Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 marca 2012 r.
21:18
Edytuj ten wpis

Miłocin: Miał być remont drogi, jest zakaz wjazdu

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 16 A A
Miał być remont, jest zakaz wjazdu. Kilkaset metrów dalej kierowcom grozi urwanie zawieszenia samoch
Miał być remont, jest zakaz wjazdu. Kilkaset metrów dalej kierowcom grozi urwanie zawieszenia samoch

Ludzie prosili starostę o remont drogi, która przecina ich miejscowość. Ale zamiast nowej nawierzchni doczekali się… zamknięcia drogi. Każdy, kto do nich zmierza, musi starać się o przepustkę na przejazd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Droga powiatowa, która w Miłocinie odbija od trasy wojewódzkiej na Nałęczów i prowadzi do Motycza, wygląda jak po bombardowaniu. Dziura na dziurze. W niektórych miejscach w ogóle nie ma już asfaltu, a tam gdzie jest, można rękami wybierać kawałek po kawałku.

Z tego powodu kilka dni temu przy wjeździe na zniszczony odcinek drogi stanęły zakazy wjazdu dla samochodów. Zakaz nie dotyczy mieszkańców, ale właścicieli położonych tam działek czy przejezdnych już tak.

– Od lat prosiliśmy starostwo o remont tej drogi. Za to teraz zrobili zakaz wjazdu. To jakaś głupota – komentuje jeden z mieszkańców Miłocina (prosi o anonimowość). I dodaje z kwaśnym uśmiechem: Teraz czujemy się jak aborygeni zamknięci w rezerwacie.

Zniszczona i zamknięta droga to kłopot nie tylko dla mieszkańców Miłocina. Wiosną i latem wiele osób z Lublina korzystało z niej, żeby skrótem dojechać do Nałęczowa czy Kazimierza.

– Drogowcy postawili zakaz wjazdu, bo w ten sposób chronią się przed odpowiedzialnością, gdy ktoś urwie na wertepach koło. Obiecywano remonty, a kończyło się na doraźnym łataniu dziur. Zresztą, wypełnienia rozsypywały się po dwóch tygodniach – opowiada nam Leszek Męczyński, który ma działkę przy feralnej drodze.

Męczyński usłyszał w podlegającym staroście Zarządzie Dróg Powiatowych, że potrzebuje przepustki, żeby przejechać drogą. Tak jak każdy obcy, np. hydraulik czy znajomy, który chce się dostać do jakiejkolwiek posesji przy dziurawej drodze.

– Jeśli policjant zatrzyma kierowcę bez naszego zezwolenia, to wypisze mandat (250 zł i 5 pkt karnych – red). A jak ktoś spoza mieszkańców uszkodzi samochód, to my nie wypłacimy odszkodowania, bo po co się tam pchał, skoro jest zakaz wjazdu? – mówi Janusz Watras, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Pytamy, co zrobić, kiedy urząd jest zamknięty i nie ma możliwości zdobycia przepustki?

– Trzeba podjąć jakieś ryzyko, a my ewentualnie pomożemy później sprawę załatwić. Podejrzewam, że i tak każdy będzie jeździł. Policja ma ważniejsze sprawy na głowie, niż stać przy znaku i pilnować wjazdu na drogę.

Watras mówi, że przebudowę drogi – wzmocnienie podbudowy i położenie dwóch warstw asfaltu – planują od dawna, ale brakuje pieniędzy.

– Mieszkańcy narzekają i trudno się dziwić, bo droga jest w bardzo kiepskim stanie – przyznaje Robert Wójcik, członek Zarządu Powiatu Lubelskiego. I obiecuje: Jeszcze w tym roku, ale raczej w jego drugiej połowie, zajmiemy się sprawą. Pieniądze mamy zabezpieczone, my wyłożymy 500 tys. zł, a gmina Jastków drugie tyle.

