Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 czerwca 2011 r.
7:24
Edytuj ten wpis

Kazimierz Dolny, Brzeźno: Śmiertelne wypadki z udziałem pieszych

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 14 A A
Do wypadków doszło w Kazimierzu Dolnym i Brzeźnie (pow. chełmski) (Archiwum)
Do wypadków doszło w Kazimierzu Dolnym i Brzeźnie (pow. chełmski) (Archiwum)

Do dwóch śmiertelnych wypadków doszło w nocy z czwartku na piątek na drogach woj. lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O godz. 22:15 w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 49-letni kierowca mercedesa potrącił 81-letniego mężczyznę. Na pieszego najechał jeszcze 51-letni kierowca saaba. Poszkodowany zmarł na miejscu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Kilka minut po północy doszło do wypadku w Brzeźnie (pow. chełmski). 51-letni kierowca volkswagena passata potrącił pieszego w wieku ok. 60 lat, który nie został jeszcze zidentyfikowany. Mężczyzna zmarł na miejscu na wypadku. Kierowca passata był trzeźwy.

Policjanci ustalają przyczyny obu wypadków.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca / 30 czerwca 2011 o 14:43
0
Należy rozważyć, czy nie należałoby budować chodników na środku jezdni, bo jak wynika z obserwacji, w niektórych miejscowościach woj. lubelskiego piesi najczęściej poruszają się środkiem jezdni, a ze zwyczajami miejscowymi trudno walczyć.
Avatar
kierowca / 30 czerwca 2011 o 09:14
0
No i czas zacząć egzekwować obowiązki pieszych wynikające z prawa o ruchu drogowym, Art. 11: pieszy w przypadku braku chodnika obowiązany jest poruszać się poboczem lub lub krawędzią jezdni, obowiązkowo po jej lewej stronie i ustępować pierwszeństwa nadjeżdżającym pojazdom.

Jeżeli piesi się do tego nie stosują to ich problem. W samochodzie maskę się wyklepie i nową szybę wstawi. IM ŻYCIA NIKT NIE WRÓCI!!!!!
Avatar
Raadzio / 25 czerwca 2011 o 11:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1308913798' post='493379']
Ale pijany to też człowiek, powinien być ukarany, ale nie natychmiastową karą śmierci! Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma szans!
[/quote]

Nie wiadomo, czy pieszy w Brzeźnie był pijany - jednak nikt rozgarnięty nie wtarga na jezdnię nagle pod nadjeżdżający samochód, a tym bardziej nocą i to jeszcze nie na pasach.
Przez takiego "deb***A" nie dość, że kierowca mógł ucierpieć to jeszcze co ten "IDIOTA" zrobił z samochodem.
To niech pieszy pamięta, że w starciu z samochodem nie ma szans - ciekawe co w takiej sytuacji miał zrobić kierowca.
Ludzie myślcie trochę - kierowca w nocy ma ograniczone pole widzenia i nie jest w stanie dostrzec wszystkiego, a tym bardziej nagle wchodzącego na ulicę pieszego i to jeszcze nie na pasach.
[quote name='Gość' timestamp='1308913798' post='493379']
Ale pijany to też człowiek, powinien być ukarany, ale nie natychmiastową karą śmierci! Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma szans!
[/quote]

