Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 marca 2010 r.
15:08
Edytuj ten wpis

Nowy szef ITD wypowiada wojnę nieuczciwym busiarzom i korupcji

Autor: Zdjęcie autora PAWEŁ PUZIO
0 58 A A

Idą ciężkie czasy dla nieuczciwych firm przewozowych na Lubelszczyźnie. Nowy szef Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zapowiada ostre kontrole i walkę z korupcją. W poniedziałek o swoich planach opowiedział dziennikarzom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władysław Mitręga przez pięć lat był szefem Inspektoratu Transportu Drogowego w woj. świętokrzyskim. Teraz pokieruje tą instytucją na Lubelszczyźnie.

– Na prośbę głównego inspektora podjąłem się misji w Lublinie, mimo że już od roku jestem na emeryturze – mówił w poniedziałek na konferencji prasowej Władysław Mitręga, nowy szef Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie.

Mitręga zapewnia, że diametralnie ma się poprawić bezpieczeństwo przewozów pasażerskich. – I nie chodzi tu tylko o busy na trasie do Warszawy, ale także o nielegalne taksówki czy stan techniczny pojazdów miejskiej komunikacji – wylicza inspektor.

Cel zamierza osiągnąć poprzez intensywne kontrole, tak by wyłapać tych, którzy łamią przepisy. – Tam gdzie bus ma jechać 50 kilometrów na godzinę, to tyle będzie jechał - zapowiada.

Wyznacznikiem jakości przewozów ma być liczba skarg od pasażerów. - Gdy objąłem stanowisko wojewódzkiego inspektora w Kielcach, rocznie wpływało ich do nas ponad 250. Gdy odchodziłem zmalała do 53. W Lublinie powinno być podobnie – dodaje Władysław Mitręga.

Nowy szef ITD chce też wdrożyć specjalny program antykorupcyjny, który obowiązywał w Kielcach. Chodzi o to, by ograniczyć możliwość wręczania łapówek inspektorom. Zdarzało się, że niektórzy przewoźnicy, szczególnie z zagranicy, oferują nawet po 300 euro łapówki.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi - przynajmniej na razie - nie powstanie w Lublinie Centralny Ośrodek Szkoleniowy dla inspektorów.

– Nie ma na to funduszy. Ani w moim budżecie, ani ministra Tomasza Połcia, głównego inspektora transportu drogowego – mówi wojewoda lubelski Genowefa Tokarska, która nadzoruje lubelski ITD. Zapewnia, że tym razem zastępca wojewódzkiego inspektora nie będzie powołany z klucza partyjnego. – Na razie nie ma jeszcze kandydatury. Nominacja jednak nastąpi po konsultacji z panem Mitręgą. Może to będzie ktoś z obecnych pracowników WITD w Lublinie – dodaje Tokarska.

Na początek Mitręga chce załatwić sprawę uzbrojenia inspektorów w broń. Inspektorat od kilku miesięcy posiada 35 rewolwerów. Niestety dotąd nie podpisano umowy w tej sprawie, więc nie mogą być używane.

Mitręga nie zapominał także o nowej siedzibie. W 2011 roku inspektorat ma się przenieść na ul. Związkową w Lublinie.

