Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 września 2007 r.
19:24
Edytuj ten wpis

Zakręcą kurek przewodniczącemu

0 117 A A

Przewodniczący Rady Gminy Markuszów nie wpuścił urzędników do domu swojej żony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie odczytali stanu wodomierzy, dlatego gminny zakład komunalny rozpoczął procedurę odcięcia wody.

Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych z Kurowa chcieli odczytać stan wodomierzy w domu należącym do żony Leszka Barwińskiego. Budynek znajduje się w gminie Kurów. Kiedy inspektorzy zapukali do drzwi, otworzył im Barwiński. - Nie wpuścił ich do środka. Pracownicy sporządzili więc oficjalną notatkę - informuje Mirosław Krzyszczak, pełnomocnik ZUK w Kurowie.
W tej sytuacji gminna spółka rozpoczęła procedurę odcięcia wody. Równocześnie na policję wpłynęło doniesienie o popełnieniu wykroczenia. - Posterunek w Kurowie prowadzi postępowanie na wniosek ZUK - potwierdza Dorota Pomorska z puławskiej policji.
Tymczasem Leszek Barwiński wszystkiemu zaprzecza. - Nie jestem zameldowany w Kurowie. Mieszka tam jedynie moja żona i dzieci. Dlatego nic mi nie wiadomo o zdarzeniu.
Po raz kolejny piszemy o problemach z prawem przewodniczącego Rady Gminy Markuszów. W czerwcu informowaliśmy o oskarżeniach, które pod jego adresem wysuwali pracownicy tamtejszego Urzędu Gminy. Sławomir Łowczak, który pracuje w domu kultury, opowiadał nam, jak został przez niego potraktowany. "Rozparłeś się w fotelu - jak buhaj siedzisz! Co, oborowym chcesz być, czy pracować w domu kultury?!” - w ten sposób przewodniczący miał się zwrócić do Łowczaka.
W tej samej sprawie doniesienie do prokuratury złożył wójt Markuszowa. Sprawa została jednak umorzona. - Takie zachowania wobec pracowników miały charakter incydentalny - tłumaczy Dariusz Lenard, prokurator rejonowy w Puławach.
Jednocześnie prokuratorzy przyznają, że w zachowaniu przewodniczącego można się dopatrzyć znamion zniesławienia albo znieważenia, ale poszkodowani pracownicy musieliby wnieść sprawę z oskarżenia prywatnego.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 117