Nie wiadomo, czy pieszy w Brzeźnie był pijany - jednak nikt rozgarnięty nie wtarga na jezdnię nagle pod nadjeżdżający samochód, a tym bardziej nocą i to jeszcze nie na pasach.
Przez takiego "deb***A" nie dość, że kierowca mógł ucierpieć to jeszcze co ten "... rozwiń
Avatar
rubin27 / 24 czerwca 2011 o 20:42
0
Sezon dopiero się rozkręca, a co będzie dalej ? przydałoby się więcej rozumu ludziom!!
Avatar
Orliński / 24 czerwca 2011 o 14:44
0
W Kazimierzu Dolnym to dziwne że takich wypadków nie ma codziennie - piesi tam to jak bydło, bezmyślnie chodzą środkiem ulicy.
Avatar
crx / 24 czerwca 2011 o 13:31
0
Jaka tam tragedia!Że dwóch Polaków zginęło-normalka!Gdyby jakiś Amerykanin miał otarcie naskórka to byłaby tragedia!!!
Avatar
Gość / 24 czerwca 2011 o 13:09
0
[quote name='Seeti' timestamp='1308910422' post='493352']
A może prościej byłoby nakazać pieszym poruszającym się po zmroku noszenie kamizelki odblaskowej. Skoro ja jako kierowca mam taki obowiązek to dlaczego pieszy albo rowerzysta nie ma. Też jest uczestnikiem ruchu drogowego.
[/quote]

To też trzeba zrobić. Poza tym niektórzy nie będą przestrzegać, będą pijani chodzić. Ale pijany to też człowiek, powinien być ukarany, ale nie natychmiastową karą śmierci! Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma szans!
[quote name='Seeti' timestamp='1308910422' post='493352']
A może prościej byłoby nakazać pieszym poruszającym się po zmroku noszenie kamizelki odblaskowej. Skoro ja jako kierowca mam taki obowiązek to dlaczego pieszy albo rowerzysta nie ma. Też jest uczestnikiem ruchu drogowego.
[/quote]

To też trzeba zrobić. Poza tym niektórzy nie będą przestrzegać, będą pijani chodzić. Ale pijany to też człowiek, powinien być ukarany, ale nie natychmiastową karą śmierci! Pamiętajmy, że pieszy w starciu ... rozwiń
Avatar
Seeti / 24 czerwca 2011 o 12:13
0
[quote name='Kierowca - okulista' timestamp='1308896580' post='493278']
Przyczyna jest jasna. Większość z nas cierpi na tzw. kurzą ślepotę, która powoduje, że po zmroku nic nie widzimy. Przy słabym oświetleniu trudno zauważyć człowieka na poboczu, zwłaszcza, gdy nie jest ubrany w kamizelkę odblaskową. Należy wprowadzić specjalne badania dla kierowców i przepisy zakazujące osobom z kurzą ślepotą prowadzenia samochodu po zmroku!
[/quote]

A może prościej byłoby nakazać pieszym poruszającym się po zmroku noszenie kamizelki odblaskowej. Skoro ja jako kierowca mam taki obowiązek to dlaczego pieszy albo rowerzysta nie ma. Też jest uczestnikiem ruchu drogowego.
[quote name='Kierowca - okulista' timestamp='1308896580' post='493278']
Przyczyna jest jasna. Większość z nas cierpi na tzw. kurzą ślepotę, która powoduje, że po zmroku nic nie widzimy. Przy słabym oświetleniu trudno zauważyć człowieka na poboczu, zwłaszcza, gdy nie jest ubrany w kamizelkę odblaskową. Należy wprowadzić specjalne badania dla kierowców i przepisy zakazujące osobom z kurzą ślepotą prowadzenia samochodu po zmroku!
[/quote]

A może prościej byłoby nakazać pieszym poruszającym si... rozwiń
Avatar
liquid / 24 czerwca 2011 o 12:02
0
Kierowcom badania można wprowadzić, tylko co wprowadzić na głupotę pieszych po zmroku, którzy chodzą środkiem jezdni po zmroku
Avatar
Ksylena / 24 czerwca 2011 o 10:29
0
Kurza ślepota (ślepota zmierzchowa, nyktalopia, hemeralopia) to wada wzroku polegająca na osłabieniu prawidłowego widzenia w warunkach słabego oświetlenia (zmierzch, słabo oświetlone pomieszczenia) - zaburzenie adaptacji oka do ciemności.
Nazwa kurza ślepota pochodzi od ptaków, które charakteryzują się upośledzeniem widzenia przy słabym oświetleniu.
Kobiety chorują częściej na kurzą ślepotę niż mężczyźni. Nyktalopia jest szczególnie niebezpieczna dla kierowców.

