Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 listopada 2015 r.
7:17

Koniec koalicji PiS z PSL w powiecie?

0 26 A A

Koniec koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Polskim Stronnictwem Ludowym w powiecie? Wyjaśni się to dzisiaj podczas sesji rady. Według nieoficjalnych informacji nowym starostą ma być Grzegorz Pyrzyna (PiS), a jego zastępcą Antoni Kulpa (PiS). Stanowisko wicestarosty ma stracić Bartosz Piech (PSL).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

28 października, w dniu wyboru na posła, Jerzy Bielecki (PiS) przestał być starostą janowskim. Za czasów jego rządów w powiecie u władzy była większościowa koalicja Prawa i Sprawiedliwości (mają w radzie 8 radnych) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (5 mandatów). PSL miał swojego wicestarostę: Bartosza Piecha.

Wygląda na to, że po wyborach sytuacja we władzach powiatu janowskiego radykalnie się zmieni. Wszystko wskazuje na to, że koalicji z ludowcami już nie będzie. Ma być za to z radnymi Wspólnoty Samorządowej, która ma trzech radnych, czyli Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Potwierdza to Stanisław Mazur, szef janowskich struktur SLD, radny powiatu janowskiego. – Myślę, że dojdziemy do porozumienia. I taka koalicja zostanie zawarta. Takie są uzgodnienia – mówi Mazur.

– Nie mam żadnych oficjalnych informacji na ten temat. Najbliższa sesja albo potwierdzi to, że dotychczasowa koalicja istnieje albo że już jej nie ma – komentuje Piotr Rzetelski, szef powiatowych struktur PSL.

– Rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością są bardzo ciężkie. Sytuacja jest bardzo złożona. Moim zdaniem to, co dzieje się w kraju przekłada się na sytuację w regionie. PiS albo chce PSL zmiękczyć i powiedzieć: Nic nie dostaniecie ale rozmawiajcie z nami o przyszłości. Albo powiedzieć, że chcą przejąć nasz elektorat i wszędzie tam gdzie mogą, to nas wyeliminować.

Rzetelski dodaje, że już rok temu PiS mógł zawrzeć koalicję. – Wystarczył jeden niezależny radny.

W 2014 roku jeden mandat zdobyło bowiem Porozumienie Inicjatyw Samorządowych. Tak się jednak nie stało.

– Myślę, że przy naszej współpracy w powiecie bardziej chodziło o relacje z Urzędem Marszałkowskim (marszałek województwa Sławomir Sosnowski jest z PSL-u - przyp. aut.) – przypuszcza Rzetelski. – Z powiatu janowskiego w sejmiku województwa lubelskiego jest dwóch radnych, oprócz mnie Jan Frania (klub radnych PiS).

Na dzisiaj zaplanowano sesję Rady Powiatu w Janowie Lubelskim. W porządku obrad jest złożenie ślubowania przez nowego radnego, Zenona Sydora, który zastąpi w radzie Jerzego Bieleckiego i podjęcie uchwały w sprawie wyboru nowego starosty. Według nieoficjalnych informacji ma nim zostać Grzegorz Pyrzyna (PiS) a wicestarostą Antoni Kulpa (PiS).

– Nie chcę tych informacji komentować – ucina Bartosz Piech, wicestarosta janowski.

Z byłym starostą janowskim, szefem janowskiego PiS-u, posłem Jerzym Bieleckim nie udało nam się wczoraj skontaktować. Nie odbierał telefonu.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 19:56
0
Józef Wieleba to największy przegrany tego rozdania. I to by było na tyle.
Avatar
Ryszard / 23 listopada 2015 o 19:54
0

..... po kilkutygodniowym okresie dogadywania się i układania z PSL-em i Wspólnotą Samorządową, ostatecznie działacze PiS-u porozumieli się ze Wspólnotą, która do Zarządu Powiatu wprowadziła Stanisława Mazura Czyli koalicja PiSu ze Wspólnotą Samorządową zwaną wcześniej SLD? Od dawna mówiono o PSL że zawiera koalicje z każdą partią, ale że PiS bierze wzorce z PSL w konserwatywnym Janowie. APOKALIPSA

