Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 maja 2010 r.
9:20
Edytuj ten wpis

Powódź na Lubelszczyźnie: Gmina Wilków pod wodą - relacja (wideo, zdjęcia z lotu ptaka)

0 45 A A

90 procent gminy Wilków jest zalana. Do tej pory ewakuowano około tysiąca osób. Organizowana jest pomoc dla powodzian. Podajemy adresy i numery kont.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
16:09 Na miejscu pracują inspektorzy sanitarni. Nieczystości z zalanych gospodarstw były odprowadzane do szamb. Ich zawartość teraz pływa w wodzie.

15:40 W okolicach Rogowa w powiecie opolskim pada ulewny deszcz.

15:02 W Kolonii Szczekarków w zalanych domach ludzie czekają na żywność. Pokarm jest. Nie ma natomiast łodzi, którymi można przetransportować żywność do mieszkańców.
14:34 Aktualna sytuacja w regionie

Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody właśnie opublikowało raport z aktualną sytuacją na terenach zalanych przez wodę:

* W naszym regionie najtrudniejsza sytuacja powodziowa występuje w powiecie opolskim. Już 90 proc. gminy Wilków objętych jest podtopieniami. Trwa ewakuacja w gminie Wilków. Dotychczas ewakuowano ok. tysiąca osób.

* W związku z przelaniem się wody w Dobrem ewakuacją objęte są również kolejne miejscowości w tej gminie, tj. Wólka Polanowska, Polanówka, Małe Dobre i Kol. Szczekarków.

* Ewakuacja jest również prowadzona w gm. Łaziska, gdzie doszło do częściowego zalania wsi Wrzelów, Grabowiec i Las Dębowy – jako następstwo uszkodzenia wału w gminie Wilków. Równocześnie trwają prace w gminie Łaziska przy umacnianiu wałów, m.in. w Kępie Gosteckiej, Kępa Soleckiej i Braciejowicach.
* W powiecie puławskim szczególnie trudna sytuacja występuje na wałach w Parchatce. Na miejscu na bieżąco jest monitorowany stan wału. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego dla miasta Puławy wybudowany został wał poprzeczny, który ma stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed powodzią. Trwa również likwidacja przesiąków wału na odcinku Kolonia Brześce – Janowiec.

* W powiecie kraśnickim występują liczne lokalne podtopienia gospodarstw w miejscowościach Kosin, Opoka (stare dorzecze Sanny).

* Zalanych jest również ok. 100 gospodarstw w m. Świeciechów, Bliskowice oraz 13 w miejscowości Popów. W Janiszowie (powiat kraśnicki) trwają prace polegające na umacnianiu wału przy pomocy geowłókniny oraz worków z piaskiem.

* W związku z sytuacją powodziową ze względów bezpieczeństwa wyłączono prąd w gminie Wilków, a także dla ok. 20 odbiorców w miejscowościach: Józefów, Basonia, Rybitwy w gminie Józefów nad Wisłą.

Więcej o powodzi na Lubelszczyźnie w serwisie WWW.DZIENNIKWSCHODNI.PL/powodz
14:21 W Szkole Podstawowej w Rogowie działa centrum kryzysowe, do którego są przywożeni ewakuowani mieszkańcy zalanych miejscowości. Tu też udzielana jest pomoc poszkodowanym. Brakuje wielu rzeczy.

- Potrzebna jest żywność długoterminowa, woda, chleb, bielizna, pieluchy dla dzieci i dorosłych, lekarstwa, namioty, materace, koce, rozkładane łóżka, skarpety, rękawice, gumowce - wylicza Mariusz Sierpień dyrektor szkoły.

Numery telefonów do szkoły w Rogowie: (81) 828 22 90 lub (81) 828 22 91.

14:20 – Na chwilę obecną ze wszystkich zalanych miejscowości ewakuowano ok. 1,1 tys. osób – informuje Ryszard Starko z lubelskiej straży pożarnej. – Z czego 900 to mieszkańcy zalanej gminy Wilków (liczącej ok. 4,2 tys. osób – red.).

