Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 lipca 2008 r.
11:03
Edytuj ten wpis

Sprawa obozu w Zaklikowie trafiła do prokuratury

0 45 A A

Obskurne sanitariaty, brak wody pitnej i gorących posiłków. Takie warunki zastali uczestnicy obozu sztuk walki w Zaklikowie na Podkarpaciu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na obóz pojechało ponad 50 uczniów, w tym z Lubelszczyzny. Wczoraj sprawa trafiła do prokuratury.

- Jestem zbulwersowany, że "poważni, szanowani” ludzie mogą sobie pozwolić na taką nieodpowiedzialność - napisał do nas rodzic jednego z uczestników zgrupowania.

Na obóz dla adeptów sztuk walki w Zaklikowie k. Stalowej Woli pojechało tydzień temu ponad pół setki uczniów szkół z Lublina, Kraśnika, Janowa i innych części Polski: od podstawówek po licea.

- Przed tygodniem zadzwoniła do nas ze skargą jedna z matek uczestników obozu - mówi Katarzyna Siekerżyńska z sanepidu w Rzeszowie.

Tego samego dnia sanepid przeprowadził kontrolę. - Zastaliśmy bardzo zły stan sanitariatów, brudne łazienki, brak drożnej kanalizacji i duży bałagan w pokojach - tłumaczy Siekierżyńska. - Organizator zapłacił karę i zobowiązał się doprowadzić wszystko do ładu. Kontrola przeprowadzona trzy dni później wykazała, że stan się poprawił.

Ale przedwczoraj inny z rodziców zadzwonił ze skargą. Tym razem do rzeszowskiego kuratorium. Kurator wysłał do Zaklikowa wizytatorów. - Zobaczyliśmy złe warunki sanitarne, brak bieżącej wody. A uczestnicy obozu sami musieli zadbać o wyżywienie - wylicza Alina Pieniążek z rzeszowskiego kuratorium.

Mało tego. - Okazało się, że obóz nie został do nas zgłoszony i zarejestrowany - dodaje Pieniążek. - Mówiąc najkrócej, był nielegalny. To przestępstwo, o którym wczoraj poinformowaliśmy prokuraturę.

Tyle że wczoraj po obozie nie było już śladu. - Odesłaliśmy dzieci do domów - ucina Jarosław Lenart z Bractwa Sztuk Walki Deus Vult z Janowa Lubelskiego, które współorganizowało zgrupowanie.

- Moim zdaniem, warunki były dobre - przekonuje dr Andrzej Berezowski, drugi z organizatorów obozu. - W czasach mojej młodości obozy harcerskie były organizowane w o wiele gorszych. A że nie zgłosiliśmy się do kuratorium? Ja jestem lekarzem, nie znam się na tych formalnościach. Nie wiedziałem, że tak trzeba.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bywalec / 10 sierpnia 2008 o 23:59
0
witam

nie ma mnie juz w Polsce kilka lat nie mniej jednak z sentymentu sledzilem obozy ktore odbywaly sie w Zaklikowie, w tym roku niestety nie znalazlem fotografi tylko to forum, sam bylem na obozie kilka razy dlatego tak pozostal mi on bliski, mlodziez ktora tam przebywala roznila sie znacznie od czego mozemy dopatrzec sie na ulicach, wartosci jakich tam nas uczono nie da sie opisac w kilku slowach jak ktos to juz wczesniej napisal to byla szkola charakteru, wszyscy byli zdyscyplinowani, co do warunkow, byly "spartanskie" ale tylko w takich warunkach mozna zdobyc niktore umiejtnosci i ksztaltowac niektore cechy charakteru, wszystko to pod opieka fachowcow, tez jestem zdania ze to zgrupowanie to unikat i to nie tylko w skali kraju przykro mi ze za pieniadze podatnikow niszczy sie takie miejsca, pozdrawiam uczestnikow obozow w Zaklikowie, a pracownikom Dziennika moge powiedziec z przykroscia ze piszac takie teksty tzn nie sprawdzone i nafaszerowane klamstwem, stajecie sie brukowcem
witam

