Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 grudnia 2010 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Marszałek w Wilkowie. Samorządowcy poszukają pieniędzy dla powodzian

0 36 A A

Brakujące pieniądze na wynajem mieszkań dla powodzian zapewni samorząd województwa. Fundusze mają trafić do gminy Wilków przed Bożym Narodzeniem. Są niezbędne, bo część poszkodowanych nie może jeszcze wrócić do swoich domów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W dwanaście osób mieszkamy w dwóch kontenerach – mówi Krystyna Urbaniak z Zastowa Polanowskiego. – Kiedy przyszły mrozy, dogrzewaliśmy się elektrycznym piecykiem i dało się wytrzymać. Tylko rachunki za prąd będą wysokie.

Na domu rodziny Urbaniaków widać jeszcze ślady powodzi. Woda dotarła na piętro. Na pomieszczenia na parterze udało się doprowadzić do stanu surowego.

– W środku i tak jest okropna wilgoć, woda cieknie ze ścian – dodaje pani Krystyna. – Z zewnątrz też podchodzi woda. Bez dokładnego osuszenia trudno cokolwiek tu wykańczać. W tych warunkach samo nie wyschnie. Potrzebne są osuszacze, ale trudno je załatwić.

W zdobyciu niezbędnego sprzętu mają pomóc władze powiatu i lokalna pomoc społeczna.

Do zakończenia remontu, rodzina planuje zostać w kontenerze. Jeśli jednak przyjdą duże mrozy, trzeba się będzie wyprowadzić Powodzianie mogą liczyć na dopłaty do wynajmu mieszkań. Niestety, w gminie Wilków kończą się na to pieniądze.

– Będę wnioskował o dodatkowe fundusze dla gminy – mówi Krzysztof Hetman, marszałek województwa. – Musimy dokładnie poznać potrzeby i skierować pieniądze tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

W środę przedstawiciele władz Lubelszczyzny odwiedzili powodzian. Spotkali się też z samorządowcami z Wilkowa.

– W czwartek przekażemy marszałkowi dokładną informację na temat potrzebnych środków – mówi Grzegorz Teresiński, wójt gminy Wilków. – Z własnych funduszy nie jesteśmy w stanie opłacić wynajmu mieszkań.

Liczbę rodzin mieszkających w kontenerach można dziś policzyć na palcach jedne ręki. Nie znaczy to, że reszta powodzian uporała się odbudową domów.

Mieszkają często w spartańskich warunkach, zajmując przybudówki i domy w stanie surowym. W dokończeniu prac przeszkadza zima i brak pieniędzy.

– Mury odnowione, ale na remont dachu potrzebujemy ponad 80 tys. zł – mówi Agnieszka Surzym, która razem z mężem i piątką dzieci mieszka w Kolonii Wilków. – Nasz budynek zajmuje sześć rodzin. Na zmianę wynosimy z poddasza wiadra śniegu. Kiedy topnieje, woda cieknie do mieszkań. Nie mamy pieniędzy na remont.

Rodziny w podobnej sytuacji są w całej gminie. Większość z nich nie będzie w stanie zakończyć remontów w tym roku. Pieniądze z odszkodowań często są niewystarczające, a szans na dodatkowe środki na razie nie widać.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aaaa / 19 grudnia 2010 r. o 12:43
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
Gość / 18 grudnia 2010 r. o 16:39
0
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]

