Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 grudnia 2010 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Marszałek w Wilkowie. Samorządowcy poszukają pieniędzy dla powodzian

0 36 A A

Brakujące pieniądze na wynajem mieszkań dla powodzian zapewni samorząd województwa. Fundusze mają trafić do gminy Wilków przed Bożym Narodzeniem. Są niezbędne, bo część poszkodowanych nie może jeszcze wrócić do swoich domów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W dwanaście osób mieszkamy w dwóch kontenerach – mówi Krystyna Urbaniak z Zastowa Polanowskiego. – Kiedy przyszły mrozy, dogrzewaliśmy się elektrycznym piecykiem i dało się wytrzymać. Tylko rachunki za prąd będą wysokie.

Na domu rodziny Urbaniaków widać jeszcze ślady powodzi. Woda dotarła na piętro. Na pomieszczenia na parterze udało się doprowadzić do stanu surowego.

– W środku i tak jest okropna wilgoć, woda cieknie ze ścian – dodaje pani Krystyna. – Z zewnątrz też podchodzi woda. Bez dokładnego osuszenia trudno cokolwiek tu wykańczać. W tych warunkach samo nie wyschnie. Potrzebne są osuszacze, ale trudno je załatwić.

W zdobyciu niezbędnego sprzętu mają pomóc władze powiatu i lokalna pomoc społeczna.

Do zakończenia remontu, rodzina planuje zostać w kontenerze. Jeśli jednak przyjdą duże mrozy, trzeba się będzie wyprowadzić Powodzianie mogą liczyć na dopłaty do wynajmu mieszkań. Niestety, w gminie Wilków kończą się na to pieniądze.

– Będę wnioskował o dodatkowe fundusze dla gminy – mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa. – Musimy dokładnie poznać potrzeby i skierować pieniądze tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

W środę przedstawiciele władz Lubelszczyzny odwiedzili powodzian. Spotkali się też z samorządowcami z Wilkowa.

– W czwartek przekażemy marszałkowi dokładną informację na temat potrzebnych środków – mówi Grzegorz Teresiński, wójt gminy Wilków. – Z własnych funduszy nie jesteśmy w stanie opłacić wynajmu mieszkań.

Liczbę rodzin mieszkających w kontenerach można dziś policzyć na palcach jedne ręki. Nie znaczy to, że reszta powodzian uporała się odbudową domów.

Mieszkają często w spartańskich warunkach, zajmując przybudówki i domy w stanie surowym. W dokończeniu prac przeszkadza zima i brak pieniędzy.

– Mury odnowione, ale na remont dachu potrzebujemy ponad 80 tys. zł – mówi Agnieszka Surzym, która razem z mężem i piątką dzieci mieszka w Kolonii Wilków. – Nasz budynek zajmuje sześć rodzin. Na zmianę wynosimy z poddasza wiadra śniegu. Kiedy topnieje, woda cieknie do mieszkań. Nie mamy pieniędzy na remont.

Rodziny w podobnej sytuacji są w całej gminie. Większość z nich nie będzie w stanie zakończyć remontów w tym roku. Pieniądze z odszkodowań często są niewystarczające, a szans na dodatkowe środki na razie nie widać.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaaa / 19 grudnia 2010 o 12:43
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
Gość / 18 grudnia 2010 o 16:39
0
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]

