Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 listopada 2008 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Zabił dwie osoby i wyszedł na wolność

0 16 A A

Lubelski sąd nie aresztował kierowcy Rafała K., który po pijanemu zabił dwóch przechodniów. Ma jedynie zapłacić 5 tys. zł poręczenia majątkowego i systematycznie stawiać się w komisariacie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Podejrzany jest jedynym żywicielem rodziny, ma chorą żonę, która nie może opiekować się dwójką dzieci. Opieki wymaga też jego siostra i rodzice - tłumaczyła nam w czwartek Barbara du Chateau, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem w Trębaczowie koło Łęcznej. Pisaliśmy o tym w Dzienniku Wschodnim. Rafał K., mechanik z warsztatu samochodowego, chciał wypróbować naprawione audi klienta. Rozpędził auto do setki. Staranował dwóch pieszych, którzy szli nieprawidłową stroną jezdni. 52-letni Mirosław M. i 30-letni Jacek O. zginęli na miejscu. Uderzenie było tak silne, że pourywało im nogi. Samochód dachował.

Rafał K. miał prawie promil alkoholu w organizmie. - Twierdził, że pił poprzedniego dnia - mówi Bożena Wasiewicz, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie. - Przyznał, że jechał z prędkością 100 km/h.

W środę prokuratura zarzuciła mężczyźnie spowodowanie wypadku po pijanemu i wystąpiła o jego aresztowanie. Decyzję o wypuszczeniu kierowcy na wolność podjęła sędzia Anna Adamska-Galant.

- Sąd uznał, że aresztowanie mężczyzny pociągnęłoby zbyt ciężkie skutki dla jego rodziny - mówi Barbara du Chateau.

Sąd nie miał jednak w aktach żadnych dokumentów, które mówiłyby o trudnej sytuacji rodzinnej Rafała K. Oparł się tylko na jego wyjaśnieniach. Prokuratura zapowiada, że odwoła się od decyzji sądu.
Przed kilkoma tygodniami sąd odmówił aresztowania policjanta drogówki spod Włodawy, który śmiertelnie potrącił przechodnia, a potem uciekł z miejsca wypadku. Zanim dotarła do niego policja, sfabrykował fakturę, z której wynikało, że wcześniej sprzedał swój samochód. Sąd uznał, że policjant powinien odpowiadać z wolnej stopy, bo przyznał się do winy i ma trudną sytuację rodzinną.

DLA DZIENNIKA

Janusz Popiel
prezes Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych "Alter Ego”.

Sąd zapomniał, że uczestnikiem wypadku jest nie tylko sprawca, ale również rodzina poszkodowanych. I jej interes powinien być nadrzędny. Co z tego, że sprawca ma trudną sytuację rodzinną. On nikogo nie stracił. Mógł się zastanowić nad konsekwencjami dla własnej rodziny zanim usiadł po pijanemu za kierownicą. •

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
polak / 29 listopada 2008 o 16:04
0
Glupota i brak wyobrazni.A moze nie.Moze to po prostu brak szacunku dla prawa wynikajacy z zycia -innym sie udaje to mnie tez .
Jak rozumiem Sad nie uznal za konieczne zastosowania aresztu.Do czasy zakonczenia sprawy bedzie przebywal pod nadzorem Policji.
Sad mial takie prawo czy sie komus podoba czy tez nie. Wypadek to skutek to tragedia dla rodzin zabitych.
To nie Oni spowodowali ten wypadek.Siadanie po spozyciu alkocholu to zamiar popelnienia morderstwa.
Tolerancje takich zdarzen przez policje prokuratury czy Sady nie bierze sie z niczego.
Ten czlowiek jest mlody zyje w spoleczenstwie ktore przyklad negatywnych zachowan bierze od tzw. ELIT i dlatego powinno byc stanowcze nie dla ludzi pijacych alkochol nie tylko przed jazda pojazdami ,ale rowniez zajmujacymi stanowiska publiczne.Ryba psuje sie od glowy Panie i Panowie Poslowie,Naczelnicy,Prokuratorzy ,Komendanci.
To wy uwazajac ,ze wasze g.... nie smierdzi korzystacie z ukladow,znajomosci przy jakimkolwiek zagrozeniu waszych stanowisk, to wy macie pieniadze by oplacic kogo potrzeba lu zalatwic dobrych adwokatow.
To Wy pseudo elita sprawiacie,ze w Polsce Prawo znaczy uklad iznajomosci.
Glupota i brak wyobrazni.A moze nie.Moze to po prostu brak szacunku dla prawa wynikajacy z zycia -innym sie udaje to mnie tez .
Jak rozumiem Sad nie uznal za konieczne zastosowania aresztu.Do czasy zakonczenia sprawy bedzie przebywal pod nadzorem Policji.
Sad mial takie prawo czy sie komus podoba czy tez nie. Wypadek to skutek to tragedia dla rodzin zabitych.
To nie Oni spowodowali ten wypadek.Siadanie po spozyciu alkocholu to zamiar popelnienia morderstwa.
Tolerancje takich zdarzen przez policje prokuratury czy... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2008 o 15:32
0
kisumo napisał:
... . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze sądy wasza odwaga cywilna . . .


A moj znajomy [jak mu mechanik okradl samochod z czesci i spie...rzyl robote niszcząc samochod] powiedzial to prosto w oczy i co pomoglo ? sprawa najpredzej trafi do sądu bo jest taki oszust od przedkładek angielskich w lublinie.


A moj znajomy [jak mu mechanik okradl samochod z czesci i spie...rzyl robote niszcząc samochod] powiedzial to prosto w oczy i co pomoglo ? sprawa najpredzej trafi do sądu bo jest taki oszust od przedkładek angielskich w lublinie. rozwiń
Avatar
kisumo / 29 listopada 2008 o 15:07
0
czytając wasze wypowiedzi na forum zastanawia mnie kilka rzeczy skoro macie odwagę oceniać i bawić się w BOGA dlaczego nie macie odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem . . . jestem twardy bo jestem anonimowy nikt mnie osobiście nie rozliczy za moje słowa . . . uważacie że jesteście idealni . . . kto chcę uderzyć zawsze bat znajdzie . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze sądy wasza odwaga cywilna . . . a może boicie się że kiedy będziecie w potrzebie ktoś was osądzi i zostawi . . . i tak się skończy zabawa w BOGA . . . w najlepszym razie
czytając wasze wypowiedzi na forum zastanawia mnie kilka rzeczy skoro macie odwagę oceniać i bawić się w BOGA dlaczego nie macie odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem . . . jestem twardy bo jestem anonimowy nikt mnie osobiście nie rozliczy za moje słowa . . . uważacie że jesteście idealni . . . kto chcę uderzyć zawsze bat znajdzie . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze ... rozwiń
Avatar
~miśka~ / 29 listopada 2008 o 11:45
0
gr napisał:
Co to za jedyny żywiciel? Kto opiekował się rodziną gdy on chlał? Za co pił jak jest taki biedny? Gdzie tu jego troska o rodzinę? A co z rodzinami zabitych? Dalej nasze sądy bardziej przejmują się sprawcami wypadków niż ofiarami. Do kiedy tak będzie? Każdy pijany kierujący samochodem jest jak morderca mający w ręku narzędzie do zabijania i tak powinien być traktowany.


On nigdy nie chlał jak żul pod sklepem!!! Czasem okazyjnie!!! i bardzo troszczy sie o swoją rodzinę.!!! tym razem pił dzień wcześniej a czuł się dobrze. większość z was jeździ nawet na drugi dzień mając jeszcze alkohol we krwi więc myślcie zanim piszecie!


On nigdy nie chlał jak żul pod sklepem!!! Czasem okazyjnie!!! i bardzo troszczy sie o swoją rodzinę.!!! tym razem pił dzień wcześniej a czuł się dobrze. większość z was jeździ nawet na drugi dzień mając jeszcze alkohol we krwi więc myślcie zanim piszecie! rozwiń
Avatar
kobieta / 29 listopada 2008 o 11:23
0
Gość napisał:
A ja znam sprawcę wypadku i jego rodzinę i ta gadka o trudnej sytuacji to jedna wielka ściema. Fakt, nie są jakoś rewelacyjnie bogaci, ale żyją normalnie tak jak typowa polska rodzina... Jak dla mnie to jest morderca, który od początku planował śmierć tych osób, bo wsiadać po pijaku do samochodu to tak samo jak wrzucić odbezpieczony granat w tłum ludzi.... Może zdąża uciec a może nie... Powinien poddać się karze dobrowolnie jak sprawca śmierci 4 osób w wakacje w Rogóźnie...


Właśnie widać jak znasz Rafała i Jego rodzinę!!! On ma bardzo trudna sytuację w rodzinie!!! Bardzo chorych rodziców, żonę i siostrę na wózku!!! Jeśli nie znasz to nie pierr..... takich głupot!!! Gdyby chociaż połowa z was miała taką sytuację to byście wiedzieli co to znaczy!!! Jesteś poje.... pisząc że od początku planował śmierć tych osób!!! i Tępaku a w Rogóźnie zginęły 3 osoby a nie 4!!!


Właśnie widać jak znasz Rafała i Jego rodzinę!!! On ma bardzo trudna sytuację w rodzinie!!! Bardzo chorych rodziców, żonę i siostrę na wózku!!! Jeśli nie znasz to nie pierr..... takich głupot!!! Gdyby chociaż połowa z was miała taką sytuację to byście wiedzieli co to znaczy!!! Jesteś poje.... pisząc że od początku planował śmierć tych osób!!! i Tępaku a w Rogóźnie zginęły 3 osoby a nie 4!!! rozwiń
Avatar
men_53 / 28 listopada 2008 o 11:50
0
Gdzie nie ma uczciwego prawa zaczynaja sie samosądy.
Avatar
gr / 28 listopada 2008 o 09:15
0
Co to za jedyny żywiciel? Kto opiekował się rodziną gdy on chlał? Za co pił jak jest taki biedny? Gdzie tu jego troska o rodzinę? A co z rodzinami zabitych? Dalej nasze sądy bardziej przejmują się sprawcami wypadków niż ofiarami. Do kiedy tak będzie? Każdy pijany kierujący samochodem jest jak morderca mający w ręku narzędzie do zabijania i tak powinien być traktowany.
Avatar
helmut / 28 listopada 2008 o 09:04
0
a jak to wpłynie na rodziny poszkodowanych gdyby siedział w areszcie. Straciłby pracę i nie mógł zapłacić odszkodowania. Kaucja powinna być wyższa, ale wtedy by nie zapłacił tylko żarł na nasz koszt. Przyczynienie się ofiar też trzeba brać pod uwagę.
Avatar
pytanie / 28 listopada 2008 o 08:36
0
A mi jako kierowcy ciągle brak w dotychczasowych artykułach uczciwej oceny zachowania pieszych, może ci "niewidzialni" wyciągnęliby jakieś wnioski dla siebie? Na razie żaden z nich nie ocenił ich zachowania nagannie. Może tytuły powinny brzmieć np "szli pod prąd, zginęli pod kołami pijaka"? Czy nie jest rolą prasy, oprócz informowania o wypadkach, "nieśc kaganek oświaty" w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach nie tylko kierowcom, ale również tej "niewidzialnej" ciemnocie?
Avatar
prymityw / 28 listopada 2008 o 08:18
0
Może kiedyś pani ... jakiś pijany ... l zabije np dziecko albo męża, ciekawe czy wtedy opcja 5000 zł i dozoru przejdzie. Dla takiego bydlaka bezwarunkowe więzienie, a najlepiej stryczek.
Avatar
polak / 29 listopada 2008 o 16:04
0
Glupota i brak wyobrazni.A moze nie.Moze to po prostu brak szacunku dla prawa wynikajacy z zycia -innym sie udaje to mnie tez .
Jak rozumiem Sad nie uznal za konieczne zastosowania aresztu.Do czasy zakonczenia sprawy bedzie przebywal pod nadzorem Policji.
Sad mial takie prawo czy sie komus podoba czy tez nie. Wypadek to skutek to tragedia dla rodzin zabitych.
To nie Oni spowodowali ten wypadek.Siadanie po spozyciu alkocholu to zamiar popelnienia morderstwa.
Tolerancje takich zdarzen przez policje prokuratury czy Sady nie bierze sie z niczego.
Ten czlowiek jest mlody zyje w spoleczenstwie ktore przyklad negatywnych zachowan bierze od tzw. ELIT i dlatego powinno byc stanowcze nie dla ludzi pijacych alkochol nie tylko przed jazda pojazdami ,ale rowniez zajmujacymi stanowiska publiczne.Ryba psuje sie od glowy Panie i Panowie Poslowie,Naczelnicy,Prokuratorzy ,Komendanci.
To wy uwazajac ,ze wasze g.... nie smierdzi korzystacie z ukladow,znajomosci przy jakimkolwiek zagrozeniu waszych stanowisk, to wy macie pieniadze by oplacic kogo potrzeba lu zalatwic dobrych adwokatow.
To Wy pseudo elita sprawiacie,ze w Polsce Prawo znaczy uklad iznajomosci.
Glupota i brak wyobrazni.A moze nie.Moze to po prostu brak szacunku dla prawa wynikajacy z zycia -innym sie udaje to mnie tez .
Jak rozumiem Sad nie uznal za konieczne zastosowania aresztu.Do czasy zakonczenia sprawy bedzie przebywal pod nadzorem Policji.
Sad mial takie prawo czy sie komus podoba czy tez nie. Wypadek to skutek to tragedia dla rodzin zabitych.
To nie Oni spowodowali ten wypadek.Siadanie po spozyciu alkocholu to zamiar popelnienia morderstwa.
Tolerancje takich zdarzen przez policje prokuratury czy... rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2008 o 15:32
0
kisumo napisał:
... . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze sądy wasza odwaga cywilna . . .


A moj znajomy [jak mu mechanik okradl samochod z czesci i spie...rzyl robote niszcząc samochod] powiedzial to prosto w oczy i co pomoglo ? sprawa najpredzej trafi do sądu bo jest taki oszust od przedkładek angielskich w lublinie.


A moj znajomy [jak mu mechanik okradl samochod z czesci i spie...rzyl robote niszcząc samochod] powiedzial to prosto w oczy i co pomoglo ? sprawa najpredzej trafi do sądu bo jest taki oszust od przedkładek angielskich w lublinie. rozwiń
Avatar
kisumo / 29 listopada 2008 o 15:07
0
czytając wasze wypowiedzi na forum zastanawia mnie kilka rzeczy skoro macie odwagę oceniać i bawić się w BOGA dlaczego nie macie odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem . . . jestem twardy bo jestem anonimowy nikt mnie osobiście nie rozliczy za moje słowa . . . uważacie że jesteście idealni . . . kto chcę uderzyć zawsze bat znajdzie . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze sądy wasza odwaga cywilna . . . a może boicie się że kiedy będziecie w potrzebie ktoś was osądzi i zostawi . . . i tak się skończy zabawa w BOGA . . . w najlepszym razie
czytając wasze wypowiedzi na forum zastanawia mnie kilka rzeczy skoro macie odwagę oceniać i bawić się w BOGA dlaczego nie macie odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem . . . jestem twardy bo jestem anonimowy nikt mnie osobiście nie rozliczy za moje słowa . . . uważacie że jesteście idealni . . . kto chcę uderzyć zawsze bat znajdzie . . . na różnych forach wypisujecie jaki to zły warsztat mi popsuł to a mi to . . . jaki to szef niedobry a żaden z was nie ma odwagi pójść na warsztat i tego powiedzieć właścicielowi w oczy . . . to są wasze ... rozwiń
Avatar
~miśka~ / 29 listopada 2008 o 11:45
0
gr napisał:
Co to za jedyny żywiciel? Kto opiekował się rodziną gdy on chlał? Za co pił jak jest taki biedny? Gdzie tu jego troska o rodzinę? A co z rodzinami zabitych? Dalej nasze sądy bardziej przejmują się sprawcami wypadków niż ofiarami. Do kiedy tak będzie? Każdy pijany kierujący samochodem jest jak morderca mający w ręku narzędzie do zabijania i tak powinien być traktowany.


On nigdy nie chlał jak żul pod sklepem!!! Czasem okazyjnie!!! i bardzo troszczy sie o swoją rodzinę.!!! tym razem pił dzień wcześniej a czuł się dobrze. większość z was jeździ nawet na drugi dzień mając jeszcze alkohol we krwi więc myślcie zanim piszecie!


On nigdy nie chlał jak żul pod sklepem!!! Czasem okazyjnie!!! i bardzo troszczy sie o swoją rodzinę.!!! tym razem pił dzień wcześniej a czuł się dobrze. większość z was jeździ nawet na drugi dzień mając jeszcze alkohol we krwi więc myślcie zanim piszecie! rozwiń
Avatar
kobieta / 29 listopada 2008 o 11:23
0
Gość napisał:
A ja znam sprawcę wypadku i jego rodzinę i ta gadka o trudnej sytuacji to jedna wielka ściema. Fakt, nie są jakoś rewelacyjnie bogaci, ale żyją normalnie tak jak typowa polska rodzina... Jak dla mnie to jest morderca, który od początku planował śmierć tych osób, bo wsiadać po pijaku do samochodu to tak samo jak wrzucić odbezpieczony granat w tłum ludzi.... Może zdąża uciec a może nie... Powinien poddać się karze dobrowolnie jak sprawca śmierci 4 osób w wakacje w Rogóźnie...


Właśnie widać jak znasz Rafała i Jego rodzinę!!! On ma bardzo trudna sytuację w rodzinie!!! Bardzo chorych rodziców, żonę i siostrę na wózku!!! Jeśli nie znasz to nie pierr..... takich głupot!!! Gdyby chociaż połowa z was miała taką sytuację to byście wiedzieli co to znaczy!!! Jesteś poje.... pisząc że od początku planował śmierć tych osób!!! i Tępaku a w Rogóźnie zginęły 3 osoby a nie 4!!!


Właśnie widać jak znasz Rafała i Jego rodzinę!!! On ma bardzo trudna sytuację w rodzinie!!! Bardzo chorych rodziców, żonę i siostrę na wózku!!! Jeśli nie znasz to nie pierr..... takich głupot!!! Gdyby chociaż połowa z was miała taką sytuację to byście wiedzieli co to znaczy!!! Jesteś poje.... pisząc że od początku planował śmierć tych osób!!! i Tępaku a w Rogóźnie zginęły 3 osoby a nie 4!!! rozwiń
Avatar
men_53 / 28 listopada 2008 o 11:50
0
Gdzie nie ma uczciwego prawa zaczynaja sie samosądy.
Avatar
gr / 28 listopada 2008 o 09:15
0
Co to za jedyny żywiciel? Kto opiekował się rodziną gdy on chlał? Za co pił jak jest taki biedny? Gdzie tu jego troska o rodzinę? A co z rodzinami zabitych? Dalej nasze sądy bardziej przejmują się sprawcami wypadków niż ofiarami. Do kiedy tak będzie? Każdy pijany kierujący samochodem jest jak morderca mający w ręku narzędzie do zabijania i tak powinien być traktowany.
Avatar
helmut / 28 listopada 2008 o 09:04
0
a jak to wpłynie na rodziny poszkodowanych gdyby siedział w areszcie. Straciłby pracę i nie mógł zapłacić odszkodowania. Kaucja powinna być wyższa, ale wtedy by nie zapłacił tylko żarł na nasz koszt. Przyczynienie się ofiar też trzeba brać pod uwagę.
Avatar
pytanie / 28 listopada 2008 o 08:36
0
A mi jako kierowcy ciągle brak w dotychczasowych artykułach uczciwej oceny zachowania pieszych, może ci "niewidzialni" wyciągnęliby jakieś wnioski dla siebie? Na razie żaden z nich nie ocenił ich zachowania nagannie. Może tytuły powinny brzmieć np "szli pod prąd, zginęli pod kołami pijaka"? Czy nie jest rolą prasy, oprócz informowania o wypadkach, "nieśc kaganek oświaty" w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach nie tylko kierowcom, ale również tej "niewidzialnej" ciemnocie?
Avatar
prymityw / 28 listopada 2008 o 08:18
0
Może kiedyś pani ... jakiś pijany ... l zabije np dziecko albo męża, ciekawe czy wtedy opcja 5000 zł i dozoru przejdzie. Dla takiego bydlaka bezwarunkowe więzienie, a najlepiej stryczek.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 1

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 17

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 41 26

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 173 69

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 66 18

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 24 6

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 90 39

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 110 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!