To nie nowość , oni muszą nachapać się pierwsi, a jak zostanie z pańskiego stołu to dla was - współczuję
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 17 grudnia 2010 r. o 18:24
0
[quote name='lubelak' timestamp='1292520905' post='406853']
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
[/quote]
To chodzi o rodzinke z wilkowa.
Avatar
lubelak / 16 grudnia 2010 r. o 18:35
0
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
Avatar
powodzian / 14 grudnia 2010 r. o 15:16
0
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
[/quote]
Wiem o kogo chodzi oni idą po trupach do celu
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wied... rozwiń
Avatar
milki / 13 grudnia 2010 r. o 20:30
0
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]
jesteś naprawdę światowy: od ministerstwa1 jakiego?
marszałek - to samorząd województwa i wały na rzekach, od rządu i ministerstw to wojewoda!!!!
od nich są też inne urzędy, zależy od kompetencji...
wyborca Grabczuka, PO, a nie wie, kto, gdzie i jak?
najlepszy minister RR nie zrobi nic, jeśli samorządy są do d...py.
Taka prawda
a gminy powodziowe takie są: zalane celem ratunku kazimierza, itd aż po warszawę.
i dlatego media je POpierają, bo dzięki temu sami nie pływają
Wójtom? Byli od tego, żeby NIE ZALAĆ! spisali się, nie ma co...zalało wszystkie konta bankowe...i o to chodzi
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 13 grudnia 2010 r. o 19:25
0
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast mysl... rozwiń
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 r. o 22:19
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
111 / 12 grudnia 2010 r. o 14:28
0
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał-potwór który wytrzymałby jescze ze dwa metry, taki sam od Włostowic do Puław, a w biednej Parchatce trzeba było worki układać, bo by się przelało?
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał... rozwiń
Avatar
ślepy / 12 grudnia 2010 r. o 09:37
0
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś taka woda , że Wisła zaleje wszystko co sie tylko da od źródeł do ujścia, i Warszawę i Kazimierz też, a te wszystkie teorie spiskowe to są może i atrakcyjne ale dla sinych nosów spod sklepu i ciemnego luda, państwo polskie jest zbyt słabe by wysadzić w tajemnicy jakikolwiek wał
ahoj
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś... rozwiń
Avatar
aaaa / 19 grudnia 2010 r. o 12:43
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
Gość / 18 grudnia 2010 r. o 16:39
0
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]

