Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 stycznia 2010 r.
17:45
Edytuj ten wpis

Odbiorą pijakom prawo jazdy na zawsze

Autor: Zdjęcie autora PAWEŁ PUZIO
0 30 A A

Kierowca, który po pijanemu spowodował śmiertelny wypadek lub jego ofiara straciła zdrowie, pożegna się z prawem jazdy do końca życia. Tak w piątek jednogłośnie zdecydowali posłowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Brawo dla posłów – nie kryje zadowolenia Piotr Mucha, kierowca z Lubartowa. – Pijani za kółkiem, którzy spowodowali śmiertelny wypadek, to przecież mordercy. Samo więzienie, to za mało.

– To bardzo dobre posunięcie – komentuje Sławomir Góźdź, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dodaje, że teraz wyroki na pijanych kierowców są bardzo łagodne.

– Często otrzymują zakaz prowadzenia pojazdów najwyżej na rok. Mam nadzieję, że ostrzejsze prawo zniechęci ludzi do siadania po pijanemu za kierownicę – dodaje Góźdź.

W szczególnych przypadkach sąd będzie mógł odstąpić od orzeczenia dożywotniego zakazu kierowania pojazdem. – Ale wtedy będzie musiał uzasadnić taką decyzję – tłumaczy lubelski poseł Stanisław Żmijan (PO).

Na tym nie koniec zmian. Posłowie zaostrzyli kary dla pijaków-recydywistów. Jeśli ponownie zostaną złapani na jeździe po alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego, będzie im grozić do 5 lat więzienia. Do tej pory groziło im do dwóch lat.

Tak samo wysoka kara będzie grozić w przypadku, gdy ktoś prowadził auto, mimo że miał zabrane prawo jazdy.



– W końcu może coś się zmieni. Pijani kierowcy, nawet ci po jednym czy dwóch piwach, to plaga na naszych drogach – mówi Andrzej Wnuczyński, kierowca z Lublina. – Jestem za jak najsurowszym egzekwowaniem nowego prawa.

– Utrata prawa jazdy to nic w porównaniu z cierpieniami ofiar pijanych kierowców – mówi Piotr Kwiatkowski, specjalista–rehabilitant, na co dzień pracujący z ofiarami pijanych kierowców. – Życie z kulami lub na wózku, to złamana kariera zawodowa, zrujnowane plany i wielka trauma dla rodziny.

Na Lubelszczyźnie pijani kierowcy to wciąż ogromny problem. Tylko w ubiegłym roku policjanci zatrzymali ponad 10 tysięcy takich osób.

– Nietrzeźwi za kierownicą spowodowali u nas 288 wypadków drogowych, w których zginęły 42 osoby – informuje podkomisarz Renata Laszczka-Rusek.

Sędziowie nie chcą komentować zmian w prawie, które jeszcze nie obowiązuje. Kiedy wejdzie w życie?

– Najpóźniej za trzy miesiące. Nie przewiduję, aby nowela utknęła w Senacie czy u prezydenta. Każdemu zależy, aby pijanych kierowców eliminować z polskich dróg – kończy poseł Żmijan.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pisar / 11 stycznia 2010 o 20:26
0
tomasz napisał:
A jak nie był to jego samochód to nerkę mu wyciąć albo inny narząd i sprzedać!!!
LUDZIE PIJAŃSTWU NALEŻY PRZECIWDZIAŁAĆ, A ZABIERANIE MIENIA I WYŻSZE KARY FINANSOWE TO TYLKO KARANIE NAJBLIŻSZEJ RODZINY I DZIECI PIJAKA!!!! O WIELE LEPSZA BYŁA BY KARA PRZYMUSOWYCH GODZIN PRACY PRZY SPRZĄTANIU ULIC W SPECJALNIE OZNAKOWANYM UBRANIU TAK BY SIĘ WSTYDZIŁ TEGO CO ZROBIŁ!!!
A TAK SWOJĄ DROGĄ KOMU Z WAS NIGDY NIE PRZYDARZYŁO SIĘ KIEROWAĆ SAMOCHODEM POD WPŁYWEM ALKOHOLU LUB NA KACU?????