 Z porozumienia między PiS a SLD korzyść odniesie przede wszystkim to pierwsze ugrupowanie. - Połączenie z PiS jest zupełnie nietrafionym pomysłem Mazura, wynika z braku pomysłu na zarządzanie partią i niczego lewicy nie da.. Jedyna korzyść to monopol na pewne usługi. Beneficjentem tej sytuacji może okazać się  ...............?, bo może zgromadzić głosy, które pomogą mu w następnych wyborach. Daj Boże.

Różnica między nimi jest taka jak między winem słodkim a półwytrawnym, czyli prawie żadna. SLD - niby socjaliści ale trochę liberalni. PiS - niby prawica ale socjaliści. WŁAŚCIWY PODZIAŁ TO NIE LEWICA I PRAWICA . TYLKO LEWICA BEZBOŻNA I LEWICA POBOŻNA.

Dlatego mogą się dogadać poza sprawami obyczajowymi. 

Kto na tym wygra, na pewno nie zwykli ludzie. To wszystko nie ma przyszłości, przyniesie jedynie wielkie rozczarowanie i niechęć do rządzących, ale czy im w ogóle  zależy na zwykłych ludziach ?.

 Z porozumienia między PiS a SLD korzyść odniesie przede wszystkim to pierwsze ugrupowanie. - Połączenie z PiS jest zupełnie nietrafionym pomysłem Mazura, wynika z braku pomysłu na zarządzanie partią i niczego lewicy nie da.. Jedyna korzyść to monopol na pewne usługi. Beneficjentem tej sytuacji może okazać się  ...............?, bo może zgromadzić głosy, które pomogą mu w następnych wyborach. Daj Boże.

Różnica między nimi jest ... rozwiń

Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 19:44
0

"żaden z przedstawicieli PSL nie wszedł do Zarządu Powiatu, co nie znaczy, że PSL działa w opozycji (dowód - stuprocentowe poparcie PSL-u, udzielone Grzegorzowi Pyrzynie podczas głosowania).

 
           Sam Starosta Grzegorz Pyrzyna (PiS) był mile zaskoczony wynikiem głosowania - otóż, w głosowaniu tajnym „jak jeden mąż” wszyscy radni zagłosowali za jego kandydaturą. Całkiem dobre notowania miał też typowany przez niego na Wicestarostę Antoni Kulpa (PiS), którego poparło 15 radnych (przy dwóch głosach nieważnych). Kolejni trzej członkowie Zarządu również otrzymali satysfakcjonujące poparcie. I tak, na Sławomira Dworaka zagłosowało 11 radnych (4 było przeciw), Stanisława Mazura poprało 15 radnych (głosów przeciw nie było), a Zenona Zyśkę poparło 14 radnych (przy dwóch głosach przeciw)."
 
PiS jednogłośnie poparło szefa SLD Stanisława Mazura. Zatem, czy jest w maryjnym Janowie siła polityczna, którą możemy nazwać antykomunistyczną? Od prof. Piotrowskiego Dworak też nie był przeciw (pewnie był za).
Czy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” będzie obchodzony z Janowie z koalicjantem czy bez? Może zaproszą na obchody byłego wiceministra z PiS Andrzeja Kryże?

"żaden z przedstawicieli PSL nie wszedł do Zarządu Powiatu, co nie znaczy, że PSL działa w opozycji (dowód - stuprocentowe poparcie PSL-u, udzielone Grzegorzowi Pyrzynie podczas głosowania).

