Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lipca 2015 r.
11:20

17-piętrowy apartamentowiec i hotel firmy Hilton. Nowa inwestycja w Lublinie

16 34 A A

17-piętrowy apartamentowiec, a obok hotel firmy Hilton. Tak zmienią się nieużytki przy ul. Północnej. Budowa powinna zacząć się jesienią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za projektem stoi lubelski deweloper, Jacek Wysokiński, właściciel firmy LUK. Ma do dyspozycji 1,2 ha u zbiegu ul. Północnej i al. Kompozytorów Polskich. Mają tam powstać mieszkania oraz hotel sieci Hampton, należącej do słynnej grupy Hilton. Firma ma ponad 2 tys. hoteli na całym świecie. W naszym kraju obecna jest w Warszawie, Krakowie, Świnoujściu i Gdańsku. Lublin ma być kolejny.

– Koncepcja została już zatwierdzona przez firmę Hilton. Kończymy przygotowywanie umowy. Będzie podpisana w tym miesiącu – wyjaśnia Jacek Wysokiński. – Trwają prace nad projektem architektonicznym. Obiekt zaoferuje trzy gwiazdki, ale standardem dorówna czterogwiazdkowym hotelom.

Lubelski Hampton to 123 pokoje i około 200 łóżek. Do tego siłownia, restauracja, centrum konferencyjne i podziemny parking. Zabraknie tylko spa i basenu.

– W Lublinie jest bardzo duże zapotrzebowanie na takie obiekty – ocenia Wysokiński. – Brakuje dobrych hoteli sieciowych. Miasto odwiedza coraz więcej gości i jest problem z zapewnieniem miejsc noclegowych w odpowiednim standardzie.

Z deklaracji dewelopera wynika, że budowa hotelu rozpocznie się w październiku. Hampton zajmie jednak tylko niewielką część działki przy ul. Północnej. Tuż za nim deweloper planuje 17-piętrowy apartamentowiec. Zaprojektowano tam ponad 160 mieszkań. Ich właściciele będą mogli liczyć na wysoki standard i sporo udogodnień.

– Będzie tam można zagrać w squasha i tenisa. Nie zabraknie siłowni, sauny i parku dla mieszkańców – zapowiada Wysokiński.

Hotel i apartamentowiec mają być budowane jednocześnie. Zakończenie prac przy obu budynkach planowane jest na wiosnę 2017r. Na tym nie koniec. Na działce przy ul. Północnej ma powstać jeszcze jeden, niższy od apartamentowca budynek mieszkaniowy. Obok zaplanowano również niewielką galerię handlową.

Właściciel firmy LUK, to nie jedyny lubelski deweloper, który inwestuje w branżę hotelową. Na taki krok, wspólnie z biznesowymi partnerami zdecydował się również Wojciech Dzioba, właściciel firmy TBV. W maju kupił od Orbisu dwa hotele sieci Mercure w Lublinie i Zamościu. Wartość transakcji to prawie 26,5 mln zł. Nowi właściciele mają kontynuować działalność hoteli pod obecną marką, na podstawie umów franczyzowych.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 22:28
0
straszny kurnik...czy ludzie widzą to i mimo to zamierzają tu mieszkać? okienka jak te w wc w starych blokach na tatarach....
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 15:01
0
Niestety, nie zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Osobiście korzystam z innych rozwiązań i póki co się nie zawiodłam. Nie wiem, dlaczego przedmówcy mają tak złe doświadczenia… Deb0308 - To jest to:
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 16:44
0
Jak już mają budować taki "wieżowiec" to niech chociaż zrobią go estetycznie w jednych lub dwóch kolorach...Wieżowiec mający nawet te 17 pięter ma wyglądać jak wieżowiec a nie jak jakiś cudak
Avatar
Waluś / 15 lipca 2015 o 20:06
0

Brawo Prezydent Żuk!!! Co wy na to pisowcy?? Lublin powoli się zmienia, staje się prawdziwą europejską metropolią. Za 10-15 lat  dogonimy Poznań. Zobaczycie...

