Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 listopada 2007 r.
18:21
Edytuj ten wpis

POPiS na kruchym lodzie

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 11 A A

Janusz Palikot oskarżył wczoraj koalicjantów z PiS o knowania z Samoobroną i SLD.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Bzdury. To PO kuma się za naszymi plecami z PSL, partią Leppera i lewicą - ripostują działacze PIS.

Zaczęło się od porannej konferencji prasowej posła Janusza Palikota, szefa lubelskiej PO. - Koalicji z PiS w Lublinie i województwie już nie ma - stwierdził. A to dlatego - przekonywał - że radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości, wbrew woli prezydenta Lublina, zagłosowali w czwartek przeciwko budowie centrum handlowo-rozrywkowego na górkach czechowskich. Na domiar złego - twierdzi Palikot - Andrzej Pruszkowski z PiS rozmawia z SLD i Samoobroną o utworzeniu koalicji w sejmiku województwa. Bez Platformy.
- Nie prowadzę żadnych negocjacji - zaprzecza Pruszkowski. To sam mówi Jacek Czerniak z SLD. A PiS odbija piłeczkę: - To Palikot knuje z Samoobroną i SLD, aby w nasze miejsce we władzach sejmiku wprowadzić ludowców.
Wśród wzajemnych oskarżeń, na wniosek PiS, wczorajsza sesja sejmiku rozpoczęła się z półtoragodzinnym opóźnieniem. Do gmachu przy ul. Spokojnej zjechali posłowie PiS Tomasz Dudziński i Krzysztof Michałkiewicz. W zaciszu gabinetów naradzali się, co dalej.
Po kilku godzinach przepychanek było jednak pewne, że podczas tej sesji nie dojdzie do zmian we władzach województwa. Nawet tych planowanych, bo polityczne gierki uniemożliwiły radnym wybór nowego członka Zarządu Województwa. Wakat w zarządzie powstał, bo mandat posła uzyskał wicemarszałek Mariusz Grad. Na jego miejsce Platforma zaproponowała radnego Marka Flasińskiego. Jednak formalnie uzupełnić skład zarządu mógł tylko marszałek Jarosław Zdrojkowski (PiS). Ten jednak zniknął i pojawił się na sali dopiero po zatwierdzeniu porządku obrad.
Tak czy inaczej Lubelszczyzną nadal rządzić będzie koalicja PO-PiS. Ale Palikot zapowiada: - Będę starał się poszerzyć ją o PSL.
- Dla dobra Lublina i Lubelszczyzny koalicja PO i PiS jest najkorzystniejsza. Sojusz z SLD jest wykluczony, a współpraca z ludowcami to temat otwarty - przyznaje poseł Krzysztof Michałkiewicz. Jednak jego wpływowy partyjny kolega nie pozostawia złudzeń: żadnego sojuszu z PSL.
W atmosferze politycznych targów przysięgę złożyło pięcioro nowych radnych. Zajęli miejsca tych, którzy poszli do parlamentu. Nowi to: Barbara Sikora (LiD), Wacław Cichosz (LiD), Marek Michalik (PSL), Wiesław Brodowski (PO), Mateusz Orzechowski (PO, został wiceprzewodniczącym sejmiku), Andrzej Mulawa (PO).

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
d / 2 grudnia 2007 o 23:00
0
chart napisał:
Szych pracujący dla województwa? Wolne żarty. Biuro Planowania Przestrzennego to kompletnie zbędna dla regionu przechowalnia dla krewniaków ex-marszałka Włocha i młodych kadr SLD. W kilkunastu regionach usługi z zakresu aktualizacji strategii zleca się na wolnym rynku co znacznie obniża koszty. Tymczasem u nas BPP pochłania rocznie 4,3 mln zł (co roku więcej), z czego aż 3,5 mln zł to koszt utrzymania75 etatów, na których zbija się jedynie bąki. Druga strona tego medalu to ewidentnie korupcyjny układ w BPP - planiści Biura nagminnie rąbią chałtury dla gmin, które następnie podsuwają Zarządowi Województwa do ustawowo wymaganej akceptacji. Dlaczego jednak ten śmietnik jest tolerowany także pod rządami PO-PiS? Otóż dlatego, że pan dyr Szych, widoczny na zdjęciu szef Biura, choć kieruje powiatowym SLD w Parczewie jest pod oficjalną (pisemną!) ochroną posła Tomasza Dudzińskiego. Nie ma to nic wspólnego z fachowością, a wszystko z kumoterstwem.


