Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2018 r.
8:03

1983. Dzisiaj premiera pierwszego polskiego serialu Netflixa. Kręcono go m.in. w Lublinie

0 6 A A

Dzisiaj o 9 premiera pierwszego polskiego serialu Netflixa. Zdjęcia do 1983 realizowane były m.in. w Lublinie - w siedzibie Centrum Spotkania Kultur

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Serial będzie dostępny tutaj: 1983 - Netflix

Akcja serialu rozgrywać się będzie w świecie alternatywnym, w którym żelazna kurtyna nie updła, a Polska nadal jest Rzeczpospolitą Ludową. Na początku XXI wiek student prawa i oficer śledczy odkryją gigantyczny spisek, który doprowadził do takiego stanu rzeczy. 

Serial reżyseruje Agnieszka Holland oraz jej córka Katarzyna Adamik. W rolach głównych występują Robert Więckiewicz, Maciej Musiał i Michalina Olszańska. Premierę zaplanowano na 30 listopada. Wtedy pojawi się 8 odcinków serialu.

Agnieszka Holland z ekipą przyjechała do Lublina pod koniec stycznia. W Centrum Spotkania Kultur nagrywano sceny do pierwszych dwóch odcinków serialu.

Skąd w serialu wziął się Lublin? Okazuje się, że autorów przyciągnęło... Centrum Spotkania Kultur. – Szukaliśmy bardzo ciekawych nowoczesnych budynków, które nie kojarzą się z PRL-em ani z III RP, przez to, że mają taką wyjątkową, minimalistyczną, a jednocześnie bardzo silną architekturę. I tutaj znaleźliśmy najpiękniejszy obiekt. Objechaliśmy trochę Polski i to nam się najbardziej spodobało – mówiła nam Agnieszka Holland.

dad, pab

Są już pierwsze recenzje

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam z Lublina / 30 listopada 2018 r. o 09:36
+6
Super, że reżyserka o światowym formacie, znalazła w Lublinie miejsce dla swojego filmu. Myślę, że nic tak nie promuje miasta jak taki film! Myślę, że wnętrza CSK są godne pochwalenia się nimi w całej Polsce.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 10:26
+4
Oprócz doborowej obsady i świetnej gry aktorskiej zawodowych aktorów , przereklamowany gniot.
Avatar
M.Jaroszek / 30 listopada 2019 r. o 05:03
0
Rozbudzono moje oczekiwania, i rzeczywiście przyciągnięto do obejrzenia, jednak nie zatrzymano. Obejrzałem, i dzisiaj nie pamiętam nic poza tym, że byli Vietnamczycy, i chłopiec z berberysem/anthurium/oleandrem?!, . Tak więc dzisiaj natknęło mnie sprawdzić w wyszukiwarce, co tam w sprawie tego serialu w trawie piszczy, i z zadziwieniem stwierdziłem, że wyszukiwarka na zapytanie "1984 netflix" znajduje jakieś american horror story, a na zapytanie "1985 netflix" prowadzi do historii kina z danego roku, tak więc zapytałem "netflix agnieszka holand" i to przypomniało mi, że w złą stronę z tymi datami kombinowałem, bo rok był 1983 i takaż nazwa tego serialu, no niezbadane są meandry sieci neuronów w naszej głowie! Znając już nazwę, czegoś co rok temu obejrzałem, wszedłem na Dziennik Wschodni, i pomyślałem, że napiszę ten tekst. Zajrzałem na skrzynkę outlooka, i widzę, że ostatni mail od Netflix datuje się na 2018-12-14, czemu o tym wspominam? Bo jakoś tak w grudniu jadąc tramwajem i mijając Wzgórze Partyzantów, tudzież dawną "Eurekę" we Wrocławiu, poczułem nadmiar plakatów reklamujących serial ten, akurat na przystanku. A, że znudzenie Netflixem wzbierało we mnie, (oraz fakt, że subskrybcja netflix w HD singlom się nie opłaca), podjąłem wtedy decyzję o anulowaniu takowej. Mogę dumnie stwierdzić, że od roku nie wydałem na tę platformę złamanego szekla, i chodzę, i żyję, acz w dalszym ciągu od czasu do czasu zagłębiam się w produkcje ...HBO Go. Jaki jest z tego morał? Morału nie ma, bo to opis indywidualnego przeżycia, totalnie nieekstrapolowalnego na jakąś większą kohortę. A jaka lekcja na przyszłość? Może, by nie rozbudzać oczekiwań, szczególnie, jeśli ja milenials, nawet po roku nie mam siły ani chęci aby próbować wrócić do tej niewątpliwie polskiej produkcji. Preferowałbym netfliksową wersję "Brudnego Henryka" z Hashimoto Productions, niż coś aż tak patetycznego. Dziękuję ekipie i aktorom za pracę, jednak, tak jak w przypadku 'Volty', ja już czuję, że lepiej do mnie trafiają amatorskie produkcje rodem z YT, niż pełne profesjonalizmu elaboraty filmowe pisane z kołkiem osikowym w ...sercu. Pozdrawiam ps. Na razie nie mam oczekiwań względem Wiedźmina, bo nigdy nie czytałem Sapkowskiego
Rozbudzono moje oczekiwania, i rzeczywiście przyciągnięto do obejrzenia, jednak nie zatrzymano. Obejrzałem, i dzisiaj nie pamiętam nic poza tym, że byli Vietnamczycy, i chłopiec z berberysem/anthurium/oleandrem?!, . Tak więc dzisiaj natknęło mnie sprawdzić w wyszukiwarce, co tam w sprawie tego serialu w trawie piszczy, i z zadziwieniem stwierdziłem, że wyszukiwarka na zapytanie "1984 netflix" znajduje jakieś american horror story, a na zapytanie "1985 netflix" prowadzi do historii kina z danego roku, tak więc zapytałem &q... rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 r. o 13:12
-5
No nie wiem czy jest się z czego cieszyć - CSK idealne jako brutalistyczny, socrealistyczny kloc a'la alternatywna rzeczywistość XXI w. :D
Avatar
. / 30 listopada 2018 r. o 08:34
-7
"Objechaliśmy trochę Polski i to nam się najbardziej spodobało – mówiła nam Agnieszka Holland" Tak. Agnieszka kilka miesięcy po ten kraj jeździła. Mało jadła, mało piła.
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 r. o 08:20
-12
Nie spodziewam się po tym filmie niczego interesującego. Reżyseruje go kobita słynna ze swej antypolskości i jej córeczka, która w produkcję zaangażowała swoją partnerkę - lesbijkę. Dziwię się, że Więckiewicz tam chce grać. Jak to pisał Kazik -wszyscy artyści to prostytutki. Nie ma się czym chwalić że to gówno powstaje w Lublinie. Wstyd.
