Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 września 2008 r.
7:46
Edytuj ten wpis

Palikot: szanujemy Kościół, ale wstajemy z kolan

Autor: Zdjęcie autora tvn24.pl łm
0 30 A A

PO chce zmienić procedurę zwrotu majątków Kościołowi - zapowiedział wczoraj w programie Teraz My w TVN szef lubelskiej PO Janusz Palikot.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według posła skandalem jest jest to, że stosowana od 19 lat procedura przyznawania Kościołowi majątków odebranych za czasów PRL jest tajna, a od decyzji Komisji Majątkowej nie ma odwołania.

- Ta procedura jest skandaliczna i nie powinna mieć miejsca. To bulwersujące - przyznał w "Teraz My” Palikot. Poseł zapowiedział, że PO zmieni ustawę regulującą pracę Komisji.

- Z tego co się dowiedziałem, jest wstępne uzgodnienie episkopatu z rządem, by była dwuinstancyjność i lepsze wycenianie gruntów - dodał Palikot.

Ostatnio w Białołęce zakon elżbietanek dostał grunty, które rzeczoznawca Komisji wycenił na 30 milionów złotych, a władze dzielnicy - na 240 milionów. Według Palikota takie przypadki nie wynikają ze złej woli Kościoła.

- Kościół daje się okiwać ludziom ze swojego otoczenia. Też jest oszukany w tej ustawie, bo nie może się odwoływać od decyzji Komisji - podkreślił.
Jak powiedział szef lubelskiej PO Komisja Majątkowa dotąd rozpatrzyła prawie trzy tysiące przypadków, z czego 2800 przed dojściem obecnej ekipy do władzy.

- Najwięcej Kościołowi oddawały rządy SLD. Ale wreszcie jest rząd skłonny to zmienić. I zmieni - obiecał.

O zmianę obowiązującej w tej chwili ustawy, regulującej te sprawy, PO ma zwrócić się do Kościoła. - Zobowiązuję się, że rząd wystąpi do Kościoła z taką propozycją.

- Chcemy reprywatyzacji przejrzystej i dwuinstancyjnej. To pierwszy rząd, który szanując Kościół wstał z kolan - stwierdził Palikot.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2008 r. o 23:05
0
Gość napisał:
W myśl zasady – że winę zwal na poprzedników
Waliła w PiS Platforma wśród gromkich okrzyków
Od rana do wieczora, świątek, piątek, wtorek
Waliła w PiS Platforma, jak w ćwiczebny worek

Za złe stosunki z Rosją, za terror zajadły,
Brak autostrad i boisk, że stocznie upadły
Za akta, za laptopy utopione w wannie
Oj, biła w PiS Platforma, biła nieustannie

Lecz widząc, że publiczność już nie woła bisu
I że dość ma ciągłego okładania PiS-u
I że nie chcą już ludzie wciąż tych samych jaseł
Sięgnęła więc Platforma do PiS-owskich haseł.

Już chce premier zboczeńców chemicznie kastrować
Już się nie chce z rosyjskim niedźwiedziem całować
Już posłankę Beatę sądzą, mimo szlochów
Nawet Jaruzelskiego wtrącić chcą do lochów

Bo gdy z własnych obietnic kicha, groch, kapusta
Gdy projektów szuflada dziurawa i pusta
Wtedy trzeba zjeść obiad, wódki wypić sto gram
No i z braku własnego - cudzy głosić program!

Janusz Wojciechowski
[url="http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2,...4901,index.html"]http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2,...4901,index.html[/url]

))))))

)))))) rozwiń
Avatar
Gość / 18 września 2008 r. o 22:42
0
STYX napisał:
No tak ! Już najwyzszy czas przegnać tą czarną chołotę z Polski.Nakradli tyle,że ludzie maja tego dość !

Nie wypowiadaj się za WSZYSTKICH, NIKT Cię do tego nie upoważnił. Mów za siebie....
Avatar
Gość / 18 września 2008 r. o 22:38
0
Cyt:,,- Chcemy reprywatyzacji przejrzystej i dwuinstancyjnej. To pierwszy rząd, który szanując Kościół wstał z kolan - stwierdził Palikot."...Myślę ,że jeszcze nie raz i nie dwa ... padniecie na kolana....
Avatar
brat / 18 września 2008 r. o 08:36
0
Gość napisał:
oj głupiutki ty kolarz .oj głupiutki .co ma kosa do ku...sa