Konfiskata samochodu uniemożliwi powtórne oraz kolejne jazdy na dwóch gazach. A chyba właśnie chodzi o to, aby pijanych kierowców na drogach było jak najmniej.

Konfiskata samochodu uniemożliwi powtórne oraz kolejne jazdy na dwóch gazach. A chyba właśnie chodzi o to, aby pijanych kierowców na drogach było jak najmniej. rozwiń
Avatar
mn / 9 stycznia 2010 o 19:12
0
A temu polikotowi spod biłgoraja też odbiorą ?
Avatar
ali / 9 stycznia 2010 o 15:01
0
Gość napisał:
Czytaj ze zrozumieniem, to nie było o pladze pijanych rowerzystów na drogach, tylko o nietrzeźwym nie stwarzającym zagrożenia, ale ponoszacym dużo wieksze konsekwencje niz trzeźwy takie zagrożenie tworzący, więc będac w takiej sytuacji poniesiesz surowsze konsekwencje niż powodując wypadek w wyniku "piractwa".
I dlatego czytając artykuł o wypadku śmiertelnym np w Dzienniku czytasz na końcu artykułu "sprawca był trzeźwy".

Piep... bracie głupoty. W imię sprawiedliwości dla "nietrzeźwych nie stwarzającym zagrożenia, ale ponoszach dużo wieksze konsekwencje niz trzeźwi takie zagrożenie tworzący". Konstrukcja ciekawa, ale mocno wydumana...
Każda pijaczyna na drodze: w samochodzie, na motocyklu, rowerze i jako furman to zagrożenie!!!
Ich trzeba skutecznie eliminować.

Piep... bracie głupoty. W imię sprawiedliwości dla "nietrzeźwych nie stwarzającym zagrożenia, ale ponoszach dużo wieksze konsekwencje niz trzeźwi takie zagrożenie tworzący". Konstrukcja ciekawa, ale mocno wydumana...
Każda pijaczyna na drodze: w samochodzie, na motocyklu, rowerze i jako furman to zagrożenie!!!
Ich trzeba skutecznie eliminować. rozwiń
Avatar
jj / 9 stycznia 2010 o 14:45
0
Tomasz napisał:
A posłów nadal chroni immunitet i prawo mają w d....!!!



Ale w Polsce 70% poslow to jednorazowi poslowie wiec po tym zostaja zwyklymi obywatelami....
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 12:29
0
ali napisał:
Pijany dziadek przewrócił mojego kolegę na rowerze. Chłopak nie miał szczęścia....nigdy nie odzyskał przytomności - po uderzeniu głową w krawężnik. Pijany dziadzio na rowerze może np zmusić innego kierowcę do nagłego manewru. Taki obsraniec nawet nie zauważy, że spowodował śmierć wielu ludzi.
Piłeś nie jedź, chlasz nałogowo, okresowo, pod kontrolą - pożegnaj się z prawem jazdy!!! Na zawsze!!!

Czytaj ze zrozumieniem, to nie było o pladze pijanych rowerzystów na drogach, tylko o nietrzeźwym nie stwarzającym zagrożenia, ale ponoszacym dużo wieksze konsekwencje niz trzeźwy takie zagrożenie tworzący, więc będac w takiej sytuacji poniesiesz surowsze konsekwencje niż powodując wypadek w wyniku "piractwa".
I dlatego czytając artykuł o wypadku śmiertelnym np w Dzienniku czytasz na końcu artykułu "sprawca był trzeźwy".

Czytaj ze zrozumieniem, to nie było o pladze pijanych rowerzystów na drogach, tylko o nietrzeźwym nie stwarzającym zagrożenia, ale ponoszacym dużo wieksze konsekwencje niz trzeźwy takie zagrożenie tworzący, więc będac w takiej sytuacji poniesiesz surowsze konsekwencje niż powodując wypadek w wyniku "piractwa".
I dlatego czytając artykuł o wypadku śmiertelnym np w Dzienniku czytasz na końcu artykułu "sprawca był trzeźwy". rozwiń
Avatar
ali / 9 stycznia 2010 o 11:30
0
Gość napisał:
Jak na razie pijani kierowcy powodują poniżej 10% wypadków, resztę trzeźwi, więc rzeczywiście problem jest palący.
Poza tym co to jest pijany kierujący wg prawa? To również np dziadek po jednym piwku pedałujący składakiem po chodniku i powodujący dużo większe zagrożenie niz trzeźwy pocinający 150 km/h po zabudowanym (za 500 zł + 10 punktów).
Owszem, pijanych powodujących wypadki powinno się karać, tylko co da zabranie prawa jazdy?

