Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 lipca 2013 r.
10:08
Edytuj ten wpis

"Mieszkam w centrum, śmieci nie odbiera nikt. Nie otwieramy okien" (LISTY CZYTELNIKÓW)

0 25 A A
Tak wygląda podwórko przy ul.Cyruliczej 4.W piwnicach stoi woda ,po kolana i strasznie śmierdzi .Śmi
Tak wygląda podwórko przy ul.Cyruliczej 4.W piwnicach stoi woda ,po kolana i strasznie śmierdzi .Śmi

Od 1 lipca obowiązuje ustawa śmieciowa. Dzięki nowym przepisom miały zniknąć m.in. dzikie wysypiska śmieci, a według Głównego Inspektora Ochrony Środowiska ustawa miała wzmocnić lokalne więzi społeczne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I wzmocniła, tylko że efekt jest odwrotny od zakładanego. Bezradni mieszkańcy są źli na ustawodawców, i wprost sugerują, że teraz najwygodniej będzie wyrzucać worki do lasu. Oto, jakie spostrzeżenia na temat nowych przepisów mają nasi Czytelnicy (zachowano oryginalną pisownię):

Co mam robić z popiołem?

Mieszkam w miejscowości Mętów należącej do gminy Głusk. Nowa ustawa śmieciowa miała między innymi przyczynić się do likwidacji dzikich wysypisk śmieci. Natomiast z instrukcji dotyczącej segregacji śmieci wynika, iż gmina nie będzie odbierać od mieszkańców popiołu, który to należy zagospodarować na własnej nieruchomości. W tej gminie większość domów ogrzewana jest węglem i czy taka decyzja przyczyni się do likwidacji dzikich wysypisk

Jeden wielki żart

U mnie w Majdanie Mętowskim (gmina Głusk) wywóz śmieci to jeden wielki żart. Musimy butelki i nakrętki wyrzucać oddzielnie, zdejmować etykiety i suszyć puste butelki.

To jeszcze w miarę normalne, ale szkło - każdy kolor do innego worka, śmieci biodegradowalne (ogryzki jabłek, skórki bananów) należy wrzucać do kompostownika, który nie wszyscy mają. Metal do innego worka, a papier do innego i trzeba wyciągać zszywki z każdej gazety i zeszytu! A pozostałe odpady do pojemnika, który i tak stoi pełny od ponad miesiąca.

Pozdrawiam, mieszkaniec.

Smród się unosi

Jestem mieszkanką Lublina. Mieszkamy w centrum przy ul.Piłsudskiego. Tutaj śmieci nie odbiera nikt... nie ma pojemników, ani worków.

Stos śmieci leży w miejscu, gdzie kiedyś stały pojemniki. Smród odpadów unosi się wraz z powiewem wiatru. Także o otwartym oknie możemy tylko pomarzyć. Bardzo dobrze widzą to urzędnicy z Urzędu Skarbowego przy ul. Narutowicza, gdyż ich okna właśnie skierowane są na śmietnik, który rośnie za nasza kamienicą.

Zosia

Wiadomo, że nic nie wiadomo

Piszę do Was w temacie wywozu śmieci w Lublinie przez firmę Kom-Eko. Z tego co mi było wiadomo grafiki wywozu miały zostać dostarczone do każdego gospodarstwa domowego.

Ja, póki co takiego grafiku nie mam, dostał tylko sąsiad kartkę z wydrukiem od pana co to nic nie wiedział, nic nie słyszał i na żadne pytanie nie odpowie, bo on tylko nosi i ma niewiele tych kartek.
Pewnie dlatego wybiórczo rozdał co mu dali...

Drugi temat, to czas w jakim wywóz może być realizowany. Dowiedziałem się od sąsiada, że następnego dnia mają zabierać śmieci z pojemnika.

Patrząc na wcześniejsze wywozy (koło południa) stwierdziłem, że jak wystawię śmietnik rano ok. 7, to będzie dobrze.

Niestety przed godz 6 rano obudził mnie łomot śmieciarki, która już zabierała śmieci. Nie zdążyłem dogonić śmieciarki i teraz odpady śmierdzą i gniją...