Koszt prac na ok. 1,4 km powiat oszacował na 1,2 mln zł. Urzędnicy starosty liczą jednak, że podczas przetargu cena spadnie do miliona złotych.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czesiek / 27 marca 2012 o 17:26
0
[quote name='wak' timestamp='1332840662' post='615002']
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym roku i śmiga się tak jak należałoby w XXI w. Niestety cały czas bliżej nam z tym do Ukrainy niż do Europy i Zachodu:(
[/quote]
Wyremontowali dróżki? To przejedź się z Nałęczowa do Czesławic, z Czesławic do Piotrowic- zobaczysz jak wyremontowali, wcale nie odbiegoją od tej w Miłocinie !!! Jadyne co zrobili to ta z Nałęczowa do 17-stki i na Kazimierz.
[quote name='wak' timestamp='1332840662' post='615002']
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic n... rozwiń
Avatar
Kierowca / 27 marca 2012 o 16:08
0
Taki znak oznacza rzeczywiście zakaz wjazdu i jest stawiany u wyloty drogi jed nokierunkowej. Brawo dla Zarządu drogi!!! Jeśli już droga ma być zamknięta, to może warto znaleźć znak ZAKAZ RUCHU...
Avatar
LK / 27 marca 2012 o 11:58
0
Trójstopniowy podział administracyjny to tylko marnotrawstwo pieniędzy, a oprócz administracji samorządowej jest przecież też terenowa administracja rządowa - jak zwykle dublowanie i sztuczny podział kompetencji, a zatrudnienie w takich urzędach ciągle wzrasta. Dla przykładu, w Lublinie mamy trzy Urzędy Pracy - jeden miejski(gminny), drugi powiatowy i kolejny wojewódzki, a w każdym z tych urzędów pracują ludzie, którzy zajmują się mniej więcej tym samym. I to ma być racjonalizacja zatrudnienia i ograniczanie kosztów?? Jakby jakiś prywatny przedsiębiorca prowadził w taki kosztowny sposób swoją działalność, tworząc kilka samodzielnych podmiotów o bardzo zbliżonych kompetencjach, zatrudniając w każdym z nich kierowników, dyrektorów itp. to szybko by zbankrutował.
Trójstopniowy podział administracyjny to tylko marnotrawstwo pieniędzy, a oprócz administracji samorządowej jest przecież też terenowa administracja rządowa - jak zwykle dublowanie i sztuczny podział kompetencji, a zatrudnienie w takich urzędach ciągle wzrasta. Dla przykładu, w Lublinie mamy trzy Urzędy Pracy - jeden miejski(gminny), drugi powiatowy i kolejny wojewódzki, a w każdym z tych urzędów pracują ludzie, którzy zajmują się mniej więcej tym samym. I to ma być racjonalizacja zatrudnienia i ograniczanie kosztów?? Jakby jakiś prywatny pr... rozwiń
Avatar
Anna / 27 marca 2012 o 11:45
0
Podziwiam decyzję urzędników! Cóż za pragnatyka działania! Jakie oszczędności w finansowaniu infrastruktury! Ciekawa jestem, czy podobnie zachowają się w przypadku drogi powiatowej Osmolice Drugie - Krebsówka, której nawierzchnia przypomnina kratery na księżycu od dwóch co najmniej lat i która również czeka na remont - inny niż masa bitumiczna z worka, przydeptana gumofilcem. Od 1.5 roku stoi znak "inne niebezpieczeństwa", więc pewnie za chwilę "drogę" zamkną. I z głowy.
Avatar
LK / 27 marca 2012 o 11:42
0
A dlaczego na innej drodze powiatowej w gminie Jastków, pomiędzy trasą warszawska, na wysokości stacji Orlen w Jastkowie, a Wygodą, powiat nie postawi takiego znaku zakazu, droga jest równie fatalna, bo bez przerwy jeżdżą tamtędy tiry na budowę obwodnicy i z drogi prawie nic już nie zostało.
Avatar
wak / 27 marca 2012 o 11:31
0
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym roku i śmiga się tak jak należałoby w XXI w. Niestety cały czas bliżej nam z tym do Ukrainy niż do Europy i Zachodu:(
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym ... rozwiń
Avatar
obywatel / 27 marca 2012 o 11:21
0
