Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 maja 2010 r.
7:16
Edytuj ten wpis

Powódź na Lubelszczyźnie: Wisła przerwała wał w Popowie - relacja

0 85 A A

Trwa umacnianie wałów przeciwpowodziowych przed przyjściem wielkiej wody. Działania strażaków skoncentrowane są między innymi w gminach Wilków i Łaziska w powiecie opolskim, w Kazimierzu Dolnym, Parchatce i miejscowości Brześce (gmina Janowiec). Relacja na żywo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeśli w Waszej okolicy pojawią się burze, intensywne opady, czy podtopienia, wysyłajcie do nas zdjęcia i filmy. Czekamy na nie pod adresem: alarm24@dziennikwschodni.pl

Powódź - Lubelszczyzna: Dalsza część relacji TUTAJ


Piątek 21 maja

2:35 W działaniach ratowniczych i porządkowych na terenach nadwiślańskich na Lubelszczyźnie uczestniczyło wczoraj kilka tysięcy osób, m.in. strażacy, policjanci, przedstawiciele samorządów i mieszkańcy.

1:25 Poziom wody na Wiśle w Annopolu ustabilizował się. O godz. 23 rzeka miała 718 cm i poziom nie zmienił się od ostatnich trzech godzin. Wciąż trwa walka z wodą we wsiach Bliskowice, Świeciechów i Popów, gdzie Wisła przerwała wałCzwartek, 20 maja

22:59 Wciąż trwa walka z żywiołem w gminie Annopol, po tym jak po południu przerwała zapora w Popowie. Do stawiania umocnień zmobilizowani są niemal wszyscy mieszkańcy zagrożonych miejscowości. Powódź dochodzi już do wsi Świeciechów. Wśród mieszkańców pojawiają się głosy, że wał w Popowie został celowo zniszczony, by ratować przed zalaniem Kazimierz Dolny. - To zwykłe plotki. Zapora została przerwana przez nurt rzeki - zapewnia st. kpt. Ryszard Starko z lubelskiej straży pożarnej.

22:46 Powódź w Braciejowicach i Kępie Gosteckiej ZDJĘCIA, które przysłał nam internauta Jarek

21:31 Powódź w miejscowości Basonia, gmina Józefów nad Wisłą ( 19 maja) ZDJĘCIA nadesłane na Alarm24 przez Nikę

21:28 Alarm24: Bobry plądrują wał w Machowie: - Nad Wisłą w miejscowości Machów (w gminie Wilków) zostały wyznaczone nocne dyżury na wale z powodu... bobrów. Te sympatyczne zwierzątka powodują niebezpieczeństwo w obecnej sytuacji, kopiąc dziury w wałach. Wisła w tym rejonie nie zagraża, jak na razie mieszkańcom - pisze do nas Internautka Patrycja.

21:25 W tej chwili strażacy ruszyli do wsi Świeciechów, gdzie woda zalewa trzy domy. W okolicy Świeciechowa, Popowa i Bliskowic większość lokalnych dróg jest zalana.

20:50 - Koło młyna w gminie Wilków, niedaleko Wólki Polanowskiej, zalało drogę i podtopiło okoliczne pola. Busy z Lublina przez Wilków nie kursują. W Zastowie Karczmiskim burza. Leje, jak z cebra i grzmi, kto tylko może pracuje na wałach - pisze na alarm24@dziennikwschodni.pl nasza Internautka Patrycja.

20:12 Pogarsza się sytuacja w Kępie Gosteckiej i Zastowie.
Wały są cały czas wzmacniane. Jednak poziom Wisły się wciąż podnosi. W Zastowie poziom rzeki zrównał się z koroną wałów przeciwpowodziowych.

19:50 Z zalanych w wyniku przerwania wału w Popowie terenów ewakuowano około 100 osób. W bezpieczne miejsce przewieziono również zwierzęta i sprzęt. Zalanych jest około 40 gospodarstw.

- Na miejscu pracuje około 200 strażaków. Pomagają również mieszkańcy - mówi komendant powiatowy PSP w Kraśniku Artur Bis. - W pogotowiu jest około 100 ratowników.

Na miejsce cały czas jest dowożony piach i worki.

19:10 W wyniku przerwania wału na Wiśle w Popowie zagrożone wodą są też wsie Świeciechów i Bliskowice.

18:10 Woda wdarła się na drogę z Bochotnicy do Kazimierza. Ulica Puławska została zamknięta dla ruchu.

17:40 Na odcinku kilkudziesięciu metrów woda przerwała wał w miejscowości Popów w pow. kraśnickim. Trwa ewakuacja kilkunastu gospodarstw. Miejscowej ludności pomagają policjanci, strażacy i straż graniczna. Z ruchu została wyłączona droga na odcinku Józefów nad Wisłą - Annopol.

16:52 Zastów Karczmiski - nowe ZDJĘCIA z wału, internauta Grzegorz

16:12 Woda wdarła się do Góry Puławskiej i zalała tamtejszą cementownię.