Pierwszym objawem ślepoty zmierzchowej jest przedłużające się upośledzenie widzenia przy przejściu z jasnego, dobrze oświetlonego pomieszczenia do ciemnego np. z pełnego słońca do ciemnej sali kinowej.

Przyczyny kurzej ślepoty:
- niedobór lub brak witaminy A, dieta uboga w produkty zwierzęce i roślinne zawierające β-karoten
- schorzenia siatkówki
- uszkodzenia nerwów wzroku
- wrodzona hemeralopia

Oto domowe sposoby leczenia i wskazówki ułatwiające życie z kurzą ślepotą:

Samodzielna diagnoza prawidłowego widzenia w ciemności - po 5 minutach przebywania w ciemnej sali kinowej każde zdrowe oko powinno widzieć osobę siedzącą obok.

Witamina A ma fundamentalne znaczenie dla ostrości widzenia w ciemności. Uzupełniające dawki tej witaminy mogą w ciągu kilku godzin poprawić widzenie, jednak dodatkowa suplementacja witaminą A wymaga konsultacji lekarskiej. Inne dobroczynne substancje to karotenoidy, czyli beta-karoten (prowitamina A) i luteina. Wskazana jest dieta bogata w surowe marchewki, liście brokuł, słodkie ziemniaki, jarmuż, szpinak, dynie, kapustę i zwierzęcą wątróbkę.

Okulary ze szkłami poprawiającymi widzenie w nocy mogą pomóc nie tylko pilotom ale także kierowcom. Krótkowidze powinni kupić drugą parę okularów o silniejszych szkłach, natomiast osoby, które nie potrzebują okularów za dnia, powinny je mieć w przypadku jazdy nocą.

Nocna jazda samochodem wymaga wykorzystania wszystkich dostępnych sposobów poprawienia widoczności tj. dbałość o czystość reflektorów oraz nie używanie ciemnych okularów, które zmniejszają ilość światła docierającego do oczu.
W pogodny dzień na prostej drodze kierowca widzi odcinek od 400 do 500m. ale w nocy w tych samych warunkach przy wykorzystaniu tylko reflektorów własnego auta widoczność to zaledwie 100-300m.

Patrzenie na prawe pobocze podczas mijania aut nadjeżdżających z przeciwnego kierunku ogranicza oślepienie przez ich reflektory.

Ograniczenie prędkości jazdy zwiększa czas na prawidłową reakcję po pojawieniu się niespodziewanej przeszkody na drodze.

Złe warunki pogodowe, szczególnie mgła i deszcz poważnie utrudniają bezpieczną jazdę.

Przygotowanie planu trasy ułatwia podróż nocą - w miarę możliwości należy wybierać szerokie drogi o małym natężeniu ruchu.

Zbędne ryzyko. Gdy jazda staje się szczególnie niebezpieczna, lepiej zatrzymać się na postoju (nigdy na zakręcie drogi) i kontynuować jazdę dopiero po poprawie warunków.

Najlepiej jeździć tylko w dzień, nawet po dobrze oświetlonych ulicach dużych miast.

PORADA LEKARSKA

Każda osoba cierpiąca na kurzą ślepotę powinna poddać się badaniu okulistycznemu, gdyż może być ona wczesnym objawem postępującej choroby oczu tj. barwnikowe zapalenie/zwyrodnienie siatkówki (retinopatia barwnikowa). Natomiast nieleczone zaburzenia siatkówki mogą prowadzić do całkowitej ślepoty!