A czy w Lublinie nie ma hoteli? Po co ten Hilton? Po to, żeby Łysoń za darmo tam urzędował jak pojedzie do Paryża czy innej metropolii. A może 2 MPWiK czy LPEC w Lublinie. Jak ten nasi Prezydent dba o lubelskich hotelarzy? Wybudują Im konkurencję. zbliżają się ME U-21 w 2017 r . Zgadnijcie kto zgarnie całą pulę noclegów w Lublinie dla drużyn, które będą grać a Lublinie. A będzie 6 do 8 drużyn. Zgarnie Hilton. Ale lubelscy ochłapiarze będą jeżdzić po świecie i spać za friko w Hiltonach. Kiedy nastąpi kres tego ochłapiarstwa made in POkraki?

A czy w Lublinie nie ma hoteli? Po co ten Hilton? Po to, żeby Łysoń za darmo tam urzędował jak pojedzie do Paryża czy innej metropolii. A może 2 MPWiK czy LPEC w Lublinie. Jak ten nasi Prezydent dba o lubelskich hotelarzy? Wybudują Im konkurencję. zbliżają się ME U-21 w 2017 r . Zgadnijcie kto zgarnie całą pulę noclegów w Lublinie dla drużyn, które będą grać a Lublinie. A będzie 6 do 8 drużyn. Zgarnie Hilton. Ale lubelscy ochłapiarze będą jeżdzić po świecie i spać za friko w Hiltonach. Kiedy nastąpi kres tego ochłapiarstwa m... rozwiń

Avatar
kj / 14 lipca 2015 o 11:28
0

Wiemy kto zaprojektuję a kto jest właścicielem działki?

Z tego co mi się obiło o uszy to kupił to Pan K. z KS Development słynacy z luksusowego osiedla "Laurowa bez windy"  prawda to?

Avatar
zz / 13 lipca 2015 o 12:59
0

Tu nic się nie rozwija hotel kolejny co on zmieni :-) budżet hampton by Hilton nikogo więcej miasto lublin nie zyska nic nawet podatków nie odprowadzaja u nas więc cicho sza zapatrzeni w wielkość lublina żyłem w wrocławiu, opolu, miasta blisko siebie nastawione na roZwój drogi w owiele lepszym stanie praca i płacą za która da się żyć a nie lublin umowa zlecenie jąk nie to maks 1200 zł za wynajem mieszkania tu w lublinie chcą już prawie tyle co w wawie ludzie obudzcie się doja was jąk chcą

Oj z tymi drogami to dalęs do pieca koles oj dales.

rozwiń
Avatar
Lubelak / 12 lipca 2015 o 21:23
0

Hilton to tandeta! Szeratona albo Mariota zbudujcie!

Avatar
gość / 12 lipca 2015 o 20:03
0

W czym dogonimy Poznań ?  :lol:

W Lublinie każdy pocałuje w du...ę każdego pracodawce jeśli dostanie 1500 PLN na umowę śmieciową.

Jedno jest pewne.W narzekaniu nikt nas nie doścignie

Avatar
henry / 7 lipca 2015 o 11:14
0

panie panowie ,taki a na pewno ładniejszy hotel powinien stać w centrum aby był widoczny i od frontu oko powinno cieszyć.  Lublin  hotelów typu Hilton nie posiada ani np. Szaraton to marzenie .W Poznaniu jest .dużo hoteli miasto targowe i nie zawsze jest komplet może 30 procent często wykorzystanych.     Decyzja o budowie hoteli słuszna tylko nie kosztem przestrzeni.

Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 10:59
0
Jestem rodowitą lublinianką, tak się składa, że znam realia obłożenia hoteli w Lublinie. Dziwi mnie stwierdzenie p.Wyskokińskiego właściciela firmy LUK, że w Lublinie jest bardzo duże zapotrzebowanie na dobre hotele. Mamy dobre hotele, które niestety bardzo często są puste. Jeżeli chodzi o apartamentowiec to architektonicznie jest brzydki. Nie chciałabym tam mieszkać nawt ze względu na lokalizację.
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 22:28
0
straszny kurnik...czy ludzie widzą to i mimo to zamierzają tu mieszkać? okienka jak te w wc w starych blokach na tatarach....
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 15:01
0
Niestety, nie zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Osobiście korzystam z innych rozwiązań i póki co się nie zawiodłam. Nie wiem, dlaczego przedmówcy mają tak złe doświadczenia… Deb0308 - To jest to:
Avatar
Gość / 20 października 2015 o 16:44
0
Jak już mają budować taki "wieżowiec" to niech chociaż zrobią go estetycznie w jednych lub dwóch kolorach...Wieżowiec mający nawet te 17 pięter ma wyglądać jak wieżowiec a nie jak jakiś cudak
Avatar
Waluś / 15 lipca 2015 o 20:06
0

Brawo Prezydent Żuk!!! Co wy na to pisowcy?? Lublin powoli się zmienia, staje się prawdziwą europejską metropolią. Za 10-15 lat  dogonimy Poznań. Zobaczycie...