16:08 Kazimierz i okolice walczą z powodzią - nowe ZDJĘCIA, internauta Kamil

15:39 Po Puławach wielka woda dotrze do Dęblina. W gotowości do ewakuacji są żołnierze i samoloty dęblińskiego 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego. – Jesteśmy gotowi na taką ewentualność, że trzeba będzie przetransportować nasze statki powietrzne do Radomia – mówi kpt. Grzegorz Grabarczyk, oficer prasowy skrzydła. Na razie nie ma rozkazu o ewakuacji.
15:05 Sześć szkół na Lubelszczyźnie zostało zamkniętych z powodu zagrożenia powodziowego. Wójt Wilkowa zdecydował o odwołaniu lekcji w Dobrym, Rogowie, Zagłobie i Wilkowie. Mają tam być przygotowane miejsca dla mieszkańców w razie ewakuacji. Zamknięte są także szkoły w Janiszowie i Kosinie k. Annopola. W tej drugiej miejscowości w szkole działa sztab kryzysowy.

15:01 - Stary most w Puławach jest przejezdny - mówi Marcin Koper z puławskiej policji.14:57 Wojewodowie dostali zgodę ministra finansów na rozpoczęcie natychmiastowego przekazywania pieniędzy dla gmin i powiatów prowadzących działania przeciwpowodziowe. Wczoraj szef MSWiA Jerzy Miller zwrócił się o uruchomienie 43,5 mln złotych z rezerwy celowej budżetu państwa. Lubelszczyzna dostała 0,9 mln zł. Z tej puli samorządy dotknięte powodzią dostaną do 100 tys. złotych.

14:05 Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Janusz Palikot (PO) zadeklarował, że wraz z Leną Kolarską-Bobińską przeznaczą po połowie swojej diety za maj (po ok. 5 tys. zł) dla ofiar powodzi. Wezwał też wszystkich posłów Lubelszczyzny, by zrobili tak samo. Telefon kontaktowy dla osób, którą chcą pomóc oraz dla potrzebujących: 514 657 136, e-mail: powodzianie-biuropalikot@wp.pl

13:47 Wojewoda lubelski Genowefa Tokarska zapewniła dzisiaj, że wszystkie wydatki poniesione przez gminy na walkę z powodzią zostaną im zwrócone. Także marszałek województwa Krzysztof Grabczuk zapowiedział, że gminy, które ucierpiały w wyniku powodzi, mogą liczyć na pomoc finansową ze strony samorządu województwa.

Pieniądze dla powodzian będą zbierane także w kościołach w całej archidiecezji – w niedzielę 30 maja. Już teraz można za to wpłacać datki dla powodzian na konto Caritas. Do lubelskiej siedziby organizacjo można także przynosić trwałą żywność i odzież. Szczegóły na: www.lublin.caritas.pl.

13:38 Przy wjazdach do miejscowości najbardziej zagrożonych powodzią stoją patrole policji. Policjanci zatrzymują i sprawdzają każdy samochód. W ten sposób chcą chronić mieszkańców przed szabrownikami, by nikogo nie okradli. Dziennikarze wjeżdżający na teren powodzi muszą okazać legitymacje.

13:37 Trzecia, ostatnia fala kulminacyjna na Wiśle dociera właśnie do Sandomierza. W naszym regionie możemy się jej spodziewać wieczorem. Jak zapewnia Wojewódzki Zarząd Melioracji po jej przejściu stan wody na Wiśle powinien być już niższy.

12:44 W związku z powodzią zamknięto most w miejscowości Dobre oraz Szczekarków w powiecie opolskim. Dla ciężarówek nieprzejezdna jest droga wojewódzka nr 835 Józefów nad Wisłą - Annopol. WIĘCEJ TUTAJ: Powódź: Utrudnienia na drogach Lubelszczyzny

11:59 Na bulwarze nadwiślańskim w Puławach Wisła zalała część ul. 6-go Sierpnia. Zagrożone są trzy domy jednorodzinne, ale na razie woda do nich nie dotarła. Trudna sytuacja jest też w Parchatce, gdzie rzeka jest pół metra od korony wału. WIDEO:11:58 Wilków jest prawie odcięty od świata. Wola zalała drogi do Kazimierza Dolnego i Karczmisk. Można wydostać się stamtąd jedynie drogą w stronę Łazisk.

11:57 – Trzeba się jakoś ratować – mówi Teresa Kłak z Zastowa. – Przychodzimy na zmiany pracować przy wale, po kilka osób z każdego domu.

Piotr Matras pracował na wale od godz. 8. – Teraz idę do domu coś zjeść, ale zaraz wracam – mówił tuż przed południem. – Nie ma wyjścia, musimy pracować. Wtedy wał powinien wytrzymać. Przy umocnieniu pracuje nawet ksiądz z miejscowej parafii. – Normalne wały są dodatkowo wzmocnione. Ten po przebudowie jeszcze nie jest ubity i odpowiednio usypany, dlatego potrzeba było włożyć tyle pracy – mówi ks. Grzegorz Lipiński.

