Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 czerwca 2010 r.
11:10
Edytuj ten wpis

Powódź: Zalany Janowiec, zamknięty stary most na Wiśle w Puławach (relacja)

0 23 A A

Nocą Wisła wdarła się do Janowca i miejscowości Brześce oraz Janowice. Po południu prezydent Puław zdecydował o zamknięciu starego mostu na Wiśle, z powodu zagrożenia drogi dojazdowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wysyłajcie do nas swoje zdjęcia i filmy z powodzi. Czekamy na nie pod adresem: alarm24@dziennikwschodni.pl


Relacja na bieżąco - żeby odświeżyć wciśnij F5


Wtorek, 8 czerwca

22:33 Powódź w Janowcu - zdjęcia nadesłane przez internautkę Kasię

21:20 W ciągu najbliższej doby na Wiśle poniżej Annopola spodziewane są dalsze wzrosty stanów wody - informuje IMGW. Na Wiśle powyżej Annopola oraz w zlewni Wieprza i Bugu po profil Krzyczew na ogół tendencja spadkowa.

20:38 Mieszkańcy gminy Wilków nie mają siły walczyć z żywiołem. Dla nich to już trzeci tydzień powodzi. Pojawiła się informacja, że w łataniu wyrwy w wale w Szczekarkowie ma pomóc śmigłowiec.

20:24 Stan Wisły na Lubelszczyźnie o godz. 20

Wisła w Annopolu 714 cm ( - 7 cm od godz. 17)
Wisła w Puławach 734 cm ( - 1 cm od godz. 17)
Wisła w Dęblinie 629 cm ( - 1 od godz. 14)

19:19 W związku z zamknięciem starego mostu na Wiśle w Puławach ruch pojazdów kierowany jest na ul. 6 Sierpnia, Dęblińską i Nowy Most. Z kolei od strony Góry Puławskiej pojazdy kierują się na Bronowice i Nowy Most.

18:09 Stan Wisły na Lubelszczyźnie o godz. 17

Wisła w Annopolu 721 cm ( - 7 cm od godz. 14)
Wisła w Puławach 735 cm ( - 2 cm od godz. 14)
Wisła w Dęblinie 630 cm ( taki sam stan wody jak o godz. 14)

17:55 567 rodzin z terenów zalanych w wyniku powodzi otrzymało już wsparcie finansowe w kwocie do 6 tys. zł. według informacji Wydziału Polityki Społecznej Urzędu wojewódzkiego w Lublinie w sumie udzielono wsparcia finansowego powodzianom na kwotę 2,88 mln zł.

17:38 Jak czytamy w komunikacie wydanym przez prezydenta Puław stan wody w Wiśle "nadal utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie (736 cm), co powoduje osłabianie wału, jak również innych skarp znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie z wodą. Taka sytuacja wystąpiła w ulicy Piłsudskiego na drodze dojazdowej do "starego” mostu na rzece Wiśle w Puławach." Właśnie z tego powodu prezydent Puław zdecydował o zamknięciu starego mostu.

17:15 Podczas zakończonego przed chwilą posiedzenia sztabu kryzysowego w Puławach zapadła decyzja o zamknięciu z powodu zagrożenia powodziowego starego mostu na Wiśle w Puławach. Most będzie zamknięty dzisiaj od godz. 18 aż do odwołania

16:34 Dziś w akcji przeciwpowodziowej na terenie całego kraju bierze udział 8 tys. strażaków z PSP i OSP, 4,5 tys. policjantów oraz ponad 3,7 tys. żołnierzy - informuje w komunikacie MSWiA.

W zmaganiach z żywiołem pomagają również ekipy zagraniczne. 40 ukraińskich strażaków pomaga w wypompowywaniu wody w zalanym Sandomierzu w województwie świętokrzyskim. Trzy grupy ratowników z Czech biorą udział w akcji powodziowej na południu kraju – w Bieruniu w województwie śląskim oraz w Baranowie Sandomierskim i w Mielcu w województwie podkarpackim.

16:18 Połowa miejscowości Dobre (powiat opolski) od strony Chodelki jest zalana. Ratownicy walczą o uratowanie pozostałych gospodarstw.

- Usypywany jest wał wzdłuż drogi na poboczu aby woda nie przedostała się na drugą stronę - relacjonuje Ireneusz Kotowski ze straży pożarnej w Opolu Lubelskim.