skoro doszukujesz sie tam korupcyjnego układu to zgłośc to do prokuratury, a nie pomawiasz ludzi na forum!zobaczymy z jakim skutkiem!?.....chociaz w przypadku negatywnej decyzji powiesz pewnie, ze w prokuraturze tez jest układ korupcyjny!wyczuwam syndrom oszołoma!!!!!!!co do zbędności biura nie bede się wypowiadał, bo temat ten był przerabiany 1000 razy przez grono mędrców skupionych wokół pana r. i jakoś nikt ich pogladu nie zaakceptował (mimo że rządziły wszystkie możliwe opcje)!co do fachowości Pana Szycha to musisz byc mu wyjatkowo nieprzychylny skoro tak piszesz! powiem tylko tak -prawdopodobnie był dla ciebie zbyt wymagajacym szefem i teraz wypisujesz takie bzdury!!!! i na marginiesie przewodniczącym sld w powiecie parczewskim jest pani Halina Żelazowska!!!


skoro doszukujesz sie tam korupcyjnego układu to zgłośc to do prokuratury, a nie pomawiasz ludzi na forum!zobaczymy z jakim skutkiem!?.....chociaz w przypadku negatywnej decyzji powiesz pewnie, ze w prokuraturze tez jest układ korupcyjny!wyczuwam syndrom oszołoma!!!!!!!co do zbędności biura nie bede się wypowiadał, bo temat ten był przerabiany 1000 razy przez grono mędrców skupionych wokół pana r. i jakoś nikt ich pogladu nie zaakceptował (mimo że rządziły wszystkie możliwe ... rozwiń
Avatar
Jack / 2 grudnia 2007 o 18:14
0
Głosowałem na PO i jestem bardzo zawiedziony. Drogi Panie Palikot jakbym chciał PSL w Regionie to i w wyborach samorządowych i do sejmu głosowałbym na nich. O ile mi wiadomo ani w jednych ani w drugich nie wygrali. Co więcej na lubeszczyznie i tym razem zwyciężył PO-PiS także chyba widać czego chcą mieszkańcy lubelszczyzny. Tym Burakom z PSL powiedzcie Stop albo zrobią was na szaro. Mataczenie i knucie to ich domena. Trzymam za Was i Lubelszczyznę kciuki i nie zawiedzcie mnie
Avatar
chart / 2 grudnia 2007 o 16:14
0
Szych pracujący dla województwa? Wolne żarty. Biuro Planowania Przestrzennego to kompletnie zbędna dla regionu przechowalnia dla krewniaków ex-marszałka Włocha i młodych kadr SLD. W kilkunastu regionach usługi z zakresu aktualizacji strategii zleca się na wolnym rynku co znacznie obniża koszty. Tymczasem u nas BPP pochłania rocznie 4,3 mln zł (co roku więcej), z czego aż 3,5 mln zł to koszt utrzymania75 etatów, na których zbija się jedynie bąki. Druga strona tego medalu to ewidentnie korupcyjny układ w BPP - planiści Biura nagminnie rąbią chałtury dla gmin, które następnie podsuwają Zarządowi Województwa do ustawowo wymaganej akceptacji. Dlaczego jednak ten śmietnik jest tolerowany także pod rządami PO-PiS? Otóż dlatego, że pan dyr Szych, widoczny na zdjęciu szef Biura, choć kieruje powiatowym SLD w Parczewie jest pod oficjalną (pisemną!) ochroną posła Tomasza Dudzińskiego. Nie ma to nic wspólnego z fachowością, a wszystko z kumoterstwem.