REKOMENDOWANE LEKI NATURALNE NA KURZĄ ŚLEPOTĘ
(bogate źródła witaminy A, beta-karotenu i luteiny)

Młody Jęczmień
Spirulina Pacifica
Bioastin
Chlorella
VitaVision
Kurza ślepota (ślepota zmierzchowa, nyktalopia, hemeralopia) to wada wzroku polegająca na osłabieniu prawidłowego widzenia w warunkach słabego oświetlenia (zmierzch, słabo oświetlone pomieszczenia) - zaburzenie adaptacji oka do ciemności.
Nazwa kurza ślepota pochodzi od ptaków, które charakteryzują się upośledzeniem widzenia przy słabym oświetleniu.
Kobiety chorują częściej na kurzą ślepotę niż mężczyźni. Nyktalopia jest szczególnie niebezpieczna dla kierowców.

Pierwszym objawem ślepoty zmierzchowej jest przedłużając... rozwiń
Avatar
kierowca / 30 czerwca 2011 o 14:43
0
Należy rozważyć, czy nie należałoby budować chodników na środku jezdni, bo jak wynika z obserwacji, w niektórych miejscowościach woj. lubelskiego piesi najczęściej poruszają się środkiem jezdni, a ze zwyczajami miejscowymi trudno walczyć.
Avatar
kierowca / 30 czerwca 2011 o 09:14
0
No i czas zacząć egzekwować obowiązki pieszych wynikające z prawa o ruchu drogowym, Art. 11: pieszy w przypadku braku chodnika obowiązany jest poruszać się poboczem lub lub krawędzią jezdni, obowiązkowo po jej lewej stronie i ustępować pierwszeństwa nadjeżdżającym pojazdom.

Jeżeli piesi się do tego nie stosują to ich problem. W samochodzie maskę się wyklepie i nową szybę wstawi. IM ŻYCIA NIKT NIE WRÓCI!!!!!
Avatar
Raadzio / 25 czerwca 2011 o 11:35
0
[quote name='Gość' timestamp='1308913798' post='493379']
Ale pijany to też człowiek, powinien być ukarany, ale nie natychmiastową karą śmierci! Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma szans!
[/quote]

Nie wiadomo, czy pieszy w Brzeźnie był pijany - jednak nikt rozgarnięty nie wtarga na jezdnię nagle pod nadjeżdżający samochód, a tym bardziej nocą i to jeszcze nie na pasach.
Przez takiego "deb***A" nie dość, że kierowca mógł ucierpieć to jeszcze co ten "IDIOTA" zrobił z samochodem.
To niech pieszy pamięta, że w starciu z samochodem nie ma szans - ciekawe co w takiej sytuacji miał zrobić kierowca.
Ludzie myślcie trochę - kierowca w nocy ma ograniczone pole widzenia i nie jest w stanie dostrzec wszystkiego, a tym bardziej nagle wchodzącego na ulicę pieszego i to jeszcze nie na pasach.
[quote name='Gość' timestamp='1308913798' post='493379']
Ale pijany to też człowiek, powinien być ukarany, ale nie natychmiastową karą śmierci! Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma szans!
[/quote]

Nie wiadomo, czy pieszy w Brzeźnie był pijany - jednak nikt rozgarnięty nie wtarga na jezdnię nagle pod nadjeżdżający samochód, a tym bardziej nocą i to jeszcze nie na pasach.
Przez takiego "deb***A" nie dość, że kierowca mógł ucierpieć to jeszcze co ten "... rozwiń
Avatar
rubin27 / 24 czerwca 2011 o 20:42
0
Sezon dopiero się rozkręca, a co będzie dalej ? przydałoby się więcej rozumu ludziom!!
Avatar
Orliński / 24 czerwca 2011 o 14:44
0
W Kazimierzu Dolnym to dziwne że takich wypadków nie ma codziennie - piesi tam to jak bydło, bezmyślnie chodzą środkiem ulicy.
Avatar
crx / 24 czerwca 2011 o 13:31
0
Jaka tam tragedia!Że dwóch Polaków zginęło-normalka!Gdyby jakiś Amerykanin miał otarcie naskórka to byłaby tragedia!!!
Avatar
Gość / 24 czerwca 2011 o 13:09
0
[quote name='Seeti' timestamp='1308910422' post='493352']
A może prościej byłoby nakazać pieszym poruszającym się po zmroku noszenie kamizelki odblaskowej. Skoro ja jako kierowca mam taki obowiązek to dlaczego pieszy albo rowerzysta nie ma. Też jest uczestnikiem ruchu drogowego.
[/quote]