Cały czas bronią się Kępa Gostecka i Kępa Solecka.

- O 20-30 cm zeszła woda, ale cały czas płynie powyżej korony wału. Są też przesiąki - dodaje Kotowski.
Mimo to 7 km wału jest w stanie stabilnym.

15:58 Trwa walka o utrzymanie wałów w innych miejscach. Broni się m.in. Dolina Janiszowska. Cały czas likwiduje się tam przesiąki i wzmacnia wały. Trwają prace na umocnieniach w Wólce Soleckiej i Wólce Gosteckiej.

15:25 Sytuacja na Lubelszczyźnie jest cały czas niebezpieczna. Na rzece Chodelce (powiat opolski) doszło do przerwania wału. Woda zalewa Szczekarków. Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody użycie w akcji ratunkowej śmigłowca okazało się być wysoce niebezpieczne. Po ocenie ratowników i samych pilotów miejsca przerwania wału odstąpiono od prowadzenia działań z użyciem śmigłowca przy uszczelnieniu wału.

14:24 Stan Wisły na Lubelszczyźnie o godz. 14

Wisła w Annopolu 728 cm ( -5 cm od godz. 11)
Wisła w Puławach 737 cm ( +6 cm od godz. 11)
Wisła w Dęblinie 630 cm ( -2 cm od godz. 11)

13:48 Materiał filmowy telewizji Idea TV z zalanego Janowca:Dzisiaj o godz. 17.30 na http://www.ideatv.pl wydanie specjalne magazynu Echa Regionu w którym duży raport na temat powodzi w Janowcu

13:19 W Janowcu woda zalała m.in. cały cmentarz. Nowe zdjęcia z zatopionego Janowca od użytkownika Zielony na MM Puławy Powódź w Janowcu - autor zdjęć Zielony13:05 - Przed momentem wróciłem z Dobrego, woda zaczyna się wdzierać do niżej położonych domów i zalewa okoliczne pola. Ludzie układają worki z piaskiem wokół domów. Woda błyskawicznie rozlewa się po pobliskim terenie – relacjonuje na skrzynce Alarm24 nasz Czytelnik Grzegorz Przepiórka.

13:00 Zobacz zdjęcia Internautki Magdy Morek/ przesłane na Alarm 24: Powódź w Józefowie nad Wisłą

12:40 Zdjęcia zrobione dzisiaj rano z zalanego Janowca przez użytkownika "isolation", dziennikarza obywatelskiego MM Puławy Powódź w Janowcu (zdjęcia)
12:09 Woda w Janowcu zalała ponad 100 ha ziemi. Ewakuowano ponad 50 gospodarstw. Z ulicy Radomskiej swoje domostwa opuściło ponad 140 osób. Zalana jest piekarnia i cmentarz w Janowcu. W tej chwili woda zatrzymała się około 50 metrów od Rynku.

– To jest tragedia. Czegoś takiego tu jeszcze nie było – mówi Tadeusz Kocoń, wójt Janowca.
Na miejscu w pełnej gotowości od ponad doby pracuje blisko 100 żołnierzy, strażacy oraz mieszkańcy Janowca.

– Teraz wspólnie z Komendantem Straży Pożarnej w Puławach i starostą puławskim musimy podjąć decyzję, w jaki sposób zabezpieczyć przerwany wał – mówi Krzysztof Wieczorek, komendant WKU w Puławach.

Wielu mieszkańców Janowca, którym woda tej nocy zalała gospodarstwa w ciągu kilku chwil straciła cały dorobek życia.

– Tuż po północy usłyszałem ogromny szum, nie zdawałem sobie sprawy z tego, co się dzieje. Kilka minut później zadzwonił kolega, kazał mam uciekać z domu, bo wał przerwało. Po 20 minutach wodę miałem już na wysokości pierwszego pietra – mówi mieszkaniec ul. Kościelnej w Janowcu.

11:28 Kosiorów już odcięty, woda zalała łąki i nie ma przejazdu przez drogę. Bylem tam godzinę temu - informuje nasz Czytelnik Grzegorz Przepiórka
9:44W gminie Janowiec przez wyrwę o szerokości ok. 100 m woda przelewa się na tereny Doliny Janowieckiej. Ratownicy układają wał. Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, woda zalała wojewódzki magazyn przeciwpowodziowy i jeden z wozów strażackich. Na miejsce zdarzenia jadą inspektorzy sanitarni i weterynaryjni.