Panie pośle jak miło jest odwracać temat , a co z pana komisja bo z tego co wiemy już pana wyrzucili.Czyżby PO w końcu przejrzało na oczy i widzi jakiego ma kretyna.Niech pan zostawi kler z nimi nikt nigdy nie wygrał a pan to już na pewno nie.Panu tylko w domu siedzieć i podcierać obesraną dupę małego Franka.
Avatar
Gość / 17 września 2008 r. o 18:34
0
Kolarz napisał:
No to teraz na tych samych kolanach zapraszamy na trase ulicami miasta Lublin po przejechaniu ktorych czolowka swiatowych cyklistow najnormalniej w swiecie zastrajkowala. Tu sie wykaz posle Palikot !!!

oj głupiutki ty kolarz .oj głupiutki .co ma kosa do ku...sa
Avatar
Kolarz / 17 września 2008 r. o 17:41
0
No to teraz na tych samych kolanach zapraszamy na trase ulicami miasta Lublin po przejechaniu ktorych czolowka swiatowych cyklistow najnormalniej w swiecie zastrajkowala. Tu sie wykaz posle Palikot !!!
Avatar
STYX / 17 września 2008 r. o 13:07
0
No tak ! Już najwyzszy czas przegnać tą czarną chołotę z Polski.Nakradli tyle,że ludzie maja tego dość !
Avatar
mosquito / 17 września 2008 r. o 11:25
0
no to sobie nagrabił !
Avatar
Gość / 16 września 2008 r. o 19:04
0
Ale jaja.
Śmieszy mnie to wszystko. A najbardziej jak antyklerykałowie dają się nabierać na pijar PO. Bo Palikot to facio, ktory chodzi na pasku pijarowców PO. Obecnie realizuje zadanie pt. odbieramy głosy SLD. Oczywiście żeby nie przegiąć zaraz odezwie sie z drugiej strony niejaki Gowin, ktory będzie Palikota strofował. Całe te platformiane gierki sa tak łatwe do rozszyfrowania, że naprawde śmiać się chce.
Avatar
Pytacz / 16 września 2008 r. o 18:28
0
Jaki najblizsze wybory mamy, ze POslowie uzywajac antagonizmow spolecznych i POlitycznych zaczynaja kampanie? Wczoraj SLD czy jak jej tam a dzisiaj PO w kosciol katolicki z armat napedzanych wlasnymi gazami mierzy? Zapomnieli i jedni i drudzy, ze matka wszystkich afer w Polsce stal sie kiedys FOZZ? Powolujac kolejne komisje sledcze zapomnieli, ze od lat 10-ciu zleceniodawcy i sprawcy mordu na Komendancie Policji Polskiej sa nieznani - wiec czego oczekiwac w/s bylej minister budownictwa czy tez K.Olewnika? Oni nadal "swiecie" wierza, ze lud prosty jest tak glupi, ze w gre pozorow uwierzy?
Jaki najblizsze wybory mamy, ze POslowie uzywajac antagonizmow spolecznych i POlitycznych zaczynaja kampanie? Wczoraj SLD czy jak jej tam a dzisiaj PO w kosciol katolicki z armat napedzanych wlasnymi gazami mierzy? Zapomnieli i jedni i drudzy, ze matka wszystkich afer w Polsce stal sie kiedys FOZZ? Powolujac kolejne komisje sledcze zapomnieli, ze od lat 10-ciu zleceniodawcy i sprawcy mordu na Komendancie Policji Polskiej sa nieznani - wiec czego oczekiwac w/s bylej minister budownictwa czy tez K.Olewnika? Oni nadal "swiecie" wierza... rozwiń
Avatar
Gość / 18 września 2008 r. o 23:05
0
Gość napisał:
W myśl zasady – że winę zwal na poprzedników
Waliła w PiS Platforma wśród gromkich okrzyków
Od rana do wieczora, świątek, piątek, wtorek
Waliła w PiS Platforma, jak w ćwiczebny worek

Za złe stosunki z Rosją, za terror zajadły,
Brak autostrad i boisk, że stocznie upadły
Za akta, za laptopy utopione w wannie
Oj, biła w PiS Platforma, biła nieustannie

Lecz widząc, że publiczność już nie woła bisu
I że dość ma ciągłego okładania PiS-u
I że nie chcą już ludzie wciąż tych samych jaseł
Sięgnęła więc Platforma do PiS-owskich haseł.

Już chce premier zboczeńców chemicznie kastrować
Już się nie chce z rosyjskim niedźwiedziem całować
Już posłankę Beatę sądzą, mimo szlochów
Nawet Jaruzelskiego wtrącić chcą do lochów

Bo gdy z własnych obietnic kicha, groch, kapusta
Gdy projektów szuflada dziurawa i pusta
Wtedy trzeba zjeść obiad, wódki wypić sto gram
No i z braku własnego - cudzy głosić program!

