Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 marca 2012 r.
21:18
Edytuj ten wpis

Miłocin: Miał być remont drogi, jest zakaz wjazdu

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 16 A A
Miał być remont, jest zakaz wjazdu. Kilkaset metrów dalej kierowcom grozi urwanie zawieszenia samoch
Miał być remont, jest zakaz wjazdu. Kilkaset metrów dalej kierowcom grozi urwanie zawieszenia samoch

Ludzie prosili starostę o remont drogi, która przecina ich miejscowość. Ale zamiast nowej nawierzchni doczekali się… zamknięcia drogi. Każdy, kto do nich zmierza, musi starać się o przepustkę na przejazd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Droga powiatowa, która w Miłocinie odbija od trasy wojewódzkiej na Nałęczów i prowadzi do Motycza, wygląda jak po bombardowaniu. Dziura na dziurze. W niektórych miejscach w ogóle nie ma już asfaltu, a tam gdzie jest, można rękami wybierać kawałek po kawałku.

Z tego powodu kilka dni temu przy wjeździe na zniszczony odcinek drogi stanęły zakazy wjazdu dla samochodów. Zakaz nie dotyczy mieszkańców, ale właścicieli położonych tam działek czy przejezdnych już tak.

– Od lat prosiliśmy starostwo o remont tej drogi. Za to teraz zrobili zakaz wjazdu. To jakaś głupota – komentuje jeden z mieszkańców Miłocina (prosi o anonimowość). I dodaje z kwaśnym uśmiechem: Teraz czujemy się jak aborygeni zamknięci w rezerwacie.

Zniszczona i zamknięta droga to kłopot nie tylko dla mieszkańców Miłocina. Wiosną i latem wiele osób z Lublina korzystało z niej, żeby skrótem dojechać do Nałęczowa czy Kazimierza.

– Drogowcy postawili zakaz wjazdu, bo w ten sposób chronią się przed odpowiedzialnością, gdy ktoś urwie na wertepach koło. Obiecywano remonty, a kończyło się na doraźnym łataniu dziur. Zresztą, wypełnienia rozsypywały się po dwóch tygodniach – opowiada nam Leszek Męczyński, który ma działkę przy feralnej drodze.

Męczyński usłyszał w podlegającym staroście Zarządzie Dróg Powiatowych, że potrzebuje przepustki, żeby przejechać drogą. Tak jak każdy obcy, np. hydraulik czy znajomy, który chce się dostać do jakiejkolwiek posesji przy dziurawej drodze.

– Jeśli policjant zatrzyma kierowcę bez naszego zezwolenia, to wypisze mandat (250 zł i 5 pkt karnych – red). A jak ktoś spoza mieszkańców uszkodzi samochód, to my nie wypłacimy odszkodowania, bo po co się tam pchał, skoro jest zakaz wjazdu? – mówi Janusz Watras, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Pytamy, co zrobić, kiedy urząd jest zamknięty i nie ma możliwości zdobycia przepustki?

– Trzeba podjąć jakieś ryzyko, a my ewentualnie pomożemy później sprawę załatwić. Podejrzewam, że i tak każdy będzie jeździł. Policja ma ważniejsze sprawy na głowie, niż stać przy znaku i pilnować wjazdu na drogę.

Watras mówi, że przebudowę drogi – wzmocnienie podbudowy i położenie dwóch warstw asfaltu – planują od dawna, ale brakuje pieniędzy.

– Mieszkańcy narzekają i trudno się dziwić, bo droga jest w bardzo kiepskim stanie – przyznaje Robert Wójcik, członek Zarządu Powiatu Lubelskiego. I obiecuje: Jeszcze w tym roku, ale raczej w jego drugiej połowie, zajmiemy się sprawą. Pieniądze mamy zabezpieczone, my wyłożymy 500 tys. zł, a gmina Jastków drugie tyle.

