Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 lutego 2011 r.
18:48
Edytuj ten wpis

Ożarów chce odłączyć się od gminy Opole Lubelskie

0 22 A A
 Sołtys Mirosław Pietras, który pełni swoją funkcję 12 lat, zrezygnował z sołtysowania na znak prote
Sołtys Mirosław Pietras, który pełni swoją funkcję 12 lat, zrezygnował z sołtysowania na znak prote

Ożarów chce odłączyć się od gminy Opole Lubelskie i stać się częścią Łazisk. – Czujemy się pomijani przy inwestycjach – argumentuje sołtys wsi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie chcielibyśmy na siłę odchodzić z gminy, ale jesteśmy traktowani jak zbędny przedmiot – narzeka Mirosław Pietras, sołtys Ożarowa, gdzie mieszka 190 osób.

Dlatego mieszkańcy miejscowości Ożarów I i Ożarów II (tworzą jedno sołectwo) na zebraniu wiejskim podjęli uchwałę dotyczącą wystąpienia z gminy Opole Lubelskie i wstąpieniu do gminy Łaziska. Ich zdaniem, gmina przeznacza znikome środki na inwestycje drogowe.

– Zamiast jednej drogi mamy błotniste bajoro. Czekamy również na dokończenie budowy wodociągu. Tymczasem przez trzydzieści kilka lat nasz teren jest wykorzystywany jako wysypisko gminnych śmieci – mamy je w środku wsi – podkreśla sołtys. – Za tę niedogodność powinniśmy mieć coś w zamian.

Poszło też o świetlicę. – Chcieliśmy mieć małą świetlicę, żeby było miejsce na zebrania. Na razie musimy się po domach spotykać. Nawet kupiliśmy ziemię. Ale nie ma dla nas pieniędzy – narzeka sołtys Pietras.

Rada Sołecka prowadziła już rozmowy z gminą Łaziska. – Mieszkańcy Ożarowa byli u nas i prosili, byśmy przyłączyli ich sołectwo do naszej gminy– mówi wójt Zygmunt Pyć. – Nie mówimy "nie”, trzeba to spokojnie rozważyć. Ale to nie jest łatwa procedura.

W gminie Opole są 42 sołectwa i miasto. – Jesteśmy największą gminą miejsko-wiejską w woj. lubelskim. Nie traktujemy gorzej sołectwa Ożarów, nie dyskryminujemy go. Staramy się jednak racjonalnie patrzeć na potrzeby mieszkańców – podkreśla Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego. Dodaje, że w ostatnich latach gmina wybudowała w Ożarowie dwie drogi i wodociąg.

– Sołtys chce, by wybudować jeszcze świetlicę, ale 1500 metrów dalej jest bardzo nowoczesna świetlica w miejscowości Elżbieta. Ma nawet siłownię – tłumaczy burmistrz.

Co sądzi o pomyśle odłączenia się Ożarowa od Opola. – W tej sprawie będą decydować dwa samorządy: Opole i Łaziska. To jest gigantyczne przedsięwzięcie i nie sądzę, by udało się je przeprowadzić – kwituje burmistrz Wróbel.

Poszło też o świetlicę

– Chcieliśmy mieć małą świetlicę, żeby było miejsce na zebrania. Na razie musimy się po domach spotykać. Nawet kupiliśmy ziemię. Ale nie ma dla nas pieniędzy – narzeka sołtys Pietras.

Rada Sołecka prowadziła już rozmowy z gminą Łaziska. – Mieszkańcy Ożarowa byli u nas i prosili, byśmy przyłączyli ich sołectwo do naszej gminy– mówi wójt Zygmunt Pyć. – Nie mówimy "nie”, trzeba to spokojnie rozważyć. Ale to nie jest łatwa procedura.

W gminie Opole są 42 sołectwa i miasto. – Jesteśmy największą gminą miejsko-wiejską w woj. lubelskim. Nie traktujemy gorzej sołectwa Ożarów, nie dyskryminujemy go. Staramy się jednak racjonalnie patrzeć na potrzeby mieszkańców – podkreśla Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego. Dodaje, że w ostatnich latach gmina wybudowała w Ożarowie dwie drogi i wodociąg.

– Sołtys chce, by wybudować jeszcze świetlicę, ale 1500 metrów dalej jest bardzo nowoczesna świetlica w miejscowości Elżbieta. Ma nawet siłownię – tłumaczy burmistrz.

