Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 września 2007 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Sesja zdjęciowa pirata drogowego

Autor: Zdjęcie autora PAWEŁ PUZIO
0 11 A A

Fotoradary ustawione jeden po drugim, "naloty” na powiaty, w których najczęściej dochodzi do wypadków, zdjęcia przed przejściami dla pieszych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- policja szuka skuteczniejszych sposobów walki z piratami.

Jeszcze w tym miesiącu drogówka zastosuje po raz pierwszy tzw. kaskadę fotoradarową. - Kierowcy doskonale zdają sobie sprawę, że np. na trasie Lublin-Puławy pracuje tylko jeden fotoradar, mimo że masztów stoi tam kilka. Ale to się zmieni. Na takich jak ta drogach będziemy umieszczać na zmianę po kilka fotoradarów, ściągniętych z województwa - tłumaczy podinspektor Andrzej Kozyra z lubelskiej drogówki. - Może być tak, że pirat kilka razy zostanie uwieczniony na zdjęciu. A wtedy uzbiera od kilku do nawet kilkudziesięciu punktów karnych i zarobi kilkaset złotych mandatu.
To nie jedyna nowość. Już niebawem zaczną się zmasowane działania w powiatach o największym wskaźniku wypadków. - Załóżmy, że na pierwszy ogień pójdzie powiat łęczyński. Wtedy policjanci z graniczących powiatów: świdnickiego, włodawskiego oraz Komendy Miejskiej w Lublinie wspomogą kolegów z Łęcznej. Na drogach pojawi się znaczna liczba oznakowanych i nieoznakowanych patroli. I tak kilka razy w miesiącu - dodaje Kozyra.
Jeszcze inny sposób drogówka przygotowuje na piratów w Lublinie. - Pod lupę bierzemy przejścia dla pieszych, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Najpierw przy zebrach ustawimy fotoradar, a tuż obok oznakowany radiowóz. Po kilku dniach w tym miejscu pojawi się patrol z fotoradarem, ale w nieoznakowanym samochodzie. Sprawdzimy, czy po kilkudniowych kontrolach przy użyciu oznakowanych pojazdów kierowcy stosują się do przepisów - mówi komisarz Marek Toporowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.
Jakie będą efekty tych działań, o tym policjanci i szybko jeżdżący kierowcy dowiedzą się w ciągu kilku najbliższych tygodni. - Zdjęcia trzeba obrobić, ustalić kto kierował samochodem. Standardowo trwa to około trzech tygodni - tłumaczy komisarz Toporowski.
.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
emigrant / 14 lutego 2008 o 19:49
0
W Rotterdamie wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami, ograniczenie do 50 km/h nikt nie przekracza, ciągła nikt nie przejeżdża. A w Lublinie chyba tylko nauka jazdy....
Avatar
ferrari-46 / 14 lutego 2008 o 19:31
0
najpierw to trzeba budować dobre drogi i ustawiać w bardzo mądry i przemyślany ZNAKI OGRANICZENIA PRĘDKOŚĆI.Bo w Polsce już tak jest że znaki stawia się BEZ POJĘĆIA.Najlepiej karać tych co są mało winni.Jak można by jechać 80 km/h to polacy postawią znak 50 km/h. Są to bzdury .
najpierw to trzeba budować dobre drogi i ustawiać w bardzo mądry i przemyślany ZNAKI OGRANICZENIA PRĘDKOŚĆI.Bo w Polsce już tak jest że znaki stawia się BEZ POJĘĆIA.Najlepiej karać tych co są mało winni.Jak można by jechać 80 km/h to polacy postawią znak 50 km/h. Są to bzdury . rozwiń
Avatar
wczasowicz / 25 września 2007 o 21:21
0
Powiem tak jeżeli chcemy dojechać do Szczecina w nocy będziemy jechać 8godzin,w dzień tę trasę przejedziemyw 14 godzin i fotoradary zrobią nam kilka fotek . Czesi-Węgrzy budowali ałtostrady a My pomagaliśmy LumumbieFidelowi i innym bratnim krajom . A Policja teraz nas zato każe co za Kraj
Avatar
markus-46 / 25 września 2007 o 20:34
0
polska to śmieszny kraj .proponuję postawić co 2-3 km.fotoradary a na to konto zwolnić połowę policjantów gdyż nie bendą mieli nic do roboty.do obróbki zdjęć wystarczy kilka osób .
Avatar
dP / 25 września 2007 o 14:23
0
