Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 lutego 2009 r.
19:56
Edytuj ten wpis

Kto nazwie lotnisko w Świdniku?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A

Jesteśmy głównym udziałowcem spółki Port Lotniczy Lublin, a lotnisko ma być nazwane poza naszymi plecami? - dziwą się władze Lublina. I mają pretensję o to, że ktoś bez nich ogłosił konkurs na nazwę portu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nazwę dla lotniska powinna wybrać osoba ciesząca się wielkim autorytetem wśród mieszkańców - uważa Marta Jakubaszek, lublinianka i instruktorka aerobiku. - Ktoś, kogo decyzja będzie zaakceptowana przez większość ludzi.

Tymczasem konkurs na nazwę odbywa się już na łamach "Kuriera Lubelskiego”. Komisja - spośród propozycji zgłoszonych przez mieszkańców - ma wybrać pięć najlepszych. Redakcja lokalnej gazety organizuje ten konkurs wspólnie z marszałkiem województwa i spółką Port Lotniczy Lublin, która lotnisko ma zbudować. To nie podoba się władzom Lublina.

- Prezydent nie może stać z boku, skoro miasto jest większościowym udziałowcem spółki - mówi Leszek Daniewski, radny PO. Pierwszy zgłosił zastrzeżenia na czwartkowej sesji Rady Miasta.

Takim obrotem sprawy zdziwiona jest także Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta miasta. - Nie rozumiem, jak można pominąć akcjonariusza, który ma prawie 54 proc. udziałów w spółce, a niebawem będzie miał 75 proc. - mówi oburzona. - Nie wiem, jak to się stało, że marszałek postanowił sam lotnisko nazywać. Dowiedziałam się o tym od dziennikarzy.

Zaskoczona jest nawet... spółka Port Lotniczy Lublin, która jest współorganizatorem konkursu. - To nie był nasz pomysł. "Kurier” zgłosił się do nas z tym jakiś czas temu. Odpisaliśmy, że owszem, chętnie, ale jest jeszcze za wcześnie, a poza tym debata musi być szersza - stwierdza Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Wybór nazwy miał wyglądać inaczej. - Konkurs powinien być organizowany przez wszystkie media. I odbyć się w momencie, gdy zapadnie decyzja o pozwoleniu na budowę. Chcieliśmy powołać komisję, do której weszliby akcjonariusze, władze spółki i specjaliści z dziedziny marketingu - wyjaśnia Jankowski. - Decyzja o tym konkursie zapadła bez nas. Podobno były to ustalenia między "Kurierem” a marszałkiem województwa - dodaje.

- Można to potraktować jako pewną zabawę, burzę mózgów - wyjaśnia Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa. - Ale chcielibyśmy, żeby konkurs wyłonił nazwę. Nie będzie jej zatwierdzał marszałek, ale komisja i chcielibyśmy, żeby miasto miało w niej swoich przedstawicieli.

Zamieszaniem zdziwiony jest Dariusz Kotlarz, redaktor naczelny "Kuriera”: Władze Lublina nie zgłaszały do nas żadnych pretensji w związku z tym, że organizujemy taki konkurs wspólnie z marszałkiem i spółką.

Ratusz konkursem się nie przejmuje i zamierza wybrać swoich przedstawicieli do specjalnej kapituły, która zajmie się nazywaniem lotniska. - Konkursu nikt nie deprecjonuje. Kapituła może skorzystać z tych propozycji, może też z innych - mówi Kołodziej-Wnuk. - Potrzeba tu mądrej decyzji - dodaje.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktosik / 22 lutego 2009 o 21:00
0
[url="http://www.youtube.com/watch?v=EyPhhptupJc&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=EyPhhptupJc...feature=related[/url] obejrzyjcie . Niby nic wspólnego z tym tematem nie ma, a jednak ma Części filmu jest 9, proponuję obejrzeć wszystkie i zacząć myśleć.
Avatar
ktosik / 22 lutego 2009 o 20:54
0
Capri, nie musze nic sprawdzać, bo to wszystko wiem. Znam nawet kolejnośc jaka Rząd uchwalił w rozbudowach, modernizacjach, budowach lotnisk. Od tego zależa środki unijne jakie sie dostanie i czy wogóle sie dostanie. Cieszy mnie to, ze zauważyłeś, ze jest to faktycznie budowa a nie rozbudowa lotniska. Jak to ma sie do wszytkich potrzebnych dokumentów, od planów zagospodarowania po decyzje lokalizacyjne ( niepotrzebane zreszta przy rozbudowie) po dzielenie kasy. Ano ma sie nijak. Długi temat jak rzeka. Nie przekonuję juz nikogo do swoich racji, bo szkoda prądu na tych których prasa, telewizja i propaganda zezarła szare komórki. Pozdrawiam Cie Capri
Capri, nie musze nic sprawdzać, bo to wszystko wiem. Znam nawet kolejnośc jaka Rząd uchwalił w rozbudowach, modernizacjach, budowach lotnisk. Od tego zależa środki unijne jakie sie dostanie i czy wogóle sie dostanie. Cieszy mnie to, ze zauważyłeś, ze jest to faktycznie budowa a nie rozbudowa lotniska. Jak to ma sie do wszytkich potrzebnych dokumentów, od planów zagospodarowania po decyzje lokalizacyjne ( niepotrzebane zreszta przy rozbudowie) po dzielenie kasy. Ano ma sie nijak. Długi temat jak rzeka. Nie przekonuję juz nikogo do swoich racj... rozwiń
Avatar
CAPRI / 22 lutego 2009 o 18:46
0
ktosik napisał:
Port nie jest połozony w gminie Ś, port ma być połozony w gminie Wólka, Mełgiew, troszke Świdnik. Kolejność nie jest przypadkowa. Tyle temu portowi nieistniejącemu do Świdnika jak mnie do Marsa.