Co sądzi o pomyśle odłączenia się Ożarowa od Opola. – W tej sprawie będą decydować dwa samorządy: Opole i Łaziska. To jest gigantyczne przedsięwzięcie i nie sądzę, by udało się je przeprowadzić – kwituje burmistrz Wróbel.

Z gminy do gminy

Procedura przejścia wsi do innej gminy jest długa. Najpierw w sołectwie trzeba zorganizować referendum. Później Rada Powiatu musiałaby wyrazić opinię w sprawie zmiany granic gminy Opole i Łaziska.

Konieczna byłaby także opinia wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartografii o zgodności dotychczasowych granic. Następnie Rada Gminy Łaziska musiałaby podjąć uchwałę w przedmiocie zmiany granic i przesłać ją do MSWiA za pośrednictwem wojewody. Ostateczną decyzję zatwierdza rząd i publikuje ją w Dzienniku Ustaw.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 6 marca 2011 o 21:06
0
a ja dalej jestem za wysypiskiem na skwerku
Avatar
obser / 4 marca 2011 o 09:42
0
Ciekawe, gdzie teraz będzie burmistrz woził śmieci z Opola? Na teren innej gminy? A może zrobi wysypisko na łące za swoim domem?
Avatar
Erus / 1 marca 2011 o 16:01
0
Rozpadnie się Dariuszowi gmina i gdzie on pójdzie do roboty?
Avatar
obserwator / 28 lutego 2011 o 21:49
0
Zgadzam się z mieszkańcami Ożarowa. Znam tę wieś, wiem że nie jest bogata, ale to nie znaczy że mieszkańcy nie mają prawa żyć tak jak wszędzie.W końcu przyzwoite drogi, wodociąg czy świetlica - to nie jakiś wymysł z kosmosu. Skoro mieszkańcy mają inicjatywę i chcą coś zrobić, to należy im w tym pomóc.
Panie burmistrzu, jeżeli pan zgodził się być gospodarzem gminy to niech pan traktuje na równi wszystkich jej mieszkańców. To pan jest dla wyborców a nie odwrotnie.
Avatar
Gość / 27 lutego 2011 o 09:19
0
Zgadzam się z tym. Zarządzający gminą zupełnie nie nadaje się ze względów charakterologicznych na to stanowisko. Jest to człowiek konfliktowy, nie uznający racji innych, zawsze chce, żeby wszystko było po jego myśli.
Avatar
prapra / 26 lutego 2011 o 23:54
0
Problemy są w każdej gminie."Sęk " w tym , aby umieć je rozwiązywać.To zadanie dla zarządzających i takich umiejętności powinniśmy od nich wymagać.A jeśli ich nie posiadają ( NIE WSZYSTKO PRZECIEŻ DA SIĘ NAUCZYĆ-W WIELU PRZYPADKACH TO INDYWIDUALNA CECHA CHARAKTERU) to przynajmniej powinni WYKAZAĆ DOBRĄ WOLĘ W ROZWIĄZYWANIU PROBLEMÓW I EWENTUALNYCH KONFLIKTÓW, oczywiście z poszanowaniem drugiej strony.
A jeśli już i woli i poszanowania zabraknie to bardzo źle świadczy o wybrańcu , gdyż najprawdopodobniej doszedł do władzy nie po to ,aby rozwiązywać problemy innych, ale dla innych celów wyraźnie nie określonych i nieupublicznionych .
Problemy są w każdej gminie."Sęk " w tym , aby umieć je rozwiązywać.To zadanie dla zarządzających i takich umiejętności powinniśmy od nich wymagać.A jeśli ich nie posiadają ( NIE WSZYSTKO PRZECIEŻ DA SIĘ NAUCZYĆ-W WIELU PRZYPADKACH TO INDYWIDUALNA CECHA CHARAKTERU) to przynajmniej powinni WYKAZAĆ DOBRĄ WOLĘ W ROZWIĄZYWANIU PROBLEMÓW I EWENTUALNYCH KONFLIKTÓW, oczywiście z poszanowaniem drugiej strony.
A jeśli już i woli i poszanowania zabraknie to bardzo źle świadczy o wybrańcu , gdyż najprawdopodobniej doszedł do władzy ni... rozwiń
Avatar
Arek / 26 lutego 2011 o 20:43
0
Co prawda nie mieszkam w gminie Opole Lubelskie, ale popieram mieszkańców Ożarowa.
Przecież można by tą świetlicę postawić.