Strażacy boją się, że wał będzie nasiąkał. – Przy dużym naporze wody może to doprowadzić nawet do przesunięcia się całej zapory – mówi Zbigniew Chęć ze straży w Opolu Lubelskim. Dlatego strażacy układają wzdłuż umocnień drogę z płyt betonowych. Nie tylko ułatwi ona transport piachu, ale także będzie podtrzymywać wał, co w najbliższych godzinach będzie bardzo istotne. – podkreśla Zbigniew Chęć.
11:50 Jak informują synoptycy, nad Lubelszczyznę nadciągają burze. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia. Prognoza pogody na weekend

11:38 Marszałek pomoże zalanym gminom
- W urzędzie marszałkowskim odbyła się narada, dotycząca sytuacji powodziowej na Lubelszczyźnie. Po rozmowach z podległymi służbami marszałek Krzysztof Grabczuk zapowiedział, że gminy, które ucierpiały w wyniku powodzi, mogą liczyć na pomoc finansową ze strony samorządu województwa - poinformował zespół prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Wysokość pomocy będzie uzależniona od rozmiarów poniesionych strat. Po południu marszałek odwiedzi Parchatkę i Kazimierz Dolny. Spotka się tam z burmistrzem Grzegorzem Dunią i pracownikami Muzeum Nadwiślańskiego.

11:15 W Zastowie Karczmiskim (gmina Wilków) sytuacja jest na razie stabilna. Remontowany przez ostatnie 2 miesiące wał, jest szczelnie wzmocniony. Przez ostatnie dwie doby strażacy i mieszkańcy okolicznych wsi ułożyli na wale cztery rzędy worków piasku. W tej chwili Wisła jest ok. pół metra poniżej szczytu wału. Nic nie wskazuje na to, żeby rzeka miała przelać się przez umocnienie. Mimo to na miejscu przez cały czas pracuje kilkuset strażaków i mieszkańców. Dowożą worki z piaskiem.

10:40 Arcybiskup Józef Życiński w Kępie Gosteckiej (ZOBACZ ZDJĘCIA). - Kościół jest gotowy do pomocy - zapewnił powodzian. SZCZEGÓŁY TUTAJ

10:09 W tym momencie trzy najbardziej niebezpieczne miejsca w naszym regionie to Parchatka koło Kazimierza Dolnego, a także Zastów Karczmiski (ZDJĘCIA OD INTERNAUTY) i Kępa Gostecka w powiecie opolskim. Woda na Wiśle w Kępie osiągnęła już szczyt wału. Strażacy rozłożyli wzdłuż rzeki rękaw, który ma chronić przed przelaniem.

– Od powodzi w 2001 roku nie zrobili z wałem nic, nadal jest niski i ciągle nam zagraża – mówi Zbigniew Rybak, który stojąc na wale z niepokojem patrzy na Wisłę. Jego gospodarstwo jest tuż za umocnieniem. – W 2001 roku pływało u mnie wszystko. Teraz może być jeszcze gorzej – mówi Rybak. N - Nie spałem całą noc, bo nie miałem gdzie – podkreśla. – Wszystkie meble podniosłem w domu tak wysoko, jak się tylko da.

9:37 Puławski bulwar wczoraj po południu - WIDEO:9:30 Tak wyglądał bulwar w Puławach o godz. 6.40 - ZDJĘCIA

9:08 W górach jest coraz więcej śniegu. Na szczycie Kasprowego Wierchu jego pokrywa sięga prawie metra wysokości. Przybyła ona w ciągu zaledwie kilku dni, co w maju jest niespotykane.
9:04 O 4 cm podniósł się poziom Wisły w Annopolu w ciągu trzech ostatnich godzin.

9:00 Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym (przy ulicy Senatorskiej) ma zalane piwnice. Grodzierz, (kanał odwadniający) jest wypełniony po brzegi wodą, trochę jej się przelewa na ulice. Woda jest również w piwnicach domów i kamienic w pobliżu kanału, jak i samych wałów wiślanych.

8:58 Burmistrz Kazimierza Dolnego rozważa zamknięcie ul. Puławskiej, gdzie pojawiła się woda. Służby apelują, by kierowcy nie korzystali z tej drogi. Prawdopodobnie wyznaczony będzie objazd.

8:24 Gorzej jest w powiecie opolskim.

- Sytuacja jest momentami dramatyczna - mówi Ireneusz Kotowski ze straży pożarnej w Opolu Lubelskim. W Kępie Gosteckiej od wczoraj przez cały czas podwyższamy i umacniamy wał. Mimo to woda w pewnym momencie przedarła się na koronę wału. Teraz poziom nieco się obniżył, ale przez cały czas jest wysoki i niebezpieczny.