Lepiej byloby jesli starosta zrobilby droge z Opola do Lublina przez Bełżyce bo wczesniej wygladala jak jazda po drodze z puzzli ale teraz to juz wyglada jak z klockow lego a kazdy w innym kolorze. Dziury, łaty, koleiny, nierówności, wyboje, wyprzedzac kogo kolwiek jest bardzo niebezpiecznie bo niewiadomo na co sie najedzie wyprzedzajac lub czy nie wypadnie sie z drogi pozatym nie ma bardzo gdzie bo co 50m podwojna ciagla. Rozumiem ze droga prowadzi przez miejscowosci ale zauwazcie ze domy oddalone sa od drogi miejscami nawet ponad 50m to czy to ma byc teren zabudowany ? Argumentow jest jeszcze wiele ale brak mi juz slow ;/
Lepiej byloby jesli starosta zrobilby droge z Opola do Lublina przez Bełżyce bo wczesniej wygladala jak jazda po drodze z puzzli ale teraz to juz wyglada jak z klockow lego a kazdy w innym kolorze. Dziury, łaty, koleiny, nierówności, wyboje, wyprzedzac kogo kolwiek jest bardzo niebezpiecznie bo niewiadomo na co sie najedzie wyprzedzajac lub czy nie wypadnie sie z drogi pozatym nie ma bardzo gdzie bo co 50m podwojna ciagla. Rozumiem ze droga prowadzi przez miejscowosci ale zauwazcie ze domy oddalone sa od drogi miejscami nawet ponad 50m to cz... rozwiń
Avatar
Mariola / 27 marca 2012 o 11:00
0
Jestem mieszkanką tego nieszczęsnego punktu Miłocina i nic mnie już nie zdziwi biorąc pod uwagę, że należymy do gminy Jastków, posterunek mamy w Niemcach !!!, pocztę w Nałęczowie a sam Miłocin ma kilka numeracji domów ( kurier z przesyłką zwykle błądzi niczym w labiryncie). Kwestia drogi powiatowej 2231L to lenistwo i zaniedbanie urzędników, którzy budują nowe drogi przy własnych posesjach (Sieprawice), a ludziom którzy zamieszkali na końcu gminy pokazują gest Kozakiewicza. Trudno mi zrozumieć, że w Motyczu 2 km od naszej granicy buduje się drogi ,,jak stół" biegnące w ślepe pole, a w Jastkowie droga powiatowa ze ścieżką rowerową w strefie ochrony konserwatorskiej przerasta samorządowców. W czym problem, Panowie? Może powinniście przejechać się swoimi ,,limuzynami" po naszej drodze, którą sami jesteśmy zmuszeni jeżdzić codziennie do pracy !
Jestem mieszkanką tego nieszczęsnego punktu Miłocina i nic mnie już nie zdziwi biorąc pod uwagę, że należymy do gminy Jastków, posterunek mamy w Niemcach !!!, pocztę w Nałęczowie a sam Miłocin ma kilka numeracji domów ( kurier z przesyłką zwykle błądzi niczym w labiryncie). Kwestia drogi powiatowej 2231L to lenistwo i zaniedbanie urzędników, którzy budują nowe drogi przy własnych posesjach (Sieprawice), a ludziom którzy zamieszkali na końcu gminy pokazują gest Kozakiewicza. Trudno mi zrozumieć, że w Motyczu 2 km od naszej granicy... rozwiń
Avatar
jolanta / 27 marca 2012 o 09:30
0
Droga o której jest artukuł, jest przede wszystkim skrótem z Nałęczowa przez Kraśnik i tak dalej dla dużych samochodów ciężarowych chcących ominąć wjazd do Lublina, więc nie jest drogą " wycieczkową" dla jadących do Kazimierza lub Nałęczowa. Ten fakt powinien być głównym argumentem dla remontu drogi.Szkoda, że redaktor piszący artykuł tego nie zauważył. Zakaz jest ustawiony w Miłocinie, natomiast od strony Motycza nie ma go, wieć kto chce wjechać i tak da sobie radę. W ubiegłym roku sugerowałam zamknięcie tej drogi w Zarządzie Dróg co niniejszym uczyniono, więc możemy liczyć,że wraz z likwidacją dróg zostaną zlikwidowane zarządy dróg i będzie kłopot z głowy.
Droga o której jest artukuł, jest przede wszystkim skrótem z Nałęczowa przez Kraśnik i tak dalej dla dużych samochodów ciężarowych chcących ominąć wjazd do Lublina, więc nie jest drogą " wycieczkową" dla jadących do Kazimierza lub Nałęczowa. Ten fakt powinien być głównym argumentem dla remontu drogi.Szkoda, że redaktor piszący artykuł tego nie zauważył. Zakaz jest ustawiony w Miłocinie, natomiast od strony Motycza nie ma go, wieć kto chce wjechać i tak da sobie radę. W ubiegłym roku sugerowałam zamknięcie tej drogi w Zarządzie Dró... rozwiń
Avatar
trut / 27 marca 2012 o 09:25
0
A jak ma byc dobrze jak sie kupuje stare mieso :