Wprowadzenie tej ustawy spowoduje tylko to, że nikt za nic nie będzie odpowiedzialny. Pani z urzędu mówi, że to sprawa firmy, która wywozi - firma, że urzędu. Takie odbijanie piłeczki czeka nas podatników.

Wcześniej opcja przejścia do konkurencji była gwarantem poszanowania klienta teraz zatem będziemy mogli o tym zapomnieć.

Pozdrawiam
Michał

Do lasu?

Piszę do Państwa z Parczewa. Około 3 Lipca zadzwoniłem do Urzędu Miasta i Gminy w Parczewie w celu uzyskania informacji na temat segregowania śmieci - kazano mi zadzwonić do ZUK-u ( Zakład Usług Komunalnych w Parczewie - firma przed 1 Lipca i obecnie po 1 Lipca odbiera śmieci na terenie Parczewa i okolic ).

W ZUK-u odebrała telefon Pani - nie przedstawiła się, zapytałem gdzie mogę przywieść śmieci - plastik wielogabarytowy ( stare połamane ogrodowe meble wykonane z plastiku oraz rury i rynny plastikowe ). Miałem nadzieję usłyszeć, że można to przywieść do siedziby ZUK-u w Parczewie na ulicy Piwonia, do jakiegoś dużego pojemnika takiego typu, jak stoją na osiedlach.

Pani odpowiedziała mi: Kierowca sprzed domu tego nie odbierze. Będzie trzeba za to zapłacić, nie wie ile, bo musi się zapytać kierownika, podziękowałem i zakończyłem rozmowę.

Albo Pani nie jest do końca poinformowana albo coś jest nie tak. Co mam zrobić z tym plastikiem ? Spalić go w piecu? Wywieść go do lasu?

Pozdrawiam Krzysztof

Koszów brak, śmieci na ulicy

Zapraszam do miejscowości Borkowizna w gminie Niedrzwica Duża. Za tydzień ma być odbiór śmieci, ale do dziś dolna część tej miejscowości nie ma koszy. Natomiast na drodze gminnej którą ma jeździć śmieciarka, leżą dwie kupy tłucznia wysypane we wrześniu 2012 roku nie rozsypane do dziś przez gminę. Mimo wielu próśb mieszkańców i wielu obietnic władz gminy i firmy "Nałęcz", która zajmuje się utrzymaniem dróg. Droga ta jest od 10 miesięcy praktycznie nieprzejezdna

Pozdrawiam,
mieszkaniec

Segregacja to komedia

Jestem mieszkanką gminy Niemce. U nas segregacja śmieci to jakaś komedia. Nie segregujemy na plastik, szkło i papier, jak w innych gminach tylko na frakcję suchą i mokrą (razem papier, szkło i plastik). Mamy myć pojemniki, zrywać naklejki z słoików, a same śmieci będą zabierane tylko dwa razy w miesiącu (raz frakcja sucha raz mokra), co uważam za zdecydowanie za małą ilość. Na dodatek cena za segregowane śmieci to 6 zł miesięcznie, a niesegregowane to aż 12 zł. Na kartce informacyjnej poinformowano nas, że pracownicy zbierający worki ze śmieciami będą mogli zgłosić złą segregację do gminy i zażądać opłaty 12 zł.

Gmina Niemce chce najwidoczniej uzyskiwać po 12 zł od każdej osoby, bo nadal nie wiadomo co do czego wrzucać.

Pozdrawiam,
Mieszkanka Gminy Niemce

Masz problemy z nowymi przepisami? Czekamy na Wasze spostrzeżenia i opinie. Piszcie do nas i opowiedzcie, jak wygląda sytuacja z wywozem śmieci w Waszym miejscu zamieszkania: alarm24@dziennikwschodni.pl Możecie wysyłać też zdjęcia

redakcja dziennikwschodni.pl

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
STYX / 26 lipca 2013 o 12:09
0

Zniesc te smieci jest gorzej jak bylo

Tusk POwoła POlicje śmieciarską,to dopiero się zacznie. Jaja wybierze wszystkim,swoim głupim i tępym wyborcom również.

