Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 grudnia 2007 r.
17:55
Edytuj ten wpis

Samoobrona telewizyjna

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 4 A A

Bolesław Borysiuk, były szef lubelskiej Samoobrony, po przegranych wyborach do Sejmu znalazł zajęcie w telewizji publicznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O pracę nie musi się też martwić jego były asystent - od niedawna członek Rady Nadzorczej TVP.

- Dla mnie ta sprawa jest dowodem, że w mediach publicznych nadal dobrze się trzyma stary układ PiS-Samoobrona. Były poseł ma oczywiście prawo szukać pracy, ale w obszarze, na którym się zna. Zapytam prezesa Andrzeja Urbańskiego, jakie były argumenty za zatrudnieniem pana Borysiuka - zapowiedział wczoraj poseł Tadeusz Sławecki (PSL) z Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Borysiuk startował w październikowych wyborach do parlamentu, ale przepadł z kretesem razem z Samoobroną.

Na początku grudnia zabrał się za tworzenie Partii Regionów. Jest jednym z jej tymczasowych wiceprezesów. Wcześniej znalazł pracę. Jak informuje miesięcznik "Press”, 15 listopada został specjalistą w TVP.

Borysiuk nie ma doświadczenia w pracy w telewizji.

Jedyną przygodę z mediami przeżył w pierwszej połowie lat 80. Przez półtora roku był zastępca redaktora naczelnego w tygodniku "Rzeczywistość”, który uchodził za organ "betonowej” frakcji w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Co zaważyło, że dostał pracę w TVP? Aneta Wrona, rzecznik telewizji, nie odbierała wczoraj telefonów. Dla "Press” powiedziała: Pan Borysiuk nie jest szefem anteny, lecz pracuje w biurze kadr, szkoleń i spraw socjalnych.

O sprawach telewizji były poseł może się wiele dowiedzieć od swojego syna.

Bo Tomasz Borysiuk z rekomendacji Samoobrony zasiada w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. - Nie mam nic wspólnego z pracą ojca. Nie mam zwyczaju dzwonić do prezesa telewizji publicznej w sprawie zatrudnienia kogokolwiek - zarzeka się.

- Syn nie pomógł mi w żaden sposób - twierdzi Bolesław Borysiuk. - Rozmawiałem z prezesem TVP Andrzejem Urbańskim, zainteresował się moją pewną propozycją i zaproponował pracę. W biurze kadr, szkoleń i spraw socjalnych jestem tymczasowo. Mam przygotowanie: w Sejmie zajmowałem się rynkiem pracy. Teraz zbieram materiały, analizuję, przygotowuję wspomniany projekt, rzecz bardzo ważną, a do tej pory nie robioną przez TVP. Szczegółów nie mogę zdradzić, wszystko wyjaśni się za dwa, trzy tygodnie.

Borysiuk junior nie może jednak zaprzeczyć, że zadbał o byłego asystenta poselskiego swojego taty, Piotra Wawrzeńskiego. Wawrzeński został członkiem Rady Nadzorczej TVP. Jego kandydaturę zgłosił... 15 listopada Tomasz Borysiuk.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jaro / 28 grudnia 2007 r. o 14:10
Już niedługo się tym pan poseł nacieszy! Przyjdą panowie z PSL-u.
Avatar
Mi / 28 grudnia 2007 r. o 09:33
buraku czerwony spadaj na Kubę wesprzeć Fidela!
Avatar
henryk szczepanski / 28 grudnia 2007 r. o 09:08
Oby Nam pOsłom i ich rodzinom, kolegom i koleżankom żyło się lepiej. Wszystkie Partie Polityczne w tym kraju to oszuści i złodzieje i wszyscy politycy są siebie warci!!!
Avatar
polak / 28 grudnia 2007 r. o 07:31
ta czerwona płachta zawsze pracowała dla siebie i moskwyreraz tez w partii regionow
Avatar
jaro / 28 grudnia 2007 r. o 14:10
Już niedługo się tym pan poseł nacieszy! Przyjdą panowie z PSL-u.
Avatar
Mi / 28 grudnia 2007 r. o 09:33
buraku czerwony spadaj na Kubę wesprzeć Fidela!
Avatar
henryk szczepanski / 28 grudnia 2007 r. o 09:08
Oby Nam pOsłom i ich rodzinom, kolegom i koleżankom żyło się lepiej. Wszystkie Partie Polityczne w tym kraju to oszuści i złodzieje i wszyscy politycy są siebie warci!!!
Avatar
polak / 28 grudnia 2007 r. o 07:31
ta czerwona płachta zawsze pracowała dla siebie i moskwyreraz tez w partii regionow
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sąd: To nie miejsca na bloki. A jednak można je budować

Sąd: To nie miejsca na bloki. A jednak można je budować

Zapadł wyrok w sprawie sporu o budowę bloków obok domów jednorodzinnych przy ul. Goździkowej. Sąd stwierdził, że niezgodna z prawem jest decyzja, która była podstawą do wydania pozwolenia na budowę. Ale samego pozwolenia nie unieważnił.