nie ma mnie juz w Polsce kilka lat nie mniej jednak z sentymentu sledzilem obozy ktore odbywaly sie w Zaklikowie, w tym roku niestety nie znalazlem fotografi tylko to forum, sam bylem na obozie kilka razy dlatego tak pozostal mi on bliski, mlodziez ktora tam przebywala roznila sie znacznie od czego mozemy dopatrzec sie na ulicach, wartosci jakich tam nas uczono nie da sie opisac w kilku slowach jak ktos to juz wczesniej napisal to byla szkola charakteru, wszyscy byli zdyscyplinowani, co do warunkow, byly "spartanskie&... rozwiń
Avatar
drBi / 28 lipca 2008 o 07:36
0
t napisał:
Jaki „dziki oboz”?
Czy szanowni redaktorzy naprawdę nie potrafią zrozumieć, że można mieszkać pod namiotem, kąpać się w rzece i samodzielnie przygotowywać posiłki? To tak trudno pojąć???
Zaklikowskie obozy wyrozniają się spośrod bardzo wielu zgrupowań młodzieżowych. Tam nie ma bałaganu, młodzież jest zdyscyplinowana, okazuje szacunek i sobie i straszym. Nie używa wulgarnego języka. Zupełnie inny świat, całkiem niedzisiejszy. I pewnie komuś to przeszkadza. Widać za bardzo odstaje od obecnych „standardow wychowawczych”.

W dzisiejszej zdziczałej obyczajowości takie obozy to perełki. Należy wspierac organizatorów a nie tępić poprzez wątpliwe działania sanepidu i kuratorium!