Nawet z miejscowości, które są całkowicie zalane wodą, nie wszyscy chcą się ewakuować. – Część osób nadal pozostała w domach. I, mimo naszych apeli, nie chce ich opuścić – dodaje Starko.


Kępa Gostecka - walka z wodą , autor: Instruktorek72

14:08 – Stan wody na Wiśle powoli obniża się i w ciągu następnych kilkunastu godzin ta tendencja będzie postępowała – poinformował na konferencji dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mieczysław Ostojski. Dodał, że w ciągu następnych kilkunastu godzin stan wody będzie się bardzo powoli obniżał.

Zdecydowany spadek poziomu wody jest prognozowany na czwartek. – Widzimy wyraźnie opadanie fali – zaznaczył Ostojski. – Ta tendencja jest wyraźna, tak że możemy być pewni, że ten proces obniżania się powierzchni fali będzie kontynuowany.

12:01 Jedna z internautek informuje, że na zalanych terenach pojawili się szabrownicy. Strażacy nie potwierdzają tych informacji.

- Nie prawda, że nie ma kradzieży. Rozmawiałam z kuzynką, która mieszka w gminie Wilków, powiedziała mi, że już okradane są domy, dlatego ludzie nie chcą ewakuować się. Mówiła mi, że ludzie przywiązują się do kominów żeby siłą ich nie zabrano - pisze na naszym forum Urania.

Ireneusz Kotowski rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Opolu Lubelskim dementuje te informacje. Opuszczone domy nie są okradane.

- To prawda, że ludzie nie chcą opuszczać domów, ale nie dochodzi do tak radykalnych rozwiązań jak przywiązywanie się do kominów - wyjaśnia Kotowski.

11:42 Gmina Wilków apeluje o pomoc. Powodzian, którzy stracili cały dobytek jest bardzo dużo. Potrzebna jest m.in. żywność, również dla niemowląt, wodery - czyli wysokie buty i środki higieniczne.

Numery telefonów pod którymi można dowiedzieć się dokąd i jaką pomoc można zawieźć: 81 82 82 033, 81 82 82 290, 81 82 82 291.

11:14 W miejscowości Dobre cały czas trwa walka o utrzymanie wałów. Cały czas trwa ewakuacja mieszkańców zalanych terenów. Z miejscowości Dobre odpływają łodzie do zalanego w piątek Zastowa Polanowskiego. Przed chwilą na łódce przypłynął mężczyzna ze swoim psem.

10:19 ZDJĘCIA z gminy Wilków nadesłane przez internautę Sly_1981
9:57 Prawdopodobnie nie dojdzie do zalania Kępy Gosteckiej. Stopa wału została uszczelniona.

- Jeśli fala powodziowa na Wiśle nie wzrośnie to wał wytrzyma - mówi Ireneusz Kotowski rzecznik opolskich strażaków.

Gorsza sytuacja jest na terenie gminy Łaziska. W wyniku pęknięcia wału w Zastowie Polanowskim woda przez Las Dębowy zbliża się do Braciejowic.

- Nie wiadomo jak dużo tej wody się tu wleje - dodaje Kotowski. - Jeśli wał w Braciejowicach pęknie zagrożona będzie też Kępa Gostecka.

9:40 Polanówka, Wólka Polanowska i miejscowość Dobre wzywane do ewakuacji. Ale wał na Chodelce nie pękł. Tylko trochę przesiąka - taką informację przysyła nam na Alarm24 Gosia.

9:14 90 procent gminy Wilków jest już zalana. Zarządzono ewakuację 4 kolejnych miejscowości. Są to Polanówka, Wólka Polanowska, Małe Dobre i Kolonia Szczekarków - poinformował na konferencji prasowej szef MSWiA Jerzy Miller.

Ją też dobre informacje. Woda w Wiśle opada.