"ktosiku" drogi, masz rację Port Lotniczy czyli droga startowa, drogi kołowania, t.zw. stojanki, magazyny paliw, budynek obsługi pasażerów i wiele innych obiektów jest planowany na terenie trzech gmin i DWÓCH powiatów. Z tego powodu można się spodziewać wielu "zabawnych" sytuacji. Np gmina Ś. będzie oczekiwała na profity z racji położenia na jej terenie prawie całej infrastrukturu obsługi pasażerów z budynkiem "portu" włącznie. A wracając do nazwy. Port Lotniczy Lublin może nosić różne nazwy ale lotnisko zawsze będzie Świdnik. To zostało zafixowane w momencie podjęcia decyzji o ROZBUDOWIE dotychczasowego lotniska (pierwszy wariant). Pomimo zmiany koncepcji i de facto budowy nowego lotniska dalej jest to traktowane jako modernizacja tego trawiastego. Dlaczego? Bo to pozwala na obejście wielu procedur związanych z wprowadzeniem lotniska cywilnego do eksploatacji. Ciekawe jak długo ten szfindel będzie funkcjonował? Jeśli jesteś ciekawy to wpisz do wyszukiwarki taki skrót - AIP i dokładnie poczytaj.

"ktosiku" drogi, masz rację Port Lotniczy czyli droga startowa, drogi kołowania, t.zw. stojanki, magazyny paliw, budynek obsługi pasażerów i wiele innych obiektów jest planowany na terenie trzech gmin i DWÓCH powiatów. Z tego powodu można się spodziewać wielu "zabawnych" sytuacji. Np gmina Ś. będzie oczekiwała na profity z racji położenia na jej terenie prawie całej infrastrukturu obsługi pasażerów z budynkiem "portu" włącznie. A wracając do nazwy. Port Lotniczy Lublin może nosić różne nazwy ... rozwiń
Avatar
toto / 22 lutego 2009 o 14:47
0
mash napisał:
Nawet nie wiecie jak mi ulżyło jak sie dowiedziałem, że lotnisko zamiast w Niedźwiadzie powstanie w Świdniku! Za spryskane zrzutem awaryjnym paliwem działki i domy, smród, hałas non stop, zero dzikiej zwierzyny. Dziękujemy!

