Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 lutego 2016 r.
19:46

Radni gminy Jastków chcą zarabiać więcej. "To regulacja, nie podwyżka"

Autor: Zdjęcie autora dudi
0 43 A A

Część radnych gminy Jastków chce podwyżek diet. Na piątek zaplanowano głosowanie w tej sprawie. Jeśli większość będzie "za" radni dostaną o ponad 300 zł więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak informuje Gazeta Wyborcza pięcioro z piętnastu radnych gminy Jastków wystapiło o podwyżki diet. Gdyby udało się podjąć taką uchwałę ich wynagrodzenie wzrosłoby o ponad 300 złotych. Dziś radny dostaje 688 zł. Po podwyżce zarabiałby 1006 zł. Z kolei przewodniczący komisji pobiera 741 zł diety. Jego wynagrodzenie wyniosłoby 1120 zł.

Jednym z radnych, którzy wystąpili z taką inicjatywą jest Roman Kania. - To regulacje, a nie podwyżki. Ostatnia taka regulacja była pięć lat temu i uważam, że teraz można taką przeprowadzić. Dzięki niej zmniejszą się różnice między poszczególnymi osobami funkcyjnymi w radzie, np. członkiem rady a jej przewodniczącym – tłumaczy Dziennikowi radny.

Przewodniczący rady gminy zastrzega, że będzie głosował przeciw zmianie wynagrodzenia. - Moim zdaniem obecne stawki są adekwatne do budżetu gminy. Podobne obowiązują w sąsiedniej gminie Konopnica, Wólka czy Nałęczów – mówi nam Marek Wieczerzak.

Jak tłumaczy Wieczerzak, gmina ma pilniejsze wydatki. Wzrost wyniósłby ok 30 tys. zł. - Pieniądze możemy przeznaczyć na inwestycje, np. budowę chodnika przy ruchliwej trasie z Lublina do Nałęczowa, budowę przedszkola i żłobka w Jastkowie czy montaż instalacji solarnych – wyjaśnia.

 

 

 

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wujek rada / 28 lutego 2016 o 23:33
0

Fajna regulacja - wzrost o prawie 50%. Gdzie ktokolwiek daje takie podwyżki? To jest totalna obłuda. Praca radnego to praca społeczna. Tej "społecznej" pracy jest raptem kilka godzin miesięcznie - sesje, komisje. Jeżeli nawet wyjdzie dniówka pracy - to dieta zwykłego radnego jest odpowiednikiem kilkanastu tysięcy miesięcznego wynagrodzenia za "społeczną" pracę - to paranoja. Swoją drogą akurat przewodniczący rady ma kilka razy więcej pracy niż zwykły radny i takie różnice jakie są powinny być, a może nawet większe.

Trzeba pamiętać, że diety są nieopodatkowane. Kwoty idą prosto na rękę. Dość już pazerności i obłudy.

No, zapraszam w wyborach do kandydowania i tej pracy kilkugodzinnej miesięcznie!, tylko się nie pchać, po kolei!

No, zapraszam w wyborach do kandydowania i tej pracy kilkugodzinnej miesięcznie!, tylko się nie pchać, po kolei!

rozwiń
Avatar
Zbyszko / 26 lutego 2016 o 21:48
0

Pan Wieczerzak ma racje pieniadze trzeba inwestowac w gmine na potrzeby mieszkancow.Radnym wiecznie jest malo nic nie robia a podwyzki chca.

Pan Wieczerzak i tak ma maksymalną stawkę, więc więcej nie dostanie i nie zależy mu na tym aby inni dostali jakąkolwiek podwyżkę. Z kolei inwestycje w gminie to remonty pałaców - a nie infrastruktura czy inne potrzebne ludziom rzeczy. Także i tak nic ludzie nie dostaną. Tyle w temacie.

Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 18:12
0

Pan Wieczerzak ma racje pieniadze trzeba inwestowac w gmine na potrzeby mieszkancow.Radnym wiecznie jest malo nic nie robia a podwyzki chca.

Z przytupem Pan Wieczerzak przepchnal dzis podwyzke oplat za smieci. Pewnie z troski o inwestycje w gminie.