Pijany dziadek przewrócił mojego kolegę na rowerze. Chłopak nie miał szczęścia....nigdy nie odzyskał przytomności - po uderzeniu głową w krawężnik. Pijany dziadzio na rowerze może np zmusić innego kierowcę do nagłego manewru. Taki obsraniec nawet nie zauważy, że spowodował śmierć wielu ludzi.
Piłeś nie jedź, chlasz nałogowo, okresowo, pod kontrolą - pożegnaj się z prawem jazdy!!! Na zawsze!!!

Pijany dziadek przewrócił mojego kolegę na rowerze. Chłopak nie miał szczęścia....nigdy nie odzyskał przytomności - po uderzeniu głową w krawężnik. Pijany dziadzio na rowerze może np zmusić innego kierowcę do nagłego manewru. Taki obsraniec nawet nie zauważy, że spowodował śmierć wielu ludzi.
Piłeś nie jedź, chlasz nałogowo, okresowo, pod kontrolą - pożegnaj się z prawem jazdy!!! Na zawsze!!! rozwiń
Avatar
2BOD7E / 9 stycznia 2010 o 11:24
0
To ciekawe. Zobaczymy niedługo, czy zabiorą dożywotnio pijanym prezesom spółdzielni mieszkaniowych w Białej Podlaskiej, którzy jeżdżą pijani po mieście i zabijają 10letnie dzieci! Mogę się założyć, że nic im nie zrobią. To nietykalne święte krowy, tak jak przedstawiciele sejmu, rzadu i aparatu władzy. Zawsze znajdzie się jakieś usprawiedliwienie dla swoich!!! Jestem za ostrymi sankcjami, ale bezwzględnie stosowanymi i egzekwowanymi. A u nas równość wobec prawa to fikcja, jak i fikcją w realu będzie to nowe prawo drogowe. Za dużo u nas korupcji, znajomych królika, rodziny itp.
To ciekawe. Zobaczymy niedługo, czy zabiorą dożywotnio pijanym prezesom spółdzielni mieszkaniowych w Białej Podlaskiej, którzy jeżdżą pijani po mieście i zabijają 10letnie dzieci! Mogę się założyć, że nic im nie zrobią. To nietykalne święte krowy, tak jak przedstawiciele sejmu, rzadu i aparatu władzy. Zawsze znajdzie się jakieś usprawiedliwienie dla swoich!!! Jestem za ostrymi sankcjami, ale bezwzględnie stosowanymi i egzekwowanymi. A u nas równość wobec prawa to fikcja, jak i fikcją w realu będzie to nowe prawo drogowe. Za d... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 11:12
0
ali napisał:
No to wypada poczekać, aż spotkasz się z napranym kierowcą na drodze. Jak będziesz miał szczęście to może przeżyjesz...

Jeżdżę dużo i w każdych warunkach. Nader często spotykam durni, którzy wyczyniają cuda na drodze - lewy do prawego na pasie ruchu, wyjazdy z bocznych dróg bez oświetlenia.... Takich trzeba eliminować wszelkimi możliwymi sposobami.

Jak na razie pijani kierowcy powodują poniżej 10% wypadków, resztę trzeźwi, więc rzeczywiście problem jest palący.
Poza tym co to jest pijany kierujący wg prawa? To również np dziadek po jednym piwku pedałujący składakiem po chodniku i powodujący dużo większe zagrożenie niz trzeźwy pocinający 150 km/h po zabudowanym (za 500 zł + 10 punktów).
Owszem, pijanych powodujących wypadki powinno się karać, tylko co da zabranie prawa jazdy?