Szych pracujący dla województwa? Wolne żarty. Biuro Planowania Przestrzennego to kompletnie zbędna dla regionu przechowalnia dla krewniaków ex-marszałka Włocha i młodych kadr SLD. W kilkunastu regionach usługi z zakresu aktualizacji strategii zleca się na wolnym rynku co znacznie obniża koszty. Tymczasem u nas BPP pochłania rocznie 4,3 mln zł (co roku więcej), z czego aż 3,5 mln zł to koszt utrzymania75 etatów, na których zbija się jedynie bąki. Druga strona tego medalu to ewidentnie korupcyjny układ w BPP - planiści Biura nagminnie rąbią ch... rozwiń
Avatar
normalny / 2 grudnia 2007 o 15:50
0
Do anty-bolszew !!!
Sam się wyrzuć pisowski namiestniku i sługusie marszałkowski.
Zastanów się raczej , co robi twoja żona z sąsiadem z naprzewciwka, niż radny z dyrektorem, bo i tak nie zrozumiesz tym kurzym móżdżkiem, że dla województwa można pracować, mimo różnic politycznych.
PS. Tym dalekim sąsiadem, to ejstem ja. Jak podasz swoje nazwisko na formum, to ja ujawnię swoje.
Avatar
Nowojorski / 1 grudnia 2007 o 18:57
0
Wyrazy wspolczucia mieszkancom Lublinaz wyboru J. Palikota na posla
Avatar
anty-bolszew / 1 grudnia 2007 o 18:07
0
CO ROBI SZYCH Z CZERNIAKIEM ? NARDZAJĄ SIE JAK ODWOŁAĆ ZDROJEWSKIEGO ? PO CO MARSZAŁEK TRZYMA TEGO BOLSZWA
Avatar
troskliwy / 1 grudnia 2007 o 16:27
0
Czy Pan Palikot czuje się dobrze?
Tak tylko pytam....
Avatar
wqer / 1 grudnia 2007 o 14:26
0
Wazystko co bedzie inne , bedzie lepsze co jest teraz. Bo teraz jest buta ,arogancja, niekompetecja.
Avatar
sonia / 1 grudnia 2007 o 12:53
0
Panowie
Lubelszczyzna czeka na odsunięcie pisu od władzy. Dość juz tej niekompetencji i arogancji. Czas z tym skończyć. Uważa że koalicja z psl jest dopuszczalna, jak warto zauwazyć to całkiem rozsądna organizacja.
Avatar
poinformowany / 1 grudnia 2007 o 09:45
0
Palikot nie nadaje sie na szefa regionu , wszytko nieszczy a warszawie niek go nie słucha, nie zsanie przy swoich cyrkach z penisem.
Avatar
d / 2 grudnia 2007 o 23:00
0
chart napisał:
Szych pracujący dla województwa? Wolne żarty. Biuro Planowania Przestrzennego to kompletnie zbędna dla regionu przechowalnia dla krewniaków ex-marszałka Włocha i młodych kadr SLD. W kilkunastu regionach usługi z zakresu aktualizacji strategii zleca się na wolnym rynku co znacznie obniża koszty. Tymczasem u nas BPP pochłania rocznie 4,3 mln zł (co roku więcej), z czego aż 3,5 mln zł to koszt utrzymania75 etatów, na których zbija się jedynie bąki. Druga strona tego medalu to ewidentnie korupcyjny układ w BPP - planiści Biura nagminnie rąbią chałtury dla gmin, które następnie podsuwają Zarządowi Województwa do ustawowo wymaganej akceptacji. Dlaczego jednak ten śmietnik jest tolerowany także pod rządami PO-PiS? Otóż dlatego, że pan dyr Szych, widoczny na zdjęciu szef Biura, choć kieruje powiatowym SLD w Parczewie jest pod oficjalną (pisemną!) ochroną posła Tomasza Dudzińskiego. Nie ma to nic wspólnego z fachowością, a wszystko z kumoterstwem.