Niebezpiecznie jest też w Zastowie Karczmiskim. - Na remontowanym odcinku wału przez cały czas dokładamy worki. Sytuacja jest na razie w miarę stabilna - dodaje Kotowski.
Odcięty od świata jest za to okoliczny Wilków. Do miejscowości nie można dojechać od strony Karczmisk bo woda zalała jeden z mostów. Przejezdna jest jedynie droga od strony Łazisk.

8:20 Most w Annopolu jest przejezdny

Sytuacja w okolicach Annopola jest stabilna.

- Na godzinę 5 rano Wisła miała poziom 710 cm a więc niższy niż wczoraj - mówi Justyna Goleń z kraśnickiej straży pożarnej. Pojawiają się przecieki przez wał, ale są automatycznie usuwane.

- Nie mamy żadnych informacji, żeby most na Wiśle w Annopolu był nieprzejezdny - dodaje Goleń.

7:59 200 strażaków ochotników wyjechało z Lublina aby pomóc przy umacnianiu wałów na Wiśle. Dowodzący akcją zdecyduje do jakich konkretnie miejscowości ratownicy zostaną skierowani.7:44 Sytuacja na Wiśle pogarsza się. Rzeka lekko przybiera, jednak są powody do niepokoju.

- Każdy centymetr w górę może okazać się tą "kroplą", która złoży się na to, że wały nie wytrzymają - zaznacza Włodzimierz Stańczyk, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wały przeciwpowodziowe przesiąkają już m.in. w miejscowości Kępa Gostecka (powiat opole lubelskie).

Do tej pory swoje domy opuściło około 170 osób. Głównie z miejscowości Janiszów i Zabełcze w powiecie kraśnickim.

7:34 W Parchatce w powiecie puławskim od wczoraj strażacy ułożyli z worków z piaskiem ponad kilometrowej długości wał, by Wisła nie zalała drogi Puławy - Kazimierz Dolny. Ruch drogowy w tych okolicach jest utrudniony.

6:55 Na terenie gmin: Wilków i Łaziska przy umacnianiu wałów pracuje około 300 strażaków. Z kolei w Kazimierzu Dolnym, Parchatce i miejscowości Brześce (gmina Janowiec) wały umacnia około 160 ratowników. W miejscowości Piotrowice woda zaczyna zagrażać drodze wojewódzkiej nr 801. tu również pracują strażacy.
03:27 Jak informuje Radio Lublin utrudniony jest dojazd do Wilkowa. Ze wzgledu na zalania dróg i mostów do miejscowości tej można dojechać jedynie od strony Łazisk. RL podaje również, że strażacy walczą o most na Chodelce w miejscowości Szczekarków pod Wilkowem. Trasa przez most jest jedyną drogą dojazdową do wału przeciwpowodziowego na Wiśle.

Środa, 19 maja

23:59 Trwają nocne prace przy wale w miejscowości Zastów Karczmiski w powiecie opolskim - ZDJĘCIA Grzegorz P.

23:53 W Dęblinie poziom Wisły podniósł się w ciągu ostatnich trzech godzin o kolejne 18 cm. O 90 cm przekracza już stan alarmowy. O 1 cm opadła natomiast woda w Annopolu.

23:47 W miejscowościach Kępa Chotecka i Kępa Gostecka w gminie Łaziska ogłoszono ewakuację części mieszkańców. W sumie ok. 400 osób może być ewakuowanych.

Krytyczną sytuację powodziową w Polsce i na Lubelszczyźnie relacjonujemy dla Was od kilku dni.

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bkk / 19 maja 2014 o 09:42
0

Sama słyszałam, że dla ludzi z tych okolic to złota woda (gmina Łaziska i Wilków ), nie chcą się wyprowadzić bo liczą na pomoc i budują kolejne domy w korycie Wisły. Odszkodowania dla nich są bezsensu a nie wiem czemu ktoś w Opolu wydaje mi pozwolenie na budowę i odszkodowanie. Za klika kilometrów Puławy i władze będą bronić zakładów azotowych by nie było katastrofy chemicznej na całą Polskę. Czy ktoś ma na tyle odwagi by ludziom to powiedzieć nie wydać pieniędzy publicznych na bezsensową pomoc dla mieszkających dobrowolnie w korycie Wisły bo ubezpieczanie ich nie chce ubezpieczyć.

