Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 listopada 2014 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Remont kosztował 89 mln zł. Znikły wahadła, droga 835 prawie gotowa

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 10 A A

Nie ma już wahadeł, tylko gdzieniegdzie pracują koparki. Droga Frampol-Wysokie będzie gotowa zgodnie z terminem. Robotnicy i sprzęt znikną z poboczy do 15 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Remont drogi wojewódzkiej 835 ruszył ze sporym opóźnieniem. Pierwotny zwycięzca przetargu miał rozpocząć prace wiosną 2013 r. Jednak tak długo ociągał się z rozpoczęciem robót, że kontrakt z firmą został zerwany. Prawie z rocznym poślizgiem, pod koniec stycznia br., na 27-kilometrowy odcinek wkroczyła ekipa z Strabaga. Przez kilka miesięcy przejazd tą trasą był horrorem. W szczytowym momencie kierowcy musieli zatrzymywać aż na 14 wahadłach.

- Obecnie tylko gdzieniegdzie są niewielkie utrudnienia związane z obecnością ludzi i sprzętu pracujących przy plantowaniu rowów odwadniających. Trwa także ostatnie montaż oznakowania i barierek - mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
Najwięcej pracy drogowcy mieli przy korekcie zakrętów w miejscowościach Guzówka, Lipowa Górka i Wólka Abramowska. - W tych miejscach droga pobiegła po całkowicie nowym szlaku - tłumaczy dyr. Gwozda.

Obecnie droga posiada status GP - głównej przyspieszonej, po której można jechać nawet z prędkością do 100 km/h w terenie niezabudowanym. Na trzech odcinkach na wzniesieniach we Frampolu, Wólce Abramowskiej i Piotrkówku została przebudowana do konfiguracji 2+1 (dozwolone jest wyprzedzanie wolniejszych pojazdów jadących pod górę).

Remont 27 kilometrów trasy kosztował 89 mln zł.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arkadiusz / 22 listopada 2014 r. o 22:51

Bandyty!!!!!

Co to za Europa??

Wyremontowana nowa trasa 835 bez możliwości zjazdu do własnej posesji.

A tak zwana 'serwisówka' jest drogą utwardzoną nieasfaltową. 

Serdecznie dziękuję za taki rozwój obszarów wiejskich. 

Na tablicy która dumnie stoi przy drodze jest napis   ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH.

Przed dofinansowaniem unijnym mieszkałem przy drodze asfaltowej. Po dofinansowaniu mieszkam przy utwardzonej wysypanej kamieniami.  Nie można tego nazwać rozwojem.

:(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(

Bandyty!!!!!

Co to za Europa??

Wyremontowana nowa trasa 835 bez możliwości zjazdu do własnej posesji.

A tak zwana 'serwisówka' jest drogą utwardzoną nieasfaltową. 

Serdecznie dziękuję za taki rozwój obszarów wiejskich. 

Na tablicy która dumnie stoi przy drodze jest napis &n... rozwiń

Avatar
kg / 22 listopada 2014 r. o 16:16
Czy ktos wie dlaczego i co sie dzieje z obwodnica Hrubieszoea, kiedy bedzie oddana?
Avatar
asdfgh / 22 listopada 2014 r. o 11:08

jeszcze przydałoby się wyremontować odcinek  z Wysokiego do Piotrkowa  i potem albo drogę z Piotrkowa do ekspresówki w Piaskach tylko 15 km albo przebudować pozostały odcinek do Lublina mający 30 km o ile oczywiscie da radę bo od Piotrkowa do samego Lublina teren jest już cały czas zabudowany. Inna sprawa że na Podkarpaciu przebudowa tego odcinka leży i kwiczy co można zauważyćwyjeżdząjąc z lasu za Tarnogrodem. Od Przeworska do Sieniawy droga jest w niewiele lepszym stanie niż Frampol - Wysokie przed remontem, jedynie od przyszłego zjazdu z autostrady w Przeworsku wyremontowano kilkaset metrów drogi, od Sieniawy do końca podkarpacia jest to samo, a podkarpacki ZDW nawet nie ma w najbliższym czasie planów gruntownego remontu tej trasy, co najwyżej łatanie dziur po zimie.   