Koszt prac na ok. 1,4 km powiat oszacował na 1,2 mln zł. Urzędnicy starosty liczą jednak, że podczas przetargu cena spadnie do miliona złotych.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czesiek / 27 marca 2012 o 17:26
0
[quote name='wak' timestamp='1332840662' post='615002']
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym roku i śmiga się tak jak należałoby w XXI w. Niestety cały czas bliżej nam z tym do Ukrainy niż do Europy i Zachodu:(
[/quote]
Wyremontowali dróżki? To przejedź się z Nałęczowa do Czesławic, z Czesławic do Piotrowic- zobaczysz jak wyremontowali, wcale nie odbiegoją od tej w Miłocinie !!! Jadyne co zrobili to ta z Nałęczowa do 17-stki i na Kazimierz.
[quote name='wak' timestamp='1332840662' post='615002']
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic n... rozwiń
Avatar
Kierowca / 27 marca 2012 o 16:08
0
Taki znak oznacza rzeczywiście zakaz wjazdu i jest stawiany u wyloty drogi jed nokierunkowej. Brawo dla Zarządu drogi!!! Jeśli już droga ma być zamknięta, to może warto znaleźć znak ZAKAZ RUCHU...
Avatar
LK / 27 marca 2012 o 11:58
0
Trójstopniowy podział administracyjny to tylko marnotrawstwo pieniędzy, a oprócz administracji samorządowej jest przecież też terenowa administracja rządowa - jak zwykle dublowanie i sztuczny podział kompetencji, a zatrudnienie w takich urzędach ciągle wzrasta. Dla przykładu, w Lublinie mamy trzy Urzędy Pracy - jeden miejski(gminny), drugi powiatowy i kolejny wojewódzki, a w każdym z tych urzędów pracują ludzie, którzy zajmują się mniej więcej tym samym. I to ma być racjonalizacja zatrudnienia i ograniczanie kosztów?? Jakby jakiś prywatny przedsiębiorca prowadził w taki kosztowny sposób swoją działalność, tworząc kilka samodzielnych podmiotów o bardzo zbliżonych kompetencjach, zatrudniając w każdym z nich kierowników, dyrektorów itp. to szybko by zbankrutował.
Trójstopniowy podział administracyjny to tylko marnotrawstwo pieniędzy, a oprócz administracji samorządowej jest przecież też terenowa administracja rządowa - jak zwykle dublowanie i sztuczny podział kompetencji, a zatrudnienie w takich urzędach ciągle wzrasta. Dla przykładu, w Lublinie mamy trzy Urzędy Pracy - jeden miejski(gminny), drugi powiatowy i kolejny wojewódzki, a w każdym z tych urzędów pracują ludzie, którzy zajmują się mniej więcej tym samym. I to ma być racjonalizacja zatrudnienia i ograniczanie kosztów?? Jakby jakiś prywatny pr... rozwiń
Avatar
Anna / 27 marca 2012 o 11:45
0
Podziwiam decyzję urzędników! Cóż za pragnatyka działania! Jakie oszczędności w finansowaniu infrastruktury! Ciekawa jestem, czy podobnie zachowają się w przypadku drogi powiatowej Osmolice Drugie - Krebsówka, której nawierzchnia przypomnina kratery na księżycu od dwóch co najmniej lat i która również czeka na remont - inny niż masa bitumiczna z worka, przydeptana gumofilcem. Od 1.5 roku stoi znak "inne niebezpieczeństwa", więc pewnie za chwilę "drogę" zamkną. I z głowy.
Avatar
LK / 27 marca 2012 o 11:42
0
A dlaczego na innej drodze powiatowej w gminie Jastków, pomiędzy trasą warszawska, na wysokości stacji Orlen w Jastkowie, a Wygodą, powiat nie postawi takiego znaku zakazu, droga jest równie fatalna, bo bez przerwy jeżdżą tamtędy tiry na budowę obwodnicy i z drogi prawie nic już nie zostało.
Avatar
wak / 27 marca 2012 o 11:31
0
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym roku i śmiga się tak jak należałoby w XXI w. Niestety cały czas bliżej nam z tym do Ukrainy niż do Europy i Zachodu:(
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym ... rozwiń
Avatar
obywatel / 27 marca 2012 o 11:21
0