Jak na razie pijani kierowcy powodują poniżej 10% wypadków, resztę trzeźwi, więc rzeczywiście problem jest palący.
Poza tym co to jest pijany kierujący wg prawa? To również np dziadek po jednym piwku pedałujący składakiem po chodniku i powodujący dużo większe zagrożenie niz trzeźwy pocinający 150 km/h po zabudowanym (za 500 zł + 10 punktów).
Owszem, pijanych powodujących wypadki powinno się karać, tylko co da zabranie prawa jazdy? rozwiń
Avatar
ali / 9 stycznia 2010 o 11:01
0
Gość napisał:
A pijanemu trolejbusiarzowi zabrać trolejbus, pijanemu maszyniscie - lokomotywę, pijanemu pilotowi - samolot, pijanemu woźnicy - konia, a pijanemu inwalidzie - wózek inwalidzki Co za dzieci neo się tu wypowiadają

No to wypada poczekać, aż spotkasz się z napranym kierowcą na drodze. Jak będziesz miał szczęście to może przeżyjesz...

Jeżdżę dużo i w każdych warunkach. Nader często spotykam durni, którzy wyczyniają cuda na drodze - lewy do prawego na pasie ruchu, wyjazdy z bocznych dróg bez oświetlenia.... Takich trzeba eliminować wszelkimi możliwymi sposobami.
ają cuda na drodze - lewy do prawego na pasie ruchu, wyjazdy z bocznych dróg bez oświetlenia.... Takich trzeba eliminować wszelkimi możliwymi sposobami. rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 10:42
0
A pijanemu trolejbusiarzowi zabrać trolejbus, pijanemu maszyniscie - lokomotywę, pijanemu pilotowi - samolot, pijanemu woźnicy - konia, a pijanemu inwalidzie - wózek inwalidzki Co za dzieci neo się tu wypowiadają
Avatar
pisar / 11 stycznia 2010 o 20:26
0
tomasz napisał:
A jak nie był to jego samochód to nerkę mu wyciąć albo inny narząd i sprzedać!!!
LUDZIE PIJAŃSTWU NALEŻY PRZECIWDZIAŁAĆ, A ZABIERANIE MIENIA I WYŻSZE KARY FINANSOWE TO TYLKO KARANIE NAJBLIŻSZEJ RODZINY I DZIECI PIJAKA!!!! O WIELE LEPSZA BYŁA BY KARA PRZYMUSOWYCH GODZIN PRACY PRZY SPRZĄTANIU ULIC W SPECJALNIE OZNAKOWANYM UBRANIU TAK BY SIĘ WSTYDZIŁ TEGO CO ZROBIŁ!!!
A TAK SWOJĄ DROGĄ KOMU Z WAS NIGDY NIE PRZYDARZYŁO SIĘ KIEROWAĆ SAMOCHODEM POD WPŁYWEM ALKOHOLU LUB NA KACU?????

Konfiskata samochodu uniemożliwi powtórne oraz kolejne jazdy na dwóch gazach. A chyba właśnie chodzi o to, aby pijanych kierowców na drogach było jak najmniej.

Konfiskata samochodu uniemożliwi powtórne oraz kolejne jazdy na dwóch gazach. A chyba właśnie chodzi o to, aby pijanych kierowców na drogach było jak najmniej. rozwiń
Avatar
mn / 9 stycznia 2010 o 19:12
0
A temu polikotowi spod biłgoraja też odbiorą ?
Avatar
ali / 9 stycznia 2010 o 15:01
0
Gość napisał:
Czytaj ze zrozumieniem, to nie było o pladze pijanych rowerzystów na drogach, tylko o nietrzeźwym nie stwarzającym zagrożenia, ale ponoszacym dużo wieksze konsekwencje niz trzeźwy takie zagrożenie tworzący, więc będac w takiej sytuacji poniesiesz surowsze konsekwencje niż powodując wypadek w wyniku "piractwa".
I dlatego czytając artykuł o wypadku śmiertelnym np w Dzienniku czytasz na końcu artykułu "sprawca był trzeźwy".

Piep... bracie głupoty. W imię sprawiedliwości dla "nietrzeźwych nie stwarzającym zagrożenia, ale ponoszach dużo wieksze konsekwencje niz trzeźwi takie zagrożenie tworzący". Konstrukcja ciekawa, ale mocno wydumana...
Każda pijaczyna na drodze: w samochodzie, na motocyklu, rowerze i jako furman to zagrożenie!!!
Ich trzeba skutecznie eliminować.