Z kolei w gminie Wilków do załatania wyrwy na rzecze Chodelce zostanie wykorzystany śmigłowiec.

Rozlewisko powiększa się cały czas w gminie Annopol (powiat kraśnicki) po przerwaniu w poniedziałek wału w miejscowości Kopiec. Podtopionych lub zalanych jest tam w sumie ok. 130 gospodarstw, w których mieszka 250 osób.

Trwa walka o utrzymanie wałów w innych miejscach. Broni się m.in. Dolina Janiszowska. Cały czas ratownicy wzmacniają tam wały.

O godz. 8 woda w Wiśle w Annopolu przekraczała stan alarmowy o 240 cm. Podobnie było w Puławach i Dęblinie gdzie stany przekroczone są o 178 cm i 132 cm.

09:00 Powiększa się rozlewisko w gminie Wilków. Na ewakuację czekają Polanówka, Wólka Polanowska i Dobre. Woda przelewa się przez groblę. Na miejscu nie ma jeszcze strażaków, ale teren patroluje policja. Woda przybiera bardzo szybko, część mieszkańców obłożyła domy workami z piaskiem.

08:50 Wisłą płynie barka, która jest bez załogi, straciła sterowność – powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego” w TVN24 wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. - Dostanie się na barkę w woj. lubelskim było niemożliwe. Przepłynęła szczęśliwie nie uszkadzając żadnego mostu w Puławach, ale zbliża się do mostu w Dęblinie. Będziemy podejmowali próbę dostania się na barkę, aby ją zakotwiczyć.

- Jeżeli nie będzie innego wyjścia, trzeba będzie barkę zatopić – powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego” szef Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz.
07:30 – Woda zalewa trzy miejscowości: Janowiec, Brześce i Janowice. Łącznie zostało zalanych tysiąc hektarów – wyjaśnia st. kpt. Ryszard Starko, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP.

Strażacy ewakuowali 140 osób. W Janowicach woda zalała pięć gospodarstw, z których ewakuowano 20 osób. W nocy ucierpiały także Brześce, gdzie z trzech gospodarstw ewakuowano dziewięć osób.
Poniedziałek, 7 czerwca


20:58 Woda zniszczyła wał w Koloni Szczekarków. - Nie uda się go uszczelnić, bo wyrwa jest zbyt duża. Woda dostała się do jego podstawy. Musieliśmy rozpocząć ewakuację mieszkańców - tłumaczy st. kpt. Ireneusz Kotowski, straż w Opolu Lubelskim.

Na miejscu pracowało ok. 100 osób. Wyrwa w wale wciąż się powiększa. Woda może zalać okoliczne wsie: Wólkę Polanowską oraz miejscowość Dobre.


Relacja z poniedziałku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ganimedes / 13 czerwca 2010 o 12:18
0
pułwiak napisał:
Ciekawe jak by miało zalać Azoty ?? Aby woda mogła zalac Azoty musiało by : albo fala przetoczyć się przez osadnik a zniego do ciepłego kanału i tedy do Azotów lub musiała by przyjść z 10 metrowa (lub większa) fala która znalazła by inna drogę co jest nierealne ze względu na wzniesienia od strony wisły. Kto kiedykolwiek łowił w tych okolicach to wie o czym pisze. Nie siejcie bardachy o jakiś wybuchach. A jesli macie dowody to opublikujcie je.

Dowodem może być co najwyżej zenzanie świadków. Oto więc moje: Żołnierze w Janowcu zakopali coś w wale. Wystawały kable. W nocy podjechali tam amfibią a chwilę później wał był przerwany. Kilka chwil po przerwaniu wału w Janowcu były już służby ewakuacyjne. Szybka reakcja...