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2015 o 19:00
0

Już jest NOWY SZEF INSPEKCJI W LUBLINIE !!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 17:17
0
jnspekcja transportu drogowego wezmie sie za kontrole busow na calej lubelszczynnie calej beda sprawdzac wszystkie prywanne busy na terenie lublina i powiecie lubelskim , beda odbierac dowody rejestracyjne i licecje dla prywatnych busiarzy w powiecie lubelskim calym prwatnym wlascicielom busow wszystkich odbierac beda busom licecje na wozenie pasarzerow w calym powiecie lubelskim ...
Avatar
migacz / 16 maja 2013 o 11:09
0
przynajmniej spokój jest
Avatar
ek / 8 maja 2013 o 09:35
0
[url="http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/pg-podwaza-uprawnienia-inspekcji-drogowej"]http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/pg-podwaza-uprawnienia-inspekcji-drogowej[/url]
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2013 o 21:52
0
[quote name='senator niezależny' timestamp='1366779130' post='762161']
Działa na konkretne zamówienie, zlecenie,czy zapotrzebowanie, taki MŁOT w rękach obecnej władzy.Jak trzeba kogoś zniszczyć lub komuś przywalić to używa się właśnie takiego MŁOTA lub urzędu skarbowego czy jakiegokolwiek innego.Typowa walka zacietrzewionego kouchów z polskim małym i średnim biznesem. !!!!
[/quote][url="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130423/RZESZOW/130429821"]http://www.nowiny24....ESZOW/130429821[/url]
Avatar
senator niezależny / 24 kwietnia 2013 o 06:52
0
Działa na konkretne zamówienie, zlecenie,czy zapotrzebowanie, taki MŁOT w rękach obecnej władzy.Jak trzeba kogoś zniszczyć lub komuś przywalić to używa się właśnie takiego MŁOTA lub urzędu skarbowego czy jakiegokolwiek innego.Typowa walka zacietrzewionego kouchów z polskim małym i średnim biznesem. !!!!
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2013 o 21:00
0
[quote name='Kazik' timestamp='1269932478' post='257964']
[size=5][color=#ff0000]Ale busiarstwo się rozpisało.[/color][/size]Każdy kto był poprzednio miał dziwne podejście do roboty,nie robił jak mu z góry nie truli.Ten przynajmniej nie powiązany kolesiostwem z firmami przewozowymi lubelszczyzny.
[/quote]
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2013 o 18:55
0
[quote name='~lublinianin~' timestamp='1269871433' post='257706']
Powodzenia panie inspektorze. Będzie dobrze, jeżeli uporządkuje to nasze lubelskie piekiełko. Ważne żeby mu politycy nie przeszkadzali i żeby go wspierali nawet gdy będzie brał się za znajomych królika.
[/quote]
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2013 o 18:53
0
[quote name='rebus' timestamp='1366074681' post='759094']
No to ładnie.
[/quote]???
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 22:46
0
[quote name='Oj mitręga mitręga' timestamp='1269876464' post='257727']
Zyczę powodzenia bo to co dzieje się na drogach a szczegółnie na k-17 to zgroza. I nie tylko z Lublina do Warszawy ale od Tomaszowa lub. do Lublina.Któlują oczywiście "TOMASZOWCY" z rej LTM lub ZMO. toż to królowie szos zajeżdżają drogę, wymuszają pierwszeństwo ,wyprzedzają na trzeciego nie mówiąc już o nagminnym przekraczaniu prędkości.Aż strach poruszać się po drodze gdy widzi się te rejestracje, nigdy nie wiadomo co oni wymyślą.Troszeczkę wygrzecznieli gdy pojawiło się więcej "sreberek" nieoznakowanych ale mają te długie baty na autach i jak posłyszą" było czysto" to znowu to samo.
[/quote]

[list]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/NEWS01/852322763#"]A[/url]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/NEWS01/852322763#"]A[/url]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/NEWS01/852322763#"]A[/url]
[/list]
tagi:[list]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TAGI01&Keyword=Inspektorat_Transportu_Drogowego_Lublin"]Inspektorat Transportu Drogowego Lublin[/url]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TAGI01&Keyword=ITD"]ITD[/url]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TAGI01&Keyword=ITD_Lublin"]ITD Lublin[/url]
[/list]
Nowy szef ITD wypowiada wojnę nieuczciwym busiarzom i korupcji
[quote name='Oj mitręga mitręga' timestamp='1269876464' post='257727']
Zyczę powodzenia bo to co dzieje się na drogach a szczegółnie na k-17 to zgroza. I nie tylko z Lublina do Warszawy ale od Tomaszowa lub. do Lublina.Któlują oczywiście "TOMASZOWCY" z rej LTM lub ZMO. toż to królowie szos zajeżdżają drogę, wymuszają pierwszeństwo ,wyprzedzają na trzeciego nie mówiąc już o nagminnym przekraczaniu prędkości.Aż strach poruszać się po drodze gdy widzi się te rejestracje, nigdy nie wiadomo co oni wymyślą.... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2015 o 19:00
0