przedmiot Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych na realizację inwestycji drogowych na terenie gminy Puławy.
organizator ********************
województwo Lubelskie
wynik IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 26.03.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 20.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
*******************************
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia(bez VAT): 88000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty: 10169,64
Oferta z najniższą ceną: 10169,64/ Oferta z najwyższą ceną: 76752,00
Waluta: PLN.
A jak ma byc dobrze jak sie kupuje stare mieso :


przedmiot Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych na realizację inwestycji drogowych na terenie gminy Puławy.
organizator ********************
województwo Lubelskie
wynik IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 26.03.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 20.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
*******************************
IV.5) Szacunkowa warto... rozwiń
Avatar
Czesiek / 27 marca 2012 o 17:26
0
[quote name='wak' timestamp='1332840662' post='615002']
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym roku i śmiga się tak jak należałoby w XXI w. Niestety cały czas bliżej nam z tym do Ukrainy niż do Europy i Zachodu:(
[/quote]
Wyremontowali dróżki? To przejedź się z Nałęczowa do Czesławic, z Czesławic do Piotrowic- zobaczysz jak wyremontowali, wcale nie odbiegoją od tej w Miłocinie !!! Jadyne co zrobili to ta z Nałęczowa do 17-stki i na Kazimierz.
[quote name='wak' timestamp='1332840662' post='615002']
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic n... rozwiń
Avatar
Kierowca / 27 marca 2012 o 16:08
0
Taki znak oznacza rzeczywiście zakaz wjazdu i jest stawiany u wyloty drogi jed nokierunkowej. Brawo dla Zarządu drogi!!! Jeśli już droga ma być zamknięta, to może warto znaleźć znak ZAKAZ RUCHU...
Avatar
LK / 27 marca 2012 o 11:58
0
Trójstopniowy podział administracyjny to tylko marnotrawstwo pieniędzy, a oprócz administracji samorządowej jest przecież też terenowa administracja rządowa - jak zwykle dublowanie i sztuczny podział kompetencji, a zatrudnienie w takich urzędach ciągle wzrasta. Dla przykładu, w Lublinie mamy trzy Urzędy Pracy - jeden miejski(gminny), drugi powiatowy i kolejny wojewódzki, a w każdym z tych urzędów pracują ludzie, którzy zajmują się mniej więcej tym samym. I to ma być racjonalizacja zatrudnienia i ograniczanie kosztów?? Jakby jakiś prywatny przedsiębiorca prowadził w taki kosztowny sposób swoją działalność, tworząc kilka samodzielnych podmiotów o bardzo zbliżonych kompetencjach, zatrudniając w każdym z nich kierowników, dyrektorów itp. to szybko by zbankrutował.
Trójstopniowy podział administracyjny to tylko marnotrawstwo pieniędzy, a oprócz administracji samorządowej jest przecież też terenowa administracja rządowa - jak zwykle dublowanie i sztuczny podział kompetencji, a zatrudnienie w takich urzędach ciągle wzrasta. Dla przykładu, w Lublinie mamy trzy Urzędy Pracy - jeden miejski(gminny), drugi powiatowy i kolejny wojewódzki, a w każdym z tych urzędów pracują ludzie, którzy zajmują się mniej więcej tym samym. I to ma być racjonalizacja zatrudnienia i ograniczanie kosztów?? Jakby jakiś prywatny pr... rozwiń
Avatar
Anna / 27 marca 2012 o 11:45
0