Avatar
sasiad / 26 lutego 2016 o 17:23
0

Fajna regulacja - wzrost o prawie 50%. Gdzie ktokolwiek daje takie podwyżki? To jest totalna obłuda. Praca radnego to praca społeczna. Tej "społecznej" pracy jest raptem kilka godzin miesięcznie - sesje, komisje. Jeżeli nawet wyjdzie dniówka pracy - to dieta zwykłego radnego jest odpowiednikiem kilkanastu tysięcy miesięcznego wynagrodzenia za "społeczną" pracę - to paranoja. Swoją drogą akurat przewodniczący rady ma kilka razy więcej pracy niż zwykły radny i takie różnice jakie są powinny być, a może nawet większe.

Trzeba pamiętać, że diety są nieopodatkowane. Kwoty idą prosto na rękę. Dość już pazerności i obłudy.

No tak, przewodniczący podpisuje to co mu podsuną, nawet nie czyta, a poza tym prowadzi sesje - cała rola przewodniczącego. Taki sam nierób jak inni.

No tak, przewodniczący podpisuje to co mu podsuną, nawet nie czyta, a poza tym prowadzi sesje - cała rola przewodniczącego. Taki sam nierób jak inni.

rozwiń
Avatar
sasiad / 26 lutego 2016 o 17:23
0

Fajna regulacja - wzrost o prawie 50%. Gdzie ktokolwiek daje takie podwyżki? To jest totalna obłuda. Praca radnego to praca społeczna. Tej "społecznej" pracy jest raptem kilka godzin miesięcznie - sesje, komisje. Jeżeli nawet wyjdzie dniówka pracy - to dieta zwykłego radnego jest odpowiednikiem kilkanastu tysięcy miesięcznego wynagrodzenia za "społeczną" pracę - to paranoja. Swoją drogą akurat przewodniczący rady ma kilka razy więcej pracy niż zwykły radny i takie różnice jakie są powinny być, a może nawet większe.

Trzeba pamiętać, że diety są nieopodatkowane. Kwoty idą prosto na rękę. Dość już pazerności i obłudy.

No tak, przewodniczący podpisuje to co mu podsuną, nawet nie czyta, a poza tym prowadzi sesje - cała rola przewodniczącego. Taki sam nierób jak inni.

No tak, przewodniczący podpisuje to co mu podsuną, nawet nie czyta, a poza tym prowadzi sesje - cała rola przewodniczącego. Taki sam nierób jak inni.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 15:01
0
Pan Wieczerzak ma racje pieniadze trzeba inwestowac w gmine na potrzeby mieszkancow.Radnym wiecznie jest malo nic nie robia a podwyzki chca.
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 13:23
0
Stanowiska społeczne powinny być prestiżowe same w sobie a nie dodatkowym źródłem dochodu. Jestem społecznikiem, członkiem dwóch stowarzyszeń i organizacji społecznej( rada sołecka) robię to z pasji w którą wkładam całe serce, wolny czas nawet kosztem rodzinny dla dobra mojej wsi, gminy. Moim wynagrodzeniem jest poczucie dobrze wykonanej misji bez gratyfikacji finansowych. Kiedy są wybory na radnych to mam wrażenie jakby to była walka na ringu bo tu są nieopodatkowane pieniądze za prace raz czy dwa razy w miesiącu posiedzenia komisji i jedna sesja. Kiedy inni za podobne pieniądze tyrają cały miesiąc np na pół etatu
Stanowiska społeczne powinny być prestiżowe same w sobie a nie dodatkowym źródłem dochodu. Jestem społecznikiem, członkiem dwóch stowarzyszeń i organizacji społecznej( rada sołecka) robię to z pasji w którą wkładam całe serce, wolny czas nawet kosztem rodzinny dla dobra mojej wsi, gminy. Moim wynagrodzeniem jest poczucie dobrze wykonanej misji bez gratyfikacji finansowych. Kiedy są wybory na radnych to mam wrażenie jakby to była walka na ringu bo tu są nieopodatkowane pieniądze za prace raz czy dwa razy w miesiącu posiedzenia komisji i jed... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 13:13
0
STANOWCZE NIE!!!! A Panu Panie Kania dziękujemy
Avatar
gość / 26 lutego 2016 o 11:54
0

   Wszyscy ujadający na tym forum powinni zgłosić chęć kandydowania w najbliższych wyborach do Rady Gminy w Jastkowie. Oczywiście z zastrzeżeniem, że zrzekają się diety radnych i pracować będą za darmo. Kto chętny? Kto pierwszy? No, jak długo można czekać? Pokażcie, co to ofiarność i pokora, dalej, żwawo!