Avatar
M.Jaroszek / 30 listopada 2019 r. o 05:03
0
Rozbudzono moje oczekiwania, i rzeczywiście przyciągnięto do obejrzenia, jednak nie zatrzymano. Obejrzałem, i dzisiaj nie pamiętam nic poza tym, że byli Vietnamczycy, i chłopiec z berberysem/anthurium/oleandrem?!, . Tak więc dzisiaj natknęło mnie sprawdzić w wyszukiwarce, co tam w sprawie tego serialu w trawie piszczy, i z zadziwieniem stwierdziłem, że wyszukiwarka na zapytanie "1984 netflix" znajduje jakieś american horror story, a na zapytanie "1985 netflix" prowadzi do historii kina z danego roku, tak więc zapytałem "netflix agnieszka holand" i to przypomniało mi, że w złą stronę z tymi datami kombinowałem, bo rok był 1983 i takaż nazwa tego serialu, no niezbadane są meandry sieci neuronów w naszej głowie! Znając już nazwę, czegoś co rok temu obejrzałem, wszedłem na Dziennik Wschodni, i pomyślałem, że napiszę ten tekst. Zajrzałem na skrzynkę outlooka, i widzę, że ostatni mail od Netflix datuje się na 2018-12-14, czemu o tym wspominam? Bo jakoś tak w grudniu jadąc tramwajem i mijając Wzgórze Partyzantów, tudzież dawną "Eurekę" we Wrocławiu, poczułem nadmiar plakatów reklamujących serial ten, akurat na przystanku. A, że znudzenie Netflixem wzbierało we mnie, (oraz fakt, że subskrybcja netflix w HD singlom się nie opłaca), podjąłem wtedy decyzję o anulowaniu takowej. Mogę dumnie stwierdzić, że od roku nie wydałem na tę platformę złamanego szekla, i chodzę, i żyję, acz w dalszym ciągu od czasu do czasu zagłębiam się w produkcje ...HBO Go. Jaki jest z tego morał? Morału nie ma, bo to opis indywidualnego przeżycia, totalnie nieekstrapolowalnego na jakąś większą kohortę. A jaka lekcja na przyszłość? Może, by nie rozbudzać oczekiwań, szczególnie, jeśli ja milenials, nawet po roku nie mam siły ani chęci aby próbować wrócić do tej niewątpliwie polskiej produkcji. Preferowałbym netfliksową wersję "Brudnego Henryka" z Hashimoto Productions, niż coś aż tak patetycznego. Dziękuję ekipie i aktorom za pracę, jednak, tak jak w przypadku 'Volty', ja już czuję, że lepiej do mnie trafiają amatorskie produkcje rodem z YT, niż pełne profesjonalizmu elaboraty filmowe pisane z kołkiem osikowym w ...sercu. Pozdrawiam ps. Na razie nie mam oczekiwań względem Wiedźmina, bo nigdy nie czytałem Sapkowskiego
Rozbudzono moje oczekiwania, i rzeczywiście przyciągnięto do obejrzenia, jednak nie zatrzymano. Obejrzałem, i dzisiaj nie pamiętam nic poza tym, że byli Vietnamczycy, i chłopiec z berberysem/anthurium/oleandrem?!, . Tak więc dzisiaj natknęło mnie sprawdzić w wyszukiwarce, co tam w sprawie tego serialu w trawie piszczy, i z zadziwieniem stwierdziłem, że wyszukiwarka na zapytanie "1984 netflix" znajduje jakieś american horror story, a na zapytanie "1985 netflix" prowadzi do historii kina z danego roku, tak więc zapytałem &q... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 10:26
+4
Oprócz doborowej obsady i świetnej gry aktorskiej zawodowych aktorów , przereklamowany gniot.
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 r. o 13:12
-5
No nie wiem czy jest się z czego cieszyć - CSK idealne jako brutalistyczny, socrealistyczny kloc a'la alternatywna rzeczywistość XXI w. :D
Avatar
Adam z Lublina / 30 listopada 2018 r. o 09:36
+6
Super, że reżyserka o światowym formacie, znalazła w Lublinie miejsce dla swojego filmu. Myślę, że nic tak nie promuje miasta jak taki film! Myślę, że wnętrza CSK są godne pochwalenia się nimi w całej Polsce.
Avatar
. / 30 listopada 2018 r. o 08:34
-7
"Objechaliśmy trochę Polski i to nam się najbardziej spodobało – mówiła nam Agnieszka Holland" Tak. Agnieszka kilka miesięcy po ten kraj jeździła. Mało jadła, mało piła.
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 r. o 08:20
-12
Nie spodziewam się po tym filmie niczego interesującego. Reżyseruje go kobita słynna ze swej antypolskości i jej córeczka, która w produkcję zaangażowała swoją partnerkę - lesbijkę. Dziwię się, że Więckiewicz tam chce grać. Jak to pisał Kazik -wszyscy artyści to prostytutki. Nie ma się czym chwalić że to gówno powstaje w Lublinie. Wstyd.