Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lutego 2020 r.
6:29

15 lat temu obiecali zbudować w centrum Lublina podziemny parking i sklepy. Teraz sprawa utknęła w sądzie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
84 93 A A
Ponieważ obiecany parking nie powstał, Ratusz zażądał zapłaty kary umownej i zwrotu nieruchomości
Ponieważ obiecany parking nie powstał, Ratusz zażądał zapłaty kary umownej i zwrotu nieruchomości (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Na marzec zaplanowano kolejną rozprawę dotyczącą Arkad – miejskiej nieruchomości między ul. Lubartowską a Świętoduską, gdzie prywatny inwestor miał zbudować podziemny parking i sklepy. Po wielu latach czekania na budowę miasto postanowiło odzyskać od firmy nieruchomość, ale sprawa utknęła w sądzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Władze miasta wystąpiły o sądowne rozwiązanie umowy o przekazaniu firmie Arkady w użytkowanie wieczyste miejskich nieruchomości przy ul. Lubartowskiej. W umowie zawartej już 15 lat temu, jeszcze za prezydentury Andrzeja Pruszkowskiego (PiS) spółka obiecała wybudować podziemny parking z częścią handlową. Przez pewien czas była nawet mowa o rozbudowaniu gmachu Ratusza, a nawet o tunelu łączącym Arkady ze Starym Miastem, gdzie w kilku kamienicach miałaby powstać galeria handlowa. Skończyło się na wizjach i obietnicach, chociaż firma miała się uporać z budową parkingu – pod groźbą 4 mln zł kary – w uzgodnionym z miastem terminie, który był kilka razy zmieniany i ostatecznie ustalony na koniec roku 2018.

Ponieważ obiecany parking nie powstał, Ratusz zażądał zapłaty kary umownej i zwrotu nieruchomości. – Nie mamy tu innego pola manewru – wyjaśniał prezydent Krzysztof Żuk, który stracił cierpliwość do spółki Arkady. – Kilka lat oczekiwania nie zakończyło się inwestycją, mimo że inwestor miał pozwolenie – podkreślał prezydent.

Z kolei firma przekonywała, że wina leży po stronie władz miasta, które „nie współdziałały należycie” ze spółką „w celu wykonania umów”.

Ostatecznie władze Lublina zdecydowały się skierować sprawę do sądu. Dokładnie 28 stycznia 2019 r. miasto wystąpiło do sądu o nadanie klauzuli wykonalności w zakresie kary umownej. Dwa dni później prezydent złożył pozew o rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego miejskiej nieruchomości między ul. Lubartowską a Świętoduską. Arkady mimo wszystko twierdziły, że nadal są zainteresowane wybudowaniem parkingu.