- Poziom Wisły na tym odcinku obniża się - dodał minister Jerzy Miller. Prawdopodobnie zagrożenie z godziny na godzinę będzie spadać.
9:06 Aktualne stany wód na Lubelszczyźnie: W ciągu sześciu ostatnich godzin w Dęblinie Wisła opadła o 10 cm i jest na poziomie 550 cm. W Puławach poziom rzeki spadł o 2 cm i jest na poziomie 720 cm. W Annopolu w ciągu trzech ostatnich godzin nic się nie zmieniło - woda jest na poziomie 694 cm.

9:04 Nie zmienia się sytuacja w Parchatce w gminie Kazimierz Dolny. Wciąż trwa tam walka o utrzymanie wału.

8:47 - W wyniku tzw. "cofki" nastąpiło pęknięcie wału na Chodelce w gminie Wilków. Dodatkowo umocnienia splądrowały i podziurawiły bobry. Poziom wody w rozlewisku, jest wyższy niż w rzece - mówi Ryszard Starko z lubelskiej policji. Zarządzono ewakuację Polanówki, Wólki Polanowskiej i Małego Dobrego w powiecie opolskim. Podstawiono autokary, które dowożą ludzi do szkół w Karczmiskach i Rogowie.
7:55 Gmina Wilków: Mieszkańcy nie chcą opuszczać zalanych domów. Boją się zostawiać swój dobytek. Tymczasem policjanci nie otrzymali żadnych informacji o szabrownikach.

Wczoraj w ciągu dnia i w nocy z zalanych terenów zostało ewakuowanych około tysiąca osób.

7:39 W miejscowości Zagłoba woda wciąż przybiera, wczoraj nawet do pół metra w kilka godzin. Mieszkańcy bloku i reszta ludzi ewakuowana - informuje na Alarm 24 internauta Rafał.

Powódź na Lubelszczyźnie - relacja z soboty


Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 29 maja 2010 o 21:38
0
Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ubrania i inne rzeczy można zawieżć do miejscowosci POGÓRZ ,bo tam też są ludzie z powodzi ,ewakuowani są z Zastowa Polanoskiego i Karczmiskiego i napewno przyjmą kazda odziez i srodki czystosci ,a o tej miejscowosci prawie sie nie mowi i pewnie dojeżdża tam duzo mniej rzeczy niz do Rogowa ,Opola czy Karczmisk


z gory serdecznie dziekuje
Avatar
~anusia~ / 24 maja 2010 o 22:48
0
Agusia napisał:
Na szczęście w Kępie Gosteckiej sytuacja jest w miarę stabilna. Wału nie przerwało, to dzięki ciężkiej pracy zwłaszcza straży pożarnej i okolicznych mieszkańców. Jest nadzieja i wiara w to, że ten dramat tym razem może się nie powtórzy. Wielkie dzięki wszystkim tym, którzy nieprzerwanie tam ciężko pracują dzień i noc.


Z tego co się orientuję to też ciężka praca żołnierzy, których zciągnięto z dalekich miast aby pomagali
Avatar
strażak / 24 maja 2010 o 18:15
0
Gosia.. napisał:
Czy ktoś wie co z wałem w Kępie Gosteckiej???

hej wczoraj wlasnie wrocilismy z Kepy Gosteckiej!cala noc walczylismy!lecz waly przasiakaja!i nadal trwa tam walka!mam nadzieje ze uda sie musi sie udac
Avatar
strażak / 24 maja 2010 o 18:11
0
Gosia.. napisał:
Czy ktoś wie co z wałem w Kępie Gosteckiej???
Avatar
strażak / 24 maja 2010 o 18:10
0
Gosia.. napisał:
Czy ktoś wie co z wałem w Kępie Gosteckiej???
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 17:03
0
LUDZIOM W TEJ CHWILI NAJBARDZIEJ POTRZEBNE SA; ZYWNOSC, WODA, SRODKI DO HIGIENY, BIELIZNA, KOCE, MATERACE, UBRANIA, JEZELI MOZECIE POMAGAJCIA
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 16:57
0
POTRZEBNE SA LODOWKI W WILKOWIE PO TO ABY MOZNA BYLO PRZECHOWYWAC SZCZEPIONKI
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 09:34
0
współczuje wszystkim co pod wodą
a gdzie władze np. pani wojewoda - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
palikot robi sobie kampanie wyborczą /
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 09:16
0
G3 napisał:
no ale chociaż jakieś informacje podają bo jak by nie dziennik to by nie wiadomo nic było bo wszędzie o lubelskim zapominają