Dowodem może być co najwyżej zenzanie świadków. Oto więc moje: Żołnierze w Janowcu zakopali coś w wale. Wystawały kable. W nocy podjechali tam amfibią a chwilę później wał był przerwany. Kilka chwil po przerwaniu wału w Janowcu były już służby ewakuacyjne. Szybka reakcja... rozwiń
Avatar
pułwiak / 9 czerwca 2010 o 21:58
0
Ciekawe jak by miało zalać Azoty ?? Aby woda mogła zalac Azoty musiało by : albo fala przetoczyć się przez osadnik a zniego do ciepłego kanału i tedy do Azotów lub musiała by przyjść z 10 metrowa (lub większa) fala która znalazła by inna drogę co jest nierealne ze względu na wzniesienia od strony wisły. Kto kiedykolwiek łowił w tych okolicach to wie o czym pisze. Nie siejcie bardachy o jakiś wybuchach. A jesli macie dowody to opublikujcie je.
Avatar
mysza456 / 9 czerwca 2010 o 19:12
0
nie wiem czy to chodzi o warszawke, pewnie poniekąd też ale tu chodzi o azoty w puławach,
wał przy azotach jest kiepski, jakby przerwało go tam to padamy jak muchy
Avatar
Sylwia... / 9 czerwca 2010 o 16:28
0
strazak napisał:
"Trwają prace na umocnieniach w Wólce Soleckiej i Wólce Gosteckiej. "
patałachy juz nawet nie wiecie co piszecie. Nie ma takich miejscowości jak Wólka Solecka i Gostecka..

Pierwsza soba ,któa zwróciła na to uwagę... Ja nie wiem,jak to można takie błędy popełniać ,skoro tyle razy pisaliście o "KĘPIE GOSTECKIEJ I SOLECKIEJ" A nie jakiejś "WÓLCE" .
To razi w oczy z daleka,więc proszę, piszcie z GŁOWĄ..!!!
Avatar
bretanka / 9 czerwca 2010 o 11:13
0
Tajemnicą poliszynala jet fakt że w Janowcu celowo przerwano wały, nie chodziło może tyle o Warszawkę
, co o Parchatkę i Włostowice, łatwiej ewakułować 150 plus minus osób niż grubo ponad tysiąc. I jeszcze te wypowiedzi w mediach,że niespodziewanie przerwało wał w Janowcu, pewnie że niespodziewanie bo wał jeszcze rano był w porządku.
Avatar
pelagia / 9 czerwca 2010 o 09:51
0
Ręce opadają, też wydaje mi się że dziwnie wały puszczają nocami przed warszawą, dziwny traf czy cel zamierzony?????????????
Avatar
~gość~ / 9 czerwca 2010 o 09:08
0
Gość napisał:
Jakieś dowody masz na to ?? że to nie przerwany wał a wysadzenie go ??

Słuch mam dobry i mnie nie myli a na wałach całą noc byli strażacy i ludzie którzy w jednej chwili słyszeli wybuch,race i syreny.Czy to zbieg okoliczności?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2010 o 08:21
0
Gość napisał:
W nocy jak niby puściły wały między Janowcem a Lucimią słychać było dwa wybuchy i to na pewno nie były bobry, tylko te na dwóch nogach co ratują swoje tyłki.


Jakieś dowody masz na to ?? że to nie przerwany wał a wysadzenie go ??
Avatar
Gość / 9 czerwca 2010 o 08:03
0
W nocy jak niby puściły wały między Janowcem a Lucimią słychać było dwa wybuchy i to na pewno nie były bobry, tylko te na dwóch nogach co ratują swoje tyłki.
Avatar
~gość~ / 8 czerwca 2010 o 21:49
0
Gość napisał:
Powódź dotkie całą Polskę, bedzie bieda, zalało tyle pól -podrożeje żywność, te pola były miejscami pracy- wzrośnie bezrobocie, a odszkodowania z kąd idą z budżetu państwa. Nie jestem za tym zeby wysadzać wały i zalewać niewinnych ludzi a zwaszcza tych, którzy tyle dni się bronią. Niestety miejsca pracy trzeba bronić tj, Azoty;/ Niestety to czysta ekonomia;/
Avatar
ganimedes / 13 czerwca 2010 o 12:18
0
pułwiak napisał:
Ciekawe jak by miało zalać Azoty ?? Aby woda mogła zalac Azoty musiało by : albo fala przetoczyć się przez osadnik a zniego do ciepłego kanału i tedy do Azotów lub musiała by przyjść z 10 metrowa (lub większa) fala która znalazła by inna drogę co jest nierealne ze względu na wzniesienia od strony wisły. Kto kiedykolwiek łowił w tych okolicach to wie o czym pisze. Nie siejcie bardachy o jakiś wybuchach. A jesli macie dowody to opublikujcie je.

Dowodem może być co najwyżej zenzanie świadków. Oto więc moje: Żołnierze w Janowcu zakopali coś w wale. Wystawały kable. W nocy podjechali tam amfibią a chwilę później wał był przerwany. Kilka chwil po przerwaniu wału w Janowcu były już służby ewakuacyjne. Szybka reakcja...