skoro doszukujesz sie tam korupcyjnego układu to zgłośc to do prokuratury, a nie pomawiasz ludzi na forum!zobaczymy z jakim skutkiem!?.....chociaz w przypadku negatywnej decyzji powiesz pewnie, ze w prokuraturze tez jest układ korupcyjny!wyczuwam syndrom oszołoma!!!!!!!co do zbędności biura nie bede się wypowiadał, bo temat ten był przerabiany 1000 razy przez grono mędrców skupionych wokół pana r. i jakoś nikt ich pogladu nie zaakceptował (mimo że rządziły wszystkie możliwe opcje)!co do fachowości Pana Szycha to musisz byc mu wyjatkowo nieprzychylny skoro tak piszesz! powiem tylko tak -prawdopodobnie był dla ciebie zbyt wymagajacym szefem i teraz wypisujesz takie bzdury!!!! i na marginiesie przewodniczącym sld w powiecie parczewskim jest pani Halina Żelazowska!!!


skoro doszukujesz sie tam korupcyjnego układu to zgłośc to do prokuratury, a nie pomawiasz ludzi na forum!zobaczymy z jakim skutkiem!?.....chociaz w przypadku negatywnej decyzji powiesz pewnie, ze w prokuraturze tez jest układ korupcyjny!wyczuwam syndrom oszołoma!!!!!!!co do zbędności biura nie bede się wypowiadał, bo temat ten był przerabiany 1000 razy przez grono mędrców skupionych wokół pana r. i jakoś nikt ich pogladu nie zaakceptował (mimo że rządziły wszystkie możliwe ... rozwiń
Avatar
Jack / 2 grudnia 2007 o 18:14
0
Głosowałem na PO i jestem bardzo zawiedziony. Drogi Panie Palikot jakbym chciał PSL w Regionie to i w wyborach samorządowych i do sejmu głosowałbym na nich. O ile mi wiadomo ani w jednych ani w drugich nie wygrali. Co więcej na lubeszczyznie i tym razem zwyciężył PO-PiS także chyba widać czego chcą mieszkańcy lubelszczyzny. Tym Burakom z PSL powiedzcie Stop albo zrobią was na szaro. Mataczenie i knucie to ich domena. Trzymam za Was i Lubelszczyznę kciuki i nie zawiedzcie mnie
Avatar
chart / 2 grudnia 2007 o 16:14
0
Szych pracujący dla województwa? Wolne żarty. Biuro Planowania Przestrzennego to kompletnie zbędna dla regionu przechowalnia dla krewniaków ex-marszałka Włocha i młodych kadr SLD. W kilkunastu regionach usługi z zakresu aktualizacji strategii zleca się na wolnym rynku co znacznie obniża koszty. Tymczasem u nas BPP pochłania rocznie 4,3 mln zł (co roku więcej), z czego aż 3,5 mln zł to koszt utrzymania75 etatów, na których zbija się jedynie bąki. Druga strona tego medalu to ewidentnie korupcyjny układ w BPP - planiści Biura nagminnie rąbią chałtury dla gmin, które następnie podsuwają Zarządowi Województwa do ustawowo wymaganej akceptacji. Dlaczego jednak ten śmietnik jest tolerowany także pod rządami PO-PiS? Otóż dlatego, że pan dyr Szych, widoczny na zdjęciu szef Biura, choć kieruje powiatowym SLD w Parczewie jest pod oficjalną (pisemną!) ochroną posła Tomasza Dudzińskiego. Nie ma to nic wspólnego z fachowością, a wszystko z kumoterstwem.
Szych pracujący dla województwa? Wolne żarty. Biuro Planowania Przestrzennego to kompletnie zbędna dla regionu przechowalnia dla krewniaków ex-marszałka Włocha i młodych kadr SLD. W kilkunastu regionach usługi z zakresu aktualizacji strategii zleca się na wolnym rynku co znacznie obniża koszty. Tymczasem u nas BPP pochłania rocznie 4,3 mln zł (co roku więcej), z czego aż 3,5 mln zł to koszt utrzymania75 etatów, na których zbija się jedynie bąki. Druga strona tego medalu to ewidentnie korupcyjny układ w BPP - planiści Biura nagminnie rąbią ch... rozwiń
Avatar
normalny / 2 grudnia 2007 o 15:50
0
Do anty-bolszew !!!
Sam się wyrzuć pisowski namiestniku i sługusie marszałkowski.
Zastanów się raczej , co robi twoja żona z sąsiadem z naprzewciwka, niż radny z dyrektorem, bo i tak nie zrozumiesz tym kurzym móżdżkiem, że dla województwa można pracować, mimo różnic politycznych.
PS. Tym dalekim sąsiadem, to ejstem ja. Jak podasz swoje nazwisko na formum, to ja ujawnię swoje.
Avatar
Nowojorski / 1 grudnia 2007 o 18:57
0
Wyrazy wspolczucia mieszkancom Lublinaz wyboru J. Palikota na posla
Avatar
anty-bolszew / 1 grudnia 2007 o 18:07
0
CO ROBI SZYCH Z CZERNIAKIEM ? NARDZAJĄ SIE JAK ODWOŁAĆ ZDROJEWSKIEGO ? PO CO MARSZAŁEK TRZYMA TEGO BOLSZWA
Avatar
troskliwy / 1 grudnia 2007 o 16:27
0
Czy Pan Palikot czuje się dobrze?
Tak tylko pytam....
Avatar
wqer / 1 grudnia 2007 o 14:26
0
Wazystko co bedzie inne , bedzie lepsze co jest teraz. Bo teraz jest buta ,arogancja, niekompetecja.
Avatar
sonia / 1 grudnia 2007 o 12:53
0
Panowie
Lubelszczyzna czeka na odsunięcie pisu od władzy. Dość juz tej niekompetencji i arogancji. Czas z tym skończyć. Uważa że koalicja z psl jest dopuszczalna, jak warto zauwazyć to całkiem rozsądna organizacja.
Avatar
poinformowany / 1 grudnia 2007 o 09:45
0
Palikot nie nadaje sie na szefa regionu , wszytko nieszczy a warszawie niek go nie słucha, nie zsanie przy swoich cyrkach z penisem.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie 0 1