Co ty trujesz paliwo lotnicze iest lotne przy awaryjnym zrzucie wyparowuje w powietrzu i niedolatuje do ziemi,o iakim ty
smrodzie myślisz a zwierzynę to faktycznie w tej dziurze masz
o ziemi,o iakim ty
smrodzie myślisz a zwierzynę to faktycznie w tej dziurze masz rozwiń
Avatar
mash / 22 lutego 2009 o 13:28
0
Nawet nie wiecie jak mi ulżyło jak sie dowiedziałem, że lotnisko zamiast w Niedźwiadzie powstanie w Świdniku! Za spryskane zrzutem awaryjnym paliwem działki i domy, smród, hałas non stop, zero dzikiej zwierzyny. Dziękujemy!
Avatar
wodnik szuwarek / 22 lutego 2009 o 10:47
0
A NIE MOŻE BYĆ TO PO PROSTU "PORT LOTNICZY LUBLIN"??????????????????LUDZIE NIE MACIE NIC DO ROBOTY?? PANOWIE RADNI I TY ZARZĄDZIE MIASTA "L" - CZY NIE MACIE WIĘKSZYCH PROBLEMÓW?? JEŚLI JUŻ MA BYĆ NAZWA TO PROPONUJĘ: "PORT LOTNICZY IM.POROZUMIENIA PALIKOTA Z BRAĆMI KACZYŃSKIMI"
Avatar
Misiek / 21 lutego 2009 o 21:41
0
Motłoch może sobie urządzać konkursy, a władza i tak Jana Pawła II nazwie. Życiński pokropi, a pierwszy samolot na nowym lotnisku będzie się nazywał B(enedykt)-16. A jakie kody będzie miało to lotnisko? Kraków ma EPKK i KRK, to w Lublinie będzie EPKW (Karol Wojtyła), EPPP (Papieża Polaka) lub EPOS (Ojca Świętego) no i zamiast LBL będzie JP2. Natomiast radiowy kod wywoławczy nie będzie Lublin Kwadrat (jak np. Katowice Kwadrat albo Radawiec Kwadrat), tylko Lublin Krzyż.
Avatar
ktosik / 21 lutego 2009 o 21:18
0
Port nie jest połozony w gminie Ś, port ma być połozony w gminie Wólka, Mełgiew, troszke Świdnik. Kolejność nie jest przypadkowa. Tyle temu portowi nieistniejącemu do Świdnika jak mnie do Marsa.
Avatar
CAPRI / 21 lutego 2009 o 13:55
0
Teraz powinni dać głos świdniccy. Port jest przecież położony ( w planach) na terenie gminy Ś. Śmiało chłopcy od Jaksona. Pokażcie, że nie wypadliście sroce spod ogona. Też macie prawo do głupot.
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 13:51
0
A nie może raz być normalnie czyli bez idiotycznych nazw po prostu PORT LOTNICZY ŚWIDNIK???
Avatar
ktosik / 22 lutego 2009 o 21:00
0
[url="http://www.youtube.com/watch?v=EyPhhptupJc&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=EyPhhptupJc...feature=related[/url] obejrzyjcie . Niby nic wspólnego z tym tematem nie ma, a jednak ma Części filmu jest 9, proponuję obejrzeć wszystkie i zacząć myśleć.
Avatar
ktosik / 22 lutego 2009 o 20:54
0
Capri, nie musze nic sprawdzać, bo to wszystko wiem. Znam nawet kolejnośc jaka Rząd uchwalił w rozbudowach, modernizacjach, budowach lotnisk. Od tego zależa środki unijne jakie sie dostanie i czy wogóle sie dostanie. Cieszy mnie to, ze zauważyłeś, ze jest to faktycznie budowa a nie rozbudowa lotniska. Jak to ma sie do wszytkich potrzebnych dokumentów, od planów zagospodarowania po decyzje lokalizacyjne ( niepotrzebane zreszta przy rozbudowie) po dzielenie kasy. Ano ma sie nijak. Długi temat jak rzeka. Nie przekonuję juz nikogo do swoich racji, bo szkoda prądu na tych których prasa, telewizja i propaganda zezarła szare komórki. Pozdrawiam Cie Capri
Capri, nie musze nic sprawdzać, bo to wszystko wiem. Znam nawet kolejnośc jaka Rząd uchwalił w rozbudowach, modernizacjach, budowach lotnisk. Od tego zależa środki unijne jakie sie dostanie i czy wogóle sie dostanie. Cieszy mnie to, ze zauważyłeś, ze jest to faktycznie budowa a nie rozbudowa lotniska. Jak to ma sie do wszytkich potrzebnych dokumentów, od planów zagospodarowania po decyzje lokalizacyjne ( niepotrzebane zreszta przy rozbudowie) po dzielenie kasy. Ano ma sie nijak. Długi temat jak rzeka. Nie przekonuję juz nikogo do swoich racj... rozwiń
Avatar
CAPRI / 22 lutego 2009 o 18:46
0
ktosik napisał:
Port nie jest połozony w gminie Ś, port ma być połozony w gminie Wólka, Mełgiew, troszke Świdnik. Kolejność nie jest przypadkowa. Tyle temu portowi nieistniejącemu do Świdnika jak mnie do Marsa.