 
           Sam Starosta Grzegorz Pyrzyna (PiS) był mile zaskoczony wynikiem głosowania - otóż, w głosowaniu tajnym „jak jeden mąż” wszyscy radni zagłosowali za jego kandydaturą. Całkiem dobre notowania miał też typowany przez niego na Wicestarostę Antoni Kulpa (PiS), którego poparło 15 radnych (... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 17:55
0
..... po kilkutygodniowym okresie dogadywania się i układania z PSL-em i Wspólnotą Samorządową, ostatecznie działacze PiS-u porozumieli się ze Wspólnotą, która do Zarządu Powiatu wprowadziła Stanisława Mazura Czyli koalicja PiSu ze Wspólnotą Samorządową zwaną wcześniej SLD? Od dawna mówiono o PSL że zawiera koalicje z każdą partią, ale że PiS bierze wzorce z PSL w konserwatywnym Janowie. APOKALIPSA
Avatar
PSL bis / 23 listopada 2015 o 17:43
0

Gdyby Piech jeździł po pieniądze do Lublina to dalej by był wice. Nie zdobył dla Janowa kasy to mu podziękowali. Proste.

Avatar
KRS / 23 listopada 2015 o 16:00
0

No proszę. Nie ma Bieleckiego i jest jedność.Ciekawie się zapowiada.Zobaczymy czy nowy starosta nadaje się na lidera. Jeżeli tak, to radość co niektórych może krótko trwać. Kibicuję staroście. 

Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 15:07
0

Jedynym kandydatem na Starostę Powiatu Janowskiego zaproponowanym przez Marka Grzyba z PSL był Grzegorz Pyrzyna. W głosowaniu tajnym kandydata poparło 17 radych czyli wszyscy.

Czyżby PSL uznało negatywny wpływ swoich rządów na powiat i jednogłośnie poparło nowy układ rządzący? Takiej samokrytyki nawet w PRL-u nie było. Jedynie w Związku  Radzieckim oskarżony oskarżał samego siebie i domagał się najsurowszej kary.

Jedynym kandydatem na Starostę Powiatu Janowskiego zaproponowanym przez Marka Grzyba z PSL był Grzegorz Pyrzyna. W głosowaniu tajnym kandydata poparło 17 radych czyli wszyscy.

Czyżby PSL uznało negatywny wpływ swoich rządów na powiat i jednogłośnie poparło nowy układ rządzą... rozwiń

Avatar
kryształowe myśli / 23 listopada 2015 o 13:49
0

Teraz się okaże na ile nowa władza jest silna. Czy będą w stanie rządzić samodzielnie, czy też będą musieli się podporządkować. Mam nadzieje, że Grzesiek jak i Antek to chłopaki z jajami.

Dajmy im czas i nie oczekujmy cudów w miesiąc czasu. Sam jestem ciekaw jak to będzie.

"..........Polityka bez dobrych wartości, nawet najbardziej sprawna, nie ma sensu. Przynosi zło. Historycznie jest falsyfikowana. Nie oszukujmy się. Nie ma tak, jak w piosence kibiców: „Nic się nie stało Polacy”. Stało się. Wracamy w te same koleiny, które wyznaczały naszą drogę przez historię przez stulecia. Nie wiedza, lecz wiara. Nie konsekwencja, lecz myśl strzelista. Nie rozmowa, lecz dyktat. Nie prawo, lecz decyzje władzy, która ma większość.

 Nie podeptano wiary, lecz w polityce oparto się na wiedzy i rozumie a nie jedynie na wierze. Nie krew, ale rozum stał się drogą do wolności. Nie wrzask, a rozmowa. Wiem, co ważą te słowa. Nie używam ich na co dzień. Jeśli wydobywam te słowa ze swojej intymności, to dlatego, że wiem, że dziś tak trzeba. Znów jesteśmy na rozdrożu. Wtedy, kto mądry, był optymistą. Dzisiaj obawiam się, że jest inaczej. Trzeba się obawiać. Są powody dla obaw. Nie czyste bielą i czerwienią napisane na sztandarach słowo SOLIDARNOŚĆ nas łączy, lecz czarne, białe i płomiennie czerwone gotykiem słowa nienawiści nas dzielą. Idzie radykalizm. Raczej brunatny niż czerwony. Kto zresztą wie jaki? Jeszcze go nie znamy. I lepiej byłoby dla nas, żebyśmy go nie poznali..........."