Avatar
gimp / 26 lipca 2013 o 11:02
0
Zniesc te smieci jest gorzej jak bylo
Avatar
sokówka / 11 lipca 2013 o 08:08
0

Urząd gminy nie ma prawa odsyłać w sprawie segregacji do firmy odbierającej. Ogłaszając przetarg, gmina ściśle określiła wymagania, więc zna je najlepiej. Gmina jest właścicielem śmieci i stroną w umowie dla odbiorcy. Do mieszkańców należy tylko stosowanie się do obowiązujących regulaminów czystości (czasem to kabaret) i systematycznego wnoszenia opłat.

Avatar
Gość / 10 lipca 2013 o 21:19
0

Mylisz pojęcia, to się nazywa sprawiedliwość nie zemsta :-). Jeśli ktoś cierpiał na brak władzy to chyba Donald T. Wystarczy przypomnieć jego wilcze, pełne nienawiści oczy po przegranych wyborach w 2005 r. Teraz tak się przyssał do stołka, że odrywanie jeszcze potrwa, co najmniej dwa lata.


Mylisz pojęcia, to się nazywa sprawiedliwość nie zemsta :-). Jeśli ktoś cierpiał na brak władzy to chyba Donald T. Wystarczy przypomnieć jego wilcze, pełne nienawiści oczy po przegranych wyborach w 2005 r. Teraz tak się przyssał do stołka, że odrywanie jeszcze potrwa, co najmniej dwa lata.

A PSL czym bedziemy odrywać od stołków, a co oni inni?

m bedziemy odrywać od stołków, a co oni inni?

rozwiń
Avatar
Ojciec Chrzestny Don Aldo / 10 lipca 2013 o 20:56
0

Po co czekac 2lata? Troche mocherowych beretow z okrzykiem ,Jaroslaw,na wykrzywionych nienawiscia twarzach i robicie rewolucje na miare Egiptu,z ktorej wyjda Wegry Orbana.Wygracie,przeciez macie racje!   ps.to Ty mylisz pojecia,to nie bedzie sprawiedliwosc,to bedzie prawo i sprawiedliwosc/pis or piss/  

 dwa lata to okres potrzebny do całkowitego rozgrabienia Polski, zakupu nieruchomosci w Szwajcari i otrzymania azylu w USA

Avatar
Gość / 10 lipca 2013 o 18:36
0

Ludzie nie dajcie sobie wciskać ciemnoty na śmieciach paru kolesiów dorobi się prawdziwej fortuny. Pod przykrywką unii że to niby oni kazali narzucili ludziom wysokie opłaty za śmieci! Przeciez recykling śmieci to biznaes jak każdy! śmieci posegregowane powinny być odbierane za darmo ZA DARMO bo firma je odbierająca na nich ZAROBI!!! Opłata za śmieci zmieszane powinna byc obnizona ponieważ tych śmieci będzie zdecydowanie mniej!

Avatar
Gość / 10 lipca 2013 o 15:39
0

JAREK to powinien wszystkie jakie mamy, obozy POotwierać,aby to całe CZERWONE ŁAJNO rozliczyć i mieć gdzie sQrwysynów czerwonych trzymać,a tych najbardziej aktywnych,tą całą czapę  żydokomuny to do obozu koncentracyjnego w Klewkach na Mazurach,tam to całe CZERWONE BYDŁO spędzić !!!! Może wtedy ta nasza biedna OJCZYZNA zacznie normalnie oddychać.

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 10 lipca 2013 o 15:38
0

Po co czekac 2lata? Troche mocherowych beretow z okrzykiem ,Jaroslaw,na wykrzywionych nienawiscia twarzach i robicie rewolucje na miare Egiptu,z ktorej wyjda Wegry Orbana.Wygracie,przeciez macie racje!   ps.to Ty mylisz pojecia,to nie bedzie sprawiedliwosc,to bedzie prawo i sprawiedliwosc/pis or piss/  

JUDE ???

Avatar
ie / 10 lipca 2013 o 15:37
0

Mylisz pojęcia, to się nazywa sprawiedliwość nie zemsta :-). Jeśli ktoś cierpiał na brak władzy to chyba Donald T. Wystarczy przypomnieć jego wilcze, pełne nienawiści oczy po przegranych wyborach w 2005 r. Teraz tak się przyssał do stołka, że odrywanie jeszcze potrwa, co najmniej dwa lata.

