Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 lipca 2014 r.
20:15
Edytuj ten wpis

Wójt Jastkowa przed sądem ws. dyrektorki. Grozi mu 5 lat więzienia

Autor: Zdjęcie autora kp
8 12 A A

Do Sądu Rejonowego w Lublinie trafił akt oskarżenia w sprawie Zbigniewa S., wójta Jastkowa. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony. Według prokuratury, wójt miał złośliwie i uporczywie naruszać prawa pracownicze wobec Beaty Dzierżak, dyrektorki podstawówki w Płouszowicach. Zbigniew S. do winy się nie przyznaje. Grozi mu do 5 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Płouszowice
Zdaniem śledczych, wójt wielokrotnie przekraczał swoje uprawienia, działając przy tym na szkodę interesu publicznego i prywatnego. - Nie dopełniał obowiązków związanych z procedurą wyłaniania dyrektora szkoły. Kwestionował istnienie uprawnień do tytułu nauczyciela mianowanego - wylicza Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Szczególnemu nadzorowi poddawał metody zarządzania placówką. Pomawiał o takie postępowanie, które mogło narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania stanowiska dyrektora. 

- Postawione zarzuty są dla mnie absurdalne. Jako przełożony pani dyrektor mam obowiązek pewne rzeczy egzekwować. Uważam też , że prokuratura posunęła się za daleko co do oceny mojego postępowania - kwituje wójt.

Wszystko zaczęło się w 2010 r. kiedy Beata Dzierżak wygrała konkurs na kolejną kadencję. Wójt Jastkowa podpisał z nią umowę tylko na rok, mimo że powinien na pięć lat. Po upływie tego czasu, mimo sprzeciwu kuratora i wojewody ogłosił nowy konkurs i na p.o. dyrektora szkoły mianował jedną z nauczycielek.

Za odwołaną dyrektorką murem stanęli rodzice, nauczyciele, część radnych gminnych i oświatowa "Solidarność”. Również MEN wydał jednoznaczne oświadczenie, że Dzierżak powinna nadal kierować szkołą. W końcu, po wielu miesiącach walki, wójt powierzył jej stanowisko dyrektora podstawówki od do 31 sierpnia 2017 r. 

W międzyczasie dyrektorka wygrała z wójtem w sądzie pracy. W lutym zapadł wyrok. Sąd nie tylko zasądził na rzecz dyrektorki stosowną kwotę za naruszenie przepisów prawa i wypłatę wynagrodzenia wraz z odsetkami. Powiadomił też prokuraturę. 
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 4 lipca 2014 o 23:28
0

Zal dzieci które wrócą we wrześniu do szkoły przepełnionej nienawiścią, bo nic innego z tych komentarzy nie płynie... 

Avatar
Gość / 4 lipca 2014 o 10:06
0

Ktoś wprowadził go maliny, ale kto?

Avatar
jasiu / 4 lipca 2014 o 08:12
0

Mam nadzieję , że to nie będzie ostatni wyrok w twoim życiu ponieważ jak na twoje  stanowisko przyjdzie nowy Wójt to dopiero zaczniesz miewać wyroki i twoi kolesie z rady gminy czego wam bardzo życzę bo wybory tuż tuż .

Avatar
PRZ / 3 lipca 2014 o 22:38
0

hmmm

jak zabraknie odpowiednich artykułów do skazania to mogę coś dodać z kk. Ktoś kiedyś powiedział, że dla takich szkodników "litość to zbrodnia". Uważam, że świat bez Zbigniewa S. byłby lepszy. Uważam też, że koledzy z Rady Gminy udowodnią mu, że są jego przyjaciółmi tylko wtedy, gdy skierują go na badania psychiatryczne. Będzie nadzieja, że otrzyma mniejszy wyrok w bardziej komfortowych warunkach. Szkoda tylko rodziny - wstyd. Ale cóż...., człowiek chory z nienawiści do ludzi nie może pełnić funkcji publicznych;... no chyba że.... ktoś go wybierze. Powinienem wierzyć, że ludzie się zmieniają - widzę ich w kościele..., idą do komunii św., ..., niby porządny człowiek a to zwykły przedstawiciel pospolitego chama, tyle ,że z dyplomem, funkcją publiczną, srebrnym AUDI , itd. Dalej jednak jest chamem z dyplomem i chamem z funkcją publiczną i chamem siedzącym w Audi. Widziałem dziesiątki takich ludzi i jakoś nie wierzę w to, że się zmieni na lepsze. Widocznie nie trzeba wcale się nazywać Warchoł, żeby się tak zachowywać.... . Kto z kim przystaje....itd. Mam nadzieję, że wygra mądrość mieszkańców naszej gminy.... .

Widzę już te plakaty wyborcze.... .

Zbigniew S. Twoim Wójtem!!!

Głosuj na mnie to pozwę cię do sądu!!!!

Na pewno przegram, ąle Gmina zwróci ci koszty..., i tak będziesz do przodu!!! 

Zapłacą podatnicy w podatkach. Pies ich j...ł.

Nie chcę być traktowany przez władzę która ma mi służyć jak TROLL.

Wyniosę się stąd do Garbowa. Tam są niższe podatki.

hmmm

jak zabraknie odpowiednich artykułów do skazania to mogę coś dodać z kk. Ktoś kiedyś powiedział, że dla takich szkodników "litość to zbrodnia". Uważam, że świat bez Zbigniewa S. byłby lepszy. Uważam też, że koledzy z Rady Gminy udowodnią mu, że są jego przyjaciółmi tylko wtedy, gdy skierują go na badania psychiatryczne. Będzie nadzieja, że otrzyma mniejszy wyrok w bardziej komfortowych warunkach. Szkoda tylko rodziny - wstyd. Ale cóż...., człowiek chory z nienawiści do ludzi nie może pełnić funkcji publicznych;... no chyba że.... rozwiń

Avatar
poeta / 3 lipca 2014 o 20:50
0

A Wy wójta się nie bujta i na niego nie głosujta. Na wszelki wypadek, żeby potem nie było - "A Wy wójta pocałujta ...." :)


A Wy wójta się nie bujta i na niego nie głosujta. Na wszelki wypadek, żeby potem nie było - "A Wy wójta pocałujta ...." :)

Dobre ha, ha!!!!!!!!!!

Avatar
Trochę gwary / 3 lipca 2014 o 10:09
0

A Wy wójta się nie bujta i na niego nie głosujta. Na wszelki wypadek, żeby potem nie było - "A Wy wójta pocałujta ...." :)

Avatar
sołtys / 3 lipca 2014 o 09:22
0

Niestety ma, nawet chwali się tym publicznie mówiąc że jedyną partią która ma wypisane na sztandarach ,,Bóg-Honor- Ojczyzna'' ,jest PSL, a po  postawieniu zarzutów  przez prokuratora pierwsze kroki skierował do biura poselskiego na ulicę Karłowicza.

Nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca bo jeżeli ma kolesi w PO lub PSL to już pozamiatane wiadomo za kim stoją sądy ale trzymajmy kciuki że uda się go wsadzić do pudła i wyciągnąć inne brudne sprawy na światło dzienne powodzenia p, dyrektor..

Avatar
Iroo / 3 lipca 2014 o 09:01
0

Pozdrowienia dla wójta z zakładu w czarnem. czekamy wójcie czekamy....

Avatar
pedagog / 3 lipca 2014 o 08:44
0

Pani Dyrektor.Wielki szacunek za odwagę, że nie dała się Pani zastraszyć i zniszczyć. Daje Pani przykład,że trzeba walczyć o swoją godność, prawo do pracy.

Pozdrawiam, życzę zdrowia.

Avatar
soltys pierdziołek / 3 lipca 2014 o 08:06
0

no i do perdla z nim, niech pierdzi w pasiaki,chachmęt jeden.

Avatar
gość / 4 lipca 2014 o 23:28
0

Zal dzieci które wrócą we wrześniu do szkoły przepełnionej nienawiścią, bo nic innego z tych komentarzy nie płynie... 

Avatar
Gość / 4 lipca 2014 o 10:06
0

Ktoś wprowadził go maliny, ale kto?

Avatar
jasiu / 4 lipca 2014 o 08:12
0

Mam nadzieję , że to nie będzie ostatni wyrok w twoim życiu ponieważ jak na twoje  stanowisko przyjdzie nowy Wójt to dopiero zaczniesz miewać wyroki i twoi kolesie z rady gminy czego wam bardzo życzę bo wybory tuż tuż .

Avatar
PRZ / 3 lipca 2014 o 22:38
0

hmmm

jak zabraknie odpowiednich artykułów do skazania to mogę coś dodać z kk. Ktoś kiedyś powiedział, że dla takich szkodników "litość to zbrodnia". Uważam, że świat bez Zbigniewa S. byłby lepszy. Uważam też, że koledzy z Rady Gminy udowodnią mu, że są jego przyjaciółmi tylko wtedy, gdy skierują go na badania psychiatryczne. Będzie nadzieja, że otrzyma mniejszy wyrok w bardziej komfortowych warunkach. Szkoda tylko rodziny - wstyd. Ale cóż...., człowiek chory z nienawiści do ludzi nie może pełnić funkcji publicznych;... no chyba że.... ktoś go wybierze. Powinienem wierzyć, że ludzie się zmieniają - widzę ich w kościele..., idą do komunii św., ..., niby porządny człowiek a to zwykły przedstawiciel pospolitego chama, tyle ,że z dyplomem, funkcją publiczną, srebrnym AUDI , itd. Dalej jednak jest chamem z dyplomem i chamem z funkcją publiczną i chamem siedzącym w Audi. Widziałem dziesiątki takich ludzi i jakoś nie wierzę w to, że się zmieni na lepsze. Widocznie nie trzeba wcale się nazywać Warchoł, żeby się tak zachowywać.... . Kto z kim przystaje....itd. Mam nadzieję, że wygra mądrość mieszkańców naszej gminy.... .

Widzę już te plakaty wyborcze.... .

Zbigniew S. Twoim Wójtem!!!

Głosuj na mnie to pozwę cię do sądu!!!!

Na pewno przegram, ąle Gmina zwróci ci koszty..., i tak będziesz do przodu!!! 

Zapłacą podatnicy w podatkach. Pies ich j...ł.

Nie chcę być traktowany przez władzę która ma mi służyć jak TROLL.

Wyniosę się stąd do Garbowa. Tam są niższe podatki.

hmmm

jak zabraknie odpowiednich artykułów do skazania to mogę coś dodać z kk. Ktoś kiedyś powiedział, że dla takich szkodników "litość to zbrodnia". Uważam, że świat bez Zbigniewa S. byłby lepszy. Uważam też, że koledzy z Rady Gminy udowodnią mu, że są jego przyjaciółmi tylko wtedy, gdy skierują go na badania psychiatryczne. Będzie nadzieja, że otrzyma mniejszy wyrok w bardziej komfortowych warunkach. Szkoda tylko rodziny - wstyd. Ale cóż...., człowiek chory z nienawiści do ludzi nie może pełnić funkcji publicznych;... no chyba że.... rozwiń

Avatar
poeta / 3 lipca 2014 o 20:50
0

A Wy wójta się nie bujta i na niego nie głosujta. Na wszelki wypadek, żeby potem nie było - "A Wy wójta pocałujta ...." :)


A Wy wójta się nie bujta i na niego nie głosujta. Na wszelki wypadek, żeby potem nie było - "A Wy wójta pocałujta ...." :)

Dobre ha, ha!!!!!!!!!!

Avatar
Trochę gwary / 3 lipca 2014 o 10:09
0

A Wy wójta się nie bujta i na niego nie głosujta. Na wszelki wypadek, żeby potem nie było - "A Wy wójta pocałujta ...." :)

Avatar
sołtys / 3 lipca 2014 o 09:22
0

Niestety ma, nawet chwali się tym publicznie mówiąc że jedyną partią która ma wypisane na sztandarach ,,Bóg-Honor- Ojczyzna'' ,jest PSL, a po  postawieniu zarzutów  przez prokuratora pierwsze kroki skierował do biura poselskiego na ulicę Karłowicza.

Nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca bo jeżeli ma kolesi w PO lub PSL to już pozamiatane wiadomo za kim stoją sądy ale trzymajmy kciuki że uda się go wsadzić do pudła i wyciągnąć inne brudne sprawy na światło dzienne powodzenia p, dyrektor..

Avatar
Iroo / 3 lipca 2014 o 09:01
0

Pozdrowienia dla wójta z zakładu w czarnem. czekamy wójcie czekamy....

Avatar
pedagog / 3 lipca 2014 o 08:44
0

Pani Dyrektor.Wielki szacunek za odwagę, że nie dała się Pani zastraszyć i zniszczyć. Daje Pani przykład,że trzeba walczyć o swoją godność, prawo do pracy.

Pozdrawiam, życzę zdrowia.

Avatar
soltys pierdziołek / 3 lipca 2014 o 08:06
0

no i do perdla z nim, niech pierdzi w pasiaki,chachmęt jeden.