Lepiej byloby jesli starosta zrobilby droge z Opola do Lublina przez Bełżyce bo wczesniej wygladala jak jazda po drodze z puzzli ale teraz to juz wyglada jak z klockow lego a kazdy w innym kolorze. Dziury, łaty, koleiny, nierówności, wyboje, wyprzedzac kogo kolwiek jest bardzo niebezpiecznie bo niewiadomo na co sie najedzie wyprzedzajac lub czy nie wypadnie sie z drogi pozatym nie ma bardzo gdzie bo co 50m podwojna ciagla. Rozumiem ze droga prowadzi przez miejscowosci ale zauwazcie ze domy oddalone sa od drogi miejscami nawet ponad 50m to czy to ma byc teren zabudowany ? Argumentow jest jeszcze wiele ale brak mi juz slow ;/
Lepiej byloby jesli starosta zrobilby droge z Opola do Lublina przez Bełżyce bo wczesniej wygladala jak jazda po drodze z puzzli ale teraz to juz wyglada jak z klockow lego a kazdy w innym kolorze. Dziury, łaty, koleiny, nierówności, wyboje, wyprzedzac kogo kolwiek jest bardzo niebezpiecznie bo niewiadomo na co sie najedzie wyprzedzajac lub czy nie wypadnie sie z drogi pozatym nie ma bardzo gdzie bo co 50m podwojna ciagla. Rozumiem ze droga prowadzi przez miejscowosci ale zauwazcie ze domy oddalone sa od drogi miejscami nawet ponad 50m to cz... rozwiń
Avatar
Mariola / 27 marca 2012 o 11:00
0
Jestem mieszkanką tego nieszczęsnego punktu Miłocina i nic mnie już nie zdziwi biorąc pod uwagę, że należymy do gminy Jastków, posterunek mamy w Niemcach !!!, pocztę w Nałęczowie a sam Miłocin ma kilka numeracji domów ( kurier z przesyłką zwykle błądzi niczym w labiryncie). Kwestia drogi powiatowej 2231L to lenistwo i zaniedbanie urzędników, którzy budują nowe drogi przy własnych posesjach (Sieprawice), a ludziom którzy zamieszkali na końcu gminy pokazują gest Kozakiewicza. Trudno mi zrozumieć, że w Motyczu 2 km od naszej granicy buduje się drogi ,,jak stół" biegnące w ślepe pole, a w Jastkowie droga powiatowa ze ścieżką rowerową w strefie ochrony konserwatorskiej przerasta samorządowców. W czym problem, Panowie? Może powinniście przejechać się swoimi ,,limuzynami" po naszej drodze, którą sami jesteśmy zmuszeni jeżdzić codziennie do pracy !
Jestem mieszkanką tego nieszczęsnego punktu Miłocina i nic mnie już nie zdziwi biorąc pod uwagę, że należymy do gminy Jastków, posterunek mamy w Niemcach !!!, pocztę w Nałęczowie a sam Miłocin ma kilka numeracji domów ( kurier z przesyłką zwykle błądzi niczym w labiryncie). Kwestia drogi powiatowej 2231L to lenistwo i zaniedbanie urzędników, którzy budują nowe drogi przy własnych posesjach (Sieprawice), a ludziom którzy zamieszkali na końcu gminy pokazują gest Kozakiewicza. Trudno mi zrozumieć, że w Motyczu 2 km od naszej granicy... rozwiń
Avatar
jolanta / 27 marca 2012 o 09:30
0
Droga o której jest artukuł, jest przede wszystkim skrótem z Nałęczowa przez Kraśnik i tak dalej dla dużych samochodów ciężarowych chcących ominąć wjazd do Lublina, więc nie jest drogą " wycieczkową" dla jadących do Kazimierza lub Nałęczowa. Ten fakt powinien być głównym argumentem dla remontu drogi.Szkoda, że redaktor piszący artykuł tego nie zauważył. Zakaz jest ustawiony w Miłocinie, natomiast od strony Motycza nie ma go, wieć kto chce wjechać i tak da sobie radę. W ubiegłym roku sugerowałam zamknięcie tej drogi w Zarządzie Dróg co niniejszym uczyniono, więc możemy liczyć,że wraz z likwidacją dróg zostaną zlikwidowane zarządy dróg i będzie kłopot z głowy.
Droga o której jest artukuł, jest przede wszystkim skrótem z Nałęczowa przez Kraśnik i tak dalej dla dużych samochodów ciężarowych chcących ominąć wjazd do Lublina, więc nie jest drogą " wycieczkową" dla jadących do Kazimierza lub Nałęczowa. Ten fakt powinien być głównym argumentem dla remontu drogi.Szkoda, że redaktor piszący artykuł tego nie zauważył. Zakaz jest ustawiony w Miłocinie, natomiast od strony Motycza nie ma go, wieć kto chce wjechać i tak da sobie radę. W ubiegłym roku sugerowałam zamknięcie tej drogi w Zarządzie Dró... rozwiń
Avatar
trut / 27 marca 2012 o 09:25
0
A jak ma byc dobrze jak sie kupuje stare mieso :