oto policja lubelszczyzny - wszystko co potrafią, to łapać tych co jadą 70 na ograniczeniu 50.może by wzięli pały do ręki i zaczęli robić porządki z bandytami.no ale do tego to trzeba dupsko z samochodu wygramolić, a gdzieżby jeszcze z brzuszyskiem biegać za złodziajami na starówce czy na lubartowskiej.gadanie...
Avatar
KTOŚ / 25 września 2007 o 13:00
0
"...lepiej bić słabszego i nic nieświadomego kierowcę" - jakiego "nieświadomego". Jeżeli nie zna przepiów i je łamie "bo jest nieświadomy" to należy go namierzyć i ukarać. Zastanów się co ty piszesz. I jeszcze jedno, drogówka jest od pilnowania prawa dropgowego a jnie od ścigania przestępców na Starówce. Popieram działania drogówki.
Avatar
kierowca / 25 września 2007 o 11:39
0
Panowie policjanci. Idziecie po najmniejszej linii oporu. Aby złapać tego, kto jest zagrożeniem dla ruchu, trzeba w nim uczestniczyć!!!!! Łapiecie kogoś kto przekroczył prędkość, a mordercę, który być może przed chwilą chciał zepchnąć tego samego kirowcę z drogi w rów puszczacie wolno. Możecie mi wierzyć, przkroczenie prędkości nie jest najcięższym wykroczeniem popełnianym przez kierowców...Czasami też te znaki ograniczenia stawiane są bez ładu i składu...
Avatar
TOM / 25 września 2007 o 09:05
0
A może by tak nasi najmodrzejsci wzieli się za poprawę jakości dróg i budowę nowych obiecanych AUTOSTRAD!!!!, bo w innym wypadku i tak nie będzie po czym jeździć.A więc do roboty PANOWIE a nie wywalać kasę na fotoradary.
Avatar
Mandat / 25 września 2007 o 08:09
0
A może by tak wystawiać mandaty dla władz miasta za dziury w jezdniach !A może by tak ustawiać przy drogach wagi na których kierowcy samochodów ciężarowych musieliby ważyć obowiązkowo swoje samochody. Ale widać zabawa w kotka i myszkę jest łatwiejsza.
Avatar
(Anonimowy) / 25 września 2007 o 07:33
0
Mam w związku z tym pewne stwierdzenie. Gdy zastrzegę sobie, że bez mojej zgody nie można fotografowac mojego mienia (a tak można) to co mi zrobi policja?? Nie dość, że sfotografowali mnie bez mojej zgody i wbrew mojej woli, to mam prawo podac ich dodatkowo o odszkodowanie.Ponadto panowie policjanci zamiast podniecac się robieniem zdjęc, niech zaczną scigać bandytów i wandali ze starego miasta. Co psy, lepiej bić słabszego i nic nieświadomego kierowcę, niż biegąc za bandytami?? Bo co boicie się? Jak się boisz jeden z drugim to po cholere szedles na policjanta?? Trzeba sie było czepić uczciwej roboty...
Mam w związku z tym pewne stwierdzenie. Gdy zastrzegę sobie, że bez mojej zgody nie można fotografowac mojego mienia (a tak można) to co mi zrobi policja?? Nie dość, że sfotografowali mnie bez mojej zgody i wbrew mojej woli, to mam prawo podac ich dodatkowo o odszkodowanie.Ponadto panowie policjanci zamiast podniecac się robieniem zdjęc, niech zaczną scigać bandytów i wandali ze starego miasta. Co psy, lepiej bić słabszego i nic nieświadomego kierowcę, niż biegąc za bandytami?? Bo co boicie się? Jak się boisz jeden z drugim to po cholere sze... rozwiń
Avatar
emigrant / 14 lutego 2008 o 19:49
0
W Rotterdamie wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami, ograniczenie do 50 km/h nikt nie przekracza, ciągła nikt nie przejeżdża. A w Lublinie chyba tylko nauka jazdy....
Avatar
ferrari-46 / 14 lutego 2008 o 19:31
0
najpierw to trzeba budować dobre drogi i ustawiać w bardzo mądry i przemyślany ZNAKI OGRANICZENIA PRĘDKOŚĆI.Bo w Polsce już tak jest że znaki stawia się BEZ POJĘĆIA.Najlepiej karać tych co są mało winni.Jak można by jechać 80 km/h to polacy postawią znak 50 km/h. Są to bzdury .
najpierw to trzeba budować dobre drogi i ustawiać w bardzo mądry i przemyślany ZNAKI OGRANICZENIA PRĘDKOŚĆI.Bo w Polsce już tak jest że znaki stawia się BEZ POJĘĆIA.Najlepiej karać tych co są mało winni.Jak można by jechać 80 km/h to polacy postawią znak 50 km/h. Są to bzdury . rozwiń