Piep... bracie głupoty. W imię sprawiedliwości dla "nietrzeźwych nie stwarzającym zagrożenia, ale ponoszach dużo wieksze konsekwencje niz trzeźwi takie zagrożenie tworzący". Konstrukcja ciekawa, ale mocno wydumana...
Każda pijaczyna na drodze: w samochodzie, na motocyklu, rowerze i jako furman to zagrożenie!!!
Ich trzeba skutecznie eliminować. rozwiń
Avatar
jj / 9 stycznia 2010 o 14:45
0
Tomasz napisał:
A posłów nadal chroni immunitet i prawo mają w d....!!!



Ale w Polsce 70% poslow to jednorazowi poslowie wiec po tym zostaja zwyklymi obywatelami....
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 12:29
0
ali napisał:
Pijany dziadek przewrócił mojego kolegę na rowerze. Chłopak nie miał szczęścia....nigdy nie odzyskał przytomności - po uderzeniu głową w krawężnik. Pijany dziadzio na rowerze może np zmusić innego kierowcę do nagłego manewru. Taki obsraniec nawet nie zauważy, że spowodował śmierć wielu ludzi.
Piłeś nie jedź, chlasz nałogowo, okresowo, pod kontrolą - pożegnaj się z prawem jazdy!!! Na zawsze!!!

Czytaj ze zrozumieniem, to nie było o pladze pijanych rowerzystów na drogach, tylko o nietrzeźwym nie stwarzającym zagrożenia, ale ponoszacym dużo wieksze konsekwencje niz trzeźwy takie zagrożenie tworzący, więc będac w takiej sytuacji poniesiesz surowsze konsekwencje niż powodując wypadek w wyniku "piractwa".
I dlatego czytając artykuł o wypadku śmiertelnym np w Dzienniku czytasz na końcu artykułu "sprawca był trzeźwy".

Czytaj ze zrozumieniem, to nie było o pladze pijanych rowerzystów na drogach, tylko o nietrzeźwym nie stwarzającym zagrożenia, ale ponoszacym dużo wieksze konsekwencje niz trzeźwy takie zagrożenie tworzący, więc będac w takiej sytuacji poniesiesz surowsze konsekwencje niż powodując wypadek w wyniku "piractwa".
I dlatego czytając artykuł o wypadku śmiertelnym np w Dzienniku czytasz na końcu artykułu "sprawca był trzeźwy". rozwiń
Avatar
ali / 9 stycznia 2010 o 11:30
0
Gość napisał:
Jak na razie pijani kierowcy powodują poniżej 10% wypadków, resztę trzeźwi, więc rzeczywiście problem jest palący.
Poza tym co to jest pijany kierujący wg prawa? To również np dziadek po jednym piwku pedałujący składakiem po chodniku i powodujący dużo większe zagrożenie niz trzeźwy pocinający 150 km/h po zabudowanym (za 500 zł + 10 punktów).
Owszem, pijanych powodujących wypadki powinno się karać, tylko co da zabranie prawa jazdy?

Pijany dziadek przewrócił mojego kolegę na rowerze. Chłopak nie miał szczęścia....nigdy nie odzyskał przytomności - po uderzeniu głową w krawężnik. Pijany dziadzio na rowerze może np zmusić innego kierowcę do nagłego manewru. Taki obsraniec nawet nie zauważy, że spowodował śmierć wielu ludzi.
Piłeś nie jedź, chlasz nałogowo, okresowo, pod kontrolą - pożegnaj się z prawem jazdy!!! Na zawsze!!!

