Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 listopada 2007 r.
17:50
Edytuj ten wpis

Tragiczny poród

0 7 A A

Dziś w jednym z domów w gminie Wojsławice zmarła 39-letnia Małgorzata F. Tuż przy niej leżały dwa martwe noworodki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O szokującym odkryciu powiadomił policję lekarz z pogotowia ratunkowego. Niestety, gdy pogotowie przyjechało na miejsce nie można już było pomóc ani matce, ani jej dzieciom.

- Z dotychczasowych, wstępnych ustaleń wynika, że kobieta położyła się wieczorem spać ze swoim 2,5-letnim synkiem - informuje Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Wczoraj rano chłopczyk wyszedł z pokoju skarżąc się babci, że on i jego mama czują się źle.

Gdy kobieta zajrzała do córki, 39-latka poprosiła o tabletkę. Kiedy jej matka ponownie przyszła do pokoju podniosła kołdrę. Wtedy ujrzała ogromną kałużę krwi, a następnie noworodka. Małgorzata F. umierała na jej oczach.

Natychmiast wezwano pogotowie. Wtedy okazało się, że kobieta urodziła bliźniaki: chłopca i dziewczynkę. Na pomoc było jednak już za późno. Prokurator zadecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok całej trójki.

Małgorzata F. mieszkała razem z mężem, pięciorgiem dzieci w wieku od 2,5 do 21 lat i ze swoimi rodzicami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jej bliscy nic nie wiedzieli o ciąży. Rodzina została objęta opieką medyczną. Od razu zajęli się nimi policyjni terapeuci i psychologowie.

Ojciec tragicznie zmarłej kobiety doznał wstrząsu psychicznego. Trafił do szpitala. Pomocy medycznej wymaga również jej mąż. Mieszkańcy wsi są w szoku. Rodzina cieszyła się dobrą opinią w swoim środowisku. Utrzymywała się z pracy na roli.