Sądowy spór trwa już ponad rok, jego końca nie widać, a między kolejnymi rozprawami mijają miesiące. – 10 grudnia odbyła się kolejna rozprawa, na której przesłuchano świadków zgłoszonych przez strony postępowania – informuje Monika Głazik z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. – Następną rozprawę sąd wyznaczył na marzec.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mario / 17 lutego 2020 r. o 07:37
+61
Jak dla mnie to pan Pruszkowski powinien odpowiadać w sądzie za doprowadzenie do zniszczenia Arkad,przecież to był zabytek.Jak można było pozwolić na zbudowanie tam jakiejś galerii???Wszyscy ówcześni urzędnicy powinni z własnej kieszeni zfinansować odbudowę Arkad.
Avatar
antoś / 17 lutego 2020 r. o 07:40
+58
Czy to prawda, że wtedy rządził Pruszkowski i Wojciechowski z PIS-u ?
Avatar
Górka Czechowska / 17 lutego 2020 r. o 07:35
+57
Życie podpowiada, ze 10 lat to minimum trwania takiego procesu v/s Czuby i ten złom Włocha................. Ciekawe kto przygotowywał umowę?????????
 Ludzie Pruszkowskiego z PiS. To kolejny przykład, że skutki decyzji podjętych w tamtych czasach ciągną się do dzisiaj. 
Avatar
FF / 17 lutego 2020 r. o 07:29
+57
Pruszkowski z pis podpisał oddanie terenu firmie bez odpowiedniego kapitału. PRZYPADEK? Biała koperta, pod stołem...
Avatar
Pruszkowskiemu należy się pomnik / 17 lutego 2020 r. o 08:39
+53
Arkady czyli wsamraśny inwestor jeszcze bardziej wsamraśnego prezydenta
Avatar
gość / 17 lutego 2020 r. o 07:58
+48
Ekipa Pruszkowskiego i Wojciechowskiego przekazała też stadion Lublinianki "gołodupcom" z Norwegii, którzy chcieli "zaorać" klub a teren skomercjalizować. Takich "biznesmenów od siedmiu boleści" w polityce jest bez liku i to niezależnie od opcji.
Avatar
Heniek / 17 lutego 2020 r. o 08:33
+47
Jak komentujesz to dowiedz się kiedy drzewa wycięto, bo niestety nie za Żuka tylko za Pruszkowskiego (PIS).
Avatar
Tu / 17 lutego 2020 r. o 09:21
+37
To pisowski przekręt. Wówczas miastem rządził pis i pisowski prezydent wsamrasny PRUSZKOWSKI.
Avatar
Pogromca idiotów / 17 lutego 2020 r. o 09:24
+33
Już dawno nieruchomość powinna wrócić do miasta, a nie czekać tyle lat. Data zbudowania m.in. parkingu była ustalona, skoro nie ma to od razu wypowiedzieć umowę, a nie taki syf w samym centrum miasta.
 Przecież Żuk to zrobił. Najpierw poszedł do sądu po karę umowną a 2 dni później zażądał zwrotu nieruchomości. Czytajmy ze zrozumieniem.
Avatar
Pogromca idiotów / 17 lutego 2020 r. o 09:25
+32
Dlaczego nie ma setek wpisów - jak co do Górek Czechowskich- np. "święte prawo własnosci , właściciel może robic co chce" albo "czas znicszyć ten bałagan i sralnie dla psów", "dość syfu w Miescie".
 Może dlatego, że to nadal jest teren miasta oddany jedynie w użytkownie wieczyste?
Avatar
czytasz / 18 lutego 2020 r. o 12:51
+6
Wataha z Chełma gra na nosie:) Na nosie już od 15 lat. Ciekawe towarzystwo. Czy to nie ci sami od Auto-Complex  swego czasu dealera Opla. Po mieście krążą legendy jak to przejmowali ten byznes od lubelskiego przedsiębiorcy. Złotówy mówiły jak złożyli ofertę niego odrzucenia.  Wyznawcy zasady, że liczy się skóra, fura i komóra:)
 Ciekawe....ciekawe...
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 09:06
+1
Ach te sondy.. Jest jak było to w czym problem..? Za 15 lat będzie wyrok i może ,,wasz sędzia" Od 15 lat czekanie na obiecanki to i na wyrok się poczeka, chyba że ustawa 447 obejmie.. Ja czekam aż Tusk wróci i odda moją kasę z OFE i też wierzę w cud.. Chyba deweloper się znalazł..
A na zwrotk kasy z OFE od PiS nie czekasz? Bo pewnie inni będą na to czekać jak ty na PO. Pewnie też będą czekać niektórzy na zwrot kasy ze SKOKów czy z GetBacku... ale PiS(nie)da
Im nie przetłumaczysz, bo to tak zwany "najtwardszy elektrorat". To, że Platforma przeksiegowała środki z jednego konta na drugie jeden do jednego to dla nich kradzież, ale gdy PiS przerzucając środki potrąca z tego 15% bez żadnego uzasadnienia, to dla nich w porządku. Szkoda nerwów na użeranie się.
Im nie przetłumaczysz, bo to tak zwany "najtwardszy elektrorat". To, że Platforma przeksiegowała środki z jednego konta na drugie jeden do jednego to dla nich kradzież, ale gdy PiS przerzucając środki potrąca z tego 15% bez żadnego uzasadnienia, to dla nich w porządku. Szkoda nerwów na użeranie się. rozwiń
Avatar
Pogromca idiotów / 18 lutego 2020 r. o 09:00
+1
Ach te sondy.. Jest jak było to w czym problem..? Za 15 lat będzie wyrok i może ,,wasz sędzia" Od 15 lat czekanie na obiecanki to i na wyrok się poczeka, chyba że ustawa 447 obejmie.. Ja czekam aż Tusk wróci i odda moją kasę z OFE i też wierzę w cud.. Chyba deweloper się znalazł..
 A na zwrotk kasy z OFE od PiS nie czekasz? Bo pewnie inni będą na to czekać jak ty na PO. Pewnie też będą czekać niektórzy na zwrot kasy ze SKOKów czy z GetBacku... ale PiS(nie)da