Po co czekac 2lata? Troche mocherowych beretow z okrzykiem ,Jaroslaw,na wykrzywionych nienawiscia twarzach i robicie rewolucje na miare Egiptu,z ktorej wyjda Wegry Orbana.Wygracie,przeciez macie racje!   ps.to Ty mylisz pojecia,to nie bedzie sprawiedliwosc,to bedzie prawo i sprawiedliwosc/pis or piss/  

Po co czekac 2lata? Troche mocherowych beretow z okrzykiem ,Jaroslaw,na wykrzywionych nienawiscia twarzach i robicie rewolucje na miare Egiptu,z ktorej wyjda Wegry Orbana.Wygracie,przeciez macie racje!   ps.to Ty mylisz pojecia,to nie bedzie sprawiedliwosc,to bedzie prawo i sprawiedliwosc/pis or piss/  

rozwiń
Avatar
peter / 10 lipca 2013 o 15:19
0

I DOBRZE NIE SEGREGUJCIE I WYRZUCAJCIE DO LASU, TAK JAK DOTĄD ROBILIŚCIE, ALE I TAK BĘDZIECIE MUSIELI GŁĄBY PODATEK ŚMIECIOWY ZAPŁACIĆ GMINIE. :)

MOŻE Z CZASEM PÓJDZIECIE PO ROZUM DO GŁOWY I ZROZUMIECIE ŻE KAŻDY KTO KUPUJE PRODUKTY W DZISIEJSZYCH CZASACH WYTWARZA ŚMIECI I PROSZĘ NIE PISAĆ JA NIE WYTWARZAM BO PRZECIEŻ PALĘ JE. NO A POTEM IDZIESZ W LUBLINIE CZY W KOZIEJ WÓLCE I NIE MOŻNA WYTRZYMAĆ TAK ŚMIERDZI JAK NA WYSYPISKU.. NIE ROZUMIECIE ŻE UNIA NARZUCIŁA NA POLSKĘ NORMY W KTÓRYCH ZOBOWIĄZAŁA NAS W POSZCZEGÓLNYCH OKRESACH CZASU NA ZMNIEJSZANIE ILOŚCI ŚMIECI PRZEZNACZONYCH DO SKŁADOWANIA. ŚMIECI MAJĄ BYĆ UTYLIZOWANE, RECYKLINGOWANE ITD.... BARDZO DOBRZE ŻE OPODATKOWANO NAS WSZYSTKICH BĘDZIECIE PŁACIĆ I PŁAKAĆ AŻ SIĘ NAUCZYCIE SEGREGACJI .... 

Dokladnie,nalezy zrozumiec,ze porzadek mozemy zrobic w swoim otoczeniu my sami ,za pomoca segregacji min. Gminy powinny nam pomoc poprzez stworzenie centrow recyklingu dla segregowanych smieci,ktore oddawalibysmy tam bez zadnej oplaty.Placiloby sie tylko za worek lub kosz z nieposegregowanymi smieciami, ktore wystawialibysmy przed dom. W przypadku wspolnot mieszkaniowych-opl.ryczaltowa za 1-no gosp.domowe. Kto wiecej segreguje,ten mniej placi za wywoz.

Dokladnie,nalezy zrozumiec,ze porzadek mozemy zrobic w swoim otoczeniu my sami ,za pomoca segregacji min. Gminy powinny nam pomoc poprzez stworzenie centrow recyklingu dla segregowanych smieci,ktore oddawalibysmy tam bez zadnej oplaty.Placiloby sie tylko za worek lub kosz z nieposegregowanymi smieciami, ktore wystawialibysmy przed dom. W przypadku wspolnot mieszkaniowych-opl.ryczaltowa za 1-no gosp.domowe. Kto wiecej segreguje,ten mniej placi za wywoz.

rozwiń
Avatar
STYX / 26 lipca 2013 o 12:09
0

Zniesc te smieci jest gorzej jak bylo

Tusk POwoła POlicje śmieciarską,to dopiero się zacznie. Jaja wybierze wszystkim,swoim głupim i tępym wyborcom również.