przedmiot Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych na realizację inwestycji drogowych na terenie gminy Puławy.
organizator ********************
województwo Lubelskie
wynik IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 26.03.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 20.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
*******************************
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia(bez VAT): 88000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty: 10169,64
Oferta z najniższą ceną: 10169,64/ Oferta z najwyższą ceną: 76752,00
Waluta: PLN.
A jak ma byc dobrze jak sie kupuje stare mieso :


przedmiot Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych na realizację inwestycji drogowych na terenie gminy Puławy.
organizator ********************
województwo Lubelskie
wynik IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 26.03.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 20.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
*******************************
IV.5) Szacunkowa warto... rozwiń
Avatar
Czesiek / 27 marca 2012 o 17:26
0
[quote name='wak' timestamp='1332840662' post='615002']
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym roku i śmiga się tak jak należałoby w XXI w. Niestety cały czas bliżej nam z tym do Ukrainy niż do Europy i Zachodu:(
[/quote]
Wyremontowali dróżki? To przejedź się z Nałęczowa do Czesławic, z Czesławic do Piotrowic- zobaczysz jak wyremontowali, wcale nie odbiegoją od tej w Miłocinie !!! Jadyne co zrobili to ta z Nałęczowa do 17-stki i na Kazimierz.
[quote name='wak' timestamp='1332840662' post='615002']
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic n... rozwiń
Avatar
Kierowca / 27 marca 2012 o 16:08
0
Taki znak oznacza rzeczywiście zakaz wjazdu i jest stawiany u wyloty drogi jed nokierunkowej. Brawo dla Zarządu drogi!!! Jeśli już droga ma być zamknięta, to może warto znaleźć znak ZAKAZ RUCHU...
Avatar
LK / 27 marca 2012 o 11:58
0
Trójstopniowy podział administracyjny to tylko marnotrawstwo pieniędzy, a oprócz administracji samorządowej jest przecież też terenowa administracja rządowa - jak zwykle dublowanie i sztuczny podział kompetencji, a zatrudnienie w takich urzędach ciągle wzrasta. Dla przykładu, w Lublinie mamy trzy Urzędy Pracy - jeden miejski(gminny), drugi powiatowy i kolejny wojewódzki, a w każdym z tych urzędów pracują ludzie, którzy zajmują się mniej więcej tym samym. I to ma być racjonalizacja zatrudnienia i ograniczanie kosztów?? Jakby jakiś prywatny przedsiębiorca prowadził w taki kosztowny sposób swoją działalność, tworząc kilka samodzielnych podmiotów o bardzo zbliżonych kompetencjach, zatrudniając w każdym z nich kierowników, dyrektorów itp. to szybko by zbankrutował.
Trójstopniowy podział administracyjny to tylko marnotrawstwo pieniędzy, a oprócz administracji samorządowej jest przecież też terenowa administracja rządowa - jak zwykle dublowanie i sztuczny podział kompetencji, a zatrudnienie w takich urzędach ciągle wzrasta. Dla przykładu, w Lublinie mamy trzy Urzędy Pracy - jeden miejski(gminny), drugi powiatowy i kolejny wojewódzki, a w każdym z tych urzędów pracują ludzie, którzy zajmują się mniej więcej tym samym. I to ma być racjonalizacja zatrudnienia i ograniczanie kosztów?? Jakby jakiś prywatny pr... rozwiń
Avatar