Policja ustala wszystkie okoliczności tragedii. - Z tego co już wiemy, poród był przedwczesny - dodaje Wójtowicz. (TOM)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 r. o 22:33
Jeżeli jak piszesz nie należą do najbiedniejszych to w takim razie zacofanie i głupota wzięły górę, bo dzisiaj w kazdym sklepie czy kiosku można kupić prezerwatywę, chyba najtańszy środek antykoncepcyjny i się jakoś zabezpieczyć przed niechcianą ciążą.
Avatar
zszokowana / 30 listopada 2007 r. o 20:27
Ale czy to możliwe żeby mąż nie wiedział o ciąży własnej żony w dodatku bliźniaczej???? a także jej matka...nic nie zauważyła?? co to za maż? on teraz jest w szoku, a gdzie był wcześniej? to jest nie do pomyślenia... a biedni na pewno nie byli, wiem z pewnych źródeł...żałosne...
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 r. o 11:51
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej jesteśmy świadkami podobnych tragedii do których wcale nie musiało dojść, gdyby zamiast religijnego fanatyzmu prowincjonalnych księży i innych "profesjonalistów" wmawiających kobietom, ze pigułka to grzech, stworzono system rzetelnej i nowoczesnej edukacji w tej dziedzinie. Nie byloby wowczas tylu dramatów.
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 29 listopada 2007 r. o 21:42
Chyba przesadzasz z tą ciemnotą na wsi. To nie średniowiecze, a ciemnota, jeżeli już jest, to niema znaczenia czy na wsi czy w mieście, ona jest i tyle.
Avatar
anna / 29 listopada 2007 r. o 16:03
A moze zamiast zasiłków zadbać o lepszą edukację z dziedziny antykoncepcji i bezplatny dostęp do środków antykoncepcyjnych?
Avatar
Marek / 29 listopada 2007 r. o 12:09
państwo powinno pomóc finansowo tym biednym ,wielodzietnym ludziom na wsi-na oko widać komu taka pomoc się należy ale URZĘDASY LICZĄ TEORETYCZNY DOCHÓD, A TACY LUDZIE SĄ BARDZO honorowi i nie proszą o pomoc.RODZINY WIELODZIETNE POWINNY MIEĆ STAŁE ZASIŁKI.
Avatar
zzz / 28 listopada 2007 r. o 18:41
stan wiedzy przeciętnych ludzi z terenów wiejskich, gdzie edukacja z zakresu znajomości procesów rozrodczości, własnego ciała i nowoczesnej antykoncepcji nie istnieje. Tej tragedii można bylo uniknąć gdyby ktoś wczesniej wytłumaczyl tej kobiecie, ze ciąża w wieku prawie 40 lat wymaga częstych wizyt u lekarza, bo nie jest to już odpowiedni wiek na rodzenie dzieci i może dojśc do róznego rodzaju komplikacji lub zaproponował jej stosowanie środkow antykoncepcyjnych w wypadku kiedy kolejna ciąża byłaby dla niej i rodziny problemem.
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 r. o 22:33
Jeżeli jak piszesz nie należą do najbiedniejszych to w takim razie zacofanie i głupota wzięły górę, bo dzisiaj w kazdym sklepie czy kiosku można kupić prezerwatywę, chyba najtańszy środek antykoncepcyjny i się jakoś zabezpieczyć przed niechcianą ciążą.
Avatar
zszokowana / 30 listopada 2007 r. o 20:27
Ale czy to możliwe żeby mąż nie wiedział o ciąży własnej żony w dodatku bliźniaczej???? a także jej matka...nic nie zauważyła?? co to za maż? on teraz jest w szoku, a gdzie był wcześniej? to jest nie do pomyślenia... a biedni na pewno nie byli, wiem z pewnych źródeł...żałosne...
Avatar
Gość / 30 listopada 2007 r. o 11:51
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej jesteśmy świadkami podobnych tragedii do których wcale nie musiało dojść, gdyby zamiast religijnego fanatyzmu prowincjonalnych księży i innych "profesjonalistów" wmawiających kobietom, ze pigułka to grzech, stworzono system rzetelnej i nowoczesnej edukacji w tej dziedzinie. Nie byloby wowczas tylu dramatów.
No to w jaki sposob wytłumaczyć zachowanie kobiety, matki pięciorga dzieci, ktora wiedząc ( a moze nie wiedziala? to też przejaw zacofania), ze jest w kolejnej ciąży i mając prawie 40 lat nie zdecydowała się na wizytę u lekarza? Czy nie informując rodziny o tym chciała w ten sposób nie dopuścić do narodzenia dzieci lub urodzić w tajemnicy i zakopać? Nie rozumiem dlaczego w tym kraju nie pomaga się kobietom bedącym w ciężkiej sytuacji, nie informuje się ich, że stosowanie antykoncepcji nie jest grzechem a środki anty nie są bezpłatne. Pózniej... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 29 listopada 2007 r. o 21:42
Chyba przesadzasz z tą ciemnotą na wsi. To nie średniowiecze, a ciemnota, jeżeli już jest, to niema znaczenia czy na wsi czy w mieście, ona jest i tyle.
Avatar
anna / 29 listopada 2007 r. o 16:03
A moze zamiast zasiłków zadbać o lepszą edukację z dziedziny antykoncepcji i bezplatny dostęp do środków antykoncepcyjnych?
Avatar
Marek / 29 listopada 2007 r. o 12:09
państwo powinno pomóc finansowo tym biednym ,wielodzietnym ludziom na wsi-na oko widać komu taka pomoc się należy ale URZĘDASY LICZĄ TEORETYCZNY DOCHÓD, A TACY LUDZIE SĄ BARDZO honorowi i nie proszą o pomoc.RODZINY WIELODZIETNE POWINNY MIEĆ STAŁE ZASIŁKI.
Avatar
zzz / 28 listopada 2007 r. o 18:41
stan wiedzy przeciętnych ludzi z terenów wiejskich, gdzie edukacja z zakresu znajomości procesów rozrodczości, własnego ciała i nowoczesnej antykoncepcji nie istnieje. Tej tragedii można bylo uniknąć gdyby ktoś wczesniej wytłumaczyl tej kobiecie, ze ciąża w wieku prawie 40 lat wymaga częstych wizyt u lekarza, bo nie jest to już odpowiedni wiek na rodzenie dzieci i może dojśc do róznego rodzaju komplikacji lub zaproponował jej stosowanie środkow antykoncepcyjnych w wypadku kiedy kolejna ciąża byłaby dla niej i rodziny problemem.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Wielkie emocje w końcówce meczu Argentyna – Holandia. Wydawało się, że „Abicelestes” bez problemu awansują do półfinału mundialu w Katarze. Jeszcze w 82 minucie Leo Messi i spółka prowadzili 2:0. „Pomarańczowi” zdążyli doprowadzić jednak do wyrównania. Gola na 2:2 strzelili w… 11 minucie doliczonego czasu gry po świetnie rozegranym rzucie wolnym. W efekcie, znowu trzeba było szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych. A te lepiej wykonywała Argentyna i wygrała ostatecznie 4:3.

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Matylda Kowalczuk po mistrzowsku zinterpretowała „Taniec”, a Emilia Drzygało „Zimę”. Uczennice zamojskiego liceum plastycznego za swoje ilustracje wierszy Marii Konopnickiej zdobyły dwie główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane 2022”.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Przyszłoroczne dochody miasta mają wynieść 104 mln zł, a wydatki przekroczą 110 mln zł. Zgodnie z projektem nowego budżetu na inwestycje trafi ponad 25 mln zł. Najwięcej na drogi, zbrojenie terenów przemysłowych, latarnie oraz ocieplenie II LO im. Piotra Firleja.

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał w sądzie ze Skarbem Państwa. Na konto miasta wpłynęło 1,2 mln zł.

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów
10 grudnia 2022, 19:00

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zapowiada ten koncert, jako wyjątkowe wydarzenie. W sobotę (10 grudnia, godz. 19) w zamojskim kościele Franciszkanów odbędzie się recital organowy Tadeusza Barylskiego. Jest organizowany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cesara Francka.

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Park Rury położony w wąwozie między Czubami, a osiedlami LSM ma otrzymać imię Romualda Dylewskiego, wybitnego architekta i urbanisty zmarłego w 2019 r.

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody
Alarm 24

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody

Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Znamy pierwszego półfinalistę turnieju w Katarze. Chorwacja walczyła do końca i wyrzuciła za burtę mundialu głównego faworyta – Brazylię. Luka Modrić i spółka przegrywali od 105 minuty, ale w końcówce doprowadzili do wyrównania i rzutów karnych. A w serii jedenastek pokonali „Canarinhos” 4:2.

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów
galeria

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów

– Wystarczyło puścić iskierkę i za chwilę ogień gorących serc rozpalił ognisko dobroci – uśmiecha się Aleksandra Krzyżanowska, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Bialscy radni idą na rekord i po raz kolejny odmawiają sprzedaży miejskich działek przy ulicach Elektrycznej i Brzegowej.

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza
10 grudnia 2022, 17:00

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przestrzegają przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. W piątek w całej Polsce, w tym także w Lublinie, zorganizowali w tej sprawie konferencje prasowe pod biurami poselskimi największej partii opozycyjnej.

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Pracownicy chcą, żeby starosta odwołał dyrektorkę Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Napisali kolejne, anonimowe pismo w tej sprawie. – Mam wrażenie, że wszyscy tam są zastraszeni i dzieje się z nimi coś złego – ocenia radny powiatowy, który zainteresował się sprawą i ma kontakt ze skonfliktowanymi. Starosta na wtorek zapowiada decyzję.

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022
9 grudnia 2022, 20:00

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć premierowo widowisko "Monster Hunter". Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!