To nie nowość , oni muszą nachapać się pierwsi, a jak zostanie z pańskiego stołu to dla was - współczuję
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 17 grudnia 2010 o 18:24
0
[quote name='lubelak' timestamp='1292520905' post='406853']
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
[/quote]
To chodzi o rodzinke z wilkowa.
Avatar
lubelak / 16 grudnia 2010 o 18:35
0
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
Avatar
powodzian / 14 grudnia 2010 o 15:16
0
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
[/quote]
Wiem o kogo chodzi oni idą po trupach do celu
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wied... rozwiń
Avatar
milki / 13 grudnia 2010 o 20:30
0
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]
jesteś naprawdę światowy: od ministerstwa1 jakiego?
marszałek - to samorząd województwa i wały na rzekach, od rządu i ministerstw to wojewoda!!!!
od nich są też inne urzędy, zależy od kompetencji...
wyborca Grabczuka, PO, a nie wie, kto, gdzie i jak?
najlepszy minister RR nie zrobi nic, jeśli samorządy są do d...py.
Taka prawda
a gminy powodziowe takie są: zalane celem ratunku kazimierza, itd aż po warszawę.
i dlatego media je POpierają, bo dzięki temu sami nie pływają
Wójtom? Byli od tego, żeby NIE ZALAĆ! spisali się, nie ma co...zalało wszystkie konta bankowe...i o to chodzi
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 13 grudnia 2010 o 19:25
0
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast mysl... rozwiń
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 o 22:19
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
111 / 12 grudnia 2010 o 14:28
0
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał-potwór który wytrzymałby jescze ze dwa metry, taki sam od Włostowic do Puław, a w biednej Parchatce trzeba było worki układać, bo by się przelało?
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał... rozwiń
Avatar
ślepy / 12 grudnia 2010 o 09:37
0
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś taka woda , że Wisła zaleje wszystko co sie tylko da od źródeł do ujścia, i Warszawę i Kazimierz też, a te wszystkie teorie spiskowe to są może i atrakcyjne ale dla sinych nosów spod sklepu i ciemnego luda, państwo polskie jest zbyt słabe by wysadzić w tajemnicy jakikolwiek wał
ahoj
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś... rozwiń
Avatar
aaaa / 19 grudnia 2010 o 12:43
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
Gość / 18 grudnia 2010 o 16:39
0
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]

To nie nowość , oni muszą nachapać się pierwsi, a jak zostanie z pańskiego stołu to dla was - współczuję
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 17 grudnia 2010 o 18:24
0
[quote name='lubelak' timestamp='1292520905' post='406853']
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
[/quote]
To chodzi o rodzinke z wilkowa.
Avatar
lubelak / 16 grudnia 2010 o 18:35
0
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
Avatar
powodzian / 14 grudnia 2010 o 15:16
0
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
[/quote]
Wiem o kogo chodzi oni idą po trupach do celu
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wied... rozwiń
Avatar
milki / 13 grudnia 2010 o 20:30
0
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]
jesteś naprawdę światowy: od ministerstwa1 jakiego?
marszałek - to samorząd województwa i wały na rzekach, od rządu i ministerstw to wojewoda!!!!
od nich są też inne urzędy, zależy od kompetencji...
wyborca Grabczuka, PO, a nie wie, kto, gdzie i jak?
najlepszy minister RR nie zrobi nic, jeśli samorządy są do d...py.
Taka prawda
a gminy powodziowe takie są: zalane celem ratunku kazimierza, itd aż po warszawę.
i dlatego media je POpierają, bo dzięki temu sami nie pływają
Wójtom? Byli od tego, żeby NIE ZALAĆ! spisali się, nie ma co...zalało wszystkie konta bankowe...i o to chodzi
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 13 grudnia 2010 o 19:25
0
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast mysl... rozwiń
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 o 22:19
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
111 / 12 grudnia 2010 o 14:28
0
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał-potwór który wytrzymałby jescze ze dwa metry, taki sam od Włostowic do Puław, a w biednej Parchatce trzeba było worki układać, bo by się przelało?
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał... rozwiń
Avatar
ślepy / 12 grudnia 2010 o 09:37
0
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś taka woda , że Wisła zaleje wszystko co sie tylko da od źródeł do ujścia, i Warszawę i Kazimierz też, a te wszystkie teorie spiskowe to są może i atrakcyjne ale dla sinych nosów spod sklepu i ciemnego luda, państwo polskie jest zbyt słabe by wysadzić w tajemnicy jakikolwiek wał
ahoj
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 0 16

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 52 17

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 48 8

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 95 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 6 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 28 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 10

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 1

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

Biała Podlaska: Dzieła Bazylego Albiczuka w konserwacji

Biała Podlaska: Dzieła Bazylego Albiczuka w konserwacji 2 0

Muzeum Południowego Podlasia podda konserwacji ponad 90 prac Bazylego Albiczuka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!