To też trzeba zrobić. Poza tym niektórzy nie będą przestrzegać, będą pijani chodzić. Ale pijany to też człowiek, powinien być ukarany, ale nie natychmiastową karą śmierci! Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma szans!
[quote name='Seeti' timestamp='1308910422' post='493352']
A może prościej byłoby nakazać pieszym poruszającym się po zmroku noszenie kamizelki odblaskowej. Skoro ja jako kierowca mam taki obowiązek to dlaczego pieszy albo rowerzysta nie ma. Też jest uczestnikiem ruchu drogowego.
[/quote]

To też trzeba zrobić. Poza tym niektórzy nie będą przestrzegać, będą pijani chodzić. Ale pijany to też człowiek, powinien być ukarany, ale nie natychmiastową karą śmierci! Pamiętajmy, że pieszy w starciu ... rozwiń
Avatar
Seeti / 24 czerwca 2011 o 12:13
0
[quote name='Kierowca - okulista' timestamp='1308896580' post='493278']
Przyczyna jest jasna. Większość z nas cierpi na tzw. kurzą ślepotę, która powoduje, że po zmroku nic nie widzimy. Przy słabym oświetleniu trudno zauważyć człowieka na poboczu, zwłaszcza, gdy nie jest ubrany w kamizelkę odblaskową. Należy wprowadzić specjalne badania dla kierowców i przepisy zakazujące osobom z kurzą ślepotą prowadzenia samochodu po zmroku!
[/quote]

A może prościej byłoby nakazać pieszym poruszającym się po zmroku noszenie kamizelki odblaskowej. Skoro ja jako kierowca mam taki obowiązek to dlaczego pieszy albo rowerzysta nie ma. Też jest uczestnikiem ruchu drogowego.
[quote name='Kierowca - okulista' timestamp='1308896580' post='493278']
Przyczyna jest jasna. Większość z nas cierpi na tzw. kurzą ślepotę, która powoduje, że po zmroku nic nie widzimy. Przy słabym oświetleniu trudno zauważyć człowieka na poboczu, zwłaszcza, gdy nie jest ubrany w kamizelkę odblaskową. Należy wprowadzić specjalne badania dla kierowców i przepisy zakazujące osobom z kurzą ślepotą prowadzenia samochodu po zmroku!
[/quote]

A może prościej byłoby nakazać pieszym poruszającym si... rozwiń
Avatar
liquid / 24 czerwca 2011 o 12:02
0
Kierowcom badania można wprowadzić, tylko co wprowadzić na głupotę pieszych po zmroku, którzy chodzą środkiem jezdni po zmroku
Avatar
Ksylena / 24 czerwca 2011 o 10:29
0
Kurza ślepota (ślepota zmierzchowa, nyktalopia, hemeralopia) to wada wzroku polegająca na osłabieniu prawidłowego widzenia w warunkach słabego oświetlenia (zmierzch, słabo oświetlone pomieszczenia) - zaburzenie adaptacji oka do ciemności.
Nazwa kurza ślepota pochodzi od ptaków, które charakteryzują się upośledzeniem widzenia przy słabym oświetleniu.
Kobiety chorują częściej na kurzą ślepotę niż mężczyźni. Nyktalopia jest szczególnie niebezpieczna dla kierowców.

Pierwszym objawem ślepoty zmierzchowej jest przedłużające się upośledzenie widzenia przy przejściu z jasnego, dobrze oświetlonego pomieszczenia do ciemnego np. z pełnego słońca do ciemnej sali kinowej.

