Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 listopada 2014 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Remont kosztował 89 mln zł. Znikły wahadła, droga 835 prawie gotowa

Autor: Zdjęcie autora p.p.
5 10 A A

Nie ma już wahadeł, tylko gdzieniegdzie pracują koparki. Droga Frampol-Wysokie będzie gotowa zgodnie z terminem. Robotnicy i sprzęt znikną z poboczy do 15 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Remont drogi wojewódzkiej 835 ruszył ze sporym opóźnieniem. Pierwotny zwycięzca przetargu miał rozpocząć prace wiosną 2013 r. Jednak tak długo ociągał się z rozpoczęciem robót, że kontrakt z firmą został zerwany. Prawie z rocznym poślizgiem, pod koniec stycznia br., na 27-kilometrowy odcinek wkroczyła ekipa z Strabaga. Przez kilka miesięcy przejazd tą trasą był horrorem. W szczytowym momencie kierowcy musieli zatrzymywać aż na 14 wahadłach.

- Obecnie tylko gdzieniegdzie są niewielkie utrudnienia związane z obecnością ludzi i sprzętu pracujących przy plantowaniu rowów odwadniających. Trwa także ostatnie montaż oznakowania i barierek - mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
Najwięcej pracy drogowcy mieli przy korekcie zakrętów w miejscowościach Guzówka, Lipowa Górka i Wólka Abramowska. - W tych miejscach droga pobiegła po całkowicie nowym szlaku - tłumaczy dyr. Gwozda.

Obecnie droga posiada status GP - głównej przyspieszonej, po której można jechać nawet z prędkością do 100 km/h w terenie niezabudowanym. Na trzech odcinkach na wzniesieniach we Frampolu, Wólce Abramowskiej i Piotrkówku została przebudowana do konfiguracji 2+1 (dozwolone jest wyprzedzanie wolniejszych pojazdów jadących pod górę).

Remont 27 kilometrów trasy kosztował 89 mln zł.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arkadiusz / 22 listopada 2014 o 22:51
0

Bandyty!!!!!

Co to za Europa??

Wyremontowana nowa trasa 835 bez możliwości zjazdu do własnej posesji.

A tak zwana 'serwisówka' jest drogą utwardzoną nieasfaltową. 

Serdecznie dziękuję za taki rozwój obszarów wiejskich. 

Na tablicy która dumnie stoi przy drodze jest napis   ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH.

Przed dofinansowaniem unijnym mieszkałem przy drodze asfaltowej. Po dofinansowaniu mieszkam przy utwardzonej wysypanej kamieniami.  Nie można tego nazwać rozwojem.

:(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(

Bandyty!!!!!

Co to za Europa??

Wyremontowana nowa trasa 835 bez możliwości zjazdu do własnej posesji.

A tak zwana 'serwisówka' jest drogą utwardzoną nieasfaltową. 

Serdecznie dziękuję za taki rozwój obszarów wiejskich. 

Na tablicy która dumnie stoi przy drodze jest napis &n... rozwiń

Avatar
kg / 22 listopada 2014 o 16:16
0
Czy ktos wie dlaczego i co sie dzieje z obwodnica Hrubieszoea, kiedy bedzie oddana?
Avatar
asdfgh / 22 listopada 2014 o 11:08
0

jeszcze przydałoby się wyremontować odcinek  z Wysokiego do Piotrkowa  i potem albo drogę z Piotrkowa do ekspresówki w Piaskach tylko 15 km albo przebudować pozostały odcinek do Lublina mający 30 km o ile oczywiscie da radę bo od Piotrkowa do samego Lublina teren jest już cały czas zabudowany. Inna sprawa że na Podkarpaciu przebudowa tego odcinka leży i kwiczy co można zauważyćwyjeżdząjąc z lasu za Tarnogrodem. Od Przeworska do Sieniawy droga jest w niewiele lepszym stanie niż Frampol - Wysokie przed remontem, jedynie od przyszłego zjazdu z autostrady w Przeworsku wyremontowano kilkaset metrów drogi, od Sieniawy do końca podkarpacia jest to samo, a podkarpacki ZDW nawet nie ma w najbliższym czasie planów gruntownego remontu tej trasy, co najwyżej łatanie dziur po zimie.   