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
(Anonimowy) / 3 listopada 2007 r. o 09:22
0
Ale wy się boicie tego referendum. No tak, gdzie nieudacznik z układu znajdzie potem pracę...
Avatar
(Anonimowy) / 2 listopada 2007 r. o 18:38
0
No jeśli ludzie głosowali ze strachu to zupełnie co innego. Należy to ogłosić nallepiej z dachu relaksu aby wszyscy bywalcy usłyszeli to może przybędzie jeszcze parę głosów. szczególnie na referendum.
Avatar
też mieszkaniec / 2 listopada 2007 r. o 18:30
0
Gratuluję tak dobrego samopoczucia. I współczuję i "nteligencji inaczej". Człowieku nie potrafisz się zachować , a pchasz się na salony. Odrobinę samokrytyki. A może do szkoły ? Wszak na to nigdy za późno . Czy może towarzysz Buchaj jest i pozostanie samoukiem ( oj przepraszam nieukiem).
Avatar
(Anonimowy) / 2 listopada 2007 r. o 16:36
0
no to nie mamy innego wyjścia jak tylko założyć senat w markuszowie
Avatar
ciekawski / 2 listopada 2007 r. o 14:08
0
Szczególnie na jego kulturę i wykształcenie.
Avatar
(Anonimowy) / 2 listopada 2007 r. o 11:29
0
Fora internetowe ja widać wyjaśniły tylko ludziom, że skoro plugawcy tak się Barwińskiego boją to warto na niego głosować.
Avatar
mieszkaniec / 2 listopada 2007 r. o 08:21
0
A cóż to za porównianie. Już wiele razy pisałem, że nie jestem ani za wojtem, ani za Barwińskim, obaj mi mówiąc brzydko latają, jeśli muszę coś załatwić tro mi nikt łaski nie robi. Jeśli jestem na prawie to mi mogą. Ale wiadomojak niedoszły ..... zdobywa głosy, nie istotne ile głosów zdobył, bo to przeszło i minęło, ale ważne i chyba najważniejsze co sobą reprezentuje? Nie będę się powtarzał ponieważ już wiele do chwili obecnej napisano, szkoda mojego czasu, i gdyby zdobył nawet 90% głosów dla mnie osobiście będzie nikim. Nawet gdyby był senatorem, wójtem i wszystko jedno kim. A Rozwałka, przez tyle kadencji namanipulował tak ludźmi w gminie, że oni nie potrafią inaczej myśleć, i nie wiedzą jak może być lepiej i inaczej. Barwiński też zaczyna takie same metody stosować jak Rozwałka. Dlaczego Pietruszewskiego syn pracuje w szkole w Markuszowie a nie ktoś z tąd? Mialo być likwidowane bezrobocie. Jakim ten młodzian jest fachowcem? Co - zatrudniony dla świetego spokoju? itd itp, przykłady możnaby mnozyć, ale po co?
A cóż to za porównianie. Już wiele razy pisałem, że nie jestem ani za wojtem, ani za Barwińskim, obaj mi mówiąc brzydko latają, jeśli muszę coś załatwić tro mi nikt łaski nie robi. Jeśli jestem na prawie to mi mogą. Ale wiadomojak niedoszły ..... zdobywa głosy, nie istotne ile głosów zdobył, bo to przeszło i minęło, ale ważne i chyba najważniejsze co sobą reprezentuje? Nie będę się powtarzał ponieważ już wiele do chwili obecnej napisano, szkoda mojego czasu, i gdyby zdobył nawet 90% głosów dla mnie osobiście będzie nikim. Nawet gdyby był sen... rozwiń
Avatar
ciekawski / 2 listopada 2007 r. o 08:11
0
Do AnonimowegoJaka potęga i jakie zwycięstwo. Na tyle wyjaśnień na forach internetowych jeszcze go bronisz? Powtórka z rozrywki. A tak swoją drogą musisz być bardzo ubogim duchowo człowiekiem skoro w taki dniu jak 1 listopada zamiast zadumy nad tymi co odeszli i wyciszeniem chce ci się babrać w tym bagnie? Bardzo mi szkoda ciebie. Jesteś taki sam. Relaks też chyba był otwartu. Do jednego was wora najlepiej by było.
Avatar
(Anonimowy) / 1 listopada 2007 r. o 20:18
0