Słyszałam, że w sąsiedniej gminie ( chyba Poniatowa ), znalazły się środki na Centrum Kultury w Kowali. Tam jakoś nikt problemu nie robi, pomimo, że mieszkańcy popierali innego kandydata na burmistrza.
Co do wysypiska, to gdzieś musi ono istnieć, ale Powiat lub Gmina powinna zrobić wszytko aby było jak najmniej uciążliwe.
Myślę, ze warto rozmawiać z wyborcami, przecież to oni nas wybrali !
Avatar
gość / 26 lutego 2011 o 07:17
0
Myślę że uciążliwość wysypiska w Ożarowie można rozwiązać w jeden sposób??? jaki???
A na przykład zamiast skwerka w opolu można by tą biogazownię otworzyć i tam składować. czemu??
bo jest w najdogodniejszym miejscu dla okolicznych sołectw np. przyjadą na targ autem a w bagażniku mogą przywieść przy okazji śmieci i na paliwie oszczędzą.
Podobno prez Ożarów ma biec autostrada w 2200roku ( A 25346 ), ( w planach jest obwodnica Ożarowa )to może wtedy z tą świetlicą by coś zrobił( wybudował ).
Avatar
Magda / 25 lutego 2011 o 23:05
0
Mądry z Pana człowiek. Pozdrawiam Pana Sołtysa i życzę powodzenia.
Avatar
Sołtys Ożarowa / 25 lutego 2011 o 22:19
0
Piszę w imieniu mieszkańców Sołectwa Ożarów do wszystkich gości na forum wysypisko istnieje już ponad 35 lat położone jest na bagnie jego pierwsza cześć jest bez żadnego zabezpieczenia późniejsze niby mają, ale w 2014 roku już w taki sposób nie będzie można składować odpadów dlatego chcemy aby zostało zrekultywowane i zamknięte. Władze jednak myślą inaczej chcą za naszymi plecami coś tworzyć jakąś przeładownie odpadów i biogazownie na to nie ma i nie będzie zgody co do lokalizacji tych domniemanych inwestycji jest dobre miejsce koło oczyszczali w Opolu Lub. i biomasa będzie na miejscu i smród odpadów będzie w jednym miejscu w gminie dlatego żądamy dokończenia wodociągu, 2 dróg i świetlicy to wszystko było obiecane i zapisane podczas konsultacji na zebraniu w Elżbiecie gdy gmina chciała rozbudować wysypisko na co mieszkańcy wyrazili zgodę. Obecnie jednak władze nie chcą o tym pamiętać chciałbym też zaznaczyć , że nie 2 drogi wybudowała gmina tylko jedną o długości 1250 m. chyba, że nic o tym nie wiemy. Co to odległości 1500 m. do świetlicy w Elżbiecie to nie wiem od którego miejsca w Ożarowie robiony był pomiar bo Sołectwo Ożarów liczy niespełna 750 ha. - chyba od graniczy Elżbiety i Ożarowa nie wspomnę o chodniku przy drodze wojewódzkiej 824 po którym bezpiecznie doszliby mieszkańcy ale i na to Pan Burmistrz nie miał pieniędzy aby dołożyć przy modernizacji drogi 824 w 2002r. o co zabiegaliśmy. Jeśli chodzi o nadmierne korzystanie przez mieszkańców Sołectwa Ożarów z pomocy socjalnej to jest zwykłe oszczerstwo . Świetlicę utrzymamy sobie sami mamy swoje Stowarzyszenie p/n. "Nasz Barć" jeśli dostalibyśmy szansę to sobie poradzimy. Podsumowując mieszkańcu Ożarowa I Ożarowa II domagają się tylko podstawowym inwestycji które pozwolą godnie żyć oraz wynikają z Ustawy o Samorządzie Gminnym. Co do naszego przejścia do Gminy Łaziska Zebranie Wiejskie podjęło Uchwałę o jeśli Radni i Zarząd Gminy przez ostatnie lata nie zrealizował w/w. inwestycji to będą mieli honor i na siłę nie będą nas trzymali zwłaszcza dlatego, że muszą "podobno" dokładać do Ożarowa. Mamy tylko jedną prośbę niech posprzątają nasze piękne lasy i teren wysypiska a my ze swoimi odpadami sobie poradzimy.