jeszcze przydałoby się wyremontować odcinek  z Wysokiego do Piotrkowa  i potem albo drogę z Piotrkowa do ekspresówki w Piaskach tylko 15 km albo przebudować pozostały odcinek do Lublina mający 30 km o ile oczywiscie da radę bo od Piotrkowa do samego Lublina teren jest już cały czas zabudowany. Inna sprawa że na Podkarpaciu przebudowa tego odcinka leży i kwiczy co można zauważyćwyjeżdząjąc z lasu za Tarnogrodem. Od Przeworska do Sieniawy droga jest w niewiele lepszym stanie niż Frampol - Wysokie przed remontem, jedynie od przyszł... rozwiń

Avatar
lupus / 21 listopada 2014 r. o 23:10

To gdzie niby są te trzy odcinki 2+1 ???
Jeden przed Frampolem i jeden przed Gorajem (przed Zagrodami zdaje się) to kojarzę. Ale Piotrkówek ????

Ta miejscowość znajduje się, jak mi się za Piotrkowem (jadąc od Lublina) a więc znacznie przed Wysokiem, tj.na odcinku jeszcze nie remontowanym.

Avatar
luk / 21 listopada 2014 r. o 20:24
Redaktor chyba niedokładnie sprawdził dziś były jeszcze jedne światła. Wysepek faktycznie sporo i miejsca do wyprzedzania jakby mniej. Choć nie ma co narzekać, a malkontentow odsyłam na odcinek 835 Przeworsk Sieniawa
Avatar
User drogi / 21 listopada 2014 r. o 20:14

Przedmówca ma rację. Nawierzchnia jest równiutka i to jest mega duży plus, ale za to co chwila "wysepki", zwężki i linie ciągłe, przez co nie wiele jest odcinków gdzie można wyprzedzić ewentualnego "zawalidrogę".

Avatar
jon / 21 listopada 2014 r. o 20:12

będzie więcej wypadków !

powtarzam ( i potwierdzam ) słowa pewnego rolnika z podlubelskiej wsi

- " jeżdżą jak wariaty "

Avatar
asdf / 21 listopada 2014 r. o 19:52

Droga rzeczywiście fajna, ale tego 2+1 troszeczke za mało, warunki są, żeby było jeszcze conajmniej jedno, zamiast długiej wysepki. Wyjazd z 848 w prawo też mógłby odbywać się na oddzielny pas. Droga niby główna przyspieszona, ale skrzyżowania mało bezkolizyjne, brak dodatkowych pasów,  szczególnie na wjazdach.

Avatar
Ignatz / 21 listopada 2014 r. o 19:49

Wreszcie. No to od nowego roku niech zaczną odcinek Wysokie-Lublin i będziemy o krok bliżej do normalności.

Avatar
Gość / 21 listopada 2014 r. o 19:27

Brawo!

Avatar
Arkadiusz / 22 listopada 2014 r. o 22:51

Bandyty!!!!!

Co to za Europa??

Wyremontowana nowa trasa 835 bez możliwości zjazdu do własnej posesji.

A tak zwana 'serwisówka' jest drogą utwardzoną nieasfaltową. 

Serdecznie dziękuję za taki rozwój obszarów wiejskich. 

Na tablicy która dumnie stoi przy drodze jest napis   ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH.

Przed dofinansowaniem unijnym mieszkałem przy drodze asfaltowej. Po dofinansowaniu mieszkam przy utwardzonej wysypanej kamieniami.  Nie można tego nazwać rozwojem.

:(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(   :(

Bandyty!!!!!

Co to za Europa??

Wyremontowana nowa trasa 835 bez możliwości zjazdu do własnej posesji.

A tak zwana 'serwisówka' jest drogą utwardzoną nieasfaltową. 

Serdecznie dziękuję za taki rozwój obszarów wiejskich. 