Avatar
wczasowicz / 25 września 2007 o 21:21
0
Powiem tak jeżeli chcemy dojechać do Szczecina w nocy będziemy jechać 8godzin,w dzień tę trasę przejedziemyw 14 godzin i fotoradary zrobią nam kilka fotek . Czesi-Węgrzy budowali ałtostrady a My pomagaliśmy LumumbieFidelowi i innym bratnim krajom . A Policja teraz nas zato każe co za Kraj
Avatar
markus-46 / 25 września 2007 o 20:34
0
polska to śmieszny kraj .proponuję postawić co 2-3 km.fotoradary a na to konto zwolnić połowę policjantów gdyż nie bendą mieli nic do roboty.do obróbki zdjęć wystarczy kilka osób .
Avatar
dP / 25 września 2007 o 14:23
0
oto policja lubelszczyzny - wszystko co potrafią, to łapać tych co jadą 70 na ograniczeniu 50.może by wzięli pały do ręki i zaczęli robić porządki z bandytami.no ale do tego to trzeba dupsko z samochodu wygramolić, a gdzieżby jeszcze z brzuszyskiem biegać za złodziajami na starówce czy na lubartowskiej.gadanie...
Avatar
KTOŚ / 25 września 2007 o 13:00
0
"...lepiej bić słabszego i nic nieświadomego kierowcę" - jakiego "nieświadomego". Jeżeli nie zna przepiów i je łamie "bo jest nieświadomy" to należy go namierzyć i ukarać. Zastanów się co ty piszesz. I jeszcze jedno, drogówka jest od pilnowania prawa dropgowego a jnie od ścigania przestępców na Starówce. Popieram działania drogówki.
Avatar
kierowca / 25 września 2007 o 11:39
0
Panowie policjanci. Idziecie po najmniejszej linii oporu. Aby złapać tego, kto jest zagrożeniem dla ruchu, trzeba w nim uczestniczyć!!!!! Łapiecie kogoś kto przekroczył prędkość, a mordercę, który być może przed chwilą chciał zepchnąć tego samego kirowcę z drogi w rów puszczacie wolno. Możecie mi wierzyć, przkroczenie prędkości nie jest najcięższym wykroczeniem popełnianym przez kierowców...Czasami też te znaki ograniczenia stawiane są bez ładu i składu...
Avatar
TOM / 25 września 2007 o 09:05
0
A może by tak nasi najmodrzejsci wzieli się za poprawę jakości dróg i budowę nowych obiecanych AUTOSTRAD!!!!, bo w innym wypadku i tak nie będzie po czym jeździć.A więc do roboty PANOWIE a nie wywalać kasę na fotoradary.
Avatar
Mandat / 25 września 2007 o 08:09
0
A może by tak wystawiać mandaty dla władz miasta za dziury w jezdniach !A może by tak ustawiać przy drogach wagi na których kierowcy samochodów ciężarowych musieliby ważyć obowiązkowo swoje samochody. Ale widać zabawa w kotka i myszkę jest łatwiejsza.
Avatar
(Anonimowy) / 25 września 2007 o 07:33
0
Mam w związku z tym pewne stwierdzenie. Gdy zastrzegę sobie, że bez mojej zgody nie można fotografowac mojego mienia (a tak można) to co mi zrobi policja?? Nie dość, że sfotografowali mnie bez mojej zgody i wbrew mojej woli, to mam prawo podac ich dodatkowo o odszkodowanie.Ponadto panowie policjanci zamiast podniecac się robieniem zdjęc, niech zaczną scigać bandytów i wandali ze starego miasta. Co psy, lepiej bić słabszego i nic nieświadomego kierowcę, niż biegąc za bandytami?? Bo co boicie się? Jak się boisz jeden z drugim to po cholere szedles na policjanta?? Trzeba sie było czepić uczciwej roboty...
Mam w związku z tym pewne stwierdzenie. Gdy zastrzegę sobie, że bez mojej zgody nie można fotografowac mojego mienia (a tak można) to co mi zrobi policja?? Nie dość, że sfotografowali mnie bez mojej zgody i wbrew mojej woli, to mam prawo podac ich dodatkowo o odszkodowanie.Ponadto panowie policjanci zamiast podniecac się robieniem zdjęc, niech zaczną scigać bandytów i wandali ze starego miasta. Co psy, lepiej bić słabszego i nic nieświadomego kierowcę, niż biegąc za bandytami?? Bo co boicie się? Jak się boisz jeden z drugim to po cholere sze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowca BMW jechał zygzakiem. Zareagował strażnik miejski