Jak startowali w wyborach wiedzieli jakie są diety więc niby skąd ta klikudziesięcio procentowa podwyżka. W Lubartowie jakoś nie brakuje chętnych do społecznej działalności za 500 zł diety. W Łęcznej też przed wyborami obniżyli sobie diety do poziomu trochę większego niż w Lubartowie. I ani w Lubartowie ani w Łęcznej nikt nie wyskakuje po wyborach z idiotycznym pomysłem podwyżki wynagrodzeń za pracę społeczną.

Jak startowali w wyborach wiedzieli jakie są diety więc niby skąd ta klikudziesięcio procentowa podwyżka. W Lubartowie jakoś nie brakuje chętnych do społecznej działalności za 500 zł diety. W Łęcznej też przed wyborami obniżyli sobie diety do poziomu trochę większego niż w Lubartowie. I ani w Lubartowie ani w Łęcznej nikt nie wyskakuje po wyborach z idiotycznym pomysłem podwyżki wynagrodzeń za pracę społeczną.

rozwiń
Avatar
gość / 26 lutego 2016 o 10:52
0

Fajna regulacja - wzrost o prawie 50%. Gdzie ktokolwiek daje takie podwyżki? To jest totalna obłuda. Praca radnego to praca społeczna. Tej "społecznej" pracy jest raptem kilka godzin miesięcznie - sesje, komisje. Jeżeli nawet wyjdzie dniówka pracy - to dieta zwykłego radnego jest odpowiednikiem kilkanastu tysięcy miesięcznego wynagrodzenia za "społeczną" pracę - to paranoja. Swoją drogą akurat przewodniczący rady ma kilka razy więcej pracy niż zwykły radny i takie różnice jakie są powinny być, a może nawet większe.

Trzeba pamiętać, że diety są nieopodatkowane. Kwoty idą prosto na rękę. Dość już pazerności i obłudy.

Fajna regulacja - wzrost o prawie 50%. Gdzie ktokolwiek daje takie podwyżki? To jest totalna obłuda. Praca radnego to praca społeczna. Tej "społecznej" pracy jest raptem kilka godzin miesięcznie - sesje, komisje. Jeżeli nawet wyjdzie dniówka pracy - to dieta zwykłego radnego jest odpowiednikiem kilkanastu tysięcy miesięcznego wynagrodzenia za "społeczną" pracę - to paranoja. Swoją drogą akurat przewodniczący rady ma kilka razy więcej pracy niż zwykły radny i takie różnice jakie są powinny być, a może nawet większe.

Trzeba pamiętać,... rozwiń

Avatar
wujek rada / 28 lutego 2016 o 23:33
0

Fajna regulacja - wzrost o prawie 50%. Gdzie ktokolwiek daje takie podwyżki? To jest totalna obłuda. Praca radnego to praca społeczna. Tej "społecznej" pracy jest raptem kilka godzin miesięcznie - sesje, komisje. Jeżeli nawet wyjdzie dniówka pracy - to dieta zwykłego radnego jest odpowiednikiem kilkanastu tysięcy miesięcznego wynagrodzenia za "społeczną" pracę - to paranoja. Swoją drogą akurat przewodniczący rady ma kilka razy więcej pracy niż zwykły radny i takie różnice jakie są powinny być, a może nawet większe.

Trzeba pamiętać, że diety są nieopodatkowane. Kwoty idą prosto na rękę. Dość już pazerności i obłudy.

No, zapraszam w wyborach do kandydowania i tej pracy kilkugodzinnej miesięcznie!, tylko się nie pchać, po kolei!