"Nowa Jerozolima, Nowy Babilon". Bolodymyr Topiy w CK
9 grudnia 2022, 18:00

"Nowa Jerozolima, Nowy Babilon". Bolodymyr Topiy w CK

W piątek, 9 grudnia o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) otwarcie wystawy Bolodymyra Topiy'ego "Nowa Jerozolima, Nowy Babilon".

Czterech chce dowodzić 2. Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej

Czterech chce dowodzić 2. Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej

W najbliższych dniach możemy poznać nazwisko nowego dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na schedę po pułkowniku Tadeuszu Nastarowiczu kandyduje czterech oficerów.

Co popłynęło do Bystrzycy? Będą sprawdzać skąd wzięła się piana
Alarm 24
galeria

Co popłynęło do Bystrzycy? Będą sprawdzać skąd wzięła się piana

Urzędnicy od rzek i kanalizacji będą wyjaśniać, skąd wzięła się piana, którą zaobserwowano wczoraj na Bystrzycy w rejonie wylotu kolektorów burzowych niedaleko mostu 700-lecia Lublina (przeprawa przez rzekę w ciągu ul. Muzycznej).

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Ojciec nawet nie widział, że przejechał swojego 2-letniego synka. Już poniósł najwyższą karę

Był 15 czerwca tego roku. Franciszek B. ze swoją partnerką i ich dwuletnim synkiem przyjechali w odwiedziny do rodziców kobiety w gminie Kock.

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

Dworzec PKP w Łukowie od kilku lat jest nieczynny. Jest ważna decyzja

To już pewne. W grudniu Łuków podpisze umowę z PKP na remont dworca. W budynku ma się znaleźć miejska sala widowiskowa.

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów
9 grudnia 2022, 19:00

WIR zagra Nalepę w DDK Czechów

W piątek, 9 grudnia o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) odbędzie się koncert zespołu WIR.

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Rodzinne pamiątki składają się na naszą wspólną historię. Dzięki temu miejscu pamięć może przetrwać

Zdecydowali się przekazać zdjęcia wykonane przez swoich przodków, ich dyplomy i świadectwa do państwowego zbioru. Dzieląc się rodzinnymi historiami nie pozwolili by zaginęły w mrokach historii. Wczoraj był czas na podziękowania.

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Wiedział jakie ma psy, nie ochronił sąsiadów. Zaatakowany Mariusz K. wykrwawił się na śmierć

Śledczy uznali, że Jerzy B. „szedł w zaparte” wypierając się posiadania psów, bo była to jego linia obrony, do której miał prawo. Mężczyzna przyznał się dopiero, gdy przedstawiono mu twarde dowody. Teraz stanie przed sądem, gdzie grozić będą mu trzy lata więzienia.

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski
galeria

Ambasador USA podczas spotkania na UMCS w Lublinie: Będziemy bronić Polski

Polska jest bezpieczna – zapewniał podczas wizyty w Lublinie ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie Mark Brzezinski. Dyplomata wczoraj był gościem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?
galeria

Biała Podlaska. Dlaczego „Babski rynek” nie będzie gotowy w tym roku?

Remont popularnego wśród mieszkańców targowiska „Babski rynek” przedłuży się o kilka miesięcy. Konieczne są dodatkowe prace, ale obecne warunki atmosferyczne uniemożliwiają ich realizację.

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

Ksiądz odprawiał niedzielną mszę. Nawet nie wiedział, co się dzieje na plebanii

W trakcie niedzielnej mszy w kościele w Klementowicach w powiecie puławskim nieznani sprawcy włamali się na plebanię. Gdy wierni modlili się w świątyni, złodzieje wynieśli z budynku pieniądze. Nikt ich nie zauważył.

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin
9 grudnia 2022, 19:00

Moow mi Janek - koncert w Radiu Lublin

Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert zespołu Moow mi Janek, który zaplanowano na 9 grudnia o godz. 19.

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Szpital przełącza się na zasilanie awaryjne. Poważna awaria sieci ciepłowniczej w Puławach

Mieszkańcy kilkunastu ulic dzisiaj o północy stracą dostęp do ciepłej wody i ogrzewania. Prace mają zakończyć się w piątek rano. Skutki awarii odczuje m.in. IUNG, Dom Chemika i Zespół Szkół nr 2. Szpital przełączono na zasilanie awaryjne.

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Zuchwała kradzież z kościoła. Stolik był wart więcej niż zawartość kasetki z pieniędzmi

Skarbonka była przymocowana do stolika. To ukradli też stolik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!