jeszcze przydałoby się wyremontować odcinek  z Wysokiego do Piotrkowa  i potem albo drogę z Piotrkowa do ekspresówki w Piaskach tylko 15 km albo przebudować pozostały odcinek do Lublina mający 30 km o ile oczywiscie da radę bo od Piotrkowa do samego Lublina teren jest już cały czas zabudowany. Inna sprawa że na Podkarpaciu przebudowa tego odcinka leży i kwiczy co można zauważyćwyjeżdząjąc z lasu za Tarnogrodem. Od Przeworska do Sieniawy droga jest w niewiele lepszym stanie niż Frampol - Wysokie przed remontem, jedynie od przyszł... rozwiń

Avatar
lupus / 21 listopada 2014 o 23:10
0

To gdzie niby są te trzy odcinki 2+1 ???
Jeden przed Frampolem i jeden przed Gorajem (przed Zagrodami zdaje się) to kojarzę. Ale Piotrkówek ????

Ta miejscowość znajduje się, jak mi się za Piotrkowem (jadąc od Lublina) a więc znacznie przed Wysokiem, tj.na odcinku jeszcze nie remontowanym.

Avatar
luk / 21 listopada 2014 o 20:24
0
Redaktor chyba niedokładnie sprawdził dziś były jeszcze jedne światła. Wysepek faktycznie sporo i miejsca do wyprzedzania jakby mniej. Choć nie ma co narzekać, a malkontentow odsyłam na odcinek 835 Przeworsk Sieniawa
Avatar
User drogi / 21 listopada 2014 o 20:14
0

Przedmówca ma rację. Nawierzchnia jest równiutka i to jest mega duży plus, ale za to co chwila "wysepki", zwężki i linie ciągłe, przez co nie wiele jest odcinków gdzie można wyprzedzić ewentualnego "zawalidrogę".

Avatar
jon / 21 listopada 2014 o 20:12
0

będzie więcej wypadków !

powtarzam ( i potwierdzam ) słowa pewnego rolnika z podlubelskiej wsi

- " jeżdżą jak wariaty "

Avatar
asdf / 21 listopada 2014 o 19:52
0

Droga rzeczywiście fajna, ale tego 2+1 troszeczke za mało, warunki są, żeby było jeszcze conajmniej jedno, zamiast długiej wysepki. Wyjazd z 848 w prawo też mógłby odbywać się na oddzielny pas. Droga niby główna przyspieszona, ale skrzyżowania mało bezkolizyjne, brak dodatkowych pasów,  szczególnie na wjazdach.

Avatar
Ignatz / 21 listopada 2014 o 19:49
0

Wreszcie. No to od nowego roku niech zaczną odcinek Wysokie-Lublin i będziemy o krok bliżej do normalności.

Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 19:27
0

Brawo!

Avatar
Arkadiusz / 22 listopada 2014 o 22:51
0

Bandyty!!!!!

Co to za Europa??

Wyremontowana nowa trasa 835 bez możliwości zjazdu do własnej posesji.

A tak zwana 'serwisówka' jest drogą utwardzoną nieasfaltową. 

Serdecznie dziękuję za taki rozwój obszarów wiejskich. 

Na tablicy która dumnie stoi przy drodze jest napis   ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH.

Przed dofinansowaniem unijnym mieszkałem przy drodze asfaltowej. Po dofinansowaniu mieszkam przy utwardzonej wysypanej kamieniami.  Nie można tego nazwać rozwojem.

:(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(

Bandyty!!!!!

Co to za Europa??

Wyremontowana nowa trasa 835 bez możliwości zjazdu do własnej posesji.

A tak zwana 'serwisówka' jest drogą utwardzoną nieasfaltową. 

Serdecznie dziękuję za taki rozwój obszarów wiejskich. 