"..........Polityka bez dobrych wartości, nawet najbardziej sprawna, nie ma sensu. Przynosi zło. Historycznie jest falsyfikowana. Nie oszukujmy się. Nie ma tak, jak w piosence kibiców: „Nic się nie stało Polacy”. Stało się. Wracamy w te same koleiny, które wyznaczały naszą drogę przez historię przez stulecia. Nie wiedza, lecz wiara. Nie konsekwencja, lecz myśl strzeli... rozwiń

Avatar
??? / 23 listopada 2015 o 13:46
0

Czy starosta nowo mianowany to katecheta z zawodu?

Avatar
Rysiek / 23 listopada 2015 o 11:51
0

Do Zarządu Powiatu Janowskiego weszli:

Zjednoczona Prawica:

starosta Grzegorz Pyrzyna PiS ,

wicestarosta Antoni Kulpa PiS,

Sławomir Dworak SP,

Zenon Zyśko PiS

Zjednoczona Lewica: Stanisław Mazur SLD. 

Teraz się okaże na ile nowa władza jest silna. Czy będą w stanie rządzić samodzielnie, czy też będą musieli się podporządkować. Mam nadzieje, że Grzesiek jak i Antek to chłopaki z jajami.

Dajmy im czas i nie oczekujmy cudów w miesiąc czasu. Sam jestem ciekaw jak to będzie.

Teraz się okaże na ile nowa władza jest silna. Czy będą w stanie rządzić samodzielnie, czy też będą musieli się podporządkować. Mam nadzieje, że Grzesiek jak i Antek to chłopaki z jajami.

Dajmy im czas i nie oczekujmy cudów w miesiąc czasu. Sam jestem ciekaw jak to będzie.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 19:56
0
Józef Wieleba to największy przegrany tego rozdania. I to by było na tyle.
Avatar
Ryszard / 23 listopada 2015 o 19:54
0

..... po kilkutygodniowym okresie dogadywania się i układania z PSL-em i Wspólnotą Samorządową, ostatecznie działacze PiS-u porozumieli się ze Wspólnotą, która do Zarządu Powiatu wprowadziła Stanisława Mazura Czyli koalicja PiSu ze Wspólnotą Samorządową zwaną wcześniej SLD? Od dawna mówiono o PSL że zawiera koalicje z każdą partią, ale że PiS bierze wzorce z PSL w konserwatywnym Janowie. APOKALIPSA

 Z porozumienia między PiS a SLD korzyść odniesie przede wszystkim to pierwsze ugrupowanie. - Połączenie z PiS jest zupełnie nietrafionym pomysłem Mazura, wynika z braku pomysłu na zarządzanie partią i niczego lewicy nie da.. Jedyna korzyść to monopol na pewne usługi. Beneficjentem tej sytuacji może okazać się  ...............?, bo może zgromadzić głosy, które pomogą mu w następnych wyborach. Daj Boże.

Różnica między nimi jest taka jak między winem słodkim a półwytrawnym, czyli prawie żadna. SLD - niby socjaliści ale trochę liberalni. PiS - niby prawica ale socjaliści. WŁAŚCIWY PODZIAŁ TO NIE LEWICA I PRAWICA . TYLKO LEWICA BEZBOŻNA I LEWICA POBOŻNA.

Dlatego mogą się dogadać poza sprawami obyczajowymi. 

Kto na tym wygra, na pewno nie zwykli ludzie. To wszystko nie ma przyszłości, przyniesie jedynie wielkie rozczarowanie i niechęć do rządzących, ale czy im w ogóle  zależy na zwykłych ludziach ?.

 Z porozumienia między PiS a SLD korzyść odniesie przede wszystkim to pierwsze ugrupowanie. - Połączenie z PiS jest zupełnie nietrafionym pomysłem Mazura, wynika z braku pomysłu na zarządzanie partią i niczego lewicy nie da.. Jedyna korzyść to monopol na pewne usługi. Beneficjentem tej sytuacji może okazać się  ...............?, bo może zgromadzić głosy, które pomogą mu w następnych wyborach. Daj Boże.