Avatar
Pogromca idiotów / 18 lutego 2020 r. o 08:57
+1
To pokazuje nieudolność władz Lublina. Prezydent Żuk miał tyle lat żeby sprawę rozwiązać podać do sądu czekał latami, podobnie inteligentna sygnalizacja był przetarg wykonawca z tego co pamiętam uciekł i zamiast zielonej fali mamy wszędzie czerwona. Prezydent Żuk ma swoje zasługi ale myślę że czas na zmianę.
 Bzdura. Oświetlenie poprawiło komunikację. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że obecny system oświetlenia preferuje komunikację zbiorową - jak wykryje na skrzyżpowaniu ze światłami autobus/trolejbus, to operuje tak światłami, żeby go jak najszybciej przepuścić. Ale i jazda samochodem stała się w większości przypadków płynniejsza i przyjemniejsza (pomijając zapychające buspasy) - przykład: al. Kraśnickie - przed systemem świateł nigdy nie udało mi się przeciąć całej aleji na zielonym... teraz codziennie rano (po południu wracam przez Boh. Monte Cassino) jadę całość na zielonej fali, zaczynając od świateł przy salonie Citroena.
 Bzdura. Oświetlenie poprawiło komunikację. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że obecny system oświetlenia preferuje komunikację zbiorową - jak wykryje na skrzyżpowaniu ze światłami autobus/trolejbus, to operuje tak światłami, żeby go jak najszybciej przepuścić. Ale i jazda samochodem stała się w większości przypadków płynniejsza i przyjemniejsza (pomijając zapychające buspasy) - przykład: al. Kraśnickie - przed systemem świateł nigdy nie udało mi się przeciąć całej aleji na zielonym... teraz codziennie rano (po południu wraca... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 08:55
0
Wydaje mi się że większość Lublinian jednak myśli tak jak ja. Żuk nadaje się już do wymiany. Swoje zrobił chwała mu ale potrzeba kogoś aktywnego z werwą. Teraz jedyna aktywnością Żuka na co poświęca 90% czasu to górki czechowskie jakby to był najważniejszy dla miasta problem. Co do Arkady. Żuk jest prezydentem od 10 lat przez 10 lat tylko było straszenie przekładanie terminów chodzenie firmie na reke i nic z tego nie wyszło dopiero po 10 latach sprawa w sadzie.
Nie, większość Lublinian nie myśli tak jak ty (na szczęście). Pokazały to dobitnie ostatnie wybory. To nie prezydent poświęca 90% czasu na górki czechowskie, a pseudo-aktywiści (pytanie kto tak naprawdę za nimi stoi?) oraz Dziennik Wschodni prujący artykułami na ten temat dzień w dzień. Odnośnie samych Arkad, sprawa nie jest prosta, bo przedsiębiorca, który deklarował zagospodarowanie tego terenu działał w ramach prawa, a zatem prezydent nie miał mechanizmów do reagowania. Dopiero na sam koniec, kiedy nie doszło do wywiązania się z umowy, sprawa trafiła do sądu. I słusznie.
Nie, większość Lublinian nie myśli tak jak ty (na szczęście). Pokazały to dobitnie ostatnie wybory. To nie prezydent poświęca 90% czasu na górki czechowskie, a pseudo-aktywiści (pytanie kto tak naprawdę za nimi stoi?) oraz Dziennik Wschodni prujący artykułami na ten temat dzień w dzień. Odnośnie samych Arkad, sprawa nie jest prosta, bo przedsiębiorca, który deklarował zagospodarowanie tego terenu działał w ramach prawa, a zatem prezydent nie miał mechanizmów do reagowania. Dopiero na sam koniec, kiedy nie doszło do wywiązania ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 08:51
+1
Ach te sondy.. Jest jak było to w czym problem..? Za 15 lat będzie wyrok i może ,,wasz sędzia" Od 15 lat czekanie na obiecanki to i na wyrok się poczeka, chyba że ustawa 447 obejmie.. Ja czekam aż Tusk wróci i odda moją kasę z OFE i też wierzę w cud.. Chyba deweloper się znalazł..
 Szanowni Państwo, cytat powyżej stanowi idealny przykład internetowego trola, reprezentującego pewną grupę interesów.
Avatar
tadek68 / 18 lutego 2020 r. o 05:03
-2
Ach te sondy.. Jest jak było to w czym problem..? Za 15 lat będzie wyrok i może ,,wasz sędzia" Od 15 lat czekanie na obiecanki to i na wyrok się poczeka, chyba że ustawa 447 obejmie.. Ja czekam aż Tusk wróci i odda moją kasę z OFE i też wierzę w cud.. Chyba deweloper się znalazł..
Avatar
Jon / 17 lutego 2020 r. o 19:50
0
... a widzicie Piotra Kbrakło i Lublin nostej inwestycji zakończyć. Ludzie trzeba go dopuścić do inwestycji. Już wypoczął pewnie z werwą podejmie się wyzwania... . Widzicie co robi brak tak strategicznej spółki /
Avatar
Ags / 17 lutego 2020 r. o 19:45
+9
W tym miejscu przydałby sie skwer z laweczkmi, drzewami i zielenią a nie kolejny sklep i parking
Avatar
LUBELAK / 17 lutego 2020 r. o 18:57
0
Przykład na to, że polskie sądy wymagają reformy. ( nie dzielę osób że względu na ich poglądy polityczne bo każdy w demokracji ma do nich prawo a potrzebę reform spostrzegam bez względu na orientację polityczną )
Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.