Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 lutego 2013 r.
18:24
Edytuj ten wpis

Kajetanówka: Troje zabitych. Kto siedział za kierownicą?

0 32 A A
Trzy osoby nie przeżyły uderzenia mercedesa w drzewo (KPSP Łęczna)
Trzy osoby nie przeżyły uderzenia mercedesa w drzewo (KPSP Łęczna)

W Kajetanówce pod Milejowem mercedes sprinter uderzył w drzewo. Wciąż nie wiadomo, kto kierował mercedesem, który w piątek o 4. nad ranem rozbił się w Kajetanówce. Przez cały piątek policjanci próbowali ustalić też, kim jest jedna z ofiar.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Była jeszcze noc, kiedy na zakręcie kierowca dostawczego mercedesa stracił panowanie nad pojazdem. Samochód obróciło, wyrzuciło na lewe pobocze. Na koniec mercedes uderzył w drzewo.

Strażacy, którzy przyjechali na miejsce tragedii, znaleźli zwłoki trzech osób: dwóch mężczyzn oraz młodej kobiety. Z ustaleniem tożsamości mężczyzn nie było problemu. To mieszkańcy gminy Milejów. Młodszy miał 21 lat, starszy – 41. Przez cały dzień policjanci nie mieli pewności, jak nazywała się zmarła kobieta. Podejrzewano, że to mieszkanka tej samej gminy.

– Tożsamość będzie można ustalić ze stuprocentową pewnością dopiero po okazaniu zwłok rodzinie – powiedziała nam w piątek wieczorem Magdalena Krasna z policji w Łęcznej.

Strażacy jadąc na miejsce wypadku zauważyli idącego poboczem młodego mężczyznę. Policja podejrzewa, że i on jechał mercedesem, który się rozbił – 22-latek miał obrażenia. Kiedy dotarł do domu rodzina wezwała pogotowie, które zabrało go do szpitala. Tracił przytomność, ale udało się zbadać jego trzeźwość.

Miał 0,1 promila alkoholu w organizmie (w Polsce dopuszczalną granicą dla kierowców jest 0,2 promila).
Śledczy przesłuchali też właściciela mercedesa, który kilka godzin przed wypadkiem przekazał samochód mężczyznom. Kto usiadł za kierownicą – nie wiadomo. To podstawowe pytanie, na które prokuratura szuka odpowiedzi.

– Samochód został poddany szczegółowym oględzinom – mówi Dorota Kawa, prokurator rejonowy w Lublinie. – Technicy zabezpieczyli ślady. Zostaną przekazanie do ekspertyz.