wazniejsze dla nich wielkie miasta nie taka biedna lubelszczyzna
Avatar
tg / 24 maja 2010 o 09:15
0
Czy ktoś może wie jak wygląda w tej chwili sytuacja na Kępie Gosteckiej?????Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę sie dodzwonić do rodziny ( pewnie im komórka padła)
Avatar
~gosc~ / 29 maja 2010 o 21:38
0
Uwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ubrania i inne rzeczy można zawieżć do miejscowosci POGÓRZ ,bo tam też są ludzie z powodzi ,ewakuowani są z Zastowa Polanoskiego i Karczmiskiego i napewno przyjmą kazda odziez i srodki czystosci ,a o tej miejscowosci prawie sie nie mowi i pewnie dojeżdża tam duzo mniej rzeczy niz do Rogowa ,Opola czy Karczmisk


z gory serdecznie dziekuje
Avatar
~anusia~ / 24 maja 2010 o 22:48
0
Agusia napisał:
Na szczęście w Kępie Gosteckiej sytuacja jest w miarę stabilna. Wału nie przerwało, to dzięki ciężkiej pracy zwłaszcza straży pożarnej i okolicznych mieszkańców. Jest nadzieja i wiara w to, że ten dramat tym razem może się nie powtórzy. Wielkie dzięki wszystkim tym, którzy nieprzerwanie tam ciężko pracują dzień i noc.


Z tego co się orientuję to też ciężka praca żołnierzy, których zciągnięto z dalekich miast aby pomagali
Avatar
strażak / 24 maja 2010 o 18:15
0
Gosia.. napisał:
Czy ktoś wie co z wałem w Kępie Gosteckiej???

hej wczoraj wlasnie wrocilismy z Kepy Gosteckiej!cala noc walczylismy!lecz waly przasiakaja!i nadal trwa tam walka!mam nadzieje ze uda sie musi sie udac
Avatar
strażak / 24 maja 2010 o 18:11
0
Gosia.. napisał:
Czy ktoś wie co z wałem w Kępie Gosteckiej???
Avatar
strażak / 24 maja 2010 o 18:10
0
Gosia.. napisał:
Czy ktoś wie co z wałem w Kępie Gosteckiej???
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 17:03
0
LUDZIOM W TEJ CHWILI NAJBARDZIEJ POTRZEBNE SA; ZYWNOSC, WODA, SRODKI DO HIGIENY, BIELIZNA, KOCE, MATERACE, UBRANIA, JEZELI MOZECIE POMAGAJCIA
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 16:57
0
POTRZEBNE SA LODOWKI W WILKOWIE PO TO ABY MOZNA BYLO PRZECHOWYWAC SZCZEPIONKI
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 09:34
0
współczuje wszystkim co pod wodą
a gdzie władze np. pani wojewoda - !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
palikot robi sobie kampanie wyborczą /
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 09:16
0
G3 napisał:
no ale chociaż jakieś informacje podają bo jak by nie dziennik to by nie wiadomo nic było bo wszędzie o lubelskim zapominają

wazniejsze dla nich wielkie miasta nie taka biedna lubelszczyzna
Avatar
tg / 24 maja 2010 o 09:15
0
Czy ktoś może wie jak wygląda w tej chwili sytuacja na Kępie Gosteckiej?????Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę sie dodzwonić do rodziny ( pewnie im komórka padła)
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 0 0

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 3 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 2

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 0

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 16 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 31 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.