W dzisiejszej zdziczałej obyczajowości takie obozy to perełki. Należy wspierac organizatorów a nie tępić poprzez wątpliwe działania sanepidu i kuratorium! rozwiń
Avatar
t / 27 lipca 2008 o 22:10
0
Jaki „dziki oboz”?
Czy szanowni redaktorzy naprawdę nie potrafią zrozumieć, że można mieszkać pod namiotem, kąpać się w rzece i samodzielnie przygotowywać posiłki? To tak trudno pojąć???
Zaklikowskie obozy wyrozniają się spośrod bardzo wielu zgrupowań młodzieżowych. Tam nie ma bałaganu, młodzież jest zdyscyplinowana, okazuje szacunek i sobie i straszym. Nie używa wulgarnego języka. Zupełnie inny świat, całkiem niedzisiejszy. I pewnie komuś to przeszkadza. Widać za bardzo odstaje od obecnych „standardow wychowawczych”.
Avatar
Ed / 17 lipca 2008 o 16:39
0
[url="http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,5463183,Prokuratura_zajmie_sie_obozem_w_Zaklikowie.html"]http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,54...Zaklikowie.html[/url]
Avatar
zły / 14 lipca 2008 o 21:38
0
Ja mam tylko jedno pytanie. W artukule mozna przeczytac : "Tego samego dnia sanepid przeprowadził kontrolę. - Zastaliśmy bardzo zły stan sanitariatów, brudne łazienki, brak drożnej kanalizacji i duży bałagan w pokojach ". Pytanie brzmi : jak do choroby jasnej moga byc brudne lazienki, jak na naszym obozie j-j w Zaklikowie sa ino dwa drewniane toi-toje, ktore sami budowalismy ; jakim cudem w srodku lasu moze byc drozna kanalizacja ; i jak moze byc balagan w pokojach, kiedy my spimy pod namiotami? Moze mi to ktos wytlumaczyc...?! Wiecej pytan nie mam i nie bede sie rozpisywac, bo wszystko co mysle, juz napisaly inne osoby. Komus tu sie musialy pomylic seminarium sztuk walki u Doktora na dzialce i oboz harcerzy na kopcu...bo to oni spia w budynku.
Ja mam tylko jedno pytanie. W artukule mozna przeczytac : "Tego samego dnia sanepid przeprowadził kontrolę. - Zastaliśmy bardzo zły stan sanitariatów, brudne łazienki, brak drożnej kanalizacji i duży bałagan w pokojach ". Pytanie brzmi : jak do choroby jasnej moga byc brudne lazienki, jak na naszym obozie j-j w Zaklikowie sa ino dwa drewniane toi-toje, ktore sami budowalismy ; jakim cudem w srodku lasu moze byc drozna kanalizacja ; i jak moze byc balagan w pokojach, kiedy my spimy pod namiotami? Moze mi to ktos wytlumaczyc...?!... rozwiń
Avatar
komentarz / 14 lipca 2008 o 13:50
0
dlaczego nie można przeczytać wszystkich komentarzy? Znowu coś usunęliście, bo prawda w oczu kłuje? Na szczęście zdążyliśmy wszystko skopiować i zamieścić na naszych stronach klubowych. Żenada!!! Dorośli ludzie to robią?
Avatar
kolejny rodzic / 13 lipca 2008 o 21:51
0
O ile wiem, to do prokuratury zgłasza się przestępstwo, czy domniemanie o przestępstwie, a niby co miało być przestępstwem w tym wypadku? I kto je popełnił? Rodzice, którzy wysłali dzieci w dobrze znane im miejsce, warunki i opiekunów? Dzieci, które w zdecydowanej większości pojechały po raz kolejny? Myślę, że donosicielka powinna ponieść wszelkie koszty za zamieszanie , jakiego narobiła i jeszcze pan redaktor dziennika za publikowanie nieprawdy. I jeszcze ktoś, kto przesłuchiwał dzieci bez wiedzy ich rodziców.
Avatar
folkatka / 13 lipca 2008 o 21:19
0
Pozdrawiam wszystkich uczestników obozu, strasznie Wam współczuję i mam nadzieję ze sie obronicie przed kretynizmem, i donosicielka jeszcze pożałuje. Mam też nadzieje ze to był pierwszy i ostatni raz, i ze juz nigdy więcej zaden przygłup nie zepsuje Wam zabawy.
Trzymajcie sie!
Avatar
bucior / 13 lipca 2008 o 20:43
0
A może jednak będzie jakaś decyzja Prokuratury w tej sprawie.
Przecież to trzeba w końcu wyjaśnić. Żeby za rok temat znowu nie wrócił.
Avatar
znajacy temat / 13 lipca 2008 o 15:51
0
witam
jestem przekonany ze ani kuratoruim ani nikt inny nie zlozy zawiadomienia o popełnionym przespstwie, bowiem zawiadomienie o niepopelnionym przestępstwie tez jest przestępstwem, maja chyba swoich prawników. i ci powienni ich wyprowadzić z błędu,zreszta takie postaepowanie, raczej sprawdzjące niż przygotowawcze i tak zostąłoby umorzone przez Prokuratuurę.
NATOMIAST UWAZAM,ŻE
PAN BEREZOWSKI I PAN LENART POWIENNI ZLOZYC ZAWIADOMIENIE O POEŁNIONYCH PRZESTEPSTWACH NA ICH SZKODE,
TAK PRZEZ POSZCZEGOLNE REDAKCJE JAK I REDAKTOROW,I WYCIAGNAC Z NICH KASE ILE SIE TYLKO DA.
NICH SIE NAUCZA NA PRZYSZLOŚĆ , ŻE DZIENNIKARZA POWINNA CECHOWAC RZETELNOŚĆ I BEZSTRONNOŚĆ,
A NIE GONIENIE ZA TANIA SENSACJĄ.
JA Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ BYM TO ZROBIŁ.
witam
jestem przekonany ze ani kuratoruim ani nikt inny nie zlozy zawiadomienia o popełnionym przespstwie, bowiem zawiadomienie o niepopelnionym przestępstwie tez jest przestępstwem, maja chyba swoich prawników. i ci powienni ich wyprowadzić z błędu,zreszta takie postaepowanie, raczej sprawdzjące niż przygotowawcze i tak zostąłoby umorzone przez Prokuratuurę.
NATOMIAST UWAZAM,ŻE
PAN BEREZOWSKI I PAN LENART POWIENNI ZLOZYC ZAWIADOMIENIE O POEŁNIONYCH PRZESTEPSTWACH NA ICH SZKODE,
TAK PRZEZ POSZCZEGOLNE REDAKCJE JAK I... rozwiń
Avatar
bywalec / 10 sierpnia 2008 o 23:59
0
witam

nie ma mnie juz w Polsce kilka lat nie mniej jednak z sentymentu sledzilem obozy ktore odbywaly sie w Zaklikowie, w tym roku niestety nie znalazlem fotografi tylko to forum, sam bylem na obozie kilka razy dlatego tak pozostal mi on bliski, mlodziez ktora tam przebywala roznila sie znacznie od czego mozemy dopatrzec sie na ulicach, wartosci jakich tam nas uczono nie da sie opisac w kilku slowach jak ktos to juz wczesniej napisal to byla szkola charakteru, wszyscy byli zdyscyplinowani, co do warunkow, byly "spartanskie" ale tylko w takich warunkach mozna zdobyc niktore umiejtnosci i ksztaltowac niektore cechy charakteru, wszystko to pod opieka fachowcow, tez jestem zdania ze to zgrupowanie to unikat i to nie tylko w skali kraju przykro mi ze za pieniadze podatnikow niszczy sie takie miejsca, pozdrawiam uczestnikow obozow w Zaklikowie, a pracownikom Dziennika moge powiedziec z przykroscia ze piszac takie teksty tzn nie sprawdzone i nafaszerowane klamstwem, stajecie sie brukowcem
witam