Wypadek przypomina tragedię sprzed siedmiu lat w Rudce Kozłowieckiej w gminie Niemce. Jesienią 2006 roku, na zakręcie, auto uderzyło w drzewo. Zginęła czwórka młodych ludzi, dwóch mężczyzn przeżyło. Wiadomo tylko, że jeden z nich kierował. Który? Tego do dziś nie udało się ustalić.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
R..... / 10 lutego 2013 o 07:09
0
jadac ta droga w miejscu wypadku po tragedii drogowcy z samego rana ,na drugi,albo trzeci dzien naprawiali droge.Pewnie zarzadzajacy droga postanowili............
Avatar
[*] / 4 lutego 2013 o 17:46
0
Pogrzeb Patrycji w czwartek (7.02) o 14 w Milejowie..
Pogrzeb Seweryna w piątek (8.02) o 12 w Gliwicach..
Avatar
czytelnik / 3 lutego 2013 o 21:26
0
[quote name='sprinter' timestamp='1359757434' post='728909']
starcie: mercedes kontra drzewo: 1:0 dla drzewa !! mercedes na złom, drzewo nieco odrapane!! a kto siedział za kierownicą?? na pewno jakiś cweeeel, normalny by tak w niewinne drzewo nie przypierd.lił !!
[/quote]Wiesz co, dobrze by było tak tobie w łwb pier***noć,bo głupoty piszesz
Avatar
Michał 123 / 3 lutego 2013 o 17:32
0
Co Wy w ogóle piszecie?!
Po pierwsze 0,00-0,020 jest dopuszczalne ze względu na możliwość błędnego pomiaru, 0,21-0,50 jest wykroczeniem (utrata prawa jazdy, grzywna), powyżej pół promila mamy do czynienia z przestępstwem.
Chłopak który jest w szpitalu miał 0.1 promila a więc według prawa oraz znanym w medycynie oddziaływaniom takiej dawki na organizm BYŁ TRZEŹWY.
Nie pytajcie dlaczego stamtąd uciekł bo nigdy nie byliście na jego miejscu. To była trauma, szok jakiego nie da się opisać. Znane są przypadki że ludzie uczestniczący w wypadkach oddalają się o kilkanaście kilometrów od miejsca wypadku z połamanymi nogami i stanie uniemożliwiającym chodzenie. W normalnych warunkach stan niektórych osób jest taki że nie potrafią się nawet poruszyć, każdy ruch jest niemiłosiernym bólem a w szoku potrafią przejść lub przebiec nieosiągalny dystans. Szok i wpływ stresu na organizm blokuje odczuwanie bólu a tym samym normalne funkcjonowanie mózgu co wyłącza jego logiczne myślenie i funkcjonowanie. Wkleję fragment z innego tematu może da Wam coś do myślenia: Dla mnie jest to niefortunny wypadek i nie osądzam go (chłopaka który przeżył) jako sprawcę czy winnego tego co się stało. Nawet jeśli to on prowadził to czy oznacza to że jest temu winny? Czy naprawdę ktoś uważa że chciałby aby tak się to potoczyło? Dobrze ktoś wcześniej napisał, należy go otoczyć szczególną opieką. Czy on kierował czy nie on, to był świadkiem makabrycznego widoku, niezapomnianej sytuacji, wspomnienia którego nie pozbędzie się do końca życia. Będzie o tym pamiętał zawsze, nie chodzi aby o tym zapomniał a żeby nauczył się z tym żyć. I tu właśnie apel do Was osób które go znają- pomóżcie mu odnaleźć się po tym wypadku, odwiedzajcie go, pokażcie że z nim jesteście, udowodnijcie że wam na nim zależy, że cieszycie się że żyje, niech ma w Was oparcie w najgorszym w jego życiu momencie. Patrycji, Sewerynowi i temu Panu nic nie zwróci już życia. Jedyne co możemy zrobić to pojawić się na ich pogrzebie, na ich grobach i uczynić aby pamięć o nich nie przetrwała tygodnia czy miesiąca ale aby trwała w naszych sercach jak najdłużej.
Co Wy w ogóle piszecie?!
Po pierwsze 0,00-0,020 jest dopuszczalne ze względu na możliwość błędnego pomiaru, 0,21-0,50 jest wykroczeniem (utrata prawa jazdy, grzywna), powyżej pół promila mamy do czynienia z przestępstwem.
Chłopak który jest w szpitalu miał 0.1 promila a więc według prawa oraz znanym w medycynie oddziaływaniom takiej dawki na organizm BYŁ TRZEŹWY.