No, zapraszam w wyborach do kandydowania i tej pracy kilkugodzinnej miesięcznie!, tylko się nie pchać, po kolei!

rozwiń
Avatar
Zbyszko / 26 lutego 2016 o 21:48
0

Pan Wieczerzak ma racje pieniadze trzeba inwestowac w gmine na potrzeby mieszkancow.Radnym wiecznie jest malo nic nie robia a podwyzki chca.

Pan Wieczerzak i tak ma maksymalną stawkę, więc więcej nie dostanie i nie zależy mu na tym aby inni dostali jakąkolwiek podwyżkę. Z kolei inwestycje w gminie to remonty pałaców - a nie infrastruktura czy inne potrzebne ludziom rzeczy. Także i tak nic ludzie nie dostaną. Tyle w temacie.

Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 18:12
0

Pan Wieczerzak ma racje pieniadze trzeba inwestowac w gmine na potrzeby mieszkancow.Radnym wiecznie jest malo nic nie robia a podwyzki chca.

Z przytupem Pan Wieczerzak przepchnal dzis podwyzke oplat za smieci. Pewnie z troski o inwestycje w gminie.

Avatar
sasiad / 26 lutego 2016 o 17:23
0

Fajna regulacja - wzrost o prawie 50%. Gdzie ktokolwiek daje takie podwyżki? To jest totalna obłuda. Praca radnego to praca społeczna. Tej "społecznej" pracy jest raptem kilka godzin miesięcznie - sesje, komisje. Jeżeli nawet wyjdzie dniówka pracy - to dieta zwykłego radnego jest odpowiednikiem kilkanastu tysięcy miesięcznego wynagrodzenia za "społeczną" pracę - to paranoja. Swoją drogą akurat przewodniczący rady ma kilka razy więcej pracy niż zwykły radny i takie różnice jakie są powinny być, a może nawet większe.

Trzeba pamiętać, że diety są nieopodatkowane. Kwoty idą prosto na rękę. Dość już pazerności i obłudy.

No tak, przewodniczący podpisuje to co mu podsuną, nawet nie czyta, a poza tym prowadzi sesje - cała rola przewodniczącego. Taki sam nierób jak inni.

No tak, przewodniczący podpisuje to co mu podsuną, nawet nie czyta, a poza tym prowadzi sesje - cała rola przewodniczącego. Taki sam nierób jak inni.

rozwiń
Avatar
sasiad / 26 lutego 2016 o 17:23
0

Fajna regulacja - wzrost o prawie 50%. Gdzie ktokolwiek daje takie podwyżki? To jest totalna obłuda. Praca radnego to praca społeczna. Tej "społecznej" pracy jest raptem kilka godzin miesięcznie - sesje, komisje. Jeżeli nawet wyjdzie dniówka pracy - to dieta zwykłego radnego jest odpowiednikiem kilkanastu tysięcy miesięcznego wynagrodzenia za "społeczną" pracę - to paranoja. Swoją drogą akurat przewodniczący rady ma kilka razy więcej pracy niż zwykły radny i takie różnice jakie są powinny być, a może nawet większe.

Trzeba pamiętać, że diety są nieopodatkowane. Kwoty idą prosto na rękę. Dość już pazerności i obłudy.

No tak, przewodniczący podpisuje to co mu podsuną, nawet nie czyta, a poza tym prowadzi sesje - cała rola przewodniczącego. Taki sam nierób jak inni.

No tak, przewodniczący podpisuje to co mu podsuną, nawet nie czyta, a poza tym prowadzi sesje - cała rola przewodniczącego. Taki sam nierób jak inni.

rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 15:01
0
Pan Wieczerzak ma racje pieniadze trzeba inwestowac w gmine na potrzeby mieszkancow.Radnym wiecznie jest malo nic nie robia a podwyzki chca.
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 13:23
0
Stanowiska społeczne powinny być prestiżowe same w sobie a nie dodatkowym źródłem dochodu. Jestem społecznikiem, członkiem dwóch stowarzyszeń i organizacji społecznej( rada sołecka) robię to z pasji w którą wkładam całe serce, wolny czas nawet kosztem rodzinny dla dobra mojej wsi, gminy. Moim wynagrodzeniem jest poczucie dobrze wykonanej misji bez gratyfikacji finansowych. Kiedy są wybory na radnych to mam wrażenie jakby to była walka na ringu bo tu są nieopodatkowane pieniądze za prace raz czy dwa razy w miesiącu posiedzenia komisji i jedna sesja. Kiedy inni za podobne pieniądze tyrają cały miesiąc np na pół etatu
Stanowiska społeczne powinny być prestiżowe same w sobie a nie dodatkowym źródłem dochodu. Jestem społecznikiem, członkiem dwóch stowarzyszeń i organizacji społecznej( rada sołecka) robię to z pasji w którą wkładam całe serce, wolny czas nawet kosztem rodzinny dla dobra mojej wsi, gminy. Moim wynagrodzeniem jest poczucie dobrze wykonanej misji bez gratyfikacji finansowych. Kiedy są wybory na radnych to mam wrażenie jakby to była walka na ringu bo tu są nieopodatkowane pieniądze za prace raz czy dwa razy w miesiącu posiedzenia komisji i jed... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 13:13
0
STANOWCZE NIE!!!! A Panu Panie Kania dziękujemy
Avatar
gość / 26 lutego 2016 o 11:54
0

   Wszyscy ujadający na tym forum powinni zgłosić chęć kandydowania w najbliższych wyborach do Rady Gminy w Jastkowie. Oczywiście z zastrzeżeniem, że zrzekają się diety radnych i pracować będą za darmo. Kto chętny? Kto pierwszy? No, jak długo można czekać? Pokażcie, co to ofiarność i pokora, dalej, żwawo!

Jak startowali w wyborach wiedzieli jakie są diety więc niby skąd ta klikudziesięcio procentowa podwyżka. W Lubartowie jakoś nie brakuje chętnych do społecznej działalności za 500 zł diety. W Łęcznej też przed wyborami obniżyli sobie diety do poziomu trochę większego niż w Lubartowie. I ani w Lubartowie ani w Łęcznej nikt nie wyskakuje po wyborach z idiotycznym pomysłem podwyżki wynagrodzeń za pracę społeczną.

Jak startowali w wyborach wiedzieli jakie są diety więc niby skąd ta klikudziesięcio procentowa podwyżka. W Lubartowie jakoś nie brakuje chętnych do społecznej działalności za 500 zł diety. W Łęcznej też przed wyborami obniżyli sobie diety do poziomu trochę większego niż w Lubartowie. I ani w Lubartowie ani w Łęcznej nikt nie wyskakuje po wyborach z idiotycznym pomysłem podwyżki wynagrodzeń za pracę społeczną.

rozwiń
Avatar
gość / 26 lutego 2016 o 10:52
0

Fajna regulacja - wzrost o prawie 50%. Gdzie ktokolwiek daje takie podwyżki? To jest totalna obłuda. Praca radnego to praca społeczna. Tej "społecznej" pracy jest raptem kilka godzin miesięcznie - sesje, komisje. Jeżeli nawet wyjdzie dniówka pracy - to dieta zwykłego radnego jest odpowiednikiem kilkanastu tysięcy miesięcznego wynagrodzenia za "społeczną" pracę - to paranoja. Swoją drogą akurat przewodniczący rady ma kilka razy więcej pracy niż zwykły radny i takie różnice jakie są powinny być, a może nawet większe.

Trzeba pamiętać, że diety są nieopodatkowane. Kwoty idą prosto na rękę. Dość już pazerności i obłudy.

Fajna regulacja - wzrost o prawie 50%. Gdzie ktokolwiek daje takie podwyżki? To jest totalna obłuda. Praca radnego to praca społeczna. Tej "społecznej" pracy jest raptem kilka godzin miesięcznie - sesje, komisje. Jeżeli nawet wyjdzie dniówka pracy - to dieta zwykłego radnego jest odpowiednikiem kilkanastu tysięcy miesięcznego wynagrodzenia za "społeczną" pracę - to paranoja. Swoją drogą akurat przewodniczący rady ma kilka razy więcej pracy niż zwykły radny i takie różnice jakie są powinny być, a może nawet większe.

Trzeba pamiętać,... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 0 0

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!