.

Wszystko ma być gotowe do końca października 2015 r. "

Czy te światłowody (z tego projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej”) mają kłaść też w Lublinie ?

Czy tylko w małych miejscowościach ?

" Wybudowanie blisko 3 tys. km sieci umożliwi dostęp do internetu dla ponad 95 proc. gospodarstw domowych naszego województwa.

To ważne zwłaszcza na obszarach, które operatorzy internetowi uważają za nieopłacalne.

Wszystko ma być gotowe do końca października 2015 r. "

rozwiń

Avatar
mmmm / 8 listopada 2014 o 20:08
0

Narozkopywali w tym wojewodztwie wszedzie, w OstrowieLub, Chełmie, Sosnowicy. Czy ktos pilnuje tych robót? Gdzie są kierownicy, jakiś nadzór!!! Jeden wielki rów i hałda ziemi. Czy ten internet jest aż tak niezbędny do zycia, czy nie ma bardziej przydatnych inwestycji, nie lepiej zmodertnizować juz istniejaca infrasrukturę. Za pare lat będzie jak z telefonami stacjonarnymi bo okaże sie że przesył danych bedzie można robic kablem elektrycznym albo fala radiową.

tak internet jest niezbędny w obecnych czasach... i to jest modernizacja obecnej infrastruktury... w niektórych miejscowościach w których jest internet(nie mówiąc o tych co nie ma w ogóle) kable są z lat 80tych i prędkość nie przekracza 1mb/s co w obecnych czasach jest niespotykane w krajach rozwiniętych na takim poziomie jak polska...

tak internet jest niezbędny w obecnych czasach... i to jest modernizacja obecnej infrastruktury... w niektórych miejscowościach w których jest internet(nie mówiąc o tych co nie ma w ogóle) kable są z lat 80tych i prędkość nie przekracza 1mb/s co w obecnych czasach jest niespotykane w krajach rozwiniętych na takim poziomie jak polska...

rozwiń
Avatar
adam / 8 listopada 2014 o 19:02
0

Narozkopywali w tym wojewodztwie wszedzie, w OstrowieLub, Chełmie, Sosnowicy. Czy ktos pilnuje tych robót? Gdzie są kierownicy, jakiś nadzór!!! Jeden wielki rów i hałda ziemi. Czy ten internet jest aż tak niezbędny do zycia, czy nie ma bardziej przydatnych inwestycji, nie lepiej zmodertnizować juz istniejaca infrasrukturę. Za pare lat będzie jak z telefonami stacjonarnymi bo okaże sie że przesył danych bedzie można robic kablem elektrycznym albo fala radiową.

Avatar
Janek / 11 listopada 2014 o 08:47
0

Poczekamy, zobaczymy. Jak narazie ja mogę pomarzyć o takich prędkościach. Mi oferują maksymalnie 6 Mb z pingami 80-100. O ironio, jeszcze 3 lata temu, jak mieszkałem w domu z wielkiej płyty miałem 25 Mb z pingami 25-40 za podobne pieniądze.

Avatar
trh / 9 listopada 2014 o 18:25
0

Koszty zostały upublicznione - sieć wybudowana za państwowe i UE pieniądze (czyli nasze podatki), jeszcze do działalności firm dopłacą (-my), natomiast zyski będą prywatyzowane, i jak przyjdzie do ustalania ceny dla końcowego odbiorcy to będzie ona rynkowa - czyli liczona od jedynego konkurenta - tepsy która na wsiach zdziera za kilka Mb z 70zł z utrzymaniem łącza. Czyli można się przygotować gdzieś w okolicach 100zł za te 30Mb, no ale przecież okraść społeczeństwo trzeba, wolny rynek to się nazywa. No i agenda zaliczona bo dostępny jest, a że nikogo nie stać będzie to już jego problem przecież.