Janusz Wojciechowski
[url="http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2,...4901,index.html"]http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2,...4901,index.html[/url]

))))))

)))))) rozwiń
Avatar
Gość / 18 września 2008 r. o 22:42
0
STYX napisał:
No tak ! Już najwyzszy czas przegnać tą czarną chołotę z Polski.Nakradli tyle,że ludzie maja tego dość !

Nie wypowiadaj się za WSZYSTKICH, NIKT Cię do tego nie upoważnił. Mów za siebie....
Avatar
Gość / 18 września 2008 r. o 22:38
0
Cyt:,,- Chcemy reprywatyzacji przejrzystej i dwuinstancyjnej. To pierwszy rząd, który szanując Kościół wstał z kolan - stwierdził Palikot."...Myślę ,że jeszcze nie raz i nie dwa ... padniecie na kolana....
Avatar
brat / 18 września 2008 r. o 08:36
0
Gość napisał:
oj głupiutki ty kolarz .oj głupiutki .co ma kosa do ku...sa

Panie pośle jak miło jest odwracać temat , a co z pana komisja bo z tego co wiemy już pana wyrzucili.Czyżby PO w końcu przejrzało na oczy i widzi jakiego ma kretyna.Niech pan zostawi kler z nimi nikt nigdy nie wygrał a pan to już na pewno nie.Panu tylko w domu siedzieć i podcierać obesraną dupę małego Franka.
Avatar
Gość / 17 września 2008 r. o 18:34
0
Kolarz napisał:
No to teraz na tych samych kolanach zapraszamy na trase ulicami miasta Lublin po przejechaniu ktorych czolowka swiatowych cyklistow najnormalniej w swiecie zastrajkowala. Tu sie wykaz posle Palikot !!!

oj głupiutki ty kolarz .oj głupiutki .co ma kosa do ku...sa
Avatar
Kolarz / 17 września 2008 r. o 17:41
0
No to teraz na tych samych kolanach zapraszamy na trase ulicami miasta Lublin po przejechaniu ktorych czolowka swiatowych cyklistow najnormalniej w swiecie zastrajkowala. Tu sie wykaz posle Palikot !!!
Avatar
STYX / 17 września 2008 r. o 13:07
0
No tak ! Już najwyzszy czas przegnać tą czarną chołotę z Polski.Nakradli tyle,że ludzie maja tego dość !
Avatar
mosquito / 17 września 2008 r. o 11:25
0
no to sobie nagrabił !
Avatar
Gość / 16 września 2008 r. o 19:04
0
Ale jaja.
Śmieszy mnie to wszystko. A najbardziej jak antyklerykałowie dają się nabierać na pijar PO. Bo Palikot to facio, ktory chodzi na pasku pijarowców PO. Obecnie realizuje zadanie pt. odbieramy głosy SLD. Oczywiście żeby nie przegiąć zaraz odezwie sie z drugiej strony niejaki Gowin, ktory będzie Palikota strofował. Całe te platformiane gierki sa tak łatwe do rozszyfrowania, że naprawde śmiać się chce.
Avatar
Pytacz / 16 września 2008 r. o 18:28
0
Jaki najblizsze wybory mamy, ze POslowie uzywajac antagonizmow spolecznych i POlitycznych zaczynaja kampanie? Wczoraj SLD czy jak jej tam a dzisiaj PO w kosciol katolicki z armat napedzanych wlasnymi gazami mierzy? Zapomnieli i jedni i drudzy, ze matka wszystkich afer w Polsce stal sie kiedys FOZZ? Powolujac kolejne komisje sledcze zapomnieli, ze od lat 10-ciu zleceniodawcy i sprawcy mordu na Komendancie Policji Polskiej sa nieznani - wiec czego oczekiwac w/s bylej minister budownictwa czy tez K.Olewnika? Oni nadal "swiecie" wierza, ze lud prosty jest tak glupi, ze w gre pozorow uwierzy?
Jaki najblizsze wybory mamy, ze POslowie uzywajac antagonizmow spolecznych i POlitycznych zaczynaja kampanie? Wczoraj SLD czy jak jej tam a dzisiaj PO w kosciol katolicki z armat napedzanych wlasnymi gazami mierzy? Zapomnieli i jedni i drudzy, ze matka wszystkich afer w Polsce stal sie kiedys FOZZ? Powolujac kolejne komisje sledcze zapomnieli, ze od lat 10-ciu zleceniodawcy i sprawcy mordu na Komendancie Policji Polskiej sa nieznani - wiec czego oczekiwac w/s bylej minister budownictwa czy tez K.Olewnika? Oni nadal "swiecie" wierza... rozwiń