Różnica między nimi jest ... rozwiń

Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 19:44
0

"żaden z przedstawicieli PSL nie wszedł do Zarządu Powiatu, co nie znaczy, że PSL działa w opozycji (dowód - stuprocentowe poparcie PSL-u, udzielone Grzegorzowi Pyrzynie podczas głosowania).

 
           Sam Starosta Grzegorz Pyrzyna (PiS) był mile zaskoczony wynikiem głosowania - otóż, w głosowaniu tajnym „jak jeden mąż” wszyscy radni zagłosowali za jego kandydaturą. Całkiem dobre notowania miał też typowany przez niego na Wicestarostę Antoni Kulpa (PiS), którego poparło 15 radnych (przy dwóch głosach nieważnych). Kolejni trzej członkowie Zarządu również otrzymali satysfakcjonujące poparcie. I tak, na Sławomira Dworaka zagłosowało 11 radnych (4 było przeciw), Stanisława Mazura poprało 15 radnych (głosów przeciw nie było), a Zenona Zyśkę poparło 14 radnych (przy dwóch głosach przeciw)."
 
PiS jednogłośnie poparło szefa SLD Stanisława Mazura. Zatem, czy jest w maryjnym Janowie siła polityczna, którą możemy nazwać antykomunistyczną? Od prof. Piotrowskiego Dworak też nie był przeciw (pewnie był za).
Czy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” będzie obchodzony z Janowie z koalicjantem czy bez? Może zaproszą na obchody byłego wiceministra z PiS Andrzeja Kryże?

"żaden z przedstawicieli PSL nie wszedł do Zarządu Powiatu, co nie znaczy, że PSL działa w opozycji (dowód - stuprocentowe poparcie PSL-u, udzielone Grzegorzowi Pyrzynie podczas głosowania).

 
           Sam Starosta Grzegorz Pyrzyna (PiS) był mile zaskoczony wynikiem głosowania - otóż, w głosowaniu tajnym „jak jeden mąż” wszyscy radni zagłosowali za jego kandydaturą. Całkiem dobre notowania miał też typowany przez niego na Wicestarostę Antoni Kulpa (PiS), którego poparło 15 radnych (... rozwiń
Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 17:55
0
..... po kilkutygodniowym okresie dogadywania się i układania z PSL-em i Wspólnotą Samorządową, ostatecznie działacze PiS-u porozumieli się ze Wspólnotą, która do Zarządu Powiatu wprowadziła Stanisława Mazura Czyli koalicja PiSu ze Wspólnotą Samorządową zwaną wcześniej SLD? Od dawna mówiono o PSL że zawiera koalicje z każdą partią, ale że PiS bierze wzorce z PSL w konserwatywnym Janowie. APOKALIPSA
Avatar
PSL bis / 23 listopada 2015 o 17:43
0

Gdyby Piech jeździł po pieniądze do Lublina to dalej by był wice. Nie zdobył dla Janowa kasy to mu podziękowali. Proste.

Avatar
KRS / 23 listopada 2015 o 16:00
0

No proszę. Nie ma Bieleckiego i jest jedność.Ciekawie się zapowiada.Zobaczymy czy nowy starosta nadaje się na lidera. Jeżeli tak, to radość co niektórych może krótko trwać. Kibicuję staroście. 

Avatar
Gość / 23 listopada 2015 o 15:07
0

Jedynym kandydatem na Starostę Powiatu Janowskiego zaproponowanym przez Marka Grzyba z PSL był Grzegorz Pyrzyna. W głosowaniu tajnym kandydata poparło 17 radych czyli wszyscy.

Czyżby PSL uznało negatywny wpływ swoich rządów na powiat i jednogłośnie poparło nowy układ rządzący? Takiej samokrytyki nawet w PRL-u nie było. Jedynie w Związku  Radzieckim oskarżony oskarżał samego siebie i domagał się najsurowszej kary.

Jedynym kandydatem na Starostę Powiatu Janowskiego zaproponowanym przez Marka Grzyba z PSL był Grzegorz Pyrzyna. W głosowaniu tajnym kandydata poparło 17 radych czyli wszyscy.