Podziwiam decyzję urzędników! Cóż za pragnatyka działania! Jakie oszczędności w finansowaniu infrastruktury! Ciekawa jestem, czy podobnie zachowają się w przypadku drogi powiatowej Osmolice Drugie - Krebsówka, której nawierzchnia przypomnina kratery na księżycu od dwóch co najmniej lat i która również czeka na remont - inny niż masa bitumiczna z worka, przydeptana gumofilcem. Od 1.5 roku stoi znak "inne niebezpieczeństwa", więc pewnie za chwilę "drogę" zamkną. I z głowy.
Avatar
LK / 27 marca 2012 o 11:42
0
A dlaczego na innej drodze powiatowej w gminie Jastków, pomiędzy trasą warszawska, na wysokości stacji Orlen w Jastkowie, a Wygodą, powiat nie postawi takiego znaku zakazu, droga jest równie fatalna, bo bez przerwy jeżdżą tamtędy tiry na budowę obwodnicy i z drogi prawie nic już nie zostało.
Avatar
wak / 27 marca 2012 o 11:31
0
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym roku i śmiga się tak jak należałoby w XXI w. Niestety cały czas bliżej nam z tym do Ukrainy niż do Europy i Zachodu:(
potwierdzam jechałem tą drogą raz jeszcze w tamtym roku i kompletnie nie dało się jechać- 20km/h i to slalomem to i tak za dużo !!!już nigdy tamtędy nie pojadę bo szkoda mi auta.ale co do stawiania znaków zakaz wjazdu to jakiś idiotyzm!! wszak droga jest publiczna, a rządzące barany po prostu nie chcą remontować bo szkoda hajsu. masakra ale jak jeżdżę po woj. lubelskim to takich dróg powiatowych jest mnóstwo!! I nikt z tym nic nie robi. Cieszę się że chociaż w moim Nałęczowie ładnie wyremontowali dróżki w tamtym ... rozwiń
Avatar
obywatel / 27 marca 2012 o 11:21
0
Lepiej byloby jesli starosta zrobilby droge z Opola do Lublina przez Bełżyce bo wczesniej wygladala jak jazda po drodze z puzzli ale teraz to juz wyglada jak z klockow lego a kazdy w innym kolorze. Dziury, łaty, koleiny, nierówności, wyboje, wyprzedzac kogo kolwiek jest bardzo niebezpiecznie bo niewiadomo na co sie najedzie wyprzedzajac lub czy nie wypadnie sie z drogi pozatym nie ma bardzo gdzie bo co 50m podwojna ciagla. Rozumiem ze droga prowadzi przez miejscowosci ale zauwazcie ze domy oddalone sa od drogi miejscami nawet ponad 50m to czy to ma byc teren zabudowany ? Argumentow jest jeszcze wiele ale brak mi juz slow ;/
Lepiej byloby jesli starosta zrobilby droge z Opola do Lublina przez Bełżyce bo wczesniej wygladala jak jazda po drodze z puzzli ale teraz to juz wyglada jak z klockow lego a kazdy w innym kolorze. Dziury, łaty, koleiny, nierówności, wyboje, wyprzedzac kogo kolwiek jest bardzo niebezpiecznie bo niewiadomo na co sie najedzie wyprzedzajac lub czy nie wypadnie sie z drogi pozatym nie ma bardzo gdzie bo co 50m podwojna ciagla. Rozumiem ze droga prowadzi przez miejscowosci ale zauwazcie ze domy oddalone sa od drogi miejscami nawet ponad 50m to cz... rozwiń
Avatar
Mariola / 27 marca 2012 o 11:00
0
Jestem mieszkanką tego nieszczęsnego punktu Miłocina i nic mnie już nie zdziwi biorąc pod uwagę, że należymy do gminy Jastków, posterunek mamy w Niemcach !!!, pocztę w Nałęczowie a sam Miłocin ma kilka numeracji domów ( kurier z przesyłką zwykle błądzi niczym w labiryncie). Kwestia drogi powiatowej 2231L to lenistwo i zaniedbanie urzędników, którzy budują nowe drogi przy własnych posesjach (Sieprawice), a ludziom którzy zamieszkali na końcu gminy pokazują gest Kozakiewicza. Trudno mi zrozumieć, że w Motyczu 2 km od naszej granicy buduje się drogi ,,jak stół" biegnące w ślepe pole, a w Jastkowie droga powiatowa ze ścieżką rowerową w strefie ochrony konserwatorskiej przerasta samorządowców. W czym problem, Panowie? Może powinniście przejechać się swoimi ,,limuzynami" po naszej drodze, którą sami jesteśmy zmuszeni jeżdzić codziennie do pracy !