Nie pytajcie dlaczego stamtąd uciekł bo nigdy nie byliście na jego miejscu. To była trauma, szok jakiego nie da się opisać. Znane są przypadki że ludzie uczest... rozwiń
Avatar
morderca / 3 lutego 2013 o 09:20
0
[quote name='Gość' timestamp='1359753594' post='728880']
jeśli w szpitalu miał 0,1, to w czasie wypadku miał dużo więcej
[/quote]
powinni go posadzić!!!
Avatar
dd / 3 lutego 2013 o 00:23
0
Hej!Po pierwsze ludzie w szoku robia rozne glupie rzeczy!! Po drugie, jesli prowadzil pijany to wszystkie osoby wsiadajac do auta, wiedzialy z kim jada.
Avatar
on.. / 2 lutego 2013 o 23:41
0
Do szpitala trafił dopiero ok 7.10 rano i tam zbadano jego trzezwość czyli ok. 3 godziny po wypadku
Avatar
abc / 2 lutego 2013 o 21:19
0
Wy sie zastanawiacie dlaczego ktos nie przygarnal chlopaka na drodze, ktory wyszedl z auta prawie calo?
A ja sie zastanawiam dlaczego ten chlopak stamtad uciekl? dlaczego nie zadzwonil po pomoc? I kto to zrobil? Kiedy? Moze tam ktos zyl jeszcze?
I chyba czuje sie troche winny skoro nie przyznaje sie ze prowadzil a wszystko na to wskazuje (siedzenie od kierowcy jedyne ocalale, drzwi otwarte od kierowcy otwarte). Latwo przeciez zrucic wine na kogos kto juz nie zyje.
I nie wazne czy dopuszczalne czy nie 0,2! On wiedzial ze pil, skoro stamtad uciekl.
Avatar
x / 2 lutego 2013 o 20:36
0
[quote name='kola' timestamp='1359830053' post='729139']
Niech ktoś wyjaśni wreszcie dziennikarzom, że w Polsce norma dopuszczalna za kierownicą jest 0,00, do 0,2 jest wykroczenie, a powyżej przestępstwo, a więc jazda po alkoholu zawsze wiąże się z z potencjalną odpowiedzialnością.
[/quote]
jestes w błędzie do 0,20 promila jest dopuszczalne
Avatar
kola / 2 lutego 2013 o 19:34
0
Niech ktoś wyjaśni wreszcie dziennikarzom, że w Polsce norma dopuszczalna za kierownicą jest 0,00, do 0,2 jest wykroczenie, a powyżej przestępstwo, a więc jazda po alkoholu zawsze wiąże się z z potencjalną odpowiedzialnością.
Avatar
R..... / 10 lutego 2013 o 07:09
0
jadac ta droga w miejscu wypadku po tragedii drogowcy z samego rana ,na drugi,albo trzeci dzien naprawiali droge.Pewnie zarzadzajacy droga postanowili............
Avatar
[*] / 4 lutego 2013 o 17:46
0
Pogrzeb Patrycji w czwartek (7.02) o 14 w Milejowie..
Pogrzeb Seweryna w piątek (8.02) o 12 w Gliwicach..
Avatar
czytelnik / 3 lutego 2013 o 21:26
0
[quote name='sprinter' timestamp='1359757434' post='728909']
starcie: mercedes kontra drzewo: 1:0 dla drzewa !! mercedes na złom, drzewo nieco odrapane!! a kto siedział za kierownicą?? na pewno jakiś cweeeel, normalny by tak w niewinne drzewo nie przypierd.lił !!
[/quote]Wiesz co, dobrze by było tak tobie w łwb pier***noć,bo głupoty piszesz
Avatar
Michał 123 / 3 lutego 2013 o 17:32
0
Co Wy w ogóle piszecie?!
Po pierwsze 0,00-0,020 jest dopuszczalne ze względu na możliwość błędnego pomiaru, 0,21-0,50 jest wykroczeniem (utrata prawa jazdy, grzywna), powyżej pół promila mamy do czynienia z przestępstwem.
Chłopak który jest w szpitalu miał 0.1 promila a więc według prawa oraz znanym w medycynie oddziaływaniom takiej dawki na organizm BYŁ TRZEŹWY.
Nie pytajcie dlaczego stamtąd uciekł bo nigdy nie byliście na jego miejscu. To była trauma, szok jakiego nie da się opisać. Znane są przypadki że ludzie uczestniczący w wypadkach oddalają się o kilkanaście kilometrów od miejsca wypadku z połamanymi nogami i stanie uniemożliwiającym chodzenie. W normalnych warunkach stan niektórych osób jest taki że nie potrafią się nawet poruszyć, każdy ruch jest niemiłosiernym bólem a w szoku potrafią przejść lub przebiec nieosiągalny dystans. Szok i wpływ stresu na organizm blokuje odczuwanie bólu a tym samym normalne funkcjonowanie mózgu co