Anna / 27 marca 2012 o 11:45
0
Podziwiam decyzję urzędników! Cóż za pragnatyka działania! Jakie oszczędności w finansowaniu infrastruktury! Ciekawa jestem, czy podobnie zachowają się w przypadku drogi powiatowej Osmolice Drugie - Krebsówka, której nawierzchnia przypomnina kratery na księżycu od dwóch co najmniej lat i która również czeka na remont - inny niż masa bitumiczna z worka, przydeptana gumofilcem. Od 1.5 roku stoi znak "inne niebezpieczeństwa", więc pewnie za chwilę "drogę" zamkną. I z głowy.
Avatar
LK / 27 marca 2012 o 11:42
0
A dlaczego na innej drodze powiatowej w gminie Jastków, pomiędzy trasą warszawska, na wysokości stacji Orlen w Jastkowie, a Wygodą, powiat nie postawi takiego znaku zakazu, droga jest równie fatalna, bo bez przerwy jeżdżą tamtędy tiry na budowę obwodnicy i z drogi prawie nic już nie zostało.
Avatar
wak / 27 marca 2012 o 11:31
0
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym roku i śmiga się tak jak należałoby w XXI w. Niestety cały czas bliżej nam z tym do Ukrainy niż do Europy i Zachodu:(
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym ... rozwiń
Avatar
obywatel / 27 marca 2012 o 11:21
0
Lepiej byloby jesli starosta zrobilby droge z Opola do Lublina przez Bełżyce bo wczesniej wygladala jak jazda po drodze z puzzli ale teraz to juz wyglada jak z klockow lego a kazdy w innym kolorze. Dziury, łaty, koleiny, nierówności, wyboje, wyprzedzac kogo kolwiek jest bardzo niebezpiecznie bo niewiadomo na co sie najedzie wyprzedzajac lub czy nie wypadnie sie z drogi pozatym nie ma bardzo gdzie bo co 50m podwojna ciagla. Rozumiem ze droga prowadzi przez miejscowosci ale zauwazcie ze domy oddalone sa od drogi miejscami nawet ponad 50m to czy to ma byc teren zabudowany ? Argumentow jest jeszcze wiele ale brak mi juz slow ;/
Lepiej byloby jesli starosta zrobilby droge z Opola do Lublina przez Bełżyce bo wczesniej wygladala jak jazda po drodze z puzzli ale teraz to juz wyglada jak z klockow lego a kazdy w innym kolorze. Dziury, łaty, koleiny, nierówności, wyboje, wyprzedzac kogo kolwiek jest bardzo niebezpiecznie bo niewiadomo na co sie najedzie wyprzedzajac lub czy nie wypadnie sie z drogi pozatym nie ma bardzo gdzie bo co 50m podwojna ciagla. Rozumiem ze droga prowadzi przez miejscowosci ale zauwazcie ze domy oddalone sa od drogi miejscami nawet ponad 50m to cz... rozwiń
Avatar
Mariola / 27 marca 2012 o 11:00
0
Jestem mieszkanką tego nieszczęsnego punktu Miłocina i nic mnie już nie zdziwi biorąc pod uwagę, że należymy do gminy Jastków, posterunek mamy w Niemcach !!!, pocztę w Nałęczowie a sam Miłocin ma kilka numeracji domów ( kurier z przesyłką zwykle błądzi niczym w labiryncie). Kwestia drogi powiatowej 2231L to lenistwo i zaniedbanie urzędników, którzy budują nowe drogi przy własnych posesjach (Sieprawice), a ludziom którzy zamieszkali na końcu gminy pokazują gest Kozakiewicza. Trudno mi zrozumieć, że w Motyczu 2 km od naszej granicy buduje się drogi ,,jak stół" biegnące w ślepe pole, a w Jastkowie droga powiatowa ze ścieżką rowerową w strefie ochrony konserwatorskiej przerasta samorządowców. W czym problem, Panowie? Może powinniście przejechać się swoimi ,,limuzynami" po naszej drodze, którą sami jesteśmy zmuszeni jeżdzić codziennie do pracy !