Powtórzę z innego wątku: Tak, tak, porównajmy: ukochana przez wójta Sadurska (z PiS) na terenie gminy 270 głosów. Produkujący się na dożynkach i podpierający Rozwałką na ulotkach Smolarz z PSL - na terenie gminy 90 głosów. Inni wielcy: Palikot (PO): 60 głosów, Giertych: 16, Sierakowska: 25. Do senatu Orgasiński z PSL: 199, Perka: 191. Nawet zwycięzca tych wyborów Gogacz z PiS wziął w Markuszowie mniej niż Barwiński: tylko 305 głosów. Barwiński na terenie gminy wziął 27,92 proc., 327 głosów co dało mu trzeci wynik (od góry zaznaczam, nie od dołu lol ). W samym Makrkuszowie wygrał ze wszystkimi, włącznie z Benderem i Czelejem biorąc 50 proc. wszystkich oddanych głosów!
Powtórzę z innego wątku: Tak, tak, porównajmy: ukochana przez wójta Sadurska (z PiS) na terenie gminy 270 głosów. Produkujący się na dożynkach i podpierający Rozwałką na ulotkach Smolarz z PSL - na terenie gminy 90 głosów. Inni wielcy: Palikot (PO): 60 głosów, Giertych: 16, Sierakowska: 25. Do senatu Orgasiński z PSL: 199, Perka: 191. Nawet zwycięzca tych wyborów Gogacz z PiS wziął w Markuszowie mniej niż Barwiński: tylko 305 głosów. Barwiński na terenie gminy wziął 27,92 proc., 327 głosów co dało mu trzeci wynik (od góry zaznaczam, nie od d... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 1 listopada 2007 r. o 20:16
0
Samoobrona Patriotyczna, Leszek Barwiński - 24.856 głosów ogółem, w gminie Markuszów 327. Samoobrona RP, Bogusław Warchulski - 16.844 głosów ogółem, w gminie 37. To kto tu jest silniejszy i kto z kim może mieć chcieć coś wspólnego? Zresztą akurat Barwiński w kampanii mówił o współpracy i jedności. To samo mówił zresztą Rozwałce, ale ten woli kręcić własne lody zamiast współpracować dla dobra gminy.
Avatar
(Anonimowy) / 3 listopada 2007 r. o 09:22
0
Ale wy się boicie tego referendum. No tak, gdzie nieudacznik z układu znajdzie potem pracę...
Avatar
(Anonimowy) / 2 listopada 2007 r. o 18:38
0
No jeśli ludzie głosowali ze strachu to zupełnie co innego. Należy to ogłosić nallepiej z dachu relaksu aby wszyscy bywalcy usłyszeli to może przybędzie jeszcze parę głosów. szczególnie na referendum.
Avatar
też mieszkaniec / 2 listopada 2007 r. o 18:30
0
Gratuluję tak dobrego samopoczucia. I współczuję i "nteligencji inaczej". Człowieku nie potrafisz się zachować , a pchasz się na salony. Odrobinę samokrytyki. A może do szkoły ? Wszak na to nigdy za późno . Czy może towarzysz Buchaj jest i pozostanie samoukiem ( oj przepraszam nieukiem).
Avatar
(Anonimowy) / 2 listopada 2007 r. o 16:36
0
no to nie mamy innego wyjścia jak tylko założyć senat w markuszowie
Avatar
ciekawski / 2 listopada 2007 r. o 14:08
0
Szczególnie na jego kulturę i wykształcenie.
Avatar
(Anonimowy) / 2 listopada 2007 r. o 11:29
0
Fora internetowe ja widać wyjaśniły tylko ludziom, że skoro plugawcy tak się Barwińskiego boją to warto na niego głosować.
Avatar
mieszkaniec / 2 listopada 2007 r. o 08:21
0