Avatar
gimp / 26 lipca 2013 o 11:02
0
Zniesc te smieci jest gorzej jak bylo
Avatar
sokówka / 11 lipca 2013 o 08:08
0

Urząd gminy nie ma prawa odsyłać w sprawie segregacji do firmy odbierającej. Ogłaszając przetarg, gmina ściśle określiła wymagania, więc zna je najlepiej. Gmina jest właścicielem śmieci i stroną w umowie dla odbiorcy. Do mieszkańców należy tylko stosowanie się do obowiązujących regulaminów czystości (czasem to kabaret) i systematycznego wnoszenia opłat.

Avatar
Gość / 10 lipca 2013 o 21:19
0

Mylisz pojęcia, to się nazywa sprawiedliwość nie zemsta :-). Jeśli ktoś cierpiał na brak władzy to chyba Donald T. Wystarczy przypomnieć jego wilcze, pełne nienawiści oczy po przegranych wyborach w 2005 r. Teraz tak się przyssał do stołka, że odrywanie jeszcze potrwa, co najmniej dwa lata.


Mylisz pojęcia, to się nazywa sprawiedliwość nie zemsta :-). Jeśli ktoś cierpiał na brak władzy to chyba Donald T. Wystarczy przypomnieć jego wilcze, pełne nienawiści oczy po przegranych wyborach w 2005 r. Teraz tak się przyssał do stołka, że odrywanie jeszcze potrwa, co najmniej dwa lata.

A PSL czym bedziemy odrywać od stołków, a co oni inni?

m bedziemy odrywać od stołków, a co oni inni?

rozwiń
Avatar
Ojciec Chrzestny Don Aldo / 10 lipca 2013 o 20:56
0

Po co czekac 2lata? Troche mocherowych beretow z okrzykiem ,Jaroslaw,na wykrzywionych nienawiscia twarzach i robicie rewolucje na miare Egiptu,z ktorej wyjda Wegry Orbana.Wygracie,przeciez macie racje!   ps.to Ty mylisz pojecia,to nie bedzie sprawiedliwosc,to bedzie prawo i sprawiedliwosc/pis or piss/  

 dwa lata to okres potrzebny do całkowitego rozgrabienia Polski, zakupu nieruchomosci w Szwajcari i otrzymania azylu w USA

Avatar
Gość / 10 lipca 2013 o 18:36
0

Ludzie nie dajcie sobie wciskać ciemnoty na śmieciach paru kolesiów dorobi się prawdziwej fortuny. Pod przykrywką unii że to niby oni kazali narzucili ludziom wysokie opłaty za śmieci! Przeciez recykling śmieci to biznaes jak każdy! śmieci posegregowane powinny być odbierane za darmo ZA DARMO bo firma je odbierająca na nich ZAROBI!!! Opłata za śmieci zmieszane powinna byc obnizona ponieważ tych śmieci będzie zdecydowanie mniej!

Avatar
Gość / 10 lipca 2013 o 15:39
0

JAREK to powinien wszystkie jakie mamy, obozy POotwierać,aby to całe CZERWONE ŁAJNO rozliczyć i mieć gdzie sQrwysynów czerwonych trzymać,a tych najbardziej aktywnych,tą całą czapę  żydokomuny to do obozu koncentracyjnego w Klewkach na Mazurach,tam to całe CZERWONE BYDŁO spędzić !!!! Może wtedy ta nasza biedna OJCZYZNA zacznie normalnie oddychać.

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 10 lipca 2013 o 15:38
0

Po co czekac 2lata? Troche mocherowych beretow z okrzykiem ,Jaroslaw,na wykrzywionych nienawiscia twarzach i robicie rewolucje na miare Egiptu,z ktorej wyjda Wegry Orbana.Wygracie,przeciez macie racje!   ps.to Ty mylisz pojecia,to nie bedzie sprawiedliwosc,to bedzie prawo i sprawiedliwosc/pis or piss/  

JUDE ???