Jestem mieszkanką tego nieszczęsnego punktu Miłocina i nic mnie już nie zdziwi biorąc pod uwagę, że należymy do gminy Jastków, posterunek mamy w Niemcach !!!, pocztę w Nałęczowie a sam Miłocin ma kilka numeracji domów ( kurier z przesyłką zwykle błądzi niczym w labiryncie). Kwestia drogi powiatowej 2231L to lenistwo i zaniedbanie urzędników, którzy budują nowe drogi przy własnych posesjach (Sieprawice), a ludziom którzy zamieszkali na końcu gminy pokazują gest Kozakiewicza. Trudno mi zrozumieć, że w Motyczu 2 km od naszej granicy... rozwiń
Avatar
jolanta / 27 marca 2012 o 09:30
0
Droga o której jest artukuł, jest przede wszystkim skrótem z Nałęczowa przez Kraśnik i tak dalej dla dużych samochodów ciężarowych chcących ominąć wjazd do Lublina, więc nie jest drogą " wycieczkową" dla jadących do Kazimierza lub Nałęczowa. Ten fakt powinien być głównym argumentem dla remontu drogi.Szkoda, że redaktor piszący artykuł tego nie zauważył. Zakaz jest ustawiony w Miłocinie, natomiast od strony Motycza nie ma go, wieć kto chce wjechać i tak da sobie radę. W ubiegłym roku sugerowałam zamknięcie tej drogi w Zarządzie Dróg co niniejszym uczyniono, więc możemy liczyć,że wraz z likwidacją dróg zostaną zlikwidowane zarządy dróg i będzie kłopot z głowy.
Droga o której jest artukuł, jest przede wszystkim skrótem z Nałęczowa przez Kraśnik i tak dalej dla dużych samochodów ciężarowych chcących ominąć wjazd do Lublina, więc nie jest drogą " wycieczkową" dla jadących do Kazimierza lub Nałęczowa. Ten fakt powinien być głównym argumentem dla remontu drogi.Szkoda, że redaktor piszący artykuł tego nie zauważył. Zakaz jest ustawiony w Miłocinie, natomiast od strony Motycza nie ma go, wieć kto chce wjechać i tak da sobie radę. W ubiegłym roku sugerowałam zamknięcie tej drogi w Zarządzie Dró... rozwiń
Avatar
trut / 27 marca 2012 o 09:25
0
A jak ma byc dobrze jak sie kupuje stare mieso :


przedmiot Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych na realizację inwestycji drogowych na terenie gminy Puławy.
organizator ********************
województwo Lubelskie
wynik IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 26.03.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 20.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
*******************************
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia(bez VAT): 88000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty: 10169,64
Oferta z najniższą ceną: 10169,64/ Oferta z najwyższą ceną: 76752,00
Waluta: PLN.
A jak ma byc dobrze jak sie kupuje stare mieso :


przedmiot Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych na realizację inwestycji drogowych na terenie gminy Puławy.
organizator ********************
województwo Lubelskie
wynik IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 26.03.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 20.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
*******************************
IV.5) Szacunkowa warto... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 3 3

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 1 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 10 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 2

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 5 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 98 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 42 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!