Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 listopada 2015 r.
14:07

PiS dogadał się z lewicą. Powiat janowski z nowym starostą

Autor: Zdjęcie autora aa
0 28 A A
Nowy starosta powiatu janowskiego Grzegorz Pyrzyna (z prawej) i wicestarosta Antoni Kulpa
Nowy starosta powiatu janowskiego Grzegorz Pyrzyna (z prawej) i wicestarosta Antoni Kulpa

Grzegorz Pyrzyna (PiS) zastąpił Jerzego Bieleckiego (PiS) na stanowisku starosty powiatu janowskiego. Wicestarostą przestał być Bartosz Piech (PSL), a został nim Antoni Kulpa (PiS). Oznacza to zmianę układu sił politycznych w powiecie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nasze informacje potwierdziły się. Nowym starostą janowskim został Grzegorz Pyrzyna, wcześniej był członkiem zarządu powiatu janowskiego. Pyrzyna ma 45 lat. Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Na stanowisku starosty zastąpił Jerzego Bieleckiego, który został wybrany posłem na Sejm RP.

Sobotnia sesja Rady Powiatu w Janowie Lubelskim potwierdziła też, że koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Polskim Stronnictwem Ludowym przeszła już do historii. Stanowisko wicestarosty stracił bowiem Bartosz Piech. Zastąpił go Antoni Kulpa (PiS). Teraz PiS będzie rządzić ze Wspólnotą Samorządową, do której należą radni lewicowi. W koalicji w dalszym ciągu jest radny Porozumienia Inicjatyw Samorządowych – Sławomir Dworak.

Jak czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim, „sam Starosta Grzegorz Pyrzyna (PiS) był mile zaskoczony wynikiem głosowania – w głosowaniu tajnym jak jeden mąż wszyscy radni zagłosowali za jego kandydaturą”.

Wicestarosta Antoni Kulpa (PiS) zdobył zaś poparcie 15 radnych, przy dwóch głosach nieważnych.
W zarządzie powiatu są również – Sławomir Dworak, Stanisław Mazur i Zenon Zyśko.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 listopada 2015 r. o 21:38

Janów jest specyficzny. Myślę,że ludziom którym się chciało już się nie chce. Głową muru nie przebije.

Co niektórzy  nie dadzą się tak łatwo poukładać." Wolność to słowo, które towarzyszy nam od czasów zaborów jako największe marzenie i jego realizacja zawsze powoduje rozwój kraju. W 1989 roku wszyscy zjednoczyliśmy się w niezwykłym entuzjazmie, teraz najważniejsze jest, żebyśmy umieli tą wolnością gospodarować. Zamach na wolność Polaków, zawsze spowoduje sytuację odwetu."

Janów jest specyficzny. Myślę,że ludziom którym się chciało już się nie chce. Głową muru nie przebije.

Co niektórzy  nie dadzą się tak łatwo poukładać." Wolność to słowo, które towarzyszy nam od czasów zaborów jako największe marzenie i jego realizacja zawsze powoduje rozwój kraju. W 1989 roku wszyscy zjednoczyliśmy się w niezwykłym entuzjazmie, teraz najważniejsze jest, żebyśmy umieli tą wolnością gospodarować. Zam... rozwiń

Avatar
Czas nie czas / 29 listopada 2015 r. o 12:45

A jednak adekwatne jest latyno-amerykańskie pytanie: "Wedle waszego czy naszego czasu".

Avatar
Ryszard / 29 listopada 2015 r. o 09:11

Czekamy na pierwsze ruchy nowego zarządu, Starosty i Wice. Antoni jako były dyrektor ma zapewne pojęcie o zarządzaniu, ale to było lata temu. Czekajmy, każdy potrzebuje czasu.

Avatar
pysia / 28 listopada 2015 r. o 22:48

Wyglądają jak normalni lidzie z powiatu janowskiego, bez szpanu, lata 70.

Avatar
tak o / 28 listopada 2015 r. o 17:52

Tak siedzi po lewej  jednak ludzie widzą go po prawej, Odbiór jest taki jak pokażą i napiszą i z tym trzeba sie liczyć. To nie ma najmniejszego znaczenia po której kto siedzi, ogólnie wyglądają tak o. 

Avatar
kuba / 28 listopada 2015 r. o 13:15

Szczęście przyszło czemuż  im tak smutno, umarł ktoś, czy to ranga tak przygniata?
Jedynie Grzesiek lekko zadowolono, a Stasio usiadł po prawej, ale wygląda jak sierotka Marysia.masz dobrze rozeznaną przestrzeń. Stasio usiadł po lewej. Co do sierotki to się zgadza,

Avatar
ŁAJ NOT / 28 listopada 2015 r. o 12:47

Ciekawe, kto im ten smród podrzucił?

Jak to kto UFO, zielone ludziki, które opanowują wszechświat cały. Ale Janów odparł atak. To dzięki tej załodze G  uwidocznionej na zdjęciu.Dlatego widać na ich twarzach zmęczenie ale też wewnętrzną radość z zwycięstwa. Odpocznijcie po walce, chwała wam na jakiś czas.

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 11:50

Palone, znalezione zioło chłopcom zaszkodzilo i to bardzo!!! Wpis poprzedni jest także mój. Ten jest potwierdzeniem.

Ciekawe, kto im ten smród podrzucił?

Avatar
Ryszard / 27 listopada 2015 r. o 21:54

Smutno mi się robi, a jak smutno to przykro, reszta bez komentarza. 