Jestem mieszkanką tego nieszczęsnego punktu Miłocina i nic mnie już nie zdziwi biorąc pod uwagę, że należymy do gminy Jastków, posterunek mamy w Niemcach !!!, pocztę w Nałęczowie a sam Miłocin ma kilka numeracji domów ( kurier z przesyłką zwykle błądzi niczym w labiryncie). Kwestia drogi powiatowej 2231L to lenistwo i zaniedbanie urzędników, którzy budują nowe drogi przy własnych posesjach (Sieprawice), a ludziom którzy zamieszkali na końcu gminy pokazują gest Kozakiewicza. Trudno mi zrozumieć, że w Motyczu 2 km od naszej granicy... rozwiń
Avatar
jolanta / 27 marca 2012 o 09:30
0
Droga o której jest artukuł, jest przede wszystkim skrótem z Nałęczowa przez Kraśnik i tak dalej dla dużych samochodów ciężarowych chcących ominąć wjazd do Lublina, więc nie jest drogą " wycieczkową" dla jadących do Kazimierza lub Nałęczowa. Ten fakt powinien być głównym argumentem dla remontu drogi.Szkoda, że redaktor piszący artykuł tego nie zauważył. Zakaz jest ustawiony w Miłocinie, natomiast od strony Motycza nie ma go, wieć kto chce wjechać i tak da sobie radę. W ubiegłym roku sugerowałam zamknięcie tej drogi w Zarządzie Dróg co niniejszym uczyniono, więc możemy liczyć,że wraz z likwidacją dróg zostaną zlikwidowane zarządy dróg i będzie kłopot z głowy.
Droga o której jest artukuł, jest przede wszystkim skrótem z Nałęczowa przez Kraśnik i tak dalej dla dużych samochodów ciężarowych chcących ominąć wjazd do Lublina, więc nie jest drogą " wycieczkową" dla jadących do Kazimierza lub Nałęczowa. Ten fakt powinien być głównym argumentem dla remontu drogi.Szkoda, że redaktor piszący artykuł tego nie zauważył. Zakaz jest ustawiony w Miłocinie, natomiast od strony Motycza nie ma go, wieć kto chce wjechać i tak da sobie radę. W ubiegłym roku sugerowałam zamknięcie tej drogi w Zarządzie Dró... rozwiń
Avatar
trut / 27 marca 2012 o 09:25
0
A jak ma byc dobrze jak sie kupuje stare mieso :


przedmiot Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych na realizację inwestycji drogowych na terenie gminy Puławy.
organizator ********************
województwo Lubelskie
wynik IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 26.03.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 20.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
*******************************
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia(bez VAT): 88000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty: 10169,64
Oferta z najniższą ceną: 10169,64/ Oferta z najwyższą ceną: 76752,00
Waluta: PLN.
A jak ma byc dobrze jak sie kupuje stare mieso :


przedmiot Opracowanie kompletnych dokumentacji projektowo - kosztorysowych na realizację inwestycji drogowych na terenie gminy Puławy.
organizator ********************
województwo Lubelskie
wynik IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 26.03.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 20.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
*******************************
IV.5) Szacunkowa warto... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 3 3

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 1 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 10 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 2

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 5 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 98 26

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 42 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.