Avatar
ie / 10 lipca 2013 o 15:37
0

Mylisz pojęcia, to się nazywa sprawiedliwość nie zemsta :-). Jeśli ktoś cierpiał na brak władzy to chyba Donald T. Wystarczy przypomnieć jego wilcze, pełne nienawiści oczy po przegranych wyborach w 2005 r. Teraz tak się przyssał do stołka, że odrywanie jeszcze potrwa, co najmniej dwa lata.

Po co czekac 2lata? Troche mocherowych beretow z okrzykiem ,Jaroslaw,na wykrzywionych nienawiscia twarzach i robicie rewolucje na miare Egiptu,z ktorej wyjda Wegry Orbana.Wygracie,przeciez macie racje!   ps.to Ty mylisz pojecia,to nie bedzie sprawiedliwosc,to bedzie prawo i sprawiedliwosc/pis or piss/  

Po co czekac 2lata? Troche mocherowych beretow z okrzykiem ,Jaroslaw,na wykrzywionych nienawiscia twarzach i robicie rewolucje na miare Egiptu,z ktorej wyjda Wegry Orbana.Wygracie,przeciez macie racje!   ps.to Ty mylisz pojecia,to nie bedzie sprawiedliwosc,to bedzie prawo i sprawiedliwosc/pis or piss/  

rozwiń
Avatar
peter / 10 lipca 2013 o 15:19
0

I DOBRZE NIE SEGREGUJCIE I WYRZUCAJCIE DO LASU, TAK JAK DOTĄD ROBILIŚCIE, ALE I TAK BĘDZIECIE MUSIELI GŁĄBY PODATEK ŚMIECIOWY ZAPŁACIĆ GMINIE. :)

MOŻE Z CZASEM PÓJDZIECIE PO ROZUM DO GŁOWY I ZROZUMIECIE ŻE KAŻDY KTO KUPUJE PRODUKTY W DZISIEJSZYCH CZASACH WYTWARZA ŚMIECI I PROSZĘ NIE PISAĆ JA NIE WYTWARZAM BO PRZECIEŻ PALĘ JE. NO A POTEM IDZIESZ W LUBLINIE CZY W KOZIEJ WÓLCE I NIE MOŻNA WYTRZYMAĆ TAK ŚMIERDZI JAK NA WYSYPISKU.. NIE ROZUMIECIE ŻE UNIA NARZUCIŁA NA POLSKĘ NORMY W KTÓRYCH ZOBOWIĄZAŁA NAS W POSZCZEGÓLNYCH OKRESACH CZASU NA ZMNIEJSZANIE ILOŚCI ŚMIECI PRZEZNACZONYCH DO SKŁADOWANIA. ŚMIECI MAJĄ BYĆ UTYLIZOWANE, RECYKLINGOWANE ITD.... BARDZO DOBRZE ŻE OPODATKOWANO NAS WSZYSTKICH BĘDZIECIE PŁACIĆ I PŁAKAĆ AŻ SIĘ NAUCZYCIE SEGREGACJI .... 

Dokladnie,nalezy zrozumiec,ze porzadek mozemy zrobic w swoim otoczeniu my sami ,za pomoca segregacji min. Gminy powinny nam pomoc poprzez stworzenie centrow recyklingu dla segregowanych smieci,ktore oddawalibysmy tam bez zadnej oplaty.Placiloby sie tylko za worek lub kosz z nieposegregowanymi smieciami, ktore wystawialibysmy przed dom. W przypadku wspolnot mieszkaniowych-opl.ryczaltowa za 1-no gosp.domowe. Kto wiecej segreguje,ten mniej placi za wywoz.

Dokladnie,nalezy zrozumiec,ze porzadek mozemy zrobic w swoim otoczeniu my sami ,za pomoca segregacji min. Gminy powinny nam pomoc poprzez stworzenie centrow recyklingu dla segregowanych smieci,ktore oddawalibysmy tam bez zadnej oplaty.Placiloby sie tylko za worek lub kosz z nieposegregowanymi smieciami, ktore wystawialibysmy przed dom. W przypadku wspolnot mieszkaniowych-opl.ryczaltowa za 1-no gosp.domowe. Kto wiecej segreguje,ten mniej placi za wywoz.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 11 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!