Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 stycznia 2012 r.
18:29
Edytuj ten wpis

Poniatowa: Skatowali 17-latka na śmierć, dostali niskie wyroki

0 25 A A
Nastolatek z Poniatowej został ciężko pobity kilkaset metrów od domu. Zmarł następnego dnia (Maciej
Nastolatek z Poniatowej został ciężko pobity kilkaset metrów od domu. Zmarł następnego dnia (Maciej

Piotr D. i Dawid R. tak bili chłopaka na ulicy, że nie przeżył. Pierwszy z nich został skazany na trzy i pół roku więzienia, drugi na trzy lata. Jeszcze zanim zapadł wyrok, przystała na niego prokuratura i rodzina zabitego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
17-letni Piotr O. został pobity 16 kwietnia 2011 roku. W sobotni wieczór na ul. Szkolnej, kilkaset metrów od bloku, w którym mieszkał, padł ofiarą 18-letniego Piotra D. i o rok starszego Dawida R. Napastnicy przewrócili go na ziemię a potem kopali po głowie. Nieprzytomny chłopak trafił do szpitala w Lublinie. Zmarł następnego dnia. Przyczyną śmierci były obrażenia ośrodkowego układu nerwowego i pourazowy obrzęk mózgu.

Piotr D. i Dawid R. szybko trafili do aresztu. Prokuratura zarzuciła im pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Jej zdaniem zadając tak silne ciosy w głowę powinni przewidzieć, że może się to skończyć śmiercią bitego. Groziło im do 10 lat więzienia. Jesienią ub. roku do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Proces przed Sądem Okręgowym w Lublinie trwał bardzo krótko. Podczas pierwszej rozprawy oskarżeni mężczyźni przyznali się do winy. Przepraszali rodzinę zabitego 17-latka.

– Biłem i kopałem, chcę za to przeprosić – mówił Piotr D.

– Bardzo tego żałuję, nie chciałem, żeby tak się stało – kajał się też Dawid R.

Potem ich obrońcy zadeklarowali, że obydwaj mężczyźni chcą się dobrowolnie poddać karze. Zaproponowane wyroki to trzy i pół roku więzienia dla Piotra D. i trzy lata dla Dawida R. Oskarżeni zadeklarowali też, że zapłacą rodzinie Piotra O. po 15 tys. zł zadośćuczynienia.

– Sąd Okręgowy zgodził się na to i taki wyrok wydał – informuje Artur Ozimek, rzecznik SO w Lublinie.
Choć kary są niewielkie, prokuratura przystała na nie, zanim jeszcze zapadł wyrok. Bez jej zgody mężczyźni nie mogliby się dobrowolnie poddać się karze i dostać wyrok, o jaki zabiegali. Wydanie tego orzeczenia nie byłoby także możliwe również wtedy, gdyby sprzeciwiła się rodzina zabitego.

– Zgodziliśmy się na takie orzeczenie z uwagi na postawę pokrzywdzonych, którzy akceptowali wyrok – tłumaczy Marzena Maciąg, prokurator rejonowy w Opolu Lubelskim.

Gdyby nie doszło do dobrowolnego poddania się karze Piotr D. i Dawid R. mieliby zwykły proces. Zanim zapadłby wyrok, sąd przesłuchałby świadków i wysłuchał mów końcowych prokuratora i adwokatów.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 9 lutego 2012 o 11:32
0
jestes ojcem jednego z nich??? to ja gratuluje !! naprawde!! nam sie cos w glowe robi? czlowieku jak by Tobie syna zabili ciekawe czy byl bys taki lagodny... dzodzo nic im nie zrobil!!! powinni cale zycie siedziec...
Avatar
miki / 5 stycznia 2012 o 13:26
0
3 lata więzienia to dostaja za zabicie psa a nie człowieka ludzie gdzie ta sprawiedliwość!!!
Avatar
kkkkkkkkkkkk / 4 stycznia 2012 o 14:54
0
[quote name='Daniel' timestamp='1325611639' post='578246']
Jestem ojcem jednego ze skazanych wiec, sie ciesze ze tak malo dostal a wasze komentarze mam gdzieś oni za swoje juz odpokutowali wieziennego chleba sprubowali jezeli wam szajba tlucze to tez sprobujcie bo znich ludzie jeszcze bedą a wam smieje sie w twarz
[/quote]
jeżeli jesteś naprawdę ojcem jednego z bandytów to i ty za takie słowa powinieneś wylądować w więzieniu i nie mówże zasmakowali chleba jest ok
[quote name='Daniel' timestamp='1325611639' post='578246']
Jestem ojcem jednego ze skazanych wiec, sie ciesze ze tak malo dostal a wasze komentarze mam gdzieś oni za swoje juz odpokutowali wieziennego chleba sprubowali jezeli wam szajba tlucze to tez sprobujcie bo znich ludzie jeszcze bedą a wam smieje sie w twarz
[/quote]
jeżeli jesteś naprawdę ojcem jednego z bandytów to i ty za takie słowa powinieneś wylądować w więzieniu i nie mówże zasmakowali chleba jest ok rozwiń
Avatar
gość / 4 stycznia 2012 o 14:26
0
no tak zabili chłopaka i odsiedza 3 lata wyjda na wolnosc i zrobia to samo.Ale coż takie w Polsce jest prawo.Zabił i nic sie nie stało. Za takie cos powinni siedziec do konca życia w kiciu.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2012 o 08:06
0
[quote name='Daniel' timestamp='1325611639' post='578246']
Jestem ojcem jednego ze skazanych wiec, sie ciesze ze tak malo dostal a wasze komentarze mam gdzieś oni za swoje juz odpokutowali wieziennego chleba sprubowali jezeli wam szajba tlucze to tez sprobujcie bo znich ludzie jeszcze bedą a wam smieje sie w twarz
[/quote]