Prawosławny duchowny Teodor II, papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki, w niedzielę przyjedzie do Lublina.

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii 0 0

Leszek Krowicki zdecydował się wysłać nominacje do Weroniki Gawlik, Anety Łabudy, Kingi Achruk, Aleksandry Rosiak, Ewy Urtnowskiej, Joanny Szarawagi i Sylwii Matuszczyk

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin
28 września 2018, 19:00

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja Rezerwat. Koncert będzie transmitowany na stronie internetowej rozgłośni.

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS
Tylko u nas
galeria

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS 9 14

Dziennikarka TVP Lublin Bogna Bender-Motyka ubiega się o mandat radnej sejmiku województwa z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z wytycznymi Zasad Etyki Dziennikarskiej w Telewizji Polskiej, na czas kampanii wzięła bezpłatny urlop. Ale według naszych informacji, pracuje przy jednym z programów.

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu 4 0

Dzięki środkom z UE podróże z Żyrzyna przez Baranów i dalej do Woli Czołnowskiej stały się przyjemniejsze. Na całym, ponad 11-kilometrowym odcinku położono nową nawierzchnię. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Prace kosztowały prawie 6,7 mln złotych.

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł
film

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł 1 7

Minimum 500 nowych miejsc pracy i obiad za złotówkę w miejskich szkołach. Takie deklaracje składa mieszkańcom Kraśnika komitet wyborczy Porozumienie i Rozwój, którego kandydatem na burmistrza jest poseł Wojciech Wilk (PO). Komitet wystawia 29 kandydatów do Rady Miasta.

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina 8 10

Wczoraj powtórzył się problem z wyborem firm mających wywozić śmieci od mieszkańców dziesięciu dzielnic Lublina. Chętne firmy chcą, ale są za drogie. Oferta każdej z nich przekracza kwotę, którą zarezerwowali miejscy urzędnicy. Różnice idą w miliony złotych.

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska 0 0

„Królewscy” udanie zainaugurowali walkę o obronę tytuły najlepszej drużyny w Europie i pokonali na swoim stadionie AS Romę 3:0. Łupem bramkowym podzielili się: Isco, Gareth Bale i Mariano Diaz. Natomiast o swoim debiucie w barwach Juventusu w europejskich rozgrywkach będzie chciał zapomnieć Cristiano Ronaldo

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego 3 16