Avatar
Ryszard / 27 listopada 2015 r. o 21:54

Smutno mi się robi, a jak smutno to przykro, reszta bez komentarza. 

Mimo wszystko, Krzysztof Kołtyś to przy nich wielka klasa, żeby tylko patrzył  trochę inaczej i rozróżniał kto przyjaciel a kto wróg.

Idę się napić z tego wszystkiego.

Avatar
Gość / 29 listopada 2015 r. o 21:38

Janów jest specyficzny. Myślę,że ludziom którym się chciało już się nie chce. Głową muru nie przebije.

Co niektórzy  nie dadzą się tak łatwo poukładać." Wolność to słowo, które towarzyszy nam od czasów zaborów jako największe marzenie i jego realizacja zawsze powoduje rozwój kraju. W 1989 roku wszyscy zjednoczyliśmy się w niezwykłym entuzjazmie, teraz najważniejsze jest, żebyśmy umieli tą wolnością gospodarować. Zamach na wolność Polaków, zawsze spowoduje sytuację odwetu."

Janów jest specyficzny. Myślę,że ludziom którym się chciało już się nie chce. Głową muru nie przebije.

Co niektórzy  nie dadzą się tak łatwo poukładać." Wolność to słowo, które towarzyszy nam od czasów zaborów jako największe marzenie i jego realizacja zawsze powoduje rozwój kraju. W 1989 roku wszyscy zjednoczyliśmy się w niezwykłym entuzjazmie, teraz najważniejsze jest, żebyśmy umieli tą wolnością gospodarować. Zam... rozwiń

Avatar
Ryszard / 29 listopada 2015 r. o 13:40

W Janowie to pewnie wedle ich czasu ale i nasz czas przyjdzie. Tylko czy nam sie będzie wtedy chciało chcieć..............................................

Avatar
Czas nie czas / 29 listopada 2015 r. o 12:45

A jednak adekwatne jest latyno-amerykańskie pytanie: "Wedle waszego czy naszego czasu".

Avatar
Ryszard / 29 listopada 2015 r. o 09:11

Czekamy na pierwsze ruchy nowego zarządu, Starosty i Wice. Antoni jako były dyrektor ma zapewne pojęcie o zarządzaniu, ale to było lata temu. Czekajmy, każdy potrzebuje czasu.

Avatar
pysia / 28 listopada 2015 r. o 22:48

Wyglądają jak normalni lidzie z powiatu janowskiego, bez szpanu, lata 70.

Avatar
tak o / 28 listopada 2015 r. o 17:52

Tak siedzi po lewej  jednak ludzie widzą go po prawej, Odbiór jest taki jak pokażą i napiszą i z tym trzeba sie liczyć. To nie ma najmniejszego znaczenia po której kto siedzi, ogólnie wyglądają tak o. 

Avatar
kuba / 28 listopada 2015 r. o 13:15

Szczęście przyszło czemuż  im tak smutno, umarł ktoś, czy to ranga tak przygniata?
Jedynie Grzesiek lekko zadowolono, a Stasio usiadł po prawej, ale wygląda jak sierotka Marysia.masz dobrze rozeznaną przestrzeń. Stasio usiadł po lewej. Co do sierotki to się zgadza,

Avatar
ŁAJ NOT / 28 listopada 2015 r. o 12:47

Ciekawe, kto im ten smród podrzucił?

Jak to kto UFO, zielone ludziki, które opanowują wszechświat cały. Ale Janów odparł atak. To dzięki tej załodze G  uwidocznionej na zdjęciu.Dlatego widać na ich twarzach zmęczenie ale też wewnętrzną radość z zwycięstwa. Odpocznijcie po walce, chwała wam na jakiś czas.

Avatar
Gość / 28 listopada 2015 r. o 11:50

Palone, znalezione zioło chłopcom zaszkodzilo i to bardzo!!! Wpis poprzedni jest także mój. Ten jest potwierdzeniem.

Ciekawe, kto im ten smród podrzucił?

Avatar
Ryszard / 27 listopada 2015 r. o 21:54

Smutno mi się robi, a jak smutno to przykro, reszta bez komentarza. 

Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Klub Seniora w Świdniku już działa. "Jest bardzo sympatycznie"
zdjęcia
galeria

Klub Seniora w Świdniku już działa. "Jest bardzo sympatycznie"

Jest bardzo sympatycznie. Nie wszyscy jeszcze się znamy, ale się poznamy – uśmiecha się Zofia Makuch, jedna z dwudziestu osób, które uczestniczą w zajęciach otwartego niedawno Klubu Seniora w Świdniku. – Ja w tym budynku mieszkam, na górze. Już jak trwał remont to tutaj zaglądałem, zastanawiałem się kiedy ten klub otworzą – przyznaje Jerzy Sierpiński, kolejny z uczestników projektu.

Mocne oskarżenia wobec szefowej drogowców. Ona odpowiada, że niektórzy "markowali pracę"
Pierwsza strona

Mocne oskarżenia wobec szefowej drogowców. Ona odpowiada, że niektórzy "markowali pracę"

Mobbing w białych rękawiczkach – tak pracownicy opisują sytuację w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bełżycach. Dyrektorka ZDP odpowiada, że podwładni mogli odczuć zmianę w jakości zarządzania, bo wcześniej byli przyzwyczajeni do „markowania pracy”. Sprawą zainteresował się radny powiatowy zaniepokojony losem pracowników i wielomilionowych inwestycji.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!