A cóż to za porównianie. Już wiele razy pisałem, że nie jestem ani za wojtem, ani za Barwińskim, obaj mi mówiąc brzydko latają, jeśli muszę coś załatwić tro mi nikt łaski nie robi. Jeśli jestem na prawie to mi mogą. Ale wiadomojak niedoszły ..... zdobywa głosy, nie istotne ile głosów zdobył, bo to przeszło i minęło, ale ważne i chyba najważniejsze co sobą reprezentuje? Nie będę się powtarzał ponieważ już wiele do chwili obecnej napisano, szkoda mojego czasu, i gdyby zdobył nawet 90% głosów dla mnie osobiście będzie nikim. Nawet gdyby był senatorem, wójtem i wszystko jedno kim. A Rozwałka, przez tyle kadencji namanipulował tak ludźmi w gminie, że oni nie potrafią inaczej myśleć, i nie wiedzą jak może być lepiej i inaczej. Barwiński też zaczyna takie same metody stosować jak Rozwałka. Dlaczego Pietruszewskiego syn pracuje w szkole w Markuszowie a nie ktoś z tąd? Mialo być likwidowane bezrobocie. Jakim ten młodzian jest fachowcem? Co - zatrudniony dla świetego spokoju? itd itp, przykłady możnaby mnozyć, ale po co?
A cóż to za porównianie. Już wiele razy pisałem, że nie jestem ani za wojtem, ani za Barwińskim, obaj mi mówiąc brzydko latają, jeśli muszę coś załatwić tro mi nikt łaski nie robi. Jeśli jestem na prawie to mi mogą. Ale wiadomojak niedoszły ..... zdobywa głosy, nie istotne ile głosów zdobył, bo to przeszło i minęło, ale ważne i chyba najważniejsze co sobą reprezentuje? Nie będę się powtarzał ponieważ już wiele do chwili obecnej napisano, szkoda mojego czasu, i gdyby zdobył nawet 90% głosów dla mnie osobiście będzie nikim. Nawet gdyby był sen... rozwiń
Avatar
ciekawski / 2 listopada 2007 r. o 08:11
0
Do AnonimowegoJaka potęga i jakie zwycięstwo. Na tyle wyjaśnień na forach internetowych jeszcze go bronisz? Powtórka z rozrywki. A tak swoją drogą musisz być bardzo ubogim duchowo człowiekiem skoro w taki dniu jak 1 listopada zamiast zadumy nad tymi co odeszli i wyciszeniem chce ci się babrać w tym bagnie? Bardzo mi szkoda ciebie. Jesteś taki sam. Relaks też chyba był otwartu. Do jednego was wora najlepiej by było.
Avatar
(Anonimowy) / 1 listopada 2007 r. o 20:18
0
Powtórzę z innego wątku: Tak, tak, porównajmy: ukochana przez wójta Sadurska (z PiS) na terenie gminy 270 głosów. Produkujący się na dożynkach i podpierający Rozwałką na ulotkach Smolarz z PSL - na terenie gminy 90 głosów. Inni wielcy: Palikot (PO): 60 głosów, Giertych: 16, Sierakowska: 25. Do senatu Orgasiński z PSL: 199, Perka: 191. Nawet zwycięzca tych wyborów Gogacz z PiS wziął w Markuszowie mniej niż Barwiński: tylko 305 głosów. Barwiński na terenie gminy wziął 27,92 proc., 327 głosów co dało mu trzeci wynik (od góry zaznaczam, nie od dołu lol ). W samym Makrkuszowie wygrał ze wszystkimi, włącznie z Benderem i Czelejem biorąc 50 proc. wszystkich oddanych głosów!
Powtórzę z innego wątku: Tak, tak, porównajmy: ukochana przez wójta Sadurska (z PiS) na terenie gminy 270 głosów. Produkujący się na dożynkach i podpierający Rozwałką na ulotkach Smolarz z PSL - na terenie gminy 90 głosów. Inni wielcy: Palikot (PO): 60 głosów, Giertych: 16, Sierakowska: 25. Do senatu Orgasiński z PSL: 199, Perka: 191. Nawet zwycięzca tych wyborów Gogacz z PiS wziął w Markuszowie mniej niż Barwiński: tylko 305 głosów. Barwiński na terenie gminy wziął 27,92 proc., 327 głosów co dało mu trzeci wynik (od góry zaznaczam, nie od d... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 1 listopada 2007 r. o 20:16
0
Samoobrona Patriotyczna, Leszek Barwiński - 24.856 głosów ogółem, w gminie Markuszów 327. Samoobrona RP, Bogusław Warchulski - 16.844 głosów ogółem, w gminie 37. To kto tu jest silniejszy i kto z kim może mieć chcieć coś wspólnego? Zresztą akurat Barwiński w kampanii mówił o współpracy i jedności. To samo mówił zresztą Rozwałce, ale ten woli kręcić własne lody zamiast współpracować dla dobra gminy.
Zobacz wszystkie komentarze 117