A czy w Lublinie nie ma hoteli? Po co ten Hilton? Po to, żeby Łysoń za darmo tam urzędował jak pojedzie do Paryża czy innej metropolii. A może 2 MPWiK czy LPEC w Lublinie. Jak ten nasi Prezydent dba o lubelskich hotelarzy? Wybudują Im konkurencję. zbliżają się ME U-21 w 2017 r . Zgadnijcie kto zgarnie całą pulę noclegów w Lublinie dla drużyn, które będą grać a Lublinie. A będzie 6 do 8 drużyn. Zgarnie Hilton. Ale lubelscy ochłapiarze będą jeżdzić po świecie i spać za friko w Hiltonach. Kiedy nastąpi kres tego ochłapiarstwa made in POkraki?

A czy w Lublinie nie ma hoteli? Po co ten Hilton? Po to, żeby Łysoń za darmo tam urzędował jak pojedzie do Paryża czy innej metropolii. A może 2 MPWiK czy LPEC w Lublinie. Jak ten nasi Prezydent dba o lubelskich hotelarzy? Wybudują Im konkurencję. zbliżają się ME U-21 w 2017 r . Zgadnijcie kto zgarnie całą pulę noclegów w Lublinie dla drużyn, które będą grać a Lublinie. A będzie 6 do 8 drużyn. Zgarnie Hilton. Ale lubelscy ochłapiarze będą jeżdzić po świecie i spać za friko w Hiltonach. Kiedy nastąpi kres tego ochłapiarstwa m... rozwiń

Avatar
kj / 14 lipca 2015 o 11:28
0

Wiemy kto zaprojektuję a kto jest właścicielem działki?

Z tego co mi się obiło o uszy to kupił to Pan K. z KS Development słynacy z luksusowego osiedla "Laurowa bez windy"  prawda to?

Avatar
zz / 13 lipca 2015 o 12:59
0

Tu nic się nie rozwija hotel kolejny co on zmieni :-) budżet hampton by Hilton nikogo więcej miasto lublin nie zyska nic nawet podatków nie odprowadzaja u nas więc cicho sza zapatrzeni w wielkość lublina żyłem w wrocławiu, opolu, miasta blisko siebie nastawione na roZwój drogi w owiele lepszym stanie praca i płacą za która da się żyć a nie lublin umowa zlecenie jąk nie to maks 1200 zł za wynajem mieszkania tu w lublinie chcą już prawie tyle co w wawie ludzie obudzcie się doja was jąk chcą

Oj z tymi drogami to dalęs do pieca koles oj dales.

rozwiń
Avatar
Lubelak / 12 lipca 2015 o 21:23
0

Hilton to tandeta! Szeratona albo Mariota zbudujcie!

Avatar
gość / 12 lipca 2015 o 20:03
0

W czym dogonimy Poznań ?  :lol:

W Lublinie każdy pocałuje w du...ę każdego pracodawce jeśli dostanie 1500 PLN na umowę śmieciową.

Jedno jest pewne.W narzekaniu nikt nas nie doścignie

Avatar
henry / 7 lipca 2015 o 11:14
0

panie panowie ,taki a na pewno ładniejszy hotel powinien stać w centrum aby był widoczny i od frontu oko powinno cieszyć.  Lublin  hotelów typu Hilton nie posiada ani np. Szaraton to marzenie .W Poznaniu jest .dużo hoteli miasto targowe i nie zawsze jest komplet może 30 procent często wykorzystanych.     Decyzja o budowie hoteli słuszna tylko nie kosztem przestrzeni.

Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 10:59
0
Jestem rodowitą lublinianką, tak się składa, że znam realia obłożenia hoteli w Lublinie. Dziwi mnie stwierdzenie p.Wyskokińskiego właściciela firmy LUK, że w Lublinie jest bardzo duże zapotrzebowanie na dobre hotele. Mamy dobre hotele, które niestety bardzo często są puste. Jeżeli chodzi o apartamentowiec to architektonicznie jest brzydki. Nie chciałabym tam mieszkać nawt ze względu na lokalizację.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 3 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 2

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 37 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 22 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!