pozdrawiam Sołtys Ożarowa !
Piszę w imieniu mieszkańców Sołectwa Ożarów do wszystkich gości na forum wysypisko istnieje już ponad 35 lat położone jest na bagnie jego pierwsza cześć jest bez żadnego zabezpieczenia późniejsze niby mają, ale w 2014 roku już w taki sposób nie będzie można składować odpadów dlatego chcemy aby zostało zrekultywowane i zamknięte. Władze jednak myślą inaczej chcą za naszymi plecami coś tworzyć jakąś przeładownie odpadów i biogazownie na to nie ma i nie będzie zgody co do lokalizacji tych domniemanych inwestycji jest dobre miejsce koło oczyszcz... rozwiń
Avatar
gość / 6 marca 2011 o 21:06
0
a ja dalej jestem za wysypiskiem na skwerku
Avatar
obser / 4 marca 2011 o 09:42
0
Ciekawe, gdzie teraz będzie burmistrz woził śmieci z Opola? Na teren innej gminy? A może zrobi wysypisko na łące za swoim domem?
Avatar
Erus / 1 marca 2011 o 16:01
0
Rozpadnie się Dariuszowi gmina i gdzie on pójdzie do roboty?
Avatar
obserwator / 28 lutego 2011 o 21:49
0
Zgadzam się z mieszkańcami Ożarowa. Znam tę wieś, wiem że nie jest bogata, ale to nie znaczy że mieszkańcy nie mają prawa żyć tak jak wszędzie.W końcu przyzwoite drogi, wodociąg czy świetlica - to nie jakiś wymysł z kosmosu. Skoro mieszkańcy mają inicjatywę i chcą coś zrobić, to należy im w tym pomóc.
Panie burmistrzu, jeżeli pan zgodził się być gospodarzem gminy to niech pan traktuje na równi wszystkich jej mieszkańców. To pan jest dla wyborców a nie odwrotnie.
Avatar
Gość / 27 lutego 2011 o 09:19
0
Zgadzam się z tym. Zarządzający gminą zupełnie nie nadaje się ze względów charakterologicznych na to stanowisko. Jest to człowiek konfliktowy, nie uznający racji innych, zawsze chce, żeby wszystko było po jego myśli.
Avatar
prapra / 26 lutego 2011 o 23:54
0
Problemy są w każdej gminie."Sęk " w tym , aby umieć je rozwiązywać.To zadanie dla zarządzających i takich umiejętności powinniśmy od nich wymagać.A jeśli ich nie posiadają ( NIE WSZYSTKO PRZECIEŻ DA SIĘ NAUCZYĆ-W WIELU PRZYPADKACH TO INDYWIDUALNA CECHA CHARAKTERU) to przynajmniej powinni WYKAZAĆ DOBRĄ WOLĘ W ROZWIĄZYWANIU PROBLEMÓW I EWENTUALNYCH KONFLIKTÓW, oczywiście z poszanowaniem drugiej strony.
A jeśli już i woli i poszanowania zabraknie to bardzo źle świadczy o wybrańcu , gdyż najprawdopodobniej doszedł do władzy nie po to ,aby rozwiązywać problemy innych, ale dla innych celów wyraźnie nie określonych i nieupublicznionych .
Problemy są w każdej gminie."Sęk " w tym , aby umieć je rozwiązywać.To zadanie dla zarządzających i takich umiejętności powinniśmy od nich wymagać.A jeśli ich nie posiadają ( NIE WSZYSTKO PRZECIEŻ DA SIĘ NAUCZYĆ-W WIELU PRZYPADKACH TO INDYWIDUALNA CECHA CHARAKTERU) to przynajmniej powinni WYKAZAĆ DOBRĄ WOLĘ W ROZWIĄZYWANIU PROBLEMÓW I EWENTUALNYCH KONFLIKTÓW, oczywiście z poszanowaniem drugiej strony.
A jeśli już i woli i poszanowania zabraknie to bardzo źle świadczy o wybrańcu , gdyż najprawdopodobniej doszedł do władzy ni... rozwiń
Avatar
Arek / 26 lutego 2011 o 20:43
0
Co prawda nie mieszkam w gminie Opole Lubelskie, ale popieram mieszkańców Ożarowa.
Przecież można by tą świetlicę postawić.
Słyszałam, że w sąsiedniej gminie ( chyba Poniatowa ), znalazły się środki na Centrum Kultury w Kowali. Tam jakoś nikt problemu nie robi, pomimo, że mieszkańcy popierali innego kandydata na burmistrza.
Co do wysypiska, to gdzieś musi ono istnieć, ale Powiat lub Gmina powinna zrobić wszytko aby było jak najmniej uciążliwe.
Myślę, ze warto rozmawiać z wyborcami, przecież to oni nas wybrali !
Avatar
gość / 26 lutego 2011 o 07:17
0
Myślę że uciążliwość wysypiska w Ożarowie można rozwiązać w jeden sposób??? jaki???
A na przykład zamiast skwerka w opolu można by tą biogazownię otworzyć i tam składować. czemu??