Dowodem może być co najwyżej zenzanie świadków. Oto więc moje: Żołnierze w Janowcu zakopali coś w wale. Wystawały kable. W nocy podjechali tam amfibią a chwilę później wał był przerwany. Kilka chwil po przerwaniu wału w Janowcu były już służby ewakuacyjne. Szybka reakcja... rozwiń
Avatar
pułwiak / 9 czerwca 2010 o 21:58
0
Ciekawe jak by miało zalać Azoty ?? Aby woda mogła zalac Azoty musiało by : albo fala przetoczyć się przez osadnik a zniego do ciepłego kanału i tedy do Azotów lub musiała by przyjść z 10 metrowa (lub większa) fala która znalazła by inna drogę co jest nierealne ze względu na wzniesienia od strony wisły. Kto kiedykolwiek łowił w tych okolicach to wie o czym pisze. Nie siejcie bardachy o jakiś wybuchach. A jesli macie dowody to opublikujcie je.
Avatar
mysza456 / 9 czerwca 2010 o 19:12
0
nie wiem czy to chodzi o warszawke, pewnie poniekąd też ale tu chodzi o azoty w puławach,
wał przy azotach jest kiepski, jakby przerwało go tam to padamy jak muchy
Avatar
Sylwia... / 9 czerwca 2010 o 16:28
0
strazak napisał:
"Trwają prace na umocnieniach w Wólce Soleckiej i Wólce Gosteckiej. "
patałachy juz nawet nie wiecie co piszecie. Nie ma takich miejscowości jak Wólka Solecka i Gostecka..

Pierwsza soba ,któa zwróciła na to uwagę... Ja nie wiem,jak to można takie błędy popełniać ,skoro tyle razy pisaliście o "KĘPIE GOSTECKIEJ I SOLECKIEJ" A nie jakiejś "WÓLCE" .
To razi w oczy z daleka,więc proszę, piszcie z GŁOWĄ..!!!
Avatar
bretanka / 9 czerwca 2010 o 11:13
0
Tajemnicą poliszynala jet fakt że w Janowcu celowo przerwano wały, nie chodziło może tyle o Warszawkę
, co o Parchatkę i Włostowice, łatwiej ewakułować 150 plus minus osób niż grubo ponad tysiąc. I jeszcze te wypowiedzi w mediach,że niespodziewanie przerwało wał w Janowcu, pewnie że niespodziewanie bo wał jeszcze rano był w porządku.
Avatar
pelagia / 9 czerwca 2010 o 09:51
0
Ręce opadają, też wydaje mi się że dziwnie wały puszczają nocami przed warszawą, dziwny traf czy cel zamierzony?????????????
Avatar
~gość~ / 9 czerwca 2010 o 09:08
0
Gość napisał:
Jakieś dowody masz na to ?? że to nie przerwany wał a wysadzenie go ??

Słuch mam dobry i mnie nie myli a na wałach całą noc byli strażacy i ludzie którzy w jednej chwili słyszeli wybuch,race i syreny.Czy to zbieg okoliczności?
Avatar
Gość / 9 czerwca 2010 o 08:21
0
Gość napisał:
W nocy jak niby puściły wały między Janowcem a Lucimią słychać było dwa wybuchy i to na pewno nie były bobry, tylko te na dwóch nogach co ratują swoje tyłki.


Jakieś dowody masz na to ?? że to nie przerwany wał a wysadzenie go ??
Avatar
Gość / 9 czerwca 2010 o 08:03
0
W nocy jak niby puściły wały między Janowcem a Lucimią słychać było dwa wybuchy i to na pewno nie były bobry, tylko te na dwóch nogach co ratują swoje tyłki.
Avatar
~gość~ / 8 czerwca 2010 o 21:49
0
Gość napisał:
Powódź dotkie całą Polskę, bedzie bieda, zalało tyle pól -podrożeje żywność, te pola były miejscami pracy- wzrośnie bezrobocie, a odszkodowania z kąd idą z budżetu państwa. Nie jestem za tym zeby wysadzać wały i zalewać niewinnych ludzi a zwaszcza tych, którzy tyle dni się bronią. Niestety miejsca pracy trzeba bronić tj, Azoty;/ Niestety to czysta ekonomia;/
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 3 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 27 1

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 8 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.