Na tablicy która dumnie stoi przy drodze jest napis &n... rozwiń

Avatar
kg / 22 listopada 2014 o 16:16
0
Czy ktos wie dlaczego i co sie dzieje z obwodnica Hrubieszoea, kiedy bedzie oddana?
Avatar
asdfgh / 22 listopada 2014 o 11:08
0

jeszcze przydałoby się wyremontować odcinek  z Wysokiego do Piotrkowa  i potem albo drogę z Piotrkowa do ekspresówki w Piaskach tylko 15 km albo przebudować pozostały odcinek do Lublina mający 30 km o ile oczywiscie da radę bo od Piotrkowa do samego Lublina teren jest już cały czas zabudowany. Inna sprawa że na Podkarpaciu przebudowa tego odcinka leży i kwiczy co można zauważyćwyjeżdząjąc z lasu za Tarnogrodem. Od Przeworska do Sieniawy droga jest w niewiele lepszym stanie niż Frampol - Wysokie przed remontem, jedynie od przyszłego zjazdu z autostrady w Przeworsku wyremontowano kilkaset metrów drogi, od Sieniawy do końca podkarpacia jest to samo, a podkarpacki ZDW nawet nie ma w najbliższym czasie planów gruntownego remontu tej trasy, co najwyżej łatanie dziur po zimie.   

jeszcze przydałoby się wyremontować odcinek  z Wysokiego do Piotrkowa  i potem albo drogę z Piotrkowa do ekspresówki w Piaskach tylko 15 km albo przebudować pozostały odcinek do Lublina mający 30 km o ile oczywiscie da radę bo od Piotrkowa do samego Lublina teren jest już cały czas zabudowany. Inna sprawa że na Podkarpaciu przebudowa tego odcinka leży i kwiczy co można zauważyćwyjeżdząjąc z lasu za Tarnogrodem. Od Przeworska do Sieniawy droga jest w niewiele lepszym stanie niż Frampol - Wysokie przed remontem, jedynie od przyszł... rozwiń

Avatar
lupus / 21 listopada 2014 o 23:10
0

To gdzie niby są te trzy odcinki 2+1 ???
Jeden przed Frampolem i jeden przed Gorajem (przed Zagrodami zdaje się) to kojarzę. Ale Piotrkówek ????

Ta miejscowość znajduje się, jak mi się za Piotrkowem (jadąc od Lublina) a więc znacznie przed Wysokiem, tj.na odcinku jeszcze nie remontowanym.

Avatar
luk / 21 listopada 2014 o 20:24
0
Redaktor chyba niedokładnie sprawdził dziś były jeszcze jedne światła. Wysepek faktycznie sporo i miejsca do wyprzedzania jakby mniej. Choć nie ma co narzekać, a malkontentow odsyłam na odcinek 835 Przeworsk Sieniawa
Avatar
User drogi / 21 listopada 2014 o 20:14
0

Przedmówca ma rację. Nawierzchnia jest równiutka i to jest mega duży plus, ale za to co chwila "wysepki", zwężki i linie ciągłe, przez co nie wiele jest odcinków gdzie można wyprzedzić ewentualnego "zawalidrogę".

Avatar
jon / 21 listopada 2014 o 20:12
0

będzie więcej wypadków !

powtarzam ( i potwierdzam ) słowa pewnego rolnika z podlubelskiej wsi

- " jeżdżą jak wariaty "

Avatar
asdf / 21 listopada 2014 o 19:52
0

Droga rzeczywiście fajna, ale tego 2+1 troszeczke za mało, warunki są, żeby było jeszcze conajmniej jedno, zamiast długiej wysepki. Wyjazd z 848 w prawo też mógłby odbywać się na oddzielny pas. Droga niby główna przyspieszona, ale skrzyżowania mało bezkolizyjne, brak dodatkowych pasów,  szczególnie na wjazdach.

Avatar
Ignatz / 21 listopada 2014 o 19:49
0

Wreszcie. No to od nowego roku niech zaczną odcinek Wysokie-Lublin i będziemy o krok bliżej do normalności.

Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 19:27
0

Brawo!

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 12 1

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 1

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 73 19

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 10 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie