Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 listopada 2007 r.
17:50
Edytuj ten wpis

Tragiczny poród

0 7 A A

Dziś w jednym z domów w gminie Wojsławice zmarła 39-letnia Małgorzata F. Tuż przy niej leżały dwa martwe noworodki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O szokującym odkryciu powiadomił policję lekarz z pogotowia ratunkowego. Niestety, gdy pogotowie przyjechało na miejsce nie można już było pomóc ani matce, ani jej dzieciom.

- Z dotychczasowych, wstępnych ustaleń wynika, że kobieta położyła się wieczorem spać ze swoim 2,5-letnim synkiem - informuje Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Wczoraj rano chłopczyk wyszedł z pokoju skarżąc się babci, że on i jego mama czują się źle.

Gdy kobieta zajrzała do córki, 39-latka poprosiła o tabletkę. Kiedy jej matka ponownie przyszła do pokoju podniosła kołdrę. Wtedy ujrzała ogromną kałużę krwi, a następnie noworodka. Małgorzata F. umierała na jej oczach.

Natychmiast wezwano pogotowie. Wtedy okazało się, że kobieta urodziła bliźniaki: chłopca i dziewczynkę. Na pomoc było jednak już za późno. Prokurator zadecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok całej trójki.

Małgorzata F. mieszkała razem z mężem, pięciorgiem dzieci w wieku od 2,5 do 21 lat i ze swoimi rodzicami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jej bliscy nic nie wiedzieli o ciąży. Rodzina została objęta opieką medyczną. Od razu zajęli się nimi policyjni terapeuci i psychologowie.

Ojciec tragicznie zmarłej kobiety doznał wstrząsu psychicznego. Trafił do szpitala. Pomocy medycznej wymaga również jej mąż. Mieszkańcy wsi są w szoku. Rodzina cieszyła się dobrą opinią w swoim środowisku. Utrzymywała się z pracy na roli.

Policja ustala wszystkie okoliczności tragedii. - Z tego co już wiemy, poród był przedwczesny - dodaje Wójtowicz. (TOM)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 r. o 22:33
0
Jeżeli jak piszesz nie należą do najbiedniejszych to w takim razie zacofanie i głupota wzięły górę, bo dzisiaj w kazdym sklepie czy kiosku można kupić prezerwatywę, chyba najtańszy środek antykoncepcyjny i się jakoś zabezpieczyć przed niechcianą ciążą.
Avatar
zszokowana / 30 listopada 2007 r. o 20:27
0
Ale czy to możliwe żeby mąż nie wiedział o ciąży własnej żony w dodatku bliźniaczej???? a także jej matka...nic nie zauważyła?? co to za maż? on teraz jest w szoku, a gdzie był wcześniej? to jest nie do pomyślenia... a biedni na pewno nie byli, wiem z pewnych źródeł...żałosne...
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 r. o 11:51
0
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej jesteśmy świadkami podobnych tragedii do których wcale nie musiało dojść, gdyby zamiast religijnego fanatyzmu prowincjonalnych księży i innych "profesjonalistów" wmawiających kobietom, ze pigułka to grzech, stworzono system rzetelnej i nowoczesnej edukacji w tej dziedzinie. Nie byloby wowczas tylu dramatów.
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 29 listopada 2007 r. o 21:42
0
Chyba przesadzasz z tą ciemnotą na wsi. To nie średniowiecze, a ciemnota, jeżeli już jest, to niema znaczenia czy na wsi czy w mieście, ona jest i tyle.
Avatar
anna / 29 listopada 2007 r. o 16:03
0
A moze zamiast zasiłków zadbać o lepszą edukację z dziedziny antykoncepcji i bezplatny dostęp do środków antykoncepcyjnych?
Avatar
Marek / 29 listopada 2007 r. o 12:09
0
państwo powinno pomóc finansowo tym biednym ,wielodzietnym ludziom na wsi-na oko widać komu taka pomoc się należy ale URZĘDASY LICZĄ TEORETYCZNY DOCHÓD, A TACY LUDZIE SĄ BARDZO honorowi i nie proszą o pomoc.RODZINY WIELODZIETNE POWINNY MIEĆ STAŁE ZASIŁKI.
Avatar
zzz / 28 listopada 2007 r. o 18:41
0
stan wiedzy przeciętnych ludzi z terenów wiejskich, gdzie edukacja z zakresu znajomości procesów rozrodczości, własnego ciała i nowoczesnej antykoncepcji nie istnieje. Tej tragedii można bylo uniknąć gdyby ktoś wczesniej wytłumaczyl tej kobiecie, ze ciąża w wieku prawie 40 lat wymaga częstych wizyt u lekarza, bo nie jest to już odpowiedni wiek na rodzenie dzieci i może dojśc do róznego rodzaju komplikacji lub zaproponował jej stosowanie środkow antykoncepcyjnych w wypadku kiedy kolejna ciąża byłaby dla niej i rodziny problemem.
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 r. o 22:33
0
Jeżeli jak piszesz nie należą do najbiedniejszych to w takim razie zacofanie i głupota wzięły górę, bo dzisiaj w kazdym sklepie czy kiosku można kupić prezerwatywę, chyba najtańszy środek antykoncepcyjny i się jakoś zabezpieczyć przed niechcianą ciążą.
Avatar
zszokowana / 30 listopada 2007 r. o 20:27
0
Ale czy to możliwe żeby mąż nie wiedział o ciąży własnej żony w dodatku bliźniaczej???? a także jej matka...nic nie zauważyła?? co to za maż? on teraz jest w szoku, a gdzie był wcześniej? to jest nie do pomyślenia... a biedni na pewno nie byli, wiem z pewnych źródeł...żałosne...
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 r. o 11:51
0
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej jesteśmy świadkami podobnych tragedii do których wcale nie musiało dojść, gdyby zamiast religijnego fanatyzmu prowincjonalnych księży i innych "profesjonalistów" wmawiających kobietom, ze pigułka to grzech, stworzono system rzetelnej i nowoczesnej edukacji w tej dziedzinie. Nie byloby wowczas tylu dramatów.
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 29 listopada 2007 r. o 21:42
0
Chyba przesadzasz z tą ciemnotą na wsi. To nie średniowiecze, a ciemnota, jeżeli już jest, to niema znaczenia czy na wsi czy w mieście, ona jest i tyle.
Avatar
anna / 29 listopada 2007 r. o 16:03
0
A moze zamiast zasiłków zadbać o lepszą edukację z dziedziny antykoncepcji i bezplatny dostęp do środków antykoncepcyjnych?
Avatar
Marek / 29 listopada 2007 r. o 12:09
0
państwo powinno pomóc finansowo tym biednym ,wielodzietnym ludziom na wsi-na oko widać komu taka pomoc się należy ale URZĘDASY LICZĄ TEORETYCZNY DOCHÓD, A TACY LUDZIE SĄ BARDZO honorowi i nie proszą o pomoc.RODZINY WIELODZIETNE POWINNY MIEĆ STAŁE ZASIŁKI.
Avatar
zzz / 28 listopada 2007 r. o 18:41
0
stan wiedzy przeciętnych ludzi z terenów wiejskich, gdzie edukacja z zakresu znajomości procesów rozrodczości, własnego ciała i nowoczesnej antykoncepcji nie istnieje. Tej tragedii można bylo uniknąć gdyby ktoś wczesniej wytłumaczyl tej kobiecie, ze ciąża w wieku prawie 40 lat wymaga częstych wizyt u lekarza, bo nie jest to już odpowiedni wiek na rodzenie dzieci i może dojśc do róznego rodzaju komplikacji lub zaproponował jej stosowanie środkow antykoncepcyjnych w wypadku kiedy kolejna ciąża byłaby dla niej i rodziny problemem.