Przyczyny kurzej ślepoty:
- niedobór lub brak witaminy A, dieta uboga w produkty zwierzęce i roślinne zawierające β-karoten
- schorzenia siatkówki
- uszkodzenia nerwów wzroku
- wrodzona hemeralopia

Oto domowe sposoby leczenia i wskazówki ułatwiające życie z kurzą ślepotą:

Samodzielna diagnoza prawidłowego widzenia w ciemności - po 5 minutach przebywania w ciemnej sali kinowej każde zdrowe oko powinno widzieć osobę siedzącą obok.

Witamina A ma fundamentalne znaczenie dla ostrości widzenia w ciemności. Uzupełniające dawki tej witaminy mogą w ciągu kilku godzin poprawić widzenie, jednak dodatkowa suplementacja witaminą A wymaga konsultacji lekarskiej. Inne dobroczynne substancje to karotenoidy, czyli beta-karoten (prowitamina A) i luteina. Wskazana jest dieta bogata w surowe marchewki, liście brokuł, słodkie ziemniaki, jarmuż, szpinak, dynie, kapustę i zwierzęcą wątróbkę.

Okulary ze szkłami poprawiającymi widzenie w nocy mogą pomóc nie tylko pilotom ale także kierowcom. Krótkowidze powinni kupić drugą parę okularów o silniejszych szkłach, natomiast osoby, które nie potrzebują okularów za dnia, powinny je mieć w przypadku jazdy nocą.

Nocna jazda samochodem wymaga wykorzystania wszystkich dostępnych sposobów poprawienia widoczności tj. dbałość o czystość reflektorów oraz nie używanie ciemnych okularów, które zmniejszają ilość światła docierającego do oczu.
W pogodny dzień na prostej drodze kierowca widzi odcinek od 400 do 500m. ale w nocy w tych samych warunkach przy wykorzystaniu tylko reflektorów własnego auta widoczność to zaledwie 100-300m.

Patrzenie na prawe pobocze podczas mijania aut nadjeżdżających z przeciwnego kierunku ogranicza oślepienie przez ich reflektory.

Ograniczenie prędkości jazdy zwiększa czas na prawidłową reakcję po pojawieniu się niespodziewanej przeszkody na drodze.

Złe warunki pogodowe, szczególnie mgła i deszcz poważnie utrudniają bezpieczną jazdę.

Przygotowanie planu trasy ułatwia podróż nocą - w miarę możliwości należy wybierać szerokie drogi o małym natężeniu ruchu.

Zbędne ryzyko. Gdy jazda staje się szczególnie niebezpieczna, lepiej zatrzymać się na postoju (nigdy na zakręcie drogi) i kontynuować jazdę dopiero po poprawie warunków.

Najlepiej jeździć tylko w dzień, nawet po dobrze oświetlonych ulicach dużych miast.

PORADA LEKARSKA

Każda osoba cierpiąca na kurzą ślepotę powinna poddać się badaniu okulistycznemu, gdyż może być ona wczesnym objawem postępującej choroby oczu tj. barwnikowe zapalenie/zwyrodnienie siatkówki (retinopatia barwnikowa). Natomiast nieleczone zaburzenia siatkówki mogą prowadzić do całkowitej ślepoty!

REKOMENDOWANE LEKI NATURALNE NA KURZĄ ŚLEPOTĘ
(bogate źródła witaminy A, beta-karotenu i luteiny)

Młody Jęczmień
Spirulina Pacifica
Bioastin
Chlorella
VitaVision
Kurza ślepota (ślepota zmierzchowa, nyktalopia, hemeralopia) to wada wzroku polegająca na osłabieniu prawidłowego widzenia w warunkach słabego oświetlenia (zmierzch, słabo oświetlone pomieszczenia) - zaburzenie adaptacji oka do ciemności.
Nazwa kurza ślepota pochodzi od ptaków, które charakteryzują się upośledzeniem widzenia przy słabym oświetleniu.
Kobiety chorują częściej na kurzą ślepotę niż mężczyźni. Nyktalopia jest szczególnie niebezpieczna dla kierowców.

Pierwszym objawem ślepoty zmierzchowej jest przedłużając... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!