Kierowca BMW jechał zygzakiem. Zareagował strażnik miejski 1 1

Dwa promile alkoholu wydmuchał w alkomat kierowca BMW zatrzymany przez strażnika miejskiego wracającego po służbie do domu. Funkcjonariusz zajechał mu drogę i przytrzymał do przyjazdu policji.

Lubelskie: Autokar wiozący dzieci wypadł z drogi. Wypadek na drodze krajowej nr 17
galeria

Lubelskie: Autokar wiozący dzieci wypadł z drogi. Wypadek na drodze krajowej nr 17 6 2

Do groźnego wypadku doszło dziś około godz. 9 miejscowości Zakręcie na drodze krajowej nr 17.

Tyszowce: Kierowca ciężarówki nie zdążył wyhamować
galeria

Tyszowce: Kierowca ciężarówki nie zdążył wyhamować 0 0

Trzy samochody zderzyły się w miejscowości Tyszowce.

Gynostemma Pentaphyllum – co o niej warto wiedzieć?

Gynostemma Pentaphyllum – co o niej warto wiedzieć? 0 0

Gynostemma to pnącze o zielonych, rozłożystych liściach uprawiane głównie ze względu na jego liczne właściwości zdrowotne.

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska
galeria

Jechał z dzieckiem "po kilku piwach". Rozbił się na ogrodzeniu boiska 3 2

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 37-latek, który kierując alfa romeo uderzył w ogrodzenie boiska sportowego w Adamowie.

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem

Orlęta Spomlek, czyli drużyna z charakterem 0 0

Kibice z Radzynia Podlaskiego muszą być dumni ze swojej drużyny. Po tym co działo się w kadrze Orląt Spomlek w tym sezonie zakończenie rundy na szóstym miejscu w tabeli trzeba uznać za duży sukces

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę

Lubelscy radni-podróżnicy. Kto jeździł do Kanady, a kto na Ukrainę 7 7

Od Rosji po Kanadę i od Francji po Bułgarię jeździli w zagraniczne podróże służbowe miejscy radni minionej kadencji – dowiadujemy się z wykazu przygotowanego przez Ratusz na prośbę byłej już radnej Ewy Stadnik (PO), która na takim wyjeździe nie była ani razu.

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom

Fatalne skutki gaszenia ognia benzyną. Spłonął dom 2 0

W środę przed godziną 18 dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Chorupnik (gm. Gorzków).

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy?

Podrożeje prąd, wzrosną ceny gazu. Jak dużo zapłacimy? 24 16

Sprzedawcy gazu, w tym największy z nich PGNiG Obrót Detaliczny, chcą od nowego roku podnieść ceny. Czy będą mogli to zrobić oraz jak dużo ostatecznie zapłacimy? Zdecyduje o tym Urząd Regulacji Energetyki.

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni

W Łęcznej chcą stopniowo powrócić do korzeni 4 1

Górnik coraz intensywniej stawia na rozwój klubowej młodzieży. Widać już pierwsze sukcesy – drużyna trenera Daniela Ruska awansowała do Centralnej Ligi juniorów. Czy w zielono-czarnych niebawem zobaczymy graczy pokroju Grzegorza Bronowickiego?

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim
24 listopada 2018, 19:00

Muzyka J.S. Bacha w Kościele Pobrygidkowskim 0 0

W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Kościele Pobrygidkowskim (ul. Narutowicza 6) odbędzie się koncert kompozycji J.S. Bacha.

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie

Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie 168 12

W 2020 roku przy kopalni Bogdanka ruszy budowa elektrowni na paliwo pochodzące z procesu gazyfikacji węgla – zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nowa siłownia ma mieć moc 500 MW. W Europie będzie to projekt pilotażowy.

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej
24 listopada 2018, 19:00

Divadlo Kontra wystawi „Księżyc i magnolie”. Spektakl w Bramie Grodzkiej 2 1

Jak powstawało „Przeminęło z wiatrem”? W Lublinie opowie o tym spektakl Klaudyny Rozhin i Divadlo Kontra „Księżyc i magnolie”.

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać
film

Zakaz handlu w niedziele, będzie kolejna zmiana. Sklepy już nie będą mogły udawać 0 8

Posłowie PiS wnieśli projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana

Lublin: Uwaga na pieszych na ul. Zana 1 1

Przez około dwie godziny nieczynna będzie dziś rano sygnalizacja świetlna na przejściu przez ul. Zana w pobliżu skrzyżowania z ul. Jana Sawy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!