"ktosiku" drogi, masz rację Port Lotniczy czyli droga startowa, drogi kołowania, t.zw. stojanki, magazyny paliw, budynek obsługi pasażerów i wiele innych obiektów jest planowany na terenie trzech gmin i DWÓCH powiatów. Z tego powodu można się spodziewać wielu "zabawnych" sytuacji. Np gmina Ś. będzie oczekiwała na profity z racji położenia na jej terenie prawie całej infrastrukturu obsługi pasażerów z budynkiem "portu" włącznie. A wracając do nazwy. Port Lotniczy Lublin może nosić różne nazwy ale lotnisko zawsze będzie Świdnik. To zostało zafixowane w momencie podjęcia decyzji o ROZBUDOWIE dotychczasowego lotniska (pierwszy wariant). Pomimo zmiany koncepcji i de facto budowy nowego lotniska dalej jest to traktowane jako modernizacja tego trawiastego. Dlaczego? Bo to pozwala na obejście wielu procedur związanych z wprowadzeniem lotniska cywilnego do eksploatacji. Ciekawe jak długo ten szfindel będzie funkcjonował? Jeśli jesteś ciekawy to wpisz do wyszukiwarki taki skrót - AIP i dokładnie poczytaj.

"ktosiku" drogi, masz rację Port Lotniczy czyli droga startowa, drogi kołowania, t.zw. stojanki, magazyny paliw, budynek obsługi pasażerów i wiele innych obiektów jest planowany na terenie trzech gmin i DWÓCH powiatów. Z tego powodu można się spodziewać wielu "zabawnych" sytuacji. Np gmina Ś. będzie oczekiwała na profity z racji położenia na jej terenie prawie całej infrastrukturu obsługi pasażerów z budynkiem "portu" włącznie. A wracając do nazwy. Port Lotniczy Lublin może nosić różne nazwy ... rozwiń
Avatar
toto / 22 lutego 2009 o 14:47
0
mash napisał:
Nawet nie wiecie jak mi ulżyło jak sie dowiedziałem, że lotnisko zamiast w Niedźwiadzie powstanie w Świdniku! Za spryskane zrzutem awaryjnym paliwem działki i domy, smród, hałas non stop, zero dzikiej zwierzyny. Dziękujemy!

Co ty trujesz paliwo lotnicze iest lotne przy awaryjnym zrzucie wyparowuje w powietrzu i niedolatuje do ziemi,o iakim ty
smrodzie myślisz a zwierzynę to faktycznie w tej dziurze masz
o ziemi,o iakim ty
smrodzie myślisz a zwierzynę to faktycznie w tej dziurze masz rozwiń
Avatar
mash / 22 lutego 2009 o 13:28
0
Nawet nie wiecie jak mi ulżyło jak sie dowiedziałem, że lotnisko zamiast w Niedźwiadzie powstanie w Świdniku! Za spryskane zrzutem awaryjnym paliwem działki i domy, smród, hałas non stop, zero dzikiej zwierzyny. Dziękujemy!
Avatar
wodnik szuwarek / 22 lutego 2009 o 10:47
0
A NIE MOŻE BYĆ TO PO PROSTU "PORT LOTNICZY LUBLIN"??????????????????LUDZIE NIE MACIE NIC DO ROBOTY?? PANOWIE RADNI I TY ZARZĄDZIE MIASTA "L" - CZY NIE MACIE WIĘKSZYCH PROBLEMÓW?? JEŚLI JUŻ MA BYĆ NAZWA TO PROPONUJĘ: "PORT LOTNICZY IM.POROZUMIENIA PALIKOTA Z BRAĆMI KACZYŃSKIMI"
Avatar
Misiek / 21 lutego 2009 o 21:41
0
Motłoch może sobie urządzać konkursy, a władza i tak Jana Pawła II nazwie. Życiński pokropi, a pierwszy samolot na nowym lotnisku będzie się nazywał B(enedykt)-16. A jakie kody będzie miało to lotnisko? Kraków ma EPKK i KRK, to w Lublinie będzie EPKW (Karol Wojtyła), EPPP (Papieża Polaka) lub EPOS (Ojca Świętego) no i zamiast LBL będzie JP2. Natomiast radiowy kod wywoławczy nie będzie Lublin Kwadrat (jak np. Katowice Kwadrat albo Radawiec Kwadrat), tylko Lublin Krzyż.
Avatar
ktosik / 21 lutego 2009 o 21:18
0
Port nie jest połozony w gminie Ś, port ma być połozony w gminie Wólka, Mełgiew, troszke Świdnik. Kolejność nie jest przypadkowa. Tyle temu portowi nieistniejącemu do Świdnika jak mnie do Marsa.
Avatar
CAPRI / 21 lutego 2009 o 13:55
0
Teraz powinni dać głos świdniccy. Port jest przecież położony ( w planach) na terenie gminy Ś. Śmiało chłopcy od Jaksona. Pokażcie, że nie wypadliście sroce spod ogona. Też macie prawo do głupot.
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 13:51
0
A nie może raz być normalnie czyli bez idiotycznych nazw po prostu PORT LOTNICZY ŚWIDNIK???
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 0

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 0 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 7

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 6 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.