... poniatowskie obszczymury bandyckie ... to z nich jest.
Avatar
Daniel / 3 stycznia 2012 o 18:27
0
Jestem ojcem jednego ze skazanych wiec, sie ciesze ze tak malo dostal a wasze komentarze mam gdzieś oni za swoje juz odpokutowali wieziennego chleba sprubowali jezeli wam szajba tlucze to tez sprobujcie bo znich ludzie jeszcze bedą a wam smieje sie w twarz
Avatar
Gość / 3 stycznia 2012 o 14:23
0
[size="3"]Procesu nie było, bo prokurator i rodzina zabitego przystały na te śmieszne kary (3,5 i 3 lata więzienia), więc Sędzia też się zgodził i przyklepał to ochoczo.
Proces by kosztował podatników masę kasy, więc odfajkowali problem i z głowy.

Teraz będą wlepiali podobne wyroki alimenciarzom i tym co mieli za pazuchą worek z marihuaną.

Chłopaki odsiedzą połowę kary i wyjdą pod koniec tego roku.
Wrócą grzecznie do domciu i do szkoły na lekcje. [/size]
[size="3"]Procesu nie było, bo prokurator i rodzina zabitego przystały na te śmieszne kary (3,5 i 3 lata więzienia), więc Sędzia też się zgodził i przyklepał to ochoczo.
Proces by kosztował podatników masę kasy, więc odfajkowali problem i z głowy.

Teraz będą wlepiali podobne wyroki alimenciarzom i tym co mieli za pazuchą worek z marihuaną.

Chłopaki odsiedzą połowę kary i wyjdą pod koniec tego roku.
Wrócą grzecznie do domciu i do szkoły na lekcje. [/size] rozwiń
Avatar
nie ja / 3 stycznia 2012 o 13:24
0
[quote name='ja' timestamp='1325579109' post='578028']
co to za rodzina, która godzi się na takie śmieszne wyroki za zamordowanie jednego z nich - może nie lubili chłopaka ?
[/quote]

Są dwie możliwości:

1. Są to prawdziwi chrześcijanie, przebaczyli sprawcom i zemsta ich nie interesuje.
2. Przeciwnie, chcą jak najszybciej mieć ich na wolności, żeby dokończyć sprawę.
Avatar
Tomasz / 3 stycznia 2012 o 12:57
0
OT POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI! SAMI ZAMORDOWALI, SAMI WYMIERZYLI SOBIE KARĘ, SAMI SIĘ SKAZALI,SAMI PODDALI SIĘ KARZE!
Avatar
c.m.l / 3 stycznia 2012 o 12:23
0
jako ojciec zabitego tez bym wolal żeby szybciej wyszli
Avatar
gość / 9 lutego 2012 o 11:32
0
jestes ojcem jednego z nich??? to ja gratuluje !! naprawde!! nam sie cos w glowe robi? czlowieku jak by Tobie syna zabili ciekawe czy byl bys taki lagodny... dzodzo nic im nie zrobil!!! powinni cale zycie siedziec...
Avatar
miki / 5 stycznia 2012 o 13:26
0
3 lata więzienia to dostaja za zabicie psa a nie człowieka ludzie gdzie ta sprawiedliwość!!!
Avatar
kkkkkkkkkkkk / 4 stycznia 2012 o 14:54
0
[quote name='Daniel' timestamp='1325611639' post='578246']
Jestem ojcem jednego ze skazanych wiec, sie ciesze ze tak malo dostal a wasze komentarze mam gdzieś oni za swoje juz odpokutowali wieziennego chleba sprubowali jezeli wam szajba tlucze to tez sprobujcie bo znich ludzie jeszcze bedą a wam smieje sie w twarz
[/quote]
jeżeli jesteś naprawdę ojcem jednego z bandytów to i ty za takie słowa powinieneś wylądować w więzieniu i nie mówże zasmakowali chleba jest ok
[quote name='Daniel' timestamp='1325611639' post='578246']
Jestem ojcem jednego ze skazanych wiec, sie ciesze ze tak malo dostal a wasze komentarze mam gdzieś oni za swoje juz odpokutowali wieziennego chleba sprubowali jezeli wam szajba tlucze to tez sprobujcie bo znich ludzie jeszcze bedą a wam smieje sie w twarz
[/quote]
jeżeli jesteś naprawdę ojcem jednego z bandytów to i ty za takie słowa powinieneś wylądować w więzieniu i nie mówże zasmakowali chleba jest ok rozwiń
Avatar
gość / 4 stycznia 2012 o 14:26
0
no tak zabili chłopaka i odsiedza 3 lata wyjda na wolnosc i zrobia to samo.Ale coż takie w Polsce jest prawo.Zabił i nic sie nie stało. Za takie cos powinni siedziec do konca życia w kiciu.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2012 o 08:06
0
[quote name='Daniel' timestamp='1325611639' post='578246']
Jestem ojcem jednego ze skazanych wiec, sie ciesze ze tak malo dostal a wasze komentarze mam gdzieś oni za swoje juz odpokutowali wieziennego chleba sprubowali jezeli wam szajba tlucze to tez sprobujcie bo znich ludzie jeszcze bedą a wam smieje sie w twarz
[/quote]

... poniatowskie obszczymury bandyckie ... to z nich jest.
Avatar
Daniel / 3 stycznia 2012 o 18:27
0
Jestem ojcem jednego ze skazanych wiec, sie ciesze ze tak malo dostal a wasze komentarze mam gdzieś oni za swoje juz odpokutowali wieziennego chleba sprubowali jezeli wam szajba tlucze to tez sprobujcie bo znich ludzie jeszcze bedą a wam smieje sie w twarz
Avatar
Gość / 3 stycznia 2012 o 14:23
0
[size="3"]Procesu nie było, bo prokurator i rodzina zabitego przystały na te śmieszne kary (3,5 i 3 lata więzienia), więc Sędzia też się zgodził i przyklepał to ochoczo.
Proces by kosztował podatników masę kasy, więc odfajkowali problem i z głowy.

Teraz będą wlepiali podobne wyroki alimenciarzom i tym co mieli za pazuchą worek z marihuaną.

Chłopaki odsiedzą połowę kary i wyjdą pod koniec tego roku.
Wrócą grzecznie do domciu i do szkoły na lekcje. [/size]
[size="3"]Procesu nie było, bo prokurator i rodzina zabitego przystały na te śmieszne kary (3,5 i 3 lata więzienia), więc Sędzia też się zgodził i przyklepał to ochoczo.
Proces by kosztował podatników masę kasy, więc odfajkowali problem i z głowy.

Teraz będą wlepiali podobne wyroki alimenciarzom i tym co mieli za pazuchą worek z marihuaną.

Chłopaki odsiedzą połowę kary i wyjdą pod koniec tego roku.
Wrócą grzecznie do domciu i do szkoły na lekcje. [/size] rozwiń
Avatar
nie ja / 3 stycznia 2012 o 13:24
0
[quote name='ja' timestamp='1325579109' post='578028']
co to za rodzina, która godzi się na takie śmieszne wyroki za zamordowanie jednego z nich - może nie lubili chłopaka ?
[/quote]

Są dwie możliwości:

1. Są to prawdziwi chrześcijanie, przebaczyli sprawcom i zemsta ich nie interesuje.
2. Przeciwnie, chcą jak najszybciej mieć ich na wolności, żeby dokończyć sprawę.
Avatar
Tomasz / 3 stycznia 2012 o 12:57
0
OT POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI! SAMI ZAMORDOWALI, SAMI WYMIERZYLI SOBIE KARĘ, SAMI SIĘ SKAZALI,SAMI PODDALI SIĘ KARZE!
Avatar
c.m.l / 3 stycznia 2012 o 12:23
0
jako ojciec zabitego tez bym wolal żeby szybciej wyszli
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 1 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 1 0

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 5 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 8

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 65 41

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 14 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 31 8

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 12

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 37 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!