Na tablicy która dumnie stoi przy drodze jest napis &n... rozwiń

Avatar
kg / 22 listopada 2014 r. o 16:16
Czy ktos wie dlaczego i co sie dzieje z obwodnica Hrubieszoea, kiedy bedzie oddana?
Avatar
asdfgh / 22 listopada 2014 r. o 11:08

jeszcze przydałoby się wyremontować odcinek  z Wysokiego do Piotrkowa  i potem albo drogę z Piotrkowa do ekspresówki w Piaskach tylko 15 km albo przebudować pozostały odcinek do Lublina mający 30 km o ile oczywiscie da radę bo od Piotrkowa do samego Lublina teren jest już cały czas zabudowany. Inna sprawa że na Podkarpaciu przebudowa tego odcinka leży i kwiczy co można zauważyćwyjeżdząjąc z lasu za Tarnogrodem. Od Przeworska do Sieniawy droga jest w niewiele lepszym stanie niż Frampol - Wysokie przed remontem, jedynie od przyszłego zjazdu z autostrady w Przeworsku wyremontowano kilkaset metrów drogi, od Sieniawy do końca podkarpacia jest to samo, a podkarpacki ZDW nawet nie ma w najbliższym czasie planów gruntownego remontu tej trasy, co najwyżej łatanie dziur po zimie.   

jeszcze przydałoby się wyremontować odcinek  z Wysokiego do Piotrkowa  i potem albo drogę z Piotrkowa do ekspresówki w Piaskach tylko 15 km albo przebudować pozostały odcinek do Lublina mający 30 km o ile oczywiscie da radę bo od Piotrkowa do samego Lublina teren jest już cały czas zabudowany. Inna sprawa że na Podkarpaciu przebudowa tego odcinka leży i kwiczy co można zauważyćwyjeżdząjąc z lasu za Tarnogrodem. Od Przeworska do Sieniawy droga jest w niewiele lepszym stanie niż Frampol - Wysokie przed remontem, jedynie od przyszł... rozwiń

Avatar
lupus / 21 listopada 2014 r. o 23:10

To gdzie niby są te trzy odcinki 2+1 ???
Jeden przed Frampolem i jeden przed Gorajem (przed Zagrodami zdaje się) to kojarzę. Ale Piotrkówek ????

Ta miejscowość znajduje się, jak mi się za Piotrkowem (jadąc od Lublina) a więc znacznie przed Wysokiem, tj.na odcinku jeszcze nie remontowanym.

Avatar
luk / 21 listopada 2014 r. o 20:24
Redaktor chyba niedokładnie sprawdził dziś były jeszcze jedne światła. Wysepek faktycznie sporo i miejsca do wyprzedzania jakby mniej. Choć nie ma co narzekać, a malkontentow odsyłam na odcinek 835 Przeworsk Sieniawa
Avatar
User drogi / 21 listopada 2014 r. o 20:14

Przedmówca ma rację. Nawierzchnia jest równiutka i to jest mega duży plus, ale za to co chwila "wysepki", zwężki i linie ciągłe, przez co nie wiele jest odcinków gdzie można wyprzedzić ewentualnego "zawalidrogę".

Avatar
jon / 21 listopada 2014 r. o 20:12

będzie więcej wypadków !

powtarzam ( i potwierdzam ) słowa pewnego rolnika z podlubelskiej wsi

- " jeżdżą jak wariaty "

Avatar
asdf / 21 listopada 2014 r. o 19:52

Droga rzeczywiście fajna, ale tego 2+1 troszeczke za mało, warunki są, żeby było jeszcze conajmniej jedno, zamiast długiej wysepki. Wyjazd z 848 w prawo też mógłby odbywać się na oddzielny pas. Droga niby główna przyspieszona, ale skrzyżowania mało bezkolizyjne, brak dodatkowych pasów,  szczególnie na wjazdach.

Avatar
Ignatz / 21 listopada 2014 r. o 19:49

Wreszcie. No to od nowego roku niech zaczną odcinek Wysokie-Lublin i będziemy o krok bliżej do normalności.

Avatar
Gość / 21 listopada 2014 r. o 19:27

Brawo!