Sama słyszałam, że dla ludzi z tych okolic to złota woda (gmina Łaziska i Wilków ), nie chcą się wyprowadzić bo liczą na pomoc i budują kolejne domy w korycie Wisły. Odszkodowania dla nich są bezsensu a nie wiem czemu ktoś w Opolu wydaje mi pozwolenie na budowę i odszkodowanie. Za klika kilometrów Puławy i władze będą bronić zakładów azotowych by nie było katastrofy chemicznej na całą Polskę. Czy ktoś ma na tyle odwagi by ludziom to powiedzieć... rozwiń

Avatar
katowice / 31 maja 2010 o 09:33
0
dziekuje bardzo i serdecznie pozdrawiam
Avatar
~Ania~ / 30 maja 2010 o 21:55
0
katowice napisał:
witam. jutro jade z katowic do lublina. czy most w annopolu jest przejzedny? czytalem w tym temacie ze 20 maja niby byl przejzezdny, ale chcialbym wiedziec jak na dzisiaj wyglada sytuacja. czy jadac od kielc przez anoopol-krasnik dojade bezproblemowo?
nie bede pisal ze wspolczuje tego wszystkiego, bo nie wiem jak to jest stracic caly dorobek zycia w jednej chwili. trzymajcie sie
pozdrawiamTak ,śmiało możesz jechać . Most jest przejezdny .Trasa Kielce-Annopol-Kraśnik bezpieczna .Tak ,śmiało możesz jechać . Most jest przejezdny .Trasa Kielce-Annopol-Kraśnik bezpieczna . rozwiń
Avatar
katowice / 30 maja 2010 o 15:58
0
witam. jutro jade z katowic do lublina. czy most w annopolu jest przejzedny? czytalem w tym temacie ze 20 maja niby byl przejzezdny, ale chcialbym wiedziec jak na dzisiaj wyglada sytuacja. czy jadac od kielc przez anoopol-krasnik dojade bezproblemowo?
nie bede pisal ze wspolczuje tego wszystkiego, bo nie wiem jak to jest stracic caly dorobek zycia w jednej chwili. trzymajcie sie
pozdrawiam
Avatar
2 ekspertow z kanapy / 25 maja 2010 o 12:37
0
przeciwnik głupoty napisał:
Jeszcze raz się pytam zwolenników teorii wysadzania wałów i ich świadków- CZY KTOŚ Z NICH SŁYSZAŁ WYBUCH?
Bo jeśli nie to skąd ten podmuch, który zmiótł wał? No chyba że któryś strażak po grochówce puścił takiego bąka że zmiotło wał (swoją drogą ciekawe, czy jak miał taki dech to wzięli go też do Zastowa, Płocka? pewnie teraz kieruje się na północ i wcina kolejny talerz grochówy)

Ps. przeglądam różne fora na temat powodzi i widzę że niewielu jest trzeźwo myślących.Większość snuje teorie spiskowe i wymyśla głupoty.
Pozdro dla "2 ekspertów z kanapy", oni przynajmniej piszą z sensem.

jak przerwalo wal i poszla taka woda to jakis huk musial byc, czlowiek w takich sytuacjach nie takie rzeczy slyszy...poza tym jakos pozniej trzeba sobie wytlumaczyc decyzje o pozostaniu i utracie wszystkiego kiedy wczesniej jest informacja o zagrozeniu i ewakuacji...ktos powie ze jestemy teraz madrzy ale nasi rodzice wyprowadzili wszystko wyzej pomimo ze naszej wioski jednak nie zalalo i ze od poczatku twierdzilismy ze jej nie zaleje (przewidzielismy dokladnie rozwoj wydarzen juz w sobote rano), pomimo to nalezalo sie ubezpieczyc...kumpel sie smieje ze 2 gosci z kanapy 150 km od Powisla (nawiasem mowiac tez w zagrozonym terenie) z atlasem w reku potrafi lepiej wszystko przewidziec niz cala rzesza ludzi...chociaz to nie jest wcale smieszne jak obserwujesz godzina po godzinie ginace pod woda Powisle, wioska po wiosce...ech

jak przerwalo wal i poszla taka woda to jakis huk musial byc, czlowiek w takich sytuacjach nie takie rzeczy slyszy...poza tym jakos pozniej trzeba sobie wytlumaczyc decyzje o pozostaniu i utracie wszystkiego kiedy wczesniej jest informacja o zagrozeniu i ewakuacji...ktos powie ze jestemy teraz madrzy ale nasi rodzice wyprowadzili wszystko wyzej pomimo ze naszej wioski jednak nie zalalo i ze od poczatku twierdzilismy ze jej nie zaleje (przewidzielismy dokladnie rozwoj wydarzen juz w sobote rano), pomimo to nalezalo sie ube... rozwiń
Avatar
przeciwnik głupoty / 25 maja 2010 o 12:23
0
Jeszcze raz się pytam zwolenników teorii wysadzania wałów i ich świadków- CZY KTOŚ Z NICH SŁYSZAŁ WYBUCH?
Bo jeśli nie to skąd ten podmuch, który zmiótł wał? No chyba że któryś strażak po grochówce puścił takiego bąka że zmiotło wał (swoją drogą ciekawe, czy jak miał taki dech to wzięli go też do Zastowa, Płocka? pewnie teraz kieruje się na północ i wcina kolejny talerz grochówy)

Ps. przeglądam różne fora na temat powodzi i widzę że niewielu jest trzeźwo myślących.Większość snuje teorie spiskowe i wymyśla głupoty.
Pozdro dla "2 ekspertów z kanapy", oni przynajmniej piszą z sensem.
Jeszcze raz się pytam zwolenników teorii wysadzania wałów i ich świadków- CZY KTOŚ Z NICH SŁYSZAŁ WYBUCH?
Bo jeśli nie to skąd ten podmuch, który zmiótł wał? No chyba że któryś strażak po grochówce puścił takiego bąka że zmiotło wał (swoją drogą ciekawe, czy jak miał taki dech to wzięli go też do Zastowa, Płocka? pewnie teraz kieruje się na północ i wcina kolejny talerz grochówy)

Ps. przeglądam różne fora na temat powodzi i widzę że niewielu jest trzeźwo myślących.Większość snuje teorie spiskowe i wymyśla głupoty.
... rozwiń
Avatar
~kolaborant~ / 25 maja 2010 o 09:24
0
mieszkaniec napisał:
Wiele osob tu pisze ze to glupie teorie spiskowe itp. itd. A wiec zatem pytanie do Was. Skoro to bylo rzeczywiscie przerwanie walu to skad tyle policji oraz strazy w tak krotkim czasie? Zanim mieszkancy dowiedzieli sie dokladnie o co chodzi policja juz oglaszala by sie ewakuowac. Tylko nie piep**cie ze sie tego spodziewali bo nie dosc ze strazacy z Krasnegostawu, Zamoscia czy Krasnika byli na miejscu w 2 razy krotszym czasie to na dodatek juz jeden strazak sie wygadal o tym jak straz z Krasnegostawu czekala w Krasniku tylko na sygnal do akcji. Na podstawie tego trudno sadzic ze to bylo rzeczywiscie przerwanie walu, ale nikt jeszcze nie wie jak bylo naprawde.

W Wilkowie też było dużo Policji i "obcej" nietamtejszej straży i Wały 40 letnie... - ale tam ludzie widzieli na własne oczy jak sam wał się osuwa - i też jest że Tusk i Komorowski wysłali armie kretów pod wał coby spulchniły glebe pod wałem ;-) - tal ludzie mówią różne rzeczy w obliczu tragedii... i w Wilkowie były rządowe samochody w chwili zalania... zawsze trzeba sobie jakoś wytłumaczyć szkodę.... i kogoś obwinić wtedy zwykle czujemy się mimo żalu lepiej. A prawda jest taka że jakby mieli wybrać lepsze zło to by to oficjalnie robili i nie pytali by ludzi czy można czy nie.....

W Wilkowie też było dużo Policji i "obcej" nietamtejszej straży i Wały 40 letnie... - ale tam ludzie widzieli na własne oczy jak sam wał się osuwa - i też jest że Tusk i Komorowski wysłali armie kretów pod wał coby spulchniły glebe pod wałem ;-) - tal ludzie mówią różne rzeczy w obliczu tragedii... i w Wilkowie były rządowe samochody w chwili zalania... zawsze trzeba sobie jakoś wytłumaczyć szkodę.... i kogoś obwinić wtedy zwykle czujemy się mimo żalu lepiej. A prawda jest taka że jakby mieli wybrać lepsze zło t... rozwiń
Avatar
2 ekspertow z kanapy / 24 maja 2010 o 14:07
0
OT, jesli nie pojdziecie na wybory nie macie prawa potem biadolic skoro pozwalacie innym za siebie decydowac
Powisle to nie cala Polska, wybory sie moga odbyc

ps. jestesmy z Powisla
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 12:46
0
rowniez uwazam ze na wybory nie powinnismy isc...
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 12:45
0
zalewaja biednych ludzi zeby ratowac wlasne tylki. nie chca wprowadzic stanu kleski zywiolowej bo opozniloby to wybory ! wlasnie warszawe powinno zalac cala ! na czele z rzadem ! a na wybory nikt nie powinien pojsc ! apeluje : zanim pojdziecie zaglosowac zastanowcie sie 2 razy bo my , zwykli ludzie i tak nikogo nie obchodzimy !
Avatar
bkk / 19 maja 2014 o 09:42
0

Sama słyszałam, że dla ludzi z tych okolic to złota woda (gmina Łaziska i Wilków ), nie chcą się wyprowadzić bo liczą na pomoc i budują kolejne domy w korycie Wisły. Odszkodowania dla nich są bezsensu a nie wiem czemu ktoś w Opolu wydaje mi pozwolenie na budowę i odszkodowanie. Za klika kilometrów Puławy i władze będą bronić zakładów azotowych by nie było katastrofy chemicznej na całą Polskę. Czy ktoś ma na tyle odwagi by ludziom to powiedzieć nie wydać pieniędzy publicznych na bezsensową pomoc dla mieszkających dobrowolnie w korycie Wisły bo ubezpieczanie ich nie chce ubezpieczyć.

Sama słyszałam, że dla ludzi z tych okolic to złota woda (gmina Łaziska i Wilków ), nie chcą się wyprowadzić bo liczą na pomoc i budują kolejne domy w korycie Wisły. Odszkodowania dla nich są bezsensu a nie wiem czemu ktoś w Opolu wydaje mi pozwolenie na budowę i odszkodowanie. Za klika kilometrów Puławy i władze będą bronić zakładów azotowych by nie było katastrofy chemicznej na całą Polskę. Czy ktoś ma na tyle odwagi by ludziom to powiedzieć... rozwiń

Avatar
katowice / 31 maja 2010 o 09:33
0
dziekuje bardzo i serdecznie pozdrawiam
Avatar
~Ania~ / 30 maja 2010 o 21:55
0
katowice napisał:
witam. jutro jade z katowic do lublina. czy most w annopolu jest przejzedny? czytalem w tym temacie ze 20 maja niby byl przejzezdny, ale chcialbym wiedziec jak na dzisiaj wyglada sytuacja. czy jadac od kielc przez anoopol-krasnik dojade bezproblemowo?
nie bede pisal ze wspolczuje tego wszystkiego, bo nie wiem jak to jest stracic caly dorobek zycia w jednej chwili. trzymajcie sie
pozdrawiamTak ,śmiało możesz jechać . Most jest przejezdny .Trasa Kielce-Annopol-Kraśnik bezpieczna .Tak ,śmiało możesz jechać . Most jest przejezdny .Trasa Kielce-Annopol-Kraśnik bezpieczna . rozwiń
Avatar
katowice / 30 maja 2010 o 15:58
0
witam. jutro jade z katowic do lublina. czy most w annopolu jest przejzedny? czytalem w tym temacie ze 20 maja niby byl przejzezdny, ale chcialbym wiedziec jak na dzisiaj wyglada sytuacja. czy jadac od kielc przez anoopol-krasnik dojade bezproblemowo?
nie bede pisal ze wspolczuje tego wszystkiego, bo nie wiem jak to jest stracic caly dorobek zycia w jednej chwili. trzymajcie sie
pozdrawiam
Avatar
2 ekspertow z kanapy / 25 maja 2010 o 12:37
0
przeciwnik głupoty napisał:
Jeszcze raz się pytam zwolenników teorii wysadzania wałów i ich świadków- CZY KTOŚ Z NICH SŁYSZAŁ WYBUCH?
Bo jeśli nie to skąd ten podmuch, który zmiótł wał? No chyba że któryś strażak po grochówce puścił takiego bąka że zmiotło wał (swoją drogą ciekawe, czy jak miał taki dech to wzięli go też do Zastowa, Płocka? pewnie teraz kieruje się na północ i wcina kolejny talerz grochówy)

Ps. przeglądam różne fora na temat powodzi i widzę że niewielu jest trzeźwo myślących.Większość snuje teorie spiskowe i wymyśla głupoty.
Pozdro dla "2 ekspertów z kanapy", oni przynajmniej piszą z sensem.

jak przerwalo wal i poszla taka woda to jakis huk musial byc, czlowiek w takich sytuacjach nie takie rzeczy slyszy...poza tym jakos pozniej trzeba sobie wytlumaczyc decyzje o pozostaniu i utracie wszystkiego kiedy wczesniej jest informacja o zagrozeniu i ewakuacji...ktos powie ze jestemy teraz madrzy ale nasi rodzice wyprowadzili wszystko wyzej pomimo ze naszej wioski jednak nie zalalo i ze od poczatku twierdzilismy ze jej nie zaleje (przewidzielismy dokladnie rozwoj wydarzen juz w sobote rano), pomimo to nalezalo sie ubezpieczyc...kumpel sie smieje ze 2 gosci z kanapy 150 km od Powisla (nawiasem mowiac tez w zagrozonym terenie) z atlasem w reku potrafi lepiej wszystko przewidziec niz cala rzesza ludzi...chociaz to nie jest wcale smieszne jak obserwujesz godzina po godzinie ginace pod woda Powisle, wioska po wiosce...ech

jak przerwalo wal i poszla taka woda to jakis huk musial byc, czlowiek w takich sytuacjach nie takie rzeczy slyszy...poza tym jakos pozniej trzeba sobie wytlumaczyc decyzje o pozostaniu i utracie wszystkiego kiedy wczesniej jest informacja o zagrozeniu i ewakuacji...ktos powie ze jestemy teraz madrzy ale nasi rodzice wyprowadzili wszystko wyzej pomimo ze naszej wioski jednak nie zalalo i ze od poczatku twierdzilismy ze jej nie zaleje (przewidzielismy dokladnie rozwoj wydarzen juz w sobote rano), pomimo to nalezalo sie ube... rozwiń
Avatar
przeciwnik głupoty / 25 maja 2010 o 12:23
0
Jeszcze raz się pytam zwolenników teorii wysadzania wałów i ich świadków- CZY KTOŚ Z NICH SŁYSZAŁ WYBUCH?
Bo jeśli nie to skąd ten podmuch, który zmiótł wał? No chyba że któryś strażak po grochówce puścił takiego bąka że zmiotło wał (swoją drogą ciekawe, czy jak miał taki dech to wzięli go też do Zastowa, Płocka? pewnie teraz kieruje się na północ i wcina kolejny talerz grochówy)

Ps. przeglądam różne fora na temat powodzi i widzę że niewielu jest trzeźwo myślących.Większość snuje teorie spiskowe i wymyśla głupoty.
Pozdro dla "2 ekspertów z kanapy", oni przynajmniej piszą z sensem.
Jeszcze raz się pytam zwolenników teorii wysadzania wałów i ich świadków- CZY KTOŚ Z NICH SŁYSZAŁ WYBUCH?
Bo jeśli nie to skąd ten podmuch, który zmiótł wał? No chyba że któryś strażak po grochówce puścił takiego bąka że zmiotło wał (swoją drogą ciekawe, czy jak miał taki dech to wzięli go też do Zastowa, Płocka? pewnie teraz kieruje się na północ i wcina kolejny talerz grochówy)

Ps. przeglądam różne fora na temat powodzi i widzę że niewielu jest trzeźwo myślących.Większość snuje teorie spiskowe i wymyśla głupoty.
... rozwiń
Avatar
~kolaborant~ / 25 maja 2010 o 09:24
0
mieszkaniec napisał:
Wiele osob tu pisze ze to glupie teorie spiskowe itp. itd. A wiec zatem pytanie do Was. Skoro to bylo rzeczywiscie przerwanie walu to skad tyle policji oraz strazy w tak krotkim czasie? Zanim mieszkancy dowiedzieli sie dokladnie o co chodzi policja juz oglaszala by sie ewakuowac. Tylko nie piep**cie ze sie tego spodziewali bo nie dosc ze strazacy z Krasnegostawu, Zamoscia czy Krasnika byli na miejscu w 2 razy krotszym czasie to na dodatek juz jeden strazak sie wygadal o tym jak straz z Krasnegostawu czekala w Krasniku tylko na sygnal do akcji. Na podstawie tego trudno sadzic ze to bylo rzeczywiscie przerwanie walu, ale nikt jeszcze nie wie jak bylo naprawde.

W Wilkowie też było dużo Policji i "obcej" nietamtejszej straży i Wały 40 letnie... - ale tam ludzie widzieli na własne oczy jak sam wał się osuwa - i też jest że Tusk i Komorowski wysłali armie kretów pod wał coby spulchniły glebe pod wałem ;-) - tal ludzie mówią różne rzeczy w obliczu tragedii... i w Wilkowie były rządowe samochody w chwili zalania... zawsze trzeba sobie jakoś wytłumaczyć szkodę.... i kogoś obwinić wtedy zwykle czujemy się mimo żalu lepiej. A prawda jest taka że jakby mieli wybrać lepsze zło to by to oficjalnie robili i nie pytali by ludzi czy można czy nie.....

W Wilkowie też było dużo Policji i "obcej" nietamtejszej straży i Wały 40 letnie... - ale tam ludzie widzieli na własne oczy jak sam wał się osuwa - i też jest że Tusk i Komorowski wysłali armie kretów pod wał coby spulchniły glebe pod wałem ;-) - tal ludzie mówią różne rzeczy w obliczu tragedii... i w Wilkowie były rządowe samochody w chwili zalania... zawsze trzeba sobie jakoś wytłumaczyć szkodę.... i kogoś obwinić wtedy zwykle czujemy się mimo żalu lepiej. A prawda jest taka że jakby mieli wybrać lepsze zło t... rozwiń
Avatar
2 ekspertow z kanapy / 24 maja 2010 o 14:07
0
OT, jesli nie pojdziecie na wybory nie macie prawa potem biadolic skoro pozwalacie innym za siebie decydowac
Powisle to nie cala Polska, wybory sie moga odbyc

ps. jestesmy z Powisla
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 12:46
0
rowniez uwazam ze na wybory nie powinnismy isc...
Avatar
Gość / 24 maja 2010 o 12:45
0
zalewaja biednych ludzi zeby ratowac wlasne tylki. nie chca wprowadzic stanu kleski zywiolowej bo opozniloby to wybory ! wlasnie warszawe powinno zalac cala ! na czele z rzadem ! a na wybory nikt nie powinien pojsc ! apeluje : zanim pojdziecie zaglosowac zastanowcie sie 2 razy bo my , zwykli ludzie i tak nikogo nie obchodzimy !
Zobacz wszystkie komentarze 85

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 0 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 11 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 4

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 4

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 25 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 84 9

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 2

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 27 20

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.