Pijany dziadek przewrócił mojego kolegę na rowerze. Chłopak nie miał szczęścia....nigdy nie odzyskał przytomności - po uderzeniu głową w krawężnik. Pijany dziadzio na rowerze może np zmusić innego kierowcę do nagłego manewru. Taki obsraniec nawet nie zauważy, że spowodował śmierć wielu ludzi.
Piłeś nie jedź, chlasz nałogowo, okresowo, pod kontrolą - pożegnaj się z prawem jazdy!!! Na zawsze!!! rozwiń
Avatar
2BOD7E / 9 stycznia 2010 o 11:24
0
To ciekawe. Zobaczymy niedługo, czy zabiorą dożywotnio pijanym prezesom spółdzielni mieszkaniowych w Białej Podlaskiej, którzy jeżdżą pijani po mieście i zabijają 10letnie dzieci! Mogę się założyć, że nic im nie zrobią. To nietykalne święte krowy, tak jak przedstawiciele sejmu, rzadu i aparatu władzy. Zawsze znajdzie się jakieś usprawiedliwienie dla swoich!!! Jestem za ostrymi sankcjami, ale bezwzględnie stosowanymi i egzekwowanymi. A u nas równość wobec prawa to fikcja, jak i fikcją w realu będzie to nowe prawo drogowe. Za dużo u nas korupcji, znajomych królika, rodziny itp.
To ciekawe. Zobaczymy niedługo, czy zabiorą dożywotnio pijanym prezesom spółdzielni mieszkaniowych w Białej Podlaskiej, którzy jeżdżą pijani po mieście i zabijają 10letnie dzieci! Mogę się założyć, że nic im nie zrobią. To nietykalne święte krowy, tak jak przedstawiciele sejmu, rzadu i aparatu władzy. Zawsze znajdzie się jakieś usprawiedliwienie dla swoich!!! Jestem za ostrymi sankcjami, ale bezwzględnie stosowanymi i egzekwowanymi. A u nas równość wobec prawa to fikcja, jak i fikcją w realu będzie to nowe prawo drogowe. Za d... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 11:12
0
ali napisał:
No to wypada poczekać, aż spotkasz się z napranym kierowcą na drodze. Jak będziesz miał szczęście to może przeżyjesz...

Jeżdżę dużo i w każdych warunkach. Nader często spotykam durni, którzy wyczyniają cuda na drodze - lewy do prawego na pasie ruchu, wyjazdy z bocznych dróg bez oświetlenia.... Takich trzeba eliminować wszelkimi możliwymi sposobami.

Jak na razie pijani kierowcy powodują poniżej 10% wypadków, resztę trzeźwi, więc rzeczywiście problem jest palący.
Poza tym co to jest pijany kierujący wg prawa? To również np dziadek po jednym piwku pedałujący składakiem po chodniku i powodujący dużo większe zagrożenie niz trzeźwy pocinający 150 km/h po zabudowanym (za 500 zł + 10 punktów).
Owszem, pijanych powodujących wypadki powinno się karać, tylko co da zabranie prawa jazdy?

Jak na razie pijani kierowcy powodują poniżej 10% wypadków, resztę trzeźwi, więc rzeczywiście problem jest palący.
Poza tym co to jest pijany kierujący wg prawa? To również np dziadek po jednym piwku pedałujący składakiem po chodniku i powodujący dużo większe zagrożenie niz trzeźwy pocinający 150 km/h po zabudowanym (za 500 zł + 10 punktów).
Owszem, pijanych powodujących wypadki powinno się karać, tylko co da zabranie prawa jazdy? rozwiń
Avatar
ali / 9 stycznia 2010 o 11:01
0
Gość napisał:
A pijanemu trolejbusiarzowi zabrać trolejbus, pijanemu maszyniscie - lokomotywę, pijanemu pilotowi - samolot, pijanemu woźnicy - konia, a pijanemu inwalidzie - wózek inwalidzki Co za dzieci neo się tu wypowiadają

No to wypada poczekać, aż spotkasz się z napranym kierowcą na drodze. Jak będziesz miał szczęście to może przeżyjesz...

Jeżdżę dużo i w każdych warunkach. Nader często spotykam durni, którzy wyczyniają cuda na drodze - lewy do prawego na pasie ruchu, wyjazdy z bocznych dróg bez oświetlenia.... Takich trzeba eliminować wszelkimi możliwymi sposobami.
ają cuda na drodze - lewy do prawego na pasie ruchu, wyjazdy z bocznych dróg bez oświetlenia.... Takich trzeba eliminować wszelkimi możliwymi sposobami. rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2010 o 10:42
0
A pijanemu trolejbusiarzowi zabrać trolejbus, pijanemu maszyniscie - lokomotywę, pijanemu pilotowi - samolot, pijanemu woźnicy - konia, a pijanemu inwalidzie - wózek inwalidzki Co za dzieci neo się tu wypowiadają
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!