Czyżby PSL uznało negatywny wpływ swoich rządów na powiat i jednogłośnie poparło nowy układ rządzą... rozwiń

Avatar
kryształowe myśli / 23 listopada 2015 o 13:49
0

Teraz się okaże na ile nowa władza jest silna. Czy będą w stanie rządzić samodzielnie, czy też będą musieli się podporządkować. Mam nadzieje, że Grzesiek jak i Antek to chłopaki z jajami.

Dajmy im czas i nie oczekujmy cudów w miesiąc czasu. Sam jestem ciekaw jak to będzie.

"..........Polityka bez dobrych wartości, nawet najbardziej sprawna, nie ma sensu. Przynosi zło. Historycznie jest falsyfikowana. Nie oszukujmy się. Nie ma tak, jak w piosence kibiców: „Nic się nie stało Polacy”. Stało się. Wracamy w te same koleiny, które wyznaczały naszą drogę przez historię przez stulecia. Nie wiedza, lecz wiara. Nie konsekwencja, lecz myśl strzelista. Nie rozmowa, lecz dyktat. Nie prawo, lecz decyzje władzy, która ma większość.

 Nie podeptano wiary, lecz w polityce oparto się na wiedzy i rozumie a nie jedynie na wierze. Nie krew, ale rozum stał się drogą do wolności. Nie wrzask, a rozmowa. Wiem, co ważą te słowa. Nie używam ich na co dzień. Jeśli wydobywam te słowa ze swojej intymności, to dlatego, że wiem, że dziś tak trzeba. Znów jesteśmy na rozdrożu. Wtedy, kto mądry, był optymistą. Dzisiaj obawiam się, że jest inaczej. Trzeba się obawiać. Są powody dla obaw. Nie czyste bielą i czerwienią napisane na sztandarach słowo SOLIDARNOŚĆ nas łączy, lecz czarne, białe i płomiennie czerwone gotykiem słowa nienawiści nas dzielą. Idzie radykalizm. Raczej brunatny niż czerwony. Kto zresztą wie jaki? Jeszcze go nie znamy. I lepiej byłoby dla nas, żebyśmy go nie poznali..........."

"..........Polityka bez dobrych wartości, nawet najbardziej sprawna, nie ma sensu. Przynosi zło. Historycznie jest falsyfikowana. Nie oszukujmy się. Nie ma tak, jak w piosence kibiców: „Nic się nie stało Polacy”. Stało się. Wracamy w te same koleiny, które wyznaczały naszą drogę przez historię przez stulecia. Nie wiedza, lecz wiara. Nie konsekwencja, lecz myśl strzeli... rozwiń

Avatar
??? / 23 listopada 2015 o 13:46
0

Czy starosta nowo mianowany to katecheta z zawodu?

Avatar
Rysiek / 23 listopada 2015 o 11:51
0

Do Zarządu Powiatu Janowskiego weszli:

Zjednoczona Prawica:

starosta Grzegorz Pyrzyna PiS ,

wicestarosta Antoni Kulpa PiS,

Sławomir Dworak SP,

Zenon Zyśko PiS

Zjednoczona Lewica: Stanisław Mazur SLD. 

Teraz się okaże na ile nowa władza jest silna. Czy będą w stanie rządzić samodzielnie, czy też będą musieli się podporządkować. Mam nadzieje, że Grzesiek jak i Antek to chłopaki z jajami.

Dajmy im czas i nie oczekujmy cudów w miesiąc czasu. Sam jestem ciekaw jak to będzie.

Teraz się okaże na ile nowa władza jest silna. Czy będą w stanie rządzić samodzielnie, czy też będą musieli się podporządkować. Mam nadzieje, że Grzesiek jak i Antek to chłopaki z jajami.

Dajmy im czas i nie oczekujmy cudów w miesiąc czasu. Sam jestem ciekaw jak to będzie.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 1 0

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 0 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 5 3

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 11 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 10 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 9 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 3 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 2 4

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!