Już jest NOWY SZEF INSPEKCJI W LUBLINIE !!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 17:17
0
jnspekcja transportu drogowego wezmie sie za kontrole busow na calej lubelszczynnie calej beda sprawdzac wszystkie prywanne busy na terenie lublina i powiecie lubelskim , beda odbierac dowody rejestracyjne i licecje dla prywatnych busiarzy w powiecie lubelskim calym prwatnym wlascicielom busow wszystkich odbierac beda busom licecje na wozenie pasarzerow w calym powiecie lubelskim ...
Avatar
migacz / 16 maja 2013 o 11:09
0
przynajmniej spokój jest
Avatar
ek / 8 maja 2013 o 09:35
0
[url="http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/pg-podwaza-uprawnienia-inspekcji-drogowej"]http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/pg-podwaza-uprawnienia-inspekcji-drogowej[/url]
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2013 o 21:52
0
[quote name='senator niezależny' timestamp='1366779130' post='762161']
Działa na konkretne zamówienie, zlecenie,czy zapotrzebowanie, taki MŁOT w rękach obecnej władzy.Jak trzeba kogoś zniszczyć lub komuś przywalić to używa się właśnie takiego MŁOTA lub urzędu skarbowego czy jakiegokolwiek innego.Typowa walka zacietrzewionego kouchów z polskim małym i średnim biznesem. !!!!
[/quote][url="http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130423/RZESZOW/130429821"]http://www.nowiny24....ESZOW/130429821[/url]
Avatar
senator niezależny / 24 kwietnia 2013 o 06:52
0
Działa na konkretne zamówienie, zlecenie,czy zapotrzebowanie, taki MŁOT w rękach obecnej władzy.Jak trzeba kogoś zniszczyć lub komuś przywalić to używa się właśnie takiego MŁOTA lub urzędu skarbowego czy jakiegokolwiek innego.Typowa walka zacietrzewionego kouchów z polskim małym i średnim biznesem. !!!!
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2013 o 21:00
0
[quote name='Kazik' timestamp='1269932478' post='257964']
[size=5][color=#ff0000]Ale busiarstwo się rozpisało.[/color][/size]Każdy kto był poprzednio miał dziwne podejście do roboty,nie robił jak mu z góry nie truli.Ten przynajmniej nie powiązany kolesiostwem z firmami przewozowymi lubelszczyzny.
[/quote]
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2013 o 18:55
0
[quote name='~lublinianin~' timestamp='1269871433' post='257706']
Powodzenia panie inspektorze. Będzie dobrze, jeżeli uporządkuje to nasze lubelskie piekiełko. Ważne żeby mu politycy nie przeszkadzali i żeby go wspierali nawet gdy będzie brał się za znajomych królika.
[/quote]
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2013 o 18:53
0
[quote name='rebus' timestamp='1366074681' post='759094']
No to ładnie.
[/quote]???
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 22:46
0
[quote name='Oj mitręga mitręga' timestamp='1269876464' post='257727']
Zyczę powodzenia bo to co dzieje się na drogach a szczegółnie na k-17 to zgroza. I nie tylko z Lublina do Warszawy ale od Tomaszowa lub. do Lublina.Któlują oczywiście "TOMASZOWCY" z rej LTM lub ZMO. toż to królowie szos zajeżdżają drogę, wymuszają pierwszeństwo ,wyprzedzają na trzeciego nie mówiąc już o nagminnym przekraczaniu prędkości.Aż strach poruszać się po drodze gdy widzi się te rejestracje, nigdy nie wiadomo co oni wymyślą.Troszeczkę wygrzecznieli gdy pojawiło się więcej "sreberek" nieoznakowanych ale mają te długie baty na autach i jak posłyszą" było czysto" to znowu to samo.
[/quote]

[list]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/NEWS01/852322763#"]A[/url]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/NEWS01/852322763#"]A[/url]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100329/NEWS01/852322763#"]A[/url]
[/list]
tagi:[list]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TAGI01&Keyword=Inspektorat_Transportu_Drogowego_Lublin"]Inspektorat Transportu Drogowego Lublin[/url]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TAGI01&Keyword=ITD"]ITD[/url]
[*][url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=TAGI01&Keyword=ITD_Lublin"]ITD Lublin[/url]
[/list]
Nowy szef ITD wypowiada wojnę nieuczciwym busiarzom i korupcji
[quote name='Oj mitręga mitręga' timestamp='1269876464' post='257727']
Zyczę powodzenia bo to co dzieje się na drogach a szczegółnie na k-17 to zgroza. I nie tylko z Lublina do Warszawy ale od Tomaszowa lub. do Lublina.Któlują oczywiście "TOMASZOWCY" z rej LTM lub ZMO. toż to królowie szos zajeżdżają drogę, wymuszają pierwszeństwo ,wyprzedzają na trzeciego nie mówiąc już o nagminnym przekraczaniu prędkości.Aż strach poruszać się po drodze gdy widzi się te rejestracje, nigdy nie wiadomo co oni wymyślą.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 25 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 27 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!