bo jest w najdogodniejszym miejscu dla okolicznych sołectw np. przyjadą na targ autem a w bagażniku mogą przywieść przy okazji śmieci i na paliwie oszczędzą.
Podobno prez Ożarów ma biec autostrada w 2200roku ( A 25346 ), ( w planach jest obwodnica Ożarowa )to może wtedy z tą świetlicą by coś zrobił( wybudował ).
Avatar
Magda / 25 lutego 2011 o 23:05
0
Mądry z Pana człowiek. Pozdrawiam Pana Sołtysa i życzę powodzenia.
Avatar
Sołtys Ożarowa / 25 lutego 2011 o 22:19
0
Piszę w imieniu mieszkańców Sołectwa Ożarów do wszystkich gości na forum wysypisko istnieje już ponad 35 lat położone jest na bagnie jego pierwsza cześć jest bez żadnego zabezpieczenia późniejsze niby mają, ale w 2014 roku już w taki sposób nie będzie można składować odpadów dlatego chcemy aby zostało zrekultywowane i zamknięte. Władze jednak myślą inaczej chcą za naszymi plecami coś tworzyć jakąś przeładownie odpadów i biogazownie na to nie ma i nie będzie zgody co do lokalizacji tych domniemanych inwestycji jest dobre miejsce koło oczyszczali w Opolu Lub. i biomasa będzie na miejscu i smród odpadów będzie w jednym miejscu w gminie dlatego żądamy dokończenia wodociągu, 2 dróg i świetlicy to wszystko było obiecane i zapisane podczas konsultacji na zebraniu w Elżbiecie gdy gmina chciała rozbudować wysypisko na co mieszkańcy wyrazili zgodę. Obecnie jednak władze nie chcą o tym pamiętać chciałbym też zaznaczyć , że nie 2 drogi wybudowała gmina tylko jedną o długości 1250 m. chyba, że nic o tym nie wiemy. Co to odległości 1500 m. do świetlicy w Elżbiecie to nie wiem od którego miejsca w Ożarowie robiony był pomiar bo Sołectwo Ożarów liczy niespełna 750 ha. - chyba od graniczy Elżbiety i Ożarowa nie wspomnę o chodniku przy drodze wojewódzkiej 824 po którym bezpiecznie doszliby mieszkańcy ale i na to Pan Burmistrz nie miał pieniędzy aby dołożyć przy modernizacji drogi 824 w 2002r. o co zabiegaliśmy. Jeśli chodzi o nadmierne korzystanie przez mieszkańców Sołectwa Ożarów z pomocy socjalnej to jest zwykłe oszczerstwo . Świetlicę utrzymamy sobie sami mamy swoje Stowarzyszenie p/n. "Nasz Barć" jeśli dostalibyśmy szansę to sobie poradzimy. Podsumowując mieszkańcu Ożarowa I Ożarowa II domagają się tylko podstawowym inwestycji które pozwolą godnie żyć oraz wynikają z Ustawy o Samorządzie Gminnym. Co do naszego przejścia do Gminy Łaziska Zebranie Wiejskie podjęło Uchwałę o jeśli Radni i Zarząd Gminy przez ostatnie lata nie zrealizował w/w. inwestycji to będą mieli honor i na siłę nie będą nas trzymali zwłaszcza dlatego, że muszą "podobno" dokładać do Ożarowa. Mamy tylko jedną prośbę niech posprzątają nasze piękne lasy i teren wysypiska a my ze swoimi odpadami sobie poradzimy.


pozdrawiam Sołtys Ożarowa !
Piszę w imieniu mieszkańców Sołectwa Ożarów do wszystkich gości na forum wysypisko istnieje już ponad 35 lat położone jest na bagnie jego pierwsza cześć jest bez żadnego zabezpieczenia późniejsze niby mają, ale w 2014 roku już w taki sposób nie będzie można składować odpadów dlatego chcemy aby zostało zrekultywowane i zamknięte. Władze jednak myślą inaczej chcą za naszymi plecami coś tworzyć jakąś przeładownie odpadów i biogazownie na to nie ma i nie będzie zgody co do lokalizacji tych domniemanych inwestycji jest dobre miejsce koło oczyszcz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 15 5

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 8 8

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 1 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 13 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 23 18

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 15 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.