nie ma mnie juz w Polsce kilka lat nie mniej jednak z sentymentu sledzilem obozy ktore odbywaly sie w Zaklikowie, w tym roku niestety nie znalazlem fotografi tylko to forum, sam bylem na obozie kilka razy dlatego tak pozostal mi on bliski, mlodziez ktora tam przebywala roznila sie znacznie od czego mozemy dopatrzec sie na ulicach, wartosci jakich tam nas uczono nie da sie opisac w kilku slowach jak ktos to juz wczesniej napisal to byla szkola charakteru, wszyscy byli zdyscyplinowani, co do warunkow, byly "spartanskie&... rozwiń
Avatar
drBi / 28 lipca 2008 o 07:36
0
t napisał:
Jaki „dziki oboz”?
Czy szanowni redaktorzy naprawdę nie potrafią zrozumieć, że można mieszkać pod namiotem, kąpać się w rzece i samodzielnie przygotowywać posiłki? To tak trudno pojąć???
Zaklikowskie obozy wyrozniają się spośrod bardzo wielu zgrupowań młodzieżowych. Tam nie ma bałaganu, młodzież jest zdyscyplinowana, okazuje szacunek i sobie i straszym. Nie używa wulgarnego języka. Zupełnie inny świat, całkiem niedzisiejszy. I pewnie komuś to przeszkadza. Widać za bardzo odstaje od obecnych „standardow wychowawczych”.

W dzisiejszej zdziczałej obyczajowości takie obozy to perełki. Należy wspierac organizatorów a nie tępić poprzez wątpliwe działania sanepidu i kuratorium!