To nie nowość , oni muszą nachapać się pierwsi, a jak zostanie z pańskiego stołu to dla was - współczuję
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 17 grudnia 2010 r. o 18:24
0
[quote name='lubelak' timestamp='1292520905' post='406853']
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
[/quote]
To chodzi o rodzinke z wilkowa.
Avatar
lubelak / 16 grudnia 2010 r. o 18:35
0
witam a czy ta rodzinka od tych aut i motorków nie jest czasem z miejscowości brzozowa za potwierdzenie tej informacji był bym wdzięczny bo pomagałem tam pewnej rodzinie z małym dzieckiem
Avatar
powodzian / 14 grudnia 2010 r. o 15:16
0
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
[/quote]
Wiem o kogo chodzi oni idą po trupach do celu
[quote name='Irena' timestamp='1292264758' post='404809']
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wied... rozwiń
Avatar
milki / 13 grudnia 2010 r. o 20:30
0
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,aby sobie robić reklamę.Dzisiaj marszałek sobie przypomniał?A gdzie był wcześniej?Z ministerstwa odpowiadał za Lubelszczyznę i co?A no mamy ostatnie miejsce w kraju we wszystkich wskażnikach.Jedynie piersze w uposażeniu marszałka!
[/quote]
jesteś naprawdę światowy: od ministerstwa1 jakiego?
marszałek - to samorząd województwa i wały na rzekach, od rządu i ministerstw to wojewoda!!!!
od nich są też inne urzędy, zależy od kompetencji...
wyborca Grabczuka, PO, a nie wie, kto, gdzie i jak?
najlepszy minister RR nie zrobi nic, jeśli samorządy są do d...py.
Taka prawda
a gminy powodziowe takie są: zalane celem ratunku kazimierza, itd aż po warszawę.
i dlatego media je POpierają, bo dzięki temu sami nie pływają
Wójtom? Byli od tego, żeby NIE ZALAĆ! spisali się, nie ma co...zalało wszystkie konta bankowe...i o to chodzi
[quote name='Josef46' timestamp='1291886310' post='401771']
Niech marszałek zapyta swoich kolesiów z zarządu/Sosnowski,Bratkowski,Sobczak,Grabczuk/dlaczego nie pomogli powodzianom ,jak był na to czas?Od czerwca do zimy.Wydzielone pieniądze przez sejmik 7 czerwca dotarły do Wilkowa 7 pażdziernika.To tak się pomagają ludziom kiedy przeżywają tragedię?To tak postępują Ci co żywią i bronią/PSL/? Nikt nie pomagał wójtom,kiedy woda zmiatała wszystko z powierzchni,natomiast wszyscy przyjeżdżali przed wyborami na wały ,... rozwiń
Avatar
Irena / 13 grudnia 2010 r. o 19:25
0
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast myslec o remoncie domu kupili sobie samochód ( marka i rocznik nie byle jaki)maja ciagnik, motory (nie wsk)tylko lepszej klasy i teraz kupili sobie drugi samochód.Nie wierzylam pojechalam pod wskazany adres i co zobaczyłam to wszysko (nie widziałam tylko motorów) co ci ludzie powiedzieli. W pierwszej chwili pomyslałam za co skoro dzwoniąc do nich mowili mi, ze nie maja dziecku nawet na mleko i jest im bardzo ciezko.Nie weszłam do domu, ale postanowiłam zadzwonic i jak by nigdy nic spytałam sie czy potrzebuja jeszcze pomocy i co usłyszałam jak to im jest bardzo ciezko.Nie wiele myslac zaproponowalam tej pani sprzedaz jednego samochodu zaniemówila a ja sie rozłaczyłam nie mówiac nawet do widzenia.Teraz wiem napewno, ze duzo stracili bogaci a zyskali cwaniaki, wykorzystujac ludzka dobroc.Pozdrawiam tych kturym jest naprawde bardzo ciezko.
Przeczytałam art w czerwcu potrzebna pomoc powodzianom.Młodzi ludzie nowy dom taka tragedia, wzruszyłam sie było podane nr konta i nr tel, wiec ze szczerego serca zaczelam pomagac.W grudniu,a ze mam około 70 km do wilkowa, postanowiłam odwiedzic tereny po powodziowe i tych młodych ludzi, kturym pomagałam.Dojechałam do koscioła gdzie stało pare osob, wiec ja pytam o to nazwisko, wszyscy ich znali, ale ja jeszcze byłam ciekawa jak im sie po tej powodzi wiedzie, wiec sie dowiedziałam ze jeszcze pierwsza woda nie zeszla a ci panstwo zamiast mysl... rozwiń
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 r. o 22:19
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
111 / 12 grudnia 2010 r. o 14:28
0
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał-potwór który wytrzymałby jescze ze dwa metry, taki sam od Włostowic do Puław, a w biednej Parchatce trzeba było worki układać, bo by się przelało?
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]
Mnie tam interesowało jedno - dlaczego w Bochotnicy jest wał... rozwiń
Avatar
ślepy / 12 grudnia 2010 r. o 09:37
0
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś taka woda , że Wisła zaleje wszystko co sie tylko da od źródeł do ujścia, i Warszawę i Kazimierz też, a te wszystkie teorie spiskowe to są może i atrakcyjne ale dla sinych nosów spod sklepu i ciemnego luda, państwo polskie jest zbyt słabe by wysadzić w tajemnicy jakikolwiek wał
ahoj
[quote name='x' timestamp='1292078722' post='403479']
Jestem tego samego zdania, ale ...

Zauważ, że wały w jednych miejscach powstają bez większego problemu, a w innych mimo starań jakimś cudem ciągle coś z nimi jest nie tak. Zauważ też, że gdyby wody było minimalnie więcej, to Warszawa by pływała. Ergo ... nie opłaca się utrzymywać wałów w niektórych miejscach, bo w innych trzeba je będzie jeszcze bardziej powiększać.
[/quote]

wały to tylko iluzja bezpieczeństwa, przyjdzie kiedyś... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Więcej nowych zakażeń niż ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Więcej nowych zakażeń niż ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

W woj. lubelskim odnotowano do tej pory 1020 przypadków zakażenia koronawirusem. Dzisiaj kolejne osoby miały pozytywne wyniki badań na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 4 sierpnia.

Pióropusz dymu nad Bejrutem. Miastem wstrząsnęła potężna eksplozja
film

Pióropusz dymu nad Bejrutem. Miastem wstrząsnęła potężna eksplozja

Bejrut, Liban. Potężna eksplozja wstrząsnęła portową dzielnicą Bejrutu. Według libańskiego ministerstwa zdrowia, do wybuchu doszło wskutek pożaru magazynu wypełnionego fajerwerkami. Wiele osób jest rannych. Władze weryfikują wstępne hipotezy na temat okoliczności eksplozji.