wyłącza jego logiczne myślenie i funkcjonowanie. Wkleję fragment z innego tematu może da Wam coś do myślenia: Dla mnie jest to niefortunny wypadek i nie osądzam go (chłopaka który przeżył) jako sprawcę czy winnego tego co się stało. Nawet jeśli to on prowadził to czy oznacza to że jest temu winny? Czy naprawdę ktoś uważa że chciałby aby tak się to potoczyło? Dobrze ktoś wcześniej napisał, należy go otoczyć szczególną opieką. Czy on kierował czy nie on, to był świadkiem makabrycznego widoku, niezapomnianej sytuacji, wspomnienia którego nie pozbędzie się do końca życia. Będzie o tym pamiętał zawsze, nie chodzi aby o tym zapomniał a żeby nauczył się z tym żyć. I tu właśnie apel do Was osób które go znają- pomóżcie mu odnaleźć się po tym wypadku, odwiedzajcie go, pokażcie że z nim jesteście, udowodnijcie że wam na nim zależy, że cieszycie się że żyje, niech ma w Was oparcie w najgorszym w jego życiu momencie. Patrycji, Sewerynowi i temu Panu nic nie zwróci już życia. Jedyne co możemy zrobić to pojawić się na ich pogrzebie, na ich grobach i uczynić aby pamięć o nich nie przetrwała tygodnia czy miesiąca ale aby trwała w naszych sercach jak najdłużej.
Co Wy w ogóle piszecie?!
Po pierwsze 0,00-0,020 jest dopuszczalne ze względu na możliwość błędnego pomiaru, 0,21-0,50 jest wykroczeniem (utrata prawa jazdy, grzywna), powyżej pół promila mamy do czynienia z przestępstwem.
Chłopak który jest w szpitalu miał 0.1 promila a więc według prawa oraz znanym w medycynie oddziaływaniom takiej dawki na organizm BYŁ TRZEŹWY.
Nie pytajcie dlaczego stamtąd uciekł bo nigdy nie byliście na jego miejscu. To była trauma, szok jakiego nie da się opisać. Znane są przypadki że ludzie uczest... rozwiń
Avatar
morderca / 3 lutego 2013 o 09:20
0
[quote name='Gość' timestamp='1359753594' post='728880']
jeśli w szpitalu miał 0,1, to w czasie wypadku miał dużo więcej
[/quote]
powinni go posadzić!!!
Avatar
dd / 3 lutego 2013 o 00:23
0
Hej!Po pierwsze ludzie w szoku robia rozne glupie rzeczy!! Po drugie, jesli prowadzil pijany to wszystkie osoby wsiadajac do auta, wiedzialy z kim jada.
Avatar
on.. / 2 lutego 2013 o 23:41
0
Do szpitala trafił dopiero ok 7.10 rano i tam zbadano jego trzezwość czyli ok. 3 godziny po wypadku
Avatar
abc / 2 lutego 2013 o 21:19
0
Wy sie zastanawiacie dlaczego ktos nie przygarnal chlopaka na drodze, ktory wyszedl z auta prawie calo?
A ja sie zastanawiam dlaczego ten chlopak stamtad uciekl? dlaczego nie zadzwonil po pomoc? I kto to zrobil? Kiedy? Moze tam ktos zyl jeszcze?
I chyba czuje sie troche winny skoro nie przyznaje sie ze prowadzil a wszystko na to wskazuje (siedzenie od kierowcy jedyne ocalale, drzwi otwarte od kierowcy otwarte). Latwo przeciez zrucic wine na kogos kto juz nie zyje.
I nie wazne czy dopuszczalne czy nie 0,2! On wiedzial ze pil, skoro stamtad uciekl.
Avatar
x / 2 lutego 2013 o 20:36
0
[quote name='kola' timestamp='1359830053' post='729139']
Niech ktoś wyjaśni wreszcie dziennikarzom, że w Polsce norma dopuszczalna za kierownicą jest 0,00, do 0,2 jest wykroczenie, a powyżej przestępstwo, a więc jazda po alkoholu zawsze wiąże się z z potencjalną odpowiedzialnością.
[/quote]
jestes w błędzie do 0,20 promila jest dopuszczalne
Avatar
kola / 2 lutego 2013 o 19:34
0
Niech ktoś wyjaśni wreszcie dziennikarzom, że w Polsce norma dopuszczalna za kierownicą jest 0,00, do 0,2 jest wykroczenie, a powyżej przestępstwo, a więc jazda po alkoholu zawsze wiąże się z z potencjalną odpowiedzialnością.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 27 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 99 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!