Koszty zostały upublicznione - sieć wybudowana za państwowe i UE pieniądze (czyli nasze podatki), jeszcze do działalności firm dopłacą (-my), natomiast zyski będą prywatyzowane, i jak przyjdzie do ustalania ceny dla końcowego odbiorcy to będzie ona rynkowa - czyli liczona od jedynego konkurenta - tepsy która na wsiach zdziera za kilka Mb z 70zł z utrzymaniem łącza. Czyli można się przygotować gdzieś w okolicach 100zł za te 30Mb, no ale przecież okraść społeczeństwo trzeba, wolny rynek to się nazywa. No i agenda zaliczona bo dostępny jest,... rozwiń

Avatar
gość / 9 listopada 2014 o 16:27
0

Sorry takich mamy ... kłamców

"Celem projektu jest zapewnie do 2013 r. dostępu do usług szerokopasmowych dla 90 proc. gospodarstw domowych oraz 100 proc. instytucji publicznych i przedsiębiorców w pięciu województwach Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie)" za: portal "sieć szerokopasmowa polski wschodniej"

 Może i Lublin znajdzie się w tych 90%. Pytanie w którym roku :)


Tak dokładnie. O dziwo właśnie teraz trąbią o sukcesie, który być może wydarzy się za dwa lata. A dwa lata w tej dziedzinie i  jej tempie rozwoju mogą spowodować samowolne wypieki na twarzach głoszących sukces.


Tak dokładnie. O dziwo właśnie teraz trąbią o sukcesie, który być może wydarzy się za dwa lata. A dwa lata w tej dziedzinie i  jej tempie rozwoju mogą spowodować samowolne wypieki na twarzach głoszących sukces.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2014 o 08:53
0

W małych wsiach internet szerokopasmowy będzie, a w mieście Lublinie na osiedlu domków na Sławinku można jedynie kiepską radiówkę mieć, bo światłowodów kłaść się "nie opłaca" :/

Znowu ten "biedny" sławinek.

Avatar
zawiedziony / 8 listopada 2014 o 23:04
0

Minimum 30Mbit/s? Mieszkam w Lublinie w domku na LSM i ciągle mogę mieć co najwyżej 6Mbit/s od telekomuny.

Avatar
Gość / 8 listopada 2014 o 22:32
0

" Wybudowanie blisko 3 tys. km sieci umożliwi dostęp do internetu dla ponad 95 proc. gospodarstw domowych naszego województwa.

To ważne zwłaszcza na obszarach, które operatorzy internetowi uważają za nieopłacalne.

Wszystko ma być gotowe do końca października 2015 r. "

Czy te światłowody (z tego projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej”) mają kłaść też w Lublinie ?

Czy tylko w małych miejscowościach ?

Sorry takich mamy ... kłamców

"Celem projektu jest zapewnie do 2013 r. dostępu do usług szerokopasmowych dla 90 proc. gospodarstw domowych oraz 100 proc. instytucji publicznych i przedsiębiorców w pięciu województwach Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie)" za: portal "sieć szerokopasmowa polski wschodniej"

 Może i Lublin znajdzie się w tych 90%. Pytanie w którym roku :)

Sorry takich mamy ... kłamców

"Celem projektu jest zapewnie do 2013 r. dostępu do usług szerokopasmowych dla 90 proc. gospodarstw domowych oraz 100 proc. instytucji publicznych i przedsiębiorców w pięciu województwach Polski Wschodniej (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie)" za: portal "sieć szerokopasmowa polski wschodniej"

 Może i Lublin znajdzie się w tych 90%. Pytanie w którym roku :)

rozwiń
Avatar
Mada / 8 listopada 2014 o 22:08
0
W małych wsiach internet szerokopasmowy będzie, a w mieście Lublinie na osiedlu domków na Sławinku można jedynie kiepską radiówkę mieć, bo światłowodów kłaść się "nie opłaca" :/
Avatar
genek / 8 listopada 2014 o 21:59
0

" Wybudowanie blisko 3 tys. km sieci umożliwi dostęp do internetu dla ponad 95 proc. gospodarstw domowych naszego województwa.

To ważne zwłaszcza na obszarach, które operatorzy internetowi uważają za nieopłacalne.

Wszystko ma być gotowe do końca października 2015 r. "

Czy te światłowody (z tego projektu "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej”) mają kłaść też w Lublinie ?

Czy tylko w małych miejscowościach ?

" Wybudowanie blisko 3 tys. km sieci umożliwi dostęp do internetu dla ponad 95 proc. gospodarstw domowych naszego województwa.

To ważne zwłaszcza na obszarach, które operatorzy internetowi uważają za nieopłacalne.

Wszystko ma być gotowe do końca października 2015 r. "

rozwiń

Avatar
mmmm / 8 listopada 2014 o 20:08
0

Narozkopywali w tym wojewodztwie wszedzie, w OstrowieLub, Chełmie, Sosnowicy. Czy ktos pilnuje tych robót? Gdzie są kierownicy, jakiś nadzór!!! Jeden wielki rów i hałda ziemi. Czy ten internet jest aż tak niezbędny do zycia, czy nie ma bardziej przydatnych inwestycji, nie lepiej zmodertnizować juz istniejaca infrasrukturę. Za pare lat będzie jak z telefonami stacjonarnymi bo okaże sie że przesył danych bedzie można robic kablem elektrycznym albo fala radiową.

tak internet jest niezbędny w obecnych czasach... i to jest modernizacja obecnej infrastruktury... w niektórych miejscowościach w których jest internet(nie mówiąc o tych co nie ma w ogóle) kable są z lat 80tych i prędkość nie przekracza 1mb/s co w obecnych czasach jest niespotykane w krajach rozwiniętych na takim poziomie jak polska...

tak internet jest niezbędny w obecnych czasach... i to jest modernizacja obecnej infrastruktury... w niektórych miejscowościach w których jest internet(nie mówiąc o tych co nie ma w ogóle) kable są z lat 80tych i prędkość nie przekracza 1mb/s co w obecnych czasach jest niespotykane w krajach rozwiniętych na takim poziomie jak polska...

rozwiń
Avatar
adam / 8 listopada 2014 o 19:02
0

Narozkopywali w tym wojewodztwie wszedzie, w OstrowieLub, Chełmie, Sosnowicy. Czy ktos pilnuje tych robót? Gdzie są kierownicy, jakiś nadzór!!! Jeden wielki rów i hałda ziemi. Czy ten internet jest aż tak niezbędny do zycia, czy nie ma bardziej przydatnych inwestycji, nie lepiej zmodertnizować juz istniejaca infrasrukturę. Za pare lat będzie jak z telefonami stacjonarnymi bo okaże sie że przesył danych bedzie można robic kablem elektrycznym albo fala radiową.

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ogród Saski: Kończy się remont muszli koncertowej

Ogród Saski: Kończy się remont muszli koncertowej 0 3

Dobiega końca remont muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim

23 tys. lublinian więcej będzie mogło korzystać z darmowej komunikacji miejskiej

23 tys. lublinian więcej będzie mogło korzystać z darmowej komunikacji miejskiej 1 13

Osoby po 65. roku życia mają być zwolnione z opłat za przejazd lubelskimi autobusami oraz trolejbusami. Z biletami pożegnają się już 1 kwietnia, o ile w najbliższy czwartek zgodzi się na to Rada Miasta

Górnik wypożyczył trzech młodych zawodników

Górnik wypożyczył trzech młodych zawodników 0 0

Przemysław Skałecki, Adrian Szczerba oraz Michał Amermajster zostali wypożyczeni z Górnika Łęczna do innych zespołów z niższych klas rozgrywkowych

Czy może dojść do strajku nauczycieli w czasie egzaminu ósmoklasistów?

Czy może dojść do strajku nauczycieli w czasie egzaminu ósmoklasistów? 8 16

Rozpoczęło się drukowanie arkuszy na egzamin ósmoklasistów. Trzydniowy sprawdzian ma się odbyć w połowie kwietnia. O ile nie będzie zapowiadanego na ten czas strajku nauczycieli. Czy ministerstwo edukacji ma plan B?