W Polsce urodziło się wyjątkowe dziecko. "Spodziewaliśmy się, że będzie duże, ale nie aż tak"
film

W Polsce urodziło się wyjątkowe dziecko. "Spodziewaliśmy się, że będzie duże, ale nie aż tak"

Piekary Śląskie (woj. śląskie). W Piekarach Śląskich przyszła na świat dziewczynka ważąca prawie 7 kg i mierząca 66 cm. Maja jest jednym z największych noworodków w Polsce. Przyszła na świat drogą cesarskiego cięcia. Zarówno 35-letnia mama, jak i dziecko czują się dobrze.

"Pobiegnij z Marszałkiem" - akcja na 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Puławach
16 sierpnia 2020, 14:00

"Pobiegnij z Marszałkiem" - akcja na 100-lecie Bitwy Warszawskiej w Puławach

Aż cztery trasy, w tym symboliczną na 1920 metrów, przygotowali organizatorzy wyjątkowej sportowej akcji w Puławach na 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. 16 sierpnia w Pałacu Czartoryskich odbędzie się wspólne świętowanie z inicjatywą "Pobiegnij z Marszałkiem" na czele.

Sposób na wnętrza z PRL. Odnawiamy łazienkę

Sposób na wnętrza z PRL. Odnawiamy łazienkę

Remont łazienek zaprojektowanych w czasach PRL to często spore wyzwanie. Utrudnieniem może być złe rozplanowanie pomieszczenia, czy instalacja poprowadzona na ścianach. Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić

Wiaty do odpoczynku w toną w śmieciach. "Być może to miejsce sprzątane jest zbyt rzadko"

Wiaty do odpoczynku w toną w śmieciach. "Być może to miejsce sprzątane jest zbyt rzadko"

W ciągu ostatnich lat w mieście i okolicznych gminach powstało kilka nowych miejsc wypoczynku – chodzi o drewniane wiaty stojące przy pieszych i rowerowych szlakach. Niestety większość z nich dotyka ten sam problem – są regularnie zaśmiecane.

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Policjanci już się szkolą, bo to głównie oni będą zajmować się nietrzeźwymi, którzy teraz trafiają do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Miejska placówka jest droga w utrzymaniu i od 31 października przestanie istnieć. Co ciekawe, zyskają na tym trzeźwiejący. Policja chce mniej za taki pobyt niż miasto

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Powoli zawodnicy z najróżniejszych dyscyplin sportowych wracają do gry. To samo można powiedzieć także na temat futbolu amerykańskiego. W najbliższych tygodniach rozgrywki będą wyglądały jednak zupełnie inaczej. Rywalizacja będzie się toczyć w ramach trzech turniejów.

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofała jedną partię produktu "Mielonka Tyrolska" Kraina Wędlin ze sprzedaży po tym, jak wykryto w niej bakterie Listeria monocytogenes. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że spożycie tego jedzenia może grozić chorobą.

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Radnego dziwią wydatki gminy na boisko w sytuacji, gdy oszczędza się na oświetleniu ulicznym. – Trzeba pomóc – odpowiada wójt gminy Biała Podlaska.

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki
galeria

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki

18 drzew z os. Szymanowskiego planował wyciąć LPEC, a 2 Spółdzielnia Mieszkaniowa Czechów. Po poniedziałkowej wizji lokalnej przedstawicieli inwestora i Biura Miejskiego Architekta Zieleni skala wycinki będzie mniejsza

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie
12 sierpnia 2020, 19:00

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie

Organizatorzy XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2020 zapraszają na koncert z udziałem Roberta Grudnia i Jerzego Zelnika poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920. Wydarzenie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 19 w Kościele pw. Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II).

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

W przyszłym roku trzeba będzie więcej zapłacić za używanie radia lub telewizora. Zdecydowała o tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]
galeria

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]

Od dzisiaj czynna jest już Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim. Na przestrzeni użyczonej bezpłatnie przez miasto lokal uruchomił Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”. Lokal serwuje kawę i lody, nie kupimy tu alkoholu. Kafejka ma być czynna od godz. 10 do 22 we wszystkie dni tygodnia.

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"
Rozmowa

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"

Rozmowa z ks. Emilem Mazurem, dyrektorem Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej (SMAL), który pokonał koronawirusa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!