W dzisiejszej zdziczałej obyczajowości takie obozy to perełki. Należy wspierac organizatorów a nie tępić poprzez wątpliwe działania sanepidu i kuratorium! rozwiń
Avatar
t / 27 lipca 2008 o 22:10
0
Jaki „dziki oboz”?
Czy szanowni redaktorzy naprawdę nie potrafią zrozumieć, że można mieszkać pod namiotem, kąpać się w rzece i samodzielnie przygotowywać posiłki? To tak trudno pojąć???
Zaklikowskie obozy wyrozniają się spośrod bardzo wielu zgrupowań młodzieżowych. Tam nie ma bałaganu, młodzież jest zdyscyplinowana, okazuje szacunek i sobie i straszym. Nie używa wulgarnego języka. Zupełnie inny świat, całkiem niedzisiejszy. I pewnie komuś to przeszkadza. Widać za bardzo odstaje od obecnych „standardow wychowawczych”.
Avatar
Ed / 17 lipca 2008 o 16:39
0
[url="http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,5463183,Prokuratura_zajmie_sie_obozem_w_Zaklikowie.html"]http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,54...Zaklikowie.html[/url]
Avatar
zły / 14 lipca 2008 o 21:38
0
Ja mam tylko jedno pytanie. W artukule mozna przeczytac : "Tego samego dnia sanepid przeprowadził kontrolę. - Zastaliśmy bardzo zły stan sanitariatów, brudne łazienki, brak drożnej kanalizacji i duży bałagan w pokojach ". Pytanie brzmi : jak do choroby jasnej moga byc brudne lazienki, jak na naszym obozie j-j w Zaklikowie sa ino dwa drewniane toi-toje, ktore sami budowalismy ; jakim cudem w srodku lasu moze byc drozna kanalizacja ; i jak moze byc balagan w pokojach, kiedy my spimy pod namiotami? Moze mi to ktos wytlumaczyc...?! Wiecej pytan nie mam i nie bede sie rozpisywac, bo wszystko co mysle, juz napisaly inne osoby. Komus tu sie musialy pomylic seminarium sztuk walki u Doktora na dzialce i oboz harcerzy na kopcu...bo to oni spia w budynku.
Ja mam tylko jedno pytanie. W artukule mozna przeczytac : "Tego samego dnia sanepid przeprowadził kontrolę. - Zastaliśmy bardzo zły stan sanitariatów, brudne łazienki, brak drożnej kanalizacji i duży bałagan w pokojach ". Pytanie brzmi : jak do choroby jasnej moga byc brudne lazienki, jak na naszym obozie j-j w Zaklikowie sa ino dwa drewniane toi-toje, ktore sami budowalismy ; jakim cudem w srodku lasu moze byc drozna kanalizacja ; i jak moze byc balagan w pokojach, kiedy my spimy pod namiotami? Moze mi to ktos wytlumaczyc...?!... rozwiń
Avatar
komentarz / 14 lipca 2008 o 13:50
0
dlaczego nie można przeczytać wszystkich komentarzy? Znowu coś usunęliście, bo prawda w oczu kłuje? Na szczęście zdążyliśmy wszystko skopiować i zamieścić na naszych stronach klubowych. Żenada!!! Dorośli ludzie to robią?
Avatar
kolejny rodzic / 13 lipca 2008 o 21:51
0
O ile wiem, to do prokuratury zgłasza się przestępstwo, czy domniemanie o przestępstwie, a niby co miało być przestępstwem w tym wypadku? I kto je popełnił? Rodzice, którzy wysłali dzieci w dobrze znane im miejsce, warunki i opiekunów? Dzieci, które w zdecydowanej większości pojechały po raz kolejny? Myślę, że donosicielka powinna ponieść wszelkie koszty za zamieszanie , jakiego narobiła i jeszcze pan redaktor dziennika za publikowanie nieprawdy. I jeszcze ktoś, kto przesłuchiwał dzieci bez wiedzy ich rodziców.
Avatar
folkatka / 13 lipca 2008 o 21:19
0
Pozdrawiam wszystkich uczestników obozu, strasznie Wam współczuję i mam nadzieję ze sie obronicie przed kretynizmem, i donosicielka jeszcze pożałuje. Mam też nadzieje ze to był pierwszy i ostatni raz, i ze juz nigdy więcej zaden przygłup nie zepsuje Wam zabawy.
Trzymajcie sie!
Avatar
bucior / 13 lipca 2008 o 20:43
0
A może jednak będzie jakaś decyzja Prokuratury w tej sprawie.
Przecież to trzeba w końcu wyjaśnić. Żeby za rok temat znowu nie wrócił.
Avatar
znajacy temat / 13 lipca 2008 o 15:51
0
witam
jestem przekonany ze ani kuratoruim ani nikt inny nie zlozy zawiadomienia o popełnionym przespstwie, bowiem zawiadomienie o niepopelnionym przestępstwie tez jest przestępstwem, maja chyba swoich prawników. i ci powienni ich wyprowadzić z błędu,zreszta takie postaepowanie, raczej sprawdzjące niż przygotowawcze i tak zostąłoby umorzone przez Prokuratuurę.
NATOMIAST UWAZAM,ŻE
PAN BEREZOWSKI I PAN LENART POWIENNI ZLOZYC ZAWIADOMIENIE O POEŁNIONYCH PRZESTEPSTWACH NA ICH SZKODE,
TAK PRZEZ POSZCZEGOLNE REDAKCJE JAK I REDAKTOROW,I WYCIAGNAC Z NICH KASE ILE SIE TYLKO DA.
NICH SIE NAUCZA NA PRZYSZLOŚĆ , ŻE DZIENNIKARZA POWINNA CECHOWAC RZETELNOŚĆ I BEZSTRONNOŚĆ,
A NIE GONIENIE ZA TANIA SENSACJĄ.
JA Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ BYM TO ZROBIŁ.
witam
jestem przekonany ze ani kuratoruim ani nikt inny nie zlozy zawiadomienia o popełnionym przespstwie, bowiem zawiadomienie o niepopelnionym przestępstwie tez jest przestępstwem, maja chyba swoich prawników. i ci powienni ich wyprowadzić z błędu,zreszta takie postaepowanie, raczej sprawdzjące niż przygotowawcze i tak zostąłoby umorzone przez Prokuratuurę.
NATOMIAST UWAZAM,ŻE
PAN BEREZOWSKI I PAN LENART POWIENNI ZLOZYC ZAWIADOMIENIE O POEŁNIONYCH PRZESTEPSTWACH NA ICH SZKODE,
TAK PRZEZ POSZCZEGOLNE REDAKCJE JAK I... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 5 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 6

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 124 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 26

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!