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Św. Florian od strażaków stracił rękę i kawałek zbroi. "Chamstwo i prostactwo"

Św. Florian od strażaków stracił rękę i kawałek zbroi. "Chamstwo i prostactwo"

Figura św. Floriana ustawiona w pobliżu remizy OSP w Niemcach (powiat lubelski) została zdewastowana. Internauci w niewybrednych słowach komentują ten incydent. Strażacy ochotnicy o sprawie będą powiadamiać policję.

IMGW podnosi stopień ostrzeżenia. Wielkie burze z gradem już się zbliżają

IMGW podnosi stopień ostrzeżenia. Wielkie burze z gradem już się zbliżają

Synoptycy mają niemal 100-procentową pewność, że województwo lubelskie nawiedzą potężne burze. Podniesiony został też stopień ostrzegawczy dla upałów.

Festiwal Cuda Wianki na przystani. Warsztaty, koncerty, pokazy i wykłady

Festiwal Cuda Wianki na przystani. Warsztaty, koncerty, pokazy i wykłady

Warsztaty z filcowania wełny alpak, plecenia wianków czy gry na tradycyjnych instrumentach. Do tego koncerty, pokazy i wykłady. Wszystko to pod hasłem Festiwal Cuda Wianki już w najbliższy piątek i sobotę na pałacowej przystani w Tarnogórze.

Tomasz Midzierski (Górnik Łęczna): Będziemy gotowi do walki z najlepszymi

Tomasz Midzierski (Górnik Łęczna): Będziemy gotowi do walki z najlepszymi

Rozmowa z Tomaszem Midzierskim, obrońcą Górnika Łęczna

Wraca plenerowe Kino w Bramie
25 czerwca 2021, 21:00

Wraca plenerowe Kino w Bramie

Przed nami siódmy sezon wakacyjnych projekcji filmowych w bramie przy ul. Królewskiej 3. Kino w Bramie startuje już 25 czerwca.

Marsz Równości w Lublinie. Za pobicie dziennikarza skazany trafi do więzienia
galeria

Marsz Równości w Lublinie. Za pobicie dziennikarza skazany trafi do więzienia

Jest wyrok w sprawie pobicia reportera OKO.press na Marszu Równości w Lublinie. Główny oskarżony został skazany na 10 miesięcy więzienia. Drugi z napastników dostał wyrok w zawieszeniu.

Oszukali emerytów z Lublina na 40 tys. zł. „Policyjna” para aresztowana

Oszukali emerytów z Lublina na 40 tys. zł. „Policyjna” para aresztowana

Osiem lat więzienia grozi 23-latce i jej młodszemu kompanowi, którzy podszywając się pod policjantów oszukiwani seniorów.

 Śmierć na obwodnicy Krasnegostawu. Straszny wypadek
zdjęcia

Śmierć na obwodnicy Krasnegostawu. Straszny wypadek

Dwie osoby zginęły w wypadku na obwodnicy Krasnegostawu. Rozpędzony motocyklista uderzył w forda.

165 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, z czego 6 w woj. lubelskim. Zmarło 35 chorych

165 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, z czego 6 w woj. lubelskim. Zmarło 35 chorych

165 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 35 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 6 zakażeń, zmarło 8 chorych

Euro 2020. Polska – Szwecja. Jak typują bukmacherzy?

Euro 2020. Polska – Szwecja. Jak typują bukmacherzy?

Tylko zwycięstwo sprawi, że wyjdziemy z grupy. Dziś o godzinie 18 mecz o wszystko.

Michał Soczyński stoczy walkę na słynnym stadionie Wembley

Michał Soczyński stoczy walkę na słynnym stadionie Wembley

Michał Soczyński pojawi się na słynnym Wembley podczas gali z udziałem Joe Joyce’a

Respiratory od „handlarza bronią” z Lublina. NIK prześwietlił sprawę

Respiratory od „handlarza bronią” z Lublina. NIK prześwietlił sprawę

Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że przy zakupie przez rząd sprzętu medycznego od firmy E&K doszło do nieprawidłowości. Jeszcze w kwietniu NIK mówił o drobnych uchybieniach.

Dziś Dzień Ojca. Sprawdź, jak możesz świętować z tatą
film

Dziś Dzień Ojca. Sprawdź, jak możesz świętować z tatą

23 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Ojca. Jest to okazja doskonała okazja, by podziękować za wszystko, co dla nas zrobili i by takie podziękowania przyjąć od swoich dzieciaków. Oto kilka podpowiedzi, jak spędzić ten wyjątkowy czas.

Broń na przemytników na granicy. Potężny skaner prześwietli każdą skrytkę