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 lutego

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 lutego 0 0

W weekend szykuje się sporo ciekawych imprez sportowych. W sobotę o godz. 15 w hali Globus odbędzie się kolejny mecz Azotów Puławy w Pucharze EHF. A w niedzielę w Lublinie zameldują się koszykarki mistrzyń Polski - CCC Polkowice

Miał być parking dla petentów, a parkują urzędnicy. Będą opłaty

Miał być parking dla petentów, a parkują urzędnicy. Będą opłaty 7 11

Płatny parking miał służyć przede wszystkim klientom magistratu w Białej Podlaskiej, tymczasem zdaniem radnych Zjednoczonej Prawicy korzystają z niego... urzędnicy. Miały być opłaty, a na razie jest za darmo. Urząd Miasta zapowiada, że w marcu wszystko wróci do normy

"Pinokio" - premiera nowego spektaklu Teatru Osterwy
2 marca 2019, 17:00

"Pinokio" - premiera nowego spektaklu Teatru Osterwy 0 1

Tym razem Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie (ul. Narutowicza 17) zaprasza na spektakl dla młodszych widzów, choć dobrze będą się na nim bawić również dorośli. 2 marca o godz. 17 będzie miała miejsce premiera przedstawienia "Pinokio" w reżyserii Jakuba Roszkowskiego.

Cena za wysoka, ZTM odrzucił ofertę. Jeszcze poczekamy na autobusy elektryczne w Lublinie

Cena za wysoka, ZTM odrzucił ofertę. Jeszcze poczekamy na autobusy elektryczne w Lublinie 17 15

W czwartek unieważniony został przetarg na dostawę 20 autobusów elektrycznych z kompletem ładowarek. Ze względu na zbyt wysoką cenę Zarząd Transportu Miejskiego odrzucił ofertę czeskiej firmy SOR, która jako jedyna chciała nam sprzedać pojazdy. Zakupy elektrobusów mogą się opóźnić o kolejne pół roku

Michał „Lord” Oleksiejczuk wraca do klatki

Michał „Lord” Oleksiejczuk wraca do klatki 0 0

Zawodnik z miejscowości Barki w sobotę zmierzy się w Pradze z Gianem Villante podczas UFC Fight Night 145

Wyprzedzał i zderzył się czołowo. Trzy osoby trafiły do szpitala [zdjęcia]
galeria

Wyprzedzał i zderzył się czołowo. Trzy osoby trafiły do szpitala [zdjęcia] 0 5

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w miejscowości Podkrasne.

Zjechał z drogi i rozbił się na drzewie. 64-latek zginął na miejscu
galeria

Zjechał z drogi i rozbił się na drzewie. 64-latek zginął na miejscu 10 1

Tragiczny wypadek na DW-812 w m. Lisy (pow. bialski). 64-latek kierujący passatem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Polacy w niedzielę poznają rywali na MŚ U-20

Polacy w niedzielę poznają rywali na MŚ U-20 0 0

Już za trzy miesiące 24 reprezentacje z całego świata przyjadą do naszego kraju na Mistrzostwa Świata do lat 20. Natomiast w najbliższą niedzielę w Gdyni odbędzie się ceremonia losowania grup tego turnieju

Pojawiło się już bardzo dużo skowronków i czajek, które zwiastują nadejście wiosny

Pojawiło się już bardzo dużo skowronków i czajek, które zwiastują nadejście wiosny 51 8

Rozmowa z Sylwestrem Aftyką, przewodniczącym Zarządu Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego

Poznaj Sztukę! Nabór na zajęcia dla młodzieży w Galerii Labirynt

Poznaj Sztukę! Nabór na zajęcia dla młodzieży w Galerii Labirynt 0 0

Do 7 marca można zgłaszać chęć udziału w zajęciach artystycznych ze sztuki współczesnej, które zorganizowane zostaną Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) w terminie od marca do maja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?